Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Winner_hun válasza Lpneo007 (#7899) üzenetére


Winner_hun
félisten

Küldd vissza a Postával, én Hong Kongba küldtem vissza cuccot, volt tán 1000 Ft a posta ajánlottan, vagy még annyi se...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7902) Lpneo007 válasza Winner_hun (#7901) üzenetére


Lpneo007
csendes tag

De mit küldtél vissza? Mert nekem egy inget kéne, azt meg hogy rakom bele egy levélbe?. (DPD nem szállít amcsiba)

(#7903) Winner_hun válasza Lpneo007 (#7902) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lényegtelen. Nagy borítékba beleteszed, levélként feladod. Amúgy 2 kg-ig lehet levélként feladni ha jól rémlik, egy ing meg messze nincs annyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7904) ollie válasza juliabrilke (#7894) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt azért lehet látni, hogy ki lett e bontva a csomag. Ezt a postán is látják, és minden esetben felvesznek róla jegyzőkönyvet (ha nincs, akkor maga a postás bontotta ki, de nem olyan hülye hogy kibontva, jegyzőkönyv nélkül odaadja). Tehát ha kibontott és van jegyzőkönyved róla, akkor nyílván nem a feladó sumákolt. Ha a csomagolás teljesen ép, akkor pedig csak a feladó lehet a bűnös, ha nincs bent a csomagban valami, amit megrendeltél (és ki is fizetted).
A vámon szerintem csak akkor nyitják ki, ha gyanússá válik (tehát azt gondolják, hogy a nem egyezik a csomag tartalma a vámárú nyilatkozattal). De gondolom ott is felvesznek róla jegyzőkönyvet (furcsa lenne, ha nem).

***

(#7905) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Nekem a vámolt csomagok 90%-át garantáltan felbontják.
Mondjuk igaz, nagy csomagokról van szó.

(#7906) juliabrilke válasza ollie (#7904) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, állítólag van róla jegyzőkönyv. De mindegy. Minden szépen megy és hiánytalan. Gondolom azért nyitották ki,mert azt gondolták, hogy "panel" van benne. (alaplap volt gyakorlatba) Pedig az információs lapján rajta volt, hogy számítástechnikai alkatrész.Szerencsére megoldódott az egész. :C

(#7907) juliabrilke válasza Stanley-B. (#7905) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, úgy vettem észre, hogy a méretes csomagokra mennek. Volt olyan, aminek az értéke nagyobb volt, de kicsi csomagolásban. Nem is nézték meg.

(#7908) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mikor tud az eladó claimet indítani leghamarabb?

Bár még csak 9 nap telt el, de tracking number alapján a csomag még el sem hagyta Amerikát (mondjuk ez még nem jelent semmit), viszont a Magyar Posta Kicserélő Üzemet még csak el sem érte. :(

(#7909) Winner_hun válasza juliabrilke (#7908) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt a vevőnek kell indítania;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7910) juliabrilke válasza Winner_hun (#7909) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tudom. Mondta is, hogy indítja, de 14 nap múlva. Viszont nekem sokkal hamarabb kell a csomag, mint 14+10 nap, mire egy másik érkezik.

(#7911) Winner_hun válasza juliabrilke (#7910) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez a 14 napos postára adás a termék leírásánál is szerepel? Ott mi van? Ha nem szerepel és előtte nem beszéltetek erről akkor esetleg egy negatív visszajelzéssel próbálj meg rá hatni:U;] Persze ha egyéb oka van annak hogy nem adja fel...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7912) duong


duong
tag

Hali!
Az a gáz, hogy vettem egy cuccot a német eBayen, amit nem tudtam kifizetni időben, ezért az eladó eladta a cuccot egy másik vevőnek. (Gondolom egy új aukciót csinált amire nem figyeltem.) És mondtam, hogy akk most kifizetem, erre mondta, hogy ne, mert már eladta másnak, - így szembesültem a dologgal. Közben kaptam egy unpaid item strike-ot. Ahogy olvastam ez leblokkolhatja az accountom. Szal most mit tegyek? Láttam, hogy ki kéne töltenem egy kérdőívet, hogy mi történt, meg h be kéne másolnom vmi emailt. De ezt a részét nem értem annyira. Szóval légyszives ha vki találkozott már ilyen esettel segítsen pls.
:R

(#7913) Winner_hun válasza duong (#7912) üzenetére


Winner_hun
félisten

3 unpaid után tiltanak le. Kérdőívet passzolom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7914) juliabrilke válasza Winner_hun (#7911) üzenetére


juliabrilke
addikt

A csókától jött már 2 proci. Szerintem itt a USPS lesz a hunyó. Mondtam neki, hogy érdeklődjön utána náluk.

(#7915) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Megtalálták a csomagot. :C 9 nap után sikeresen elhagyta Amerikát. :(((

(#7916) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!
kérdésem lenne, Ha Angliából szeretnék elektromos gépet venni amire azt írták a hirdetésben hogy 240v-os, az itthon 220v-on működni fog? tudom hogy a konnektor szabványuk más.

"So say we all"

(#7917) Winner_hun válasza tucsok. (#7916) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itthon 230 van már jó ideje...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7918) tucsok. válasza Winner_hun (#7917) üzenetére


tucsok.
senior tag

rendben, menni fog?

"So say we all"

(#7919) juliabrilke válasza tucsok. (#7916) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egy kis plusz feszültség a processzornak is jót tesz. :DD

(#7920) Winner_hun válasza juliabrilke (#7919) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt kevesebb van, mint ott...

Hogy menne-e, azt nem tudom, bár szvsz igen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7921) tucsok.


tucsok.
senior tag

Köszönöm, én is szeretlek benneteket :K :B

"So say we all"

(#7922) juliabrilke válasza tucsok. (#7921) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én biztosan nem próbálnám ki. :B De ha te megteszed, akkor írd le ide a végeredményt! :)

(#7923) tucsok.


tucsok.
senior tag

srácok ha május 08.-án adtak fel egy könyvet nekem Ausztráliából, nem kellene már itt lennie? :U :U :U

"So say we all"

(#7924) Winner_hun válasza tucsok. (#7923) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem feltétlen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7925) juliabrilke válasza tucsok. (#7923) üzenetére


juliabrilke
addikt

ISmerős.

Az én csomagomat május 11.-én adták fel és még csak ma hagyta el Amerikát a csomag.Bár kellett a tulaj közbenjárása is. :U

(#7926) tucsok. válasza juliabrilke (#7925) üzenetére


tucsok.
senior tag

szuper :K máskor meg Angliából itt van kettő nap alatt :K :K :K

"So say we all"

(#7927) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Egy eladó megpróbált átvágni, kamut küldött eredeti helyett, nyitottam disputot, hogy mi a probléma, erre az eladó (!!!) zárta le a disputot és nyitotta a claimet, nagy felháborodások közepette.
Már várok vagy egy hete, meddig kell még várni, vagy mit kellene tennem?

(#7928) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy EU-n belül milyen költségek terhelnek (oké hogy vám és ÁFA nincs, de azokon kívül esetleg valami?) a postaköltségen és a termék árán kívül?

(#7929) juliabrilke válasza adalbert1 (#7928) üzenetére


juliabrilke
addikt

Semmi. Csak a postaköltség, csomagolási és kezelési költség és a termék ára van.

(#7930) adalbert1 válasza juliabrilke (#7929) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi a gyors választ!
Ez akkor gondolom él hardware-re és software-re is állapottól függetlenül (használt/új). :F

(#7931) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Van egy termék amit csak a német eBay-en találtam meg, viszont nem valami erős a németem...esetleg van valami megoldás arra, hogy a német nyelvet angolra váltsam? (Angol eBay keresője nem listázta ki ami érdeklne)

[ Szerkesztve ]

(#7932) juliabrilke válasza Darth_Revan (#7931) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mi lenne a termék? Megpróbáljuk lefordítani. :K

(#7933) juliabrilke válasza adalbert1 (#7930) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen. :K

(#7934) Darth_Revan válasza juliabrilke (#7932) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Enermax Aeolus CP001G-B ->Erről lenne szó :)

(#7935) juliabrilke válasza Darth_Revan (#7931) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon sok hasznos infó nincs benne: (pontosan miylen infó kellene. Lehet, hogy azt jobb lenne megadnod és kivadászom belőle)

Prices are inclusive of statutory VAT. , plus shipping

The Enermax Aeolus CP001G-B is a black notebook cooler for notebooks up to 17 "widescreen. An integrated giant 250mm fan cools the notebook reliably to the entire underside and can be divided into three variable speed settings. Kühlunterlage is brushed aluminum with a steel mesh net over the fan, has four rubber feet against scratches on sensitive work surfaces and has an interruptible LED lighting with five blue LEDs.

Info 330x295x46 mm
Additional 250mm fan
Color Black
More info
Dimensions: 330x295x46mm, Weight: 1100g, 50cm USB cable (to power), 17mm thick 250mm fan: 17/20 dB (A), 650/850 rpm

Important information please read before you buy.

You may cancel your contract declaration within one month without giving reasons in written form (eg letter, fax, e-mail) or - if you have the case tried by the deadline will be - by returning the goods.

The revocation must be sent to:

Computerized trading Görmann e. K.
At Heinz Berg 3
34266 Niestetal
E-mail: info@coole-hardware.de

Consequences

In the case of an effective cancellation the mutually received benefits returned and possibly towed uses (eg interest) surrendered. Can you give us the performance received whole or in part, or just in a state grant, you must contact us if necessary value. With the release of things this does not apply if the deterioration of the case solely on their exam - as you in a shop would have been possible - is due. For a determination by the proper use of the resulting deterioration in case you do not have replacement value leisten.

In case of our risk return. You have the cost of returning to bear if the delivered goods ordered and if the price returned the case of an amount not exceeding 40 euros or if you are at a higher price the thing at the time of the revocation yet the return or a contractually agreed installment terms. Otherwise, the return for you free of charge. Not parcel things do you pick. Obligations to reimburse payments must be made within 30 days are met. The time limit begins for you with the dispatch of your revocation or thing for us with their reception.

End of the revocation instruction

Packaging ordinance

We are in accordance with the provisions of the Packaging Ordinance, to packaging of our products which are not the sign of a nationwide system of disposal (such as the "Green Point" of the Dual System Deutschland AG) carry back and for its reuse or disposal of them.

To further clarify the return set up for such products, please contact us.

Computerized trading Görmann e. K.
At Heinz Berg 3
34266 Niestetal
E-mail: info@coole-hardware.de

We call you a collector or a local waste disposal company in your area, which receives free packaging. Should this not be possible
you have the option of packing up to us to send (computerized trading Görmann ek, On Heinzenberg 3, 34266 Niestetal). The packs will be re-used by us or
pursuant to the provisions of the Packaging Ordinance disposed.

[ Szerkesztve ]

(#7936) ronson


ronson
őstag

Megtudná, mondani valaki, hogy távolkeletről érkező csomagot, milyen értékhatárig nem vámolnak jelenlegi jogszabály szerint.

(#7937) Anthony001


Anthony001
senior tag

Helló!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha egyszerre több mindent szeretnék eladni, akkor mindegyik termékért ki kell fizetnem azt a közel 1 fontos feladási díjat?

(#7938) adalbert1


adalbert1
veterán

Az átlag eladóknak mennyire nem szokása reagálni a levelekre? :U
Eddig 3-nak írtam hogy postáznak-e Magyarországra - ebből 2-nek be volt írva hogy egész Európába postáznak, de ár csak UK-hez volt odaírva, a harmadiknak az hogy érdeklődjek levélben -, és ha igen akkor mennyiért, de eddig semmi válasz. :(

(#7939) Winner_hun válasza adalbert1 (#7938) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hétvégén sokan nem válaszolnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7940) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Most először próbálok ebay-en vásárolni. Ha jól olvasom Kanadában van egy 16Gbos iPod touch elég jó áron. Azt írja Európába elküldi. Azt, hogy Magyarországra mennyi a postaköltség az eladótól külön kérdésben kell megkérdeznem? A postaköltségen kívül lehet vám költségem? Ez mennyire valószínű és ha van kb mennyibe fáj? Itt nincs olyan hogy minimálár? Ha 125 dolcsi a kikiáltási ár akkor annyiért már odaadja, vagy mint a vaterán van minimális ár?
ha megnyerem, a paypal hogy működik? OTP-s számláról hogyan tudnék fizetni?
Itt a cucc, hátha így többet tudtok segíteni: [link]

Köszi szépen előre is, és elnézést a nagyon alap kérdésekért, de nem tudom merjek-e vásárolni, eddig csak vateráztam :) :R

[ Szerkesztve ]

(#7941) sirdani


sirdani
tag

Sziasztok!

Van 2 Ebayes Mp4el bajom.
Dispute-t nyitottam de semmi.

Ilyenkor hallottam tovább lehet küldeni a paypalnak az ügyet. Hogy bizonyítom be pl, hogy szoftverhibás a lejátszó? Vagy nem kell képet küldeni a paypalnak? Hány napig tart a "nyomozás" ?

www.profitalouzlet.com

(#7942) Kickass válasza dave93 (#7940) üzenetére


Kickass
őstag

Eza 125 !kanadai! dollár csak a kikiáltási ár, majdnem 4 és fél nap mulva jár le, akkor fog eldőlni mennyi a vége, ennél a terméknél nincs ugynevezett buy it now price amin azonnal meg tudod vásárolni a terméket, igen a szállításon felül nagy valószínűséggel vámot kell fizetned azt a többiek majd leirják h az pontosan a termék árának hány %-a + ha jól emlékszem áfa.
A papyal reg-et én már elég rég csináltam de ha jól emlékszem beregisztrálod a kártyád talán összeget is utalni kell és akkor kapsz érvényesitő kódot amivel verifikálhatod a kártyád (az összeget természetesen visszakapo, visszautalják vagy vmi ilyesmi szóval nem vész elaz a lényeg :D) és ezután már ha vásárolni akarsz csak kattingatni kell.

(#7943) L.T. válasza dave93 (#7940) üzenetére


L.T.
aktív tag

Vám: 0%; ÁFA: 20% (július 1-től: 25%)
PayPal-ra van külön fórum is kérdésed ott tedd fel, de itt van egy jó link a regre.
Automatikus licitre van egy jó oldal

[ Szerkesztve ]

(#7944) dave93 válasza L.T. (#7943) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindenkinek! Visszaolvastam és valahol azt írtátok 3-4% a vám.Vagy az más jellegű termékekre vonatkozik?
Tehát legrosszabb esetleg maga a termék árán és a postaköltségen kívül maximum 20%os ÁFA költségem lehet akár Amcsiból akár Kanadából? És ez az ÁFA nem is biztos, attól függ megállítják-e?
Jelenleg 125ös licit van a kiszemelt Touch-ra, akkor ha 130ig licitálok postával, ÁFÁ-val együtt még 40k alatt vagyok ugye? A lényeg hogy max 40k-t adok érte minden költséggel együtt. A szállítási költségre még rákérdezek, kb mennyi lehet 35? :R

(#7945) Stanley-B. válasza dave93 (#7944) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Szerintem simán fel fog menni az ára addig, hogy mindennel együtt ne jöjjön ki 40-ből és ahogy már előttem is írták, kanadai dollárral számolj.

(#7946) dave93 válasza Stanley-B. (#7945) üzenetére


dave93
őstag

Sajnos tudom :) Köszi szépen azért mindenkinek :R

(#7947) tucsok. válasza Winner_hun (#7924) üzenetére


tucsok.
senior tag

Nem fogod elhinni Ausztráliából 3-7 hét a postázás seamail -en hurrá :Y :O

"So say we all"

(#7948) Darth_Revan válasza tucsok. (#7947) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Megérdemel egy tapsot az aki onnan Magyarországra seamail-el rendel :)

(#7949) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Lehet, hogy Amerikából nekem is ilyen módon küldték? 11.-én lett feladva és 22.-én érkezett meg a vámra és azóta sincs vele semmi. :W

(#7950) tucsok.


tucsok.
senior tag

örülök, hogy okos vagy. nem így rendeltem, az eladó így adta fel :O

"So say we all"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.