Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) tuskooo válasza 1010 (#6350) üzenetére


tuskooo
addikt

Passzolom, még nekem se jött meg. Annyit már tudok, hogy nem valami gyors :U De nézd meg, sztem vhol tuti le van írva, h mivel küldi.

[ Szerkesztve ]

(#6352) DJTJ


DJTJ
tag

üdv mindenkinek

vettem valamit az ebay-en ki is fizettem paypallal viszont az ebay-es menüben a vásárolt termékek között azt jelzi, hogy még nem fizettem ki,pedig már 3 napja történt a vásárlás,ilyenkor mit lehet tenni?

e-mailban pedig megkaptam az értesítést is rendesen a paypal-töl ,hogy kifizettem

(#6353) bandus


bandus
veterán

miket talál az ember :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6354) cocka válasza DJTJ (#6352) üzenetére


cocka
veterán

Homokóra nincs véletlenül ott a my ebayes listádban a cucc neve mellett?

(#6355) tuskooo válasza bandus (#6353) üzenetére


tuskooo
addikt

Húú de király, megvenném, kár, hogy arra se lenne pénzem, hogy odautazzak :D

(#6356) Flashcash válasza DJTJ (#6352) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Néha előfordul, hogy az ebay hibásan működik. Legközelebb a paypal fizetés után a go to my ebay-re menj mindig.

Annyit tudsz tenni, hogy a legördülő menüben bejelölöd "mark as payment sent" , hogy már fizettél, és írsz egy üzenetet 'contat seller' is az eladónak, hogy kifizetted az adott terméket, csak az ebay valamiért nem jelölte be.

(#6357) 1010 válasza bandus (#6353) üzenetére


1010
őstag

ez se rossz a dolgozója oda b*sz[link]

(#6358) kaller1 válasza tuskooo (#6343) üzenetére


kaller1
veterán

Igazad volt,hogy nem megy bele... :O Megjött a válasz... :(((

Hi there,i am sorry that the best price is $20 USD for 25 sets,because the screwdrivers are heavy,only the shipping costs $10 USD.
If you can't accept it we can cancel the order.

Hogy van az 2 mondatban,hogy törölje az üzletet és küldje vissza a pénzem? Mondjuk ezek után akár mégis csak feljelenthetném az ebayen... :U

.::> <::.

(#6359) bandus válasza kaller1 (#6358) üzenetére


bandus
veterán

then please cancel my order, and send back my money.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6360) 1010 válasza kaller1 (#6358) üzenetére


1010
őstag

jelencsed fel már
és küldje el annyiért és még a pénzt is adja vissza
mi van nem tudta hogy 25csavarhúzó az nem 2deka.

ez megtévesztés,csalás,
ez nyugtoan tedd bele a leveledbe

és vajon ft ban fizeti vissza pontosan vagy az ottani pénznembe mert akkor még te buksz rajta

[ Szerkesztve ]

(#6361) kaller1 válasza 1010 (#6360) üzenetére


kaller1
veterán

Pici T6-os torx csavarozók lettek volna,amiből még 25 db sem nagy súlyú.A 20 dolláros áron biztos hogy még nyeresége is lenne,azért írt annyit...Pedig én nem akartam feljelenteni... :O

bandus köszi!

.::> <::.

(#6362) tuskooo válasza 1010 (#6357) üzenetére


tuskooo
addikt

Kár, hogy drága, meg nem trópusi. De azért elfogadnám :D A hát meg tényleg nem gyenge.

(#6363) bandus válasza kaller1 (#6361) üzenetére


bandus
veterán

esetleg megemlítheted neki, hogy ez szerinted nagyonnem korrekt, nameg a policy szerint sem, és ha belemenne, hogy elküldi azt a 25db-ot (vagy mennyit :B), és akkor eltekintesz a feljelentéstől. bár ez nem tudom mennyire számít zsarolásnak :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6364) kaller1 válasza bandus (#6363) üzenetére


kaller1
veterán

Igen,ha már így áll hozzá,akkor akár az eredeti 75 db-os tételt is követelhetném... :U Talán nevezhetnénk jogos zsarolásnak... :D

.::> <::.

(#6365) koxx válasza bandus (#6353) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10.-én kapok fizut, remélem nem viszik el az orrom elöl :DDD

(#6366) bandus válasza koxx (#6365) üzenetére


bandus
veterán

:DDD :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6367) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő ebay-es vagyok. Licitáltam egy órára, amit meg is nyertem. Múlthét szerdán elutaltuk a pénzt az eladónak. Jött is egy visszajelzés hogy gratulálunk az első vásárláshoz.
Hol tudom megnézni, hogy az órát postázták-e? Mennyi idő alatt jön ki a csomag németből?
Ha nem vagyok otthon és akkor hozzák, akkor leteszik a postán, és ott tudom átvenni?

Köszönöm a segítséget!!!

peti

(#6368) Tüzi válasza pjtr (#6367) üzenetére

1: grat :)
2: Ha DP (dójcse pószt)al küldik, akkor sehol. Ha futárszolgálattal akkor meg a kapott csomag azonosító kóddal, a szolgálat honlapján.
3: aha :)

nm

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6369) pjtr válasza Tüzi (#6368) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia

Köszönöm :-)
De hol tudom megnézni, hogy mivel küldi? besteuhren-től vettem az órát. Vki vett már tőle órát?

(#6370) tuskooo válasza pjtr (#6369) üzenetére


tuskooo
addikt

Konkrétan az óra oldalán a szállításnál le van írva sztem. Egyébként a futárszolgálatnál se biztos, hogy meg tudod nézni, DHL-nél pl. csak az expresszt tudod.

(#6371) magi20 válasza pjtr (#6367) üzenetére


magi20
senior tag

ha futárszolgálattal küldik,akkor sem tudod megnézni mivel a itteni dhl megnevezés a német deutsche post.--ergo amit kapsz számot,fuvarlevélszámot,azzal az itthoni magyar dhl nem tudja beazonositani.---ne kérdezd miért,de nemtudják.

viszont a magyar ill német dhl oldalon letudod követni csomagszám alapján,hogy elküldte-e már.
ha elküldte,akkor kb 5-6 átlag nap.

ha nem,akkor esetleg ha paypallal fizettél,akkor lehet ott van shipping rovatban.
ha nem és iban szám alapján fizettél,akkor nézd meg ebayes lapodon hogy feladta-e már,ha nem irj neki.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6372) 1010


1010
őstag

valaki tud segíteni nem tudok németül
azt a szar angolt tanultam meg helyette :DDD

[link]

annyi biztos hogy a szállítás az van írva hozzánk és már ki is fizettem
de az eladótol nem kaptam semmit csak a paypal küldött levelet.
lehet hogy meghalt a forma vagy nem tudom de hétfő van illene már feladni vagy böffenteni valamit(szerintem :F )

[ Szerkesztve ]

(#6373) kaller1 válasza 1010 (#6372) üzenetére


kaller1
veterán

Én az esetek kb 50%-ban semmiféle levelet nem kapok az eladótól.olyan viszont volt már,hogy kifizetés után egy héttel(!) írta a mókus,hogy a mai napon postára tette a cuccot...Na az ilyet én sem szeretem... :U

.::> <::.

(#6374) tuskooo válasza magi20 (#6371) üzenetére


tuskooo
addikt

"mivel a itteni dhl megnevezés a német deutsche post"

Ezt hogy érted?

(#6375) cocka válasza 1010 (#6372) üzenetére


cocka
veterán

Konkrétan mit kéne lefordítani? Mert az egészet biztos nem fogom.

(#6376) 1010 válasza cocka (#6375) üzenetére


1010
őstag

csak a szállítás részt
hogy.... most.... mi van :U

(#6377) Rommel6600 válasza kaller1 (#6364) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én meg az eredeti tételt követelném, az eredeti feltételek mellett. Vagy balfasz volt, vagy szándékos átverés a dolog, de ahogy tőled is megkövetelik az eladók a leírt feltételek betartását, úgyanúgy ez fordítva is működik. Én - ha nem küldené el a 75db-ot - jelenteném a dolgot.
Csak aból indulj ki, hogy ha Te nézted volna el a postaköltséget, kit érdekelne?...

(#6378) FireLord


FireLord
aktív tag

hello, mint irtam korábban van egy árum felakadva a vámon. beszéltem velük azt mondták faxoljak számlát és egy nyilatkozatot amiben vállalom hogy befizetem a vámot. az lenne a kérdésem hogy valaki küldött-e már ilyen nyilatkozatot, vagy hogy mit kell ebbe pontosan írni? Név, szemig.szám elég bele magamról?

(#6379) kaller1 válasza Rommel6600 (#6377) üzenetére


kaller1
veterán

Már mindegy,mert írtam neki hoyg törölje a tranzakciót,és küldje vissza a pénzt.Viszont az idióta,már bocsánat de nincs jobb szavam rá,törölte a másik tételt is amit rendeltem tőle... :O :W :Y
Az ebaytől már jött is a levél,most a kettő közül az elsőt kell választanom?
How would you like to respond?

I agreed not to complete this transaction and/or return the item.
The seller will be eligible for a refund of their eBay fees.

We have not made an agreement to cancel this transaction.
The seller will NOT be eligible for a refund of their eBay fees.

A tököm kivan az ilyen eladóktól... :O

.::> <::.

(#6380) tuskooo válasza kaller1 (#6379) üzenetére


tuskooo
addikt

Gondolom így már nem akar üzletelni veled. Sajnos megteheti :( Az elsőt, de ha meg akarod szivatni, akkor a másodikat. :D

(#6381) kaller1 válasza tuskooo (#6380) üzenetére


kaller1
veterán

Értem,köszi!
Ha a másodikat választom,akkor nagy vonalakban mi történne?

.::> <::.

(#6382) tuskooo válasza kaller1 (#6381) üzenetére


tuskooo
addikt

Passz, még sose volt ilyen velem :F

(#6383) 1010 válasza kaller1 (#6379) üzenetére


1010
őstag

szerencsétlen hát ez már tényleg undorító :(
és semmit nem fog érte kapni az illető nem is figylnek oda rá
és ebből lehet neki több száz
és hány embert verhetett már át így :((

(#6384) cocka válasza 1010 (#6376) üzenetére


cocka
veterán

Itt nincs szállítási rész. Mármint nem tudom mit vársz szállítási rész címén, de itt van egy részletes leírás a termékről, aztán a nagy kérdések, hogy:

Mi történik az aukció (lejárta) után?

Kérem az aukció végét követően semmi szín alatt ne küldjön e-mailt! Használja az ebay vásárlás lebonyolító felületét (Kaufabwicklung), mert csak így garantálható a zökkenőmentes üzletmenet és a gyors szállítás. A termékért a legmagasabb szállítási költséget fizeti + a nyerő tétet és minden további termékért rendszerint 1 euró felárat.
Néhány termék e szabály alól kivételt képez. A LICIT MEGTÉTELE ELŐTT érdeklődjön, ha kétségei vannak.

Miért ilyen kedvező árú a termék?

Ez a termék egy újraértékesített termék. Ezek jogi értelemben nem új áruk, hanem kiállítási darabok, vásári készülékek vagy visszaküldött termékek, melyek még saját csomagolásukban vannak. A remarketingről több infót tudhat meg a mich részben. (eladó neve melletti me vagy mich) A küldés előtt minden terméket ellenőrzünk/megvizsgálunk. Csak azokat a termékeket küldjük, amik teljes mértékben működőképesek.
Így szavatolható a naponta ellenőrzött termékminőséggel együttjáró szenzációs ár.

Rengeteg tartozék is fellelhető kínálatunkban. Látogassa meg a többi aukciónkat is.

Egyébként miről kell még tudnom?

Általában csak olyan termékeket adunk el, amelyek már raktáron vannak. Így tudjuk garantálni a gyors küldést. Ha valami még sincs raktáron, erről időben informáljuk Önt.
Rendszerint a DPD-vel küldünk, de a kisebb küldeményeket a Deutsche Posttal küldetjük.
Az aukció után néhány órával kap egy vásárlói azonosítószámot e-mailben. Ezt az átutaláskor tüntesse fel! A megjegyzésben (felül gondolom az aukció képe alatt) Újként megjelölt termékek természetesen tartalmazzák a teljeskörű gyártói garanciát is. A remarketinggel értékesített termékekre 1 év garanciát adunk.

Sok szerencsét az aukcióhoz. Üzletvezető: André Wolff

Ez alatt egy hosszú rizsa van az elállásról és annak következményeiről. Hogy jogod van írásban, levélben, faxon meg egyéb módon x napon belül a vásárlást lemondani és ezesetben visszavehetik a cuccot, visszaadják a pénzed stb.. stb.. Ezzel akkor érdemes foglalkozni, ha már megkaptad a terméket, nyilván online vásárlásnál addig nem tudsz meggyőződni a termék minőségéről, esetleges hibáiról stb.. míg kézhez nem kapod. Ha kézhez kaptad és nem kell neked a cucc vagy hibás vagy bármi gond van, akkor érdekes ez a rész.

Apróbetűvel információk az akkumulátorok (gondolom használatáról, megsemmisítéséről, visszavételéről) szóló rendelethez

Alatta csomagolási rendelet, előírás

A textboxban lévő hosszú rizsa gyakorlatilag az általános szerződési feltételeket takarja. Hadd ne fordítsam le, ha nem muszáj.

Alatta van még egy mondat, hogy a fogyasztók jogosultak a terméket a megadott feltételek mellett visszaszolgáltatni.

(#6385) tuskooo válasza cocka (#6384) üzenetére


tuskooo
addikt

Hú bakker, te aztán rendes vagy, hogy ennyit lefordítottál :R

(#6386) L.T. válasza FireLord (#6378) üzenetére


L.T.
aktív tag

(#6387) kaller1 válasza 1010 (#6383) üzenetére


kaller1
veterán

Remélem ettől nagyobb negatív "élményben" már nem lesz részem ebay témában...
Amúgy a paypal szerint már vissza is utalta mindkét tétel árát a számlámra.Mondjuk akkor sem értem,hogy a másik tételt miért kellett,hiszen az ellen nem volt kifogása... :F

.::> <::.

(#6388) 1010 válasza cocka (#6384) üzenetére


1010
őstag

köszi :R
nem vagy semmi :R

na h akkor msot már tényleg nem értek semmit
én paypal al fizetttem és semmien emailt nem katam se licit vége után se soha semmikor
nagy kuss van msot akkor mi szart csinál nem tudom
de kíváncsi vagyok mi lesz ebből lehet egy fasza dispute meg claim

(#6389) Flashcash válasza 1010 (#6388) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Rengeteg német eladó van aki a vásárlás után nem küld semmilyen üzenetet arról, hogy postára adta az árut, megkapta a pénzt stb. Náluk nem divat ez az automata visszajelzéses (Thanks for your payment/Your item's been shipped) rendszer.

Ilyenkor írhatsz emailt, hogy feladta-e a csomagot. Erre vagy válaszol vagy nem.
Vársz két-három hetet ha megérkezik a csomag akkor rendben, ha nem akkor mehet a paypal claim. Arra előkerülnek.

Egyébként a németek a legproblémásabb eladók, én német ebayen ha csak tehetem powersellerektől vagy törököktől vásárlok, átlag német eladókkal csak a probléma van mindig.

(#6390) magi20 válasza tuskooo (#6374) üzenetére


magi20
senior tag

ezt úgy értem hogy amit nálunk dhl-ként azaz kitűnően gyors, preciz szállitási fuvarozó cég,ez kinnt a deutsche post.

ergo a dhl német tulaja felvásárolta a német országod postát,ami nálunk magyar posta,az ott német deutsche post,azaz dhl.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6391) DJTJ


DJTJ
tag

ma érkezett meg egy USA-ból rendelt cuccom ami fennakadt a vámon,szerintem nagyon korrektül és gyorsan történt az ügyintézés, pénteken faxoltam a számlát és ma már meg is jött a rendelt termék, sőt még a postaköltséget se kellett kifizetnem csak a 20% áfát :)

(#6392) tuskooo válasza magi20 (#6390) üzenetére


tuskooo
addikt

Hát, a franc se tudja. Az én DHL-es csomagom járt a Deutsche Postnál meg a Magyar Postánál is

(#6393) FireLord


FireLord
aktív tag

usafuvar.com -al hozatott már valaki cuccot? vagy van hasonló oldal?

[ Szerkesztve ]

(#6394) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ennek az eladónak miért 0 az összesített értékelése?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6395) cocka válasza Winner_hun (#6394) üzenetére


cocka
veterán

Mert több, mint 1 éve nem üzletelt senkivel.

(#6396) Winner_hun válasza cocka (#6395) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az utolsó feedback-nél a hónapot meg napot néztem, az évet nem. Kösz:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6397) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Your credit card, ending in 2334, cannot be processed. Please select a different funding option or add a new credit card to complete checkout.

wtfffff :F :W

All Black...

(#6398) Darth_Revan válasza Stalker-2572 (#6397) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És tippre a bank zárolta is a pénzt amennyit szerettél volna fizetni, 2 hétre :DDD

(#6399) pentium4 válasza FireLord (#6393) üzenetére


pentium4
senior tag

én még csak most látom először őket, de sztem drága! +30-40 dollárt tesznek az eredeti postaköltségre, jó persze nekik is meg kell élniük valamiből!

P4

ui.: és 30kiló a maximális súlykorlát, nem 20!

[ Szerkesztve ]

(#6400) pentium4 válasza magi20 (#6390) üzenetére


pentium4
senior tag

igen jól mondod, a német posta maga a DHL!
a dhl nem a deutsche szó és többi röviditése hanem 3 emberké-é, mégpedig Dalsey, Hillblom és Lynn!

P4

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.