Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) cocka válasza Dexar007 (#6850) üzenetére


cocka
veterán

Az insertion fee-t nem követelheted tőle vissza, mivel azt úgy is benyelted volna. A final value fee-t viszont igen.

(#6852) Dexar007 válasza cocka (#6851) üzenetére


Dexar007
veterán

Mi az az insertion és mi az a value fee? :))

Give me your cum,bull!

(#6853) cocka válasza Dexar007 (#6852) üzenetére


cocka
veterán

Eladóként ilyet kérdezni... :DD

ebay help: fees

Amúgy meg az insertion a hirdetés felrakásáért, a final value pedig a megnyert aukciók után fizetendő díj. Gondoltam talán evidens.

(#6854) Dexar007 válasza cocka (#6853) üzenetére


Dexar007
veterán

Nah nee nemtok angolul annyira, németül hogy van ? :DDD

Give me your cum,bull!

(#6855) oceanearth válasza capafog23 (#6847) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia!

Ha a srác leütötte és kifizette nem érhet gond. Add fel postán a cuccot, ő meg mehet a sóhivatalba reklamálni. Te teljesítetted a kötelezettséged.
Nemrég olvastam egy cikket, hogy egy csávónak a 3 milliós vitorlását 25€-ért vette meg valaki. Nem volt minimál ár, sajnos ilyenkor nincs mit tenni...
Szóval, ha ő leütötte és kifizette, akkor nincs baj, ha feladod.

(#6856) oceanearth válasza pentium4 (#6841) üzenetére


oceanearth
őstag

És vasárnap is. Nekem rendszeresen jön vasárnap hajnali fél9kor csomag. Annyira nem vagyok ilyenkor boldog...
Én HK-ból rendelek, onnan max. 3 nap alatt ér ide, mondjuk itt nyernek 8 órát, amcsinál meg buknak.

(#6857) Winner_hun válasza Dexar007 (#6854) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hajrá

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6858) pentium4 válasza Dexar007 (#6850) üzenetére


pentium4
senior tag

már nagyon előre gondolkozol és kombinálsz!
még csak most vette meg, te meg már azon agyalsz hogy nem vezsi meg negativot kap átbazsott stb!!!
ne légy naiv! mennyi időt tüntettél fel a hirdetésben fizetési határidőnek?

P4

(#6859) pentium4 válasza oceanearth (#6855) üzenetére


pentium4
senior tag

hagyuk már és mivan ha megnyert annyiért!
visszaklépsz az eladástól valami ok miatt, törött az árbóc vagy tököm se tupénz refund és sajnálod, ennyi, nem kell ezt oylan komolyan venni, mivel nincs szerződés 2 tanulval stb, szal simán visszaléphetsz!

(#6860) pentium4 válasza oceanearth (#6856) üzenetére


pentium4
senior tag

mivel te pesti vagy ezért ott perzse hogy kiviszik, mert csak vecsésről kell felhozni a cuccot és lehet is kiszorni a városba, de hozzám még le kell juttatni a csomagot debrecenbe, ami ugye későeste, hajnalba folyik a postánál!

P4

(#6861) cocka válasza Dexar007 (#6854) üzenetére


cocka
veterán

Jutalékok németül

insertion fee - Angebotsgebühr

final value fee - Verkaufsprovision

Franciául is leírjam? :DDD

(#6862) Dexar007 válasza cocka (#6861) üzenetére


Dexar007
veterán

Ugye erre gondoltál? :DDD
Total Amount:
€399.99 EUR
Fee:
-€21.95 EUR

Total:
€378.04 EUR
Date:
Oct. 26, 2008
Time:
01:57:21 PDT
Status:
Completed

Hát ez kurvára nem gyere be... 5500FT csak azért mert eladtam vmit ebay-en?Plusz még a hirdetésfeladás képpel minden rákkal 8euro HÁT MIEZ? :(((

Give me your cum,bull!

(#6863) Dexar007


Dexar007
veterán

Azért kérdezek is még valamit..verifed a paypal-om, de CIB-es számlámra hogy tudnám kiküldeni a pénzt?Withdraw-al mint eddig? Ja és az ugye megint +30euro mert buzi paypal csak ennyiért dolgozik? :))

+megoldható e az hogy nem arra a számlámra küldjem ki a lét amivel bereggeltem a paypal-t?Mert nekem a cib-es számlámhoz nincs euro számla hozzá rendelve csak anyámén van , ezért érdekelne hogy megadhatom e paypalon az anyám számláját mert akkor ugye oda euroba jönne a lé és akkor váltalánk át amikor akarnánk így meg ha sajátoméra küldöm az aktuális árfolyamon és ha véletlenül akkor 230 akkor 230-al...mert most nagyon ugrál össze vissza az euro meg minden , és 400euronál már nem mindegy hogy 230-al vagy 270-el váltom át..

Jah és még egy kérdés, mondhatom e azt a vásárlónak hogy ha sima csomagként küldöm akkor az minimum 7munkanap és erre értettem a 10euro szállítási költséget , ha gyorsabban szeretné megkapni akkor küldjön még 15eurot mert akkor 2-3nap alatt megkapja? :DDD
Mondjuk ez kb így is van.. :B

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6864) Dexar007


Dexar007
veterán

Megnéztem a posta díjszabását:
[link]

Európai országokba -->egyéb levél -->mint kiderült a teló dobozzal mindennel kevesebb mint egy kg pontosan 450g-->szóval nem elsőbbségi -->1420Ft.Erre még mi minden jön rá?
Mert ha 3000-4000kból tényleg kijönnék akkor persze nem fogok a csávónak írni hogy küldjön még pénzt mert nem lesz elég postára.. :DDD

Give me your cum,bull!

(#6865) pentium4 válasza Dexar007 (#6863) üzenetére


pentium4
senior tag

milyen +30ejró költségről beszélsz kiutalás esetén?
Free
for 25,000 HUF or more

250 HUF
for 24,999 HUF or less

szal ingyenes ha kiveszed mind a 390ejrót
ez hogy írsz neki hogy küldjön még pénzt ha gyorsabban szeretné, ez elég tré módszer, leírásba nem irál a shippingről? nem adtál hozzá 2 féle postát és látja hogy mi a helyzet?
ezek mind fontos dolgok, ha máskor hirdetsz, ezeket ird le!

P4

(#6866) ronaldo


ronaldo
őstag

Az érdekelne, hogy ha regisztrálok egy új paypal-t (tehát nem az előzőhöz rendelek egy másik bankkártyát) akkor azt ebay-en hogyan tudom beállítani, hogy mostantól arról történjenek a tranzakciók?

(#6867) Dexar007 válasza pentium4 (#6865) üzenetére


Dexar007
veterán

Nemtudom csak gondoltam hátha felszámít vmit a paypal kiutalásnál is.. :K
Egyébként megadhatom akkor az anyám bankszámláját?Mert azon van euro számla és akkor nem most váltanák át rögtön az eurot 262-vel, hanem majd akkor amikor mi akarjuk..

Postával kapcsolatban minden okés amit írtam?Vagy még vmi plusz költség is van?Vagy te is erre gondoltál? :R

Give me your cum,bull!

(#6868) Dexar007 válasza ronaldo (#6866) üzenetére


Dexar007
veterán

Ahol bereggelted az elsőt ebay-en ott ugyanúgy meg lehet változtatni asszem,legalábbis én ott változtattam meg mert nekem is kettő volt.

Give me your cum,bull!

(#6869) cocka válasza Dexar007 (#6863) üzenetére


cocka
veterán

A withdraw-val kérheted ki a lét, de csak forintban. Ha devizaszámlára kéred ki, akkor vagy visszapattan és 1500 Ft mínusz vagy jóváírják de az dupla konverzió. akármi -> forint -> euró

(#6870) cocka válasza Dexar007 (#6867) üzenetére


cocka
veterán

A paypal fogadási jutalékát is beleszámoltad az ebayes jutalékokba meg a feladási díjba?

Mit gondolsz a magyarok többsége miért nem ad el ebayen? Mert olyan félelmetes hadi sarcok vannak hogy szörnyű:

ebay jutalékok (insertion fee+final value fee) + paypal jutalékok + csomagolási költség, feladási díj, az idegen devizát általában bagóért váltják át a bankok vagy paypal. Tehát mindent megtesznek annak érdekében hogy minél kevesebb pénzhez juss. :((

(#6871) sasa311 válasza Dexar007 (#6864) üzenetére


sasa311
veterán

Te rá mernél bízni a Magyar postára sima levélként egy nemzetközi csomagot? :Y

Lenne rá 2 forintom, hogy még Budapestet se hagyná el többé a csomag ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6872) ronaldo válasza Dexar007 (#6868) üzenetére


ronaldo
őstag

Na jó, de hol? :) Egyszerűen nem találom.

(#6873) Dexar007 válasza ronaldo (#6872) üzenetére


Dexar007
veterán

Bejelentkezel: mitgliedskonto-->paypal konto --->link entfernen vmi ilyesmi:D. Angolul nem tom hogy van . :B

Give me your cum,bull!

(#6874) Dexar007 válasza cocka (#6870) üzenetére


Dexar007
veterán

399 eurot küldött a csávó minden minusz és lett 378 eurom+ hirdetésfeladás 8euro szal 399euroból 370lett hirtelen..30euro elment erre + még fizethetem is a postát. :R
Úgy lehet a legkönnyebben behajtani hogy posta :40euro oszt csá..habár nem hiszem hogy akkor megvenné vki.:) Mert 40ből kijönne a posta az összes jutalék , hirdetésfeladás meg minden, úgy megérné. :R Mondjuk így sem panaszkodom mert legalább elment már a teló..itthon 75-80-85-öt akartak adni érte.. :B

Give me your cum,bull!

(#6875) Dexar007 válasza sasa311 (#6871) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem tudom ezért érdekel h hogy adjak fel egy 15centi hosszú, 8széles 6cm magas csomagot?Ami ráadásul még 500g sincs de azért 125k-ért vettem. :DDD

Vmi olcsó megoldás kéne, és nem ártana ha meg is kapná a német csávó. :B

Give me your cum,bull!

(#6876) sasa311 válasza Dexar007 (#6875) üzenetére


sasa311
veterán

http://www.dhl.hu/publish/hu/hu/tools/expcalc.high.html

ez segít :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6877) ronaldo válasza Dexar007 (#6875) üzenetére


ronaldo
őstag

Pufiborítékban szerintem. Meg ugye az eredeti dobozában. Vagy lehet dobozban is küldetni, de az még drágább. Plusz amúgy is dobozban van, minek mégegy? :)

Közben megoldottam a paypal gondot. Angolul Remove link. De akkor most már vágom. Törlöm az előzőt és rögtön felajánlja, hogy linkeljünk másikat. Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#6878) Dexar007 válasza sasa311 (#6876) üzenetére


Dexar007
veterán

Hogyne..17.000Ft ? :R

Give me your cum,bull!

(#6879) pentium4 válasza Dexar007 (#6878) üzenetére


pentium4
senior tag

már leirtam neked!!
buborékos boritékot hagyd a gennybe, nemjó iphone esetébe!
vegyél egy kisméretü kartondoboz ami pár centivel nagyobb mint az iphone doboza, emllé tegyél töltőanyagot pl: buborékos csomagolót leragazst jól, feladó+cimzett ráir, könyvelt küldemény papir kitölt, bemegy postára adod az ügyintézőnek és mondod hogy ajánlott+elsőbbségi!
ennyi, ne ragozd túl!

P4

(#6880) Dexar007 válasza pentium4 (#6879) üzenetére


Dexar007
veterán

Ok.
értékbiztosítás off?
értéknyilvántartás off?
Nem szeretném ha eltűnne.. :DDD

Give me your cum,bull!

(#6881) pentium4 válasza Dexar007 (#6880) üzenetére


pentium4
senior tag

érték nemkell
tartalonak meg adjál meg valamis zart
rubic cube vagy tudomis én mit!
regisztrált küldemények nem nagyon szoktak eltünni!

P4

(#6882) ronaldo válasza pentium4 (#6881) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor már Glass Rubic Cube. Vigyázni fognak rá :D

(#6883) pentium4 válasza ronaldo (#6882) üzenetére


pentium4
senior tag

vagy inkább elcsorják mert különleges :D

P4

(#6884) sasa311 válasza Dexar007 (#6878) üzenetére


sasa311
veterán

Most nézd.

Azt mondod 125K a cucc, annak kb a 10%-a akkor és azzal garantáltan odaér. Vagy elküldöd a szutyok magyar postával aztán jól ellopják a francba és feljelent a csávó Ebayen.

Amúgy szerintem más csomagküldő szolgálat olcsóbb, csak most hirtelen ez jutott eszmbe elsőnek :D

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6885) Dexar007 válasza sasa311 (#6884) üzenetére


Dexar007
veterán

10%-ide 10 oda , nekem még sosem tűnt el semmim a magyar postán (kopp kopp).
Szóval biztos hogy nem fogok 15k-t fizetni hogy odaérjen.. :))

Give me your cum,bull!

(#6886) pentium4 válasza sasa311 (#6884) üzenetére


pentium4
senior tag

hülyeséget beszélsz, igaza van dexar007 nak, marhaság kifizetni 15k t egy ilyen kis csomagért, ajánlott+elsőbbségivel nem fogják elcsórni! és azt tudod nyomon követni ha felhívod a posta ügyfélszolgálatot, szal no para!

P4

(#6887) cocka válasza pentium4 (#6886) üzenetére


cocka
veterán

paranoiás alkatoknak találták ki az értéknyilvánítást is. Ráírod, hogy 750 ezer Ft :DDD és akkor kifizetsz a szolgáltatásért valami nevetséges összeget, de arra asszem ügyelni kell, hogy x Ft-tal nő a díja annak függvényében, hogy mekkora összegre van biztosítva. De ha elvész a végén legalább visszakapod a pénzed.

(lásd postai díjszabás)

(#6888) sasa311 válasza pentium4 (#6886) üzenetére


sasa311
veterán

Rendszeresen használtam nagy értékű cuccokra németországból először a magyar postát, aztán miután 5 csomagból 4el probléma volt (ugyan el nem loptak egyet se - kopp kopp) azután csak csomagküldő-szolgálatot fogadtam el. Érdekes, velük 30ból 1x volt probléma, az is olyan, hogy igazából félreértés és nagyon korrekt módon rendezték is.

Lelketek rajta, és soha nem fogadnék el senkitől magyar postai kézbesítést bárminél, ami többet ér, mint a postaköltség. :U

cocka:
4-5 éve a magyar posta NEMZETKÖZI csomagokra nem vállalt, csak 100 Eurónyi biztosítást, Kicsit sem érdekelte őket, hogy 400-at ér a csomag (ami fel is volt tüntetve rajta és biztosítva adták fel NO-ban!), végül hosszas vitatkozás, levelezés és perrel fenyegetőzés után térítettek meg 170 Eur-t. Ennyit a postáról (hozzáteszem ez arról szólt, hogy egy olyan berendezést sikerült nekik eltörniük - napnál is világosabban egy nagyerejű rúgástól - ami egy kisebb atomrobbanást is kibírna).

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6889) cocka válasza sasa311 (#6888) üzenetére


cocka
veterán

egy nagyerejű rúgástól - ami egy kisebb atomrobbanást is kibírna).

Lehet, hogy kipróbálták és a tények mást igazoltak. :DDD

100 euró az nudli.

(#6890) Dexar007


Dexar007
veterán

hi,
megint lenne egy érdekes kérdésem. :R
Szóval, egy csávó felkeresett ebay-en hogy ő megvenné a telefont, ( még mikor ment a licitálás) mondtam is neki hogy ok üsse le aztán beszélhetünk..erre azt mondta hogy adjam meg az adataimat stb és küldi a pénzt hát gondoltam odaadom mi baj történhetne (nem történt semmi) azon kívül hogy NEM licitált de elküldött nekem 120ezer FT-ot..DE mivel nem licitált egy másik csávó nyerte meg az aukciót...szal most van 225ezer FT-om plusz az iphone ami még mindig nálam van. :DDD

A pénzt senkinek sem szeretném visszaküldeni azzal az indokkal hogy "bocs már eladtam" ezért megoldható e az hogy aki megnyerte a licitet annak elküldöm persze a telót majd holnap, és aki nem nyerte meg a licitet csak küldött úgy pojénból 120ezret annak majd holnap veszek egy iphone-t aproneten 95-ért? :DDD És dupla haszon , ők is jól járnak meg én is. :DDD

Give me your cum,bull!

(#6891) oceanearth válasza Dexar007 (#6890) üzenetére


oceanearth
őstag

Ez innentől 2 esélyes

1. büdös, bunkó, paraszt magyar leszel és nem küldessz semmit. Mivel nem licitált, így téged nem kötelez semmire, habokra küldött 120ezer Ft adományt.
2. normális európai mentalitású ember leszel, veszel neki egy iPhonet, ami hasonló állapotú mint a tiéd és elküldöd neki.

(#6892) Dexar007 válasza oceanearth (#6891) üzenetére


Dexar007
veterán

1.Megfordult a fejemben hogy egy rohadt nagy fax leszek és lelépek 120k-val...de nem tudnám megtenni :B Most belegondolsz ez egy havi fizetés valakinek..meg ha engem basznának így át hát akkor nem kicsit lennék mérges. :B
2.Ezt választom,már ki és néztem egyet , holnap meek érte Pestre ha minden igaz. :R

De nekem még így is jó mivel 120k-t küldött én meg 100-ért megveszem neki. :R

Mod: az viszont tény hogy nem kötelezhet semmire..mivel nem licitált csak küldött 120k-t a semmiért...szóval igen .. megtehetném. :DDD ( de nem teszem)

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#6893) kaller1 válasza Dexar007 (#6892) üzenetére


kaller1
veterán

Azt jól teszed,ha korrektül oldod meg a helyzetet.Lehetőleg az embered elvárásának megfelelő állapotú és tartozékú telefont szerezz,ne kelljen már csalódnia.Ha lelépnél a pénzzel,azzal nem csak magad járatnád le,hanem úgy általában a magyarokat... :(
Na meg nem tudhatod,ha olyat küldessz Neki,amit elvár,akkor lehet berendel még pár darabot,vagy beajánl az ismerőseinek mert látja,hogy korrekt emberrel áll szemben és ebből majdcsak annyi hasznot húzhatsz,mintha most lelépnél a pénzzel... :K
Na hajrá,szerezz még egy jó pontot a magyaroknak! :R

.::> <::.

(#6894) Dexar007 válasza kaller1 (#6893) üzenetére


Dexar007
veterán

:B
újat veszek vaterán, karc mentes, olyat amit árultam. :R
Egyébként meg igen, mindig számításba veszem azt is hogy mi lenne ha velem csinálnák meg ugyanezt,szóval mindenképp szerzek neki egy ugyanolyan telót,vagy ha nem tudok akkor megy vissza a pénz. :R

Plusz még az is megfordult a fejemben hogy mivel német a csávó ezért biztos valami céges mercije van amivel 6óra alatt ideér,és ebay-en gyönyörűen ott a címem. :DDD :DDD

Give me your cum,bull!

(#6895) hunnylander válasza Dexar007 (#6890) üzenetére


hunnylander
őstag

erre azt mondta hogy adjam meg az adataimat

Adataidat? A PayPal e-mail-eden kivul ugye mast nem kert, mert ha igen, az gyanus. Ugye nem nigeriai a 'ficko'?

www.HunnyF1.com

(#6896) kaller1 válasza hunnylander (#6895) üzenetére


kaller1
veterán

NEM licitált de elküldött nekem 120ezer FT-ot
Ha már elküldött 120k-t,abban mi lehet a gyanús? :U Inkább felelőtlen.

.::> <::.

(#6897) hunnylander válasza kaller1 (#6896) üzenetére


hunnylander
őstag

Az attol fugg, hogy milyen adatokat kert es kapott.

Marpedig van olyan csalas fajta ami aukcion kivuli megegyezessel kezdodik, majd elorefizetessel folytatodik, aztan meg majd visszareklamaljak a penzt, mikor az arut mar zsebre vagtak.

www.HunnyF1.com

(#6898) Dexar007 válasza hunnylander (#6895) üzenetére


Dexar007
veterán

Közvetlenül a cib-es számlámra küldte a lét,és már rajta van..szóval mi ezen a gyanús? :))

Give me your cum,bull!

(#6899) Dexar007 válasza hunnylander (#6897) üzenetére


Dexar007
veterán

Én addigra kiveszem a lét, mivel nincs 120k-m amiből megtudnám venni neki az iphone-t.Szóval holnap megveszem neki abból a pénzből amit küldött. :R

Give me your cum,bull!

(#6900) hunnylander válasza Dexar007 (#6898) üzenetére


hunnylander
őstag

Szoval nem PayPal-lal fizetett? Tovabbra is gyanus, sot meginkabb. Tisztaban vagy vele, hogy a banki tranzakciok milyen kacifantosak es milyen lehetosegeket adnak a csalok kezebe? [link]

Na es hova kell postazni a csomagot? Nigeria? Ghana? Benin?:DDD

www.HunnyF1.com

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.