Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Flow


Flow
senior tag

Ha jött ems-sel csomag, és a posta visszatartja vámkezlésra, akkor ők kibontották? vagy kibonthatják? Tudhatnak valamit a csomag értékéről? :F

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6252) Tüzi válasza Flow (#6251) üzenetére

Elvileg nem nézhetnek bele. Bár a vámos itthon az atyaúristen, így akármit megtehet. Általában nyílvánított vámérték+pk alapján állapítják meg a vámot. De ha jön egy 20 kilós doboz, ami fél köbméteres, és 50$-nak van jelölve, akkor kibont(hat)ja, és megpróbál(hat)ja megállapítani a vámértéket.

Közben kapsz egy ajánlott levelet, hogy "Hello, jött egy csomagod, küggyé' számlát". Utána vagy kipostázzák, vagy be kell menni az Orczy postahivatalba. Második emelet 106-os ajtó ha jól emlékszem :D
Ilyen esetben hasznos lehet a két részletben utalás :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6253) cocka válasza Tüzi (#6250) üzenetére


cocka
veterán

Akkor lefordítom magyarra. A feedback nem számít semmit, amikor egy külföldi kategorikusan kijelenti, hogy veled nem üzletelek, mert korábban volt egy hülye magyar, akivel nem jött össze?

Nyilván 100 pont körül 100%-kal kisebb eséllyel fogja azt mondani, hogy veled nem foglalkozok. Meg mézesmázosan kell fogalmazni és akkor nem küld első kanyarban a halál f..-ra. :DD Főleg ha még egy kis extra casht is küldesz, amiért megteszi neked azt a szívességet, hogy kiírása ellenére postázza neked a cuccot.

(#6254) koxx válasza Tüzi (#6252) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem eddig 2 EMS csomagomat bontották fel és szalagozták újra. Bármit bármikor kinyithatnak, hogy törne le a kezük.

(#6255) Tüzi válasza cocka (#6253) üzenetére

Mostmár ilyen 120 "+" környékén "-" nélkül, valamivel talán jobb a helyzet mint régen. De sokan még most sem küldik el, hiába 100%, meg paypal, meg elmúlt 3 hónapban elköltött 1300$...

koxx: Azért mondom, hogy akármit csinálhat a vámos a dobozoddal. Nekem 10ből 4-5öt mindig kibontanak. Van, hogy többet, de általában aaaaa USPS priority mailt nem szokták. Azon kívül mindent...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6256) 1010 válasza Tüzi (#6252) üzenetére


1010
őstag

nem tom én felhívtam vámot :U
azt monták hogy (laptopról tudom mit csinálnak szal 20kg arany estén nem tom :DDD )
megérkezik a helyi postára oda hol laksz a csomag és onnan kapsz levelt és csak áfát kell fizetni a megállapítot érték után ami elvileg a csomagon van rajta.

(#6257) kaller1 válasza tuskooo (#6245) üzenetére


kaller1
veterán

Ilyennel már én is találkoztam: Egy eladótól többször vásároltam,kb. 40k értékben,aztán legközelebb az fogdott,hogy "Hungary not specified...." Gondolom megszívatta valaki.... :U

.::> <::.

(#6258) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Haverom faterja akart magyar címmel a német ebayre regisztrálni egy fél éve, és nem engedte a rendszer... Azt mondja egy pár levelezésébe belekerült, mire végül be tudott regisztrálni.
Hogy ebből mi igaz nemtom, de simán el tudom képzelni... És én azt mondom igazuk is van... :( Az a kevés becsületes, rendesen fizető etc magyar által generált profit elbújhat a magyar mentalitás által keltett anyagi és nem anyagi veszteségek mellett...
szerk: Perpill jobb szó nem jut rá eszembe mint a collateral damage

[ Szerkesztve ]

(#6259) koxx válasza Rommel6600 (#6258) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért a németeket és az amcsikat se kell ám félteni, az olaszokról nem is beszélve, ők vannak talán az eladók feketelistájának élén.

(#6260) tusi74 válasza cocka (#6253) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem egy német szó nélkül bevállalt egy 89 EUR-s cuccot, holott korábban azt irta, hogy csk Németországon belül. Én leírtam neki, hogy nekem az a cipő KELL. Erre vissazírta, hogy 10 EUR.

(#6261) sasa311 válasza Rommel6600 (#6258) üzenetére


sasa311
veterán

Ez vegytiszta hülyeség, mert simán tudsz magyar címmel regelni.

Arról nem is beszélve, hogy az e-bay országok rendszere közös, ergo én pl. az angol e-bayen regeltem anno és azóta már vásároltam amerikából is, de leginkább németországból - természetesen ugyan azzal a reggel, semmit se kellett állítani.
Sőt a német vásárlásokhoz az angol felületet használtam, németen kikerestem az árut, kód alapján kikerestem ugyan azt az árut az angol felületen és onnantól ott folytattam minden ügyet, mert nem tudok németül :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6262) Rommel6600 válasza koxx (#6259) üzenetére


Rommel6600
őstag

Rendes tőled, hogy véded a magyarok becsületét, én (sajnos) már kinőttem ebből, amióta egyre többet vagyok Nickelsdorftól nyugatabbra, és baromira nem vágyódom haza... Általában ugyanis egy két kivételtől eltekintve 180°os ellentéte van az otthoni mentalitásnak...

(#6263) tuskooo


tuskooo
addikt

Pénteken rendeltem német sellertől cuccot, ma jött a feedback, fel is adta. Kíváncsi vagyok, mikorra érkezik meg.

(#6264) Rommel6600 válasza tusi74 (#6260) üzenetére


Rommel6600
őstag

Eddig nekem is így volt, szemrebbenés nélkül megnyertem ami kellett, és ha írta, hogy postázik magyarba, ha nem, megírtam hogy oda szeretném és előre fizetek. Eddig nem is volt gond, de most egy angol nekem is mondta hogy az angol címemre hajlandó csak postázni, magyarba szó sem lehet róla. Hiába kérleltem, magyaráztam neki hogy időt és pénzt spórolnék ha egyből magyarországra menne az áru, a scammereknek hála nem tudtam erre rávenni. Ezzel indokolta ugyanis a dolgot.

(#6265) Rommel6600 válasza sasa311 (#6261) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem egyről beszélünk.
Próbáltál mostanában ebayre (ha közös a rendszer ha nem) magyar postai-, email-, és ip-címmel regisztrálni? Mert öt éve én is megtettem, és .at, .de, .co.uk-s oldalon is vásárolgatok azóta, de amit pár hsz-el feljebb írtam az nem erről szólt.

(#6266) sasa311 válasza Rommel6600 (#6265) üzenetére


sasa311
veterán

Most a kedvedért kipróbáltam, ebay.co.uk -ról regisztráltam üllői úti címet, telefonszámot.
Semmi gond nem volt.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#6267) HXY


HXY
addikt

Használja valaki a SnipeSwipe -ot?

(#6268) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Rendeltem egy csapágyat UK-ből. Hamar megjött. Nézem feedbacket: köszönjük a gyors fizetést blahblah, visszaírtam, hogy thx a gyors szállítást. Erre mit ad isten, a csapágyra nem megy rá a porvédő (kuka) :W Feedbacket meg már nem tudok írni :F :W
Legközelebb csak akkor írok vissza ha már használatban van a cucc.

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#6269) tuskooo válasza Stalker-2572 (#6268) üzenetére


tuskooo
addikt

Na igen, az szívás :( Én addig nem írok feedbacket, amíg teljesen használatban nem vettem a cuccot.

(#6270) tusi74 válasza Flow (#6196) üzenetére


tusi74
őstag

Általában 4-5 munkanap, ha sima posta, a DPD pöccre 3 munkanap, a Hermes pedig 10. Ráadásul a Hermes elég szívóág, mert 5 napig ül rajta, majd átadja a DPD-nek még Németországban, és a kapott számopddal még követni sem tudod, mert egy új DPD-s számot kapsz.

(#6271) lúzer válasza Stalker-2572 (#6268) üzenetére


lúzer
veterán

lehet hogy nem hibás az eladó
gondolom szabványosított sorozatból lehet választani, ha azt küldte ez van

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#6272) DJTJ


DJTJ
tag

Van itt egy dolog amit nem értek:

rendeltem Hong Kong-ból 3 db "akármit" :D elég nagy méretű volt de az ár viszont alacson, tényleg bagóért vettem,külön külön volt csomagolva mind a 3 tárgy, meg is érkezett hozzám 1,5 hét alatt ahogy azt az eladó ígérte viszont ott a magyar vámhivatal pecsétje rajta, de nem kellett fizetni rá semmit, egy másik termék amit Amerikából rendeltem jóval kissebb, az ár is alacsony rajta (viszont az nem valós érték :) ) küldték a papírt,hogy küldjem a számlát!
Hogyan döntötték akkor el, hogy amit Hong Kong-ból rendeltem nem vámköteles ha a csomag bontatlan?? Ugyan így lehetett volna benne egy több 10 ezer forint értékű cucc is :D vagy megröngenezték? :DDD

(#6273) L.T. válasza DJTJ (#6272) üzenetére


L.T.
aktív tag

Erre a vámosok biztos azt mondanák, hogy kockázatelemzés módszerével szűrték ki a csomagod :D

(#6274) 1010


1010
őstag

ha licitálok valamire akkor a max bid ért kapom meg vagy a zöld színnel jelzett áron?

(#6275) HXY


HXY
addikt

eu-n belülről érkező csomagok áfamentesek is?

(#6276) tuskooo válasza HXY (#6275) üzenetére


tuskooo
addikt

Jah. Vagyis ez így nem teljesen igaz, a helyi áfa van rajta, ami általában benne van a megadott árban.

(#6277) cocka válasza DJTJ (#6272) üzenetére


cocka
veterán

vagy megröngenezték?

Elképzelhető. Amúgy szúrópróbaszerűen vámolnak. Nem jöttél még rá?

(#6278) cocka válasza 1010 (#6274) üzenetére


cocka
veterán

Ezek szerint még soha nem nyertél semmit, amire licitálni kellett?

A zöld ár a nyerő. Amit kockáztatsz az a zöld ár és a max. licited közti árkülönbség.

(#6279) DJTJ válasza cocka (#6277) üzenetére


DJTJ
tag

Hát hogy szúrópróba szerüen vámolnak vagy nem azt nemtudom csak furcsa,hogy amiket a távol-keletről redeltem azokra egyre sem kellett vámot fizetni,bármekkora is a mérete és hiába alacsony összeg van feltüntetve rajta

Egy másik kérdés: Az eladó elküldte nekem a számlát pdf-ben viszont nincsen rajta pecsét, csak a szokásos dolgok:ár,végösszeg címzett, az eldó címe stb.
Ezt így elfogadják vajon?

(#6280) koxx válasza DJTJ (#6279) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Számla ebben az esetben a paypal log (már ha azzal fizettél)

(#6281) DJTJ válasza koxx (#6280) üzenetére


DJTJ
tag

igen azzal fizettem, akkor csak kinyomtatom a fizetési részletes tranzakciót és kész? viszont az eladó a csomagra csak 30 dolcsit írt rá és annyiról is állította ki a számlát, akkor az nem probléma?

[ Szerkesztve ]

(#6282) koxx válasza DJTJ (#6281) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"kinyomtatom a fizetési részletes tranzakciót és kész"

Igen.

"az eladó a csomagra csak 30 dolcsit írt rá"

Nem probléma, a számla alapján fizetsz. A csomagra bármit ráírhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#6283) HXY


HXY
addikt

Ha megnyertem egy aukciót, és az ebay oldalán paypal-al ki is fizettem, akkor kell még vmit tenni? Vagy az eladó a paypal alapján egyből küldi az ott megadott címre?

(#6284) Winner_hun válasza HXY (#6283) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várd a csomag érkezését:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6285) cocka válasza HXY (#6283) üzenetére


cocka
veterán

Semmit. Csak megvárni míg megjön a cucc, meggyőződni arról, hogy megfelel-e a leírtaknak és ezután feedbacket adni.

(#6286) HXY


HXY
addikt

akkor már csak a "türelmes" malmozgatás van hátra.. :D köszi!

(#6287) 1010 válasza cocka (#6278) üzenetére


1010
őstag

nem hanem buy it now használtam mert úgy is elég olcsó volt amiket eddig vettem
most emg kiíváncsi voltam így mire jutok
de azt vettem észre valakinek semmi sem drága és sportot űznek az ár felpumpálásából

(#6288) HXY


HXY
addikt

Állítólag ha itt regisztráltok, akkor visszakapjátok a vásárlások összegének az 1%-át.

(#6289) kraftxld válasza HXY (#6288) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy csak sima jelszólopó oldal :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6290) bandus


bandus
veterán

egy hét vámonállás után megérkezett a második ebay-es csomagom is. és még jön 3 :D

rákattantam teljesen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6291) tuskooo válasza bandus (#6290) üzenetére


tuskooo
addikt

Csak bírd pénztárcával :)

(#6292) FireLord


FireLord
aktív tag

Most én is fennakadtam vámon :(( Kértek hogy faxoljak nekik számlát meg egy nyilatkozatot hogy befizetem a vámot és az áfát. Mennyi idő lesz szerintetek mire kézbe kapom a cuccot?

(#6293) bandus


bandus
veterán

aki rendelt már hong-kongból, meg tudja nekem mondani, hoyg melyik oldalon követhetem a csomagot, mer a srác csak egy tracking numbert adott, és tőletek hamarabb érkezik a válasz, mint tőle, ez tuti :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6294) koxx válasza bandus (#6293) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbálgasd végig a nagyobb csomagküldőket DHL, TNT, FedEx, de a legvalószínűbb a HK-i gyorsposta.

(#6295) 1010 válasza FireLord (#6292) üzenetére


1010
őstag

szabad tudni mit vettél
mert általában rá szokták írni becsülettel az értékét a csomagra

[ Szerkesztve ]

(#6296) bandus válasza koxx (#6294) üzenetére


bandus
veterán

igen, a hk-i posta oldalán ott van, hoyg ma adták fel. szupi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6297) FireLord válasza 1010 (#6295) üzenetére


FireLord
aktív tag

egy GPS-t vettem, a barom eladó meg azt irta rá hogy mini monitor :((

(#6298) 1010 válasza FireLord (#6297) üzenetére


1010
őstag

oo ba*meg ebből még baj is lehet
érthető mért kérnek számlát,általában csak kevesebb árat írnak rá és annyi

(#6299) tuskooo válasza 1010 (#6298) üzenetére


tuskooo
addikt

Mindig kérnek számlát, ne fesd az ördögöt a falra.

(#6300) Winner_hun válasza tuskooo (#6299) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő már csak ilyen;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.