Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) ticibici


ticibici
csendes tag

Helló!
Rendeltem egy 16 GB-os pendrive-ot, ami hamisnak bizonyult és visszakértem a pénzem, de még nem írtam feedback-et.
Az eladó azt írta, hogy visszautalta a pénzem és erről a paypal is küldött értesítést, de még sincs a számlámon a pénz! Lehetséges, hogy csak 1-2 napon belül írják jóvá?

Lenne egy fontosabb kérdésem is: ilyenkor köteles vagyok visszaküldeni az árut kérés nélkül is vagy csak, ha azt az eladó kérte? Mivel nem említett semmit amivel arra utalna, hogy küldjem vissza neki !

(#7952) juliabrilke válasza ticibici (#7951) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az időbe fog telni, amíg a kártyádra érkezik a paypal-ről a pénz. Nézz utána pontosan, hogy hány nap (én 3 munkanapra emlékszem)

(#7953) ticibici


ticibici
csendes tag

Köszi szépen ! :R
Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy vissza kell-e küldenem a terméket !?
Egyébként az ebay azt jelzi így nekem, hogy van egy kifizetetlen termékem.

(#7954) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nincs paypal protection Magyarországi fizetés esetén? Nem egy embertől kapom már ezt a választ, hogy ezért nem küld ide. :W

(#7955) Winner_hun válasza juliabrilke (#7954) üzenetére


Winner_hun
félisten

A postai lopások miatt hallottam már hogy nem küldenek néhány országba (Olaszországot olvastam a legtöbb helyen), de én az 1-200 rendelés alatt egyszer nem találkoztam ilyennel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7956) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Valakinek van ismerőse a Posta Kicserélő Üzemben? Komolyan mondom, hogy lassan fizetek is, de küldjék már azt a rohadt csomagot tovább. Péntek óta pihen náluk és marhára fontos lenne. (arról nem is beszélve, hogy 11.-én adták fel. :W )

(#7957) Stanley-B. válasza ticibici (#7953) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Hong-Kongból, Kínából többek között pendrive-ot tilos venni, mert 95%, hogy kamu, amit természetesen az eladó tud. Már csak ezért sem küldeném vissza.
Ha nem a fentebb említett helyekről jött, akkor sorry, de én ugyanúgy nem küldeném vissza.

(#7958) ticibici


ticibici
csendes tag

Hong-Kongból jött a pendrive, csak licit előtt még nem tudtam, hogy létezik olyan, hogy fake pendrive. Mikor olvastam róla írtam az eladónak, hogy tényleg 16 GB e, erre azt válaszolta, hogy igen. Mikor visszakértem a pénzem azt írta, hogy biztosan az eszköz rendszerében van a hiba, de visszaküldi a pénzem. :F
Úgy döntöttem addig nem küldöm vissza amíg nem kéri, csak azt nem tudom, hogy miért jelez az ebay kifizetetlen terméket !?

[ Szerkesztve ]

(#7959) Stanley-B. válasza ticibici (#7958) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Ha kifizetted és mégis azt jelzi akkor egyszerűen: mark as payment sent. Akkor nem fogja jelezni.

(#7960) ticibici


ticibici
csendes tag

Köszi a választ!
Még tegnap írtam az eBay Costumer service-nek ez ügyben és ők is ezt írták vissza, amit meg is fogadtam és be is vált. :)

(#7961) sniper elite


sniper elite
senior tag

Sziasztok, elég régóta nézegetem az Ebayt, még egyedül sose vettem cuccokat, csak beszállítóval hozattam be! Szóval egyre jobban rá állnék arra hogy magamtól is rendeljek onnan, annyi lenne a gondom, hogy az még okés hogy bánkártyával kifizettem! De mi a biztosíték hogy ide ér hozzám a cucc? Meg a másik a vám dolog ami aggaszt, nem szeretném hogy valahol fennakadjon a cumó! Szóval onnantól valaki magyarázza el nekem kérem szépen, hogy kifizettem amit akarok, és utána mit kell intézni?

(#7962) Stanley-B. válasza sniper elite (#7961) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Az elég jó biztosíték, hogy ha Ebayen vásárolsz valamit és PayPal rendszerén keresztül fizetsz, mivel ha van valami probléma akkor jelezheted feléjük és visszakaphatod az összeget.
Szerintem nagyjából senki sem szeretné, hogy fennakadjon a vámon a cucca :)
Megkérheted az eladót, hogy írjon rá kisebb értéket és jelölje meg ajándékként. De nagyobb csomagoknál, vagy ha esetleg felbontják csomagot, akkor gyakran elkerülhetetlen a vámoltatás.
Ha kifizetted a terméket akkor nincs más hátra csak a várakozás, nem kell tenned semmit, kivéve ha megvámolják.

(#7963) NSiS


NSiS
csendes tag

Hi!

Ebay Globalon miért van az kiírva kijelentkezés helyett, h "nem ön az?" vagy ez csak engem idegesít? :U csak szimplán nem bírom megérteni

(#7964) DJTJ válasza sniper elite (#7961) üzenetére


DJTJ
tag

Én mióta vásárolgatok az ebay-ről közel 1 éve, ami csomagom fentakadt a vámon mind fel volt bontva,hiába írták rá,hogy pl elektronika van benne, a levél már úgy jött,hogy az eredeti benne lévő termék neve szerepelt a papíron,ettől nem kell parázni,ha fentakad akkor fentakad ez benne van a pakliban!

(#7965) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Egy kis segítségre volna szükségem.

Pölö kínai ebay-ről kellene nekem a telefonomhoz egy stylus (Samsung i780), pár száz ft-os tétel, tudna segíteni valaki megvásárolni? :B
Köszönöm előre is! :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7966) HXY


HXY
addikt

Hello!

Nekem az eladáshoz kellene egy kis segítség!

Egy billentyűzetet szeretnék eladni 10e Ft értékben.
Dobozos, a súlya 2 kg, méretei: 40 x 30 x 5 cm.

A világ bármely szegletébe szeretném elküldeni a csomagot.

Mivel, hogyan érdemes elküldeni?

Néztem az UPS-t, New York-ba valami extrém 30.000 Ft-os árat írt ki... :F

(#7967) HXY


HXY
addikt

Ja és a másik kérdésem, hogy a sima Pay Pal számla jó lesz ehhez?
Idáig csak vásárlásra használtam kb 3-4-szer. Pénzt még nem fogadtam.

(#7968) capafog23 válasza HXY (#7967) üzenetére


capafog23
őstag

Pénzt fogadni akármennyit tudsz több 100ezres tételt is.

Postázáshoz nem értek.

(#7969) HXY válasza capafog23 (#7968) üzenetére


HXY
addikt

és nem von le a paypal jutalékot a fogadásért, vagy a saját számlámra küldéséért?

(#7970) capafog23 válasza HXY (#7969) üzenetére


capafog23
őstag

Fogadásért levon asszem, de valahol a honlapján le vannak írva a fee-k, meg régebben itt is le volt írva.

(#7971) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Ipod Touch tokot szeretnék venni, mennyi az esélye hogy a szállítási költségen+a termék árán kívül lesz más költségem? Gondolom a nagyobb csomagokat Áfázzák nem egy ilyen kicsit vagy tévedek? :) :R
Mod: legfontosabb lemaradt: Kanadából jönne a cucc

[ Szerkesztve ]

(#7972) Stanley-B. válasza dave93 (#7971) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Nem fogják vámolni, vegyed nyugodtan.

(#7973) dave93 válasza Stanley-B. (#7972) üzenetére


dave93
őstag

Sajna ezt sem tudom megvenni, oda volt írva hogy Európába elküldi, de amikor megírtam neki hogy Magyarországra kellene küldeni azt mondta túl sok a probléma, bocsi. :(

(#7974) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget, illetve közreműködőt keresnék, régebbi ebay-esek körében, aki vállalkozna nagyobb értékű WoW account eladásában /európai szerveres/
Természetesen nem ingyen kérném.
Ha lenne valaki, kérem jelezze priviben!
Előre is köszönöm!!

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#7975) NCT 2000


NCT 2000
csendes tag

udv

vettem egy cuccost az ebayen csutorotokon,es az elado azota mar 2 levelt is kuldott hogy fizesek,
mivel hetvege van meg egyaltlan,nem bunkosag ez egy kicsit
semmit nem irt arrol hogy mikor kell fizetnem,most emg koveteli a penzt
az a vicces hogy mind 2 levelben 3napot ad meg hataridonek,

ha nem fizetek akkor mi lesz?erovel leveszik?kenye kedve szerint amikor nala elszakad a cerna?

(#7976) Winner_hun válasza NCT 2000 (#7975) üzenetére


Winner_hun
félisten

A bunkóság inkább az hogy nem fizetted ki egyből.
[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7977) NCT 2000 válasza Winner_hun (#7976) üzenetére


NCT 2000
csendes tag

bunkóság mi?mert kötelező?senki nem irta,irja oda ha ezt várja,
lehet te vagy az eladó

(#7978) Winner_hun válasza NCT 2000 (#7977) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha te bemész egy boltba akkor úgy jössz ki hogy nem fizetsz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7979) L.T. válasza NCT 2000 (#7977) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nem muszáj e-bay-en vásárolni, ha nem tudod a szabályokat betartani.
Ott a józsefvárosi piac ott is lehet... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7980) NCT 2000 válasza L.T. (#7979) üzenetére


NCT 2000
csendes tag

Jah igen lehet,itt nem a szabalyok betartásárol van szó hanem arrol hogy valaki nem képes előre odaírni valamit, ellentétbe másokkal.Normális eldó oda írja hogy fizetési határidő ez és ez.Ki lesz fizetve a termék,mielőtt ez lenne a probléma.Arra lennék kíváncsi hogy vajon mi volt a legnagyobb összeg amit az ebayen amit ki kellett fizetni nektek?

(#7981) Winner_hun válasza NCT 2000 (#7980) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha bemész egy boltba ott ki van írva hogy azonnal kell fizetni vagy ráér 1 héten belül? Hülyeség ellen nincs orvosság.

Annyit fizetsz amennyiért vásárolsz:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7982) koxx válasza NCT 2000 (#7980) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

100e ft, még aznap, ha nincs rá lé nem ütöm le, ennyi. 2 nap volt eddig a legnagyobb fizetési csúszásom. Az eladó se szereti ha 5-7 napig nincs pénz. Persze általában odaírják, hogy mikor kell fizetned.

(#7983) rob85


rob85
csendes tag

Sziasztok!

Én eddig sose vásároltam Ebay-en,de most szeretnék új laptopot, és itthon nem kapható,
ebay-en pedig eléggé jó áron van.
A kérdésem főleg az lenne,hogy szabad-e ekkora tételben Amerikából rendelni
(kb 900 dollár)?
Két felhasználót néztem ki,akik mind elég sok,(7000 és 11000) értékelést kaptak
a korábbi vásárlóiktól,és 99,8%-osak.Mind a ketten a UPS-el küldenék el a csomagot.
Az biztonságosnak mondható? Elég drága...90dollár csak a postaköltség.
Érdemes még kérni ezen felül nyomkövetést?
Azt hallottam hogy egy bizonyos összeg felett(300dollár) ha eltünik valami
az ebay automatikusan visszafizeti az összeget...ez igaz?
Mit lehet tenni,ha sérülten/hiányosan kapom meg a laptopot?
Mindenképpen fontos lenne egy tapasztalt ember véleménye!

Köszi előre is a segítséget!

Robi

(#7984) Gita


Gita
csendes tag

Sziasztok,
Hallotattok-e már/Mit tudtok a myus.com-ról?
Mostanában sok olyan eladóval találkoztam, aki csak US-be szállít, és remélem, ez lesz rá a megoldás. A cég címét adod meg szállítási címnek, és onnan ők szállítják to my door DHL-el/FedEx-el. De mivel a futárok sem emberbaráti szeretetből szállítanak, nem tudom, hogy hosszútávon ráfizetek-e. Vagy esetleg tudtok-e más, hasonló megoldást?

(#7985) Keksz


Keksz
senior tag

Majusban megvolt az elso ebay vasarlasom, telefonhoz akkut es szilikon tokot rendeltem Hong Kongbol, ami fizetes utan 7 nappal a postan is volt, nevetseges aron.

Nagyon kemeny.

(#7986) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Erre [link] senki keresni vágyó?? :((

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#7987) hecktor


hecktor
aktív tag

helló,

mi a helyzet akkor ha ebayen meghirdetett terméket amit megvettek tőlem mégsem tudom eladni

ha arra gondolok mikor én vettem valakitől valamit, kifüzettem és nem küldte nem lett komolyabb szankció csak viszzautalta a pénzemet

(#7988) koxx válasza rob85 (#7983) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hali

Szabad ekkora tételben vásárolni persze. Számolni kell a mo-i áfával ill vámmal ami jelen esetben 23-24%-kal drágíthatja a laptopot. Mindenképpen Express maillel vagy FedEx-szel kérjed a postázást, ez a 2 legbiztonságosabb és leggyorsabb küldési mód. Nem az ebay utalja vissza az összeget hanem a paypal, de az összegnek utána kell nézni, hogy pontosan mennyire is vonatkozik. Lehet $200-$5000-ig.

hecktor: sűrű elnézéseket kérve visszaküldöd a pénzét és reménykedsz, hogy nem ad negatívot

[ Szerkesztve ]

(#7989) NCT 2000 válasza Winner_hun (#7981) üzenetére


NCT 2000
csendes tag

már megint miről beszélsz?
nem voltm oda írva semmi.hogy jön most ide "egy bolt"?

igen hülyeség ellen nincs orvosság mondták már neked ezt elegen nem kell ismételned.

(#7990) Winner_hun válasza NCT 2000 (#7989) üzenetére


Winner_hun
félisten

Te tényleg nem érted hogy miről van szó vagy nem akarod megérteni?
De segítek mert magadtól nem fogsz rájönni:
eBay-en: nem volt odaírva hogy meddig kell fizetni -> azonnali fizetés
boltban: nincs kiírva hogy egy hét múlva is ráér fizetni -> azonnal kell fizetni
eBay-en: ki van írva, hogy meddig kell fizetni -> ráér addig fizetni - eugyebár ez a helyzet nem áll fent.
Te vagy felháborodva hogy az eladó követeli a pénzt amikor te nem fizetsz.

Azt tudnám ennyi ésszel hogy sikerült ide regisztrálnod:U Elsőre sikerült?;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7991) NCT 2000 válasza Winner_hun (#7990) üzenetére


NCT 2000
csendes tag

Csak kötekedni akarsz,
nem volt odaírva,tehát én nem tudom meddig lehet vele várni,más se tudja.
Nem kell azonnal fizetni mert nem volt oda irva.
Igen én vagyok felháborodva mert megtehetem,az eldó kötelessége a vevőt tájékoztatni a fizetési feltételekről,ez nem történt meg,utólag kezdett emailket küldeni,meg én amugy hétvege lévén,nem tudtam intézni a nagyösszegű kifizetést.Te is csak irkálsz össze vissza végig se gondolod a tényeket,mész mint a birka,és ennek ez a vége,hogy a másikat fikázod.

[ Szerkesztve ]

(#7992) Winner_hun válasza NCT 2000 (#7991) üzenetére


Winner_hun
félisten

:))

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7993) hecktor válasza koxx (#7988) üzenetére


hecktor
aktív tag

még nem füzette ki a cuccot, szerinted előbb hagyjam hogy kifüzesse és visszautaljam vagy már most közöljem vele hogy mégsem eladó, (az utóbbinál azt gondolhatja hogy meggondoltam magam)

(#7994) Keksz válasza NCT 2000 (#7991) üzenetére


Keksz
senior tag

Hát én ahányszor vettem bármit online ahogy jött a mail/vagy ahogy láttam a weboldalon hogy hogyan kell fizetni, pl direkt bankkártyás, paypal, egyből fizettem, sőt volt olyan is vmi szolgáltatásért szombaton éjjel 22 órakor fizettem és a dedikált servert 15 perc múlva használhattam is.

Banknak tök mindegy mikor utalsz, sosem várják meg míg fizikailag megérkezik a pénz, paypalnál is így van. Akár éjjel 4kor is fizethetsz vele.

Persze ha mezei banknál mezei szolgáltatással csinalod akkor meg nem érdemes külföldre pénzzel szórakozni, mert az csak szenvedés.

(#7995) kaller1


kaller1
veterán

Üdv!

Kaptam egy unpaid item strike-ot,ami nincs még lezárva. Írtam az eladónak,a terméket is kifizettem,amire hamarosan adott is egy pozitívot.Amúgy ez már a sokadik vásárlásom volt nála.Azt kérdezném,hogy nekem van még ezzel a dologgal kapcsolatban valami teendőm? Az eladó jelzi az ebay felé a fizetést? Törlik ezek után unpaid item strike-ot?

.::> <::.

(#7996) rakal válasza NCT 2000 (#7991) üzenetére


rakal
senior tag

Az ebay-t a Paypallal kombináltan célszerű használni.
Ha eldöntötted,és megvetted a terméket,kapsz egy emailt is,hogy "please pay now".
Én úgy használom mindig,Paypalt választom a fizetési módoknál,miuán megnyertem a tételt,automatikusan benavigál a Paypal oldalra,3 kattintás, és kész a fizetés,ennyi.
Átutalás és egyéb pénzküldési módokat az ebay-nél el kell felejteni,csak gond van velük,meg drágák is,főleg kisebb értékű tételeknél..

(#7997) Zozzant válasza runner 125 (#7965) üzenetére


Zozzant
addikt

Velem vmi problémád volt?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7998) titkos007


titkos007
csendes tag

Helló!

Én most szeretnék regisztrálni, az ebay-re de nemcsak venni, hanem eladni is szeretnék. A regisztráció addig sikerült, hogy vásárolni tudok, de az eladáshoz valami Paypal számla kell vagy ilyesmi, ahol a dombornyomatos kártyámnak a számát nem fogadja el. Valaki le tudná irni, érthetően, hogy mi ez a Paypal vagy hogyan lehet a legegyszerűbben regisztrálni eladóként. (próbáltam nagyon sokat utánnaolvasni a neten, de nem tudtam kideríteni hogy működik.) Köszi

(#7999) rrobert


rrobert
csendes tag

Sziasztok
Ebayen keresztül szeretnék eladni, ehhez kellene nekem segítség.
Már regisztrálva vagyok csak nem tudom hogy tovább.. elég részletesen kellene.. paypal stb..

(#8000) samu600


samu600
csendes tag

Vettem 1 memókártyát ebay-en.Rányomok a pay gombra,auctivára dob,ok.Tovább a paypal-ra,kiírja,eladó nem tud fogadni pénzt.Nem sokkal később kapok egy emailt egy másik email címről,nem az eladó regisztrált ebay-es címéről,de a paypalon keresztül,hogy megvettem ezt a terméket,fizessem ezen a linken.De ilyenkor az ebay-es 45 napos gari nincs,a paypal csak közvetít,az eladó felveszi a pénzt,a kártyát meg nem küldi.
Jól sejtem?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.