Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) szmayer1 válasza Head88 (#87050) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi a választ, de a High Sierra előtt kipróbáltam a mojave-t, sajnos több okból sem jött be. Az akkumulátor készenléti idő borzasztóan lecsökkent, pedig adtam neki jó pár napot, a sebesség is kicsit lassult, a megjelenő szöveg sem volt tökéletes, hiába írtam be a terminálba a megfelelő parancsot.
Nekem bőven elég lenne a high sierra, csak a fent említett problémát szeretném valahogy megoldani, mert nagyon bosszantó.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#87052) jegesib


jegesib
aktív tag

végre az apple megoldotta a töltőkábel problémát. Még jó h lehet kapni

(#87053) bmakszim válasza jegesib (#87052) üzenetére


bmakszim
senior tag

Eléggé overkill lenne tb3 kábelt venni csak töltésre.

Az én töltőkábelem már elmúlt három éves és egy kis sárgulást leszámítva semmi baja. Az usb-c-t ráadásul meg lehet fordítani és a sárga része mehetne az adapterbe, a hibátlan felét pedig használhatnám újabb 3 évig a gépbe dugva.

(#87054) jegesib válasza bmakszim (#87053) üzenetére


jegesib
aktív tag

remélem azért érezted az iróniát ami abból fakad, h technikailag ugyanez a kábel, amin nincs védőháló és fehér, pont harmadennyibe kerül.

(#87055) kchris78 válasza szmayer1 (#87051) üzenetére


kchris78
veterán

akkor tedd fel a catalinat vagy majd a big surt. ez nem windows hogy lehetne driver meg hasonlo cserekkel megoldani dolgokat.. high sierra egy szidott verzio es NINCS tamogatasa se.

(#87056) CharlieDrop válasza kchris78 (#87055) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja. Szerintem a Catalina egy jó verzió. Pláne ha tisztán teszi fel az ember.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87057) sprX válasza CharlieDrop (#87056) üzenetére


sprX
tag

Azért elejében igen idegesítő volt ez a felesleges 64bit mizéria ... imho. :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87058) sprX válasza jegesib (#87054) üzenetére


sprX
tag

Apple fronton ez azért szerintem nem újdonság, kiindulva a szuper minőségi szilikon tokjaikból ... :))

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87059) CharlieDrop válasza sprX (#87057) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem fel sem tűnt. De remélem a BS nem
fog köhögni az elején se.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87060) sprX válasza CharlieDrop (#87059) üzenetére


sprX
tag

Kiváncsian várom én is mit koholnak majd össze Almáék .. :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87061) kchris78 válasza sprX (#87060) üzenetére


kchris78
veterán

én feltettem, B4, itt már azért jónak kell lennie a dolgoknak, eddig nincs gond...

(#87062) sprX válasza kchris78 (#87061) üzenetére


sprX
tag

Hosszú a Mojave sötét kinézete óta, az első rendszer amit várok az a Big Sur ... :) Ezekszerint nem mondható problémásnak sem ... :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87063) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! Windows 10 mennyire használható egy Mac-en? 2019/2020-as Air vagy Pro lenne az alany. Windows billentyűkombinációk működnek? Jogtiszta Win elérhető? Sebesség az Mac OS-hez képest?

(#87064) blakey válasza leroyclub (#87063) üzenetére


blakey
titán

Windowshoz minek Mac? Normális win gépet is kapsz ezért az árért ami lehet, hogy erősebb is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87065) r4z válasza leroyclub (#87063) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugyanugy hasznalhato, mint egy Dell/HP/egyeb gepen, az Apple ad ki Windowsra is driver pakkot. Sebessegben picivel gyengebb, mert az macOS ujabban egy kicsit alulfeszeli a procit, ha jol remlik.

Egyebkent ha Windowst hasznalsz, en sem vennek Macet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87066) nord_ válasza blakey (#87064) üzenetére


nord_
veterán

Miért probléma ez?
Nekem is kell munkára Windows, és ezerszer inkább bootcamp, mint hogy pluszban még egy műanyagcsodát hurcibáljak magammal. Megpróbáltam... de inkább visszaadtam azt a hulladékot.

(#87067) Syl válasza nord_ (#87066) üzenetére


Syl
nagyúr

> műanyagcsodát
> hulladékot

Mert Windows-zal nem lehet elegáns, alumínium ultrabookot venni? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87068) nord_ válasza Syl (#87067) üzenetére


nord_
veterán

De, lehet. Csakhogy céges gépnél nem én határozom meg, hogy mit adnak. ;)
Másrészt meg attól, hogy napközben kell a Windows, nem fogom megborítani a jól bevált ökoszisztémát, így nem volt kérdés, hogy a Macet használom tovább.

(#87069) leroyclub válasza nord_ (#87068) üzenetére


leroyclub
senior tag

Szintén ez az ok! 2 gépet nem szeretnék, de munka miatt van hogy Windows kell.
Akkor ezek szerint te minden gond nélkül így használod? Milyen kompromisszumok vannak egy PC-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#87070) -Ben-


-Ben-
veterán

Tudja valaki, hogy ez mikori MB lehet? :F 2018-2019? Ilyen processzorral (2,4 Ghz/4 mag) nem találom az apple.com -on se...

Szerk.: MV962MG/A kódra él a 24 hónap szavatosság?

[ Szerkesztve ]

(#87071) marsu. válasza -Ben- (#87070) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha minden igaz, akkor a 2019-es. [link]

(#87072) lmno válasza -Ben- (#87070) üzenetére


lmno
őstag

Mid 2019
Ha az iStyle-ban (vagy bármilyen hivatalos viszonteladónál) veszed, akkor él.

(#87073) -Ben-


-Ben-
veterán

Imno, marsu.: köszönöm, továbbítom az illetőnek... :R Tudtok hozzá ajánlani valamilyen megbízható kiegészítőt, amely lehetővé teszi az ethernet használatát? Akár [ilyen] is jó, vagy hasonló...

(#87074) marsu. válasza -Ben- (#87073) üzenetére


marsu.
senior tag

Én még régebbi gépet használok, amin vannak normális portok is. ;]
De szerintem ennél olcsóbban is találni átalakítót, pl aliról. Persze ha nem sürgős a dolog.

(#87075) duracell89 válasza -Ben- (#87073) üzenetére


duracell89
senior tag

Nekem van egy ilyenem a fiókban: [link] Mióta megvan a Hyperdrive GEN2 12Port azóta ez a kis Renkforce porosodik. Ha kell, valami aprópénzért átdobom GLS-el.

[ Szerkesztve ]

(#87076) -Ben- válasza duracell89 (#87075) üzenetére


-Ben-
veterán

Írok. :R

(#87077) r3dsnake válasza blakey (#87064) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem is fenn van a Macbookon a Win10. Néha jól jön. Hackintosh gépem is dual bootos.

Sztem ha win-t használnék, akkor is Macbookot vennék. Ráadásul SOKKAL egyszerűbb Macbookra windows-t telepíteni, mint bármilyen más PC-s laptopra.

[ Szerkesztve ]

(#87078) OgreImre


OgreImre
senior tag

Erről, hogy Windows 10 és MacOS egyszerre van egy MacBookon tud valaki egy jó “how to” leírást adni?
Egyetlen programom van aminek csak wines verziója van, viszont az napi szinten kell (nem, nem a TC :) ) Tervezek MBP-t venni, de valószínűleg megvárom az őszi frissítést már.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#87079) duracell89 válasza OgreImre (#87078) üzenetére


duracell89
senior tag

[link]
Ahanyszor csináltam kb 30p és egyszerű mint a faék. Nem lehet elb*ni. Win10 licencet meg beírod Googlebe, hogy “cheap Windows 10 licence” aztán veszel egyet TÖBBSZÁZ forintért. :DDD

(#87080) bmakszim válasza OgreImre (#87078) üzenetére


bmakszim
senior tag

Viszont az év végén érkező gépekre már nagy valószínűséggel nem fogsz tudni Windowst telepíteni. Hacsak nem a 16"-osat veszed.

(#87081) OgreImre válasza bmakszim (#87080) üzenetére


OgreImre
senior tag

?
A 16” van kinézve, kell a dedikált vga.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#87082) OgreImre válasza duracell89 (#87079) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszönöm. Még egy láma kérdés a Windowsos programomban mentett fájlokat tudom ugyanabba a mappába menteni ahol a Mac-es fájljaim vannak? Tehát hogy egy projekt szerint tudjam rendszerezni a fájlokat.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#87083) bmakszim válasza OgreImre (#87081) üzenetére


bmakszim
senior tag

A pletykák szerint az Apple a 13"-os MacBook-okban vezeti be először a saját processzorát év végén.
Az Apple silicon már nem fogja támogatni a natív/virtuális Windows-t. Emulációra lesz majd szükség, biztosan dolgozik már valaki ilyen megoldáson, de én egyelőre nem hallottam róla.

(#87082) OgreImre
Ha elég, hogy macOS-en csak olvasni tudd a fájlokat, az fog működni. MacOS alatt látod a Windows meghajtóját, az írásához viszont 3rd party tool-ra lesz szükség.
Windows alatt viszont nem látod a macOS meghajtóját, egyelőre nem készített az Apple APFS driver-t hozzá.
Alternatív megoldás: egy harmadik, exFat fájlrendszerű meghajtó. Ezt mindkét rendszer tudja írni és olvasni is.

(#87084) TigerCat válasza OgreImre (#87082) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amikor több platformon dolgoztam, Dropboxban tároltam mindent. Ez volt a legegyszerűbb megoldás. Persze sajnos így mindkét meghajtón ott lesznek az anyagok, azonban fizikálisan különálló eszközök esetén jól működött. Ahogy a kolléga írta, exFAT. Viszont ne használj ékezetes fájlneveket.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87085) gzbotii válasza vadászcsiga (#86998) üzenetére


gzbotii
veterán

Még szerencse, hogy van és nem kötelező használni :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87086) r4z válasza OgreImre (#87078) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem eroforrasigenyes a program, futhat VM-ben is, amibe fel lehet csatolni macOS alol mappakat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87087) OgreImre


OgreImre
senior tag

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#87088) Smiley válasza TigerCat (#87084) üzenetére


Smiley
őstag

Az hogy ne hasznalj ekezetes file nevet alapnak kellene lennie mindenhol. Te jo eg mennyi szopast tud ez generalni. :W

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#87089) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Safariban youtobeon csak nálam van probléma? Nem játssza le a videókat.
Van valami gebasz most vele vagy csak nálam?

(#87090) CharlieDrop válasza Smiley (#87088) üzenetére


CharlieDrop
veterán

aki akkor tanulta, mint én az informatika alapjait, vagy korábban, az életben nem fog ékezetet használni :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87091) r3dsnake válasza bmakszim (#87080) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iPad Pro-ra is tudtam XP-t tenni (lassú volt, mint a fene, de ment). Szóval nem feltétlen tartom kizártnak hogy a Parallels továbbra is menni fog.

(#87092) Mattb válasza r3dsnake (#87091) üzenetére


Mattb
senior tag

Erre azért kiváncsi lennék :D
Egy mostani iPad Pro -ra ha rá lehetne rakni a win10-et mint macbookra, lehet el is adnám a macbookot :D

(#87093) trobi28 válasza Smiley (#87088) üzenetére


trobi28
addikt

Én otthon is és munkahelyi környezetben is használok ékezetes file neveket (és nem csak én, hanem mindenki a cégnél) és nem okoz semmilyen problémát. Milyen "szopás"-ra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#87094) r3dsnake válasza Smiley (#87088) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Rengetegszer használok ékezetes fájlnevet, soha nem volt gondom belőle. Max valami gagyi fájlrendszernél lehet ez probléma.

[ Szerkesztve ]

(#87095) Syl válasza trobi28 (#87093) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig Mac és Win között igenis tud érdekességeket szülni az ékezetes fájlnév (főleg az í). Nem kötelező, de előfordul.

De van egy fix anomáliám, amit szintén csak ékezettelenítve tudok orvosolni.
Fogok egy Mac-en létrehozott ékezetes nevű állományt, feltöltöm a NAS-ra, onnan kolléga másik Mac-kel nem tudja megnyitni. Ugyanazt az ékezetes fájlt a kolléga egy Wines gépről már hiba nélkül kezeli.

Szóval, szerintem is, le az ékezetes állománynevekkel! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87096) r3dsnake válasza Syl (#87095) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Win fut a NAS-on (SMB megosztás), van Hackintosh megosztva (Win+Mac) plusz Macbook megosztva (Win+Mac), plusz iPad/iPhone. Bármiről bármire másolva minden tökéletes.

NTFS, HFS, APFS fájlrendszerekkel. Fat-ot nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#87097) trobi28 válasza Syl (#87095) üzenetére


trobi28
addikt

Sinology NAS-t használok, én sem tapasztaltam még ilyen anomáliát. Amivel megnyitom, kezelem a fájlokat: Win, MAC, iPad, iPhone :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#87098) Syl


Syl
nagyúr

Mint ahogy itt is.
Csak egy szerkesztést nyomtam. Milliószor ment már hiba nélkül, most mégis duplázta a hsz-t...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87099) Syl


Syl
nagyúr

Hiába pörögtök, hogy nálatok milyen szuper, attól még nálam van egy ilyen fix pont.

Egyébként is, azt írtam, hogy előfordulhat gond az ékezetes fájlnevekkel, nem azt, hogy mindig, mindenkinél előfordul!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87100) Smiley válasza trobi28 (#87093) üzenetére


Smiley
őstag

Ha esetleg serul az fs vagy a particios tabla, es utana mondjuk vissza szeretned allitani vagy csak egy fsck-t futtatni. Ugyanez van a veletlenul kihuzott pendrive/disk-el. Tudom sokan hasznaltok itt ms office-t, ott is tud erdekes lenni, ha halozati reszen nyitjatok meg a file-okat es kozben azt lockolja valaki, ha ez egy bonyolultabb mappastrukturaban tortonik akkor gond lehet a lock es tmp file mentesevel, es megy a kukaba az egesz melo. Ezt persze csak akkor veszed eszre amikor ujra meg szeretned nyitni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.