Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87701) CharlieDrop válasza Friczy (#87695) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszönöm :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87702) SharpSA


SharpSA
veterán

Egy 2018-as 13 colos MacBook Pro készülékről költöznék egy 2020-as 13 colos Pro-ra. Mi a legegyszerűbb módja, hogy a készüléken levő windows partíciót átmásoljam? Ha egyáltalán lehet vagy inkább érdemes újratelepíteni? Mert gondolom a macOS Time Machine mentés visszaállítása viszonylag jól teszi a dolgát.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87703) general


general
addikt

Nem értem, mi lehet a gond, mert beállítottam, és tökéletesen működött, ahogyan írtam is. Nem nyúltam semmihez, majd egyszercsak már nem működött... Rejtély.

(#87704) #68216320 válasza r4z (#87693) üzenetére


#68216320
törölt tag

Recovery részt? Természetesen.

(#87705) HarryPotter válasza consono (#87685) üzenetére


HarryPotter
őstag

AppPolice nem discontinued? Vagy ettől még lehet használni? Biztonságos?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#87706) TigerCat válasza Syl (#87700) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak a BTT-t használom, a Logitech programja sincs telepítve, így tökéletes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87707) consono válasza HarryPotter (#87705) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy az, de működni működik. Már nem is emlékszem mikor tettem fel...

"In God we trust. All others must bring data"

(#87708) r4z válasza #68216320 (#87704) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor nem tudom, mi lehet nalad. Nalam amint ranyomok az apply-ra, instant latszik, hogy lejjebb veszi a feszultseget. Mondjuk en Crystalwellen hasznalom (4000HQ).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87709) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

2017-es MBA-ra felment tegnap az új Safari, de érzetre jóval lassabb lett, akadozik az oldalakon a scrolling. Van rá mód, hogy visszategyem az előző verziót?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#87710) Syl válasza TigerCat (#87706) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sokáig úgy használtam, hogy Logitech szoftver + SensibleSideButtons (Megjegyzem, nekem csak egy G300-as egerem van, aminek a szoftvere egyszerűbb az MX Masterétől. És a Catalina rendszeresen panaszkodik rá, hogy a következő OS alatt nem fog működni.)
Most vettem egy Force Trackpad 2-őt, ezért megvettem a BTT-t mellé. Egy teljesen új világ nyílt meg előttem :D
Az egeret már csak munkánál veszem kézbe, úgyhogy a SSB már ment a levesbe és a Logitech szoftvere is már megvette a repülőjegyet :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87711) blakey


blakey
titán

Gondolkodom a BTT megvételén, valaki leírná, hogy miért érné meg nekem? Azaz miért éri meg, mi lesu kobb, stb.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87712) Syl válasza blakey (#87711) üzenetére


Syl
nagyúr

Azon kívül, hogy az alap gyári gesztusok mellé/helyett 300 másikat is felvehetsz? Ráadásul nemcsak általánosat, hanem per-app gesztusokat is.

szerk.
Ha touchbar-os macbookod van, akkor meg igazi csemege az a program.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87713) blakey válasza Syl (#87712) üzenetére


blakey
titán

:R
Rajztábla esetében is jól jön? Vagy azt már nem tudja megfelelően kezelni?
Trackpad-em van, bár ritkán használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87714) Syl válasza blakey (#87713) üzenetére


Syl
nagyúr

Van neki Drawings része, de hogy rajztáblával megy-e, passzolom. Próbáld ki. Van 45 napos trial: https://folivora.ai/

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87715) SharpSA


SharpSA
veterán

Vajon mikor lesz végleges Big Sur? Mert költözök át a 2020-as Pro-ra, de ugyebár nagy verzió váltáskor teljes új telepítés javasolt, bár lehet rátelepíteni a meglevő rendszerre, aztán lesz ami lesz...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87716) Head88 válasza SharpSA (#87715) üzenetére


Head88
addikt

Október közepe szokott lenni az új rendszer megjelenése. De szerintem várj vele. Nem lesz az annyira hibátlan és tökéletes.

(#87717) SharpSA válasza Head88 (#87716) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyelőre marad akkor a Catalina, főleg mert az EMClient levelező nem indul el a béta Big Sur-on és az egy valóban jó levelező program. Ezen kívül már végülis kb minden működik, amit használok.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87718) SharpSA válasza SharpSA (#87717) üzenetére


SharpSA
veterán

Folyamatosan lakom be a 2020-as Pro-t azonban nem tudok belépni a Beállítások - Billentyűzet - Diktálás menübe, mert ahogy rányomok, azonnal kifagy az egész gép és újraindul. Frissen telepítettem rá a Catalina-t. Tudtok erre valamilyen megoldást?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87719) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom Catalina barátnőnkkel :D
Most frissítettem Mojave-ról (nem akartam, de az iMovie-nak Catalina kellett) és meghülyült az apache.
Eddig a documentroot a www mappára volt beállítva, most valamiért a documents a default.
Annyi baj legyen. Httpd.conf-ban átírtam, az egész www mappára írás-olvasás engedélyezve, de böngészőben így is 403 Forbidden.
Olvastam neten, hogy mások is szívtak ezzel, de megoldást nem találtam...
Valaki nem tudja esetleg, mi a franc baja van?

(#87720) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

2019-es MBP-m van. Van lehetőség külső drive-ra win-t telepíteni és onnan bootoltatni? Szeretném egyszerűsíteni az itthoni eszköz parkot, de nem szeretnék helyet elvenni a MacOS-től.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#87721) SharpSA válasza buherton (#87720) üzenetére


SharpSA
veterán

Szia!

Keress vissza a hozzászólásaim között, leírtam hogy lehet ezt megtenni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87722) SharpSA válasza SharpSA (#87718) üzenetére


SharpSA
veterán

Megoldódott a dolog úgy, hogy megnyomtam 2-szer az Fn gombot, ami után lehetett aktiválni a diktálást. Ezután már be tudtam lépni a beállításokban a diktálás menübe.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87723) atomanti19 válasza Head88 (#87541) üzenetére


atomanti19
aktív tag


Nem sok látszik, de az anya részben a pinek sértetlennel tűnnek.


Viszont ebből a műanyagból hiányzik egy jókora darab. Látszik rajta, hogy erőltetve volt. Nagyon nem látom nyomát, hogy mihez akart valaki hozzáférni. 🤷🏽‍♂️

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#87724) Head88 válasza atomanti19 (#87723) üzenetére


Head88
addikt

Ezek a műanyag részek törékenyek. Ha nem megfelelően húzzák ki a foglalatból akkor történik ilyen. Legtöbb esetben a kijelző csatijával történik ez.

A képek alapján a lábak sértetlenek. Amelyik alól hiányzik egy kis műanyag, az egy földelés láb amiből van még egy a csatlakozón. Nem indokolja a kamera működésképtelenségét.

[ Szerkesztve ]

(#87725) atomanti19 válasza Head88 (#87724) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Van értelme tovább keresnem a hibát? Mi okozhatja még? Nagyon macerásnak tűnik a kamera csere.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#87726) Head88 válasza atomanti19 (#87725) üzenetére


Head88
addikt

Kérdés. Amióta megvan a gép azóta nem működik a kamera?

A cam csere macerás, és nem is lehetsz benne biztos, hogy nem alaplapi probléma. Ha ez van, akkor fölöslegesen cserélnéd ki a cam modult.

(#87727) atomanti19 válasza Head88 (#87726) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Igen, így vettem. Bíztam benne, hogy csak a gyári hiba miatti szoftveres probléma. Aztán kiderült, hogy mégiscsak volt matatva a gépben....

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#87728) odrif válasza SharpSA (#87721) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez lenne az? [link]

20 éve a Prohardveren

(#87729) SharpSA válasza odrif (#87728) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen :K

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87730) domerator válasza Head88 (#87666) üzenetére


domerator
veterán

Aláírtam, hajrá!!!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#87731) buherton válasza SharpSA (#87729) üzenetére


buherton
őstag

Köszi! Ez jó hír és akkor csak egy külső SSD-t kell venni. Jeeeeeee.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#87732) CharlieDrop válasza Friczy (#87695) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi mégegyszer.

Lenne még olyan kérdésem, hogy egy ilyen Parallels, mitől másabb egy VirtualBoxnál?

Láttam, hogy szintetikus teszteken sokkal gyorsabb, mint a VB.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87733) r4z válasza CharlieDrop (#87732) üzenetére


r4z
nagyúr

Teljesen mas hypervisort (azaz kb virtualis hardverkezelest) es guest OS drivereket hasznal. Nem cross-platform, es nem kell mindenfele hardveren futnia, igy jobban van optimalizalva es specializalva.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87734) Friczy válasza CharlieDrop (#87732) üzenetére


Friczy
senior tag

Sokkal nagyobb az integráció a host és a guest közt.

(#87735) CharlieDrop válasza Friczy (#87734) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi

és r4z-nek is :)
Kíváncsi vagyok hogy fog elfutni egy 2.9-es 2015 early rMBP-n 16GB RAM-mal, pár apróságot kell tudjon, no meg mellette az OBS-nek kell jól mennie MAC-en...
:R :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87736) r3dsnake válasza CharlieDrop (#87735) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az OBS Mac-en eléggé eszi a procit, nincs GPU gyorsítás MacOS alatt. Én is bootcamp windows alatt használom macbookon.

[ Szerkesztve ]

(#87737) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Érdekelne a TI véleményetek hogy az alábbi két gép közül melyiket választanátok minden napos használatra + videóvágás és Logic Pro-val való zenéléshez:
Macbook Pro 2015 13" CTO (i7 5557U, 8GB RAM, 512GB SSD) jelenleg ilyen gépem van.
Macbook Pro 2017 13" (i5 7360U, 8GB RAM, 512GB SSD).
Abban a helyzetben vagyok, hogy a 2017-es modell is nálam van pár napja és tesztelgetem de az alábbi pro/kontra dolgokat állapítottam meg eddig:

Pro:
- érezhetően fürgébb gép (final cut pro-ban ugyan azon videót 7 perccel gyorsabban renderelte ki mint a 2015-ös gép)
- vékonyabb kialakítás, könnyebb a gép ami hordozhatóság szempontjából előnyös
- szebb képernyő
- jobb akkumlátor
Cons:
- portok hiánya
- szvsz billentyűzet a 2015-ös modellen kényelmesebb
- magsafe töltő
- világító apple logó
- a vékonyabb ház kialakításnak köszönhetően jobban érződik ha melegszik a gép

Nyilván a kontra dolgokból van ami személyes preferencia, mert nekem a mai napig nagyon tetszik a világító apple logó, és a mágneses töltőfej is különleges a LED indikátorral.
Azzal tisztában vagyok, hogy ez a két gép nem mai darab, és komolyabb munkálatokra inkább 15"-os 4 magos CPU lenne a legjobb választás, de a hordozhatóság miatt 13"-os verziót válaszottam mindig.

Előre is köszi a véleményetek :)

[ Szerkesztve ]

(#87738) _flamer


_flamer
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom adódott, hogy a külső merevlemezemet és a rajta lévő fájlokat egyik mac-es gépem sem látja. Valaki tudna segíteni, hogy tudnám megoldani a problémát?

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#87739) CharlieDrop válasza r3dsnake (#87736) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jól hangzik :D
Vmi más alternatíva FB live-hoz?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87740) pana0017 válasza _flamer (#87738) üzenetére


pana0017
senior tag

Valószínű NTFS formátumú, töltsd le a Paragon-t vagy a Tuxera-t. (összefoglalóban találsz segítséget)

Bocsi, most látom hogy nem is látod őket. Így valami más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#87741) FIREBLADE78 válasza MNBT (#87737) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Új gépeknél nem világít a logó? :o :Y

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87742) nord_ válasza FIREBLADE78 (#87741) üzenetére


nord_
veterán

Már 4 éve. ;)

(#87743) Head88 válasza FIREBLADE78 (#87741) üzenetére


Head88
addikt

2015 12" gépek óta nincs világítós alma.

(#87744) TigerCat válasza _flamer (#87738) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézd meg más rendszer alatt is. Ha semmi nem látja, lehet hogy sérült. Olvasni tudnod kellene.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87745) Head88 válasza TigerCat (#87744) üzenetére


Head88
addikt

Volt már egy olyan tapasztalatom, hogy mac nem tudott beolvasni egy usb hdd-t, de windows gépen hiba nélkül működött. Újraformáztam és a hiba megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#87746) #86564352 válasza MNBT (#87737) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát közhely, az újabb gyorsabb. :) Ha megfelel a 2015-ös, használd még amíg bírja és majd olyanra váltani amiben már elhagyták a butterfly billentyűzetet. (2020 májusi már jó)

(#87747) pana0017


pana0017
senior tag

Tudom, hogy csak pletyka, de szerintetek reális az a tweet hogy az új silicone Macbookba visszahozzák a butterfly bill.-t és csak a Pro-ban lesz Magic?

(#87748) FIREBLADE78 válasza nord_ (#87742) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor nem is kell új gép..kapják be. :(((

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87749) marsu. válasza pana0017 (#87747) üzenetére


marsu.
senior tag

Sztem nem, nekik is elég nagy szívás volt a pillangó bill. a cserélgetés miatt.

(#87750) bmakszim válasza MNBT (#87737) üzenetére


bmakszim
senior tag

Sose értettem az e fajta kommenteket. Még össze is szedted a számodra fontos szempontokat. Mégis mit szeretnél pontosan, hogy helyetted döntsünk?! :U

(#87747) pana0017
Én is túl sok helyen olvastam már ahhoz, hogy kezdjem elhinni sajnos...
Meglehet, hogy az Apple lusta lesz és csak belehányják majd az új hardvert '15-17 MacBook házba.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.