Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) FIREBLADE78 válasza marsu. (#87900) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

;] Ezt vágom. Én soha sem használok ilyen online videós dolgokat. Még faszbukon sem kamozok előben.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87902) Syl válasza tboldi (#87891) üzenetére


Syl
nagyúr

A vejem telefonján is le van ragasztva minden kamera. Persze az munkahelyi security, nem pedig alusapis bolondéria.

Vagyis nem kell lenézni valakit csak azért, mert nem értjük mit-miért csinál...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87903) tboldi válasza Syl (#87902) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem nézek le senkit, elnézést, ha annak tűnt. :B

Viszont az ismerősöm magyarázata tényleg megmosolyogtató, azt mondta, hogy “audisoknak szinte kötelező” (egy finoman tuningolt A4 Avanttal jár). Nem tudom, mit értett ezalatt pontosan, nem faggattam tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#87904) lmno válasza marsu. (#87900) üzenetére


lmno
őstag

Ezért világít mellette a led (legalábbis az enyémen még világít, nem tudom hogy az újakon kiszedték-e már ezt a feature-t).

(#87905) TigerCat válasza lmno (#87904) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem ártana egy kis led a telefonban is, ami hardveresen össze van kötve a kamerával. Ha működik, akkor világít. A kis zöld pötty sem rossz, de azért az jobb lenne. Bár ha idővel a kijelző mögé kerül, akkor majdnem mindegy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87906) lmno válasza TigerCat (#87905) üzenetére


lmno
őstag

Az új iOS-ben ha nem is led, de egy zöld/sárga pötty világít a kijelzőn ha megy a hátlapi/selfie kamera :)
Ja látom arra értetted te is

[ Szerkesztve ]

(#87907) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mióta volt az a híres kép ahol a háttérben Zukkerberg gépén le van ragasztva a kamera, azóta van a letakarás. Egyébként abszolút van alapja ha az állandóan fülelő telefon mikrofont nézzük. Számtalanszor volt már, hogy amiről délelőtt beszéltem, délután megjelent Facebook hirdetésben pedig tudom hogy soha nem kerestem előtte rá.

[ Szerkesztve ]

(#87908) gzbotii válasza vadászcsiga (#87907) üzenetére


gzbotii
veterán

Ebben van egy olyan előtte 2 hónappal lehet, hogy ment kutyatáp hirdetés, csak nem figyeltél fel rá, elveszett a "digitális zajban". Aztán amikor azt mondta a kollégád, hogy egy üvegszilánkot kapott a kutyakajában a reggel, akkor mindjárt feltűnik az újabb hirdetés a feedben.
Dolgoztam területen (online marketing), állítólag volt olyan, egy közösségi háló, amikor beindította a hirdetési rendszerét, a hirdetőknek küldött anonim privát beszélgetésekből snipetet, segítségként, hogy hogyan és milyen körülmények között említik az emberek a brandet, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87909) Syl válasza tboldi (#87903) üzenetére


Syl
nagyúr

Én kérek elnézést. A lenézős rész nem neked szólt, külön hsz-be kellett volna írnom! :R

(#87907) vadászcsiga

Nem is olyan rég volt cirkusz abból, a fosbúk app iPhone-on szelfi kamerával figyelte a usert amíg használta az appot.
És pár éve az is ment, hogy laptopon (már nem emlékszem mac volt vagy pc) a webkamerát és a világító led-et külön-külön szoftveresen ki-bekapcsolgatták.
Szóval, lehet nem is akkora hülyeség ez a paranoia. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87910) ReFleXx válasza vadászcsiga (#87890) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen, klasszikus, meg sem lepodok mar az ilyeneken :D

amugy asszem pont ez a tipus volt a kepen mikor prezentaltak hogy betörhet a kijelzo mert tul vastag :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87911) ReFleXx válasza FIREBLADE78 (#87888) üzenetére


ReFleXx
addikt

mindenki magabol indul ki szoktak mondani :DDD
attol hogy te nem erted, nem feltetlen jelenti, hogy nincs ertelme

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87912) lmno válasza Syl (#87909) üzenetére


lmno
őstag

" a webkamerát és a világító led-et külön-külön szoftveresen ki-bekapcsolgatták."
Azt azért megnézném Macen. Forrás? :)
Az ilyenek Facebookon szoktak terjedni, és sok-sok ember "osztja-lájkolja". És ebből keletkezik ez a takarjuk-le-a-kamerát paranoia.

(#87913) Head88 válasza ReFleXx (#87910) üzenetére


Head88
addikt

Ebay-en keresgélj. Általában feltűntetik a cucc vastagságát.
Érdemes műanyagot venni, az tuti nem töri be az lcd üvegjét.

(#87914) FIREBLADE78 válasza ReFleXx (#87911) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igen nem értem. Magyarázd el. Azt mindenkit tudja,hogy a mikrofonon keresztül lehallhatnak és reklámokkal céloznak. kamerában latja,hogy pl milyen márkájú ruhában ülök előtte és azt a markát nyomná a képembe? Ez felettébb érdekes. Nekem semmilyen negatív tapasztalatom nem volt a fedetlen kamerával.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87915) ReFleXx válasza FIREBLADE78 (#87914) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem hiszem, hogy nekem barmit el kellene magyarazni errol :D ne legyünk mar ennyire korlátoltak :DD :DD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87916) FIREBLADE78 válasza ReFleXx (#87915) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Feladom,csak a mellébeszélés... :O

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87917) consono


consono
nagyúr

Vicces amúgy, hogy nekem a céges gépemben ez be van építve (HP Elitebook) gyárilag ott az elhúzható kis retesz a kamera előtt. Ráadásul be van süllyesztve pont annyival a kameránál a káva, hogy a fedőlappal lesz egy szintben a keret. Mondjuk sok értelme nálam nincs, csak stresszoldónak szoktam piszkálni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#87918) #86564352


#86564352
törölt tag

"Nekem semmilyen negatív tapasztalatom nem volt a fedetlen kamerával."

Másnak meg volt. https://en.wikipedia.org/wiki/Robbins_v._Lower_Merion_School_District

(#87919) vadászcsiga válasza ReFleXx (#87910) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja, lecsukásnál? Ezt nem tudom mert mint írtam asszony iPadjén van. Én az elején pici fekete szigszalaggal ragasztottam le, de állandóan lejött úgyhogy azóta szarok rá. Elvileg tényleg világít a led ha működik.

(#87920) Syl válasza lmno (#87912) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor biztos anno az FBI igazgatója is egy ilyen fosbúkos paranoiás alak volt: [FBI director says he covers his webcam and shares other security recommendations] :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87921) vadászcsiga válasza gzbotii (#87908) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A legutolsó konkrétan a korpovit keksz volt. Soha nem ettem olyat, de egyik ebédnél elcsaptam a gyomrom, mondom a vacsora ma kimarad. Feleségem erre: van itthon korpovit ha mégis éhes lennél. Telefon végig a konyhaasztalon, 1 óra múlva Facebookon az első post után ez fogadott. Nagyjából azért látom, hogy miket ajánl ha elkezdek valamire rákattanni, na de korpovit? Bottal sem piszkálnám :D

(#87922) pana0017 válasza vadászcsiga (#87921) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem ugyanez volt egy új kávékapszulával a Sparban. Beszéltünk róla, hogy még egyikünk sem látott ilyet, rá 10 percre a metrón az első hirdetés volt Fb-on. Hozzáteszem nem tartom magam paranoiásnak, de hát kapszulás kávéfőzőm sincs/nem is kerestem, hogy véletlen pont ilyen hirdetést kapjak. :))

(#87923) bmakszim válasza vadászcsiga (#87921) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ti ezeket egyébként iPhone-nal tapasztaljátok, vagy egyéb Androidos készülékkel?
Velem még soha nem fordult ilyen elő (almás mobilom van).

Én úgy vagyok vele, hogy ha ezek tényleg valós dolgok, nem érdekel. Úgyis valamilyen gépi kód van a túloldalon, annak meg nincs véleménye.
Aggódnia meg max annak kell, aki bombát gyárt otthon.

De a meeting közben véletlenül bekapcsolva hagyott webcam egy jó érv!

(#87911) ReFleXx Ha nem használsz mémet, akkor nem is tudod rosszul használni! ;)

(#87924) lmno válasza Syl (#87920) üzenetére


lmno
őstag

Jó, és gondolom az autója alá is benéz mielőtt beszáll, attól még nekem nem muszáj :)
De engem aztán nem zavar ki mit csinál, csak jeleztem, hogy letakarás helyett ott van a led, aminek a szoftveres kikapcsolása nem hinném hogy egyszerű művelet lenne.

(#87925) vadászcsiga válasza bmakszim (#87923) üzenetére


vadászcsiga
félisten

én xoaomival

(#87926) Syl válasza lmno (#87924) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tudom mit művel a kocsijával :B de nem is érdekel. Részemről nem takargatom az eszközeimen a kamerákat, de az is igaz, hogy egyiken sincs fent a fosbúk app.
Én csak annyit akartam mondani, hogy megértem azokat akik ilyesmit művelnek. És nem nézem le őket az alusapi miatt. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87927) #86564352 válasza bmakszim (#87923) üzenetére


#86564352
törölt tag

Velem se, pedig gyakran emlegetem a Palvin Barbit, mégse jelent meg sajnos. Szerintem prózaibb oka van ezeknek az anekdotáknak. Feleség, barátnő, testvér már rákeresett a cuccra, Zuckerberg eltárolja erről az információt, visszaszórja azonos wifin lévő másik készülékre is, azonos Fb ismerősi körnek, azonos GPS koordinátán lévőnek.
Ha tényleg állandóan figyelne a mikrofon, akkor ahhoz képest nagyon hatékonytalan a módszerük, mert tudhatnák már megvettem az adott mosógépet és felesleges még hónapokig mosógépeket ajánlani. Az Amazon is a nagy adatgyűjtésével olyan "okos" hogy megrendelt és átvett billentyűzet után még hetekig küldözgeti a billentyűzetes reklám emaileket. A marketingvilág egyik legfurcsább lufija a személyre szabott hirdetések, szerintem kontraproduktív. Ha sportoldalon járok ajánljon sporteszközöket, ha tech oldalon ajánljanak kütyüket, az úgy működik. Viszont webshop visszaigazoló emailből kihalászott kulcsszavakkal nem tudom hogyan gondolták: XY most vett hűtőszekrényt, árasszuk el hűtőszekrény hirdetésekkel!

iOS 14-ben most jött egyébként olyan, egy kis pötty jelzi ha a kamera vagy mikrofon éppen használatban és a CC kiírja melyik app.

(#87928) vadászcsiga válasza #86564352 (#87927) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Feleségem minek keresne rá a korpovitra? Bemegy a lidlibe azt megveszi, ahogy teszi ezt már 20 éve. Még lidli sem volt :D

[ Szerkesztve ]

(#87929) Hegyirabló válasza vadászcsiga (#87921) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hmm. Nagybátyámmal beszéltem telefonon, először fogorvosról, majd fociról. Hirdetések a falamon most:

alt="" title=""

alt="" title=""

Talán Indexen volt egy cikk erről, hogyan csinálja ezt a Facebook, nincs kedvem megkeresni.

Na, jófej voltam, megkerestem.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#87930) Syl válasza Hegyirabló (#87929) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én falamon könyvespolc van meg festmény ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87931) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Lassan kanyarodjunk vissza a topik témájához, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87932) consono válasza Syl (#87930) üzenetére


consono
nagyúr

Én meg szűröm a reklámokat: D

"In God we trust. All others must bring data"

(#87933) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Annak, aki ForkLift-et használ: ForkLift új üzleti modell

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87934) Syl válasza TigerCat (#87933) üzenetére


Syl
nagyúr

Hurrá! Még egy szoftver ami átmegy "előfizetéses modellre"... :(((
Oké-oké, értem. Egyszer megvásárolt szoftvert nem akarok az idők végezetéig használni, de azért legalább a fő verziókon belül maradhatna ingyenes az update.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87935) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tök egyszerű a dolog. Törölni kell a faszbukot és társait. De a legjobb,ha elvágod a net kábelt :)
Jelenleg mojave van fent. Catalina mennyire sikerült jól? Csak 6 éves a gépem.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87936) general válasza FIREBLADE78 (#87935) üzenetére


general
addikt

Én személy szerint félek a Catalinától, mint a tűztől, úgy ahogy van, átugrom ezt a verziót, főleg az Adobe progik miatt. :) Hackintoshon még High Sierra van, macbookon Mojave, a sötét módon kívül - amit egyébként nem használok - semmilyen különbséget nem tapasztalok az én felhasználási szokásaimmal. Sztem teljesen felesleges az évenkénti update, max az UI változik kicsit, az meg nem anyira érdekel.
De cáfoljatok meg, mert tényleg kíváncsi vagyok, miben adna nekem többet a Catalina, mint mondjuk a High Sierra, miben fejlődött, ami miatt érdemes? :D Nincs tabletem, hogy kiterjesztett monitorként használjam, helyette van 2 monitor.

[ Szerkesztve ]

(#87937) blakey válasza general (#87936) üzenetére


blakey
titán

Visszatettem a Mojave-t, de nem az Adobe-k miatt, azzal nem volt gondom. Inkább a net szívatott alvó módból, az SMB kuka, valami félre sikerült vagy túl új a szabvány amit használnak, mert kevés eszköz és app ismeri fel, Mojave-t visszatéve ezek rendbe jöttek.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87938) brickm


brickm
őstag

Hello all,

Így rászórással pár reakció.

Catalinát nem erőltetném, adobe cuccok pl PS nem nagyon szereti jelenleg. Az egyik 2015ös gépemen az van, a PS kb 3naponta megöli teljesen. A Mojave rendszeres 2015-öt eddig összesen egyszer gyilkolta le földig, tegnap.

A kamera leragasztgatásra csak annyit, hogy csinálhatjátok nyugodtan, de igazából teljesen felesleges, mert az összes telekommunikációs szolgáltatót kötelezték már rég, hogy hozzáférést biztosítson bármely központi egységéhez, korlátlan időre a magyar titkosszolgálatoknak..... nem, még bírósági végzésekre sincs szükség, csak a megfelelő rendfokozatra, meg igazolványra. Ezt első kézből mondom és nem szolgáltatói oldalról :)

[ Szerkesztve ]

(#87939) blakey válasza brickm (#87938) üzenetére


blakey
titán

Semmi gond nem volt a PS-el Catalina alatt egy 2017-es iMac-en, semmit nem gyilkolt sehova. Napi 10-12 órát ment probléma nélkül.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87940) r3dsnake válasza blakey (#87939) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam sincs. Lr, PS Macbook Pro-n és asztali Hackintoshon.

(#87941) CharlieDrop válasza general (#87936) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Már egy éve fent van, nem is emlékszem az előzőre :D
De komolyan.
Mindig frissítek, mert oka van miért adnak ki újat és a szoftver mint olyan mindig jó, ha a legújabb van fent.
Ha rossz, azért hogy kiderüljön, ha jó akkor meg egyértelmű.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87942) trobi28


trobi28
addikt

Belefutottam egy érdekes problémába:
2020-as Mac Book Air-t küldő monitorokkal használtam egy dokkolóval, amiből kapja a tötltést, netet, van bele dugva pár USB-s cucc. Pár napja azt vettem észre, hogy amikor rádugom a dokkolót (nevezzük 1 és 2-es C csatlakozónónak az érthetőség kedvéért) az 1-es C-re, akkor nem adja ki a képet a monitorra, nem veszi fel a töltést, szóval nem történik semmi. Ugyan azt a dokkolót rádukom a 2-es C-re, minden rendben.
Rádugtam az 1-esre csak a töltést, azt felvette, de egy idő utn megáll a töltés. Mutatja a villámot, de nem megy feljebb a százalék és a teljes feltöltésig hátralévő időt sem mutatja (Battery Monitor).
Csináltam egy SMC resetet, azt követően helyreállt.
Másnap ismét előjött a probléma, SMC reset nem segített, megcsináltam a NVRAM resetet, attól helyreállt.
Következő nap megint előjött a jelenség, kihúztam, visszadugtam helyrejött :F
Most mi van itt? Kosz nincs a csatlakozóba. Lehet, hogy az akkukímélő kever be, tehát le akarja kapcsolni a töltést, hogy kímélje az akkumulátort és az okozza?
Ha valami megpusztulhatott, vagy halódik, akkor beviszem szervizbe, garis még.
Mi a véleményetek így látatlanba? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#87943) #86564352 válasza CharlieDrop (#87941) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem is jobb frissíteni, max. ne első héten rögtön. Inkább várni pár hetet, amire kipofozzák a kezdeti bugokat. Rendszertől függetlenül: mindegy Win10, iOS, Katalin

(#87944) TigerCat válasza Syl (#87934) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valami ilyesmi lesz. Nem kell mindenáron frissíteni az újra.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87945) brickm válasza blakey (#87939) üzenetére


brickm
őstag

Jó neked. Nekem rendszeresen ezt csinálja:
[link]

(#87946) blakey válasza brickm (#87945) üzenetére


blakey
titán

Hm, érdekes, ez akár hardverhiba is lehet. Adobe terén semmi gondom nem volt a Catalinával főleg az utolsó 2-3 frissítés óta, előtte nem használtam.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87947) brickm válasza blakey (#87946) üzenetére


brickm
őstag

Kizárnám a HW hibát, mivel két tök egyforma 2015ös MBP-ról van szó, egyiken catalina, folyamatosan jön ez a hiba, kb 2 naponta, de csak akkor ha megy LR vagy PS. A másik mojave, soha nem jött elő ez a hiba, tegnapi napig és szintén a PS ment. Más anomáliák is voltak már az Adobe körül MAC-en.... nem lep meg annyira. Van egy 2018as MBP-m is, szintén catalinás, azon meg ey harmadik variációval állítja égnek a hajamat néha.

(#87948) r3dsnake válasza brickm (#87947) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

MBP 2015 15" és hibátlanul működnek az Adobe appok Catalina alatt is. Van hogy 50-70 képet is bedobok egyszerre PS-ben, action-öket is használok, batch konverzió, csoportos zajszűrés, stb.

(#87949) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!

Régebben volt valami Safari kiegeszitom, hogy a youtubeos reklámok nem ugrottak fel.

Legfrissebb rendszer és Safari van az Airomon, tudnátok erre jól működő, ingyenes kiegészítőt ajánlani?

Köszönöm! :R :R

(#87950) pana0017 válasza Bagan (#87949) üzenetére


pana0017
senior tag

Szerintem vedd meg a Wipr-t. Én is évekig szenvedtem mindenféle ingyenessel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.