Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87351) B.i.L válasza bmakszim (#87347) üzenetére


B.i.L
senior tag

Én max vakon a sört tolom... :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#87352) Syl válasza FIREBLADE78 (#87349) üzenetére


Syl
nagyúr

ARM-es 12" MacBook 99,99% még idén [link]

(#87347) bmakszim

Nem mintha a magyar billentyűzetet nem lehetne átalakítani. Pont erről írtam fentebb, elejétől kezdve kiosztást használok mac-en. Alt+Q nekem nem megy. Előtte húszon évig Alt+V volt, szóval... :N

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87353) SharpSA válasza biker (#87340) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt honnan, hogyan lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87354) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!

A napokban írtam egy kis beszámolót az asztali mac topikban a mac minim tisztításáról.
Úgy voltam vele, ha már magamnak ilyen jól megoldottam, belevágok a párom 2016os 15" MBP-jába is.
Nem siettem, nem kapkodtam és kicsivel több, mint egy óra alatt végeztem is. Volt már benne por és kosz bőven, főleg a ventillátorokban és a hőkivezető lamellák között. A paszta elég ergya módon volt benne és csonttá is volt már száradva.
Arctic Silver 5öt használtam. A tapasztalatok:
Idle módban kemény 8 C fok csökkenést értem el, terhelve 10 C fokot. Nem mondom, hogy minden user essen neki, mert azért ez tényleg komoly odafigyelést és megfelelő szerszámokat igénylő feladat, ugyanakkor 2-3 évente igencsak ajánlott egy korrekt szervizben elvégeztetni. Meghálálja a gép.

Köszönöm a figyelmet! :R

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#87355) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Az App Store egyre bénább. Bármire keresek rá, a Szűrők - rendezés módja nem működik, ugyanaz a sorrend, bármit állítok. Mindkét gépemen. Nektek jó?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87356) #214 válasza Head88 (#87328) üzenetére


#214
tag

Lévén már nem garanciális a gép érdemes foglalkozni utángyártott alkatrésszel, nem hivatalos szervizzel? Ez esetben is történik alsóburkolat csere vagy csak az akkumulátort cserélik? A púposodás nálam is tapasztalható, attól tartok utóbbi esetben a deformáció valamennyire megmaradna akkucsere után is.

(#87357) CharlieDrop válasza bmwk1200s (#87354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, megkérdeztem a másik topikban :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87358) Head88 válasza bmwk1200s (#87354) üzenetére


Head88
addikt

Így van. Én is hasonlót szoktam javasolni. Évente portalanítás, 2 évente pasztacsere.

(#87356) #214
Nem hivatalos szervizben nincs alsó burkolat csere. Ők ragasztgatnak. Utángyártott akkuk közt ritka a minőségi, és nem utolsó sorban ha kicserélteted egy utángyártottra, majd mégis úgy döntenél, hogy hivatalosban rakatnál bele egy gyárit (mert rájöttél, hogy vacak az utángyártott) akkor már nem 80.000Ft lesz a csere hanem jóval több. (mivel az akciós árat csak akkor tudják biztosítani, ha a régi topcase-t a gyári, hibás akkuval visszaküldik a központba)

[ Szerkesztve ]

(#87359) tuzpenge válasza Head88 (#87358) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ezt már régebben is akartam kérdezni, de hogy hogy nincs tényleg jó minőségű , ajánlott utángyártott akksi (vagyis ritka)? Mint pl az iphonoknál ott van a nohon, ami valóban jó minőséget produkál. Igaz nem olcsó de azért mégis jóval olcsóbb mint a gyári. Senkinek nem éri meg erre szakosodni vagy mi?

ˣ

(#87360) Head88 válasza tuzpenge (#87359) üzenetére


Head88
addikt

ifixit gyárt jókat. (de csak retinákhoz...a régi csavarozós akksik náluk is vackok)
1 év garancia és kiváló vevőszolgálat. Csak drága...

[ Szerkesztve ]

(#87361) #214 válasza Head88 (#87358) üzenetére


#214
tag

Köszönöm, a későbbi akcióvesztést is figyelembe véve a hivatalos szerviz valóban jobb megoldásnak tűnik.

(#87362) ReFleXx válasza Head88 (#87358) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ha mar akksicsere, mennyibe kerül egy akksicsere 2015-s MBP-ben (A1502) topcase-el?
80k korul?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87363) Head88 válasza ReFleXx (#87362) üzenetére


Head88
addikt

Annyi.

(#87364) lmno válasza Head88 (#87363) üzenetére


lmno
őstag

És a 15 inchesben? 2014/2015-mid

(#87365) Head88 válasza lmno (#87364) üzenetére


Head88
addikt

Ugyanannyi..elvileg. De tessék megkérdezni az icentre, istyle, almárium pro vagy care center egyikét. Ők tudnak megfelelő és naprakész tájékoztatást adni :)
Amúgy nekem úgy rémlik, hogy a 2015 15" gépek akksijára még érvényes a visszahívás. (ingyen csere)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#87366) lmno válasza Head88 (#87365) üzenetére


lmno
őstag

Nekem 2014-es van :) Nincs még gond vele, csak hogy mire készüljek.

(#87367) Head88 válasza lmno (#87366) üzenetére


Head88
addikt

Tudtommal egységes áron van. A 2014 gép akkuja nem ugyanaz mint a 2015 15"
2013late-2014mid ugyanaz.
Spec:
Model #: A1494
Design Capacity: 8440 mAh
Watt Hours: 95.0
Voltage: 11.26

Ha gyári új akksit szeretnél bele akkor addig tedd meg amíg a gép vintage státuszba nem kerül. Utána már nem lesz hozzá alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#87368) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok!
Gépvásárlás előtt állok, és olyan kérdésem lenne, hogy megéri még használtan 2014-es Macbook Prot venni? 2012-es CTO gépeket is nézegettem, azok is megfelelnének laikus szemmel. Esetleg Air jobb választás lenne? Viszonylag sokat utazom, netezés és alap dolgok lennének a fő felhasználási körök, esetleg még egy kevés photoshop és lightroom hobbi szinten. Akku időben a kettő között mennyi különbség van(jó állapotú esetében)?

(#87369) ReFleXx válasza Head88 (#87365) üzenetére


ReFleXx
addikt

kár hogy a 13asra nem :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87370) Head88 válasza Champ1on (#87368) üzenetére


Head88
addikt

2012-es gépet a helyedben már nem vennék. Vintage státuszban vannak és a szoftveres támogatásuk is megszűnt. (következő rendszer már nem lesz elérhető ezekre a gépekre)

Ha sokat utazol és alap dolgokra használnád akkor érdemes lenne egy air-t venned. (akksija sokáig bírja és pihekönnyű)
Időtállóság és gari szempontjából az újat.

Amennyiben használt 13" Pro-ban gondolkozol akkor 2014 helyett 2015 legyen a cél.

[ Szerkesztve ]

(#87371) r4z válasza Champ1on (#87368) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a photoshophoz es a lightroomhoz van kulso monitorod, egyertelmuen a 2013 mid vagy ujabb Air a nyero, termeszetesen csakis 8GB RAM-mal. Ha a beepitett kijelzon akarod ezeket hasznalni, 2013 late - 2015 Pro. Akkuidoben atlagos allapotu akkuval kb 1 ora kulonbseg (6-7 vs 7-8) van a ket tipus kozott az Air javara.

Nem-retina Prot en se vennek mar, foleg ha sokat hordozod - vastag es nehez.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87372) sprX


sprX
tag

Azért ha ez a 12" silicone gép reális, az talán lehet kiütné a 11" Airt a kezemből ... :B

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87373) Champ1on válasza r4z (#87371) üzenetére


Champ1on
tag

Köszönöm a válaszotokat!
A photoshop nem mérvadó a választásban, semmi komolyabb dolgot nem csinálok benne, csak bohóckodás. Mindenképp egy fiatal Air-t fogok megcélozni.
Ezer hála :R

(#87374) Champ1on válasza Champ1on (#87373) üzenetére


Champ1on
tag

Elnézést a dupla hsz-ért de nemtudom már módosítani.
Találtam egy 2017-es Airt, i5,8GB ram 195k-ért. Eladó szerint karcmentes állapotban van, 7-8 órás akksival, minden gyári tartozékkal. Megéri az árát vagy sok érte?

(#87375) r4z válasza Champ1on (#87374) üzenetére


r4z
nagyúr

Nezz fel hardveraprora, sokkal olcsobban is van ilyen gep. A 2015-2016-2017 ugyanazt a generaciot takarja, csak a 2016-osban 8GB lett az alap RAM, a 2017-es i5-ose pedig kapott +200MHz-et.

A minden gyari tartozek pedig kimerul a toltoben :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87376) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

2017-es Air újrapasztázásához csak P5/TS4 pentalobera van szükségem vagy kell egyéb speciális fejű csavarhúzó is a gépen belülre?

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#87377) kchris78


kchris78
veterán

van olyan bill kiosztas ahol macen a wines hun kiosztas van?

(#87378) Syl válasza kchris78 (#87377) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze hogy van. Évek óta használom. A hsz második fele: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87379) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Feleségem mid 2012-es 13"-os Macbook Proját elvittük az Appsolute-hoz venti cserére és pasztázásra, de felmerüt, hogy cserélni kellene az akksit és a ramokat upgrade-elni 4GB-ról 8GB-ra.

A venticsere és a pasztázást az rájukbíznám, de a ram cserét és a battery-t meg tudom én is csinálni szerintem elég könnyen.

Ezt a ramot akarják belerakni 27500 Ft-ért:
Hynix 4GB 1Rx8 PC3L - 12800S - 11 - 13 - B4

Battery csere 35.000 Ft

Az intercell-ből rendelném ezt, nem tudom, szerintetek mennyire megbízható a bolt.

Köszi a válaszokat, segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#87380) r4z válasza celf (#87379) üzenetére


r4z
nagyúr

27500-ert 8GB RAM?! Azosztigen :Y 2 perc es egy csillagcsavarhuzo kell csak a cserejehez, es 1000Ft/GB a megfelelo RAM apron :D

Az Intercell a leirassal ellentetben gagyi utangyartott akkut arul, nem ajanlott. Mondjuk jo minosegu akkut talalni a tipushoz eleve nehez, es nem is biztos, hogy egy 8 eves gep ertekenek a harmadat erdemes beleolni a cserejebe.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87381) gzbotii válasza celf (#87379) üzenetére


gzbotii
veterán

Árukeresős értékelése elég jó: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87382) celf válasza r4z (#87380) üzenetére


celf
őstag

Újonnan vennék asszonynak, nem akarnék RAM-okat tesztelgetni utólag, nincs is min mókoljak most. Tudom, új ram is lehet hibás, de talán kevesebb a sansz rá.

Intercell: igazából az Appsolute azt mondja, hogy eredeti Mac alkatrészekkel dolgozik. Lehet, akkor jobb lenne az akksit tőlük beszerezni, ha az Intercell kamu. Vagy legalábbis kamugyanús.

(#87383) r4z válasza celf (#87382) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem igazan talalkoztam meg hibas hasznalt RAM-mal.

Az AppSolute se tud mar eredeti akkut szerezni a gephez, ahogy senki mas se.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87384) r4z válasza r4z (#87383) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerkesztesbol kifutottam, de hozza kell tennem, hogy az Appsolute nem hivatalos szerviz, igy semmilyen eredeti alkatreszhez nem jutnak hozza ujonnan. Szoval vagy utangyartottal vagy bontottal dolgoznak ok is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87385) Head88 válasza gzbotii (#87381) üzenetére


Head88
addikt

Attól még a tapasztalat sajnos azt mondatja velem, hogy az akksijaik gagyi hamisítványok.

(#87386) celf válasza r4z (#87384) üzenetére


celf
őstag

Akkor viszont telefonon keresztül hazudtak egy szépet. Mondjuk az sem lenne meglepő különösebben.
Azt mondták mindenesetre, hogy eredeti Apple alkatrészekkel dolgoznak.

(#87387) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok! Meg tudná nekem valaki mondani hogy ha a mail alkalmazásban emailt írok és még csatoltok hozzá valamit véletlen amit nem akartam, akkor azt miként tudom eltávolítani még elküldés előtt? (macOSCalanina)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87388) bbdzyx válasza bbdzyx (#87376) üzenetére


bbdzyx
senior tag

erre valaki please? :B hazafelé megvenném a szükséges szerszámokat, amennyibne nincs otthon. google, fórumok, meg egyéb oldalak alapján amennyit néztem, annyiféle méretet és típust írtak.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#87389) Head88 válasza celf (#87386) üzenetére


Head88
addikt

Lehet, hogy eredeti de használt/bontott/refurbished

(#87390) TigerCat válasza pászka (#87387) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A levélben van benne, törlöd mint a szöveget.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87391) Syl válasza celf (#87386) üzenetére


Syl
nagyúr

> ...eredeti Apple alkatrészekkel dolgoznak

Most eszembe jutott a Go Trabi Go című film "eredeti zwickaui alkatrészek" jelenete :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87392) Syl válasza bbdzyx (#87388) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87393) vadászcsiga válasza bbdzyx (#87376) üzenetére


vadászcsiga
félisten

2015-ös pronál kellett egy phillips is. Pentalobe csak a hátlap leszedesehez kellett.

(#87394) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok! Párom ~10éves, 50ért vett Notiját szeretném egy remek kis Macbookra cserélni.
i5 2500, nvidia alap gpu és 4g felszerelésű a jelenlegi. Ezen szokott YT videokat is vágni. A cél az lenne, hogy lényegesen erősebb legyen a Mac, de árban ne szökjünk a világ túloldalára.

Ahogy nézegettem, brutálisan tartja az árát, Win noti vonalon kb fele ennyiből kijön hasonló erő.
Kérdésem, hogy 200e környékén reális-e használtan olyan Macbook Air /pro-t találni, ami maku, és van benne kraft bőven 1080p videók készítéséhez. Egy dupla valós tempó minimum kellene. (tehát vajon 4x áron elérhető-e a 2x tempó, a többi fancy Mac feature mellett...bár egyébként a mostani noti is egy egész prémium, fém-szálcsiszolt strapa cucc. )

És ha reaális, mit javasoltok. 2013 mid, v tán 2015 modell is beleférhetne vmi i7 8g ram, erősebb gpu setuppal.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#87395) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Mint apple szervizes mondom, csak az tud eredeti apple alkatreszt szerezni, akinek az apple GSX (Global Service Exchange) hozzaferest biztosit.
Elvileg nemregiben indult egy program, melynek kereteben a nem APR es a nem ASP szervizek is igyenelhetnek ehhez hozzaferest. Sajnos errol bovebben nincs infom.

Semmit sem írok alá!

(#87396) bmakszim válasza Kleroo (#87394) üzenetére


bmakszim
senior tag

"Egy dupla valós tempó minimum kellene."

Esélytelen. Az Intel minimálisat fejlesztett az elmúlt években. 200-ért ugyanolyan 2 magos processzorral szerelt Mac-et fogsz találni, mint a 10 éves notidban ban. Nem tudom melyik cpu van pontosan benne (ugye az i5-2500 egy asztali cpu), de a 2520M, 2540M-nél semmivel sem erősebb a 2015-2017-es Air-ek processzora, amiket ennyi pénzből kapsz. Ráadásul ezekben integrált gpu van, ami feltehetőleg szintén nem lesz erősebb a pár évvel korábbi dedikáltnál.
A Pro-tól se kell csodát várni. Technikailag szinte ugyanaz a cpu volt bennük '13-'14-'15-ben, mint az azonos évű Air-ben, csak a jobb hűtésük következtében nagyobb frekvencián tudnak működni, de számottevően nem erősebbek.

Szóval kidobhattok rá 200k-t, fancy lesz, meg világítani is fog, meg kínlódni is fogtok az új rendszer megismerésével, de erősebb nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#87397) r4z válasza Kleroo (#87394) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a videovagasnal nem az effekteken van a hangsuly, akkor az iMovie hozhat renderidoben elorelepest. Ugyanugy QuickSyncet hasznal, mint a FCPX, amivel a MacBook Air is komoly asztali workstationokkel tud versenyezni renderelesben.

Nyers eroben valoban nincs sok kulonbseg, de az erosebb GPU es a frissebb enkoder sokat hoz a konyhara.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87398) Kleroo


Kleroo
veterán

Köszi srácok, akkor mérlegelek, hogy ér-e ennyit a MAC feeling/user XP.
Illetve vmi benchmarkkal megpróbálom a mostani setupot lemérni, és hasonlítani egy 200k környéki MAC+Imovie korábban mért eredményeihez.

B terv, hogy 100-150k körül egy szép kis MAC a user XP-ért, a videóvágás meg megy majd a bika asztalimon :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#87399) pászka válasza TigerCat (#87390) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszi! Tehát a visszafelé mutató nyillal csak kitörlöm. Ez nem jutott eszembe és nem találtam rá választ. :R :R

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#87400) Head88 válasza bbdzyx (#87376) üzenetére


Head88
addikt

pentalobe p5 a fedlaphoz,
minden mashoz torx t5
ifixit.com a barátod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.