Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) hszilard666 válasza bmakszim (#86900) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem marketing fogás célja van. Jobban hangzik a salesperson szájából amikor 2 konfigot összehasonlít hogy az egyikben 16 szintű a másikban meg "csak" 3. Az átlag user nem gondol bele hogy szüksége van e egy adott feature-re, inkább örül neki hogy van. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86902) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Üdv mindenki. Catalinával kapcsolatban lenne WIFI kérdésem (10.15.6). Miért dobja el magát a BSSID? Az elméletileg a router MAC (fizikai címe lenne ha ismereteim nem csalnak) címe ami alkalomadtán kinullázódik. Tehát 11:1a:11:11:11:11 helyett 00:00:00:00:00:00 és ilyenkor nincs netem viszont wifinél kapcsolódik, tehát van de valahogy az azonosító kinullázza magát. Ekkor a leghatásosabb megoldás az, hogy ha wifi kikapcs, bekapcs és láss csodát felcsatlakozik és már jó a MAC cím. Ez a csodálatosan szar Catalina egy mellékhatása lenne vagy a router ami szarakszik? Van bárkinek ötlete rá? Köszönöm szépen! :R

(#86903) duracell89 válasza hszilard666 (#86888) üzenetére


duracell89
senior tag

Ez a probléma Magyarországon gyakorlatilag azért van, mert az Apple saját bolt- és szervízhálozattal nincs jelen, csak ugye az APR csatornán keresztül és neked így kisebb nagyobb privát magyar cégekkel kell intézd javításaid, azok meg azt tartanak csak raktáron, amit nagyon nagyon muszáj.

Itt nálunk (Ausztria) szerencsére direktben itt van az Apple (hivatalos kurvanagy Apple Store-al és szervizhalozattal). Mikor új volt a 16os mbp-m, kb 1 hónapos korában megöntöztem kávéval, Apple care keretén belül 24h belül megvolt a topcase csere és nálam volt vissza a MacBook. Kérdeztem a store-ban a srácot, hogy mit tartanak alkatrészt és kiderült, hogy termékcsoporttol (book/pad/Phone/watch/etc) függően 3-5evre visszamenőleg szinte teljes raktarkeszletuk van minden variációhoz alkatreszbol, ami meg ne lenne ahhoz Németektől hoznak naponta cuccot és 1 napon belül lesz. Mondjuk ehhez az is kell, h kedves osztrák sogoraink kb 5x annyi Apple cuccot vesznek mint mint és így persze megéri nekik.

Remélhetőleg otthonra is belép az Apple saját infrastruktúrával előbb-utóbb és fejbe kólintja a sok kókler privát szervizt meg APR-t. :R

szerkesztés: még érdekességként hozzáteszem, hogy az Apple belépése előtt a legnagyobb APR a mcShark nevű hálózat volt (kb mint otthon az iStyle), ami bár nem pusztult ki teljesen mióta almáék bejöttek, de a szerviz tevékenységüket nagyjából dobták. Bármivel ami nem iPhone probléma hozzájuk mész be megmondják, h tessék befaradni a hivatalos Apple Store-ba. Mindenkinek jobb ez így.

[ Szerkesztve ]

(#86904) hszilard666 válasza duracell89 (#86903) üzenetére


hszilard666
veterán

Ezt megértem, de az érdekes az hogy a dell is szervizpartner által van jelen itthon, avagy a szervizpartnernél sem volt raktáron adott alkatrész. De valahogy mégis kaptam egy fél gépet egy hétvége alatt :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86905) jegesib válasza hszilard666 (#86904) üzenetére


jegesib
aktív tag

mondjuk egészen más tömegbázisa van a dell gépeknek itthon mint az apple-nek. Kis túlzással csak a rózsaszín cégcsoportnál több dell van, mint ahány apple az egész országban.

(#86906) Syl válasza hszilard666 (#86904) üzenetére


Syl
nagyúr

Figyu, téged itt ki fognak csontozni :DDD Egy Macbook topikban Dell gépeket dicsérsz...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86907) hszilard666 válasza Syl (#86906) üzenetére


hszilard666
veterán

Ohh, csajoknak ezért fizetni szoktam. ;]

Értem én, csak megosztom a tapasztalataimat, és hangosan gondolkodom :DDD Elnézést kérek ha bárkit megsértettem. :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86908) consono válasza jegesib (#86905) üzenetére


consono
nagyúr

Már nem, csak a T-Systemsben. A Telekomban Lenovo/HP van elég rég óta.

"In God we trust. All others must bring data"

(#86909) jegesib válasza consono (#86908) üzenetére


jegesib
aktív tag

ITSH-ban is dellek voltak (nem jut eszembe az új cégnév). Mondjuk ez a lenovora váltást nem is értem, már a kék cég is apple-t használ :D :D

(#86910) Tompika1987


Tompika1987
kezdő

Sziasztok!
Ez a kábel megfelelő arra, hogy XS-t összekössek a géppel? iTunes használat lenne a cél :R
[link]

iPhone XS, MacBook Air Retina, iPad Air, iWatch Series1, Xbox One X

(#86911) TigerCat válasza Syl (#86906) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még tűréshatáron belül van. :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#86912) vadászcsiga válasza Tompika1987 (#86910) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sok is.

(#86913) lmno válasza Tompika1987 (#86910) üzenetére


lmno
őstag

Miért kell kábel? Wi-fi + sync
2020-at írunk :)

(#86914) galaxys80 válasza lmno (#86913) üzenetére


galaxys80
veterán

Mert 2020-at írunk és tudjuk, hogy a wi-fi minden csak nem stabil. 😉

(#86915) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. A következő gondom lenne. Adott egy MB Air 2015, MacOS Catalina a rendszer. Bootkor sokszor nem csatlakozik a hálózati meghajtókhoz, befagy a Finder, csak a kis szivárványos karika forog, a bekapcsológombal kell lelőni a gépet. Teljesen rendszertelenül történik, valamikor jó, valamikor nem. Elképzelhető, nem jól csatoltam fel a meghajtókat?

(#86916) bmakszim válasza lmno (#86913) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ja, csak ennek beállítása úgy kezdődik, hogy:
1. Csatlakoztassa az eszközt a Mac géphez USB- vagy USB-C-kábellel.

Na mármost, ha te épp most vettél egy vadiúj MacBook-ot és egy nem Pro iPhone-t, akkor ezt nem tudod megtenni. Welcome to 2020! :D

(#86917) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!

Melyik ingyenes háztervező program a legjobb MAC re? Esetleg aki foglalkozott már vele, jó lenne leírná tapasztalatait, nem szednék le semmi szemetet.
Köszi! :R

(#86918) brickm válasza bmakszim (#86900) üzenetére


brickm
őstag

Én kifejezetten örülök, hogy nem csak 3 állása van. Hazsnálom kb a teljes tartományt.

(#86919) brickm válasza galaxys80 (#86914) üzenetére


brickm
őstag

Miért ne lenne stabil?
Ha nem egy olcsó tplink/asus/akármilyen más vacak AP vagy routered van, simán stabil. Meg persze a megfelelő konfig elengedhetetlen, mint mindenen.

(#86920) r3dsnake válasza galaxys80 (#86914) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor rossz a routered.

(#86921) kchris78 válasza galaxys80 (#86914) üzenetére


kchris78
veterán

egy jo 5ghz es ahol nincs interferi nem szabad hogy gond legyen a wifivel.

(#86922) Tompika1987 válasza lmno (#86913) üzenetére


Tompika1987
kezdő

Munkahelyen nincs wifi... :D

iPhone XS, MacBook Air Retina, iPad Air, iWatch Series1, Xbox One X

(#86923) r4z válasza kovbandi82 (#86915) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem AFP-vel csatoltad fel a meghajtokat, probald azzal. Sose volt vele gondom.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86924) galaxys80 válasza r3dsnake (#86920) üzenetére


galaxys80
veterán

Rendben. Majd kidobom.

(#86925) bmakszim válasza brickm (#86918) üzenetére


bmakszim
senior tag

Csak kíváncsiságból kérdezem: milyen szituációban van szükséged a legerősebb állásokra, ahol a legalacsonyabb nem elég?

(#86926) jegesib válasza bmakszim (#86925) üzenetére


jegesib
aktív tag

én is használom, simán vakegér vagyok, ha a hasamon a gép, és hanyatt fekszem, akkor nagyon kicsi szögben látok rá a billenytyűkre, olyankor feltolom a fényerőt is látom, mint pl most is :D :D

(#86927) akisbandi válasza kovbandi82 (#86915) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Tudom nem vigasztal, nekem afp-vel van felcsatolva és ugyanezt csinálja, mint nálad.
A megoldásra még én sem jöttem rá. Egy újraindítás után mindig elfelejti, de sokszor készenlétből felébresztve is kezdhetem elölről felcsatolni a hálózati meghajtókat.

(#86928) chef69


chef69
tag

Sziasztok.
Véletlenül letörölt file-k visszaàllitàsàra tudnàtok ajànlani egy lehetöleg ingyenes programot?
Elöre is köszi a segitséget!

(#86929) r4z válasza chef69 (#86928) üzenetére


r4z
nagyúr

Time Machine

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86930) chef69 válasza r4z (#86929) üzenetére


chef69
tag

Köszönöm.

(#86931) general


general
addikt

Ez ugyan szoftveres kérdés, de irtóra csodálkozom:
Nem tudom, ki használja Numberst, de amikor kijelölök X sort, amiben csak számok vannak, és alul ugye mutatja az összesített összeget, konkrétan rosszul számol a szoftver! :D Ha egyesével adom össze a számokat más jön ki. Ez hogy a francba lehet? Ujra beírtam az összes szamot, hátha elütöttem egy karaktert és nem olvassa, de semmi. Téves az összeadásban.

(#86932) rjg válasza general (#86931) üzenetére


rjg
őstag

Numberset nem használok, de nem lehet, hogy rossz képlet van kiválasztva, nem a summa és ezért ír rossz "összeget"?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#86933) totron válasza general (#86931) üzenetére


totron
addikt

Próbálkoztam régen a Numbers-szel, egyszeri alkalomnak bizonyult, mert pontosan ilyen komolytalanságokat tapasztaltam, mint amit írsz is. A Mac(logó) filmen mutat jól, de a logó alatt akadnak vállalhatatlanságok szép számmal. Excel helyett eszembe nem jutna a Numbers. Semmi elfogultság semelyik irányba, egyszerű tények. Ez ilyen.

(#86934) #86564352 válasza general (#86931) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem lehet valami szövegként van?

(#86935) TigerCat válasza #86564352 (#86934) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Valszeg. Esetleg pont a tizedesvessző, vagy szóköz az ezres tagolás helyén, stb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#86936) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Gyári mailt baromira utálom hogy nem tudja szétválogatni automatikusan a szemetet a fontostól, gmailből nem lehet valahogy webappot csinálni ami értesítést is küld? Vagy nem tudom...

(#86937) btudos válasza vadászcsiga (#86936) üzenetére


btudos
veterán

Gmail app miért nem jó? :F

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#86938) gzbotii válasza vadászcsiga (#86936) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha több emailfiókot is kell kezelni - Spark.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#86939) r3dsnake válasza vadászcsiga (#86936) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Outlook

(#86940) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani alternatívát képátméretezésre? Annyi képszerkesztést kell csináljak, hogy a netről letölött képeket 600x600-ra rakjam és e miatt nem igazán szeretném a PS-t használni.

(#86941) bLaCkDoGoNe válasza Mattb (#86940) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Preview.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#86942) general válasza TigerCat (#86935) üzenetére


general
addikt

Direkt ujra beírtam az összes összeget, se vessző, se pont, semmi, a számok csupaszon! Írtam is, hogy ujra ellenoriztem, mert én is arra tippeltem, higy valamilyen karakter miatt nem vesz esetleg figyelembe néhány összeget. :D
Egyszer egyszer használom csak a Numberst, nincs rá szükségem, Excelre sem. De mivel Macen dolgozom, ezt nyitottam meg.

(#86943) jegesib válasza general (#86942) üzenetére


jegesib
aktív tag

az teljesen mindegy h újra írod a számokat, ha a cella formátuma pl szöveg... Nálam pl jól számol

(#86944) general válasza jegesib (#86943) üzenetére


general
addikt

...és igen, ez volt a gond! Beállítottam számra a cellák formátumát számra és voilá, jól számol! :C köszönöm a tanácsot! Sosem használtam táblázatokat, az Exceltől is irtózok.. :D

[ Szerkesztve ]

(#86945) vadászcsiga válasza btudos (#86937) üzenetére


vadászcsiga
félisten

osx-re keresek, nem iOS-re.

Gzboti, Redsnake
Mindkettő tudja szűrni intelligensen a spamet?

(#86946) r3dsnake válasza vadászcsiga (#86945) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Outlook igen.

(#86947) CharlieDrop válasza vadászcsiga (#86936) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Chromba küld értesítést is ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#86948) vadászcsiga válasza CharlieDrop (#86947) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az a baj hogy megrögzött Safari használó vagyok :D

(#86949) Syl válasza vadászcsiga (#86948) üzenetére


Syl
nagyúr

Senki sem tökéletes :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86950) btudos válasza vadászcsiga (#86945) üzenetére


btudos
veterán

Jogos, eltévedtem, bocs. :B :R

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.