Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87101) -Ben- válasza duracell89 (#87075) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudom, hogy aktuális -e még, de írtam 2 üzenetet is... Ha aktuális, légy szíves reagálj! :) Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#87102) trobi28 válasza Smiley (#87100) üzenetére


trobi28
addikt

Lassan az idegrendszerem sérül, ahogy ezt a hozzászólást olvasom :O
Olyan szép a nyelvünk, miért nem lehet rendesen, ékezetekkel leírni a szavakat :F

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#87103) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy egyszerű kérdésem volna, egy ismerősöm Macbook Pro retona 2013-as modelljét frissítettük, még az akkori OS volt rajta, ne kérdezzétek miért. A lényeg, h most végre rákerült a Catalina. Előtte nyilván Time Machine-nal csináltam biztonsági mentést külső winyóra.
Minden flottul megmaradt, egyedül az akkori iPhoto tartalmával van gond. Amikor felállt a Catalina, a Fotók app rákérdezett h importáljuk-e a képeket, nyilván megtettük. Konkrétan emlékszem és a tulaj is (átnézte), h az összes iPhoto fénykép tartalom megjelent végül Fotókban.
Viszont a baj itt jön, mára meg eltűnt belőle mind. :F Nyilván nem törölte, kukában nincsenek.

Time Machine-ban nyilván látszik az 1,7gb-s iPhoto méret, de hiába állítom azt vissza, Catalina nyilván nem kezeli, ez által meg sem nyitja.

H lehetne a fotókat kimenteni belőle, vagy miért tűnhettek el Fotók app-ból a már korábban automatikusan importált képek? :F

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87104) tboldi válasza Mattb (#87092) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#87105) Smiley válasza trobi28 (#87102) üzenetére


Smiley
őstag

Sajnos nem tudok magyar ekezetes kiosztason gepelni. En ANSI-n tanultam meg, es ezt is hasznalom kb 20 eve, sot a munkam miatt is ez a kenyelmesebb. Android-on az autocorrect baromi jo, de itt mac-en meg nem az igazi.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#87106) r4z válasza runner 125 (#87103) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha a photoslibrary vagy hasonlo kiterjesztesu fajlt kimasolod a TM mentesbol, aztan a Photos appot kilove, majd alt nyomvatartasa mellett elinditva, es forrasnak a kimentett libraryt kivalasztva talan menni fog az import megint.
Az is lehet, hogy megvan az importalt library, csak nem az nyilik meg alapbol, az elerheto libraryket ugyanugy az alttal valo inditaskor latod.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87107) blakey válasza trobi28 (#87093) üzenetére


blakey
titán

Nem ajánlott, 1000+1x le lett írva itt is, máshol is. Az ékezetek bizonyos környezetben, eltérő elérési útvonalon bonyodalmakat okoz, mondok egy egyszerű dolgot, Józsika lement néhány ékezetes fájlt majd szépen "bezippeli" és elküldi neked. Te dolgoznál velük, megkapod, kicsomagolod és mindenféle idióta karakterek lesznek az ékezetek helyén és fontos lenne, hogy tud a neveket. Nekem ilywn volt egy katalógus összeállítása ahol kb. 900 személy neve szerepelt, mindezt ékezetes karakterekkel mentette le a fotós majd becsomagolta. Megkaptam, kicsomagoltam majd 5 perc múlva visszaküldtem neki, hogy ékezetek nélkül küldje, mert így használhatatlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87108) r3dsnake válasza blakey (#87107) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem volt még gondom ékezetes fájlok zipelésével/kicsomagolásával. Ez erősen user errornak hangzik.

(#87109) Syl válasza blakey (#87107) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 Már én is jártam így.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87110) blakey válasza r3dsnake (#87108) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem. 1x legyen ilyen eseted és máris "finom szavakkal" fogod illetni a szitut. Semmi köze a "user error"-hoz. a számítástechnika nyelve az angol, jelszavak esetében is kerülendő az ékezet, SMS írásánál is 2-3 karakternek megfelelő egy ékezete betű, vannak eszközök amik az ékezetes SSID-ra nem képesek csatlakozni vagy csatlakoznak de nincs internetkapcsolatuk. Szóval ha nem akarsz egyszer szívni akkor kerüld a fájlok ékezetes elnevezéseit.

(#87111) trobi28
Ami neked nem okoz gondot az másnak okozhat, pl.megosztod FTP-n, máris hibás lesz a fájlátvitel. VPN-n keresztül használjuk a céges szervert. Volt egy-két "elvetemült" aki szintén azt vallotta amit pl. te is és "keményen" nyomta az ékezetes elnevezéseket. Egyszer azt tapasztalta, hogy amit dolgozott az eltűnt, nincs ott ahova mentette. Nos, valójában ott volt, de a szerver úgy gondolta, hogy most "b@szik" VPN-en keresztül biztosítani a fájlokat így üresnek mutatta. Szerveren belül kellett megoldani majd mindenkit megkérni, hogy felejtse el az ékezetes elnevezéseke.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87111) trobi28 válasza blakey (#87107) üzenetére


trobi28
addikt

Elhiszem, de 1000+2 szónak is az a lényege, hogy mindenki használja úgy, ahogy neki jól esik :K Nekem nem okozott még gondot, így én maradok az ékezetes karaktereknél :K :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#87112) jegesib válasza trobi28 (#87111) üzenetére


jegesib
aktív tag

olyan ez mint az ebolával súlytott vidék, nem törvényszerű h elkapod, de ha igen akkor végzetes lehet. Régebben ezek ökölszabályok voltak, h file és foldernévben nem használunk ékezetes és speciális karaktereket, mostmár lehetővé teszik a modernebb fs-ek, de oribitális szopásba lehet belefutni, szóval mindenkit a jószándék vezérel, de nyilván lelked rajta ha szeretsz veszélyesen élni :D

(#87113) runner 125 válasza r4z (#87106) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, ez így összejött, be tudtam importálni neki újra. Ki is mentettük onnan külön mappába.. de milyen érdekes, most írt, h estére megint nyomaveszett a komplett tartalomnak Fotókból.. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87114) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy-egy MacBook Air 13" 2015 a következő jelenséggel: gép indul, de csak nagyon-nagyon halványan, gyakorlatilag háttérvilágítás nélküli képet ad a kijelző. Azonban külső képernyőre kötve nincs ilyen gond. Esélyes, hogy egy kijelzőcserével orvosolható a probléma?



(#87115) tboldi válasza atika88 (#87114) üzenetére


tboldi
nagyúr

Triviális kérdés, de mivel nem említetted, mégiscsak felteszem: a fényerőt próbáltad feljebb nyomni? :B

(#87116) atika88 válasza tboldi (#87115) üzenetére


atika88
senior tag

Nem a kérdés minősítését kértem, mivel számtalan más is okozhatná ezt a végeredményt esetleg, ezért szimplán kérdeztem. A választ mindenesetre köszönöm. A fényerőt egyébként ennyire olvashatatlanra nem is lehet állítani egyébként sem...így kizárt (és egyben ez ellenőrzött is), hogy az okozná a jelenséget.

(#87117) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Példa a win jogosultságára macbookon:

Ismerősömék kültéri DJ streamet terveznek, fontos lenne egy erős gép, jó akkuidővel, gondoltam felajánlom az enyémet arra a pár órára. Mac alatt az OBS stúdió nem tud hardveres decodingot, a proci végig 40-50%-on ment.

Win alatt kipróbáltam: proci 5%, 0.8GHz (két fullhd forrást közvetítve, és felvéve), akku nagyjából 4-5 órát fog elmenni.

Szerintem jó, hogy ott a win másodlagos opciónak. Elfér és bármikor jól jöhet.

(#87118) r3dsnake válasza atika88 (#87116) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De lehet ilyenre állítani.

(#87119) tboldi válasza atika88 (#87116) üzenetére


tboldi
nagyúr

A saját kérdésemre értettem. :)

De amúgy igen, le lehet ennyire venni.

(#87120) atika88 válasza r3dsnake (#87118) üzenetére


atika88
senior tag

tboldi: áh így már világos, visszaszívom :R

Örülök, hogy a tárgytól és a kérdés tartalmától is sikerül eltérni :U Van szintén egy MacBook Air 13" 2015-öm, szeretem ezt a szériát. Ha leveszem a fényerőt minimumra és összehasonlítom ezzel a problémás esettel, gyakorlatilag kettő különböző végeredményt kapok/látok. Én kérek elnézést, hogy látom a kettő között a különbséget srácok :C

Mindenesetre akkor kijelzőcsere, erre voltam kíváncsi. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#87121) r3dsnake válasza atika88 (#87120) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ne minimumra vedd, hanem teljesen le. Attól még az LCD aktív marad, csak nem kap háttérfényt.

(#87122) Lall válasza r3dsnake (#87117) üzenetére


Lall
veterán

Szerintem nem jól lett kiválasztva a decoding. Nem x264 lett választva véletlenül az Apple h.264 helyett? Én Wirecastel dolgozom heti rendszerességgel, fHD kamera + egyéb eszközök és nem szokott 40-50%-on menni a proci, max 20. Dolgoztam Windows alatt is Wirecastel, de nem láttam különbséget. Inkább a Mac-es OBS lehet a ludas.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#87123) r3dsnake válasza Lall (#87122) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs más opció, csak x264

(#87124) joey04 válasza r3dsnake (#87121) üzenetére


joey04
titán

így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#87125) Syl válasza atika88 (#87120) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez nem kijelzőcsere, csak valami 20 forintos alkatrész a háttérvilágításnál. Majd jön Head88 és megmondja a tutit.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87126) MurdR válasza Syl (#87125) üzenetére


MurdR
veterán

Jahh, talán inverter...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#87127) Lall válasza r3dsnake (#87123) üzenetére


Lall
veterán

Tehát a Win jogosultsága Mac-en újra megdőlt. ;] Ez az ingyenesség átka. Persze ha ritkán kell, akkor az ember nem feltétlenül vesz meg emiatt egy 1000$-os szoftvert.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#87128) MurdR


MurdR
veterán

Még másfél órán át flashsale van Alin, [link] -erre az adapterre. Ez jó lehet tartaléknak a Macbook Airhez szerintetek?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#87129) r3dsnake válasza Lall (#87127) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

GTAV-vel is szoktam időnként játszani útközben. Teljesen jól viszi IGP-vel is Win alatt.

(#87130) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Munkámból adódóan jelenleg egy Macbook Pro-n dolgozom. Kértem hozzá egy elosztót is.
Idővel lett egy második monitorom is, mindkettő HDMI-s.

Milyen konvertert érdemes venni, hogy tudjam használni mindkettő monitort?

Köszi!

(#87131) Friczy válasza r3dsnake (#87108) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez sok mindentől függ. Régebben mindenféle 8 bites kódolások voltak az ékezetekre (a 'sima' ascii csak az angol ABC-t tartalmazza), a nyugati nyelvekhez létezik az iso-8859-1 szabvány, ami az ő és ű kivételével lefedi a magyar ABC-t is, ezekkel régebben is kevesebb probléma volt, viszont a teljes magyar ABC az iso-8859-2-ben van benne, így ha egy gépen nem az volt beállítva, akkor máris probémát okozott. Aztán elkezdett terjedni az utf-8, ami elvben megoldja az ékezetes problmákat - feltéve, hogy minden rendszer, ami összedolgozik, ugyanazt a beállítást használja. Ha csak egy is van, ahol nincs megfelelő lokalizációs beállítás, akkor lehet probléma. Ugyanez a helyzet a tömörítőprogramokkal, ha a tömörítő program valamelyik oldali verziója nem ismeri az utf-8-at, vagy nem az van beállítva a rendszeren, akkor máris előjöhetnek a problémák. A régi örökségeket meg elég hosszú idő kinőni.

Nem feltétlen user error, neked csak a saját gép beállításaira van többnyire ráhatásod, másra nincs.

(#87132) Head88 válasza atika88 (#87114) üzenetére


Head88
addikt

Kiment az alaplapon az lcd backlight áramkör. IC vagy biztosítékcsere segít.

(#87133) atika88 válasza Head88 (#87132) üzenetére


atika88
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged! Folyt.köv. akkor szervizben.

(#87134) duracell89 válasza MurdR (#87128) üzenetére


duracell89
senior tag

Nekem ilyen Baseus GaN backup töltöm van, csak a 100W-os változat. Teljesen szuper minőség, szerintem nyugodtan vedd meg.

(#87135) MurdR válasza duracell89 (#87134) üzenetére


MurdR
veterán

:R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#87136) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Járt már valaki úgy, hogyha XCode-ban dolgozott jobban merült a telója, meg az órája?

Nekem ma konkrétan lemerült az órám, pedig átlagban 50%-on van nap végére....

a telóm is 20% alatt van, van vmi háttérszinkronizáció amit nem kapcsoltam ki?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87137) sprX


sprX
tag

Kérdésem lenne :

Adott, egy 2014 Early, 11" MacBook Air. Az ultrahordozhatósága miatt nálam a mai napig az egyik kedvenc kis alma. A töltőjét bedugva, 10 alkalomból 1-szer, nem villan fel a töltő ledje, jelzi hogy csatlakoztatva van, de nem tölt az akksi - ugyanakkor ilyenkor a töltöttségi szintjéből sem veszít ... - Elképzelhető, hogy egy SMC reset megoldaná ezt a kérdést ? A töltő szinte vadonat új, így annak hibáját első bekkre én kilőném...

Köszi. :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87138) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Macbook air 2020 i5/8gb/512gb.
Főnököm notebookja, ha jól emlékszem egy 2013as air-t váltott le.
Az előzőt és ezt a notebookot is Windows-zal használja. Előbbin ugyan WIN7, az újon WIN10.

Következő a problémánk, már ha csak egyszerűen chrome-ból HBO GO-n filmet néz, folyamatosan maxon pörög a venti és nagyon meleg a gép. Tudom, vagyis gondolom egyrészről már az probléma, hogy Windows-zal van használva... De akkor is tapasztaltuk ezt, ha csak az Outlook volt megnyitva és szinkronizált.

Kérdésem az lenne, hogy ez így teljesen normális, hogy ilyen és így működik, és tudjuk be ezt annak, hogy nem a macos-t használja? Vagy esetleg valami probléma lehet vele? macos-n is ugyan ilyen lenne?

Neten találtam 1-2 cikket ezzel kapcsolatban, hogy melegednek jobban, mint a régebbi modellek, mert talán a hűtés nem jól lett kialakítva, de ha jól értettem, csak akkor tapasztalják ezeket, ha azért valami nagyobb terhelés megy rajta. Egy Chrome-ban filmet nézve full hd-n, vagy egy outlook szinkronizálás nem gondolom, hogy komolyabb dolog lenne.

Azért is érdeklődöm itt, mert egyenlőre apple termékekre nincs nagy rálátásom, és tapasztalatom, ezen a 2 gépen kivül.

Válaszokat előre is köszönöm szépen!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#87139) #86564352 válasza Dave Crank (#87138) üzenetére


#86564352
törölt tag

Először végeznék egy vírus és adwcleaner keresést, hátha beszedett valamit. Feladatkezelőben nézd meg milyen process hajtja maxon a gépet. Google Chrome helyett Chromium Microsoft Edge és Adguard kiegészítővel vagy uBlock Origin. Felmerül a kérdés ha állandóan Windows-t használ miért Macbook? Pont elveszíti a MacOS optimalizálás előnyöket és lehet a Windows driverek miatt sikít a venti.
Mindenképpen nézzétek meg MacOS alatt hogyan viselkedik a gép.

(#87140) Dave Crank válasza #86564352 (#87139) üzenetére


Dave Crank
senior tag

KB 2 hetes windows van rajta, NOD végpont securityvel, bár nyílván ez nem zárja ki azt, hogy 1 hét alatt bekapott valamit, szóval megnézem. A böngészőket is kipróbálom.
A 2 macbook között kapott egy Lenovo ThinkPad L13 Yoga-t, ami szerintem szintén nem egy gagyi cucc (másik 2 kollégának bevált). Ez a lenovo nem volt jó neki (2 hónapig használta), szerintem a kb 6 év mac használat után hozzászokott a mac billhez, meg kinézethez, megjelenéshez, tehát az összképhez, és ezért le kellett cseréljük a 2020 air-re. Hogy a macOS-t miért nem használta/használja, jó kérdés. Jól tudom, hogy pl MS Office is van macOS-re?
Köszönöm válaszod!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#87141) #86564352 válasza Dave Crank (#87140) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van MS Office. Bár attól függ mit csinál, komolyabb Excel munkára még mindig azért a Windows-os változat az igazi. Dell XPS vonalon vannak jól kinéző gépek, de ha jól értem itt az a lényeg alma logo legyen, csak éppen a megszokott Windows rendszertől nem akar elszakadni. Ismerem a típust. :D
A Win10 egyébként melyik build? Legújabb 2004? Mert azzal még vannak gondok. Ha 1909 akkor passz. Ebben a sorrendben nézd: Chrome helyett Edge, akkor kiderül csak a Chrome fogta a gépet. Feladatkezelőben ellenőrizni mi tekeri. Aztán boot MacOS és ott megnézni, akkor kiderül valami a Macbook és Windows közt driver a ludas.

(#87142) Dave Crank válasza #86564352 (#87141) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Így van kb, ahogy mondod. Bár egyébként telefonnak meg egy samsungot használ... :D
Excel ha jól gondolom ő nem csinál nagyon komoly dolgot, inkább csak megkapja a kész exceleket, azokat nézegeti, esetleg beleír.
Megnézem a buildet, de szerintem még a 1909-es build. Edge egyébként jól használható böngésző? Én részemről még csak annyira használtam, hogy installnál letöltsem a chrome-t. :D
MacOS-n lehet valahogy monitorozni az erőforrásokat, hőfokot?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#87143) #86564352 válasza Dave Crank (#87142) üzenetére


#86564352
törölt tag

Edge takarékosabb az erőforrásokkal, jobb a videólejátszás, és mivel Chromium ugyanúgy lehet rá a megszokott kiegészítőket tenni. Nem zárja ki a kettő egymást, ha már a Chrome-ot belakta és Google fiókkal belépés fontos, akkor napi ügyekre használja azt, ha meg filmet akar streamelni próbálja azt Edge-ben intézni. Viszont mivel írtad ha Chrome nincs is nyitva, csak egy Outlook és akkor is szenved a gép, akkor inkább általánosan sajnos az van kijön, hogy a Win10 nincs a gépre optimalizálva mint a Catalina.

Activity monitor vagy ha nem elég keress plusz 3rd party eszközt

(#87144) Dave Crank válasza #86564352 (#87143) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Nagyon szépen köszönöm segítőkészséged és az információkat!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#87145) lmno válasza Dave Crank (#87138) üzenetére


lmno
őstag

Ez ilyen, nekem is sokkal hangosabb/melegebb volt a gép amikor Bootcampeztem. Megváltás volt visszabootolni MacOS alá :)
Eseti használatra jó, ha tényleg van valami program, amihez Windows kell. De ha ez lenne a primary OS, akkor biztos nem Mac-et vennék. (Mondjuk a WInes gépek is általában alapból hangosabbak, tehát ebből a szempontból lehet hogy mindegy is. Lehet hogy nem mindegyik.)
Mondjuk azt nem értem, hogy ha 6 évig Macet használt, akkor most minek kell a Windows?

(#87146) marsu. válasza lmno (#87145) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha jól értem eddig is win-t használt Mac-en.

(#87147) brickm válasza Dave Crank (#87138) üzenetére


brickm
őstag

Macos alatt nekem akkor kapcsol be a venti hallhatóan, ha a PS exportál, vagy valami nagyobb dolgot csinál. Amúgy néma csend.
Most is 68fokos, venti nem pörög.

(#87150) Dave Crank válasza brickm (#87147) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszi az infókat!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.