Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86101) vasi89


vasi89
addikt

90%ig lemerült aztán elkezdett tölteni de eddig ezzel nem volt probléma. Most lemerítem 30-40%ig és utána megnézem mitörténik. Viszont szerintem elég gyorsan merül.

[ Szerkesztve ]

(#86102) Head88 válasza vasi89 (#86101) üzenetére


Head88
addikt

Azért kérdem mert a catalina legutóbbi frissítésében érkezett egy battery management fícsör. Olvass utána. Pont erről szól, hogy gép akkor is merül ha töltőn van...így kíméli az akksi celláit.

(#86103) bmakszim válasza vasi89 (#86101) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az enyém 17 Watt-tal tölt.
Próbáld meg kikapcsolni az akkumulátor kezelést.

(#86104) gzbotii válasza bmakszim (#86103) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg akartam nézni, hogy az én MBP-re mit mond, de Battery Health opció sehol nincs nálam:

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#86105) vadászcsiga válasza gzbotii (#86104) üzenetére


vadászcsiga
félisten

tb3-tól van ilyen opció. Az alatt nincs.

(#86106) hszilard666 válasza vasi89 (#86099) üzenetére


hszilard666
veterán

Az összes porton keresztül produkálja a hibát? Másik felhasználói fiókban is jelen van a probléma?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86107) Robertoq


Robertoq
őstag

Sziasztok! 2017-es MacBook Pro gépemet pénteken fél órára hagytam magára és mire visszajöttem a recovery menü fogadott. Próbáltam mindent, de se telepítő, se a Disk Utility nem látta a Machintosh HD-t. Bevittem tegnap reggel iSamurai-ba, de nem tudták megcsinálni. Van hogy el se indul, van hogy eljutottak odáig hogy atatmentéshez kijelöljék a dolgokat, de azután megállt a gép. SSD hiba gyanú, de mivel egybe van minden alaplap csere lehet belőle :( Hivatalos szervíz jön, iStyle kizárva korábbi rossz tapasztalat maitt. Hova érdemes vinni? Valaki járt-e már így és ha igen mi lett a kiemente?

(#86108) vadászcsiga válasza Robertoq (#86107) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Uhh micsoda rémtörténet :Y

(#86109) vasi89 válasza Head88 (#86102) üzenetére


vasi89
addikt

&bmakszim: nincs catalina, traktor és rekordbox miatt még mojave van így nincs akkuélettartam kímélő opció sem.

@hszilard666: igen és windows alatt is.

Viszont most lemerítettem 70%ig, azt írja 1,5 óra feltöltésig, egész korrekt becslésnek tűnik. Ha mondjuk ez feature és mégis alaplapot cseréltek az korrekt :DDD mert az, hogy én h.lye vagyok 1 dolog.. :)

(#86110) r4z válasza Robertoq (#86107) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha Touch Bar nelkuli geped van, az SSD-je cserelheto hazilag, bar nem egyszeru. Egy probat meger korbenezni, hatha talalsz masikat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86111) Robertoq válasza r4z (#86110) üzenetére


Robertoq
őstag

Ez már TouchBar-os. A re-store-t néztem, ők azt írják magukról hogy
"Apple és egyéb laptop alaplapok felújításában piacvezetők vagyunk" viszont nem hivatalos szervíz (amihez nem ragaszkodom feltétlenül)

(#86112) Head88 válasza vasi89 (#86109) üzenetére


Head88
addikt

Ha nincs catalina akkor ez nem termeszetes.

(#86113) Head88 válasza Robertoq (#86111) üzenetére


Head88
addikt

re-store-t kerüld . Gányolnak. Rendszeresen javítok utánuk alaplapokat.

(#86114) vasi89 válasza Head88 (#86112) üzenetére


vasi89
addikt

hát most megint jónak tűnik de nem tudom. Kizárásos alapon akku hibának tűnik.

(#86115) Head88 válasza vasi89 (#86114) üzenetére


Head88
addikt

Ami azt illeti, a coconut képedről feltűnt, hogy egy vadiúj akku amiben 3x ciklus van de már nem 100%-os. azért picit fura.

(#86116) vasi89 válasza Head88 (#86115) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk az utóbbi időben sokat nem ment akkuról, de én sem gondolom normálisnak. Főleg, hogy gyorsan is merül meg ha hajlandó tölteni a gép akkor gyorsan is feltölt. Nem tudom, nem mondanám hogy meg vagyok elégedve ezzel a géppel de egyenlőre nem szeretnék még visszatérni windowsra.

(#86117) hszilard666 válasza vasi89 (#86109) üzenetére


hszilard666
veterán

Érdekes. Nekem 12” macbooknál volt ilyen szitu, és az auto mac os update megoldotta.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86118) vasi89 válasza hszilard666 (#86117) üzenetére


vasi89
addikt

egy próbát teszek én is a catalina-val, mielőtt újra visszaviszem de szerintem az upgrade után sem fog kevésbé merülni, mert jelenleg már az a probléma, hogy túl gyorsan merül szimplán 2 chrome tab mellett is.

(#86119) Syl


Syl
nagyúr

Linus "tesztelte" az Air hűtését: YouTube

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86120) hszilard666 válasza vasi89 (#86118) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor marad az akksi csere. :D De elég fura nekem hogy ilyen fiatalon ennyire merül.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86121) r4z válasza Syl (#86119) üzenetére


r4z
nagyúr

Az azert eleg sokkolo, hogy a borda tervezesenel minimalis plusz odafigyelessel 20C-ot tudtak volna nyerni... :((( Legyen power limited a CPU, nem banna azt szerintem senki, csak ne jarjon 100C-on terheles alatt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86122) Syl válasza r4z (#86121) üzenetére


Syl
nagyúr

Az igencsak szemkerekítő, hogy le kell gyalulni a borda felfogatójából, hogy egyáltalán érintkezzen a CPU maggal :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86123) tboldi válasza Syl (#86122) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezen lepődtem meg én is. :D

(#86124) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Szeretnék a macbookomhoz, amit felújítottam már félig, jól működik hálózatról, De Szeretnék bele egy akkut. kaptam segítséget az oldal gazdájától, hogy ez a típus jó lenne bele
[link] Kicsit drágállom az árát.de ház ez van, Ekkora kapacitású akku meddig bírja? pl csak filmnézés, 'wifi ki" kor, vagy csak netezéskor? Nem lehet erősebb akkut nézni hozzá külföldi oldalakon? érdekel a gép maga, mert nem nagy, hordozható, gyors, jelenleg 3gbyte rammal és két maggal. A legújabb linux fut rajta, Gond nélkül. Ja és a kodi is megy :Đ. Hihetetlen hogy a wifi tudja az5ghzet is, pedig 2007ben még nem volt elterjedt ez a szabvány. Na felújítanám a gépet, 5000-5600mAh? akkur mire elég? :) :R A vett töltő sem melegszik, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#86125) Dhampir válasza Syl (#86122) üzenetére


Dhampir
félisten

xeyes

(#86119) Syl

Linus-nak szépen megnőtt a szakálla. :)

[ Szerkesztve ]

(#86126) r4z válasza Marcsello31 (#86124) üzenetére


r4z
nagyúr

20k-ert jegelnem az akkuvasarlast. 40-ert aluminium MacBookot lehet venni apron jo akkuval, amin a legfrissebb macOS is fut. Kb ugyanannyi rafizetes, de egy kategoriaval jobb geped lesz.

En egyebkent 3 orat ki tudtam hozni egy 70%-os gyari akkuval egy alu MacBookbol netezgetessel, ha elkerultem a Facebookot.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86127) vadászcsiga válasza Syl (#86122) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Erős (vagy gyenge) túlzással akkor hosszú távra egyetlen Air sem ajánlott. Kijelenthető?
Vagy a kijelző, vagy a billentyű, vagy a hűtés vagy a stb miatt.

[ Szerkesztve ]

(#86128) r4z válasza vadászcsiga (#86127) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerintem hasznaltan a szurke keretes Air 8GB RAM-mal meg mindig jo vetel, ha csak netezgetesre kell, es a jo akkuido szempont. Nem olyan katasztrofalis az a TN panel, csak a Retinakhoz kepest.

Az ujabb modelleket en se vennem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86129) hszilard666 válasza Syl (#86122) üzenetére


hszilard666
veterán

Na jó, én most jelentem ki hogy nem veszek több apple gépet :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86130) Head88 válasza hszilard666 (#86129) üzenetére


Head88
addikt

De vegyétek csak...különben nem lesz mit javítanom. :DDD

(#86131) hszilard666 válasza Head88 (#86130) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon nevetek, köszönöm. :DDD

vasi89:
Pár hónapja láttam hasonlót, ismerősöm vett egy brand new 16" et, Ő bontotta ki, és 1 ciklussal 70% alatt volt az akksi állapota. Cserélni nem tudták mert utolsó gép volt elvileg, ment is szervizbe 2 naposan :DDD

Szerintem magyarral fogod visszakapni. :K

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86132) vasi89 válasza hszilard666 (#86120) üzenetére


vasi89
addikt

én már semmin nem lepődök meg

viszont az egy érdekes kérdés, hogy ez a gép US billentyűzetes volt aztán billentyűzet csere alkalmával az előző tulaj magyarra cseréltette. Akkucsere meg ugye csak mindennel együtt megy. Ilyenkor azt nézik, hogy most milyen billentyűzet van benne vagy hogy gyárilag mivel volt? mert akkor az szívás. Ez a kérdés mindenkihez szól :DDD

(#86133) marsu. válasza Head88 (#86130) üzenetére


marsu.
senior tag

Ez kb olyan volt mint ez :D

(#86134) Head88 válasza marsu. (#86133) üzenetére


Head88
addikt

:C

#86132) vasi89
Ha akkut cseréltetsz benne akkor magyar billentyűzettel fogod kapni a topcase-t.

[ Szerkesztve ]

(#86135) r4z válasza Head88 (#86134) üzenetére


r4z
nagyúr

Es ha nekem US kell, akkor mi van? :F

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86136) hszilard666 válasza r4z (#86121) üzenetére


hszilard666
veterán

De most viccen kívül. Szerintetek mivel magyarázza azt a gyártó hogy az új airben a hőleadó felület nem érintkezik a procival rendesen? Mert ha ez "gyári hiba" az gáz. Ha direkt az is gáz. Ha a mérnökök nem figyeltek az is gáz. Ebből egyszerűen nem lehet jól kijönni.

Head88:
Hmmm, igazad lehet :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86137) Head88 válasza r4z (#86135) üzenetére


Head88
addikt

Feltételezem ha szólsz, hogy más billentyű kell akkor azt fogod kapni.

(#86136) hszilard666
Erre nincs elfogadható magyarázat. Megteszik mert megtehetik.

[ Szerkesztve ]

(#86138) vasi89 válasza Head88 (#86134) üzenetére


vasi89
addikt

akkor már csak a kijelzőt kellene elérni hogy lekopjon és akkor végülis összelegóztak egy új gépet :DDD amúgy siralmas ez a minőség.a 2009es és 2014es gépemet is úgy adtam el 5 év után, hogy semmi baj nem volt soha egyikkel sem. Pedig a 2014esről még itt is írtátok páran, hogy lehet velük gond.

(#86139) jegesib válasza hszilard666 (#86136) üzenetére


jegesib
aktív tag

végülis a video konklúziója nekem érdekesebb. Lehet alá tenni bármilyen fasza hűtést, nem lesz jobb, cupertinoban eldöntötték, h milyen gyors lehet a cucc, h ne kannibalizálja a pro eladásit, aztán ahhoz méreteztek egy hűtőt. (mérnöktanonc csicskának megmondták, h milyen értékeket kell produkálni azt szartak rá, szerencsétlen ezt bírta összehozni :D )

(#86140) Head88 válasza vasi89 (#86138) üzenetére


Head88
addikt

A kijelzőre létezik lötyi.
Best 8222 vagy Hidrofluorsav 40%, ezekkel akár az egész bevonatot le lehet törölni pár perc alatt.

(#86141) Syl válasza hszilard666 (#86136) üzenetére


Syl
nagyúr

A magyarázatot nem tudom, de Linus videója alapján a konklúzió az, hogy ha az Air-be normális hűtést szerelsz, akkor is drasztikusan bekorlátoz a szoftver. A vízhűtéses résznél látszik, hogy egy pillanatra megugrik a fogyasztás 35 W-ra, de csak egy pillanatra. Utána jön az automata kézifék, még akkor is, ha a CPU hőfok bőven megengedné. Vagyis az Apple valószínűleg a MBP piac védelme érdekében eszement módon visszafogja az Air-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#86142) r4z válasza vasi89 (#86138) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem van hazi praktikam a kijelzo gariztatasara, es meg vegyszer se kell hozza, csak egy kis testmozgas vagy szauna. :)

Syl: cTDP OR VRM limitacio miatt nem fogyaszthat tobbet a processzor. A VRM-rol egy vizsgalatot megneznek, hogy kideruljon, melyik, bar a vizhuteses kezdeti 30+W arra enged kovetkeztetni, hogy a VRM is limitalo tenyezo.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86143) Head88 válasza r4z (#86142) üzenetére


Head88
addikt

Összeizzadod a gépet?

(#86144) r4z válasza Head88 (#86143) üzenetére


r4z
nagyúr

Eleg osszetapicskolni a kijelzot izzadt kezzel, 2 nap alatt lemarja a bevonatot. Lehet gyorsabban is, en 2 napig nem neztem ra akkor.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86145) gzbotii válasza r4z (#86144) üzenetére


gzbotii
veterán

És egy ilyen után mennyire biztos, hogy cserélik a kijelzőt? Írta itt valaki, hogy talán már nem mindent cserélik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#86146) hszilard666 válasza Syl (#86141) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem nem sokan tudják a választ, csalódottságomban fogalmaztam meg a költői kérdést :D

vasi89:
Nem lesz egyszerű dolgod a kijelzővel. Ismerősöm szénné kopott kijelzőjét nem volt hajlandó cserélni a gyártó mivel fehér háttérnél nem látszik rajta a folt. A vicc az hogy soha nem láttam olyan staingate es gépet, aminél a kopás befolyásolta volna a színalkotást. :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#86147) r4z válasza gzbotii (#86145) üzenetére


r4z
nagyúr

Tudtommal akkor nem cserelik, ha kezdetleges a kopas. Ez a modszer hatekonyan es ami meg fontosabb, egyenetlenul marja le az antireflex reteget. Sajnos nem csinaltam kepet rola, de eleg durvan nezett ki. Pont mint az elso kepeken, amit kidob a Google.

hszilard666: A Dark mode meg disznek van, mi? Rossz vicc...

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#86148) bmakszim válasza vadászcsiga (#86127) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem.
Ha elő is jön a kopás, kijelzőt cserélnek 4 évig. Ha a csere darab is kopik, az is legalább 1-2+. Szvsz 5-6 év már elég hosszútáv egy laptop esetén.
Billentyűzet már oké.
A régi Air is 100 fok közeli hőmérsékletre melegszik terhelés alatt, szóval csak emiatt felesleges 5 éves technikára beruházni.

(#86149) tboldi


tboldi
nagyúr

Egy bő óra, és kezdődik a WWDC. :)
Itt lehet majd nézni.

[ Szerkesztve ]

(#86150) hszilard666 válasza tboldi (#86149) üzenetére


hszilard666
veterán

Remélem lesz új XDR display designos imac! Nem fenyeget hogy veszek, de annyira szépek voltak a concept artok hogy letettem a hajamat! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.