Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87301) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Olyan kérdésem lenne hogy van egy MacBook pro 2011 elejei gépem a legutolsó high Sierra rendszerrel. Fotokban van egy mappám amibe 20000 kép van. Ezt akarom exportálni de amikor kijelölöm akkor csak 349db jelöl ki és csak ennyit tud exportálni. Miért van ez?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#87302) r4z válasza bull84ghia (#87301) üzenetére


r4z
nagyúr

Veletlenul nem tarhelysporolos modban van az iCloud?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87303) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

MBP 2015 13"-ben biztos hogy pillangó mechanika van? Ma boltban nyomkodtam egy 2020-as Airt, és egész más érzés volt a gépelés. Sokkal rövidebb úton járnak a billentyűk, és halkabb is. Fejlesztettek rajta?

(#87304) tboldi válasza vadászcsiga (#87303) üzenetére


tboldi
nagyúr

2016-tól volt pillangó, a 2015-ös Pro ollós.

(#87305) lypen99 válasza tboldi (#87304) üzenetére


lypen99
aktív tag

+1

(#87306) Eszleny válasza r4z (#87291) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Innen lehet rendelni egyenként, illetve a pillangó mechanikát külön, de fel is hívják a figyelmet, hogy a csere során megsérülhet a billentyűzet és működésképtelenné válhat (gondolom az adott billentyű).

Nem újak a billentyűk, de nem láthatók rajtuk a használat. Én innen rendeltem 2011-es Macbook Pro-hoz.

(#87307) Head88 válasza vadászcsiga (#87303) üzenetére


Head88
addikt

2015 nincs pllango

(#87308) kchris78 válasza vadászcsiga (#87303) üzenetére


kchris78
veterán

2015 ollo, 2016-19 pillango, 2020 ollo szeru de leginkabb ollo.

(#87309) kchris78 válasza zoli62 (#87266) üzenetére


kchris78
veterán

en, de lustasag es idohiany. feltettem a big sur betat es jo lesz vegre valtani...

(#87310) gzbotii


gzbotii
veterán

Ma használat közben random újraindult a 2015-ös MBP nálam. Bejelentkezés után feldobta, hogy küldhetek reportot a crashről. Details alatt ezt látom:


Ez most HW vagy SW hiba lesz?
macOS Catalina 10.15.6

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87311) Kommy válasza gzbotii (#87310) üzenetére


Kommy
veterán

Szoftver probléma, a Google Chrome fagyasztotta le az egész gépet szerintem.

(#87312) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Tudtam hogy rosszul írom (utánanézhettem volna) Szóval mégegyszer a kérdés:

MBP 2015 13"-ben biztos hogy ollós mechanika van? Tegnap boltban nyomkodtam egy 2020-as Airt, és egész más érzés volt a gépelés. Sokkal rövidebb úton járnak a billentyűk, és halkabb is. Fejlesztettek rajta?

[ Szerkesztve ]

(#87313) hszilard666 válasza vadászcsiga (#87312) üzenetére


hszilard666
veterán

Gyakorlatilag ollós, viszont szerintem nem olyan mint anno a 2015 ös gépeken. Szerintem egyszerűen átemelték a mechanikát az imacek külső billjeiről. Az is olló, de elég low profile.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#87314) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mennyire ajánlott a régi air újonnan? Legalább 8 gb ram lenne,ha vennénk. Muternak kéne netezni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87315) sprX válasza FIREBLADE78 (#87314) üzenetére


sprX
tag

Netezős, és go to gépnek szerintem az ára miatt a mai napig az egyik legjobb Macintosh szóval részemről +1 ... :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87316) rjg válasza FIREBLADE78 (#87314) üzenetére


rjg
őstag

A gép jó, de újonnan, új áron én már nem venném meg. Öt éves hardver, gyorsabban megszűnő támogatás, pláne az ARM korszak indulása előtt. Akkor már inkább a belépő új Air.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#87317) FIREBLADE78 válasza rjg (#87316) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem akar 400 at adni érte. Lehet valami Windows lesz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87318) marsu. válasza FIREBLADE78 (#87317) üzenetére


marsu.
senior tag

Újonnan sztem már ne vegyetek 17-es airt, max használtan valami jó állapotút, ha kell a macos, vagy pl van mellé valamilyen más apple cucc.

(#87319) gzbotii válasza Kommy (#87311) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát nagyon remélem, hogy tényleg SW lesz :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87320) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok, úgy adódott, hogy a zenekar miatt kell nekünk egy 10.2es ipad, azzal fogjuk használni a kis keverőnket.
A kérdésem az lenne, hogy van rá mód, hogy amikor nem épp potikat állítgatok vele, valahogy tudom esetleg kvázi *kiterjesztett képernyő*-ként használni a macbook air (2017-emmel)?

(#87321) r3dsnake válasza Baltincs (#87320) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Duet display-jel megoldható, kábelen. (A vezeték nélküli az havidíjas.)

(#87322) Baltincs válasza r3dsnake (#87321) üzenetére


Baltincs
tag

Milyen kábelre van szükség hozzá? Illetve mennyi a havidíj?
Megtaláltam, elnézést, google is my friend. :U

[ Szerkesztve ]

(#87323) SharpSA


SharpSA
veterán

Van még itt valakinek Epson L805 vagy hasonló Epson nyomtatója?
Big Sur alatt nem lehet telepíteni a drivert, ezt írja: A kijelölt eszköz hozzáadásakor hiba történt. succesful-ok-ignored-or-substituted-attributes
Ez vajon béta hiányosság lehet vagy egyéb probléma?
Látja a nyomtatót, a listában megjelenik mint Bonjour.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87324) SharpSA válasza SharpSA (#87323) üzenetére


SharpSA
veterán

Megvan a megoldás, a honlapról telepítettem egy másik drivert.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87325) Rage47


Rage47
veterán

Most vettem észre, hogy a 2015 MBP-m akksija púpos, pont mint Tigercat blogjában.
Mit lehet tenni? Hasznalhatom a csereig vagy felrobban? Ilyenkor csak az akksit cserélik vagy javítani lehet az alumínium alját vagy azt is cserélik? Nyilván nincs rá gari szóval gondolom jó drága...

(#87326) r3dsnake válasza Rage47 (#87325) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

15"-es? Mert akkor jó eséllyel ingyen lesz a csere, teljes alsó résszel együtt.

(#87327) Rage47 válasza r3dsnake (#87326) üzenetére


Rage47
veterán

13

(#87328) Head88 válasza Rage47 (#87327) üzenetére


Head88
addikt

Ragasztott az akksi, komplett alsóburkolattal együtt cserélik. Hivatalos szervizben (csak itt kapsz gyári új alkatrészt) akciós áron 80.000Ft.

(#87329) Rage47 válasza Head88 (#87328) üzenetére


Rage47
veterán

köszi

(#87330) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

minimális szabadidőmet szeretném valami "tanulós" dologra használni, így úgy gondoltam az Xcode-ba merülök el. Ehhez viszont kell egy Mac-es gép és talán lesz egy 15-ös Air számomra jó áron és jó állapotban. Annyi, hogy EU-s billentyűzet van rajta így adódik a kérdés, minden ugyan ott mintha "magyar lenne" a kiosztás?"

Köszi

(#87331) bmakszim válasza jófejsrác (#87330) üzenetére


bmakszim
senior tag

Igen. És ne sajnáld, programozáshoz jobb is, mint a magyar. Már ha az EU az International English-t takarja és nem németet, franciát, hollandot, meg hasonlókat.

(#87332) r4z válasza jófejsrác (#87330) üzenetére


r4z
nagyúr

Persze, fizikailag ugyanaz az osszes EU-s, csak mas minta van a kupakba nyomva. Programozashoz mondjuk ugyis UK/US kiosztast fogsz hasznalni, ha nem akarsz rovid tavon megkattanni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87333) brickm válasza jófejsrác (#87330) üzenetére


brickm
őstag

Felejtsd el a magyar billt, pláne ha programoznál...

(#87334) gzbotii válasza brickm (#87333) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is programozok, bár nekem US kiosztásu a MBP, de mivel amúgy sem keresem a billen a kiosztást, lehetne kis túlzással ciril is.
Amiben lehet, én is inkább a magyar kiosztást keresem - de egy jó vételt biztos nem engednék el e miatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87335) Syl


Syl
nagyúr

Valaki magyarázza el, magyar billentyűzetes gépen nem lehet programozni? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87336) biker válasza brickm (#87333) üzenetére


biker
nagyúr

:W :W :W :W :W :W :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
sírvafetrengveröhgőssmiley sírvafetrengveröhgőssmiley sírvafetrengveröhgőssmiley sírvafetrengveröhgőssmiley

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87337) SharpSA válasza Syl (#87335) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt én sem értem...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87338) lmno válasza Syl (#87335) üzenetére


lmno
őstag

Az túlzás, hogy nem lehet, de sokkal kényemetlenebb, mert 1-2 spéci karakterhez több gombot kell lenyomni, mint az angolon. (pl. pontosvessző, csillag stb.)

(#87339) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, szerettem volna egy kulon billentyuzetet a macbookhoz, hogy az majd jobb lesz.

Sajnos ellatasi gondok miatt, a logitech mx keys mac amit kineztem hozza csak finn kiosztassal kaphato finnorszagban. Nah most kicsit idegesito hogy ha atvaltom a finn kiosztas miatt az input settingset finnre, onantol a macbook billentyuzete is erthetoen atvalt. Innentol viszont nem azok a karakterek jonnek be mint ami ra van nyomtatva.

Meglehet ezt oldani hogy a kulso billentyuzet a hozzatartozo finn kiosztas legyen, de a macbookon maradjon az english kiosztason?

Borzalmas amugy a finn kiosztas, ne koltozzetek ki.

(#87340) biker válasza lmno (#87338) üzenetére


biker
nagyúr

nem kell, hunpro kiosztás, from ijoe :)
aki nem totál új, az tudja, kb 18 éve létező 4+2 magyar kiosztás, és egy gombbal elérhető minden ami kell.
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87341) blakey válasza Syl (#87335) üzenetére


blakey
titán

Lehet, aki megszokott egy másik kiosztást, azaz vakon is tudja, hogy melyik hol van annak mindig gondja akad egy másik "nyelvű" billentyűzettel, mert ott 1-2 dolog máshova került. Semmi baj nincs a magyar kiosztásúval sem, főleg ha valaki azt szokta meg. Minden a helyén van.

(#87340) biker
Nekem ennek egy általam továbbfejlesztett verziója van a régi "H" kiosztású fontok miatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87342) Syl válasza biker (#87340) üzenetére


Syl
nagyúr

:K
Mondjuk én nem programozom, hanem magyar szöveggel dolgozom, ezért mások a prioritásaim. Ezért a kb harminc éve berögződött magyar PC kiosztást használom macen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87343) r4z válasza Peddy789 (#87339) üzenetére


r4z
nagyúr

Minden billentyuzeten ugyanazt a nyelvet hasznalja a rendszer. En ctrl+space-szel szoktam valtani kozottuk.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87344) r3dsnake válasza brickm (#87333) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Bottal se nyúlnék US layouthoz. :)

(#87345) Peddy789 válasza jófejsrác (#87330) üzenetére


Peddy789
őstag

https://support.apple.com/en-us/HT201794

Ez amugy megvalaszolja a kerdesedet, itt lathato mik a kulonbsegek.

Remelem nem gond ha nem kezdek hadonaszni hogy melyik jobb mire stb. Vagy itt a forumon kotelezo valamin kiakadni ?

@r4z koszi

Amugy ami nekem most sokat segitett abban hogy beazaonsitsam mi hol van: https://support.apple.com/guide/mac-help/use-the-keyboard-viewer-on-mac-mchlp1015/mac
Ez a kicsibe is lerakhato tok jo tool, ha megnyomom az optionst vagy shiftet, vagy mindkettot, akkor mutatja mik elerhetoek eppen.

[ Szerkesztve ]

(#87346) CharlieDrop válasza brickm (#87333) üzenetére


CharlieDrop
veterán

miért? 30 éve magyar billentyűzettel programozok bármilyen nyelven, igen XCode-dal is :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87347) bmakszim válasza Syl (#87335) üzenetére


bmakszim
senior tag

Egy idő után már mindegy valszeg, mert vakon tolod. De aki tanulja, annak szvsz érdemes angolon elsajátítani. Nekem legalábbis tuti begörcsölnének az ujjaim a rengeteg cmd, shift, option kombinációtól, ha a magyar kiosztást kellene használnom.
Meg a UK layout kb ugyanaz Mac-en, mint Windows-on és mivel én mindkét platformot használom, nekem így könnyebb.

[ Szerkesztve ]

(#87348) r4z válasza bmakszim (#87347) üzenetére


r4z
nagyúr

tuti begörcsölnének az ujjaim a rengeteg cmd, shift, option kombinációtól

Ezert az angol a legjobb programozashoz. Egyedul shiftet kell hasznalni gepeleshez. Es mivel ANSI kiosztasnal hosszabb a bal shift, az enter jobban belog kozepre, a pipe pedig ki van rakva a tabbal szimmetrikusan, ezert az meg egy fokkal jobb az ISO-nal.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87349) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Biztosan 100x kérdezték,de 101 is legyen már :P
Idén lesz epöl procis gép?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87350) marsu. válasza FIREBLADE78 (#87349) üzenetére


marsu.
senior tag

Elvileg lesz az év végén.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.