Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) pana0017 válasza bmakszim (#87750) üzenetére


pana0017
senior tag

Kíváncsi leszek, mert marsu.-val egyetértek, mégis az utóbbi években erősen meg tud lepni az Apple. Másrészt árcsökkentésről is szó van, lehet majd azzal "megoldják" a problémát...

(#87752) TigerCat válasza pana0017 (#87751) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Árcsökkentés?
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87753) pana0017 válasza TigerCat (#87752) üzenetére


pana0017
senior tag

Igen viccesen hangzik, de ezt is lehozza minden cikk mint a pillangó mechanikát :DDD

(#87754) marsu. válasza pana0017 (#87753) üzenetére


marsu.
senior tag

Nyugi, ilyen gyenge forint mellett nem lesz valós árcsökkenés.

(#87755) MNBT válasza bmakszim (#87750) üzenetére


MNBT
tag

Ha nem tetszik a hozzászólás akkor miért fűzöl hozzá kommentet? :F
Szó se volt arról hogy helyettem döntsetek, hanem ahogy az első mondatomban írtam: "Ti melyiket választanátok az adott felhasználásra?"

(#87756) galaxys80 válasza FIREBLADE78 (#87748) üzenetére


galaxys80
veterán

Megértelek. Ez a legfontosabb dolog. 🤣

(#87757) _flamer válasza pana0017 (#87740) üzenetére


_flamer
aktív tag

Sikerült, köszi a segítséget! Az összefoglalóban találtam egy Mounty nevezetű programot, azzal sikerült megjeleníttetni a külső merevlemezt és tartalmát. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#87758) SharpSA válasza buherton (#87731) üzenetére


SharpSA
veterán

:K

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87759) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Öcsémnek egy frissen telepített 2018-as MacBook Pro 13 készülékre szeretnénk egy apple id-t létrehozni. Az iCloud.com-on és magán a gépen sem lehet ezt megtenni, mert szerinte a beírt jelszó nem biztonságos bármit is írunk be. Pedig minden ott leírt követelménynek megfelel és egyáltalán nem egyszerű (jelszó generátorral létrehozott sem tetszik neki). Mi a jó nyavalyát kell ezzel csinálni, hogy hajlandó legyen tovább lépni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87760) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Jelenleg egy 2017-es 13"-os MacBook-ot illetve egy gamer laptopot használok az utazásaim során.(heti 2-3 napra utazom).
Gondolkodom azon, hogy a MAC-et, illetve a gamer laptopot is eladom és vásárolok egy 16-os 2020-as macbook pro laptopot.
Mit gondoltok kinyírnám a játékkal gyorsan?
Itthon az asztali gépemen játszok ha időm engedi, viszont amikor utazom akkor játszanék a MAC-en.

köszi :R

(#87761) bmakszim válasza smallmer (#87760) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem gondolnám, hogy ilyen népszerű lenne a Apple, ha a termékeiket rendeltetésszerű használat mellett kinyírnák a felhasználók.

(#87762) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok!

Mac szerverre hogy javasolt rdp kapcsolattal kapcsolódni? A windowsnak van gyári beépített rdp kliense, mac os-ről mac serverre mi a legjobb út?

Üdv: Csabee.

(#87763) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

MBP 15" 2013-2015-ig típusokban mennyire kerülendő a dedikált vga ha 3D-s grafikai dolgokhoz nem lenne használva csak Ableton Live. Így is plusz hőforrás?

Külső monitort használva is bekapcsolgat a dedikált vga?

Tudatosan eddig az IGP-s változatokat nézegettem, de mostmár rákérdezek itt. :)

(#87764) Head88 válasza nemethchek19 (#87763) üzenetére


Head88
addikt

15" 2013early kerülendő egy típushiba miatt. A többi rendben van, dgpu nem fűt jobban a kelleténél.

Külső monitort a dgpu modelleknél a dedikált kártya vezérli automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#87765) Lall válasza CharlieDrop (#87739) üzenetére


Lall
veterán

Ingyenest nem fogsz találni szerintem. Wirecast tudja pl az Apple h.264-et, így nem eszi meg a gépet.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#87766) CharlieDrop válasza Lall (#87765) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi. Nem baj ha fizetni kell érte :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87767) sprX


sprX
tag

Sziasztok Urak,

Úgy alakult, hogy a hőn szeretett 2014, MacBook Air 11"-esem mellé, szeretnék +1 társat...
(Ez a 2napra elugrós, rohangálós, Asszonynak Cosmo olvasós gép ... :) )
Itthon a nagyon hardcore feladatokra, adott egy iMac, így mozgó "workstationnek" szánom.
Ami számomra fontos, a könnyű hordozhatóság, - na meg persze az árképzés sem mindegy. -

Main felhasználás:
- Photoshop, Lightroom, Visual Studio, Traktor 3, néha Rekordbox dj.
A két kiszemelt típus pedig,
2020, MBA, Base-modell (i3, 8, 256)
-mellete szól, az ára, a 10.generáció, a DDR4
-ellene, a semi-passzív hűtése
2020, MBP, Base-modell (i5, 8, 256)
-mellette szól, a valamivel komolyabb hűtés, a valamivel jobb kijelző
-ellene, a 8.generáció, DDR3, és a némileg drágább ár.

Légyszi a tanácsok erről a két gépről szóljanak, nagyon sokat vacilláltam a típusokon, kezdve a 2015 13"-15" ös gépeken át, de végsősoron hosszútávú befektetésnek szeretném. Ezért feltétlen új gépben gondolkodom.. :R

Köszi !

[ Szerkesztve ]

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87768) Head88 válasza sprX (#87767) üzenetére


Head88
addikt

Ha hosszútávú befektetésnek szánod akkor várj még egy kicsit. Elvileg hamarosan kell, hogy jöjjenek a Silicon procis gépek.

(#87769) #86564352 válasza sprX (#87767) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mivel van más gépetek és hosszútáv számít, talán várj az új saját processzoros gépekre. Amúgy a kettő közül Pro. Air hiába 10. gen. az csak 2 magos és azt hiszem csak 9 wattos, komolyabb igénybevételt megérzi, melegszik. Single core csak egy kicsit gyorsabb a 10. gen Air, viszont több magos használatkor Pro 4 magos sokkal jobb. Base esetén, ha Airnél ráfizetsz i5-ra akkor már eltűnik a különbség, viszont akkor i5-től még jobban melegszik. VGA tesztben Pro több pont, hiába régebbi. Pro SSD is gyorsabb írás. Akárhány cikket és videót néztem erről a két gépről, mindben az jött ki inkább Pro. Itt van egy a sok közül, jól összeszedte a srác, ha a hangját el tudod viselni. :D

[ Szerkesztve ]

(#87770) sprX


sprX
tag

#87768
#87769

Mindkettőtöknek köszi a Tippet ! :R
Apró sajtkukacoskodás okán viszont megjegyezném, hogy egyre több helyen járja a hír, hogy egyelőre majdnem minden appot - ami nem natív Apple - csak emulátorral fog tudni futtatni a silicone, illetve a 12” masina híre látott egyelőre napvilágot, ami az egy usb-c portjával szvsz. nem túl élhető ( Tapasztalat, volt ilyen gépem.. )

[ Szerkesztve ]

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87771) FIREBLADE78 válasza sprX (#87767) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Azt várom,hogy olcsóbb legyen a pro és azt vegyek. Félek,hogy idén nem kapunk új prot vagy airt. Rohadt támogatást dec 31-ig lehet felhasználni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87772) Lall válasza #86564352 (#87769) üzenetére


Lall
veterán

4 magos, de a lényegen nem változtat, a Pro (mivel Pro :) ) jobb gép. Bocs. Nem olvastam végig. A z Air i3 2 magos. Viszont azt nem mondanám, hogy az i5 jobban melegedne.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#87773) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#87771) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kb. így vagyok vele én is, bár aztán majd meglátom. Még mindig elketyereg a 2015-ös MBP13. Hétvégente azon netezek, egy-két bannert összerakok, levelezek. Mondjuk erre még egy iPad is elég lenne, de sajnos nem tudom tesztelni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87774) sprX válasza FIREBLADE78 (#87771) üzenetére


sprX
tag

Nekem is a Pro mellett áll a voks jelenleg, az aktív hűtése miatt, ami pl. a zenebonálás ( Traktor, Ableton ) ill. a fotó-editelés ( Ps, Lr ) jól jön ...
Félő viszont, hogy nem lesz sokkal olcsóbb a dolog :(

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#87775) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Apple tv az olyan,mint az hbo go és társai? Tudom szifonom,macen is nézni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87776) CharlieDrop válasza FIREBLADE78 (#87775) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, pont olyan applikáció

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87777) Lall válasza CharlieDrop (#87776) üzenetére


Lall
veterán

Még egy jó alternatíva Facebook Live-hoz. Ez havidíjas (ha nem kell nem kell minden hónapban előfizetni) . Mimo Live néven fut. Az alap változat, ami egy FB Live-hoz simán elég lehet 22 euro havonta. Ha cég veszi EU adószámmal, akkor még az ÁFA is leugrik belőle. Ez is tud h.264-et

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#87778) general válasza FIREBLADE78 (#87775) üzenetére


general
addikt

Minden létező Apple eszközön tudod nézni. :) Csak tartalom nincs semmi... :-D

(#87779) CharlieDrop válasza Lall (#87777) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C :R

hálás köszönetem :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#87780) FIREBLADE78 válasza general (#87778) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#87781) desolator


desolator
senior tag

Egy egyszerű kérdésem lenne.

Mivel eddig nem voltam az apple világában telefon oldalról, de szeretnék venni egy iphone 11-et, amin ugye most IOS 14 fut és az lenne a kérdésem, hogy ez kompatibilis lesz a jelenlegi 2011-es Macbook air-emmel amin High Sierra fut? Össze lehet őket párosítani? Illetve airpods 2-őt is rá lehet majd csatlakoztatni a 11-es Macbook-ra?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#87782) Head88 válasza desolator (#87781) üzenetére


Head88
addikt

Amint összekötöd őket, (teló és lapi) fel fog dobni egy compatibility update-et a gép.
Az airpods-ról nem tudok nyilatkozni.

(#87783) marsu. válasza desolator (#87781) üzenetére


marsu.
senior tag

(#87784) r3dsnake válasza desolator (#87781) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Airpodsot bármilyen bluetooth-os eszközre rá tudsz kötni. Használom Samsung TV-vel, Win10-es asztali géppel is.

(#87785) Rage47 válasza r3dsnake (#87784) üzenetére


Rage47
veterán

Win10-en használsz Teamset? Pár hónapja még nem működött a hangerőszabályzás és mindig max hangerőn szólt, azt hittem megsüketülök.

(#87786) r3dsnake válasza Rage47 (#87785) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem használok ilyesmit.

(#87787) aujjobba válasza FIREBLADE78 (#87780) üzenetére


aujjobba
addikt

Van rajta tartalom, legtobbhoz van magyar felirat, szinkron nyilvan nincs.

(#87788) norbi2010


norbi2010
őstag

Frissítettem a laptomom (MBP 13" 2019) Big Sur Beta 8-ra, utána észrevettem, hogy nem működik a webcam, amivel addig semmi probléma nem volt. A LED zölden világít folyamatosan (nem villog), de az összes olyan alkalmazásban ami használná csak fekete képet látok. Visszaszenvedtem nagy nehezen a 10.15.6-ot, de még mindig fennáll a probléma. Terminal command-et csináltam többször is (sudo killall vdcassistant), futattam diagnosztikát (bekapcsolás után D hosszan nyomva), reset-eltem az SMC-t de semmi, még mindig ugyanúgy fekete. Rendszerinfóban látszik a kamera, nem értem mi van vele.

Valakinek ötlet esetleg?

(#87789) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ha a safari értesítéseiben a mail.google.com engedélyezve van akkor mi történik? Hol jelez vagy mi a fene történik ha igent nyomtam?

Ferdi macerás volt, inkább rögzítettem safariban a fiókjaimat könyvjelzőnek, az úgy is mindig nyitva van, de klassz lenne ha valamit jelezne is ha jön új mail.

[ Szerkesztve ]

(#87791) TigerCat válasza vadászcsiga (#87789) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Be vagyok jelentkezve, de értesítést még nem láttam... Ha rájössz, azért írd meg. Chrome-ban oké, de az ugye a sajátjuk. Itt elvileg a rendszert használná. Fiókként használom Mail-ben, az rendben működik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87792) Syl válasza vadászcsiga (#87789) üzenetére


Syl
nagyúr

Safariban lehet egyszerre több gmail fiókot nyitva tartani?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87793) vadászcsiga válasza Syl (#87792) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Aha. Lap rögzítése, utána ha fölé helyezed az egeret mutatja kicsiben az oldalt, és az alján számmal azt is, ha van új levél. Előbbi a 14-es safari újdonsága. Utóbbit meg egy piros 1-essel megturbózhatták volna, ha már el lehet fogadni az értesítést. Nekem egyelőre 2 fiók van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#87794) Syl válasza vadászcsiga (#87793) üzenetére


Syl
nagyúr

És hogy nyitsz meg két gmail(youtube) fiókot? Mert az elsőt megnyitom, rögzítem. Nyitom a másodikat, ... Nos az ugyanaz, mint az első. De ha ilyenkor a másodikon kijelentkezek és másik azonosítóval bejelentkezek, akkor az első, rögzített fül is oda.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87795) vadászcsiga válasza Syl (#87794) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Másik fiók hozzáadása. Ilyenkor ha lenyitod Google fiokodat, a másikat egy új ablakban nyitja meg, rögzíted azt is, és így tovább.

(#87796) Syl válasza vadászcsiga (#87795) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem az igazi megoldás, de több, mint a semmi.

Köszönöm a tájékoztatást :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87797) vadászcsiga válasza Syl (#87796) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az igazi egy gmail app lenne.

(#87798) Syl válasza vadászcsiga (#87797) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy normális profilkezelés, mint Firefoxban vagy a Cromium böngészőkben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87799) odrif válasza Syl (#87798) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az sem lenne rossz, ha a könyvjelző sáv átláthatóbb lenne. Mondjuk ikonokkal, mint más böngészőkben.
Mert ez az egy színű szürke elég átláthatatlan.
Egy oldal újratöltés gomb is elférne, ne kelljen állandóan a CMD+R-t nyomkodni.

20 éve a Prohardveren

(#87800) blakey válasza odrif (#87799) üzenetére


blakey
titán

Az sem lenne rossz, ha a könyvjelző sáv átláthatóbb lenne. Mondjuk ikonokkal, mint más böngészőkben.
Mert ez az egy színű szürke elég átláthatatlan.
A legújabb Safarid van fent (14)? Mert nem szürke és az oldalnak megfelelő ikon jelenik meg valamint ha az egeret rávezeted a fülre akkor az oldal képe jelenik meg egy kis ablakban (ahogy Vivaldi alatt is)
Egy oldal újratöltés gomb is elférne, ne kelljen állandóan a CMD+R-t nyomkodni. - jobb egér klikkel ott az újratöltés vagy a keresősávban ott az ikon. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.