Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) blakey válasza TigerCat (#87250) üzenetére


blakey
titán

Paragon NTFS? Az cumi, Tuxerám van, már legalább10 telepítésen túl van, remélem nem lesz ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#87252) _seth_


_seth_
veterán

Amennyiben hivatalos szervizbe akarom küldeni a macbook promat billentyűzet cserére, úgy teljesen vissza kell állítani a gépet alaphelyzetbe és kilépni mindenből?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#87253) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Adott egy 2019-es MBPro Radeon Pro 5300M-el, hogy tudnam megadni, hogy a HDMI-n rakotott kulso monitort radugva ne kapcsoljon at a Radeonra, hanem hasznalja az integralt GPU-t? Van egy type C hubom, ezen van a HDMI port.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87254) r4z válasza ReFleXx (#87253) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha jol tudom, a kulso kijelzoket csak a dedikalt kartya tudja hajtani.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87255) ReFleXx válasza r4z (#87254) üzenetére


ReFleXx
addikt

Fura lenne, valamelyikben csak iGPU van es arra is lehet kotni kulso kijelzot.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87256) Head88 válasza _seth_ (#87252) üzenetére


Head88
addikt

Nem szükséges. Viszont a szervizek nem vállalnak felelőséget a gépen tárolt adatok sérülése elvesztése esetén. Szóval legyen timemachine mentésed.

Billentyűzetcserénél a komplett burkolatot fogják cserélni (akkuval együtt).
Alaplapod marad a régi. Tesztelést külső lemezes tesztrendszerrel fogják.

(#87257) Syl válasza ReFleXx (#87255) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy amelyik PRO-ban van dedikált VGA, a gépre kötött külső kijelzőt csak az a kártya tudja hajtani.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87258) ReFleXx válasza Syl (#87257) üzenetére


ReFleXx
addikt

értem én azt csak nem értem miert lett ez igy.
nem is zavarna, hogy a discrete gpu-t hasznalja, ha nem melegedne annyira, hogy emiatt tekerje a ventiket hangosan.
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87259) r4z válasza Syl (#87257) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, erre gondoltam. A kimenetek kozvetlenul a dedikalt kartyara vannak kotve eleg regota.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87260) ReFleXx válasza r4z (#87259) üzenetére


ReFleXx
addikt

usb type c vilagat éljük :D
egyébként az a furi, hogy benn a cégnél asszem nem tekeri igy a ventiket a type-C monitort hasznalva, de majd megnezem legkozelebb ha benn vagyok.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#87261) TigerCat válasza blakey (#87251) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az, de mindegy, nem a világ vége. Az új rendszerre viszont nagyon kíváncsi vagyok. Jöhetne már...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87262) SharpSA válasza TigerCat (#87250) üzenetére


SharpSA
veterán

Lépj be a weboldalon a profilodba és vedd ki a korábbi telepítések aktiválását.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87263) TigerCat válasza SharpSA (#87262) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tudom, de hiába inaktiválom, 5 alakommal lehet újra aktiválni. Ezt követően ismét meg kell venni. De mondom, nem kritikus, illetve nem is vészesen drága.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87264) SharpSA válasza TigerCat (#87263) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha egy aktiválást felszabadítasz, akkor az újra használható lesz. Miért kellene újra megvenni?

Más: hogy lehet a Finder-ben az alapértelmezett nézetet beállítani? Hogy például minden mappában oszlopos megjelenítés legyen.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87265) TigerCat válasza SharpSA (#87264) üzenetére


TigerCat
nagyúr

5x engedi a licenc kiadását. Emiatt.

Belépsz egy mappába, beállítod, majd használat alapértékként. Ha más mappában már elállítottad, arra nem lesz hatással. Ilyenkor törölni kell a beállítást tartalmazó fájlt a mappából, majd újra kiválasztani a kívánt nézetet. Legjobb közvetlenül a telepítés után megadni, hogy mely nézetben milyen beállításokkal mutassa a tartalmat. Pl.: lista nézetben kiválasztod az oszlopokat, azok szélességét, majd alapértelmezetté teszed. Ha ezt követően egy másik mappában ezt választod, így áll be. Bélyegképek esetén a bélyegkép nagysága, cellaköz, stb. ugyanez.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87266) zoli62


zoli62
addikt

Hányan használják még rajtam kívül a Mojavet? A Catalinaról elég sok kritikát olvastam, így még nem frissítettem. (MBA 7)

(#87267) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

2017es 15"MBP elképzelhető hogy nem kezel külső 3,5"os 6TB HDDt ha az dokkolón keresztül csatlakozik?

Lemezkezelőt megnyitottam, látja, de nem engedi felcsatlakoztatni.
Hibakód 49223

Köszi! :R

Illetve másik kérdés: usbc ethernet portra van szükségem ha otthoni synology nast értelmes sebességgel szeretném elérni?
Az asztali gép ugy dolgozik vele mint egy belső lemezzel.. a laptopon az adatok írása olvasása csigalassu.

(Upc standard router van)

(#87268) btudos válasza Hooper (#87267) üzenetére


btudos
veterán

NAS eléréshez: Kábelen keresztül valószínű a Mac is szépen kezelné a NAS tartalmát, de ha ragaszkodsz a vezeték nélküliséghez, akkor vegyél egy normális routert, a szolgáltatós vackokat nem ilyen használatra találták ki.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#87269) r4z válasza Hooper (#87267) üzenetére


r4z
nagyúr

A kulso lemezt probald formazni, hatha megoldja. A NAS-ra ugyanazt tudom irni, mint btudos kollega.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87270) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni. Pénteken vásárolok egy használt 2015-s 13" MacBook Pro-t.
Miket érdemes/kell megnézni, kipróbálni fizetés előtt?

(#87271) r4z válasza Xeon7 (#87270) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkuallapot, kijelzokopas, SSD gyari-e. Plusz nyilvan, hogy minden mukodik-e, mint minden laptopnal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87272) Hooper válasza r4z (#87269) üzenetére


Hooper
őstag

WINen formáztam exFATra ahogy a többi lemezem ami vándorol a két gép között.. :F

(#87273) Xeon7 válasza r4z (#87271) üzenetére


Xeon7
aktív tag

Köszi.

Hogy, az SSD gyári e azt mivel tudom megállapítani?

(#87274) r4z válasza Xeon7 (#87273) üzenetére


r4z
nagyúr

Bal felul az almara klikk, aztan alt nyomvatartasaval system information, es a storage alatt latod az SSD tipusat. A gyari Apple-kent jelenik meg.

@Hooper: Akkor passzolom.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87275) Syl


Syl
nagyúr

Itt nagyobb a mozgolódás, mint a mac offtopikban, ezért ide is beteszem:

Olyan app, amivel egy alkalmazás ablakát ki lehet tűzni (allways on top)?
Eddig csak a mySIMBL jött szembe, de az a System Integrity Protection kikapcsolását igényli, ami nekem nagyon nem szimpatikus.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#87276) SharpSA válasza TigerCat (#87265) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem találok olyat, hogy használat alapértékként...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#87277) bLaCkDoGoNe válasza zoli62 (#87266) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én még mindig Mojave-n vagyok (2015 dGPU rMBP15), leginkább a 32 bites appok miatt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#87278) brickm válasza Xeon7 (#87273) üzenetére


brickm
őstag

Hali
gyári vs nem gyári
[link]

(#87279) brickm válasza zoli62 (#87266) üzenetére


brickm
őstag

én is Mojave-n vagyok. kell a 32bites app támogatás, meg amúgy se szeretem a hirtelen jött újdonságokat :D
(van egy fejlesztőkörnyezetem, ami win7-es mai napig...)

(#87280) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Üdv!
Bocs ha a kérdésem a kötetlen topicba való.
Kínlódok egy 2011-es air laptoppal, a q-ú ig a billentyűzet betűk felső sora időnként nem működik. Szét lett szedve, ki lett tisztítva, ki lett fújva, szalagkábelre is ránéztek, minden jó, tesztelték, ott is minden jó, hazahoztam, megint rossz... :O Mit lehet még tenni?

(#87281) zoli62 válasza brickm (#87279) üzenetére


zoli62
addikt

A MacBook Airt én is jobbára tesztelésre használom, kevésbé szórakozásra. Kíváncsi leszek a macOS 11-re. lesz-e annyi gyerekbetegsége, mint a 10.15-nek.

(#87282) Head88 válasza -NOKIA- (#87280) üzenetére


Head88
addikt

isopropyl alkohollal az összes flexkábel csatlakozást át kell takarítani, ha nem jön be akkor a trackpad elektronikája szórakozik. (billentyűzet flex a trackpadba fut be és a trackpad egy internal usb csatlakozással van rákötve az alaplapra)

[ Szerkesztve ]

(#87283) r4z válasza -NOKIA- (#87280) üzenetére


r4z
nagyúr

Head88 otletebol kiindulva: akkurol is csinalja? A gagyi, foldeles nelkuli utangyartott tolto nalam meghulyitette a trackpadet, amikor rajta logott a gep. Gyarival is tud razni a haz, ha nem a foldelt hosszabbitoval hasznalod, az is megkavarhatja a trackpadet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87284) HoppMaster válasza Head88 (#76505) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

E helyett mivel tudom lehúzni a Catalina telepítőt?

(#87285) HoppMaster válasza HoppMaster (#87284) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Közben megtaláltam [Itt] :)

(#87286) brickm válasza HoppMaster (#87284) üzenetére


brickm
őstag

Ha netinstallal lehúzod a legfrissebb stable verziót veszi le, ami jelenleg a catalina.

(#87287) HoppMaster válasza brickm (#87286) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ezt, most hogyan értelmezzem a netinstallt?

Amit belinkeltem azzal nem a legújabb verziót szedi le a Catalinából?

(#87288) Alex91 válasza HoppMaster (#87287) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , igy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87289) HoppMaster válasza Alex91 (#87288) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ahh igaz is, de kérdezem mintha nem tudnám :)

Köszönöm

(#87290) general


general
addikt

srácok, olvasok ilyet, hogy az új 16" mbp-t árulják aprón, akár bontatlanul, néhol eu-s, angol bill-el, és van, aki odaírja, hogy kérhető magyarra cserélve. na de azt hogy, nem kell már topcase-szel együtt cserélni? :D mert tudtommal nem egy olcsó mulatság.

(#87291) r4z válasza general (#87290) üzenetére


r4z
nagyúr

Egyesevel le lehet kapni a kupakokat. Bar kerdes, hogy honnan szerez az ember ujonnan eredeti billentyukupakokat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#87292) Mattb válasza r4z (#87291) üzenetére


Mattb
senior tag

Törött gépekről esetleg? :F Bár nem hiszem hogy túl olcsón árulnák azokat sem.
Mi a helyzet ilyen esetben amúgy a garanciával?

(#87293) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Satechi külső ssd tartót, amibe egy samsung 860 evo van, viszont idáig ezen egy windows rendszer volt. Beleraktam, rádugtam gépre és láttam minden mappát. Próbáltam formázni, de azóta már csak disk2s2 ként szerepel, bármire is megyek semmit nem tudok csinálni vele, mindig hibát kapok mindenre. Mit és hogyan kellene állítanom, hogy használni tudjam?

(#87294) TigerCat válasza asus1 (#87293) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kötet törlése nem segít? Utána szerintem tudod formázni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#87295) asus1 válasza TigerCat (#87294) üzenetére


asus1
aktív tag

Nem, hibát kapok.

(#87296) asus1 válasza asus1 (#87295) üzenetére


asus1
aktív tag

Nem is értem nagyon. Min nincs elég hely, hogy törölhessem!?


(#87297) brickm válasza asus1 (#87296) üzenetére


brickm
őstag

Nekem vmelyik nap pendrive járt így, ami előtte szintén windowson volt. Terminálból tudtam formázni rendszergazdaként. Azóta jó.

(#87298) asus1 válasza brickm (#87297) üzenetére


asus1
aktív tag

Tudsz nekem segíteni azt hogyan kell?

(#87299) brickm válasza asus1 (#87298) üzenetére


brickm
őstag

How to Erase a Disk from Command Line in Mac OS X

Az egész procedúra előtt a terminálba:
sudo su
jelszavad, enter

[ Szerkesztve ]

(#87300) asus1 válasza brickm (#87299) üzenetére


asus1
aktív tag

Köszi, holnap meg is próbálom, remélem sikerül.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.