Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83101) Head88 válasza cigam (#83099) üzenetére


Head88
addikt

"Van benne annyi kraft, amennyivel meg tudom nézni az íméljeimet, a YouTube videókat, tudok zenét hallgatni, fórumozni, netbankolni, tanulni,..."

Ilyen célra elég drága. Egy új ipad tökéletes ezekhez és jóval olcsóbb is. :)

[ Szerkesztve ]

(#83102) cigam válasza Head88 (#83101) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

10 vs 13col, nem beszélve a billentyűzetről, és a programokról. (Melyik iPad-ra tudsz rádugni egy külső monitort, és egy evga kártyát?) N+1 érvet lehetne felsorakoztatni pro/kontra.

128GB-os iPad 175k+58k a billentyűzet, és máris 233k-nál járunk. Ez szerintem _nem_jóval olcsóbb.

brickm
Melyik nem?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83103) Head88 válasza cigam (#83102) üzenetére


Head88
addikt

Ezeket az igényeket nem írtad korábban.
Billentyűzetet tudsz hozzá venni.

coll amúgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#83104) cigam válasza Head88 (#83103) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mert csak álom/terv, hogy lesz evga-m a mini-hez. Per pillanat örülök hog lyuk van a popsimon....
Nem igény, csak beírtam hogy most leakciózták a legkisebb (legrégebbi) Air-t. Akinek kapóra jön örül, akinek nincs szüksége rá, tovább lapoz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83105) Head88 válasza cigam (#83102) üzenetére


Head88
addikt

MM-ben 161k a 128GB, billentyűzetet meg lehet venni hozzá 20körül is.

(#83106) brickm válasza cigam (#83102) üzenetére


brickm
őstag

De ha veszel most egy 2012est, az nyilván előrehaladottabb állapotban lesz. Vagy lehet én értem félre és azt csak ugy mondtad példának hardverteljesítményre....

Milyen minid van? értemegyek én, holnap kp :D

[ Szerkesztve ]

(#83107) tboldi válasza cigam (#83099) üzenetére


tboldi
nagyúr

Félreértesz, nem azt írtam, hogy olcsóbb lenne valahol, hanem hogy 4 évvel ezelőtt is ennyi volt, azóta meg csak elavultabb lett, ebből kifolyólag szerintem még olcsóbbnak kellene lennie.

(#83108) Syl válasza tboldi (#83107) üzenetére


Syl
nagyúr

200 lenne a reális ára.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83109) Smiley válasza Syl (#83108) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt amit a macbook air-el csinalnak, komolyan tanitani kellene marketing orakon. User szempontbol persze ez annyira nem jo, de szerintem lenyugozo, hogy egy 2014-es hw-t a mai napig negyed milla felett tudnak folyamatosan ertekesiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#83110) TigerCat válasza Smiley (#83109) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyetértek. Bár nekem is lenne egy ilyen cégem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83111) tuzpenge válasza cigam (#83096) üzenetére


tuzpenge
őstag

Pont 2 éve is ennyi volt amikor vettem (talán még 3-4 ezerrel olcsóbb is. Már nem emlékszem pontosan). Ettől függetlenül most valóban közel itt van a legjobb áron újonnan. Bár ahogy Smiley kolléga is mondta zseniális a marketingjük.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#83112) Smiley válasza TigerCat (#83110) üzenetére


Smiley
őstag

Gondolj csak bele jobban, igaz ismerem pontosan az intel EOL strategiajat, de biztos vagyok hogy mar egy joideje leallitottak a haswell gyartosokat, ugyanis nemreg olvastam hogy a kaby lake iden jar le, az pedig 2016-os. Az apple gondolom a gyartas leallitasa utan fillerekert megvett par kobmeternyit, mikozben a sajat gyartosoruk is valoszinuleg tobbszorosen visszahozta az arat a fejlesztessel egyutt... szoval ezeken most megnagyobb hasznuk van mint elotte volt. Egyszeruen zsenialis strategia. Ugy adnak el 6 eves hardware-t megjelenesi aron, hogy az mar tobb mint 1 eve nem is szerepel a lineup-ban. Ettol fuggetlenul, viszik mint a cukrot mert van rajta sd kartya olvaso meg usb.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#83113) Vasy09 válasza Smiley (#83112) üzenetére


Vasy09
őstag

De gyerekek, miért kell ezen meglepődni, fogyasztói társadalomban élünk! Kereslet és kínálat! Csak azért tudják ennyire "jó" áron eladni, mert vannak olyanok, akik megveszik! :K És szerintem nagyon sok olyan embert találni, aki fele ennyire sem olvas utána a dolgoknak, mint mondjuk mi, itt a fórumon.

Gamertag: Vasy09

(#83114) tuzpenge válasza Vasy09 (#83113) üzenetére


tuzpenge
őstag

Azért az igazsághoz tegyük hozzá, hogy nem annyira "sz@r" az a gép még ma sem. Az átlagembernek meg egyenesen tökéletes minden hétköznapi feladatra és még stabil is. A prok amik sokkal drágábbak hemzsegnek a konstrukciós hibáktól. A 2015-ös prok meg szintén 5 éves modellek drágábban, szóval nem véletlen a kereslet a mai napig ezek iránt. Jó kis gép az az air....

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#83115) Norbi. válasza tuzpenge (#83114) üzenetére


Norbi.
őstag

Nem is a géppel van baj, hanem hogy gyakorlatilag évek óta ugyan annyi az ára.

(#83116) Dhampir


Dhampir
félisten

(#83114) tuzpenge

Plusz 1

(#83115) Tesco Value

220000-240000-ért elkapkodnák.
Szerintem már az is csoda, hogy most végre 260000-ért is kapható.

(#83109) Smiley

Külföldön még drágább is, sok helyen jóval 300000 Ft felett van az ára (mármint Forintra átkonvertálva az adott valutát)

(#83108) Syl

De arra már nem egy bő esztendőnyi, hanem csak 1 hónapos gari járna annyiért. :D

(#83117) Thewent12 válasza Norbi. (#83115) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Ez igaz, három éve én is 270 körül jutottam hozzá. Viszont az is tény, hogy hétköznapi dolgokra, tartalomfogyasztásra elég jó kis gép. Üzemideje is rendben van, kijelzője van lemaradva a tőbbi Apple cucchoz képest. De azóta is rendben teszi a dolgát a családban, igaz már nem nálam.

(#83118) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Melyik programmal szoktátok megnézni az aku toltesi ciklusokat meg ilyeneket?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#83119) tboldi válasza mSchumi87 (#83118) üzenetére


tboldi
nagyúr

coconutBattery

(#83120) TigerCat válasza mSchumi87 (#83118) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Coconut Battery, összefoglalóban

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83121) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Koszonom :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#83122) Dhampir válasza Thewent12 (#83117) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennél ratyibb kijelzővel is kaphatók Wines laptopok.

(#83123) Syl válasza Dhampir (#83122) üzenetére


Syl
nagyúr

Ajjaj! Sok üzleti laptop sokkal sz*rabb kijelzővel van szerelve.
A régi Air kijelzőjének csak egyetlen "ellenfele" van: a retina kijelző.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83124) Thewent12 válasza Dhampir (#83122) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Ezért írtam, hogy a többi Apple cucchoz képest.

(#83125) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan, pár hónap múlva szükségem lesz egy új notebookra vagy tabletre, ezért kérném a segítségeteket. Első körben az iPadeket néztem a hordozhatóság, érintőképernyő, toll-kompatibilitás miatt, ellenben ez a gondolat csak másodlagos maradt, mivel nem fix, hogy az igényeimnek eleget tenne egy tablet. Ezt követően kezdtem el nézegetni a MacBookokat. A Windows/Linux laptopok között is keresgéltem, de már nincs kedvem mókolgatni, plusz a programok, ökoszisztéma (iMac-et kellene használnom mellette, a kettő között könnyebb "átállni") is egy fontos ok. :)

Jelenleg a MacBook Air a kiszemelt, ebből a 2017-es változat. Egyrészt az ár is fontos, 300k-n felül nem szeretnék menni, számomra még ez is sok. :DDD Másrészt, szerintem arra, amire használnám ez is elég.
Leginkább dokumentumokat írnék/szerkesztenék rajta, böngésznék (híroldalak, social media, fórumok), filmeznék, bemutatókat készítenék. Videóvágásra, képszerkesztésre is használnám, nyilván nem nagyüzemben, de élvezhető legyen rajta a munka. Kisebb hardverigényű játékokat is futtatnék, mint például a Sims 3-4. Hordozhatóság is fontos, ezért is az Air-ek szimpatikusak, igaz, most már az újabb laptopok 2 kiló felé nem nagyon kacsintgatnak.
Újonnan vásárolnám, használt azért sem játszik igazán, mert a környékemen nincs sok eladó MacBook, zömében azok is régebbi verziók, vagy leharcolt állapotú gépek. Legalább 4 évre terveznék, de ha nincs vele probléma, 6-7 évig is szívesen használom. (Mostani laptopom 7 éves lesz, alap felhasználás alatt még egész jól is elketyeg.)

Szerintetek erre a felhasználásra elegendő lenne a 2017-es MBA is? Vagy van valami más ajánlott opció is? Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#83126) tuzpenge válasza kalanchoe (#83125) üzenetére


tuzpenge
őstag

Videóvágásra és képszerkesztésre nem ez lesz a Te géped az biztos (élvezhető nem lesz rajta az tuti). Bár iMac mellett nem is igazán értem miért akarsz air-en ilyeneket csinálni.

ˣ

(#83127) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Bár nem Macbook, hanem Mac Minit használok - nem találtam megfelelőbb topicot, ami él is.
Az lenen a kérdésem, hogy milyen wireless headsettet tudnék hanghívásokra használni? Napi több hívás is van munkatársakkal Slacken, így ez igen fontos lenne. Jelenleg egy Baseus Encok W09 használok, hívás közben én hallok mindent, de engem senki. Próbáltam átállítani a beviteli eszközöket, de akkor hatalmas háttérzaj és torzítás a végeredmény. Kollégám Huawei Freebuds 3-at használ, 2016os MacBookon, OS X Catalina, neki is ugyan ez a problémája.

Csak Airpodssal fog működni ez rendesen?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#83128) blakey válasza gzbotii (#83127) üzenetére


blakey
titán

Itt a megfelelő topik. Szinte bármilyen BT headsettel működik, legalábbis nálam megfordultak mind jók voltak. Ahhoz, hogy minden jól legyen be kell állítani a hang bemeneti és a kimeneti részeit is, gondolom nem volt átállítva, hogy a füles mikrofonját használja. Van egy Acme BT headsetem és tökéletesen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83129) gzbotii válasza blakey (#83128) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia,

Köszi a topic infót.

Mint írtam ("Próbáltam átállítani a beviteli eszközöket") ezt már próbáltam, és ez után bár hallottak, de nagyon nagy volt a háttérzaj, szinte elviselhetetlen. Lehet az a kifogás, hogy ez olcsó headset, de a kollégámé azért másabb kategória, és neki is hasonló a végeredmény.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#83130) cigam válasza gzbotii (#83129) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

De pontosan hol, és mit állítottál? A rendszerbeállításokban jó szintet mutat/állítottál be?

A Hangjegyzetek programmal próbáltad felvenni a hangját? Ott minden rendben volt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83131) gzbotii válasza cigam (#83130) üzenetére


gzbotii
veterán

Telefon vagy Wines géppel jól működik.
Igen, itt állítottam át.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#83132) kalanchoe válasza tuzpenge (#83126) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszi a választ! :R Air saját lenne, iMac csak használatra. :) De szerkesztéshez, vágáshoz többnyire azt használnám.
Lájtos videóvágásra sem elegendő egy Air? (Annyira sokszor egyébként nem lenne erre a funkcióra szükségem, mivel ugye ezeket többnyire iMac-en kell majd megcsinálnom, de nem rossz, ha van saját gép is.) Mert ez esetben szerintem körülnézek a többi márka gépei között, hátha van valami értelmes megoldás, vagy mégis választok egy iPad-et, ami olcsóbb, és a videós dolgokon kívül kb. mindent meg tudok rajta csinálni, valamint még tollat is tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#83133) Dhampir válasza kalanchoe (#83132) üzenetére


Dhampir
félisten

ByTech szerint FullHD videóvágáshoz elég az Air is (ő vágásra is használja), viszont 4K tartalomhoz már Pro kell.

ByTech Air-t bemutató videója

(#83134) kalanchoe válasza Dhampir (#83133) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszi a választ neked is! :R Full HD-ig mennék csak minőség tekintetében. Ezek szerint annyira nem lehet borzasztó választás, még azért keresgetek pár videót és cikket a témában.

[ Szerkesztve ]

(#83135) cigam válasza gzbotii (#83131) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

No és a felvétel hogyan sikerült? Az is zajos, használhatatlan/érthetetlen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83136) Head88 válasza kalanchoe (#83125) üzenetére


Head88
addikt

Videó vágás képszerkesztés eléggé felejtős egy 2017-es air-en.
Illetve a a 4-6 év használat sincs már benne szerintem.
Azt érdemes figyelembe venned, hogy a 2017-es Air ugyanazzal a hardverrel rendelkezik mint a 2015-ös. (kapott +200MHz proci erőt illtve az alap ram 8GB lett. Ennyi a különbség.)
A cpu architektúra 2014-es.

Jelenleg még egy jó gépecskének tekinthető alap felhasználásra. De ez sem tart örökké.

(#83137) Head88 válasza gzbotii (#83127) üzenetére


Head88
addikt

Én évek óta egy jbl everest elite 700-at használok. Probléma nélkül megy. Amúgy bármilyen bt headsetet próbáltam eddig, mind hibátlan volt.

(#83138) cigam válasza Head88 (#83136) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért a "videó vágás" "képszerkesztés" elég tág fogalom. Nem mindegy hogy egy pár snittes házi felvételt akar összerakni, vagy egy komplett filmet effektekkel, fényeléssel, ...
Ugyanez érvénes a fotóra is. Mert a kép kiegyenesítése, a felesleg levágása röhögve menni fog neki a Fotókban.
Persze lehet csak én vagyok türelmes/ügyes, hogy ezek egy 2012-es (8 éves :Y ) géppel is mennek.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83139) Ombi5


Ombi5
őstag

udv.Ha a Pro retina 2017-esem billentyuzet cseres programba reszt vesz,de nem mindig csinalja, akkor is cserelik, vagy csak ha fixen bevan ragadva a gomb? :R
Tud e nekem ebben valaki segiteni? Illetve ilyenkor az akkumulatorat is cserelik?

(#83140) Head88 válasza cigam (#83138) üzenetére


Head88
addikt

Igen, ez így van.

2012 15" gépekben több a nafta jóval mint egy 2017 Air-ben.

(#83139) Ombi5
Ha rosszalkodik és a szervizben is látják ezt akkor cserélik.
Komplett topcase csere lesz. (akkuval....mert ugye ragasztott és a hivatalos szervizben nem ragasztgatnak)

[ Szerkesztve ]

(#83141) blakey válasza Head88 (#83140) üzenetére


blakey
titán

Szerintem Mac Mini az a 2012-es gép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83142) Head88 válasza blakey (#83141) üzenetére


Head88
addikt

Ja igen. Már emlékszem. (nehéz fejben tartani hogy a kollégák itt milyen gépeket hajtanak :) )

Mini 4magos procija is bőségesen jobb mint az Air 2magosa. (ha i5 akkor persze 2mag csak)

[ Szerkesztve ]

(#83143) cigam válasza Head88 (#83142) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

i5-5350U vs i5-3210M A 2017-es Air még gyorsabb is egy picit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#83144) Head88 válasza cigam (#83143) üzenetére


Head88
addikt

Igen ezért jegyeztem meg, ha i5-ről van szó akkor az állításom nem igaz.

(#83145) Ombi5 válasza Head88 (#83140) üzenetére


Ombi5
őstag

Az szuper, mert 3 evesen szar az akksi is, kisse vicces.. Airemnel nem volt ilyen problemam 5 ev utan sem... :R

Bevitelkor mit erdemes tennem a szoftverrel?

[ Szerkesztve ]

(#83146) Arellig


Arellig
tag

Sziasztok,

Nektek müködik a qBittorent? nekem nem halandó semmit letölteni és azt írja a sorhoz hogy elakadt...
Telepitsem újra?

(#83147) gzbotii válasza cigam (#83135) üzenetére


gzbotii
veterán

Gép elé kerülök, megnézem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#83148) kalanchoe válasza cigam (#83138) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Videóvágás inkább az első eset, komplett filmeket - ha össze is tennék - erősebb gépen, vagy ahogyan említettem, iMac-en. Fotószerkesztéshez Lightroom lenne a használt szoft, ott is inkább lájtos taskok, kicsit színkorrekció, croppolás, etc. Erre gondolom az Air sem rossz, de nem igazán értek ehhez. :D A mostani 7 éves, kiadáskor alsókategóriás notebookom habár lassan, ennek ellenére tudja teljesíteni ezeket, az Air biztosan jobb ettől.

Head88: hm, ezt nem is tudtam, köszönöm az infót!

Ezek alapján egyébként inkább hagyjam az Air-t, és nézzek helyette mást? Kicsit tanácstalan vagyok, mert Windowost lehetőleg kerülném (keresgettem közöttük, és egyik sem igazán szimpatikus, még árban sem sokkal jobbak), iPad meg nem biztos, hogy a legjobb opció (igaz, inkább azt választanám jelenleg, mint egy Wines laptopot, főleg a pletykákat tekintve, valószínűleg teljes mértékű egér támogatás is lesz az iPad-ekben).

(#83149) blakey válasza Arellig (#83146) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#83150) Arellig válasza blakey (#83149) üzenetére


Arellig
tag

nemjó ugysem, azt nem értem délelött ez még gond nélkül ment, most meg hirtelen nem müködik...

kérdésem lenne, visszatérek utorrentre, viszont neki ugyse csak webes felülete van, namost ott a safariban folyton nyitva kelllennie az ablaknak a feltöltséhez? vagy elég ha fölül fölső menüben az ikonja ottvan?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.