Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83301) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Mostanában sokat kell használnom egy zoom nevű csevegő alkalmazást.
Észrevettem egy olyan problémát, hogy ha bele van dugva a gépbe egy earpods, akkor bele hallatszódik a mikrofonba a fülesből a zene.
Az earpods mikrofonját használja.
Ez mitől lehet?
Az earpods amit használok elvileg eredeti, de nem hivatalos apple üzletben vettem, de kinézetre, hangra, tök olyan mint a gyári.

(#83302) Head88 válasza consono (#83300) üzenetére


Head88
addikt

Hamarosan szétszedi az ifixit és akkor kiderül.

(#83303) bmakszim válasza Lall (#83299) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ahogy előttem írták, sok minden függ attól, hogy javítottak-e a hűtésén.
A Pro-nak ott lehet előnye, ahol hosszabb ideig van szükség teljesítményre, pl. video renderelés. Na meg valamivel jobb kijelzője van (400nit vs 500nit, sRGB vs P3), picivel jobb hangszórói, touchbar (bar az sokaknak inkább hátrány), a drágábbiknak mindkét oldalt TB3. Apróságok, szvsz az Air most nagyon jó ajánlat, tényleg a hűtésen múlik minden.

(#83304) winhate válasza Smiley (#83211) üzenetére


winhate
őstag

Lan. Nem erzekeli a kabel kapcsolodast.
Wifi. Latja de nem kapcsolodik semelyik encodolasi metodussal.

Ha mas nem legalabb a wifi menne. 🤨

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83305) Smiley válasza winhate (#83304) üzenetére


Smiley
őstag

Annak kicsi az eselye, hogy egyik se menjen... pontosan milyen tipusrol van szo AXXXX?
Szerintem ujra kellene huzni 0-rol, letolteni pendrive-ra a 10.4.11-es combot, azt feltelpiteni es utana kiprobalni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#83306) winhate válasza Smiley (#83305) üzenetére


winhate
őstag

Koszi! Mar egy hete jatszok vele 😀
Az os 10.4 ppc megvan sikeresen kiirva, felrakva.
Talaltam egy egy regi cd n update et is hozza ha jol emlexek kb 120mb korul volt. Nemsokara megnezem a pontos verzsont.

A tipushoz a gep kell vagy a wifi kartya?

Koszonom hogy segitesz egy regi motoros Amigasnak.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83307) wm2 válasza winhate (#83306) üzenetére


wm2
őstag

De ha mást nem teszel bele valami N-es micro wifi sticket. Én Asus N13-at használok, bár ennek csak 10.5-höz van drivere. De van olyan ami Tiger kompatibilis csak most nem ugrik be a típusa. Kétezer forint a zegész.

Ozora <3

(#83308) consono válasza winhate (#83306) üzenetére


consono
nagyúr

Mobilról netet megosztva próbáltad esetleg? Nyilván nem ideális, de egy teszt erejéig esetleg érdemes lenne.

"In God we trust. All others must bring data"

(#83309) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Használnám néha családi segítségnyújtásra a team viewert, ezért fel volt téve, de igazából évente 1-2 alkalommal használtam. Most mikor veszettül kellett volna, nem megy, mert szerinte üzleti felhasználó vagyok. Pedig nem.

Feleségem céges gépén, windows alatt persze semmi gondja.

Tudtok rá valami megoldást? vagy alternatívát, többnyire windowsos gépek távoli basztatására?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#83310) Lall válasza bmakszim (#83303) üzenetére


Lall
veterán

Igazából az a kérdés, hogy egy 2016-os 13-as alap Prohoz képest mekkora előrelépés?

Nem láttuk még, nem tudjuk még, de lehet hogy ez lehet az Apple legjobb ár/érték arányú gépe. :U

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#83311) bmakszim válasza Lall (#83310) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerintem a billentyűzetet leszámítva semennyire nem jelent előrelépést. Persze az új Air kicsit erősebb, de ha valamire most kevés a '16 Pro, akkor arra az Air is az lesz.

Szvsz pont a '16 előtti gépekkel rendelkezőknek jó előrelépés ez, akik tartanak a pillangós billentyűzet nyűgjeitől. A régi portokat úgy se hozzák már vissza, arra kár várni.

Btw a youtuberek már kezelésbe vették. Geekbench eredmények is vannak. Utóbbiból a CPU-k pontos típusa is kiderült.

(#83312) Lall válasza bmakszim (#83311) üzenetére


Lall
veterán

A mostanit sem érzem kevésnek. Photoshop, Corel és kevés Final Cut.

Inkább a garancia, billentyűzet és 16 GB RAM miatt cserelnék. Vagyis eladnám a Pro-t (saját) és a cég venne nekem valami újat, de nyilván nem végtelen a határ.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#83313) winhate válasza Smiley (#83305) üzenetére


winhate
őstag

Hw:
Powerbook G4 15"
Model: 3,5
Cpu: G4 1gz (3.2)
Bus: 133 mhz
Boot rom: 4.4.3f2

SW:
osx 10.4.4 (8g32)
Kernel: Darwin 8.4.0

Az appok verzioja is kell ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83314) winhate válasza wm2 (#83307) üzenetére


winhate
őstag

Koszi ! :R

Ha nem lesz jo marad ez a megoldas.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83315) winhate válasza consono (#83308) üzenetére


winhate
őstag

Van erre a celra felrerakott tplink 1043nd. :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83316) winhate válasza Smiley (#83305) üzenetére


winhate
őstag

Wifi muxik.

Security kikapcs egybol rament.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83317) r4z válasza V.Stryker (#83309) üzenetére


r4z
nagyúr

AnyDesk, azzal nincs ilyen szivas.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#83318) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2017-es MacBook Air (MQD32). Szeretnék benne bővíteni a tárhelyet. Kérdésem, hogy ahogyan a korábbi generációknál, itt is speciális csatlakozót használtak és csak átalakítóval megy bele a “hagyományos” m.2 ssd? Vagy átalakítás nélkül is tudok belerakni?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#83319) Head88 válasza tajati (#83318) üzenetére


Head88
addikt

A 2017-es Air is spéci pci-e csatolós ssd-t használ. Gyári, Transcend jetdrive, OWC vagy átalakítózol. Utóbbit nem javaslom.

(#83320) vans? válasza Head88 (#83319) üzenetére


vans?
őstag

En is a Transcend JetDrive-ot ajanlom, harom eve hasznalom, tokeletes.

hábm bábm

(#83321) odrif válasza V.Stryker (#83309) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Töröld le és telepítsd újra.
Akkor be tudod állítani hogy személyes használatra.
Jobb ötletem nincs.

20 éve a Prohardveren

(#83322) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Én is várom az új air tényleges tudását. Magamat ismerve elég kellene lennie. Nem vágok videót, azt sem tudom,hogyan kell. Csak net, kis WordPress. Azt tudjátok e,hogy s jelenlegi 2013 late 13' prom hűtése jobb e,mint az új air?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83323) pinnacle válasza pinnacle (#83284) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Látom az összefoglalóban, hogy terminál paranccsal lehet a betűk megjelenítésén módosítani. Tegnap mondták nekem, hogy valamilyen programmal, ami tulajdonképpen terminál parancsot futtat le, lehet a Air 2017 gyári betű méretén módosítani. Nem tudja valaki mi lehet ez a program, illetve mi lehet ez a módosító parancs?

(#83324) Head88 válasza FIREBLADE78 (#83322) üzenetére


Head88
addikt

A pro gépek hűtése 1000x hatékonyabb mint a 2018-2019 Air hűtése. Az újat még nem tudni. Majd ha ifixit szétszedi akkor kiderül, hogy dísznek van-e benne a venti.

(#83325) pamer69


pamer69
csendes tag

Sziasztok. Adott egy MacBook Pro (Retina 13 hüvelykes, 2015 eleje) ebben szeretnék tárhelyet bőviteni. A youtube n láttem elég sok videót amiben Samsung 970 Evo Plust tettek .Valakinek esetleg tapasztalata? Vagy mit ajánlotok? Előre is köszi a segitséget.

(#83326) FIREBLADE78 válasza Head88 (#83324) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Várunk.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83327) Head88 válasza pamer69 (#83325) üzenetére


Head88
addikt

[link]
Ugyanilyen ssd kell a 2015 évjáratba is.

(#83328) tboldi válasza Head88 (#83297) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tegnap fel is szereltük apummal. Lesz még vele meló, de egyelőre egyik dolog sem élvez prioritást, kivéve a fóliát, mert zavar a hiánya. :D

[ Szerkesztve ]

(#83329) Head88 válasza tboldi (#83328) üzenetére


Head88
addikt

:) Szép munka.

(#83330) Smiley válasza winhate (#83316) üzenetére


Smiley
őstag

A 10.4.11 hozni fogja a normális wpa2-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#83331) winhate válasza Smiley (#83330) üzenetére


winhate
őstag

Na olyanom nincs. Szabad kerni toled?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83332) pamer69 válasza Head88 (#83327) üzenetére


pamer69
csendes tag

köszönöm :R

(#83333) wm2 válasza winhate (#83316) üzenetére


wm2
őstag

Amúgy mire használsz egy ilyen őskövületet? Most volt időm nekem is bekapcsolni és háát van TFF_2020 de totál katasztrófa már minden a zenehallgatáson kívül (az erősítőm már a telefonom is kiváltotta, nemhogy egy laptopot). Ugyan a PH kiherélt böngészővel és régi szerkesztővel elfutkározik. MorphOS-t erre nem tudok tenni mert nV lapkás (egy PPC Mini vár erre a feladatra). De bármennyire öreg fos, hibátlanul működik egy 2007-es telepítés óta. Kár, hogy a Skype meg a Spotify már behalt, 2018-ig tudtuk elhúzni hackelve. Már az iTunes sem enged be, bár a rádióim még működnek. Minimál grafikás feszbukozni is lehet FBoxal. :DDD YT-ra is találtunk megoldást. Csináltunk egy konvertert. Közben lehet olvasni a hozzászólásokat, de mondanom sem kell, ebbe is bele akar halni szegény. De megy. :DDD Szerintem 20 év múlva is fog. De tudod mi a durva, hogy de rohadt jó volt ez a billentyűzet! Boccs az offért.

Ozora <3

(#83334) zsolesz06 válasza zsolesz06 (#83274) üzenetére


zsolesz06
tag

Valaki esetleg?

(#83335) Head88 válasza zsolesz06 (#83274) üzenetére


Head88
addikt

Snow Leopard vagy annál régebbi oprendszer esetén nincs recovery partíció. Tehát a cmd+r nem fog működni.
Szükséged lesz egy gyári telepítő lemezre vagy egy usb installerre.

(#83336) Head88 válasza Head88 (#83335) üzenetére


Head88
addikt

Ha upgrade-eled snow leopard-ra akkor onnan már mehet rá a géphez elérhető legfrissebb OS: 10.11.6 El Capitan.
[link]

(#83337) Smiley válasza winhate (#83331) üzenetére


Smiley
őstag

Software update-bol tudod telepiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#83338) winhate válasza wm2 (#83333) üzenetére


winhate
őstag

macos

sok cuccom van hozza
kesobb os9 et is megcsinalom pl diablohoz

morhos
amiga s cuccok

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83339) pinnacle válasza pinnacle (#83323) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Talán a TinkerTool lesz az a program.

Az kellene, mint a Safariban, hogy bizonyos méretnél ne legyen kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#83340) winhate válasza Smiley (#83330) üzenetére


winhate
őstag

Koszonom , megprobalom beszerezni valahonnan.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#83341) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy elszállt az egyik thunderbolt portom. A legjobbkor. Ilyenkor alaplapot cserélnek? Hova érdemes majd leadnom? Icenter? ( Azért rájuk gondoltam, mert vidéki vagyok és oda lehet futárral is küldeni. ) Vagy ki mit ajánl? Köszi. :R

(#83342) Smiley válasza winhate (#83340) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt nem kell beszerezni, alma menü -> Software Update.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#83343) Veron


Veron
őstag

ANSI billentyűs Macbook Prom van - nincs "í" billentyű.
"í" betűt írt "0" helyett, ezért megcsináltam az itt található layout hozzáadást. Az eredmény: a laptop billentyűzetén végre megfelelő helyen van a "0", cserébe, a külső USB-s magyar billentyűmön is ezt a karaktert írja az "í" helyett. Tudom, vagy van kombináció az utóbbira, de szeretném a megszokott helyén használni.
Milyen megoldást tudtok javasolni?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83344) Lazika válasza Lazika (#83341) üzenetére


Lazika
senior tag

Smc reset megoldotta ugy nez ki.

(#83345) Aaron14


Aaron14
őstag

Apple Music Családi előfizetésünk van. Tegnap iratkoztunk fel és léptem be a csoportba. iPhone-on működik, viszont MacBook-on valamiért nem érzékeli, hogy már van előfizetésem. Mi lehet itt a probléma? Ugyanazzal az Apple ID-val használom mind a kettőt.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#83346) TigerCat válasza Aaron14 (#83345) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Appon belül is beléptél és felhatalmaztad?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83347) Aaron14 válasza TigerCat (#83346) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi, közben sikerült. Még egy kérdés. Remote opció nem igazán van Apple Music-on belül? Android TV, Music App MacBook-on, stb.? Ezeket hogyan tudom a telefonról irányítani?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#83348) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok, a beállítások között megjeleníti a rendszer, hogy van új update 10.15.3, de hiába kattintok a Frissítés most-ra, nem történik semmi egy restarton kívül. Tudom esetleg kényszeríteni valahogy az update-et? Elég fontos lenne, mert egyidejűleg összefosta magát a HP7740 is.. :(

[ Szerkesztve ]

(#83349) TigerCat válasza Aaron14 (#83347) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Letöltöd az alkalmazást: iTunes Remote

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83350) osii


osii
tag

Sziasztok,

Adott egy macbook pro 13" 2019. Szeretnék Egy "wireless" setup-ot összerakni vele. Ugye a magic mouse+keyboard az adott viszont szeretnék egy monitort is mindezek mellé amire maximum 70. 000Ft-ot szeretnék költeni. (fullHD-nál nem kell nagyobb felbontás). A kérdésem az lenne, hogy létezik valami wifi connector vagy bármi amire a mac rátudna csatlakozni ? Esetleg okos tv-re tud-e csatlakozni és, ha igen akkor kb. mennyi a késés a tv-n/monitoron látotthoz és a reális mozgáshoz képest ?

Illetve, ha erre nincs reális és jó megoldás akkor milyen USB-C--->Hdmi átalakítót ajánlanátok ? Elég erre 1db kábel vagy inkább egy átalakító kéne hozzá ?

Ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdeztem és előre is köszönöm a segítségeteket ! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.