Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83451) odrif válasza Head88 (#83450) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!

Ezt az iCloud Drive-mappamegosztást úgy kell elképzelni mint a Onedrive-ot?
Tehát egy 50Gb-os előfizetésnél pl. létrehozok egy mappát, belemásolok pl. fényképeket és megosztom akivel csak akarom?

20 éve a Prohardveren

(#83454) TigerCat válasza Head88 (#83450) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A színprofilt hazavágta, csupa neon fényben villogott a monitorom. Restart segített, de megkettőzte a profilt, újra sz...r lett a kép. Megint kikapcsoltam, most jó. Kiváncsi leszek, visszatér-e ismét. Bosszantó. Más egyelőre nincs...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83455) Veron válasza Head88 (#83443) üzenetére


Veron
őstag

nem sikerült a szinkron. kikapcsoláig merítettem, tápot rádugtam, akkor egy pillanatra bekapcsolt, kikapcsoltam és reggelig töltöttem.
tálca 99 %-ot, Coconut 94-et ír. [kép]

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83456) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok,
A téli hideget nem bírja már szegény Air. Lehajtva alszik, de reggeli szelllőztetés után általában be sem kapcsol. Hozzáteszem, hogy sajnos ritkán használom csak, nem mindig feltöltve teszem el. Lehet, hogy indokolt lenne egy akksi csere benne. Ugyanakkor félek az utángyártott akkuktól, lehet, hogy annál még az 500 ciklusos elhasznált gyári is jobb. Van valakinek tapasztalata? MacBook Air 6,2 a gép.

Ha érdemes cserélni, honnan szerezzem be a pótalkatrészt?

Köszi! :)

Üdv.

(#83457) Syl válasza TigerCat (#83454) üzenetére


Syl
nagyúr

Végre a Catalinán is működik a Night Shift. Hónapok óta a fluxot használtam helyette.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83458) TigerCat válasza Syl (#83457) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor lehet hogy ez okozta? Na mindegy... Talán nem ismétlődik meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83459) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Van valami jó alkalmazás arra, ami megmutatja, hogy mi mennyi helyet foglal?
Nagyon kevés a hely az ssd-n :)

(#83460) TigerCat válasza jeromosi (#83459) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mac névjegye menüben nézelődj...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83461) Syl válasza jeromosi (#83459) üzenetére


Syl
nagyúr

DiskWave

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83462) Veron válasza Veron (#83455) üzenetére


Veron
őstag

hivatalosan is rossznak minősítem az akksit. ma kb. 2 óra 20 percet bírt. :(

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83463) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Elegem van ebből a rendszerből. Szifonnal fotózok,van hely ájkláudban stb és nem képes megjelenni mekbuk fotókban az új képek. :W :W :W :W Ezért vegyen az ember mindenből epölt? Hogy semmi sem működik flottul :W :W :W Airdop idióta kiterjesztésbe küldi át,amit sehova sem lehet feltölteni,nem ám jpeg v vmi emberi dolog,nem :C :W

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83464) consono válasza Veron (#83462) üzenetére


consono
nagyúr

Azért mielőtt teljesen lehúznád, jó lenne tudni milyen terhelés mellett tud ennyit... Mert ha filmet vágsz pl. rajta, akkor ne csodálkozz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#83465) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#83463) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem a telefonról osztod a netet véletlenül?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83466) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#83465) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:( :( :( :( :( :( :( Már egy órája fotóztam éa fel kellene töltenem weboldalra,de szivat. :o Vicc.Azt írja,h nemrég frissítve :DD :O
Heic formatot hogyan lehet átnevezni? Megtekintő semmit sem tud. Nem is értem miért így küldi át.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83467) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#83466) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lécci válaszolj a kérdésre...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83468) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#83467) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:( =nem sok nemet küldtem :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83469) TheMarci válasza FIREBLADE78 (#83468) üzenetére


TheMarci
addikt

icloud.com-on latod a kepeket? Ha ott fennvannak akkor a gépnél keresd a hibát, ha nem, akkor a telefonnál.

Do You Dream?

(#83470) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#83468) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ha felhőben megvan, akkor legjobb amit tehetsz, hogy kijelentkezel és vissza. Egyébként telefonoról osztva ez a normális. Sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#83471) FIREBLADE78 válasza TheMarci (#83469) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

icloud.com-ba bejelentkezve és fotók megnyitása után még csak a vasárnap készített fotók a legutolsók. :U Thanks apple

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83472) TheMarci válasza FIREBLADE78 (#83471) üzenetére


TheMarci
addikt

És a telefonon a fotók app alul a fényképek alatt azt írja, hogy fel vannak töltve a képek?

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#83473) Veron válasza consono (#83464) üzenetére


Veron
őstag

Teams, mail, calendar, safari, rocketchat, iterm terminal

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#83474) consono válasza Veron (#83473) üzenetére


consono
nagyúr

Nézhetnél közben proci terhelést, meg energia fogyasztást az Activity Monitorban, mert simán lehet, hogy valamelyik alkalmazás szívja nagyon az áramot.

"In God we trust. All others must bring data"

(#83475) FIREBLADE78 válasza TheMarci (#83472) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Itt volt a gond,teljesen legörgettem és ott írta,h a 4 új fotó feltöltése szüneteltetve akksi takarékosság végett. Nem értem miért csinálja ezt :F 70%-on a telefon. :R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83476) tuzpenge válasza FIREBLADE78 (#83475) üzenetére


tuzpenge
őstag

Be van kapcsolva az energiatakarékos mód. Mondjuk ez minden csak nem az apple hibája...

ˣ

(#83477) Head88 válasza Veron (#83455) üzenetére


Head88
addikt

Jó mindegy, akkor ne erőltesd. A szinkronizálástól úgy sem lesz jobb az akkuidő.

(#83456) csabi94
ifixit air akksijai minőségiek. (1év garival)
intercell-t hanyagold mert ott hamisítványt kapsz gyárinak cimkézve. (csak, hogy gyári újat kizárólag apple hivatalos szervizben kapsz.)

Ha ritkán használod a gépet és hosszabb időre elteszed akkor 50-60%-os töltöttség a legjobb az akkunak.

(#83478) FIREBLADE78 válasza tuzpenge (#83476) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Semmi ilyesmi nincs bekapcsolva sehol.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83479) Syl válasza FIREBLADE78 (#83478) üzenetére


Syl
nagyúr

Irigykedem, hogy csak ennyi gondod van az icloud-dal... :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#83480) adamka17


adamka17
csendes tag

Sziasztok! Milyen macbookot érdemes most venni 400k kornyeken?
Erdemes megvarni az uj airt, vagy tenyleg olyan tragikus a hutese? A Pronak tenyleg olyan pocsek a billentyuzete, atlagos felhasznalasra eleg a 128gb?

nagyon sok bennem a kerdojel.

a felhasznalas egy irodai munkaval egyenlo. Emailezes, word, excel es heti 1-2x kepszerkesztes photoshopban, esetleg havi 1x illustrator.

koszonom elore a segitseget es bocsi az ekezet hianya miatt!

(#83481) pinnacle válasza Head88 (#83477) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Látom az Air 2017-ben lehet SSD-t cserélni. (Jó lenne, mert a 128GB nagyon kevés). Ilyet ki tud megcsinálni? Gondolom ez garanciavesztéssel jár, és hivatalos szervizben nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#83482) V.Stryker válasza pinnacle (#83481) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez engem is érdekel. Illetve gondolom ugyanez vonatkozik a 2015 Early-re is. (?)

Plusz pontosan milyen ssd is jó bele? M.2, de kell hozzá valami átalakító?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#83483) Head88 válasza pinnacle (#83481) üzenetére


Head88
addikt

Bővítést bármelyik szerviz meg tud csinálni. Vagy akár te magad otthon ha van p5 és t5 csavarhúzód. Hivatalos szerviz is vállal ilyet, csak nagyon drágán. Garancia nem vész el ha úgy csinálod, hogy közben nem sérül a gép.
Mindenképp gyári ssd-t javaslok. (ne átalakítózz)
Mekkora kellene?

(#83482) V.Stryker
Igen a 2015 early-re is érvényes. Ugyanaz az alaplap mint a 2017-nél.
Spéci apple lábkiosztású pci-e x4 ssd kell. Átalakítózni is lehet, de nincs garancia, hogy minden esetben hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#83484) V.Stryker válasza Head88 (#83483) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gyári ssd-t? Az biztos k.rva drága... dobsz priviben árat, csak kíváncsiságból tényleg...512gb -ra. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#83485) pinnacle válasza Head88 (#83483) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Milyen árak vannak, 1TB-re gondoltam, az oldalon ajánlott Crucial nem jó? (Most vett HP-ben is az van, egészen .) Igazából azért kellene, mert ugye a Transcend JetDrivera nem lehet Windowst telepíteni, és lehet idővel Wines programok is kellenek majd. Azt láttam, hogy a szervizek horror árakon dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#83486) Head88 válasza pinnacle (#83485) üzenetére


Head88
addikt

A linkelt ssd csak átalakítózva működhet.
Gyárit érdemes. Szervizek horror áron dolgoznak, de azért mert a gyári ssd horror áron szerezhető.

(#83487) Macika_MC válasza pinnacle (#83485) üzenetére


Macika_MC
tag

OWC Aura Pro X2 M.2 PCIe 2280

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#83488) pinnacle válasza Head88 (#83486) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Head88, Macika_MC! Mennyibe kerül a gyári 512GB - 1TB? Látom az OWC is 65-123k. Ehhez nem kell átalakító?

[ Szerkesztve ]

(#83489) Head88 válasza pinnacle (#83488) üzenetére


Head88
addikt

Írtam pm-et.

(#83490) Macika_MC válasza pinnacle (#83488) üzenetére


Macika_MC
tag

A OWChez nem kell átalakító, olyan méretű és kialakítású mint a eredeti.
[OWC]

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#83491) Head88 válasza Macika_MC (#83490) üzenetére


Head88
addikt

Inkább az EU shop-ot linkelném. [link]

(#83492) Macika_MC válasza Head88 (#83491) üzenetére


Macika_MC
tag

+1

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#83493) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Köszi a válaszokat, végül újraraktam.
Pörög, de nagyon :)

(#83494) bmakszim válasza adamka17 (#83480) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem biztos, hogy Word, Excelre macOS-szel vennék gépet. De ha mindeképpen olyat szeretnél, akkor nyugodtan megveheted az új Airt. A 2018-as verziónak is ugyanolyan a hűtése és nem érkeznek infók tömeges meghibásodásról.

A két magos i3-as is bőven elég lesz még évekig. 410k-ért alapból 256GB tárhellyel kapod. Pár héten belül biztosan lesz még ennél is olcsóbban sok helyen.

Kicsit drágábban pedig az alap 13" Pro is nagyon jó választás, szvsz egyáltalán nem tragikus a billentyűzete.

(#83495) kiszi07


kiszi07
senior tag

Mennyire bonyolult kicserélni egy A1527-es aksit ? Macbook 12" 2015 early-ről van szó.
szerk: 498 ciklus van benne és azonnali cserét ír, illetve, ha szét szedem és kicserélem a szervizben nem szólhatnak érte, ugye ? Billentyű csere visszahívás volt.

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#83496) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hejj hejj!

Jött a mai új frissítéssel az a lehetőség,hogy finderből icloud cuccokat meg lehet másokkal osztani, elvileg linket lehet küldeni. Ez hogy működik? a megosztás menüpont alatt semmi ilyen nem jön ki nekem. :U

Aham, a Személyeknek való megosztásnál. Mondjuk egy kicsit szerintem ezt túlbonyolították. De jó,hogy kb 10 év késéssel beérték ezzel a funkcióval a többieket. :W

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#83497) Head88 válasza kiszi07 (#83495) üzenetére


Head88
addikt

Eléggé bonyolult mert ragasztott a cucc.
Házilag csak utángyártottra tudod cserélni. Az apple hivatalos szervizei ha látják, hogy nem gyári alkatrész van benne akkor megtagadják a gép további szervizelését.

[ Szerkesztve ]

(#83498) Noukoum válasza V.Stryker (#83496) üzenetére


Noukoum
veterán

Legalább mostmár ez is van :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#83499) adamka17 válasza bmakszim (#83494) üzenetére


adamka17
csendes tag

Koszi szepen a valaszodat! :)

[ Szerkesztve ]

(#83500) beci0001


beci0001
újonc

Sziasztok! Olyan segítségre lenne szükségem, aki nagyon vágja a macbook-ot és minden szinkronizációs témát telefon és a mac között!!!

A problémámat röviden leírnám. Adott egy macbook air 2017 a legújjabb catalina fut rajta és adott egy iphone 11 pro max teló. A gond lényegében a következő: van hogy hiába dugom össze a gépet a telefonnal, semmi nem történik azon kívűl, hogy felveszi a töltést a szinkronizálásnt elkezdi mert forog mindkét készüléken a nyíl de nem fut le az óra körbe hogy leszinkronizálta azaz nem másolja át mondjuk a zenéket amiket fel akarok tenni. Van úgy, hogy ha szinkronizálom akkor a telefon fel és eldobja a töltést és a finderben is fel csatlakozik és lecsatlakozik a gépről másodpercenként. 3  eredeti kábellel próbáltam már ugyan ezt csinálja, biztonságos újraindításból csináltam aztán ugyan úgy semmi, létrehoztam másik fiókot majd úgy próbáltam meg akkor jó volt mivel semmi nem volt abban a fiókban. Ezek előtt újratettem a catalinát akkor is ugyan ez a szitu. Volt már power on és shift gomb úgy se oldotta meg. Az  magyarországot hívtam és az aláhúzottakat ők általuk csináltam tegnapi szoftverfrissítésnél kb 5x kapcsoltam be és ki és indítottam el a gépet és a telefont is de semmi. Azt mondták az  magyarországnál a srác akivel beszéltem, hogy pakoljak át mindent egy új fiókba mert lehet a régi fiók nem jó valamiért. Segítségeteket kérem mert nem szeretnék másik fiókba átpakolni mindent mert ezt a fiókot szeretném használni! Privátba szeretném ha segíteni tudtok, ez megy kb November óta és már nagyon unom! Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.