Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) TigerCat válasza leroyclub (#76097) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minden doksival ez a helyzet? Nem lehet, hogy a PDF a ludas? Van teszt fájlod esetleg? PDF-ként elmentettem az oldalt, de nálam Megtekintőben jó, a kimásolt szöveg is megfelelő.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76102) Head88 válasza r3dsnake (#76100) üzenetére


Head88
addikt

Igen. Az almárium pro hivatalos szerviz.

(#76103) vasi89 válasza Head88 (#76102) üzenetére


vasi89
addikt

mondjuk azt nem értem hogyan lehetnek azok. tróger egy banda :(

(#76104) Head88 válasza vasi89 (#76103) üzenetére


Head88
addikt

Vegyesek a vélemények. Hallottam róluk rosszat és jót is. Én azt nem értem, hogy miért nem lehet a szolgáltatásukban törekedni az állandó jó minőségre.

(#76105) ArrayOfLilly válasza leroyclub (#76097) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ez sajnos valóban a konkrét pdf kódolásával kapcsolatos, nem rendszerszintű. Néha, amikor valaki valamilyen fura kódolású windowsos gépről küld doksit, szoktam hasonlóan járni.

Néha valamilyen text editorban végigpróbálom a rendelkezésemre álló kódolásokat, de ha max 1 oldal és nem tudod előre, hogy mi a megoldás, érdemesebb begépelni/kijavítani/cserélni benne a karaktereket.

http://www.arrayoflilly.com

(#76106) Smiley válasza Head88 (#76104) üzenetére


Smiley
őstag

Azért mert nem olyan embereket vesznek fel, akiknek a hobbijuk/szenvedélyük ez a fajta munka. Csak ezen múlik, ha olyan valakihez kerül a géped aki szeret ilyennel foglalkozni az biztos jó munkát fog végezni, de ezt Te is tudod. Hiába tudnám én is javítani a saját gépeimet, mindig az egyik kollégám szedi szét meg rakja össze, mert imádja ezt csinálni. Én meg maradok az desktop/server vonalon.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76107) r3dsnake válasza vasi89 (#76103) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iPhone-t gariztattam már náluk, asszem többször is, minden sima volt. Staingate-re rákkérdeztem náluk, hogy nemigazán látszik, de lassan kifutok a 4 évből. Azt írták vigyem be, megoldják a cserét. iStyle, iCentre visszadobta ugyanerre a kérdésre. Szerintem ez full korrekt.

(#76108) vasi89 válasza r3dsnake (#76107) üzenetére


vasi89
addikt

1 x próbáltam gariztatni egy macbookot. 2 alkalommal elutasították a kérést hogy nincs semmi baja pedig kb 5 perc után 90 fokos volt a cpu használattól függetlenül. 3. alkalommal mikor visszavittem meg úgy állították be hogy ők tesznek szívességet nekem az erőszakoskodásom miatt és kicserélik az alaplapot amiről se munkalap se semmi nem jött. Majd továbbra is melegedett a gép csak nem ilyen módon, akkor már én magam szedtem szét és nem volt paszta a proci és hűtő között.. ezután valóban megoldódott teljesen a gond. Illetve 3 hónap garit adtak az alaplapra amire egyébként minimum 6 hónapot kell. Innentől kezdve a környékükre sem mentem.

(#76109) Head88 válasza vasi89 (#76108) üzenetére


Head88
addikt

Ilyen pasztázatlan proci esettel én is találkoztam. Szintén hivatalos szerviz után került hozzám.

Biztos kicserélték azt az alaplapot? Csak mert munkalapot ilyenről mindig kell adni. A mac névjegyénél a sorozatszám és a burkolatba gravírozott különbözik?
Nem ez lenne az első eset, hogy szerviz bekamuzta az alkatrészcserét csak, hogy a tulaj ne baszogassa őket.

[ Szerkesztve ]

(#76110) leroyclub válasza TigerCat (#76101) üzenetére


leroyclub
senior tag

A PDF olvasó (foxit reader) volt a ludas. Érdekes, mert Windowson jól működik. Letöltöttem egy másikat és itt már rendesen másolja ki...

(#76111) vasi89 válasza Head88 (#76109) üzenetére


vasi89
addikt

nincs már meg a gép mert abból még fogyvédelmi ügy is volt. Mondjuk nem emiatt hanem mert az isamuraitól származott és nem fedte teljesen a valóságot az amit ők állítottak róla. Mert elvileg az almárium beázás nyomait találta a gépen de ennek ellenére cserélték az alaplapot csak ugye erről nem volt semmiféle hivatalos dokumentum. De az is érdekes, hogy az első 2 szerviz során nem vették észre h beázott? Viszont mivel leszervizelt garis gépként vettem így csak rákérdeztem az isamurainál a dolgokra. Csak a tulajdonos akkora egy alpári p.rszt hogy muszáj volt feljebb vinni. Semmi nem lett az egészből, inkább eladtam a gépet is. Szerencsére nem túl nagy bukóval szálltam ki belőle, az új tulajnál pedig semmilyen probléma nem volt. De eléggé sántít a dolog az almáriumnál és ismaurainál is.

[ Szerkesztve ]

(#76112) TigerCat válasza leroyclub (#76110) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, azt nem csodálom. Windows alatt is Adobe only. Hiába van könnyedebb és gyorsabb... Mac-en viszont a Megtekintő elég volt eddig.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76113) brickm válasza vasi89 (#76111) üzenetére


brickm
őstag

Hasonló ügybekeveredett ismerősöm dell szervizzel. Beleborult a kv a billentyűzetbe. Nem történt semmi rendellenes, de gondolta mivel céges gép, kitakaríttatja. A gépet átvették, a szerviz kitakarította, letesztelte, hibátlan(legalábbis erről tájékoztatták emailben.) Most egy valós garanciális javítás miatt leadta, és visszaadták, hogy nem nyúlnak hozzá, mert beleborított kávé nyomait vélték felfedezni.
Na akkor most ki lett takarítva, vagy sem? :D

(#76114) Mr.C válasza TigerCat (#76112) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem abból csak egy dolog hiányzik: nem lehet dokumentum védelmet rárakni, így cert-tet sem

sudo rm -rf /*

(#76115) Syl válasza TigerCat (#76112) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor még nem volt dolgod nyomdai anyagokkal. Nálam a megtekintő gyakran lehal, el sem indul vagy hiányosan jeleníti meg transzparenciát stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76116) Topy77


Topy77
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon beleptem a macbook felhasznalok nepes tarsasagaba. Sikerult beszereznem egy MacBook Air 2018-at. Nagyon tetszik Istenkiraly a cucc, de mint win$ux-rol atnyargalt felhasznalo egyenlore vegyes erzelmekkel vagyok. Kezeles tekinteteben sok minden nem muxik ami a zablakkos kornyezetben mukodik, de amint megvan az itteni megfeleloje azon nyomban jobban erzem magam... pl a tobbujjas tapi dolgok... Kiralyos... teccik! Viszont mint megrogzott w-es rogton eszre kellett vennem az USB portok hianyat. Remelem tudtok ajanlani valami betyar jo efrtek aranyu dokkolot amit raccsattintva az uj szerzemenyre lenne usb-kartyaolvaso-hdmi.
Szerintem fogok en meg itt sokat kerdezni, zaklatni benneteket. Egyenlore ennyi.

Udv:
Topy77

https://www.flickr.com/photos/127440607@N03/

(#76117) brickm válasza Topy77 (#76116) üzenetére


brickm
őstag

Szia, üdv a klubban!
kb egy hete linkeltek itt több fajta USB C dokkolót.
2019-04-01 egész pontosan.

[link]
[link]

Más: Ma használtam win10et kisideig. Egyetlen dolog ami még tetszik benne: a fogd és dobd oda félablak, meg negyed ablak megoldás. Tettem fel MAC-re is ilyesmit,Spectacle, de hotkeyes, nem annyira kényelmes használni sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#76118) brickm válasza brickm (#76117) üzenetére


brickm
őstag

Kifutottam a szerkesztésből:
Magnet nevű app épp 350 Ft app store-ban, elvileg 80% off. Megvettem, királyul működik.

(#76119) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok!

Lett egy régi MacBook-om. Bekapcsoláskor ezt a képet adja: fotó. Mi lehet a baja?

(Bocs a lámaságomért, korábban még csak virtuális gépen volt szerencsém Mac-hez, ez életem első igazi gépe.)

(#76120) Head88 válasza pomorski (#76119) üzenetére


Head88
addikt

Nem talál bootolható lemezt. Vagy nincs telepített rendszer, vagy hibás a hdd flexkábele. (az utóbbi elég gyakori a régi gépeknél)

[ Szerkesztve ]

(#76121) dzsumpika


dzsumpika
tag

Sziasztok!

A multkor Toletek kertem segitseget, Macbook vasarlasnal, par hsz-el feljebb. Vegul egy patika 2017-es Air-t sikerult venni, 8gb RAM-mal, 128gb ssd-vel, sima nem retinas, 13-as gep, akkuban is keves ciklus.

Amire kellett, azt tokeletesen tudja.

Koszonom megegyszer a segitseket :R

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#76122) FSA válasza brickm (#76118) üzenetére


FSA
csendes tag

BetterTouchToolnak is van ilyen funkcioja es elegge jol testreszabhato. Meg tudsz adni sajast snap area-kat is.

(#76123) TigerCat válasza FSA (#76122) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, legjobb az összes közül. Van egy halom elmentett pozícióm...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76124) pomorski válasza Head88 (#76120) üzenetére


pomorski
őstag

Köszönöm!

(#76125) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Tegnap két 3 perces, illetve két 1 perces videót rögzítettem 4K felbontásban, melyet most szeretnék kiexportálni a gépemre a Photos alkalmazásból, hogy áttehessem pendrive-ra. A 3 perces videó elvileg 800 mega, mégis kb. fél óráig exportálta a Photos alkalmazás, de lejátszani is csak szaggatva játsza le.

Tapsztalt már valkai hasonló jelenséget? A MacBook, amit használok megtalálható az aláírásomban.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#76126) brickm válasza Aaron14 (#76125) üzenetére


brickm
őstag

Töltsd le a Final Cut pro X-et és told át azon. Elég gyors.
Ilyen 3 perc körüli HD videót nekem 30mp alatt áttolja. Gondolom 4k-val kicsit lassabb, de meglesz

[ Szerkesztve ]

(#76127) Syl válasza brickm (#76126) üzenetére


Syl
nagyúr

Az finom. 100 000 forint egy exportra.
Tudom-tudom: free trial. Na de ha két hónap múlva ismét ki szeretne exportálni egy videót?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#76128) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Érdekelne hogy normális-e az a jelenség hogy egy Macbook Pro 2015 13" CTO modellen ha elkezdek szimplán böngészni, és csak az Opera megy 3 tabfüllel megnyitva, akkor felkúszik a CPU hőmérséklete 74C fokra, és a ventillátor feljebb kapcsol? Onnantól kezdve nemigazán hallgat el a ventillátor és ez azért kicsit zavaró :F
A régi nem retinás 2012-es MBP készülékemen nem igazán hasonló probléma

(#76129) Head88 válasza MNBT (#76128) üzenetére


Head88
addikt

Esetleg egy takarítás pasztázást tudok javasolni. (ha még nem történt meg)

(#76130) tuzpenge válasza Head88 (#76129) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szia!
Múltkor volt szó hogy a 2017-es air-be lehet úgy bővíteni ssd-t hogy nem kell a méregdrága apple féle lábkiosztást használni, hanem egy átalakítóval egy sima m2-es ssd (aminek az ára jóval barátibb és állítólag sebességbeli különbség se lesz) is bele lehet tenni. Én ebayen kerestem ilyen átalakítót de nem tudom melyik lenne a jó hozzá. Esetleg egy linkkkel tudnál segíteni, vagy van tapasztalatod hogy melyik a tuti jól működő átalakító?
Köszönöm!

ˣ

(#76131) Head88 válasza tuzpenge (#76130) üzenetére


Head88
addikt

Tapasztalaton nincs velük. De ha jól tudom van itt kolléga aki így használja a gépét.

(#76132) Dhampir válasza Syl (#76127) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán lesz rá valamikor akció (?). Rosszabb esetben félő, hogy türelmetlenebb "vén tengeri medvék" búját-baját majd "Jack Sparrow" oldja meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#76133) r4z válasza Aaron14 (#76125) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha HEVC a video, nem kell meglepodnod azon, hogy darabosan jatssza le.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#76134) tuzpenge válasza Head88 (#76131) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem konkréten válasz csak nem akarom megismételni magam.
Esetleg aki átalakítóval használja tudna egy linket adni ami jól is működik?
Köszönöm!

ˣ

(#76135) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Más: van itt olyan tag aki az új airpods-ot már megvette és használja? Valóban csak a mojave-vel kompatibilis és sima sierrával nem jó? Csak mert ha ez így van akkor a 1st gen-t kell keresnem és megvennem.

ˣ

(#76136) r4z válasza tuzpenge (#76134) üzenetére


r4z
nagyúr

A Sintech a kulcsszo. [link]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#76137) tuzpenge válasza r4z (#76136) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm szépen.

ˣ

(#76138) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

MacBook Air 2017 esetében a Mojave csak akkumulátor üzemidő csökkenést hozott, avagy más gond is akad, netán megoldódott már az előbbi?

(#76139) brickm válasza Syl (#76127) üzenetére


brickm
őstag

Hát, ez ilyen. De mondom ha most felteszi a trialt, azzal ezt a gondot megoldja.
Én megvettem, mert néha jól jön. Szeretnék mindenféle tök jó videót vgdosni, csak se időm, se türelmem, se kreativitásom hozzá sajnos.

(#76140) tuzpenge válasza r4z (#76136) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ahogy nézegetem a samsung evo-kat (illetve amit most normális áron kapni) csak a high sierra vagy a fölött támogatja, nekem viszont sierra van, és nem is tervezet frissíteni. Így marad a gyári és a szükösködés sajna.

ˣ

(#76141) whited


whited
addikt

Mit gondoltok, van realitás abban amit mond?
Bocsi, mobilról vagyok
https://youtu.be/fmtapsFI6Jc

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#76142) r3dsnake válasza tuzpenge (#76135) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erősen kétlem, hogy így lenne, mert az első genes airpods bármivel megy. Konkrétan androiddal, windows 7-tel is. Sima bluetooth füles, csak apple eszközökkel tud egy-két pluszt.

(#76143) Mr.C válasza brickm (#76139) üzenetére


Mr.C
őstag

Mondtam volna, hogy előbb próbáld ki a Davinci Resolve-ot, hátha megfelel az is, de már késő ezek szerint :D

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#76144) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintetek ez a Delock adapter mini DisplayPort 1.2 (M) - HDMI (F) (4K, aktív, fehér) működőképes a régebbi MacBook Air-en? :F

Avagy itt egy másik; PremiumCord mini DisplayPort -> HDMI M/F ... :F

Van olyan típus, ami ezeknél ajánlottabb és biztosan beválik?

[ Szerkesztve ]

(#76145) MNBT válasza Head88 (#76129) üzenetére


MNBT
tag

A bolt ahonnan vettem azt mondta a srác hogy kitakarítják az átvett gépeket, pasztázzák. 30 napos bolti garancia van rajta de majd ha lejár egyből szétszedem és megnézem hogy mennyire tiszta belülről

(#76146) r4z válasza Dhampir (#76144) üzenetére


r4z
nagyúr

A masodik egy ~$3-os noname passziv adapter, ami fullHD-ig eleg. Az elsonel nem irjak, hogy HDMI2.0-e, ha igen, akkor azzal mennie kell a 4K@60Hz-nek is, mar ha 2015-os vagy ujabb az Air.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#76147) Cyberbeni válasza Dhampir (#76144) üzenetére


Cyberbeni
addikt

mini DP-HDMI-ről még nem hallottam olyat, hogy ne ment volna bármilyen márkájú kábellel. Esetleg ha olyat akarsz, hogy egy bizonyos monitorból kivezetni mini DP-t, akkor esetleg érdemes olyat venni, aminek a másik vége rögtön a monitorba dugható.

(#76148) brickm válasza Mr.C (#76143) üzenetére


brickm
őstag

Attól még kipróbálom. Azt használom, ami jobb/kényelmesebb.
DAW-ot is vettem már, most mégis a garageband-el szoktam felvenni, meg vágni, mert épp jobban tetszik. Aztán majd visszakeveredek :D
Köszi, meglesem!

[ Szerkesztve ]

(#76149) tuzpenge válasza r3dsnake (#76142) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ezt tapasztalatból írod vagy tippelsz? Csak mert itt egészen konkrétan írja a mojave-t! [Katt] a tulajdonságok fülön.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#76150) marsu. válasza tuzpenge (#76149) üzenetére


marsu.
senior tag

Valószínűleg tényleg kellenek a legfrissebb rendszerek. Anno amikor kijött az új Airpods láttam olyan bemutató videót, amiben össze akarták kapcsolni a telefonnal, de mivel azon még nem a 12.2 futott így nem akart működni. Frissítés után már simán ment neki.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.