Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) r4z válasza galaxys80 (#75250) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem lehet, hogy valamelyik bovitmeny kavar be vagy a BT kapcsolattal nem stimmel valami? Megprobalhatod a Windows-modszert is, a gepen es a telefonon is a handoffot ki-, majd bekapcsolni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#75252) Wiz Khalifa válasza Head88 (#75246) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na ezt jó tudni. Helyes, helyes hogy ilyen leleményesek a munkások. :)

Bár azt is elhiszem hogy nehéz is kihozni ezt-azt elvileg.

Bár ha elmegy az ember Shanghai-ba pl és alkatészenként meg tudja venni az iPhone-ját pl és össze legózni otthon akkor semmi sem lehetetlen. :)

Smoke some weed nigga!

(#75253) galaxys80 válasza r4z (#75251) üzenetére


galaxys80
veterán

Kikapcsoltam minden bővítményt. BT tuti rendben, azon megy a magic mouse is. Illetve Airdrop-al simán át tudom küldeni a weboldalt.
Handoff ki-be megvolt.
Semmi. Mac-iphone ok, iphone-mac nem megy.
Érzem, hogy hamarosan megint az lesz a vége, hogy visszamegyek Chrome-ra.

(#75254) Head88 válasza Wiz Khalifa (#75252) üzenetére


Head88
addikt

Az lehet, de én nem tudnék megbízni egy olyan cuccban ami nem ment át egy minpségellenőrzésen és a kukában landolt. Lehet csak burkolati egyenetlenség de az is lehet hogy hibás szériájú chipeket tartalmaz stb.
(bár tudom, hogy pl az apple értékesített termékeiben is rendeteg gyártásihibás alkatrész..ami a végfelhasználóknál derül csak ki)

[ Szerkesztve ]

(#75255) Wiz Khalifa válasza Head88 (#75254) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát jah. Na holnap lefuttatom neked a progit amit linkeltél. :)

Smoke some weed nigga!

(#75256) Head88 válasza Wiz Khalifa (#75255) üzenetére


Head88
addikt

Okés köszi. Igazából az nem egy lefuttatás, hanem mondjuk beállítod, hogy tesztelje végig a ramokat pl: 10szer. (vagy akár 255) Ez egy klasszikus memtest.

[ Szerkesztve ]

(#75257) Wiz Khalifa válasza Head88 (#75256) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sejtettem csak szarul fogalmaztam. :)

Smoke some weed nigga!

(#75258) galaxys80 válasza galaxys80 (#75253) üzenetére


galaxys80
veterán

Jegyzetek, emlékeztetők simán működik Mac-en is.
Ez a Safari nem kedvel engem. :)

(#75259) galaxys80 válasza galaxys80 (#75258) üzenetére


galaxys80
veterán

No lehet, hogy fordított úton (mac-ről iphone-ra) sem úgy működik ez ahogy kellene.
Nálam így nem jelenik meg a Safariban. [kép]
Csak, ha új tabot nyitok a Safariban iPhone-on, akkor látom alul, hogy mik vannak megnyitva a mac-en.
[kép]
Lehet, hogy az kavar be, hogy korábban a Chrome volt az alapértelmezett?
Vagy engedjem el a francba a Safarit?

[ Szerkesztve ]

(#75260) tboldi


tboldi
nagyúr

A 2018-as MBP-kat talán nem érinti a flexgate.
[link]

(#75261) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Tudnátok ajánlani olyan appot, vagy megoldást, amivel görgethető tartalomról lehet képkivágást készíteni? Safariban, vagy Chromeban kellene.
Köszönöm

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#75262) Head88 válasza tboldi (#75260) üzenetére


Head88
addikt

Ezzel a 2mm-rel hosszabb kábellel az a gond, hogy nem a hossz a probléma hanem az anyag rugalmatlansága. Ettől függetlenül ugyanúgy megtörhet a flexkábel.

(#75263) TigerCat válasza agyhalal (#75261) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Krómhoz van beépülő, Szafari helyett a WebShoot Pro-t használom, az nem rossz, de elérhető az Awesome Screenshot is. Kicsit régi, de működik.

Szerk.:
Az Awesome Screenshot mégsem az igazi. Le is töröltem...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75264) kkp900 válasza #95561216 (#75203) üzenetére


kkp900
senior tag

Most hívtam fel őket(Istyle )!Hála az új telefonos rendszernek Szervizessel nem lehet beszélni!Azt mondta a hölgyike ,hogy nem csinálnak Memoria bővítést 2012-től gyártott egyik termékben sem!Se hozott se ott vett memoriával!Vegyem meg nagyobbal!Hiába mondtam,hogy úgy tudom csinálnak azt mondta ,hogy nem!

[ Szerkesztve ]

(#75265) vasi89 válasza kkp900 (#75264) üzenetére


vasi89
addikt

az istyle üzletpolitikája valami eszméletlen ügyfélbarát.. :DDD szerintem próbáld meg az icentre-t is.

(#75266) kkp900 válasza vasi89 (#75265) üzenetére


kkp900
senior tag

2 napja hivogatom őket nem veszi fel senki se a szervíznél!

(#75267) TigerCat válasza kkp900 (#75264) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Már egyszer kértelek, hogy kicsit figyelj oda az írásképedre, légy szíves használd a szóközt és ha lehet, kicsit kevesebb felkiáltójelet. Hidd el, sokkal könnyebb lenne olvasni, amit írsz. Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75268) agyhalal válasza TigerCat (#75263) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm, megnézem őket.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#75269) Head88 válasza kkp900 (#75264) üzenetére


Head88
addikt

A hölgyike félreértett sztem. Macbook Pro 2012 óta forrasztott ram van a laptopokban azokban valóban nincs mit bővíteni. De azért az imac és mac mini vonalon igenis cserélhető modulok vannak. Klasszikus "telefonoskisasszony értetlenkedésnek" lehettél fültanúja.

Én pl: tegnap beszéltem a hp ügyfélszolgálattal garanciális ügyintézéssel kapcsolatban telefonon...azt hiszed, hogy a nő tisztában volt a saját munkáltatójának ÁSZF-jével? Úgy meglepődött pár dolgon amit mondtam. A hp magyarország oldaláról az ÁSZF-ből olvastam fel neki.

[ Szerkesztve ]

(#75270) brickm válasza Head88 (#75269) üzenetére


brickm
őstag

Sikerül valamire jutni amúgy a HP-s alaplapos sztorival? Vagy megy a huza-vona még?

(#75271) Head88 válasza brickm (#75270) üzenetére


Head88
addikt

Huza-vona. Na az megy bőven. A hp mutogat a szerződött szervizpartnerükre a szerviz meg mutogat a hp magyarországra. Persze a gép az továbbra is szar. Azt is nekem kellett felolvasni nekik a PTK-ból, hogy a készülék gyártójának vagy annak helyi képviseletének a felelőssége. Jó, hogy ismerik a szabályokat meg a vonatkozó törvényeket... Amatőr banda ez a hp magyarország.

Állítólag ma visszahívnak. Pénteken is ígérték, hogy némi tanakodás után még aznap visszahívnak...gondolod megtették?.. tegnap hívtam őket és újra úgy kezelték az ügyet mintha soha nem is hallottak volna róla. Újra megbeszélés a szervizes kollégákkal és majd ma hívnak. Hiszem ha már elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#75272) CharlieDrop válasza kkp900 (#75264) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Lehet félreértette és 12 utánira gondolt, a mid12-ben még lehet RAM-ot cserélni én is így tettem anno :)
és 1833-n tette a dolgát, rendesen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#75273) Head88 válasza CharlieDrop (#75272) üzenetére


Head88
addikt

Igen. ezt írtam neki én is. (a kolléga egyébként új mac minibe szeretne ramot rakatni)
1866-os ramjaid vannak neked is? Valóban ilyen órajelen működnek? Tegnap elég sokat keresgéltem és sehol nem találtam infót arról, hogy 1600 feletti órajelen is mennének a ramok a 2012mid-ben.

[ Szerkesztve ]

(#75274) CharlieDrop válasza Head88 (#75273) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Voltak, már early 2015-n nyomom, meg az új iMac-en.

De ja, valóban azon az órajelen mentek, nyúztam mindennel: képszerkesztés pixelmator, virtualbox-ban XP, Win7, Win10... mindenhol tette a dolgát, nem volt gond

RAM talán Crucial volt még anno egy Thinkpadbe vettem őket.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#75275) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

SZiasztok,

Valaki találkozott akciós 2017-es Air modellel valahol? Rokony lehet venne. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75276) kkp900 válasza TigerCat (#75267) üzenetére


kkp900
senior tag

Igazán csinálhatnának egy alkalmazást Telóra és akkor nem lennének ilyen problémák.Rendben elfelejtem a ! jelet majd.Nem tudom azzal mi a baj magyar írásjel vagy nem.Le se írtam mit gondolok a “kedves” ügyfélcentrikus call girlről.Egyedül ezt a szóköz problémádat nem értem?Normálisan gépelek ahogy telon csak lehet.Iphone XS Maxon.Nem lehet külön bekezdést nyitni szerintem sajnos vagy legalábbis nem jöttem rá ,hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#75277) Head88 válasza kkp900 (#75276) üzenetére


Head88
addikt

TigerCat kolléga úgy értette, hogy könnyebb lenne elolvasni amit írsz ha a mondatvégi írásjel után raknál egy szóközt mielőtt elkezded az új mondatot. Így eléggé egybefolyik a mondandód.

(#75278) kkp900 válasza CharlieDrop (#75272) üzenetére


kkp900
senior tag

Lehet, de direkt mondtam neki,hogy lehet rajta bővíteni és csak azt kédezem mennyibe is kerül. De a foglalási mizériájuk miatt nem megyek hozzájuk az tuti. A vidékiekre sose gondolnak. Előtte egy héttel lehet csak pont az nap foglalni tehát ma kedden jövőhét keddre. Ez is vicces,hogy miért nem lehet más napra foglalni pld szerdára csüt akármire. És ,mi van akkor ha nem tudom előre ,hogy melyik nap megyek fel? Eszement időpontozás ez így az biztos. Az Icentre meg fel sem veszi a Szervíz se 2 napja 5-ször probáltam eddig hívni már. UI: Remélem így jó lesz már az iromány is.? :)

[ Szerkesztve ]

(#75279) hszilard666 válasza V.Stryker (#75275) üzenetére


hszilard666
veterán

Sajnos már nem akciós a konfig a legtöbb viszonteladónál, hírtelen médiamarktban látom a legjobb áron 310K bruttóért. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#75280) Head88 válasza kkp900 (#75278) üzenetére


Head88
addikt

Nagyon jó. :R

Igen ez a szerviz foglalás engem is zavar. Szeretnék 50ezret ( :O ) elkölteni náluk egy új akkura a gépemhez. De egyszerűen nem tudom megoldani. Bajáról azért kéne felutaznom, hogy megnézzék a gépet, hogy "valóban indokolt-e" a 38% max kapacitású 7 éves gyári akkumat cserélni. (ez így kitudja mennyi ideig tart) Majd ott kéne hagynom a gépet (ami mindennapi használatban van és szükségem is lenne rá) addig amíg meg nem érkezik az új akku. Vagyis utazhatok vissza kb. 2 hét múlva.

[ Szerkesztve ]

(#75281) Friczy válasza kkp900 (#75276) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem alkalmazás-oldali probléma, legalábbis nem csak. A bekezdés egy dolog, ott érthető.

De az írásjelek használatáról:
- a vessző, pont, felkiáltójel, stb. mindig közvetlenül a szó után következik, majd utána szóköz, és utána jön az új szó.
Te pedig következetesen szóközt hagysz a szó végén az írásjel előtt, majd utána vagy teszel szóközt, vagy sem.

Példák, az előző hosszászólásodból:
Írod: nem jöttem rá ,hogy lehet.
Helyesen: nem jöttem rá, hogy lehet.

nem értem?Normálisan gépelek.
Helyesen: nem értem? Normálisan gépelek

(#75282) kkp900 válasza Head88 (#75280) üzenetére


kkp900
senior tag

Holnap megkérdezem szóban a Westendben,és kész. Velem nem basznak ki.... ;] Mert eddig akiket sikerült elérnem egyre drágábbak lettek az óra díjak. 7000 volt az Almáriumban 12 ezer a Carecenterben.Szóval kíváncsi vagyok most már rá ők mennyiért csinálnák meg. Meg nekem nem sürgős azért gondolom el leszek a 8 Rammal is egy darabig bőven.De akkor ,hogy a garim megmaradjon csak hivatalos helyen csináltatom meg majd. És be is kell szerezni majd valahonnan azokat a RAM-okat:

2666MHz
SK Hynix 8GB
hma81gs6cjr8n-vk
Készleten 2db
14000 ft/db

Ez jó lenne hozzá?

(#75283) kkp900 válasza Friczy (#75281) üzenetére


kkp900
senior tag

Rendben oda figyelek rá. :K

(#75284) Head88 válasza kkp900 (#75282) üzenetére


Head88
addikt

Hát ezaz. Óradíjak. Nekem is felszámolnának bőségesen óradíjat.
1: bevizsgálják az eredeti akumat..hagyjam ott 2 nap múlva szólnak. Erre mondanak 2-3 órát pedig kb. 10perc sem.
2: felszámolnak a beszerelésre 1-2 órát miközben annyi a munka, hogy 10db csavar kiszed, hátlap le, 3db Y0 csavar ki, régi akku ki, új akku be, mindent összecsavar. AHT teszt lefuttat.

(#75285) Head88


Head88
addikt

Tudom hogy ez egy Macbook fórum de a következő cikket minden iphone tulaj figyelmébe ajánlom.:

[link]

(#75286) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! 2014-es Air-re (i5 1,4ghz, 4gb RAM, 128ssd) érdemes felrkani mojavet a jelenlegi high sierra helyett? A dark mod tetszik, de félek a lassulástól...

(#75287) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Üdv Hölgyek / Urak!
Itt is felteszem a kérdést mert nem egyértelmű hogy iphone vagy mac probléma.
Olyan problémám van hogy a most vásárolt vadi új X-emet, ha rádugom a mac-re akkor folyamatosan le / fel csatlakozik! Tehát csipog mint a veszedelem és hol elindul a töltés hol leáll. Az itunes-ba is hol látható a telefon hol lecsatlakozik. Ez olyan 10-15 másodpercenként van. A kábel az előző SE gyári kábele. Ha viszont az SE-t kötöm ugyan erre a gépre semmi gondom nincs, és stabil a kapcsolat mint a forint. Esetleg van e valakinek ötlete hogy mit lehetne kezdenem ezzel a hibával, vagy járt e már valaki hasonló cipőben és lett e megoldás rá. Igazából nem életbevágó, csak egy biztonsági mentést akartam a gépre is hogy ne csak icloudban legyen, de azért na, mégis csak zavar egy picit.
Köszönöm a segítséget!

ˣ

(#75288) Head88 válasza tuzpenge (#75287) üzenetére


Head88
addikt

Kis okfejtés: Ha az SE telcsivel és ugyanazzal a kábellel hibátlan, akkor sem a macbook sem a kábel nem okozhatja a problémát. Szerintem cseréltesd ki a telcsit egy újra mert azzal lesz a hiba. (valószínű a lightning csatlakozó a hibás a telón...gyárilag)

(#75289) brickm válasza leroyclub (#75286) üzenetére


brickm
őstag

Lassabb nem lesz tőle, de az akku időd le fog csökkenni. Sleepben többet fog merüni.

(#75290) Lall válasza Head88 (#75288) üzenetére


Lall
veterán

Ez nem hardver hiba. Ez egy ismert Mac-es iTunes bug. (Windows alatt nem csinálja). Itt is volt már téma nagyon sokszor. Nálam csinálta 6s, 8 is, bármilyen kábellel. Aztán néha magához tért. Tele van az Apple fórum ezzel. Különböző megoldásokat javasolnak, kinek mi jön be. PRAM, SMC reset vagy most pl. ezt találtam.

"So i don't know if this is the solution, but i've charged my phone to 100% and connected to mac. I got the ''Trust this Computer'' notification, pressed the Trust option and everything finally worked."

Nem értem egyébként. Jópár éve van ez, telefontól, géptől, kábeltől függetlenül, de még nem orvosolták. Most nálam az X-el pl. semmi gond. Igaz ha 2x volt gépre dugva sokat mondok.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#75291) brickm válasza Head88 (#75271) üzenetére


brickm
őstag

Azta! Sajnálom. De hátha sikerül kihozni belőle valamit. Bár az én asusos esetemből kiindulva ...azt is lerázták. Mást várna az ember azért a nem kis összegért.

(#75292) brickm válasza Lall (#75290) üzenetére


brickm
őstag

Erről még nem hllottam, pedig nekem volt rádugva 6 2db 6S 2db 7. Mind kiválóan működött.
Viszont volt egy kábelem, amibilyet produkált(nem eredeti apple ). Az oldotta meg, hogy a lightning alatti peremet egy késsel lentebb vágtam. Kb egy negyed mm-t lefaragtam, azóta tökéletes.

(#75293) tuzpenge válasza Head88 (#75288) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ahogy a kolléga is írja nem gondolnám hogy az aljzat a hibás, mivel windows-os gépen stabil a kapcsolat. Kicsit paradoxon hogy pont az iphone és a mac nem működik jól együtt. Hol az a híres ökoszisztéma? Na mind1 nem életbevágó de azért elég frusztráló...

ˣ

(#75294) marsu. válasza tuzpenge (#75293) üzenetére


marsu.
senior tag

Néha nálam is megvan ez a hiba. Ami érdekes, hogy eddig csak a gyári Apple kábellel jött elő, viszont már több telefonnal is. Van egy kb. 1$-os Baseus kábelem, azzal még sosem csinált ilyet.
Mostanában folyamatosan frissíteni akarja iTunes-on keresztül a készüléket, ha az Apple kábellel kötöm össze a laptopot. Természetesen a legfrissebb iOS van rajta...

(#75295) nord_ válasza tuzpenge (#75287) üzenetére


nord_
veterán

Azért a helyedben kipróbálnám azzal a kábellel is, amit a X mellé csomagoltak.

(#75296) #95561216 válasza kkp900 (#75264) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pedig ott van az árlistájukban:

"Memória beszerelése Mac számítógépbe (kivéve 2012-es vagy újabb iMac 21”) 5 000 Ft
Memória beszerelése 2012-es vagy újabb iMac 21” számítógépbe 15 000 Ft"

Apple honlapján meg ez: "To upgrade the memory in your Mac mini (2018), go to an Apple Store or Apple Authorized Service Provider."

Majd elkap a harci ideg és megkérdezem Apple-nél, hogy van az, hogy egy prémium partnerük nem hajlandó elvégezni egy Apple által ajánlott munkát. De szerintem csak a csaj akart lerázni, vagy nagyon hülye a tulaj, mert rajtuk keresztül nem lehet bővített memóriával venni gépet, konkrétan arra bíztatott, hogy ne náluk költs el 300+ ezer forintot.

(#75297) Lazika válasza marsu. (#75294) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem kétszer csipog az iphone ha felteszem tölteni... Egy ankerusbc hálózati adapterrel töltöm apple usbc lightning káellel. Eredeti töltőjével nem csippant kétszer.

(#75298) ArrayOfLilly válasza #95561216 (#75296) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Szerintem ők harmadik féltől származó RAM-ot nem akarnak/kötelesek beépíteni.

http://www.arrayoflilly.com

(#75299) tuzpenge válasza marsu. (#75294) üzenetére


tuzpenge
őstag

Jaja igen ez a másik nálam is hogy ahogy rádugom az X-et azonnal frissíteni akar addig az itunes be sem enged. Természetesen nálam is a legfrissebb szoft van, sőt a legfrissebb béta, úgyhogy nem értem honnan a késztetése hogy frissítsek és hogy mire???

ˣ

(#75300) #95561216 válasza ArrayOfLilly (#75298) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Munkadíjat csak néhány esetben számolunk fel: amikor nem gyári alkatrész (memória, merevlemez vagy SSD) beszerelésére van szükség, vagy pedig amikor a javításra tett árajánlat alapján nem kéri az ügyfél a javítást."

"Beszereltek hozott alkatrészt?

Merevlemez illetve SSD és memóriamodul kivételével nem. Csak gyári alkatrészekkel dolgozunk, aminek eredetét azzal biztosítjuk, hogy a gyártótól rendelünk."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.