Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) Matada2.3 válasza hszilard666 (#75344) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is Tuxerázok, nem mindig ment csont nélkül, pl gépalávás után le kell venni a HDD-t mert visszacsatlakoztathatatlanná teszi. Amúgy korrekt software.

Finn the human

(#75352) whited válasza galaxys80 (#75339) üzenetére


whited
addikt

Mehet, de ha nem olyan a partíciós tábla akkor a gép biza nem szeret telepítődni USB-ről :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#75353) kkp900


kkp900
senior tag

Adott egy külső SSD csatlakoztatva a Mac Minihez.Meg szeretném osztani a mappákat ami az SSD-n vannak.Infuse Prot használnék erre a célra. De amikor rákkattintok a bal egérgombal nem lehet a Haladó beállításokat elérni. Mit kell engedélyeznem ,hogy be tudjam állítani??Mert gondolom van valami valamhol amit még be kellene állítani,hogy tovább tudjak lépni a Haladó beállításokba.A cél,hogy a Apple TV és a telo ipad is lássa a mappát majd.

[ Szerkesztve ]

(#75354) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Nap híre: 43%-ról 42-re merült a MBP-m egy éjjel, hurrá :D mindent ugyan úgy tettem, mint eddig, nem értem, de sebaj örülök.

Más: Beállítottam végre a szerveren a netatalk szervert, bödületes milyen gyors a kapcsolat felépülése, az SMB2-höz képest. Én azt se tartottam lassúnak, effektív használható sebessége volt, de ez érezhetően gyorsabb. A film pl eddig smb-ről 3-4mp alatt indult el, ezen 1mp kb. Aki SMB-zik, bátran váltson, ha teheti.

Más: és on:
Iphone-on milyen free videó lejátszó alkalmazást használtok, ami hálózati lejátszást is támogat?
VLC van fent jelenleg, de elég béna, mikor elmentenék benne egy SMB szervert egész egyszerűen vagy elmenti, vagy nem(mostanság inkább nem)

(#75355) vasi89 válasza brickm (#75354) üzenetére


vasi89
addikt

érdekes anomália de nálam úgy van, hogy mindig 44-45%ig merül amikor olyanja van de onnantól meg helyre áll a rend. Ez valami hatalmas szoftveres bug lesz :U

(#75356) brickm válasza vasi89 (#75355) üzenetére


brickm
őstag

Azért furcsa, mert hazsnálat közben nem eszi az akkut a mojave. Vagyis nem tudom, a 80-83% között mozgó akkum ha úgy van 8-10 órát megy róla fél fényerő körül(alatt kicsit úgy, hogy külső hangkártya van rádugva, meg mikor mi. Csak a sleep mód lett megk rva :D

(#75357) r4z válasza galaxys80 (#75321) üzenetére


r4z
nagyúr

A fullscreen csak gombbal nem mukodik. Ha mission controlban felhuzod a desktopok melle az ablakot, ugy megy siman.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#75358) Syl válasza TigerCat (#75349) üzenetére


Syl
nagyúr

Én paraszt módszerrel kezelem a régi, NTFS vinyóimat. Mivel szkennelni úgyis csak virtuális Win alól tudok, akkor már elintézem az ntfs írást is onnan :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75359) brickm válasza Syl (#75358) üzenetére


brickm
őstag

De miért ragaszkodtok ennyire az ntfs-hez ? :U

(#75360) r3dsnake válasza brickm (#75359) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, hogy nem nekem kellett megkérdezni.

(#75361) TigerCat válasza brickm (#75359) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pl.: az LG TV-m mást nem kezel és van egy haverom, aki szintén NTFS-re formázott pendrájvval jön ezért-azért...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75362) brickm válasza TigerCat (#75361) üzenetére


brickm
őstag

Nekem is LG tv van de megeszi az exFAT-ot. (mondjuk igaz ez jogos, gondolom filmet néznél róla ahhoz meg kell a 4+ GB fileméret.) Nem sikerült egyforma firmware-t írni úgy tűnik.

(#75363) Mr.C válasza brickm (#75362) üzenetére


Mr.C
őstag

exFAT-nak sincs ilyen korlátja.

sudo rm -rf /*

(#75364) Syl válasza brickm (#75359) üzenetére


Syl
nagyúr

Ragaszkodik a rosseb. Sőt, fizetni sem vagyok hajlandó OSX-es NTFS kezelőért!
Viszont az a pár tera adat, fotó, film ami régebbi USB HDD-ken van, na azokat nem fogom átmásolgatni hogy Mac-es fájlrendszeren csücsüljenek. Az új USB vinyómat már Mac-re formáztam, a NAS saját fájlrendszerrel dolgozik, a pendrájvok elvannak fat32/exfat-en szóval nincs ragaszkodás az NTFS-hez ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75365) TigerCat válasza brickm (#75362) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Enyém sajnos nem. Tavaly nyáron vettem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75366) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,
Elvileg holnap veszek egy 2017-es, egy honapos alig hasznalt pro-t. Az volna a kerdesem, h a gari csekkolasa, billentyuzet es max fenyeron stagelight megnezese mellett van meg valami, amit erdemes lehet rajta ellenorizni?

(#75367) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Thunderbolt (2) SATA átalakítót, vagy csak simán Thunderes külső HDD -t használ valaki MBP -hoz?
Úgy látom sebességben bőven jobb mint az USB 3.0, így befektetnék egy ilyenben, mert nagyon sokat használok külső merevlemezt, csak nem találtam itthon hol árulnak ilyet.

(#75368) r4z válasza xors (#75367) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy HDD az USB3 savszelessegenek legfeljebb a harmadat hasznalja ki... :U SATA-hoz meg plane felesleges USB3-nal komolyabb adapter, mivel a SATA3 6Gbps, az USB3 pedig 5Gbps. De ez a kulonbseg is maximum SSD-knel jon ki.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#75369) brickm válasza Mr.C (#75363) üzenetére


brickm
őstag

Tudom, ogy annak nincs, de ha a TV-je nem látja az exFAT-ot, a FAT-ra meg nem megy fel a 4+GB file, akkor csak az NTFS marad kényszerből. Erre írtam, amit.

(#75370) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mitől függ, hogy bírja 12 órán át egy MacBook Air 2017 akkuról? Megy-e a billentyűzetvilágítás, mekkora a képernyő fényereje, hány alkalmazás megy egyszerre, ilyesmi? Mert nekem az a 12 óra inkább csak nyolc, néha még annyi sem. Az is igaz, hogy nálam egyszerre több böngésző van nyitva, de alapvetően csak netezésre használom.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#75371) Head88 válasza Hegyirabló (#75370) üzenetére


Head88
addikt

12órát szinte sehogy nem tudsz belőle kihozni. Max ha lekapcsolod a wifi-t bluetooth-ot, kilépsz minden appból és lekapcsolod a kijelzőt.

A "csak böngészéssel" az a gond, hogy az sem mindegy milyen oldalakat nézel és milyen böngészővel. Chrome egy igazi proci zabagép (firefox sem panaszkodhat) és pl: a facebook is.

(#75372) brickm válasza Hegyirabló (#75370) üzenetére


brickm
őstag

Szia, alapvetően a kijelző eszi a legtöbbet. Én hacsak nem indokolt fél fényerő alatt használom a pro-t, nekem ez itthon bőven elég.
A BT ki van kapcsolva, hacsak nem használom épp valamire. Olyan tabok nincsenek megnyitva, amiket nem használok/köztudottan zabálják az erőforrást.
miközben ezt írom neked ez az egy lap megy, a fenti paraméterek élnek és fent láthatod mit ír:
[link]
8-10 órát ki tudok hozni belőle,(nem air, pro, valamivel nagyobb az akkum...) de volt már 10 felett is.

[ Szerkesztve ]

(#75373) DiVaD válasza GSpecter (#75350) üzenetére


DiVaD
senior tag

Az OWC és a Transcend gyárt bele SSD-t tudtommal, de mivel elég specifikus, ezért jóval magasabb áruk van.

(#75374) GSpecter válasza DiVaD (#75373) üzenetére


GSpecter
tag

És még csak annyira nem is vészes, nagyon köszönöm a tippet.

240

480

[ Szerkesztve ]

(#75375) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Telepítenem kellene egy pc-re Win10-et. Sierra van a gépemen, hogyan tudok egy bootolható pendrive-ot a legegyszerűbben készíteni? A pendrive jó ha Exfat-ba marad? Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#75376) leroyclub


leroyclub
senior tag

Most próbálgatok átállni PC-ról MAC-re. Letöltöttem a Word-ot és az Excelt de office 365-öt kér, hogy tudjam használni. Nem szeretnék havi előfizetési díjat. Hogy lehetne megvenni valami állandó licencel és hol a legolcsóbb?

(#75377) TigerCat válasza leroyclub (#75376) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bármilyen webáruházban megkapod, de én ezt venném a helyedben. Rendszeresen kap frissítéseket és több gépre is felrakhatod, akár másokkal is megoszthatod a családodban, barátaiddal, stb. Jobb így az ára. Szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75378) Syl válasza leroyclub (#75376) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem akarsz pénzt adni érte, akkor marad a khm :U , a webes (live.com - Fluid-dal készítesz hozzá appot), vagy a LibreOffice.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75379) Hegyirabló válasza Head88 (#75371) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi és (#75372) brickm köszi!

Aquila non captat muscas.

(#75380) #68216320


#68216320
törölt tag

Mi lehet az oka annak, hogy a laptopomon (MBA 2017) lévő macOS 10.12, amikor szeretném letölteni a 10.13 (High Sierra) OS-t, nem az egész >4GB-ot tölti le, hanem csak egy ~22MB-os telepítőt?
Szeretném az egész telepítő app-ot letölteni, hogy USB installert tudjak készíteni belőle. Így csak ezt a gépet tudnám frissíteni, de egy másikat kellene telepíteni.

Van valami trükk, hogy a teljes installer lejöjjön? (Mojave úgy jön ahogy kell és a Sierra is)

Illetve még egy dolog. Vab esetleg valami olyan sw, amivel limitálni lehet, hogy mondjuk 80%-ig töltse csak fel az akkut?

[ Szerkesztve ]

(#75381) Endless


Endless
aktív tag

Valahogyan ki lehet kapcsolni, azt a jelentést, hogy kevés a tárhely a gépen?
MaC Os Mojave. Folyamatosan feldobja, tudom törölni kellene de nincs valami megoldás rá, hogy ne értesítsen erről?

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#75382) jugeen válasza #68216320 (#75380) üzenetére


jugeen
addikt

sudo softwareupdate --clear-catalog

(#75383) #68216320 válasza jugeen (#75382) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos továbbra is (másik gépen is) a 22MB-os telepítőt tölti le.

(#75384) jugeen válasza #68216320 (#75383) üzenetére


jugeen
addikt

(#75385) #68216320 válasza jugeen (#75384) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. Alkalomadtán kipróbálom. Érdekes, hogy a Mojave-nek nincs baja, normálisan le tud töltödni.

(#75386) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

A gépemen eddig csak az én fiókom volt, most létrehoztam barátnőmnek egy szintén adminisztrátor fiókot iCloud loginnel együtt. Lehetséges, hogy mindkét fiókból rálássunk a másik fájlrendszerére (dokumentumok, letöltések, fotók stb.) és írni is tudjuk, ne csak a "Shared" mappán keresztül?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#75387) brickm válasza bbdzyx (#75386) üzenetére


brickm
őstag

Igen.

temrinal:
sudo su
jelszavad
cd /
cd /Users
chmod -R 777 felhasznaloi_mappa
chmod -R 777 masik_felhazsnalio_mappa

ettől elegánsabb ha létrehozol egy groupot, amihez hozzáadod a két felhazsnálót és arra adod ki a közös írási jogot, de ha nincs kelleténél több biztonsági vágyad, akkor ez is tökéletes.

(#75388) Mr.C válasza brickm (#75387) üzenetére


Mr.C
őstag

Az execute minek? Ez nagyon kockázatos, én nem ajánlanék ekkora biztonsági rést...

Ennyi erővel minek 2 user?

sudo rm -rf /*

(#75389) brickm válasza Mr.C (#75388) üzenetére


brickm
őstag

Hogy egymás mappáiban futtatni is tudjanak dolgokat.

Én se csinálnék ilyet a saját gépemen, és erre mondtam, hogy elegánsabb lenne létrehozni egy közös groupot és annak kiadni az R-W jogot, de ez egyszerűbb. AZt is szivesen leírom, ha van rá igény.

Azért kell két user, hogy más ikonokat/hátteret lehessen beállítani(gondolom) meg ne kelljen kilépkedni a fb/jutub stb-ből :)

[ Szerkesztve ]

(#75390) galaxys80


galaxys80
veterán

Most egy 2.0-ás USB hubom van amibe a LAN kábel van bedugva.
2.0-án mi a maximális net sebesség ami àtmegy?

(#75391) brickm válasza galaxys80 (#75390) üzenetére


brickm
őstag

Az usb 2.0 szabvány 480Mbit/s. Nyilván a HUB )belső usb switch ic) átviteli sebessége ennél lehet alacsonyabb, pláne ha mást is dugsz rá.

(#75392) galaxys80 válasza brickm (#75391) üzenetére


galaxys80
veterán

Ó az nekem bőven elég. Most lesz 200-as netem.
Akkor az gondolom bőven menni fog rajta.
És igazából a hub 3.0 csak a hosszabbító 2.0

[ Szerkesztve ]

(#75393) brickm válasza galaxys80 (#75392) üzenetére


brickm
őstag

A legkisebb keresztmetszet a mérvadó, de szerintem a 200meglesz.
En is most nézek TB2 ethernet átalakítót. Edigitálnál 10k. Csak nekem gigás net van ahhoz kellene.

(#75394) bbdzyx válasza brickm (#75389) üzenetére


bbdzyx
senior tag

A group-os megoldás is érdekelne, ha megtennéd. :)

Igazából én is gondolkodom, hogy kell-e a két user.
De tudtommal a Handoff/Messages szinkron/Continouity Camera csak így működik két külön iCloud-dal használt iPhone-nal. Vagy tévednék?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#75395) leroyclub


leroyclub
senior tag

Betűsimítás Mojave alatt kinek milyen? Valahogy a Windows után nekem elég fura. Olvastam hogy eleve problémás nem retina kijelzők esetén, ezért terminálba beírtam következő parancsot és újraindítottam:
defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool FALSE
Nem igazán változott, vagy csak nem veszem észre?! Vagy ez a TN panel ez ilyen? 2017es MBA a gépem.
Láttam hogy vannak más parancsok is, lehet érdemes lenne kipróbálnom, csak akkor ne tudom hogy lehet visszavonni ha valami félremegy...

(#75396) Smiley válasza brickm (#75387) üzenetére


Smiley
őstag

Hat ezt igy biztos nem kellene. Amugy futtatasi jog csak a mappara kell meg a bin-re. Hozza kell adni az osx beepitett jogosultsagkezelojevel, ott fel lehet sorolni a userekeret.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#75397) galaxys80 válasza leroyclub (#75395) üzenetére


galaxys80
veterán

Első nap kikapcsoltam mikor megvettem a Mac-et. :)
Nekem nem tetszett.

(#75398) #68216320 válasza leroyclub (#75395) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sajnos a macinak híresen vacak a font élsimítása. Windows és linux ablakkezelők klasszisokkal jobban oldják meg.
Nekem is van MBA 2017 laptopom, linuxot tettem rá és gyönyörű lett a képe. Ez van sajnos.

(#75399) #95561216


#95561216
törölt tag

Valószínűleg csak wishful thinking, de feltűnt, hogy mac mini sok helyen nincs készleten vagy utolsó darab, Air szintén vagy épp akciózzák, elképzelhető, hogy megszüntetik a 128 gigás modelleket?

(#75400) galaxys80


galaxys80
veterán

Fluid-hoz nem tud valaki egy jó kis nas-os ikont?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.