Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) TBMC válasza V.Stryker (#75850) üzenetére


TBMC
addikt

"Könyvjelző hozzáadása: Válassza az Eszközök > Könyvjelző hozzáadása lehetőséget.
Könyvjelzők megtekintése: Válassza a Nézet > Könyvjelzők lehetőséget.
Ugrás egy könyvjelzőhöz: Kattintson a Könyvjelzők oldalsávon lévő könyvjelzőre.
A Könyvjelző oldalsáv bezárása: Válassza a Nézet > Oldalsáv elrejtése vagy Nézet > Bélyegképek lehetőséget.
Könyvjelző törlése: Válassza a Nézet > Könyvjelzők lehetőséget, a Control billentyű lenyomása mellett kattintson a könyvjelzőre az oldalsávon, majd kattintson a Törlés lehetőségre."

markbellus.hu 

(#75852) leroyclub válasza ArrayOfLilly (#75843) üzenetére


leroyclub
senior tag

Köszi, sikerült letöltenem a programot. Te hogy szoktad beállítani? Copy All files és kész? A SafetyNet mit csinál?

Akartam egy teljes képes screenshotot csatolni de túl nagy a kép a PH szerint. Nem lehet valahogy rontani a minőségén hogy ne legyen ekkora méretű?

TigerCat: köszi ez eszembe nem jutott volna :)

[ Szerkesztve ]

(#75853) TigerCat válasza leroyclub (#75852) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megnyitod Megtekintőben és exportálod jpg-ben. Lesz csúszka...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75854) TBMC


TBMC
addikt

mióta elmozgattam a komplett mail folderemet egy másik gépre (de azóta azt nem használom, ideigelenes backup gép volt)
azóta a gépemen sleepből felkelve a drága mail app nem hajlandó frissíteni a gmailos mailjeimet, mert valamiért csatlakozási hibát jelez...

csak és kizárólag sleepből felkelve jelentkezik , és teszi ki a kapcsolódási hibát minden gmailos fiók mellé:

ha az inbox melletti reconnectre kattintok akkor ezt a hibaüzit kapom:

"take all accounts online"-ra nem csinál semmit...

a connection doctor esetében pedig az adott fióknál "[AUTHENTICATIONFAILED] Invalid credentials (Failure)" -dob....

viszont, ha a fiókok melletti reconnectre kattolok egyesével, akkor helyreáll...
na most, ezt minden sleepből való felkeltéskor eljátssza.

valakinek ötlet? :U :F

(minden fiók hozzá van adva az icloudomhoz)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#75855) V.Stryker válasza TBMC (#75851) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. :R Mondjuk rohadtul nem ugrik oda a könyvjelzőhöz. :W

Most meg igen.... fene érti.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75856) tekeyagd


tekeyagd
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan bluetooth USB-s modult ami felokosítja a 2011-es Pro-mat, hogy tudjak vele kezelni 4.0 vagy feletti szabványt preferáló egeret/fülest? Remélem nem 100X feltett a kérdés! :)

(#75857) ArrayOfLilly válasza leroyclub (#75852) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Lényegében igen, annyi és kész, de érdemes olvasgatni a helpet. A SafetíNet valamiféle verziókövetés, akkor érdemes használni, ha rendszeresen készítesz vele backupot és akkor amit azóta a gépről töröltél, azt ő annak ellenére, hogy az aktuális backupodnak nem része, de megőrzi. (Én nem így használom, úgyhogy ez csak emlékkép. Az adataim másképpen vannak archiválva, csak rendszermentésre használom. Jött már jól.)

http://www.arrayoflilly.com

(#75858) Head88 válasza MNBT (#75849) üzenetére


Head88
addikt

Attól biztos nem fog megjavulni, hogy kiszeded és visszarakod.
A lemezkezelőben akkor sem mutat semmit ha a bal felső sarokban a nézet gombra kattintva átállítod az összes eszköz megjelenítése lehetőségre?

[ Szerkesztve ]

(#75859) FSA válasza TBMC (#75854) üzenetére


FSA
csendes tag

Erdekes. Pont ma segitettem egy kolleganak mert a kimeno gmail emailjeit nem kuldte el egyszeruen. 5-6 fiokja van abbol 2 gmail tobbi sajat smtp-t hasznal. Ugyanezt a hibauzit dobta mint neked. Valamilyen okbol a gmail fioknak is a sajat smtp volt beallitva ami pedig pont uzemen kivul van. Visszaallitva google-re megoldodott a problema.
Tudom, nem segitseg csak gondoltam erdekes lehet.

(#75860) TBMC válasza FSA (#75859) üzenetére


TBMC
addikt

ezzel korábban már én is szenvedtem, full magától állította be a saját smtp szervereim egyikét a gmailos címekhez kimenők tekintetében. aztán visszalőve azt a gmail sajátjára megoldódott nekem is a kimenős szitu.

itt viszont most valammmmi más gondja-baja van :(

markbellus.hu 

(#75861) leroyclub


leroyclub
senior tag

Tudtok ajánlani olyan programot amivel betudom állítani, hogy az akkumulátort ne töltse 100%-ig csak mondjuk 60ig? Legtöbbet töltőre csatlakozva használom a gépem és az előző lenovómnál volt egy energia menedzser program amiben egy kapcsoló direkt az ilyen használatra volt kitalálva és nem engedte 60% fölé a töltöttséget.

(#75862) Mr.C válasza leroyclub (#75861) üzenetére


Mr.C
őstag

Ilyet már én is kerestem, nem jártam sikerrel :(

Sztem amúgy ez BIOS-tól függ, de hogy ezt az Apple támogatja-e, jó kérdés

sudo rm -rf /*

(#75863) r3dsnake válasza tekeyagd (#75856) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Orico-t ajánlom, driver nélkül instant megy még a hackintoshomban is.

(#75864) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Pusztuljanak a macOS fejlsztői. Frissítés óta nem csatlakozik WiFi-re ez a sz@r.
:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75865) V.Stryker válasza TigerCat (#75864) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha megpróbálod elfelejtetni vele a hálózatot és újra felvenni? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75866) TigerCat válasza V.Stryker (#75865) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minden megvolt, alvás után nem csatlakozik. Mondjuk jó motiváció az új megvásárlására... :(((

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75867) Lazika válasza TigerCat (#75866) üzenetére


Lazika
senior tag

Nálam felcsatlakozik, de nekem is szarakodik a wifi is...

(#75868) TigerCat válasza Lazika (#75867) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most minden eszközről letöröltem az összes WiFi kapcsolatot, nehogy visszaszinkronizálja és a renitens gépen állítottam be újra, amit a többi szépen át is vett. Kíváncsi leszek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75869) MNBT válasza Head88 (#75858) üzenetére


MNBT
tag

Sajnos nem.
Viszont rájöttem mi okozta a hibát.
High Sierra volt a gépen amikor a Revovery módja alatt formáztam az SSD-t, akkor APFS-re formáztam, és újraindításnál ugye Recovery nem működik mert mindent letöröltem, csak az Internet Recovery. Mivel az az El Capitant ajánlja fel telepíteni, és az nem támogatja ezt a formátumot, így ha jól sejtem egy High Sierra telepítővel való újraformázás meg fogja oldani a hibát.

2015-ös Macbook Pro-ra érdemes El Capitant fent hagyni, vagy mindenféleképpen Mojave menjen fel?

(#75870) Lazika válasza TigerCat (#75868) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem tudom Tim Apple mit csinál, de a telefonomon meg a mobilnetet kell állandóan ki be kapcsolgatnom, mert hiába mutatja, hogy full térerő van nincs internet, csaka repülőgép mód segit rajta. Felküldeni meg elég necces, mivel vidéki vagyok. Sim kártyát is cseréltettem már... Kezd a tököm tele lenni az almával, akármennyire is szeretem. :W

(#75871) TigerCat válasza Lazika (#75870) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, felnyitom a gépet, már a bejelentkezési képernyőn jelzi az ikon, hogy aktív a WiFi hálózat. Bejelentkezést követően eltelik 2-3 másodperc, kifehéredik az ikon, elkezd keresni, majd újra csatlakozik. Működik, de béna. Eddig ez nem volt. WTF?! Nincs sok kedvem egy reinstallhoz... Főleg, hogy talán meg sem oldja a dolgot.

Egyetértek, de még mindig ezt használom szívesebben. Sajnos. Néha irigylem az egységsugarú felhasználókat, akiknek mindegy mi előtt ülnek, így is, úgy is elvannak... :((

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75872) brickm válasza TigerCat (#75871) üzenetére


brickm
őstag

Szia, ha törlöd a wifi kext-et és visszarakod az előzőt?
Szerintem oda tudja adni itt valaki hasonló gépről.
(nekem 2015MBP 13" van, ha az haosnló a tiédhez)

(#75873) TigerCat válasza brickm (#75872) üzenetére


TigerCat
nagyúr

BT esetén volt hasonló gondom, ott a BT nem elérhető üzenetet dobálta folyamatosan. Újratelepítésen kívül semmi nem segített. Mindent lecseréltem, szerintem itt sem lesz más megoldás, de most nem érek rá ezzel pöcsölni. Majd később esetleg. De köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75874) Smiley válasza brickm (#75872) üzenetére


Smiley
őstag

Azt csak úgy nem lehet törölni a hülyebiztos mód miatt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#75875) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Tudna nekem segiteni valaki?

A történet a következö: került hozzam egy Air ami elvileg rendszer frissités közben megállt. Az elején ugye megtalálja a wifi hálózatot, jelszó megadás után csatlakozik is, be is tudok menni a Recovery menübe, de miután ki kellene választani melyik meghajtóra telepítse a rendszert ott nemtudok kiválasztani semmit. Hogyan tudnék erre rendszert varázsolni szerintetek?

Most ott tart a gép, h csak a bejelentkező hang van meg utána ujraindul.

CMD+R gombokra bejön a Recovery kezdete, de már ott is újraindul.
Előzőleg be is tudtam lépni a Recovery menübe és nyelvet kiválasztani, csak a végén nem ment tovább.

Amennyiben a HDD lenne a ludas, akkor egy áthúzott, villogó indítólemez jelenne meg?
Illetve hogyan tudnám használhatóvá tenni a gépet?

(#75876) TBMC válasza TBMC (#75854) üzenetére


TBMC
addikt

erre valaki?

- egyáltalán van valahol opció, ahol újra be tudnám írni a jelszavaim pl?
sehol nem találtam erre lehetőséget..

markbellus.hu 

(#75877) xedos válasza HoppMaster (#75875) üzenetére


xedos
addikt

Pendrive-ról bootolni és telepíteni rendszert?

(#75878) HoppMaster válasza xedos (#75877) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Az a baj, h nincs masik OSx-es gépem csak PC. arra nem találtam még megoldást, hogyan tudnék OSx-es pendrivet késziteni.

(#75879) TigerCat válasza HoppMaster (#75878) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalóban megtalálod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75880) TigerCat válasza TBMC (#75876) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem a WiFi miatt csinálja. Belépést követően van csatlakozás, majd eldobja és újra csatlakozik. Pont elég, hogy szívasson vele. Nem találtam semmit sajnos ami segítene. Esetleg autentikáld újra a Gmail fiókokat. Léptess ki minden eszközt, webes felületen, így bekéri és kétlépcsőssel újra be tudsz lépni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75881) Oldman2 válasza Head88 (#75714) üzenetére


Oldman2
veterán

Megvannak a gépek, az eddigi infókkal szemben 2013 Late típusok.

A gépek kibontása nélkül megtudom-e valamivel nézni az SSD típusát és állapotát?

Ilyen gépek lettek végül:

MacBook Pro Retina, 15-inch, Late 2013, 2.50 GHz i7, 16 GB, 512 GB SSD
MacBook Pro Retina, 13-inch, Late 2013, 2.90 GHz i5, 16 GB, 512 GB SSD
MacBook Pro Retina, 13-inch, Late 2013, 2.60 GHz i5, 16 GB, 256 GB SSD

Az OS általában 10.14.1 Mojave , az egyiken 10.12.6 Sierra.

Az egyik MagSafe töltő vezetéke már szétnyílt, van-e esély ezt "javítani", vagy újat kell vennünk?

(#75882) Head88 válasza Oldman2 (#75881) üzenetére


Head88
addikt

A 2013 late gépek teljesen rendben vannak.

A 15" Late 2013-ból nincs 2.5 GHz-es i7 procis változat, csak 2 - 2,3 és 2,6 GHz.
13"-ból is csak 2,8 GHz-es van. (a 2,4 és 2,6-on kívül) [link]

Én a helyedben 10.12.6-ot raknék rájuk mert stabilabb rendszer. (apfs, dark mode és dinamikus háttérképek az újítások a 10.14-ben)

Magsafe töltő kábelét lehet cseréltetni szervizekben. (de ha nem idegen számodra a forrasztó használata akkor otthon is gond nélkül javítható.. csak rendelni kell hozzá vezetéket)

SSD típusát a rendszerinformációk app-ban meg tudod nézni. Modell számot kiguglizod és megvan a gyártó. (ha Apple SSD SMxyxy akkor Samsung)

[ Szerkesztve ]

(#75883) Oldman2


Oldman2
veterán

Van-e arra lehetőség, hogy ha az egeret az akku ikon fölé viszem, felugró ablakban megjelenjen, hogy mennyit bír még az akku?

(#75884) Oldman2 válasza Head88 (#75882) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad van, a gépek valójában 2014 Mid évjáratúak. Ez számomra kellemes meglepetés, az átvételi papírokon 2013 Late szerepel.

10.12.6 telepítőt honnan tudok letölteni? Jelenleg (én), csak a Mojave-t látom az App Store-ban.

(#75885) consono válasza Oldman2 (#75883) üzenetére


consono
nagyúr

Nem pont ez, de ha a Coconut battery-t használod aksi kijelzésre, az mutatja a % mellett a várható runtime-ot is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#75886) Head88 válasza Oldman2 (#75884) üzenetére


Head88
addikt

Itt leírtam mindent egy másik kollégának:[link]

[ Szerkesztve ]

(#75887) Head88 válasza Oldman2 (#75883) üzenetére


Head88
addikt

A coconut batteryvel ilyet lehet:

(#75888) Oldman2 válasza Head88 (#75886) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, sajnos ez a leírás feltételezi, hogy már van egy letöltött Sierra Installer-em, de én éppen ezt nem tudom egyelőre letölteni.

Közben, hogy teljesen hülyének mutassam magam, a 10.14.4-re frissítés után a két 2,9GHz-es modellről kiderült, hogy ezek meg 2015 Late és Mid kiadások.

(#75889) Head88 válasza Oldman2 (#75888) üzenetére


Head88
addikt

Félreértetted a leírást. A sierra patcher progi le tudja szedni a telepítőt. Progit elindítod, a Tools-ra katt a menubar-on és Download macOS Sierra.

2014-ben sem jelent meg 2,9Ghz-es i5 procijú gép. Szóval sejtettem, hogy 2015 13"
Írtam is neked az everymac.com linkjét, hogy ott tudod ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#75890) Oldman2 válasza Head88 (#75889) üzenetére


Oldman2
veterán

Számomra is hihetetlen, de a High Sierra Patcher-ben van Tools menü, a Sierra Patcher-ben (nálam) nincs.

A két ominózus gépről meg 1-1 screenshot:

(#75891) Head88 válasza Oldman2 (#75890) üzenetére


Head88
addikt

Ez a hivatalos appstore link:[link]

Ha szerencséd van akkor a teljes 5GB telepítőt szedi le. (de általában csak egy 20MB-os fájlt fog, ami nem jó semmire mert abból nem lehet USB installert készíteni.)

Ha a 20MB-os fájlt szedi le akkor marad a torrent.

A fotózott gépeid sima 13" 2015early gépek. Ilyet vettem a páromnak kb. 1 hónapja. Mojave-t használ rajta mert tetszenek neki az új (szép de teljesen felesleges) funkciók. Így azt is viselnie kell, hogy gyorsabban merül a gép.

[ Szerkesztve ]

(#75892) Oldman2 válasza Head88 (#75891) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a linket, úgy tűnik a teljes Installer lejön.

(#75893) Head88 válasza Oldman2 (#75892) üzenetére


Head88
addikt

Nagyszerű :)

(#75894) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne a mid 2015 MacBook Pro 15-öm kapcsán.

Ha Thunderbolton szeretném összekötni külső monitorral, melynek DP bemenete van, akkor elég egy sima miniDP - DP kábel hozzá?

Illetve, mostanában olvastam a felduzzadó akkukról. Én kizárólag asztalon használom, eddig - több mint két évig - végig be volt dugva. Nyilván nagyon hamar lemerül (3-4 óra alatt), most, hogy próbáltam akkuról használni. Kb. 20 ciklus van benne. Mit tanácsoltok a további használat terén? Lehetőleg minél jobban ki szeretném tolni az akku élettettalmát, illetve, elkerülném a felduzzadást.
Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#75895) TigerCat válasza Oscar (#75894) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Uhhh. Használd akkuról amennyit csak tudod. Néha merüljön is le teljesen. Nekem bevált a teljes össze-vissza használat. Asztali gépnek állandóan dokkolva nem szerencsés akkumulátoros gépet használni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#75896) Head88 válasza Oscar (#75894) üzenetére


Head88
addikt

--Az akku felpúposodását úgy lehet elkerülni ha használod az akku-t. (lehet már most is duzzadt valamennyire)
Az élettartama úgy a leghosszabb, ha 2-3 naponta kap legalább 1 töltésciklust. Ha 2 évig kizárólag tápegységről használtad akkor valószínűleg sokat gyengülhetett már a kapacitása a celláknak.

--miniDP-DP kábel tökéletes a külső monitorhoz.

(#75897) Oscar válasza Head88 (#75896) üzenetére


Oscar
tag

Köszi az infót. Akkor innentől kezdve ki-be húzgálom.
A felduzzadást hogyan tudom csekkolni? Gondolom, ha már a szétnyomja a trackpadot, az már késő..

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#75898) TBMC válasza TigerCat (#75880) üzenetére


TBMC
addikt

köszi szépen!
úgy tűnik most rendben működik :R

markbellus.hu 

(#75899) Head88 válasza Oscar (#75897) üzenetére


Head88
addikt

Ahhoz a hátlapot le kell szedni. Ha puklis és benyomható az akku akkor gond lesz a későbbiekben.
Extrém esetekben a hátlapot is le tudja feszíteni. Láttam már ilyet.

(#75900) whited válasza Head88 (#75891) üzenetére


whited
addikt

Mennyi a reális ára egy ilyen early 2015 gépnek?
13 coll
16gb ram
i5
256 ssd

:R

75896: nem elég hetente, kettő hetente egy lemerites és feltoltes?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.