Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76451) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
A voxhoz tartozó vox preferences beállítási panelt is föltelepítettem a gépre, a vox mellé.
Ezt a beállítási panelt, hogy tudom eltávolítni?
A voxot már eltávolítottam.
Előre is köszönöm.

(#76452) brickm válasza jeromosi (#76451) üzenetére


brickm
őstag

App cleaner?

(#76453) jeromosi válasza brickm (#76452) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Itt az app cleanerben mit keressek?
A rendszerbeállításokban látom a vox preferencest, és azt szeretném eltávolítani.
Bocsi, lehet, hogy nagyon kezdő a kérdés :)

(#76454) Head88 válasza jeromosi (#76453) üzenetére


Head88
addikt

Appcleanerben jobb oldalt katt a 3db vízszintes vonal-t ábrázoló gombra, itt válaszd ki a legördülőben a Plugins-t és keresd ki a vox prefPane-t.

(#76455) jeromosi válasza Head88 (#76454) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Köszönöm a segítséget, sikerült.

(#76456) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Lehet, hogy már fölmerült itt a kérdés, de a keresőben nem találtam a választ.
A média gombokat, hogy lehet átálítani, hogy más alkalmazást vezéreljen, ne az itunest?
Előre is köszönöm.

(#76457) TigerCat válasza jeromosi (#76456) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló: MacMediaKeyForwarder

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76458) jeromosi válasza TigerCat (#76457) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Köszi a választ.
A rendszer beállításokban mintha lett volna rá valami lehetőség, hogy ha bepipáltam az alkalmazás nevét, akkor az az alkalmazás használta a média gombokat.
Ez csak egy egy alkalmazásnál működik, vagy én emlékszem rosszul?

(#76459) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Honnan lehet megtudni, h egy pl Macbook honnan származik, mármint hol lett vásárolva?

(#76460) WaterWave


WaterWave
veterán

OSX-re létezik open vpn-es program amivel a nasom vpn-jét el tudnám érni?
Mert sajnos pptp-t kivette a mac a lehetőségek közül mondván, biztonságilag harmatgyenge, az l2tp- meg szharakodik nekem... openvpn lenne a harmadik választás, de az sincs a hálózati opciókban...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#76461) r3dsnake válasza WaterWave (#76460) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tunnelblick

(#76462) WaterWave válasza r3dsnake (#76461) üzenetére


WaterWave
veterán

Letöltöttem, be is húztam a config file-t de be ki 0 B/s.T ír, viszont a program villog a fejlécen. Vagy valamit elszurok, titkositásnál rengeteg lehetőség van nas oldalról, nem tudom melyik a jó openvpn esetén.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#76463) Smiley válasza WaterWave (#76460) üzenetére


Smiley
őstag

Tunnelblick

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76464) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, Beléptem a csoportba egy 2018-as 15-ös Macbook pro-val.
Lightroom, Apple Music 1 óra használat mellett így melegszik a kicsike, elviselhető 🙂
Majd kíváncsi leszek Final Cut Pro mellett mennyire lesz meleg...

(#76465) brickm válasza WaterWave (#76462) üzenetére


brickm
őstag

Ha villog nem tudott hitelesíteni, vagy lekapcsol a szerver.
zöldre vált ha sikerült
Tunnelblicknek tutira működnie kell.

szerk.:vagy a config fileod hibás valamelyik oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#76466) brickm válasza amulet (#76464) üzenetére


brickm
őstag

renderelés alatt 104C-körül számíts cpu maghőmérsékletre...kb... :)

(#76467) WaterWave válasza brickm (#76465) üzenetére


WaterWave
veterán

és hitelesitési probléma hol lehet? mert ez elég tág, sajnos az a baj, hogy ezzel megszívom ugy érzem mert csak a pptp megy, l2te, és az open az nem megy.. valami gáz van a hitelesitéssel de nem jövök rá

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#76468) brickm válasza WaterWave (#76467) üzenetére


brickm
őstag

Hát hol és hogy generáltad a kulcsokat a servernek meg a kliensnek?Első körben ott nézném meg minden oké-e.
Utána, hogy a server certificate-ek meg a kliens sertificate-ek jó helyen vannak-e. meg a config file rá hivatkozik-e, nincs-e elérési út baja.
Ha ez megvan a serveren a profile beállítások és a secret stringek is szivathatnak ha nem jól konfigoltad.

Ha a NAS-odon nincs gond a szerverrel, ennek a proginak hozzá kell tudni kapcsolódni.

open gate-ek közt keress config fileokat, nézd meg azok hogy néznek ki. Hátha meglesz nálad mi nem stimm.

[ Szerkesztve ]

(#76469) WaterWave válasza brickm (#76468) üzenetére


WaterWave
veterán

nason van egy vpn server alkalmazás.
l2tp-ipsec. simán kinyitom a portokat, és a megosztott kulcsot megadom
hitelesitésnél, csak ms-chap v2 van vagy pap, de egyikkel se jó.

openvpn-nél meg sha512 hitelesités van, de van mellette még 20 féle, de ezt ajánlja fel, titkosítás, meg aes-256-cbc

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#76470) brickm válasza WaterWave (#76469) üzenetére


brickm
őstag

Nem tudom a nasodon hogy van, de openvpnnél alapvetően generálni kell egy server crt-t, egy server key-t, egy ca.crt-t ami közös a klienssel, illetve ezalapján generálni a kliensnek egy crt és key file-t. Ezeket fel kell tenni a macbookra, így a config file azokkal fogja hitelesíteni a usert. ezen felül a usernek is meg kell lenni adva a secretben, jelszóval.

én aes256-ot használok. stabil.
de mehetsz aes128al is.

esetleg jutub NAs típus+open vpn server keywords?

[ Szerkesztve ]

(#76471) WaterWave válasza brickm (#76470) üzenetére


WaterWave
veterán

Oké probálgatom... config file-t azt letöltöttem, ahogy irtad 3 file van benne a conf kiterjesztést másolom a programba.
Aztán inditom, de naplóban is baja van a hitelesítéssel...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#76472) brickm válasza WaterWave (#76471) üzenetére


brickm
őstag

Csináld azt, hogy a config fileban megnézed hogy hívja a crt fileokat, meg a keyfile-t. Ellenőrizd, hogy ezek vannak-e a config file mellett és valóban ott fogja keresni őket.
Utána kettesegér a config file-on és megnyitás ezzel...:tunnelblicik.

(#76473) hszilard666 válasza amulet (#76464) üzenetére


hszilard666
veterán

Gratula!

Pokoli egy konfig! :C milyen VGA van benne? Vega?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#76474) amulet válasza hszilard666 (#76473) üzenetére


amulet
senior tag

nem, 550x
köszi 🙂

(#76475) galaxys80


galaxys80
veterán

App Cleaner helyett tudtok valami alternatívát?
Valami Cleaner app lett belőle és mindenre jó csak arra nem amire eddig használtam.

Más:
Ma a Safariba megnyílt ez ablak amiben azt írta,hogy trójai vírussal fertőzött a gép. Ez mennyire valós? A honlap címe Apple. valami volt.
Mallwarebytes-t lefutattam, de nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#76476) brickm válasza galaxys80 (#76475) üzenetére


brickm
őstag

1:en tovabbra is azt használom. Ha kell regebbi telepitő tudok adni.
2: Lol

(#76477) tboldi válasza galaxys80 (#76475) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos, hogy jó AppCleanert találtál?
[link]

(#76478) Head88 válasza tboldi (#76477) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#76479) TigerCat válasza jeromosi (#76458) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A VOX tudja ezt, de le kell tölteni a médiavezérlő beépülőt. Egyébként a kettő megy együtt, nem akadnak össze. Azonban ha bepipálod kizárólag a VOX számára, akkor az felülírja valamennyit, az lesz az elsődleges amit vezérelnek a média billentyűk.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#76480) galaxys80 válasza tboldi (#76477) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Biztos, hogy nem jót. :D Én egész eddig az AppStore-os rettenetet használtam. :)

(#76476) brickm

Neked is köszi.

(#76481) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

Sziasztok,

[BGA reball, reflow, chipcsere]

egy ismerősnek van mabcook pro 15" (early 2011), amin most jött ki a diszkrét videokártya szériahiba. (csíkos kép, belefagy a bootba)

Van a mac-es köztudatban ajánlott szervíz, aki ezt tényleg jól meg tudja csinálni, megfelelő gépekkel rendelkezik, esetleg konkréten chipet is cserél, nem hibásra?

Hőlégfúvóval én is körbe tudom fujkálni, meg a sütős megoldást is ismerem, de ugy tudom ezek nem lesznek igazán tartósak, itt pedig valami olyan kéne.

Köszönök minden véleményt, akár azt is h hova ne vigye!

(#76482) Head88 válasza Satrafuckar (#76481) üzenetére


Head88
addikt

A probléma a 2011 évjárattal nem az, hogy a gpu-alaplap közti golyós forrasztás kontaktos.
Konkrétan az amd hibás chipeket gyártott. (hőlégfúvózás és sütögetés nem ér semmi és ráadásul a nem szabályzott hőfokok miatt még többet ártasz vele mint amennyit használna... illetve flux használata forrasztásoknál kötelező)
Ha reballoztatod a gpu-t az is pár hét múlva megadja magát. (nem véletlen, hogy az ilyen munkára egyik szerviz sem vállal garanciát)

A 2011-es amd chipeknél a flipchip kontaktjai a hibásak amit nem lehet javítani. (a kicsi golyók a szilícium chip alatt)

Sz@r kimondani de engedjétek el a 2011-es gépet. Drága a reball, a komplett chipcsere még drágább és az is ugyanúgy meg fogja adni magát. (új chipet 100% nem fog már senki sem adni neked...ebayen/aliexpressen meg akármit írnak az mind refurbished)

[ Szerkesztve ]

(#76483) Smiley válasza Head88 (#76482) üzenetére


Smiley
őstag

+1
Annyit lehet meg kezdeni vele, hogy EFI szintem le kell tiltani az AMD kartyat es csak az intel-t hasznalni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76484) Head88 válasza Smiley (#76483) üzenetére


Head88
addikt

Vannak erre hardveres letiltási lehetőségek is. (nem okoz gondot egy újratelepítés smc nvram reset sem)

(#76485) Satrafuckar válasza Head88 (#76484) üzenetére


Satrafuckar
tag

köszi a gyors és szakértő válaszokat! :R

a hibára jól következtetünk? ez most a jelenség.
vagy itt fagy be, vagy itt átugrik teljesen fehér képre, és ott.
közvetlen ezen állapot beállta előtt volt pár hirtelen leállás, csíkosra fagyás, egyszer teljesen kék kép is.

intel vga-val szerintetek eladható a gép? természetesen ezt feltüntetve.
neki ez nem opció, mert építész hallgató, tervez, és pont a videokártya miatt kapaszkodik ebbe a gépbe, mai gamer gépre igy hirtelen nem fussa.

(#76486) vasi89


vasi89
addikt

Ez volt már itt? Úgy néz ki sunyiban valamit javított az Apple a "flexgate" miatt? Habár nem tudom, hogy mennyire amiatt de hosszabb lett a problémás szalagkábel az új gépekben viszont ahogy a szövegből kiveszem még így sem biztos, hogy minden gépben ez a helyzet. Viszont ez sem túl életképes megoldás szerintem sem. Ha meg tud róla akkor igazán lehetne bennük annyi, hogy elismerik gyártási hibának. Manapság úgyis elég sok visszahívás van..

[ Szerkesztve ]

(#76487) tboldi válasza vasi89 (#76486) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, volt. Emlékszem, mert én linkeltem. :D

(#76488) whited válasza Smiley (#76483) üzenetére


whited
addikt

És akkor tartósan használható marad ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#76489) kpetyke válasza vasi89 (#76486) üzenetére


kpetyke
tag

Foltosodás esetén cserélik a monitort, és azt sem ismerik el hibának.
Mi van ha foltos kijelzőn lesz flexgate?

(#76490) tboldi válasza kpetyke (#76489) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi lenne? Ugyanúgy cserélik, hiszen egybe van építve a kábel a kijelzőpanellel.

(#76491) vasi89 válasza tboldi (#76487) üzenetére


vasi89
addikt

akkor elnézést :B

viszont ez a foltosódó kijelző jó megoldás :D de szerintem a flexgate miatt megvonnák a cserét a foltosodásra is...

(#76492) Smiley válasza whited (#76488) üzenetére


Smiley
őstag

Hát, kompromisszumos. Ahogyan @Head88 írta, az smc és az nvram reset-et, és a nagyobb frissítéseket se szereti.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76493) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kéne egy kis iTunes help. Most nyergeltem át Spotify-ról és a googli keresések által ajánlott oldallal importáltam a lejátszási listáimat onnan.

Eddig erősen keserves, hogy ha egy szám alapján rádiót indítok, akkor nem olyan jó, mint a spotify, illetve nem látom a következő számokat.
Akkor megpróbáltam a Genius keverést, ez már mutatja, hogy mik jönnek, de valamiért csak két előadótól, két albumot kever be, miközben elég soknál beszerettem a számokat és mondjuk egy jazz szól épp és akkor nyomok genius keverést, akkor is Iron Maiden és Nightwish két albumából kever.

A rádiók jók, de ott sem látom előre a lejátszási listát, ami annyi baj legyen, de úgy érzem teljesen csalódás a kezelése, ellentétes minden mac-es más dologgal. Nem következetes a kezelés vagy nem is tudom.

Hogy a véreresf.szba működik ez az egész? :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#76494) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Honnan a fenéből tudnám beszerezni a high sierra telepítőjét hogy usb telepítőt tudjak készíteni?
Az apple oldaláról csak egy pár MB-os file jön le és nem lehet elkészíteni belőle az usb telepítőt!
Köszönöm!

ˣ

(#76495) amulet válasza tuzpenge (#76494) üzenetére


amulet
senior tag

(#76496) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mi lehet ez? Erős sípoló hang kíséretében jelent meg. Átverés, vagy tényleg vírus van a gépen?

Aquila non captat muscas.

(#76497) Smiley válasza Hegyirabló (#76496) üzenetére


Smiley
őstag

Nehogy bedolj neki, nezd meg jobban azt az URL-t!!!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#76498) Hegyirabló válasza Smiley (#76497) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Gyanús is volt, természetesen nem nyomtam a gombra.

Aquila non captat muscas.

(#76499) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Hogyan tudnám az icloudba mentett jelszavaimat exportálni chromeba? Van erre lehetőség? Kösz :R i

(#76500) TigerCat válasza Lazika (#76499) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem, bár nem olvastam utána. Exportálni biztosan tudod. Esetleg abból a listából könnyebb beírni.

Kulcskarika jelszavak export

Kulcskarika jelszavak export github

Hátha segít...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.