Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) Lazika


Lazika
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de elvesztettem a töltőröl azt a kis muanyagot, amit védi. Tudok valahol olyant venni? Jó, mert véd a portól stb.. :) Köszi.

(#49602) buvartacsko válasza TigerCat (#49596) üzenetére


buvartacsko
addikt

Köszönöm, írtam nekik. :) :R

(#49603) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!utorentnel hogyan kell megoldani,h legyen bejovo kapcsolat?Mobil netet hasznalok telefonrol megosztva.

(#49604) TBMC


TBMC
addikt

Skacok , van valami megoldas a TM mentesenek utemezesere ami mukodokepes, sierra alatt is?szeretnek ha csak es kizarolag minden nap 24:00kor mentene

markbellus.hu 

(#49605) Eszleny válasza TBMC (#49604) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Esetleg ezt megnézheted: Time Machine Scheduler. (személy szerint én nem használtam)

(#49606) r4z válasza TBMC (#49604) üzenetére


r4z
nagyúr

Automatorral keszitesz egy Calendar alarm tipusu scriptet, ami egy AppleScriptbol all:

do shell script "tmutil startbackup --auto"

Aztan letrehozol egy eventet a naptaradban, ami naponta, ejfelkor ismetlodik, es elinditja az Automator scriptet. Done.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49607) lugosi válasza Lazika (#49601) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a fólia érdekel ami rá van húzva körbe?
Milyen géped van (milyen töltőhöz kell)?

(#49608) TBMC válasza r4z (#49606) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! és ez a script a tm mentés befejezésekor leállítja az automata bizt. mentést?
- tehát a lényeg amit szeretnék elérni, hogy midnen nap csak és kizárólag akkor 24:00kor indítsa a tm mentést. és befejezés után ne mentsen, majd csak a következő nap éjfélkor.

markbellus.hu 

(#49609) r4z válasza TBMC (#49608) üzenetére


r4z
nagyúr

Az auto argument csak annyit tesz, hogy nem egy komplett mentest keszit minden alkalommal, hanem az alap (automatikus) TM-hez hasonlo inkrementalisat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49610) Lazika válasza lugosi (#49607) üzenetére


Lazika
senior tag

Az a muanyag, ami a megsafen van. 2015 13" mbp. Nem életbevágó de ha lehetne venni valahonnan, akkor vennék :D

(#49611) TBMC válasza r4z (#49609) üzenetére


TBMC
addikt

Ó. Értem, köszönöm!!! :) :R

markbellus.hu 

(#49612) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Elég rendesen kis akció van az osztrák electronic4you-nál a belépő 2016-os 15"-es MacBook Pro-ra.

[link]

Ez az osztrák official árhoz képest is 300€-val olcsóbb, illetve napi középárfolyamon számolva forintban: 738.000Ft. Tekintve, hogy a magyarországi apple ár: 879.990 ez megérheti itt a fórumos kollégáknak még akár úgy is hogy kiutazik érte az ember és eltölt itt egy napot, vagy rögtön hazamegy vele. (4 napos Budapest - Bécs kirándulójegy rulz) ;)

Bár német billentyűzetes, ez egyrészt hamar megszokható, másrészt lehet rá venni magyar feliratú fóliát. Aki most gondolkodik rajta, szerintem megéri :K

Semmit sem írok alá!

(#49613) Peetey91 válasza Lazika (#49610) üzenetére


Peetey91
senior tag

Arra a kis kupakra gondolsz ugye? Most jutott eszembe, hogy az nekem is elkavarodott pedig szállításkor jó volna használni.

Lehet megérne egy próbát valamelyik Apple üzletben, hátha adnak egyet jófejségből.

[ Szerkesztve ]

(#49614) buvartacsko


buvartacsko
addikt

valaki használ 24 inch monitoron FullHD felbontással Mac-et? tényleg annyira szörnyű mit mondják? van aki elégedett így is?

(#49615) wm2 válasza buvartacsko (#49614) üzenetére


wm2
őstag

jah, min. az új Dell 8K egy Mac Minihez, bár várom már a 12K-t nagyon

Ozora <3

(#49616) bLaCkDoGoNe válasza Lazika (#49610) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem nem tudsz venni ilyet külön, de valóban érdemes lehet egy APR-ben vagy hivatalos szervizben megkérdezni, lehet hogy van nekik és adnak ingyen, ahogy előttem más is javasolta.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#49617) Imy válasza buvartacsko (#49614) üzenetére


Imy
veterán

FullHD 24"-en nem valami jó, nekem 24"-os 4K monitorom van.

(#49618) 1Laci


1Laci
tag

Hello, akad itt olyasvalaki aki használ valamilyen tokot/ hard case-t a macbookon? Jók ezek vagy mind rossz műanyag és karcolódik alatta ha ott ragad valamilyen kosz? tapasztalatokat kérnék :)
Láttam mindenféle márvány-mintás műanyagot amit ráteszel aprópénzért.. kételkedek ezekben :/

Én kaptam egy ilyet, de fel se tettem rá, mert túl masszív szerintem... nekem nem tetszik: thule case

(#49619) Attila!


Attila!
tag

El akarom vinni a gépemet ki tisztíttatni-pasztát cserélni, nem voltam még, milyen árra számítsak?
Az appsoluteot néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#49620) TheMarci válasza Attila! (#49619) üzenetére


TheMarci
addikt

kb 10k lehet szerintem.

Do You Dream?

(#49621) Imy válasza 1Laci (#49618) üzenetére


Imy
veterán

Én sima átlátszó műanyag tokot a banggood-ról.

(#49622) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Van egy furcsa jelenség, ami kb. 1-1,5 hónapja tart és a gyakorisága nő, mértéke romlik.

Elmesélem, hátha valamelyikőtöknek van valami ötlete, hogy mitől lehet. Sehol a neten nem találom a megoldást, hasonló jelenségeket igen, de egyik sem fedi le igazán az egészet.

A jelenség a Finderrel kapcsolatos.

Többnyire minden ok vele és egyszer csak a fájl- és mappaműveletek elkezdenek késleltetéssel végrehajtódni. Van, hogy a teljes végrehajtódás sokkal később történik, de olyan is, hogy azonnal végbemegy csak éppen a végeredmény jelenítődik meg később. Pl. egy fájl duplikátum nem jelenik meg azonnal, de a Finder újraindítása sem frissíti az adott mappa tartalmát, szóval nem erről van szó, hanem egyszer csak percekkel később magától viszont megjelenik.

Ha pl. alkalmazásból mentek, akkor olyan is van, hogy a mentés másként ablakban látom a létrehozott fájlt, a Finder megfelelő ablakában nem, és itt sem segít a relaunch sem, hanem sokkal később egyszer csak megjelenik a tartalom, de el nem tudom képzelni, hogy ez mitől függ.

Az egész az elsődleges, belső SSD-n történik. A file-ok meg mondjuk elektronikus számlák, tehát ici-pici pdf vagy kicsi kép, 10-100kB méretűek.

És nem mindig van így, csak egyre gyakrabban.

A szokásos dolgokat, preferences törlése, maintenance scriptek futtatása, repair permissions, cache-ek ürítése etc. megtettem, talán a Dropbox integration ki- és visszakapcsolása lehet rá hatással, de az sem 100%-os.

Nő a jelenség valószínűsége, ha két tab-ot is használok a Finderben, de igazából tök sztochasztikus az előfordulása és a megszűnése is.

Tapasztaltatok hasonlót valaha? Van ötletetek? Nagyon idegesítő, és nem akarom az egész rendszert újrarakni, ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#49623) Nescafé válasza Imy (#49621) üzenetére


Nescafé
őstag

Linket kérhetek?
Köszi

 iPhone 15 Pro

(#49624) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#49622) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes. iCloud feltöltés nem kavarhat be? Hogy szerencsétlen épp molyolna vele, te pedig megzavarod az ügyes-bajos dolgaiddal...

Bővítő kártya nélkül is ezt produkálja?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49625) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#49624) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

iCloud feltöltéshez semmi köze, abban majdnem biztos vagyok, egyrészt, mert azok a beállításaim nem változtak, a viselkedés viszont igen, másrészt, mert csak beállításokat szinkronizálok oda, fájlokat, mappákat nem.

Memóriakártya meg egy hetes, ezzel szemben a jelenség legalább másfél hónapos.

Olyanokat olvastam, hogy Finder ablak tartalma nem frissül, vagy hogy nem tud valamit végrehajtani, vagy hogy lassú... De ez nem lassú többnyire, csak annak néz ki. Végrehajtja, csak nem akkor. Frissül, csak sokára...

Én inkább attól tartok, hogy valami XtraFinder, TotalFinder, etc. maradvány okozhatja a múltból, ami nem lett tökéletesen eltávolítva, amikor az alkalmazás igen és hogy az került esetleg valamilyen kölcsönhatásba egy frissítéskor megváltozott programrészlettel. (XtraFindert megelégedéssel használtam, ameddig arra volt mód.)

http://www.arrayoflilly.com

(#49626) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#49625) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most azért örülök, hogy maradtam a kétablakos fájlkezelőnél. Findert szinte sosem nyitok, csak ha alkalmazásból kell tallóznom valamit.

Esetleg tedd újra, miután megérkezik a következő frissítés. Ha az sem oldja meg, akkor semmi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49627) Imy válasza Nescafé (#49623) üzenetére


Imy
veterán

Igen, tessék, ez az, de ez a 2015-ös MacBook Pro Retinára jó! Ha más a géped, akkor mást kell nézni.

(#49628) access_denied


access_denied
senior tag

Elakadtam.

Windows 10-en szeretnék (El Capitan) USB telepítő médiát készíteni az alábbi oldalon leírtak segítségével.

Diskpart, Transmac megvan (a dmg image másolása több órás folyamat), viszont utána "C"-t nyomva a macbook olvasgatja csak az USB-t, nem ajánlja fel az opcionális boot lehetőséget, és egy idő után elindul az oprendszer.

A másik probléma, hogy a macen letöltött Sierra dmg-t hiába másolom át mondjuk terminálban midnight commanderrel pen drive-ra, arra meg a Transmac mondja, hogy nem jó az image.

Mindenképp Windows-on szeretnék telepítő usb-t készíteni, mert ha gond van, akkor ezt lenne könnyebb előszedni.

[ Szerkesztve ]

(#49629) TBMC


TBMC
addikt

bmwk1200s: korábban ígértem, hogy jelentkezek. Az ajánlott Safari Technology prw telepítése után, mintha ténylegesen jobb lenne az akkuidő a böngészést illetően tényleg nem fogyaszt annyit. :K

markbellus.hu 

(#49630) TBMC


TBMC
addikt

sorry, kifutottam a szerk időből.
mac os-re létezik valami 3rd party app. ami ingyenes, és segítségével tudom olvasni/másolni egy adott ext4 fájlrendszerű külső meghajtó adatait?

:R

markbellus.hu 

(#49631) Attila! válasza TheMarci (#49620) üzenetére


Attila!
tag

oké, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#49632) r4z válasza access_denied (#49628) üzenetére


r4z
nagyúr

Alt nyomvatartasaval bootolj a Macen, akkor fogja felajanlani a kulso meghajtot.

TBMC: Paragon ExtFS?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49633) bmwk1200s válasza TBMC (#49629) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm, hogy jelentkeztél, de most nem igazán értem... :DDD

"mintha ténylegesen jobb lenne az akkuidő" vs. "a böngészést illetően tényleg nem fogyaszt annyit"

Most akkor csak mintha jobb lenne, vagy ténylegesen jobb is? :DD

Semmit sem írok alá!

(#49634) TBMC válasza bmwk1200s (#49633) üzenetére


TBMC
addikt

sorr. jobb igen :D

r4z: köszi! de valami free-t kerestem volna, most erre jelenleg. bár gondolom akkor nem nagyon van :( más: illetve már annyira nem bízok ebben a paragon-tuxera párosban, hogy hihetetlen. NTFS meghajtókkal sokszor problémám adódik, random hibaüzenetek stbstb.. mennyire örülnék már ha alapjába véve is tudnánk ntfs írni, formázni... de gondolom ez sosem fog bekövetkezni... :U

markbellus.hu 

(#49635) Ragnar95 válasza TBMC (#49634) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Terminalból engedélyezheted egyesével minden NTFS meghajtóra az írást, onnantól nem lehet baj velük.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49636) TigerCat válasza Ragnar95 (#49635) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, csak az sajnos nem látszik az oldalsávban, minden csatlakoztatáskor külön oda kell navigálni... Emiatt nem használtam egy munkatársam gépén. Nem találta meg. Soha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49637) madle válasza Attila! (#49619) üzenetére


madle
őstag

Én is gondolkodom, hogy lassan elviszem tisztíttatni és pasztázni a gépet, de szerintem én veszek valami fain pasztát és azt tetetem rá, mert ott úgysem a prémium minőséget keni rá. Bár remélem ha viszek, akkor azért abból tesznek rá tányleg :D

Ajánlanátok valami jobb fajtát?

(#49638) wm2 válasza madle (#49637) üzenetére


wm2
őstag

barack lekvár

Ozora <3

(#49639) V.Stryker válasza madle (#49637) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem kell túlspilázni.:) Amúgy amióta PC-s boltban dolgoztam, azóta én ezt a fajtát használom csak mindennél és tökre bevált. De az is hozzátartozik,hogy bármit használtam előtte, azok is jók voltak, még a noname is.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49640) TigerCat válasza wm2 (#49638) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg szalonnabőr...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49641) wm2 válasza TigerCat (#49640) üzenetére


wm2
őstag

hmm! :D

Ozora <3

(#49642) r4z válasza TBMC (#49634) üzenetére


r4z
nagyúr

OSXFuse ala van free ext4 driver, de az El Capitan ota bajos a SIP miatt. Ugyanugy, mint az NTFS3G.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49643) whited


whited
addikt

Egy FIFA 12 alatt mennyire normális ha "eléggé" hangos a gép?
Tudom, hogy melegszik de azért nem gondoltam, hogy közel alap beállításon így fog visítani

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49644) lugosi válasza Lazika (#49610) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 2015-ös airé nem jó rá?

(#49645) TBMC válasza r4z (#49642) üzenetére


TBMC
addikt

disabled SIP mellett sem megy az OSXFuse? :B

markbellus.hu 

(#49646) r4z válasza TBMC (#49645) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugy megy, bar nem tudom, mennyire stabil. Egy probat megerhet, ha valoban fontos, bar en inkabb egy virtual Ubuntuval inteznem el. Valahogy nem bizom az ilyen portokban. :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#49647) Ragnar95 válasza whited (#49643) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen normális.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49648) Nescafé válasza Imy (#49627) üzenetére


Nescafé
őstag

Macbook air 13-ra kellene valami.

 iPhone 15 Pro

(#49649) Isikamika


Isikamika
tag

Tudom sokszor volt már téma,hogy tápról,vagy akkumulátorrol használjuk a gépet?! -én sokáig akksiról használtam teljesen feltöltve amíg le nem merül 5-10% ra ,aztán töltőre dugni. Aztán 450 körüli töltési ciklusnál egyszercsak megjelent a "szervizeltesse az akkumulátor"-t felírat. Nem foglalkoztam vele mivel hozta a megszokott üzemidőt,viszont elkezdtem használni csak tápról.Most két hónap után öngyogyulásba kezdett ,mert jelenleg "good" felirat látható az akkumulátor állapotjelzőjében! A design capacity nem változott maradt a 76.9%-on! (Macbook Air 2013mid 13")
Csak mint érdekesség írtam le. (legalábbis nekem az volt )

(#49650) Imy válasza Nescafé (#49648) üzenetére


Imy
veterán

Az is van ott az oldalon.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.