Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) general válasza Honkydoo (#50550) üzenetére


general
addikt

ok, de nem most lesz, csak előre megkérdeztem.

(#50552) 33as válasza Mr.C (#50518) üzenetére


33as
senior tag

Szia, most látom csak dilemmába vagy, ne legyél ha most kell gép akkor nyugodtan megveheted a belépő 2016-os Prot, hiszen nekem is az van!

Nekem mindenre megfelel, igaz nem pro felhasználás mellet :) iszonyú halk, nekem csak alap videóvágáskor kapcsol be a ventim! Igaz nem 4K-ás videókat szoktam vágni, nekem megfelel az 1080p felbontás is!

Ha meg tudsz egy kicsit várni akkor várd meg az új procis verziót, bár szerintem kb 10% lesz a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#50553) Peetey91


Peetey91
senior tag

Kaptam megint egy 30%-os kupont a Parallelsre, ha valakinek kéne akkor írjon egy pü-t. :)

(#50554) bLaCkDoGoNe válasza TBMC (#50537) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szuper.
Mondtam, hogy a Twitter lesz a megoldás.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50555) r4z válasza general (#50529) üzenetére


r4z
nagyúr

MBR formatummal formazd Windows lemezkezelovel. Gondolom Win7-tel akarod hasznalni, az nem tamogatja meg a GUID particios tablat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50556) Lazika válasza TBMC (#50525) üzenetére


Lazika
senior tag

Mondtam én, hogy nincs vesztenivalód, ha írsz neki. Nem semmi :)

(#50557) general válasza r4z (#50555) üzenetére


general
addikt

win 10. a lemezkezelővel nem tudtam megcsinálni, nem hagyta, végül egy külső progival (AOMEI part.kezelő) meg tudtam formázni fat32-re, most oké

(#50558) Mr.C válasza 33as (#50552) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszi a választ!
Venni vagy április elején, vagy június elején fogok, meglátjuk mi lesz, de ahogy kutakodtam arr ajöttem rá, hogy még windows-os gépből is alig-alig akad 16 gb-os ultrabook 500k alatt.... Mindig olyan preferenciáim vannak, amik alig vannak jelen a piacon ;]
És így, hogy néztem, az alap modellt be tudnám szerezni ~460k-ból ami már azért elég jó ár...

sudo rm -rf /*

(#50559) TBMC válasza TigerCat (#50548) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon remélem. :K
az imént hívtak a kollégáim, hogy megérkezett egy UPS futár, Appletől jött csomagom...

Az ígért csütörtöki szállítás... még mindig csütörtöki kézbesítés van mind az Apple mind a UPS rendszerében :D valami más időzónában járhatnak ;]

Alig várom, hogy visszaérjek és kibontsam végre. (na de most tuti videóra veszek mindent)

markbellus.hu 

(#50560) King Unique válasza r4z (#50555) üzenetére


King Unique
titán

Ez konkrétan nem így van, mert támogatja a GPT-t. Illetve az exFAT fájlrendszert is natívan. Ha nála nem működött, akkor vsz a macOS cseszett valamit a formázásnál..

(#50561) TigerCat válasza TBMC (#50559) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre kíváncsi leszek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50562) r4z válasza King Unique (#50560) üzenetére


r4z
nagyúr

Valoban, kevertem azzal, hogy telepiteni nem lehet GPT-re trukkozes nelkul. Akkor marad a macOS particionalasi hibaja.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50563) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mivel lehet megnézni, hogy mi mennyire terheli a gépet? Ma mintha jobban melegedne, mint eddig. Pedig ugyanazok mennek.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50564) tboldi válasza V.Stryker (#50563) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tevékenységfigyelő. :)

(#50565) NTX válasza TigerCat (#50520) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm, pont ilyen programra gondoltam. Ios-re is létezik ilyen vagy hasonló?

(#50566) V.Stryker válasza tboldi (#50564) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hmmm... Dropbox. Így tekeri a gépet? :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50567) TBMC válasza TigerCat (#50561) üzenetére


TBMC
addikt

ha valaki talál rá szavakat.. kérem jelezze..

:O :W

én feladtam...
ismét sorry az offért, de tudom már sokan izgultatok érte.. velem az élen..

NOS, a videó..

:W

markbellus.hu 

(#50568) bmwk1200s válasza TBMC (#50559) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én nem értem ezeket. Nem értik a különbséget kedd és csütörtök között?! ;]

Mint az a bizonyos ügyfél, aki hivja a helpdesket:

Üf: Van egy kis problémám a modememmel.
Hd: Semmi gond, megoldjuk. Milyen operációs rendszere van?
Üf (büszkén): Természetesen egy I-Mac!
Hd: Akkor kattintson a bal felső sarokban lévő almára!
Üf: Nincs ott alma.
Hd: Egy pici alma.
Üf: Semmi sincs. De a bal alsó sarokban van egy olyan, hogy Start.

:DDD :))

Várom a beszámolód és nagyon remélem ez a gép már sértetlen!

(#50567) TBMC: Neeeeem hiszem el!!! Akkor kész! Holnap beszélj Timmel, vagy Federighivel (nem tudom most hirtelen hogy irja a nevét) és lássák a videót, hogy tessék, megint ennyit tudtak. Eszem megáll!

Küld el nekik a youtube linket! Akár már most!

Ez egyébként összes hányadik sérült mac?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50569) TBMC válasza bmwk1200s (#50568) üzenetére


TBMC
addikt

ez az ötödik.
megírtam az emailt egyből amit feldobtam a videót. :W

markbellus.hu 

(#50570) bmwk1200s válasza TBMC (#50569) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egyszerűen nem értem... mi okozhatja ezeket a mechanikus karcokat. És nem értem, hogy hogy nem jelentkezik ez akkor tömegesen. Lassan már én is kezdem elhinni, hogy itt direkt szórakozik valaki veled... ami egyébként meg képtelenség...

Kinek írtad a levelet? Közvetlen Timnek?

Egyéb hiba esetleg? TouchBar? Az ujjlenyomat olvasó? Trackpad?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50571) madle válasza TBMC (#50567) üzenetére


madle
őstag

Durva! Gyakorlatilag ez a space gray szín átka, vagy ennyire gyökér módon kezelik a gépeket a becsomagolásnál? :F

(#50572) KD6-3.7 válasza TBMC (#50567) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ilyen leutodes a gep szelen meg az en 2011-es MBP-on sincs :O
Ennek patika allapotban kene megjonnie! Agyergorcsot is kapnek komolyan!

(#50573) TBMC válasza bmwk1200s (#50570) üzenetére


TBMC
addikt

nemtudom, ezt most jelenleg be sem kapcsoltam, egyszerűen nem érdekel. - majd talán ha picit megnyugszok.. bár már mi értelme...

ahogy kibontottam, s felvettem videóra az egészet, becsomagoltam vissza (mint ahogy ezt korábban is tettem mindig)....

Federighinek írtam a privátjára (amiről írt nekem ma, mert látta, hogy kollegám átvette a gépet) és CCre toltam Timet.

(tényleg szorry mindenkitől, nem szerenték offolni, ne haragudjatok...)
...úton vagyok már edzeni, ha agyban nem is leszek ott, de legalább kiadom magamból ezt a feszkót. vicc :W

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50574) general válasza TBMC (#50573) üzenetére


general
addikt

Szerintem ez nem off, egyrészt nagyon kíváncsiak vagyunk, mert ez már tuti szopatás, másrészt igenis hasznos, ha valaki más is hasonló helyzetbe kerülne, lássa ezt. Az Apple pont az a cég, ami pont a tökéletességre építette fel az imidzsét, ilyen nem fordulhat elő másodjára sem (oké, elsőre néha, de cserélik), nemhogy ötödjére!
Szóval írjad csak nyugodtan nekünk az infókat! :C

...

Más. Windowsról áttérve nyilván sok nekem az új és szokatlan, van, amin ámulok, de van, ami bosszant, mert hiányzik, megszoktam. Ilyen például az az apróság, hogy, ha egy begépelt sorban a kurzorral megyek valamelyik irányba, értsd, folyamatosan nyomva tartom azt, vagy akár Backspace-szel (bocsi, Delete-tel) haladok visszafelé, hát itt olyan csigalassúsággal halad a kurzor, hogy megőszülök! Lehet ezen változtatni valahogy, vagy MacOs alatt egyszerűen ilyen?

(#50575) lmno válasza TBMC (#50573) üzenetére


lmno
őstag

"Federighinek írtam a privátjára (amiről írt nekem ma, mert látta, hogy kollegám átvette a gépet) és CCre toltam Timet."
Nézzük a jó oldalát: De menő itt valaki :C (bocs :)) én biztos nem bírnám idegekkel )

(#50576) V.Stryker válasza TBMC (#50573) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sorry, nekem csak annyi jött ki - bevallom kínosan röhögve - "hát b+!" :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50577) tboldi válasza general (#50574) üzenetére


tboldi
nagyúr

TBMC: :(

(#50578) biker válasza TBMC (#50567) üzenetére


biker
nagyúr

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50579) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Egy kis érdekesség: [link]

Ha valakinek kedve támadna megváltoztatni a fontot a safariban.

Hát ez nagyon mókás amúgy... és csomó themet le lehet tölteni, pl. a facebookot nagyon egyénire lehet szabni :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50580) general válasza tboldi (#50577) üzenetére


general
addikt

ó igen, köszi!! :R

(#50581) Diokhan válasza TBMC (#50573) üzenetére


Diokhan
addikt

Nagyon sajnálom, hogy ismét így jártál. Már éppen gondoltam is rá, hogy vajon mi lehet az új gépeddel. Remélem a vieó láttán személyesen hoznak neked egy makulátlan állapotú gépet!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50582) lugosi válasza TBMC (#50525) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az komoly!!!

Szerk.: látom, most se sikerült nekik... :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#50583) TBMC válasza lugosi (#50582) üzenetére


TBMC
addikt

válaszolva így mindenkinek egy hozzászólásban:
most már csak azért is kitartok az igazam mellett, és addig megyek el ameddig csak tudok-és bírom még idegekkel.
viszont attól is tartok most merá, hogy tényleg őúk fognak beoffolni, hogy jó OK. kapoke gy refundot és elfelejtettük egymást... viszont akkor már csakazért is kötöm az ebet a karóhoz és berendelem mégegyszer. nem tehetik meg hogy nem fognak kiszolgalni. (mindezekmellett sajnos iszonyatosan szeretem a gépet ami nálam van, kurvajó. de tényleg imádom-minden szopás mellett)

és sorry, hogy nem off vagy off már nem tudom eldönteni, nyilván sok embernek bántja a szemét, hozzáteszem iszonyúan jogosan, hisz én sem biztos, hogy kiváncsi lennék egy emberke siránkozására, de már csak azért is posztolom a fontosabbakat, ha nem bánjátok. ha gond jelezzétek, és nem írok róla többet.

köszönöm mindenkinek! :R

markbellus.hu 

(#50584) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nyilván kapcsolódik a topikhoz, illetve az sem semmi, hogy közvetlenül Craig Federighivel levelezel, szóval szerintem rendben van. Amíg át nem megy sírás-rívásba... Ha lehet, próbáljunk a PH! színvonalát tartani és szakmai szinten maradni.

Egyébként továbbra is drukkolok, hogy jó géped legyen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50585) biker válasza TBMC (#50583) üzenetére


biker
nagyúr

Szeritem a hatodikat Craig hozza ki személyesen :)
Vagy 3D kamerák előtt Ő nézi át és csomagolja be neked

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50586) lugosi válasza TBMC (#50583) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem off.

Én éppen ellenkezőleg gondolom, egyáltalán nem hiszem hogy bedacosodnának és azt mondanák hogy akkor nem szolgálnak ki, sőt szerintem éppen ellenkezőleg, valami nagyobb kártalanításra számolnék.

(#50587) bmwk1200s válasza TBMC (#50583) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Reagáltak az Appletől erre a... már tényleg botrányra?

Semmit sem írok alá!

(#50588) general


general
addikt

van egy olyan gondom, hogy tegnap háromszor is eldobta a macbook a wifit (a router rendesen működött tovább, tableten neteztem). egyszerűen megszűnt a kapcsolat. próbáltam sok mindent, lezártam majd vissza, újraindítottam... majd egy idő után magától visszajött. nagyon nem kóser. mitől lehet ilyen?

szerintem kapcsolódik ehhez: letöltöttem a Szifon ajánlása alapján az iStatbar appot, a wifi jelvesztés azóta van. okozhat egy app ilyet?

mindenesetre megpróbáltam uninstallálni, szóval leszedni az appot, de nem tudom :B !! hogy a bánatba' lehet eltávolítani? kitöröltem a letöltések mappából, az Alkalmazások mappából is, de a progi fut tovább, mintha mi sem történt volna..! hogyan kell eltávolítani teljesen egy. applikációt? ez nekm nagyon fura. az meg még inkább, hogy sehol nincs nyoma, csak látom, hogy működik a felső sávban... az Onyx nevű progi sem ltja, nibcs az alkalmazások listájában!

(#50589) TBMC válasza bmwk1200s (#50587) üzenetére


TBMC
addikt

igen, csak nekem nem volt alkamas épp, sajnos.
most fél1-1között fog hívni elvileg. ja igen közben Frederighi lepasszolta az ügyet Ken o' Mahonynak, mondván, hogy ez az ő részlege... :U

markbellus.hu 

(#50590) bmwk1200s válasza TBMC (#50589) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Engem meg is lepett, hogy az operációs rendszerekért felelős vezetőnek mi köze van a hardwaret érintő minőség-ellenőrzési hibáknak... szerintem semmi, de lehet tévedek. Ami fontos, hogy hívni fognak, és nagyon remélem, hogy normális megoldást találnak a kárpótlásodra.
Ha nem, akkor youtube, reddit, twitter.

Semmit sem írok alá!

(#50591) TigerCat válasza general (#50588) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Menübáron kilépsz az alkalmazásból és utána törlöd.
Összefoglalóban: AppCleaner

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50592) Mtt


Mtt
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy "vótmá" kategória, de nem találtam - pedig kerestem: szeretnék BootCamp segítségével egy Windows 7-et tenni a 2012 Mid Pro-mra, de sehogy sem jön össze... Addig eljutok mindig, hogy felkerül a pendrive-ra a Win7, felteszem mellé a letöltött BootCamp zip tartalmát, amit kér, újraindul a gép, aztán először egy nagy fehérség, majd vagy egy nagy feketeség fogad, vagy ha épp idegességembe kirángatom a pendrive-ot, akkor írja, hogy helyezzek be egy telepítő sticket az USB portba, és nyomjak meg egy gombot a folytatáshoz, de semmilyen gombnyomásra nem reagál... 64 bites Win7-tel próbóltam (Ultimate és Prof. verziókkal) mert 16GB RAM van a gépbe, amit ki szeretnék használni.

Mi lehet a gond? Találkozott már valaki hasonlóval?

Köszi előre is a segítséget. :R

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#50593) TBMC válasza bmwk1200s (#50590) üzenetére


TBMC
addikt

én sem értettem, csak annyit mondott, hogy Tim neki passzolta le, őt bízta meg vele. Ő pedig végül továbbadta az illetékes, Ken nek.

Megtörtént a beszélgetés háromnegyed 1kor, kb negyed órát beszélgettünk, elmondta, hogy mennyire csalódott, és fel sem tudja fogni mi történik, és hogy korán reggel mikor olvasta az emailt lesokkolta. Kérdezte mit szeretnék a továbbiakban mondtam nekem egy makulátlan gép kell. Aztmondta rendben ez esetben: "it will be manually check, and after check they other stage will check another and at the end it will by checked by me"

szóval elmondztam neki erre válaszul, hogy korábban is ezt ígérgették, hogy le lesz csekkolvas és sehol semmi. mondtam neki mennyire elégedetlen vagyok és felháborodott, mondta, hogy megérti, és próbáljak hinni neki, most már a következő tuti jó lesz.

és azt is mondta még, hogy "this will be the final unit that we will shipping to you, we can not either ship further units, if it will have problems we will make a refund for that" erre válaszul adtam neki, hogy nehari, de ez nevetséges. Nekem egy gép kell nem az összeg, és mint a videón is látja így érkezik hozzám, én a szenvedő alany vagyok basszus, nehogymár még ő magyarázza, hogy ha netán ennek is baja lenne nem fognak újat küldeni. VICC.

"so we will ensure that will be the biggest quality check on that unit so it will be checked, and checked and checked again. if having some problems we wont have an option to change that only we can give a refund for you" - nevettem egyet, és hajtottam az igazam, hogy b@szki ti hibáztok ez nevetséges, ne vicceljen már, minden ott van a videón is basszus. mondta, hogy érti tudja, de ez lesz az utolsó az tuti.

mondta, hogy innetől kezdve directbe csak vele kommunikáljak, minden hozzá özönlik be, mindent neki továbbítanak. folyamatosan szeretne velem kapcsolatban lenni. mindaddig míg meg nem érkezik az új.

aztán még betoltam, annyit, hogy iszonyó sok időt csesztem már el ezzel, és folyamatosan alkalmazkodnom kell a futérokhoz stbstb, plusz a supportos és egyéb beszélgetések is megannyi időt vesznek el. mondta, hogy igen tudja, de most neki az elsődleges, hogy kapjak egy tökéletes gépet, aztán a későbbi beszélgetésekben meglátja, hogy "what we can offer for you for the inconveniences" ... hát kíváncsi leszek, nem várok el semmit, sőtt. de az lett volna a minimum, hogy maguktól ajánlanak fel bármit a továbbiakban...

..hát ennyi egyelőre itt tartunk. szóval hamarosan úton lesz a 6. macbook.. :U

markbellus.hu 

(#50594) TigerCat válasza TBMC (#50593) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még régen volt egy hasonló esetem. Nem lett tökéletes. A végén eladtam a gépet, úgy megutáltam... Remélem neked jól alakul a végére.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50595) Black Dragon válasza TBMC (#50593) üzenetére


Black Dragon
addikt

Felajánlanak neked egy 1 éves Apple Music membershipet. ;] Akkor sírva röhögnék. Komolyra fordítva kb adnak majd egy gift cardot, jobb esetben 100-200 dodó értékkel. Az Apple sajnos nem arról híres, hogy pénzt adna ki a kezei közül, bármi is töténjék. Ettől függetlenül hajrá, most már csak jó lesz!

(#50596) Mr.C válasza TBMC (#50593) üzenetére


Mr.C
őstag

bocsi, hogy belekottyantok, de ez a "[...]hogy érti tudja, de ez lesz az utolsó az tuti." dologgal az a gond, hogy
1: ultimátumot adott, azaz tudod, ha nem kell, akkor nincs több lehetőséged szóval ez által erősíti benned a kompromisszum felé hajlást (azaz elfogadod úgy, ahogy érkezik)
2: ha meg mégsem kell ami jön, akkor is venni fogsz egy újat, papíron meg az már egy "new case" lesz, szóval itt is mossa kezeit

(amúgy igen okos húzás, mert ha tényleg hibás lesz, és remélem, hogy nem, akkor is te fogsz a szenvedő alany lenni vagy az UPS-re fognak mutogatni)

sudo rm -rf /*

(#50597) TBMC válasza Black Dragon (#50595) üzenetére


TBMC
addikt

tényleg, remélem semmit nem adnak. nem várom el egyszerűen nem kell. csak egy krva gép, ami hibátlan. olyan mint amilyennek lennie kell-lennie kellett volna az első pillanattól fogva... :O

Mr.C: igen tudom, de én egyáltalán nem fogok szemethúnyni e fölött. neekm ne utaljon vissza pénzt nekem a gép kell.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50598) bmwk1200s válasza TBMC (#50597) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem nagy vigasz, de itt azert joparan melletted vagyunk.
Ha ne adj isten megint serult gepet kapnal, lesz egy otletem.

Addig is tarts ki!

Semmit sem írok alá!

(#50599) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha facebookról letöltök egy képet, akkor miért nyitja meg utána a nézegetővel? Ha más oldalról töltök le képet, akkor nem. :U

Ez a Disk Diag alkalmazás az összefoglalóból még mindig ajánlott? Azt nézem nem frissítették 2015 óta. :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50600) Mtt válasza Mtt (#50592) üzenetére


Mtt
tag

Megoldódott, hogy megmaradjon az információ, az volt a hiba, hogy USB 3.0 pendrive-ot használtam, és csak a 2.0-t támogatja a BootCamp...

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.