Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) TBMC válasza TigerCat (#50948) üzenetére


TBMC
addikt

sztem ott leghamarabb majd ősszel várhatunk frissítést. :K

markbellus.hu 

(#50952) danilla válasza V.Stryker (#50950) üzenetére


danilla
őstag

:N

https://twitch.tv/ddplayzone

(#50953) Alex91 válasza TBMC (#50951) üzenetére


Alex91
félisten

Jonnek az iMac-ek, gondolom par het, es itt vannak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50954) Frontiner válasza V.Stryker (#50950) üzenetére


Frontiner
aktív tag

A 16-os árába adják.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50955) Alex91 válasza V.Stryker (#50950) üzenetére


Alex91
félisten

Lentebb. 133k a 150k helyett.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50956) TBMC


TBMC
addikt

van erre vkinek bármiféle ötlete? - hogy látszódjon az ikon a dark themen is. mert jelen esetben csak akkor látszódik ha rákattintok. van több alkalmazásom is, aminél nincs ikon-illetve van, csak nem látszik.

:F

markbellus.hu 

(#50957) TigerCat válasza TBMC (#50956) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az ilyeneket manuálisan lecseréltem...

Kár, hogy nem jött mekes frissítés, viszont a piros szifon bejövős, lehet, hogy benevezek egyre.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50958) r4z válasza TBMC (#50956) üzenetére


r4z
nagyúr

Sajna, ami nem tamogatja az El Capitan fekete menubarjat, az ilyen marad, ha csak bele nem nyulsz kezzel. Gondolom a DSmenut is beleerted, en csak ezert rejtettem el Bartenderben.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50959) TBMC válasza TigerCat (#50957) üzenetére


TBMC
addikt

hogyan tudnám ezt manuálisan cserélni? :B

markbellus.hu 

(#50960) wm2 válasza TigerCat (#50921) üzenetére


wm2
őstag

:C

Én szeretem a VLC-t, nincs vele gond, ingyen van, a valamikor a múlt században frissített MPlayerX-ért meg 2 ajrót kérnek a storeban, ez inkább szemöldök huzogató, mint az, hogy a legfrissebb verzió nem működik vmi faszán a Kapitánnyal.

SE. Az utóbbi időkben az Apple egyetlen értelmes jósága volt. Nem vagyok telefon-facebook függő így a bunkóphone nálam nem játszik, de a 128Gb sem. :-) Hamarabb előfizetek egy VOX LOOPra és plusz Google tárhelyre.

Apropó VOX. Frissült.

Enhance your music listening experience with VOX Player extension for media controls

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50961) TigerCat válasza TBMC (#50959) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megkeresed a fájlt, képszerkesztővel megcsinálod a fehéret és lecseréled. Amikor még a ClipMenu-t használtam, így oldottam meg: Dropbox link

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50962) TigerCat válasza wm2 (#50960) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, jó sz...r lett az új verzsön. Mert nem tudom beállítani, hogy a VOX induljon, de ne kizárólag csak azt vezérelje, hanem ami épp aktív. A régi így működött. Ez túl erőszakos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50963) TBMC válasza TigerCat (#50961) üzenetére


TBMC
addikt

igen, azt gondoltam, de pont itt vagyok elakadva :(

nem találok képfájlt. csak ezt az icns packet, ez pedig nem tartalmazza a menübar ikont :F

markbellus.hu 

(#50964) kissoliver


kissoliver
csendes tag

Sziasztok!

Lehet béna kérdés, meg volt is róla szó de nem találtam hirtelen.
Olyan mentést tudok csinálni egy külső merevlemezre/másik win pc-re hogy majd az új gépre , azt rádugva, költöztető asszisztenssel detto ugyan azt az állapotot visszahozzam(alkalmazások,mappák..stb), amit jelenleg is használok. Tudom hogy time capsule-al ez lehetséges, de akinek nincsen az tud-e hasonló fullos mentést.

Előre is köszönöm!

(#50965) wm2 válasza TigerCat (#50962) üzenetére


wm2
őstag

ne mááár pedig tök ígéretesnek tűnt :)

mondjuk ezt a parasztvakítást nem értem, hogy mindenki tolja a 24/192 hig-res cuccokat, amikor egy vak teszt alatt megnemmondaná h 160kbps mp3-at hallgat és simán elfér 16-32-64-en

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50966) general


general
addikt

használ itt valaki Photoshopot komolyabb szinten? esetleg Wacom táblával együtt? lennének kérdéseim, mert nagyon fura és idegesítő nekem, hogy nem tudom úgy beállítani és használni MacOs alatt, mint Win alatt volt. annyival gördülékenyebb ezt Windows-zal használni, nem is értem... :(((

(#50967) TigerCat válasza TBMC (#50963) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem lesz meg valahol eldugva egy mappában, akkor sajnos nem tudod lecserélni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50968) TigerCat válasza kissoliver (#50964) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, a lemezkezelővel recovery menüből (CMD+R indításkor), vagy vagy SuperDuper!-rel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50969) Ragnar95 válasza wm2 (#50960) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MPlayerX-nek nem az AppStore-os verzióját kell használni, ami ingyenes és pár hónapja volt frissítés emlékeim szerint, bár valamiért a hivatalos oldalon a changelog az 1.1.3-as verziót írja legfrissebbnek, pedig van 1.1.4 is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50970) Somansky


Somansky
aktív tag

Ujra felvetődött bennem a felbontés mizéria :)
Most vettem észre Lightroomban, hogy a beállított 2560x1440-es felbontásomat a duplájának érzékeli...azaz 5120x2880-at ír system infora. Ha Feljebb viszem akkor duplázza azokat is, egyedül a monitor natív 3840x2160-as felbontást írja jól ki. Az 1920x1080-as is duplának mutatja, de ebben meg ugye pixelesek lesznek a képeim....
Ennyivel akkor lehet terhelek a gépet azzal, hogy számol a más felvontés miatt feleslegesen? ezt ugye írja is amikor átállítom...

Mit javasoltok?

www.somansky.com

(#50971) wm2 válasza Ragnar95 (#50969) üzenetére


wm2
őstag

remek! máris töltöm! :DDD

Ozora <3

(#50972) bLaCkDoGoNe válasza Ragnar95 (#50969) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Még mindig tele van tömve adware-rel?
Én emiatt használtam sokáig az ósdi AppStore-os verziót, utána áttértem a VLC-re és az mpv-re.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50973) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ennyire kamuznak a cégek itt is? Itt van ez az app. Ott a leírásban, hogy az eredeti ár 9,99, de ha jobbra megnézem a listát, jó lesz az max 3,99 -nek is. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50974) wm2 válasza bLaCkDoGoNe (#50972) üzenetére


wm2
őstag

Ez is MPV based on. Sokkal jobb, finomabb a görgetés a filmben és a hangerőben. Pontosabb. De még nagyon kísérleti.

És open source nem 2 ajró. :-))

Ozora <3

(#50975) bmwk1200s válasza general (#50966) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Párom azt használja, többek között. Írd meg a kérdést és megírom, ha megjött rá a válasz :)

Semmit sem írok alá!

(#50976) bLaCkDoGoNe válasza wm2 (#50974) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az lemaradt, hogy anno amikor letöltöttem a store-ból (valamikor 2011-ben), ingyenes volt az MplayerX, szerencsére nem adtam érte pénzt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50977) Ragnar95 válasza bLaCkDoGoNe (#50972) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kb 4 éve telepítettem, akkor még nem volt benne AdWare semmilyen szinten és én azóta sem találkoztam vele, de friss telepítésnél nem tudom,mi a helyzet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50978) general válasza bmwk1200s (#50975) üzenetére


general
addikt

ok, köszi. kíváncsi vagyok, neki mik a tapasztalatai. bár ha előtte nem használta Win-nel, akkor lehet fel sem tűnik neki. :)
én a Wacom Intuos Pro-n a touch opciót is használom, konkrétan a zoomolást két ujjal folyamatosan, nem a Scrubby zoom-mal csinálom a ki-be nagyítást. (ez egyébként furán működik, mind Win, mind Mac alatt a Scrollal fel van cserélve..)
a bajom az, hogy irgalmatlanul érzéketlen a touch-csal a zoom Mac alatt, de ez a trackpaddal is ilyen, sőt egérrel is, ha a görgőt használom. képtelenség így használni ezt az egyébként hagyon kényemes és király opciót. az összes zoomolás irtó durva és akadozik, még a touch ring-gel is ( a Wacomon) Win alatt mint a vaj, úgy működik minden ki- és belezoomolás.
letöltöttem a Smooth Scroll appot, ami valamelyest segített, viszont pl böngésző alatt ha jó a scroll sebessége, akkor PS alatt csak a két véglet van, 1 px méretűre zsugorodik vagy maxmax belenagyítás.... érthetetlen. ha a Smotth Scrollban leveszem a step size-ot 1-re, akkor so-so, már kezelhető, de még mindig ordenáré, túl aggresszív. be lehet ezt valahogy állítani könyörgöm? annyi fotós és retoucher használ Mac-et, hogy nem zavar ez senkit? :) tudom, hogy vannak egyéb opciók a zoomra, de számomra ez a legkényelmesebb, a legkevesebb plusz mozdulatot igénylő, nem kell elemelnem a tekintetemet a monitorról sem.
mi a fenéért működik az ilyen bárdolatlanul Macen?

(#50979) wm2 válasza bLaCkDoGoNe (#50976) üzenetére


wm2
őstag

Most ilyeneket már 2009-ben csináltunk fluiddal, de a dark theme kedvelőinek tetszhet, egyelőre free :-) Viszonylag low resources a cucc, a háttérben youtubezok tehetnek vele egy próbát ha a Safari hazavágja őket

DeskApp for YouTube

Ozora <3

(#50980) bmwk1200s válasza general (#50978) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tovabbitom a kerdest :)
Probaltam kozben keresni vmi megoldast neten, de meg csak hasonlo panaszt sem talaltam.
Remelem tenyleg csak vmi beallitasi problema.
Wacomnak nincs frisebb drivere esetleg?

Semmit sem írok alá!

(#50981) TBMC válasza general (#50978) üzenetére


TBMC
addikt

holnap megnézem az irodában.
én nem használom a touch opciót rajta. az rmbpro trackpadje nekem sokkalkényelmesebb. pláne mivel balkezes vagyok. ugyan korábban próbáltam használni a touch funkcióját, akkor sem tűnt fel ilyesmi :F

balkéz tábla, jobbkéz bill/trackpad/egér
általában csak AIbanszoktam a wacomot használni, egérpárti vagyok.

markbellus.hu 

(#50982) general válasza TBMC (#50981) üzenetére


general
addikt

bmwk1200s mindig a legújabb driver van fent, de próbáltam már régebbivel is.

okés, köszi!
az a baj, hogy nemcsak a Wacommal szarakodik, hanem mint említettem, minden beviteli eszközzel fos a zoom funkció. durva, nagyokat ugrik, semmi finomság, mint amit pl a trackpad nyújt böngészés meg minden más alatt, így értem. Windows alatt minden nagyon finom ebben a dologban.

nem akarok át állni Macre, de tudni akarom mindkettőt használni "becsukott szemmel is". nyilván értitek. én ebből élek, fotózok, rengeteget utómunkázok, és retusálok nem alap szinten. a Macbook nekem alapvetően backup gép, illetve ha úton vagyok, legyen nálam menteni, dolgozni, stb... Nincs bajom a Windows-zal, megvannak a hülyeségei, de lám, a Macnek is, van, ami nagyon nehézkes Mac alatt. nem érdekel, milyen oprendszert használok a munkámhoz. hogy melyik hogyan működik egy adott szoftverrel, az viszont nem mindegy. viszont hordozható eszközben nincs párja sztem a Macbooknak, ezért vettem ezt. :) és ha lesz rá keret, a 15"-ra fogom cserélni, mert egyébként imádom. :)

[ Szerkesztve ]

(#50983) TigerCat válasza wm2 (#50974) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, ez legalább nem fagy ki külső kijelzővel sem és végre megy keret nélkül, ami rettenetesen hiányzott a VLC-ből:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50984) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok! Ismét problémám van a mikrofonnal Facetimeval. Konkrétan nem hallanak engem, de csak az MBA-n. Másik MBA-n müködik, ipad airen is megy. Amit javasoltatok, hogy állitsam a mikofont defaultra, azon is volt, más választásom nincs is.
Néha müködik, néha nem, de inkább nem. Mit tudok tenni.
Minden mással hibátlan a mikrofonon.

Googlézgattam, de nem találtam semmi relevánsat...
Köszi!

(#50985) megema válasza wm2 (#50974) üzenetére


megema
őstag

Én a Soda Player-nek örültem meg a VLC és az MPlayerX után, de annak is vannak még hiányosságai, és Chromium alapúnak tűnik. :U

Az IINA is szimpatikus, le is szedtem, amikor múltkor linkelted. Remélem nem felejtik el fejleszteni... Pl. a deinterlacing opciót hiába engedélyezem, nem aktiválja. A forced feliratokat se kezeli még. Alfához képest mondjuk egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#50986) wm2 válasza megema (#50985) üzenetére


wm2
őstag

picit bugos még, de jól illeszkedik a VOX felületéhez is, és így tovább lehet navigálni a videók/számok között, miközben szépen körvonalazódik a playlist is, vagy 400 mega ramot eszik, de a CPU full of low

Dark YouTube + VOX

jah igen, ezekkel az a baj, hogy abbafejezik a fejlesztést hirtelen egyszarcsakamikorkileszatökük a macos-el :-) érdemes írni a fejlesztőnek, abból látszik, hogy érdekel mást is

amúgy, a dark értesítési központ hiányáért be is kaphatják

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50987) wm2 válasza TigerCat (#50983) üzenetére


wm2
őstag

Ez egy komoly versenytársa lett úgy tűnik

https://mpv.io

Ozora <3

(#50988) wardemi


wardemi
senior tag

Egy olyan gondom van (bár Béta van, de hátha tud rá valaki vlmit), hogy Béta 6v óta nem tudok tovább frissíteni, mert újraindítást kér hozzá. Mikor ez kijön, rányomok hogy tegye meg, eltűnik a popup és nem történik semmi. Volt már kézzel resi, terminálból stb de semmi. Esetleg ötlet? [kép]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#50989) TigerCat válasza wm2 (#50987) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, nézegettem már, de valahogy nem jött be. Talán adok neki egy esélyt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50990) wm2 válasza TigerCat (#50989) üzenetére


wm2
őstag

még én is kitartok a VLC mellett, ami görget pár kódot maga előtt, ötven nyelven tszáz platformra :)

Ozora <3

(#50991) kissoliver válasza TigerCat (#50968) üzenetére


kissoliver
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#50992) kissoliver


kissoliver
csendes tag

Sziasztok!

Ha egy gép bontatlan, nem aktivált még és leellenörzöm a serial no. alapján mit kellene írnia?
Beleütköztem egy olyanba, hogy bontatlannak vélt a termék viszont a check alapján lefogjárni a garanciája.
WTF? Esetleg ha felhívom a supportot ők tudnak mondani valamit erről?
Hogyan tudnám még leellenőrizni ezen kívül, hogy tényleg zsír új, aktiválatlan?

Előre is köszi!

(#50993) bmwk1200s válasza general (#50982) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha pl. quicklook-kal nyitod meg a psd kiterjesztést és trackpaddel zoomolsz tökéletesen smooth.
Az Adobe sara, hogy így irták meg a photoshopot macre. Megnéztem páromat, ahogy kipróbálja a zoomot trackpaddel és a wacommal, értem a panaszod okát, de ez nem mac hiba, ez adobe fail. Szarnak rá valószínűleg. Azt tudom, más is panaszkodott már arra, hogy 3rd party egerek borzalmasan mennek, de mivel én csak a gyári trackpadet használom, párom egy alap logitec egeret, a wacomot és trackpadet együtt így őt nem zavarja különösebben ez a zoom lag.
Sajnálom, hogy nem tudok megoldást. Esetleg, ha eddig nem nézted, megpróbálhatod a PS beállításaiban a GPU-nál, hátha számít valamit.

Semmit sem írok alá!

(#50994) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Hát ez az új mini player a frissített iTunesban nem jön be. Eddig tök jó volt az automatikus méretállítás, most meg húzgálhatja az ember... miért kell a jót is elcseszni? :(((

Semmit sem írok alá!

(#50995) apeto86


apeto86
csendes tag

hátha érdekel valakit: a 13-as MBA 264e a media marktban [link]

(#50996) kissoliver


kissoliver
csendes tag

Tudnátok segíteni, ez milyen billentyű kiosztásos? B jelőli, hogy Bristish ?
Azt tudom, hogy az MG meg a magyar kiosztást jelöli.

Angliából vásárolt B sorozat számú gép, lehet magyar billentyűzet kiosztású ha úgy lett rendelve? Vagy mindenképpen szerepelnie kell az MG kódnak, hogy magyar kiosztásos legyen.

[ Szerkesztve ]

(#50997) bmwk1200s válasza kissoliver (#50996) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A felso kod angol kiosztasu, az also magyar.

Tipus kodok: [link] - pro gepek
[link] - air modellek
Regio kodok: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50998) Hunter2


Hunter2
addikt

van nálam egy 2007-es mecbook, újra kellene telepíteni de a net recovery nem megy mivel apple ID beadása után a "This item is temporarily unavailable" üzenet jön már sokadszorra.
A másik hogy a transmac-el készített bootolható OSX telepítőt meg nem ismeri fel a gép induláskor hiába nyomom az "alt"-ot csak a HDD-t mutatja. indulás után viszont látja a pendrive-ot tehát az usb port jó.
Az optika döglött a gépben, külső optikát még nem próbáltam.
Valakinek valami ötlet?

(#50999) kissoliver válasza bmwk1200s (#50997) üzenetére


kissoliver
csendes tag

Köszönöm! :)

(#51000) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Őőőő, miért van az, hogy ha elmegy a net (wifi meg belső hálózat van), akkor hiába van bedugva és felcsatlakozva egy mobilnetes stick, nem megy át annak a netelérésére, amíg a wifit ki nem lövöm?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.