Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) ArrayOfLilly válasza wm2 (#49739) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Meg is jelenik, ha úgy állítod be. Show view options, Sizes bepipálva és a Calculate all sizes is.

http://www.arrayoflilly.com

(#49752) allein


allein
addikt

Sziasztok. Használ valaki ilyen tokot? Valamelyik nap bent voltam a MOM Park Apple üzletben, náluk nincs ez a márka. Van nekük valami más márkájú tok és jóval olcsóbb is volt. Nem az összegen van a hangsúly, csak érdekelnének a tapasztalatok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#49753) TBMC válasza ReFleXx (#49746) üzenetére


TBMC
addikt

virtuál win/linux - parallels lesz a barátod :K

markbellus.hu 

(#49754) TheMarci válasza allein (#49752) üzenetére


TheMarci
addikt

Még régesrégen fehér MacBookomon volt ilyen. Igazából tette, amit kell, könnyen felment rá, jó volt a fogása, védte a gépet.

Do You Dream?

(#49755) buvartacsko válasza allein (#49752) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ez annyira felesleges...

(#49756) TommyNagz válasza buvartacsko (#49755) üzenetére


TommyNagz
senior tag

+1: bemegy alá a por, a sarkoknál szerintem több kárt csinál mint hasznot.

encapsulation dot1q

(#49757) TigerCat válasza TommyNagz (#49756) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az i7-ről is levettem, bár ezüst, nem látszik a karc, viszont a kollégáim matt fekete készülékein nyomot hagyott a szilikon tok. Pedig néha leveszik és kitakarítják.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49758) Lall


Lall
veterán

TBMC múltkor keresett monitort. A Philips-nek kijött egy 31,5"-os 4K-s monitorja viszonylag jó árban. [link] Tesztet mondjuk nem olvastam róla, igy nem tudom, hogy a panel pl. milyen lehet.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#49759) TBMC válasza Lall (#49758) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszi!
de sajna nem usb-c-s :(

illetve philips hááát nem tudom, mindenesetre kíváncsi leszek a tesztekre.
viszont nekem mindenképp usb-c s monitor lenne majd a megfelelő.

markbellus.hu 

(#49760) allein válasza allein (#49752) üzenetére


allein
addikt

Három éves a MBPR 15" gépem :K annyira vigyázom rá, egy karcolás nincs rajta amúgy. Sleeve tokom van hozzá. :N csak gondoltam rákérdezek, kolléganőm 13" Air laptopján láttam ezt a tokot és meglepődve néztem :DDD

(#49755) buvartacsko - csak érdeklődtem :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#49761) Lall válasza TBMC (#49759) üzenetére


Lall
veterán

Usb-c-t, mint feltételt elfelejtettem. :B

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#49762) TigerCat válasza TBMC (#49759) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezen mintha az is lenne: LG 38UC99-W

Erősen szemezek vele, ősszel nagyobb MacBook Pro-val együtt szerintem meglépek egy ilyet. Talán olcsóbb is lesz addigra...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49763) megema válasza TigerCat (#49762) üzenetére


megema
őstag

Nagyon szép darab. Kár, hogy USB-C helyett nem TB3 van rajta. Így a mostani monitorod TB dock funkcióját buknád.

(#49764) TBMC válasza TigerCat (#49762) üzenetére


TBMC
addikt

igen, ez volt az egyik kiszemeltem, csak tesztek során sokan panaszkodtak a felbontásra, hisz közel sem olyan ultra crisp a text és minden egyéb mint egy 5k monitoron. :(

ezért nem léptem meg végül :(

szerk: illetve még ami negatívum, hogy a macbook hangocskát vezérlő gombokkal nem lehet állítani a monitort, csak-és kiázárólag a monitor "joystickjával" ami azért elég nagy shame... pláne mivel nekem a monitor alatt lenne középen a macbook, így elég nehézkes lenne a monitor közepén lévő joy elérése. :U

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#49765) TigerCat válasza TBMC (#49764) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, minden digitális kimenettel csatlakoztatott eszköz így működik, pont emiatt maradtam a jack dugónál. Kényelmesebb így vezérelni a hangot.

A felbontással nincs gond, teljesen jó, viszont nyilván nem retina, ami viszont valóban visszalépés az 5K, vagy a retina notesz után. Amit most használok, pontosan ugyanolyan PPI-vel rendelkezik és semmi gond nincs vele, nagyon szeretem. Csak jobb lenne egy kicsit nagyobb...

De ha kijön egy normálisan kinéző 5K kijelző és nem ez az ótvar LG, akkor lehet, hogy abból veszek majd. Erre sajnos fáj ránézni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49766) TigerCat válasza megema (#49763) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ez nagy királyság így.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49767) megema


megema
őstag

Ha esetleg valakit érdekel, olcsóbb lett az MX Master a "mert hülye azért nem vagyok" boltban. Én lecsaptam rá, most ismerkedünk. Valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy a "hüvelykujj pihentető" is gomb, pedig nagyon hasznos teljes képernyők közötti váltásnál. Egyelőre úgy tűnik nekem, hogy a hagyományos Trackpad (asztalon) teljesen kiváltható vele.

Lag mintha lenne, de nem vészes. Majd egy egérpad vásárlás után meglátjuk...

(#49768) TigerCat válasza megema (#49767) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos van lag. Nem is értem, sokan hogy tudják így használni... Sok YT videón látom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49769) TBMC válasza TigerCat (#49768) üzenetére


TBMC
addikt

nálam esküszöm nincs mióta bt-n használom. semmi.
az unifyingal foshalmaz volt. sima btin nekem tökjó, külső kijelzőn is! :R

markbellus.hu 

(#49770) TigerCat válasza TBMC (#49769) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mázlista...

5GHz WiFi + LAN megy párhuzamosan, a külső kijelző TB kábelen + BT Trackpad és billentyűzet, de bármit kapcsolok le, laggol. Még akkor is észrevehető, ha csak a gépen használom. Azonban a Razer valami félelmetesen jó, úgy siklik a kurzor, mintha zsírozva lenne a képernyő...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49772) TBMC válasza TigerCat (#49770) üzenetére


TBMC
addikt

a unifying mellett nálam is ezt csinálta, már azthittem összetöröm...
aztán sima bt kapcsolaton keresztül azóta tökéletes... az imacen és az rmbpro+külső kijelzőn is.
(lekopogom) ;]

a #49771-hozzászólásodnál nem jaú a link

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#49773) TigerCat válasza TBMC (#49772) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hátha kell valakinek, tegnap találtam:
macOS 10.12 Sierra telepítése nem támogatott hardverre

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49774) TommyNagz válasza TigerCat (#49773) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Igy lesz a Macbol Hackintosh :))

encapsulation dot1q

(#49775) TigerCat válasza TommyNagz (#49774) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fene essen beléjük, hogy nem lehet jó kis 4-magos Mac Minit venni korszerű integrált VGA-val, 16 GB RAM-mal, 250-500 GB-os SSD-vel. Bőven elég lenne mindenre, de a 2-magos vackukért már nem adnék egy vasat sem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49776) TommyNagz válasza TigerCat (#49775) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Igy van. Plane hogy ezek laptopok kijelzo meg akku nelkul.

encapsulation dot1q

(#49777) TommyNagz válasza TommyNagz (#49776) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Na de varj:

https://support.apple.com/kb/sp659?locale=en_US

Letezik ez a vacak negy maggal is, bar gondolom ez mar horror ar.

encapsulation dot1q

(#49778) TigerCat válasza TommyNagz (#49777) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Öt évvel ezelőtti konstrukciót már nem vennék, főleg nem ilyen drágán. Frissülhetne ez a vonal is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49779) TommyNagz válasza TigerCat (#49778) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Az is jogos. Basszus 2012 mar 5 eve volt?! 1995 meg tobb mint 20 eve??

encapsulation dot1q

(#49780) entoni1989 válasza Ragnar95 (#49747) üzenetére


entoni1989
tag

Remélem fórumtárs nem haragszik meg érte, hogy ide linkelem, szóval erről [link] a macbook pro-rol lenne szó. PC cserére menne kb egyforma értékben. Amire én használnám az stúdió program, ableton, zeneszerkesztés, készítés tovább maj szeretném megvásárolni a Final Cat Pro-t és jó volna, ha bírni a 4K-s videok szerkesztését is. Ezek volnának az én fő szempontjaim felhasználás téren.

(#49781) bmwk1200s válasza TigerCat (#49775) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egyébként ezt nem is értem. Kit érdekel egy asztali gépnél, hogy mennyit fogyaszt? A hűtést is meg lehetne oldani, ahogy a MBP esetén is meg van oldva. És sokkal olcsóbb lehetne, hisz se kijelző, se bill. se trakcpad... jaa ááácsi!! Ez a gond! "Olcsó" lenne és az nem éri meg az Applenek ;] :P

Pedig milyen klassz is lenne egy 4 magos i7-essel, 16GB rammal, 512GB SSDvel, Radeon Pro 460-al szerelt változat. Szerintem kiszolgálna legalább 4-5 évig.

Semmit sem írok alá!

(#49782) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

2 programra lenne szükségem, remélem tudtok benne segíteni! :) Lehet, hogy egy programban benne lesz mind a kettő dolog, amire szükségem lenne.

1. Valami jó képnézegető program kellene, amivel ha megnyitok egy olyan mappát, amiben több kép van, akkor tudok lapozni a képek között. Lehet, hogy ezt gyárilag is tudja a beépített progi, csak én nem jöttem rá, hogy hogyan... :)

2. Valami egyszerű képszerkesztő program, mint pl. Windows alatt a paint! :)

Előre is köszi!

(#49783) TigerCat válasza kapicsabi (#49782) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Kijelölöd az összeset és Space. Célszerű listanézetben hagyni, akkor szépen lépkedhetsz fel-le.
2. Megtekintő (beépített), Skitch (ingyenes)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#49784) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A múlt héten eltököltem és azóta sincs a Tnél Macbook.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49785) Nescafé válasza V.Stryker (#49784) üzenetére


Nescafé
őstag

Majd lesz , csak várni kell rá.

 iPhone 15 Pro

(#49786) TommyNagz válasza entoni1989 (#49780) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Eszembe nem jutna diszkret gpus macbookot venni. Bmwk1200s kollega is megerositi hogy ezekben igen is le szokott halni a gpu.

encapsulation dot1q

(#49787) lugosi válasza Lall (#49758) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Airhoz ez szerinted jó lenne?

(#49788) kacsaesokos válasza TommyNagz (#49786) üzenetére


kacsaesokos
tag

Cserélték az alaplapot benne, így a dgpu haláltól nem kell félni jobban, mint barmilyen más laptop esetén, szerintem, engem a karc a kijelzőben jobban zavarna.
Az árazása rendben van.

(#49789) TommyNagz válasza kacsaesokos (#49788) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ertem en, de mitol lenne jobb? 2011es a gep. Butasag azt hinni hogy ezekhez zsir uj alaplap van. Belehajitanak egy refurb vagyis javitott alaplapot. Ugyanugy el fog szallni x ido utan. A 3 honapot altalaban kibirja.

encapsulation dot1q

(#49790) kapicsabi válasza TigerCat (#49783) üzenetére


kapicsabi
tag

Köszi a tippeket!
Kipróbálom ezeket a dolgokat! 😊

(#49791) kacsaesokos válasza TommyNagz (#49789) üzenetére


kacsaesokos
tag

Ebben igazad van, de az X idő, szeretném azt hinni, hogy legalább 2-3év, annál több ebbe a gépekbe koruk miatt amúgy sincs. Amikor az enyémet cserélték, kérdeztem, hogy mit javasolnak, eladás/megtartás. Nagy újdonságot nem mondtak, a probléma, hogy a hűtést alul tervezték a (2011-2013as proknal), emiatt szállnak el idővel, de a cserélt alaplapokon már más pasztát használnak, és azokat nem nagyon hozták még vissza (az első cserék kb. 2 éve voltak)

(#49792) TommyNagz válasza kacsaesokos (#49791) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A 2010est kihagytad. Annal meg talan szarabb is a helyzet. Amugy meg a mas paszta max a szerviz jofejsege. Ezt a c.gany ceget rohadtul nem erdekli hogy az x evvel ezelotti fel millio folotti geped 3 ev utan megdoglik. Vegyel masikat paraszt. Ki lehet nagy nehezen hisztizni naluk egy visszahivast, es akkor kicserelik refurbed lapokra a hibasakat. Ennyi.

Szerk.: igen, utalom az Apple-t. 10 ev iPod iPad, MacBook Pro/Air/Retina, iPhone felhasznalas es nehany ev elvakult csolatasu fanboysag utan azt hiszem megtehetem. Legszemetebb legmocskosabb ceg IT-ban.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#49793) bmwk1200s válasza TommyNagz (#49792) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Igen, én mondtam, de talán azóta javult a helyzet és az újabb gépekben nem hal meg úgy a GPU. Én, több mint 10 év után, még mindig szeretem a céget. Nem mondom, hogy hibátlan lenne, de még mindig úgy látom és tapasztalom, hogy jobbak, mint a többiek. Profitorientáltak, de melyik IT cég nem az?
Legszemetebb, legmocskosabb IT cég lenne? Ezt azért nagyon túlzásnak érzem. Nem hiszem, hogy akár csak egy cégre is ki lehetne ezt jelenteni. Max a Vargáné és tsa tápegység forgalmazóra...

Semmit sem írok alá!

(#49794) TommyNagz válasza bmwk1200s (#49793) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Az arkategoria osszevetve azzal hogy alig lehet egy olyan termeket felhozni aminek nincs ismert nyugja nalam kicsit kiveri a biztit. Kapasbol 10et fel tudok sorolni de akar tobbet is csak telefonrol mire lepotyogom...az egy ev garanciarol meg inkabb kussolok. Azt is pereskedessel lehetett kihisztizni hogy euban ldgalabb a jogszabalyoknak megfeleloen jarjanak el. De ez csak a jeghegy csucsanak a teteje refgelig tudnam osztani.

encapsulation dot1q

(#49795) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Macra melyik az a program ami youtube converter mp3-ba?

(#49796) bmwk1200s válasza TommyNagz (#49794) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Az olaszoknak is sikerult kiharcolni ket evet, ez inkabb az Eu szerencsetlenkedese.
Elfogadom, hogy vannak hibai, ettol en meg alig tapasztaltam parat, komoly sosem volt a tobb mint 10 ev alatt. Elotte minden massal csak szenvedtem. Sajnalom, hogy neked ilyen rossz tapasztalataid vannak, oszinten, de ettol meg mindig az egyik legjobb a vasarloi elegedettsegi listakon. Ha neked lenne teljes mertekben igazad, akkor milyen lenne a tobbi ceg?
Benne dolgozom, igaz kulfoldon, a support itt veri barmelyik konkurenciat. A csalad is boven el van latva Apple termekekkel es sose volt meg gond, leszamitva par user failt.
Tekintve a kereset beli kulonbsegeket, itt joval tobb keszulek van forgalomban, es igy is vezet az elegedettsegi felmereseken.
Persze tudom, hogy hiaba vedem. Neked az a tapasztalatod, nekem ez. Ezen kar is vitazni. Azert ettol fuggetlenul tartom, hogy irrealis a jelzo amit rajuk akasztasz.

Semmit sem írok alá!

(#49797) Ragnar95 válasza apple87 (#49795) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mediahuman Youtube to MP3 Converter

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#49798) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Melyik a legjobb video converter osx-re ? (avi-ba szeretnék konvertálni különböző egzotikus formátumú video anyagokat) Köszi előre is

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#49799) bmwk1200s válasza HarryPotter (#49798) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ingyenesek közül ezt szokták ajánlani: Handbrake

Semmit sem írok alá!

(#49800) apple87 válasza Ragnar95 (#49797) üzenetére


apple87
senior tag

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.