Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Honkydoo válasza wm2 (#50100) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi.
Mindenképp elveszik a gari, ha SSD-t cserélek? Akkor is, ha mondjuk az Almárium rakja be?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50102) Ragnar95 válasza Honkydoo (#50101) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen ha APR-nél történik a csere, abban az esetben megmarad a gari is. Almárium nem tudom, vállal-e ilyet, de iStyle elvben 7500Ft-ért cserél SSD-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50103) Honkydoo válasza Ragnar95 (#50102) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50104) Csabee. válasza bmwk1200s (#50076) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lekopogom most jónak tűnik azóta.. meglátjuk hosszú távon. A backupolt plist fájlokat törölhetem ugye?

Üdv: Csabee.

(#50105) bmwk1200s válasza Csabee. (#50104) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Elvileg igen. :)

Semmit sem írok alá!

(#50106) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Jobbhíján ide tenném fel a kérdést, ha nem gond.
Legutóbbi frissítés óta vacakol a Safari. Bizonyos oldalakat nem vagy alig akar betölteni(pl: hasznaltauto.hu). Továbbá amibe most futottam bele, hogy nem enged letölteni bizonyos oldalakról e-számlát (ezt tapasztaltam a Főgáz és a K&H oldalán is). Szerintetek ez miért van? Adblock vagy egyéb plugin nincs telepítve semmi! Köszi

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50107) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sorry, lejárt a szerk. idő. Most beléptem újra a K&H e-bankba, most engedte letölteni... Fene se érti!? :W

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50108) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

Mi akadhatott be a Mail-ben? 30 levelet akar letölteni folyamatosan, de nem történik meg.

Köszi előre is!

(#50109) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet, hogy hülye kérdés, de használtok rendszeresen egeret az apple notikhoz?

A kérdés úgy merült fel, hogy mivel windowsnál nélkülözhetetlen volt, rádugtam egyet, majd izé... 3 perc után kihúztam a p.csába. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50110) Rage47 válasza V.Stryker (#50109) üzenetére


Rage47
veterán

bár a touchpad szuperjó, néha kényelmesebb egérrel, pl. Pixelmatorban dolgozni

[ Szerkesztve ]

(#50111) V.Stryker válasza Rage47 (#50110) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk abban tuti. Amúgy a Pixelmatorhoz van valami ajánlott magyar leírás?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50112) 1Laci


1Laci
tag

Hello
MBPr 13" 2015-n a következő problémám van:

Felébresztés után néha furák a szinek egy pár másodpercig. Tapasztalt már valaki ilyesmit? Ha igen, mi a megoldás?
A problemarol ITT (itt van konkrét kép is h mi a problémám) és ITT is olvastam

Viszont megoldást nem találtam, egyik kommentelő Reset NVRAM-ot ajanlott, amit nem próbáltam még.

Esetleg ha valaki tud erről bármi infót, mi okozhatja, mi a megoldás rá, ne tartsa magában :)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#50113) bmwk1200s válasza 1Laci (#50112) üzenetére


bmwk1200s
őstag

PRAM és SMC reset. Próbáld meg őket aztán jelentkezz.

Semmit sem írok alá!

(#50114) 1Laci válasza bmwk1200s (#50113) üzenetére


1Laci
tag

Köszi a tippet! Megpróbálom.
Viszont tényleg random jön elő csak, legalább egy hete nem láttam ezt a problémát :) szóval nem tudom meg egyből h megoldódott e, de ahogy látom mindenkinek csak ezen az évjáratú gépen van és csak a 1680x-os felbontás alatt. Pár másodperc után magától megjavul, nem vészes, de kicsit idegesito.. amikor megvettem a gépet, rá két napra csinálta először, hát majdnem infarktust kaptam :D

Egyébként jó képnézegetőt ill. pdf nézegetőt több tabbal tudtok ajanlani? Foxitot hasznalok windowson, az itt kicsit "laggy" és nem az igazi. Photos meg a fotókra elég bonyolultnak tűnik.. sima képnézegető kéne csak, ami nem a Preview.
Köszi.

(#50115) TigerCat válasza 1Laci (#50114) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ingyenes, egyszerű: Hot Simple Image Viewer

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50116) TigerCat válasza V.Stryker (#50111) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Magyarul szerintem nem nagyon lesz...
Mit szeretnél tudni a Pixelmatorról?

Tutorials
Templates

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50117) V.Stryker válasza TigerCat (#50116) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát csak úgy egy leírást átböngésztem volna magyarul. :)

Amúgy valaki használ ilyen telekomos D-Link DWM-222 mobil sticket a notihoz? Direkt a notihoz adták, beteszem, felrak, erre indításkor kiírja,hogy ezzel az osx verzióval nem kompatibilis. :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50118) bmwk1200s válasza V.Stryker (#50117) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mindenfajta mobilstick felejtos. En meg normalisan mukodot nem lattam machez, vmi mindig van vele.
Arrol nem beszelve, hogy manapsag semmi ertelme, ronda is, ahogy kiall a gepbol es meg konnyen ki is lehet torni. Javaslom olyan keszulek beszerzeset ami wifikent mukodik. Simkartyat ugyanugy, mint a stickbe bele kell tenni, onnantol hasonloan konfiguralhato, mint egy normal router. Magaddal is tudod vinni, mert ezekben egy mobiltelohoz hasonloan akksi is van. Nem kell driverekekkel szorakozni, csak felcsatlakozni es egyszer beallitani.

Vmi ilyen: [link]

Vagy ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50119) V.Stryker válasza bmwk1200s (#50118) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyrészt, ezt adta a T a géphez direkt, így már elvből is ragaszkodom ahhoz, hogy működjön. :D

Másrészt most kipróbáltam a szintén T-s, de céges előfizuhoz kapott Huawei sticket, ami rádugtam, telepített, majd tökéletesen működött.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50120) TBMC válasza V.Stryker (#50119) üzenetére


TBMC
addikt

sajna az összes stick ilyen: ideig - óráig :U

még a wines korszakban ezt tökéletesen tapasztaltam, annó...sajnos.

markbellus.hu 

(#50121) V.Stryker válasza TBMC (#50120) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Felhívtam a műszaki supportot. Mondták,hogy nem is hallottak még ilyet, egyébként is Captian-el kellett volna kapnom a gépet. :DDD

Azt mondták egy wines notira próbáljam feltenni és onnan frissíteni az appot a sticken. Most ez jön...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50122) Isikamika


Isikamika
tag

Üdv

Mac- re ,vagy ios- re keresek olyan képszerkesztő programot amivel képet feltudom szabdalni,majd összeilleszteni! Pl:. adott egy kép aminek a felső felén szöveg van,majd a közepén egy kép és az alján folytatódik a szöveg,nos ennek a képbek a kivágását szeretném ,úgy hogy csak a felső és alsó szöveg maradna meg amit ,vagy is a teljes kép közepét kivágni és a tetejét és alját összeilleszteni)

(#50123) V.Stryker válasza V.Stryker (#50121) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem jött be.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50124) Imy


Imy
veterán

Ha megnyítok egy új programot, akkor azt hol lehet megadni, hogy melyik desktopon nyíljon meg? Vagy hogyan lehet átrakni egy másikra? Pl a safarit és a chromeot használom, de megy nyítom a QuickTimeot, akkor az azon a desktopon nyillik meg, amin a chrome van, de én a safarison akarnám.

(#50125) TigerCat válasza Isikamika (#50122) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Pixelmator elég jó, nem drága és PSD fájlokat is kezel. Szívesen ajánlom.

(#50124) Imy:

Átérzem a problémádat... Több megjelenítő esetén, ahol éppen vagy (a kurzor), oda nyílik. Van olyan alkalmazás is, amely minden alkalommal alapértelmezett helyen és méretben nyílik (pl.: Spotify), de ez a ritkább. Ha másikra akarod rakni, akkor a Mission Control segítségével tudod drag & drop átpakolászni. Legyints felfelé 3 (vagy 4) ujjal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50126) Ragnar95 válasza TigerCat (#50125) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ingyenes alternatívának pedig ott a GIMP.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50127) Imy válasza TigerCat (#50125) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm, így már meg van! :R
Missin Control billentyű parancsa a ctrl + felfelé nyíl. Nem rég jöttem rá :)

(#50128) bmwk1200s válasza V.Stryker (#50121) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"Egyrészt, ezt adta a T a géphez direkt, így már elvből is ragaszkodom ahhoz, hogy működjön. :D"

Azért mert ott hozzá nem értők vannak, te még ne ragaszkodj hozzá. Szerintem.

Capitan-nal? Márciusban? Értem... nagyon kompetensek a T-ré-nél... :U

Mint írtam, és ahogy a TBMC kolléga is írta, ezek a stickek elég megbízhatatlanok. De szerencsés helyzetben vagy, mivel itt nyilván a Tré hibájából kaptam nem megfelelő eszközt. Szépen cseréltesd ki velük egy az általam is linkelt wifis modemre és voala, tökéletesen fog ott működni, ahol van térerő.

Mielőtt technikus lettem volna, az itteni Apple APR helpdesken kezdtem. Kismillió sztorim van ilyen stickekről, el kell őket felejteni. Egyébként itt is leszoktak róla, jó ideje nem is hallottam már a stickekről. Nem is értem minek erőltetik még egyesek. Support hozzá szinte nulla, a driver követésről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50129) V.Stryker válasza bmwk1200s (#50128) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Majd bepróbálom az E5577C -t, szimpatikus ketyerének néz ki. :R

Amúgy, hogy ON is legyek, ti hogy használjátok a gépet, vagy hogy érdemes a kikapcsolás? Csak csukjam le? Ilyenkor merül? Vagy kapcsoljam ki? Vagy csak néha kapcsoljam ki és többnyire elég lecsukni?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50130) bmwk1200s válasza V.Stryker (#50129) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mac-et nem igazán szokás kikapcsolni, legtöbben csak soft. update idején indítjuk újra.
Valamennyit, minimálisat, merülni fog lecsukott állapotban is, de az nem vészes, max pár százalék.
Kikapcsolni akkor érdemes, ha hosszabb időre elutazol és nem viszed magaddal. Ilyenkor az akkuban legyen legalább 70%.
Az akkut érdemes lehet havonta egyszer teljesen lemeríteni, hagyni 1-2 órát így állni és aztán teljesen feltölteni.

Semmit sem írok alá!

(#50131) V.Stryker válasza bmwk1200s (#50130) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az nagyon káros, ha éjjel feltöltöm és addig használom akkuról, amíg 20-30% -ig nem merül? Vagy amikor csak lehet inkább tápról menjen?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50132) lugosi válasza V.Stryker (#50109) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én igen. Munkához és játékhoz is. Jó a trackpad, de az egér nekem sokkal jobban kézreáll.

(#50133) Ragnar95 válasza V.Stryker (#50131) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Károsnak nem feltétlen káros, de jobban kíméli az akkut, ha minél többet tápról használod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50134) _ak_ válasza bmwk1200s (#50130) üzenetére


_ak_
addikt

Vagy hogy ha a FileVault 2 titkosítást használod, ugyanis az leginkább csak a gép kikapcsolt állapotában "működik" . :B

Let's begin, de gozaimasu!

(#50135) bmwk1200s válasza _ak_ (#50134) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Biztos a kialvatlanság teszi, de ezt most nem értem :DDD

Semmit sem írok alá!

(#50136) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy nem megy át videó a Macről Apple TV 4-re, de hang átmegy?
iPhone-okról és iPadről videó is megy, csak Macről nem.
Az AirFlow az alábbi hibát dobja. Nincs semmilyen tűzfal app telepítve a gépen és eddig tökéletesen működött a dolog. Simán a beépített AirPlay-jel bármelyik opciót választva a 3-ból átmegy a hang, de nincs kép.
MacBook Air 2015, 10.12.3 fut a gépen.
Nehezíti a helyzetet, hogy nem saját gép, hanem szülőké és kifogytam így távolról a géphez nem hozzáférve az ötletekből :(

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50137) Imy válasza V.Stryker (#50109) üzenetére


Imy
veterán

Én netre használom nagy részt a macemet, de a saját tauchpadjával, egérrel nem. :) Egeret a wines gépekhez használok. Ha valaki komolyabban használja, szerkeszt, programoz akkor lehet, hogy kellhet. Habár utóbbihoz sem kell igazán, mert billentyűvel kell, nem egérrel. :D

(#50138) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#50136) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, de olyannal igen, hogy semmi sem ment át, akkor újraindítottam, Sierra valahogy nem bírja a strapát :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#50139) Ragnar95 válasza CharlieDrop (#50138) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt kihagytam, hogy Apple TV és a gép és volt újraindítva, egyik se segített :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50140) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#50139) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem ismerem ezt az appot, így csak egy tippem van, ami nem tuti...
A sysprefbe - Security & Privacy - Privacy Tab - oldalt Accessibility - ha itt szerepel az app, akkor engedély kell neki egy pipával. A saját Firewall beállításokat is érdemes lehet megnézni. Sajnos más nem jut eszembe, de kérlek írd meg, ha jutottál vmire.

Semmit sem írok alá!

(#50141) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#50140) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg nem az app hibája, mint azt írtam, a gyári AirPlay sem működik, csak a gyári AirPlay nem is dob hibaüzenetet, ezért linkeltem az AirFlow által dobott hibaüzenetet.
Accessibilityhez nem fér hozzá alapból az AirFlow, azt majd holnap tisztázom, hogy tutira nincs-e bekapcsolva a gyári Firewall, de szerintem nincs, mert anno én állítottam be a gépet és nem kapcsoltam be.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50142) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#50141) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Lehet suta kérdés, és magától értetődik, de melyik appból szeretnétek egész pontosan milyen hang és képanyagot kiküldeni AirPlayen az AppleTv-re?
Nem csak Safariból és QuickTimeból működik ez natívan?

Semmit sem írok alá!

(#50143) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#50142) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MPlayerX-ből menne az .mkv videó.
Nem, pont ez az AirPlay lényege, hogy a teljes asztalt lehet tükrözni vele.
Eddig működött tökéletesen Macről is, ezért állok én is értetlenül a kérdés előtt és elvben semmi sem változott az eddigi beállításokhoz képest sem a Macen, sem az AppleTV-n.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50144) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

Létezik valami hasonló lejátszó, mint Windowson a BS Player? Jelenleg VLC-t használok, és nagyon hiányolom azt a funkciót, hogy magától letöltse a feliratokat a sorozatokhoz. Akárhogy keresgélek, egyszerűen semmit sem találok.

“The wha-"

(#50145) bmwk1200s válasza Wlac (#50144) üzenetére


bmwk1200s
őstag

EZ a megoldas esetleg?

Semmit sem írok alá!

(#50146) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#50143) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Csak EZt talalom.
Ha ugyan azon a wifin vannak, megy a bluetotth is, ujra is lettek inditva a routerrel egyutt, akkor tenyleg mennie kellene. Csak arra tudok gondolni, hogy vmi belepiszkalt a tuzfal beallitasokba. :F

Semmit sem írok alá!

(#50147) Wlac válasza bmwk1200s (#50145) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz, ilyesmire gondoltam, viszont nekem nem működik. Több filmmel és sorozattal is kipróbáltam, de fél perc keresés után összeomlik az extension.

“The wha-"

(#50148) bmwk1200s válasza Wlac (#50147) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Plex :F

Lista az ajanlott lejatszokrol: [link] mac-hez.

Remelem legalabb az egyik fogja tudni, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50149) redbiro válasza Wlac (#50147) üzenetére


redbiro
őstag

ne a gyárilag benne lévőt használd, hanem az újabb 0.10.2 verziót ami a githubról letölthető.

csak a vsub.lua fájlra van szükséged, azt másold be ide:
Applications/VLC.app/Contents/MacOS/share/lua/extensions/

ami ott van vsub.luac fájl, azt töröld ki.

ez a verzió nem fagy ki, nálam működik:

it never gets easier, you just go faster

(#50150) rjg válasza Wlac (#50147) üzenetére


rjg
őstag

Nem lejátszó, hanem külön alkalmazás, de én a FlixTools-t használom a feliratok letöltésére. ~ 95% pontossággal dolgozik.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.