Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) NTX


NTX
tag

Én mostanában tervezek egy macbook pro 13 2016 asztroszürke modellt venni. Mennyire érzékeny ez a szín a karcolódásokra használat során? Használt valaki ilyet huzamosabban?

(#50602) madle válasza NTX (#50601) üzenetére


madle
őstag

nyugi, már csomagolva is úgy érkezik..

(#50603) bmwk1200s válasza madle (#50602) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Eeeejjjj!!! Ez ovonaluli volt ;] :P

TBMC: bar gonosz, de eddig az ev kommentje :DDD

Szerintem az itteni maces forum olvasok 80-90% is abban remenykedik, hogy vegre makulatlan gepet kapsz.

Ha nem es nemi karteritessel egyutt visszautaljak a penzed, gyere ki Becsbe es vedd meg itt. El is kiserlek.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50604) TBMC válasza madle (#50602) üzenetére


TBMC
addikt

neeeee :DDD ;]

bmwk1200s : nagyon remélem, hogy tényleg makulátlan lesz a következő .. végre.. :W

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#50605) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mi az, hogy kiüríthető?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50606) lugosi válasza TBMC (#50593) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Legalább foglalkoznak az üggyel. Lehet, hogy szét kéne nézniük a saját házuk táján, hogy ez mégis hogy történhet meg. Erre nem tudom, hogy gondoltak-e.

(#50607) lugosi válasza V.Stryker (#50605) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem az az új osx funkció, hogy bizonyos fileokat az icloudba tesz a saját gépről.

(#50608) r4z válasza V.Stryker (#50605) üzenetére


r4z
nagyúr

iCloudban fent levo allomanyok, helyi backup fajlok, ilyenek.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50609) TigerCat válasza V.Stryker (#50599) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amit fájlként töltesz le, azt megnyitja. Amit képként mentesz jobb gombbal, azt nem.

Igen, működik szépen. Én azt használom, de keress rá a sztórban, akad választék bőven.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50610) Nescafé válasza V.Stryker (#50599) üzenetére


Nescafé
őstag

+1
Én nekem is megvan :)

 iPhone 15 Pro

(#50611) redbiro


redbiro
őstag

használ valaki sparkot levelezésre?
fél órája felraktam az 1.2-t, azóta megeszi a gépet, tűz forró a káva:(

még új vagyok macen, hol lehet ilyenkor kezdeni a nyomozást?
app restarton, gép restarton túl vagyok.

it never gets easier, you just go faster

(#50612) r4z válasza redbiro (#50611) üzenetére


r4z
nagyúr

Gondolom, tolti le, es dolgozza fel a leveleidet, az zabalja le az eroforrasokat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50613) madle válasza TBMC (#50604) üzenetére


madle
őstag

azért kíváncsi vagyok nagyon a végére, de bízom benne, hogy jól sül el a dolog. Komolyan engem idegesít már innen messziről, nemhogy téged. Lehet a 6. gép Tim Cook személyes bocsnatkérésével érkezik majd. :)

(#50614) redbiro válasza r4z (#50612) üzenetére


redbiro
őstag

rosszul fogalmaztam: fent volt eddig is, csak az új update-ig nem volt ilyen látványos :)

de közben kiteszteltem, az exchange kezelést cseszték el az újban.

it never gets easier, you just go faster

(#50615) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Bocsi az offért, de annyira szeretem és bízom itt a fórumozókban, hogy tőletek kérek tanácsot! :B

Van ugye ez itt Ausztriában:

Ez igazolni látszik, hogy haladunk az egységes EUs roaming nélküli, mobil internethasználat és korlátlan EUn belüli beszélgetések felé.
A kérdésem az lenne, hogy tud közületek valaki magyar szolgáltatótól, magyar díjcsomagot ajánlani, ami kb. ilyen?
Bevallom lusta vagyok átnézni az összes szolgáltatót, és egy számomra fontos embernek kellene.
Előre is nagyon köszönöm!!! :R :R :R

(Jöhet privátban is nyugodtan, ne offoljuk ezzel a totyikot.)

Semmit sem írok alá!

(#50616) lugosi válasza bmwk1200s (#50615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb itthon olyan x2, nemzetközi cuccok nélkül, kevesebb nettel. Nagyjából szerintem ezzel belőttük. :/

(#50617) bmwk1200s válasza lugosi (#50616) üzenetére


bmwk1200s
őstag

De pont a nemzetközi cucc kellene... az, hogy vmennyivel kevesebb a net az annyira nem para.
De komolyan nincs magyarban alternatíva? :Y

Semmit sem írok alá!

(#50618) kissoliver válasza NTX (#50601) üzenetére


kissoliver
csendes tag

Ez engem is érdekelne én is nem sokára tervezem a megvételét! :)

(#50619) TigerCat válasza madle (#50613) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg belekarcolja az aláírását mielőtt kiküldi...
;]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50620) bmwk1200s válasza TigerCat (#50619) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Azzal viszont egy gyujtonek lehet el lehetne passzolni, hogy ketto is kijonne belole ;] :DDD

Mint anno Steve Bal-mell ;] mikor alairta egy egyetemen egy srac macbookjat! :C

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50621) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok, tegnap csatlakoztam a táborhoz egy Air-rel, jóárasítva a MM-ből :)
Kérdésem, hogy ki használ tokot az Airhoz? Milyet ajánlotok?
Köszi!

(#50622) TigerCat válasza Gudy (#50621) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Üdv a klubban!

Amilyet akarsz... Én csak egy viszonylag olcsó tokot használok, amiben az autóig, vagy az irodából hazaviszem. Nem járok terepre, nem dobálom, szóval nekem elég. Arra is jó, ha mégis elkeveredek valahova, hogy rárakva nem sérül az alja. Más védelmet nem kap. MacBook Pro amúgy és egy SkullCandy cipzáras tok.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50623) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ilyet láttatok már?
macOS hiba
Minden szétesett... Újraindítottam, most jó. Jöhetne már az a javítócsomag...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50624) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Haha, angol honban megkezdődött a refurbished macbook pro retina (tácsbár nélküli) forgalmazása. Nevetséges áron, 1179 font 1500 helyett. Természetesen alap konfig. 8 giga ram, 256 ssd.

TigerCat, nekem a lunchpad-on belüli mappákban lévő ikonok szoktak eltűnni, és csak a keret marad.

[ Szerkesztve ]

(#50625) Rage47 válasza redbiro (#50611) üzenetére


Rage47
veterán

ezt az appot sztem azonnal töröld. megeszi az akksit 1 óra alatt. Outlook for Macet használok most, érdekes, annak nem kell 100%-on pörgetni a procit. Még a ventit is megpörgette a Spark, pedig nem hallottam Starcraft 2 óta.

[ Szerkesztve ]

(#50626) Lall válasza bmwk1200s (#50615) üzenetére


Lall
veterán

Telenor Blue XXL 10 GB net, EU-ban mindenhol, illetve a Vodafonenak is van RED csomagja ami nagyjából ugyan ezt tudja. Mindkettő 20.000/hó környéke.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#50627) TigerCat válasza redbiro (#50611) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyári Mail nem jó?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50628) bmwk1200s válasza TigerCat (#50623) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Huuu talan egyszer meg Yosemite alatt, de akkor a szokasos Pram, smc, terminalbol a sudo periodic daily weekly monthly megoldotta es azota csak egyszer kellett egy alkalmazasnak ujra megmutatni, hogy mi az ikonja :)

Lall: koszonom, tovabbitom :R

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50629) wm2 válasza Lall (#50626) üzenetére


wm2
őstag

jézusom azt a rablást a német árakhoz képest!!! még a szlovák meg a román is olcsóbb, menj mááár :D magyart nem szabad, de tényleg, messziről kerülendő

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50630) wm2 válasza bmwk1200s (#50615) üzenetére


wm2
őstag

(#50631) bmwk1200s válasza wm2 (#50630) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Koszi, ezt is tovabbitom :)

Semmit sem írok alá!

(#50632) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Múltkor 9,4GB, most kicsit több mint 6 GB. Ha 120-as SSD van a gépben és kevés a hely, érdemes ránézni néha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50633) Lall válasza wm2 (#50629) üzenetére


Lall
veterán

Hát ja. De egyelőre Magyarországon élek, továbbra is itt tervezem én mazochista :) így maradt a Telenor Blue XXL, ha bárhova megyek EU-ba tudjak dolgozni, ne kerüljön plusz pénzbe.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#50634) TBMC válasza bmwk1200s (#50615) üzenetére


TBMC
addikt

a lakossági csomagoknál nem tudom, hogy van, ha ez segítség nekünk a céges KKV csomagunk havi 15, 24gb nettel, bárhol leforgalmazhatom EUn belül. + ingyen beszéd és sms, mms.

markbellus.hu 

(#50635) general


general
addikt

Dr Cleaner vagy Dr Cleaner Elite app? Mi lehet a különbség? Ismeri valaki? Öcsém ajánlotta, hogy hasznos s szuper. Mindkettő ingyenes.

(#50636) bmwk1200s válasza TBMC (#50634) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm neked, de privát díjcsomag kellene. Valószínűleg marad a vodás megoldás. :R

Semmit sem írok alá!

(#50637) #Chris válasza NTX (#50601) üzenetére


#Chris
tag

Megjelenés óta használom. Még nem karcolódott meg. Mondjuk szándékosan nem is próbáltam megkarcolni, meg vigyáztam rá. A használata úgy alakul, hogy minden nap használom, és kb. minden másnap kell vinnem magammal.

(#50638) bLaCkDoGoNe válasza redbiro (#50611) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Olvass utána a Spark-nak, nem igazán megnyugtató cucc privacy szempontból.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50639) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, ezt nem értem. Eddig, értsd, egy hetes koráig volt olyan ,hogy akkuról használva egy óra alatt 2% -ot esett a szint. Sőt , csak simán lehajtva egész éjjel meg semmit nem fogyasztott elvileg.

Az elmúlt napokban lehajtom, feltszem a szekrényre a gyerek miatt, ha használom, töltő rádug, ölben használ. Most, így lehajtva, tápról levéve, három óra alatt 2%-ot merült. MItől? Csak az futott, ami eddig is... Safari, Mail... még a dropbox automatikus indulást is kilőttem. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50640) Diokhan válasza V.Stryker (#50639) üzenetére


Diokhan
addikt

Passz... Talán ezen a linken találsz olyan leírást, ami segítségével tudsz nézni egy logot, hogy az adott időben mi terhelte le a gépet. (Azért mondom, hogy talán, mert én nem olvastam végig, csak át futottam a linket, mert dolgozom)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50641) wardemi


wardemi
senior tag

Leaf RRS free most

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#50642) TigerCat válasza wardemi (#50641) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Van ember, aki RSS-t néz? Sosem értettem, igazán mire jó...
Amúgy köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50643) wardemi válasza TigerCat (#50642) üzenetére


wardemi
senior tag

Persze, szerintem csak így lehet normális releváns infókat leszűrni. Lásd, csak olyan [feed]-ekről húzok be infót ami érdekelhet.

De lehet bennem a hiba xd

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#50644) TigerCat válasza wardemi (#50643) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáltam már hasonlót (ReadKit, Feedly), de egyszerűen nem áll kézre. Meg őszintén szólva nem is követek sok oldalt, így azokat bőven átlátom pár tabon megnyitva... Facebook-ra, Google+-ra, Twitterre havi 1-2 alkalommal lépek be, már a közösségi ömlengés sem hat meg, a híroldalakat pedig nagy ívben kerülöm. Nem érdekel hol, kivel mi történt itthon, vagy a nagyvilágban. Persze bennem van a hiba, mert ez manapság így nem normális, de őszintén szólva magasról teszek rá, hogy ki-mit gondol rólam. Mármint ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50645) wardemi válasza TigerCat (#50644) üzenetére


wardemi
senior tag

Én is így vagyok vele, pont emiatt vannak csak tech-es , 1-2 sport site és dev-es site behúzva. A többi politikai meg egyéb közéleti dolog nem érdekel :D. De kinek mi a szokása, én szeretem átpörgetni a tech-es híreket :).

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#50646) Nnobi válasza bmwk1200s (#50636) üzenetére


Nnobi
tag

Június 15. től elvileg megszűnik a rooming mint olyan, az itthoni díjcsomagokat is lehet majd használni külföldön is, ez Eu-s rendelet. De mint mindenben ebben is van csavar figyeli a rendszer mennyit használod a készüléked rooming állapotban és ha túl léped a 20% rooming 80 % itthoni használatot akkor elkezd számlázni. e érdemes rákérdezni. egyébként nekünk is céges előfizú van és eléggé megéri bárhol telozhatok ingyen + euban adatmennyiség lehasználható. ez Telekomos

üdv: Norbi

(#50647) Black Dragon válasza Nnobi (#50646) üzenetére


Black Dragon
addikt

Jó lesz az roamingnak is.:)) Egyébként várjuk ki a végét, amíg meg nem valósult az egész, addig nem vennék semmit tutira.

(#50648) redbiro válasza wardemi (#50641) üzenetére


redbiro
őstag

ha most free és telepítem, majd törlöm, akkor is örökre az accounthoz kapcsolt megvásárolt appnak számít?

it never gets easier, you just go faster

(#50649) general válasza general (#50635) üzenetére


general
addikt

erre valaki esetleg? :B

"Dr Cleaner vagy Dr Cleaner Elite app? Mi lehet a különbség? Ismeri valaki? Öcsém ajánlotta, hogy hasznos s szuper. Mindkettő ingyenes."

[ Szerkesztve ]

(#50650) lmno válasza general (#50649) üzenetére


lmno
őstag

Már a neve alapján kerülendő.

OFF: tudja valaki, hogy ez a free EU roaming csak a telefonálásra, vagy a mobilnetre is érvényes lesz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.