Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) Joci?? válasza bmwk1200s (#50749) üzenetére


Joci??
senior tag

Hát ez így elég egyszerű, köszi :R

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50752) skbalint válasza megema (#50750) üzenetére


skbalint
tag

Köszi :R

(#50753) NTX válasza TigerCat (#50743) üzenetére


NTX
tag

Nekem is gmail és icloud fiókok vannak, de valamiért egy ideje ezt csinálja, Capitan óta biztosan, viszont korábban rendben működött. Ha jól emlékszem régebben még az ios-osx eszközök között is szinkronizálta az aláírásokat.

(#50754) NTX válasza CharlieDrop (#50742) üzenetére


NTX
tag

Én sem találtam sehol, csak számlázóprogramot, ebben az esetben kénytelen leszek megtartani a Parallels wint is. Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, ha a Time Machine tudná rendesen kezelni, de minden változásnál 30-40Gb adatot ment, ezért inkabb kizártam és néha manuálisan mentem el.

(#50755) bmwk1200s válasza NTX (#50754) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sajnos ehhez végképp nem értek, de találtam ezt: [link] Hátha...

És itt van EZ is, bár azt nem találtam, hogy fut e macen.

Semmit sem írok alá!

(#50756) rjg válasza bmwk1200s (#50755) üzenetére


rjg
őstag

Ha jó az online számlázó is, akkor ott a szamlazz.hu Évek óta, több cégben is használom.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#50757) biker


biker
nagyúr

Eltunt a safaribol a cloud shared oldalak
Iosen latom a macen nyitott lapokat, de macen az ios lapokat nem wtf???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50758) TigerCat válasza biker (#50757) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tedd ki az ikont...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50759) biker válasza TigerCat (#50758) üzenetére


biker
nagyúr

Haha. Nem egysegsugaru user vagyok, nyilvan megneztem mar ezt.
Az eszkoztarban sincs ott cloud ikon

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50760) TigerCat válasza biker (#50759) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kb. egy hete volt ugyanez a kérdés és egy ilyen egyszerű dolog megoldotta, ezért javasoltam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50761) biker válasza TigerCat (#50760) üzenetére


biker
nagyúr

nekem 2 hónapja a letöltés ikon tűnt el, ami egy új letöltéskor ismét előkerült.
Majd várok, hátha ismét eelőkerül ez is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#50762) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hú srácok ma kipróbáltam egy touch bar-os 13"-os mbp-t. Állati király volt. Nem kellett volna kipróbálni, most sajnos az én jó kis air-em múlt századból maradt írógépnek tűnik amellett a gép mellett.
A touch bar állatira tetszett. Először azt hittem, hogy csak valami demó gép, és egy matt matrica van odaragasztva a touch bar helyére, aztán láttam hogy az bizony az. Nagyon jó volt a láthatósága, a kezelhetősége stb., kb fél perc alatt megszoktam és onnantól fogva totál nem hiányzott bármiféle fizikai gomb a TB helyén. Pár alkalmazással kipróbáltam, ezek persze mind apple saját alkalmazások voltak, nagyon jó volt az integráció, nagyon bejöttek a funkciók vele. Egy szóval kár volt kipróbálni, mert most olyat akarok :/

(#50763) bmwk1200s válasza lugosi (#50762) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mi meg teljesen elbizonytalanodtunk. Igaz, az a 15" modell. Egyre több a panasz, hogy még az előd modellek gyorsak, megbízhatóak voltak, addig ez laggol, belassul, a billentyűzet ragad és vagy duplán veszi a leütött karaktert.
Páromnak gép kell ez nem kérdés. 15" méretben, dedikált GPU-val, macOS-szel. Most vagy veszünk használtan, vagy beleugrunk ebbe, vagy várjuk a modell frissítést.
Na ilyen sem volt régebben, hogy izgulnom kell: Jaj, csak hibátlan gépet kapjak! Jaj csak bírjon már ki legalább 2-3 évet....

Semmit sem írok alá!

(#50764) lugosi válasza bmwk1200s (#50763) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Itt azt mondja az illető, hogy hamarosan jönnek az új procival szerelt gépek, sőt a 15"-osból lesz 32 gigával rendelhető változat is, illetve mivel a nem-TB-s 13"-osok nem teljesítettek jól a kasszáknál, azoknak leviszik az árát: [link]

(#50765) wm2 válasza lugosi (#50764) üzenetére


wm2
őstag

Ezekkel a hírekkel/videókkal dunát lehet rekeszteni.

Ozora <3

(#50766) bmwk1200s válasza lugosi (#50764) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szkeptikus vagyok, hogy mi jelent a hamarosan ebben az esetben. Ha nyár előtt lenne, arra azt mondom ok. Ugyanakkor szerintem jó lesz az október-november környékére.... :(

Semmit sem írok alá!

(#50767) Mr.C válasza lugosi (#50764) üzenetére


Mr.C
őstag

Én most olyaban reménykedek, hogy június elején lesz egy keynote, Amin hátha a kaby-lake cpu-val szerelt mbp-ról is szó lesz. Ezért várok addig a vásárlással, pedig már nekem is nagyon kéne egy MacBook....

sudo rm -rf /*

(#50768) M@trixfan válasza lugosi (#50764) üzenetére


M@trixfan
addikt

Cnet, hááát... Amúgy van rá esély, mert más nagy szavahihető varázslók is pedzegették. Az biztos, hog arany árban fogja mérni az Apple a 32GB opciót. Amúgy már erősen elgondolkodtatna, hogy egy ilyen 15" mindenre jó lenne iMac/MacPro helyett is, ahogy a pro világ kifordul az Apple platformja alól...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50769) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

FaceTime

Telon megy a videohivas, viszont a macOS-en nem. Latja a kontaktot, de nem tudom video hivni. Miert?? iPhone-t szeretnek hivni. Restart volt.

[ Szerkesztve ]

(#50770) bmwk1200s válasza KD6-3.7 (#50769) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Probald meg, hogy az Apple ID-dal ujra belepsz a FaceTime appba.

Semmit sem írok alá!

(#50771) wm2 válasza M@trixfan (#50768) üzenetére


wm2
őstag

Sztem új Macbook lesz passzív Kaby-vel. Azok szoktak ilyenkor frissülni.

Ozora <3

(#50772) TBMC válasza bmwk1200s (#50766) üzenetére


TBMC
addikt

sajnos szerintem is csak az ősszel lesz frissítés. ugyanakkor nekem nincsenek problémáim az új géppel, pedig nap mint nap nyúzom. leszámítva külsérelmi dolgokat.

én nagyon szeretem.

markbellus.hu 

(#50773) bmwk1200s válasza TBMC (#50772) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Neked melyik konfig is van a 15" belül? Mindenből a max? SSD, GPU, CPU

Semmit sem írok alá!

(#50774) TBMC válasza bmwk1200s (#50773) üzenetére


TBMC
addikt

neem, dehogy.

a 2.6os proci, mert nemláttam értelmét a felárnak, nagyon minimális a különbség.
SSDből 256 mert fölösleges számomra nagyobb. öt a külső 512es SSDm meg usb c 4tb. + nas ha házon belül vagyok.
GPUból van a max, a 460as.

markbellus.hu 

(#50775) Joci??


Joci??
senior tag

Sziasztok! Olyan kerdesem lenne hogy honnan tudok letolteni gyari, hivatalos, nem berhelt, el capitan os?
Apple oldalan nem talaltam csak frissitest. Koszi

"Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés."

(#50776) bmwk1200s válasza TBMC (#50774) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha úgy adódna, akkor jössz, előtte beszélek velük (2-4 napon belül itt van): [link]

(előtte annyit tudj ki, hogyha az áfát magyarban akarod kifizetni, akkor az hogy megy - gondolom céges számlára menne)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50777) TBMC válasza bmwk1200s (#50776) üzenetére


TBMC
addikt

köszi, ha úgy alakul mkepp jelentkezek! és 2-4napon belül HU billel is kérhető?

markbellus.hu 

(#50778) bmwk1200s válasza TBMC (#50777) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem. Ez német lesz. Arra, ha egyáltalán meg lehet velük rendeltetni (ezt nem tudom), tuti várni kellene 4-6 hetet. Ugyanakkor nem is olyan rég linkeltem be, hogy lehet rá kapni egy már kifejezetten erre a MBPra fejlesztett bill. fóliát, ami magyar kiosztású. Én évek óta ilyet használok és imádom. Plusz nem csak a portól, az ujj zsírosságától, de még folyadéktól is képes védeni a gépet (ezt persze korlátozottan és gyorsnak kell lenni).

Semmit sem írok alá!

(#50779) TBMC válasza bmwk1200s (#50778) üzenetére


TBMC
addikt

mkepp gyári magyart szeretnék majd :(

LOL most nézem, hogy lent vannak az árai az alapgépnek, bár még az erősebbik árát is jócskán levitték :Y
alap (MLH32)
erősebb (MLH42)

markbellus.hu 

(#50780) bmwk1200s válasza TBMC (#50779) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor max úgy lehet, hogy felhívod őket és megkérdezed.

Nem csodálkozom. Azok a tech oldalak amik tesztelni akarták rendelék meg első körben. Közben, utána azok, akiknek ez tényleg komoly munkaeszköz és a legfanatikabb funboyok. Ezek után jöttek azok, akik megvárták, hogy a tesztek alapján milyen lett a gép és eldöntötték, hogy ez kell, vagy jöhet simán a régebbi modell akciósan.
Szerintem mostanra jutottunk el odáig, hogy az ünnepek és a hype után masszívan megcsappanhatott a kereslet. Ezt árcsökkentéssel próbálják ellensúlyozni. Nem lep meg a dolog.

Semmit sem írok alá!

(#50781) TBMC válasza bmwk1200s (#50780) üzenetére


TBMC
addikt

látván az árakat átfutott az agyamona gondolat, hogy lemondom az egészet a fenébe. küldjék vissza a pénzemet, és megveszem simán az erősebbik modellt, olcsóbban. :U
- és vége az egész fejtörésnek.

markbellus.hu 

(#50782) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Kovetkezo hule kerdes:
Hogyan tudok torolni? Valamit kijelolok es 1 gomb delete, mint PC-n. Letezik ilyen? Nekem nincs dedikalt "Delete" gomb a billentyuzeten. Jatekban is, ha megfogok valamit akkor arra volt a delete gomb pc-n es az instant torolt.

(#50783) TigerCat válasza KD6-3.7 (#50782) üzenetére


TigerCat
nagyúr

CMD + Backspace

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50784) wm2


wm2
őstag

óó de aranyos, de Safari nélkül is levesz a memből jócskán :-))

http://www.soundnodeapp.com

Ozora <3

(#50785) bmwk1200s válasza TBMC (#50781) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szerintem ezt az utolso gepet mar vard meg, aztan legyen igy, ha megint hibasat kuldenek.

Semmit sem írok alá!

(#50786) general válasza TigerCat (#50783) üzenetére


general
addikt

fn + backspace inkább

(#50787) tboldi válasza general (#50786) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam azzal a legvégére ugrik ikonnézetben, listanézetben nem csinál semmit, viszont a cmd + backspace kombóval töröl (altot is nyomva meg véglegesen).

[ Szerkesztve ]

(#50788) wm2


wm2
őstag

Ez meg azoknak tesztelésre, akik sűrűn néznek feliratos filmeket. MPV based on és nagyon dícsérik. 10.12 recommended. Nagyon minimál erőforrással tolja.

IINA for macOS

Ozora <3

(#50789) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Miért van az, hogy ha teljes képernyős módban van a böngésző és szeretnék a docknál matatni , akkor ha levisze a kurzórt, olyan nehézkesen jön fel, többször is neki kell futtatnom, hogy feljöjjön. Valami beállítás?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50790) general


general
addikt

most van meg egy hete a macbook, nyúztam minden nap, hogy kiderüljön, rendben van-e, és hogy mit bír.
megmondom őszintén, kicsit combosabbnak gondoltam, persze tisztában voltam/vagyok vele, hogy egy ultrabook 2 magos procijától nem szabad csodákat várni, pláne dedikált gpu nélkül, de azért az fura, hogy a webböngészés is folyamatosan akad a nagyobb oldalakon, index, facebook borzasztó tud lenni. ha megy egy youtube videó egy oldalon, és picit görgetek lefelé, egyből beakad a videó.
ez normális? az itthoni wifim átlagos, t-home wifi, az lenne kevés neki? nem létezik...

PS-ben megnyitva egy nagyobb fájlt rendesen van laggolás, van, amikor az eszközöket használva is durván laggol, ezen nagyon meglepődtem, mert tapasztalatom szerint a PS nem igényli a komoly hardvert.

tényleg ennyi a limit, vagy valami nem stimmel, esetleg nincs jól vmi beállítva nálam? nagyon új vagyok a Mac világában, notebookom pedig még soha nem volt saját, persze másét számtalanszor használtam.

azért vettem macbookot, mert mindenki elégedett vele, de ezek szerint, még ebből is csak a felső kategória használható?

az enyém a 2015 alap, ami azért egyáltalán nem tűnik rossznak ránézésre. hozzáteszem, mindennapi használatnál nagy élmény, és gyönyörű minden, meg gördülékeny, ez a webböngészős akadás, amit nem értek, illetve azért a PS lassúsága meglepő. (i5 2,7 ghz, 8 gb ram, 128 gb pci-e ssd, Iris 6100) szóval a Pro jelző azért annyira nem helytálló. :)
figyelek arra, hogy ne legyen száz program megnyitva, munka alatt mindent kilövök, még a böngészőt is, a kijelzőt pedig az 1440p módban használom.

(#50791) bmwk1200s válasza V.Stryker (#50789) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Most kipróbáltam, de nálam tökéleseten működik.

Semmit sem írok alá!

(#50792) NTX válasza bmwk1200s (#50755) üzenetére


NTX
tag

Köszi, de ezek sokkal komolyabb rendszerek, mint amire én gondoltam és szerintem nem is osxesek.
Végül is érthető, hogy nem fejlesztenek osxre, mert ez itthon nagyon kis piac lenne.

(#50793) bmwk1200s válasza NTX (#50792) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Modulárisak, kiválasztható, hogy mi az ami kell, illetve egyik-másik biztos, hogy macos-en is fut. Szerintem érdemes lehet, amennyiben ez komolyan kell, egy megkeresést intézni és informálódni.

Semmit sem írok alá!

(#50794) TigerCat válasza general (#50790) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is ilyen van, csak 256-os SSD-vel. Megy mint a szél, egyáltalán nem akad, pedig egy halom app fut egyszerre. Jellemzően 5GHz-es WiFi-n megyek, vagy gigabites lanon, de amikor a gagyi mobilwifiről tolom, akkor sem akad semmi, max kicsit lassabban töltődnek be az oldalak.

Erőforrás figyelő mit mutat?
Automatikusan mi indul?

Hátha valami eszi a kraftot a háttérben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50795) Ragnar95 válasza V.Stryker (#50789) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam is ilyen, nem csak böngészőnél, minden full screen appnál, szerintem ez direkt van így. Logikus is, hiszen ha csak úgy elsőre előjönne a dock, ha leviszed a kurzort, simán lehetne, hogy véletlenül jön fel csomószor, amikor csak az app kezelőszerverinek egy része van ott lent.
Eddig nekem fel se tűnt, mivel ha dockról szeretnéd appot váltani, az amúgy se full screen app, ergo vissza kell mennem ígyis-úgyis az elsődleges asztalra a megnyitásához.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50796) general válasza TigerCat (#50794) üzenetére


general
addikt

rosszul írtam, nem 1440p-ban használom, hanem az 1440x900-as felbontásban, nem ugyanaz.

automatikusan sztem semmi. nincs még kiforrott "app-csomagom". Erőforrásfigyelőben mit nézzek, keressek?

(#50797) general válasza TigerCat (#50794) üzenetére


general
addikt

mindent kilőttem, amit tudtam, a Tevékenységfigylőn kívül nem fut más, és azt mutatja, hogy több, mint 2,7 GB ramot eszik a rendszer?? azta.... tudtommal a Windows sem eszik ennyit...

(#50798) wm2 válasza general (#50797) üzenetére


wm2
őstag

mert a két rendszer másképpen kezeli a dolgokat, érdemes utánaolvasni

Ozora <3

(#50799) lugosi válasza bmwk1200s (#50766) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy mennyire megbízható a videó, illetve maga a cnet, csak egy forrás. Szerintem lesz idén egy ilyen "csendes frissítés", tehát egyszer csak azzal a procival fogják szerelni, de nem hiszem hogy hírt csinálnak belőle.

Gondolom, arra egyre kevesebb a remény, hogy az air vonalat frissítsék. Pedig jó kis széria volt a költségérzékeny pályán. Nekem se lenne mb-m, ha csak a 12-es mb és a pro közül lehetett volna választani.

(#50800) bmwk1200s válasza TBMC (#50781) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem is mondtad, hogy a szifonosok lehozták a történetedet! :Y
Gratulálok! Azért ennek nagyon örülök! :C :R

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.