Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110551) emvy válasza -Skylake- (#110550) üzenetére


emvy
nagyúr

+1

while (!sleep) sheep++;

(#110552) Stauffenberg válasza atirag (#110545) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha fontos, hogy 8 évet kibírjon a vas, akkor viszont nem szabad elaprózni, az nem egy belépő felszereltségű Air lesz.

A VivoBookokat nem ismerem, de ha abban bővíthető a RAM/SSD, akkor azzal könnyebb tovább kihúzni. Itt a vásárlásnál kell előre gondolkodni, mert az égvilágon semmi sem bővíthető benne (a régi MacBookokban még igen, szóval ha azt valaki alul is specifikálta a vásárlásnál, menet közben még lehetett egy kicsit reszelni rajta, hogy tovább bírja).

(#110553) section9 válasza BossBoss (#110531) üzenetére


section9
őstag

Hogyhogy külön vetted a házat meg az SSD-t és nem egy alapból USB-C-s SSD-t vettél? :R

ƵøŁĭ: Mobilnak kell lennie? Ha nem akkor az új Mac Mini szerintem jó lehet.

(#110554) BossBoss válasza section9 (#110553) üzenetére


BossBoss
őstag

Egyszerűen az SSD már adott volt amikor kellett egy külső meghajtó. A házat nemrég vettem.

(#110555) Cold5


Cold5
senior tag

Pl. Orico-nak vannak már házai ami 20 Gbps-ot támogatnak. Nyilván van 40 Gbps-is, de horror árban.

Mellé egy megfelelő SSD és kész is a dupla gyors külső SSD mint az előre összeszerelt…

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#110556) moleculez válasza -Skylake- (#110550) üzenetére


moleculez
veterán

+ Legyen 1TB és akkor egyedi konfig.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#110557) blakey válasza BossBoss (#110531) üzenetére


blakey
titán

:R
Elmentem, mint lehetséges alternatívákat. Ez a külső ház is jó lehet? Illetve ez? Mert ezeket is elmentettem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110558) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

2015 early Macbook Airt érdemes még megvenni? Akksi ciklusszámláló 240. 80e Ft lenne az ára, igazából családban van a gép és tudom, hogy azért ez nem volt mindennapos használatban, tehát eléggé megkímélt.

Költöztem, kellene egy laptop de most nincs több keret, év végéig meg szükség lenne valamire. Főleg böngészés, yt videók nézése, pár film letöltésre lenne használva.

Ez az ár jó lehet érte? Lehet az éven meg eladnám és venni frissebbet.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#110559) BossBoss válasza blakey (#110557) üzenetére


BossBoss
őstag

Természetesen. Az ajánlott gyártók amennyire utána olvastam az Axagon, OWC, Delock, Orico, Sabrent. De van megannyi jó gyártó még. A linkelt darabok 10 Gbps Gen3.2, létezik már 20 Gbps Gen.3.2x2, illetve akár 40 Gbps TB4, de az tényleg horror. Lényeg, hogy jó minőségű és sebességű NVMe SSD kerüljön bele. De több teszt is fellelhető a neten ezekről.

Nekem hirtelen tetszett meg ez az asus ház. Tetszett a robosztussága, az IP és military védelem. De alapvetően a fentebb soroltakon gondolkodtam. Asus érzelmi döntés volt, annak ellenére, hogy a márkát nem is nagyon szeretem. :B

[ Szerkesztve ]

(#110560) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Használ valaki Infuse alkalmazást és érti is a mikénteket benne?

Vagy melyik topicba tudok kérdezni érdemben a témában?

[ Szerkesztve ]

(#110561) merqree válasza HoppMaster (#110560) üzenetére


merqree
őstag

iPad-en használom, ha ez nem kizáró ok.
Mi a kérdés?

(#110562) -Skylake- válasza HoppMaster (#110560) üzenetére


-Skylake-
addikt

en azt nem ertem, hogy minek futjuk ezeket a felesleges koroket es miert nem egybol azt kerdezed meg ami erdekel ? mert itt most kellene jojjon valaki aki leirja, hogy "igen en hasznalom , mi a kerdes ?" amire te megirhatod majd azt a kerdest amit ezzel az erovel mar itt is feltehettel volna.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#110563) HoppMaster válasza merqree (#110561) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

A tükrözés lenne a kérdésem TV-re.
Amióta fizetek a Pro verzióért ( tudom badarság az ok) azóta ledobálja a filmeket a TV-ről.
Legyen az bármekkora méretű.
Legelőször a 2160 felbontással nem birkózott meg, most a kisebb méretű mkv-t se engedi tükrözni.

(#110564) HoppMaster válasza -Skylake- (#110562) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Szerintem nem feltétlen felesleges kör, mivel nem az alap felhasználásra irányult a kérdésem, de oké legyen igazad, legközelebb úgy teszem fel.

(#110565) merqree válasza HoppMaster (#110563) üzenetére


merqree
őstag

USB HUBon keresztül használom.
Airplay-t kikapcsoltam, és szépen működik a lejátszás az otthoni NASról.
Igaz, amiket nézünk, azokat 720p vagy 1080p/i felbontásban szereztem be.
(Én azért vettem meg, hogy az otthoni NASról elérjék minden tartalmat SMBn keresztül.)

(#110566) blakey válasza HoppMaster (#110560) üzenetére


blakey
titán

Igen, minden Apple eszközömön használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110567) HoppMaster válasza merqree (#110565) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Engem meg pont az Airplay ami érdekelne, nem nagyon tudok kábelezgetni a távolságok miatt.
NAS az meg nálam még tanulásra szorul.

(#110568) HoppMaster válasza blakey (#110566) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

TV-re is használod Airplay-el?

(#110569) atirag válasza Stauffenberg (#110552) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Egy air m1 16gb 512gb változat már jó választás lenne esetleg használtan?

(#110570) blakey válasza HoppMaster (#110568) üzenetére


blakey
titán

Nem, nem vagyok hajlandó a filmeket Airplay-en nézni, Airplay-t maximum zenére használok. Apple TV-n is fut az Infuse, az meg TV-hez van csatlakoztatva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110571) HoppMaster válasza blakey (#110570) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Szóval akkor jobb lenne beszereznék egy Apple TV-t?

(#110572) blakey válasza HoppMaster (#110571) üzenetére


blakey
titán

Az Airplay arra jó, hogy gyorsan megmutassunk valamit, vagy háttérzene szóljon. Minőségi zenehallgatáshoz és filmnézéshez helyi lejátszás az ajánlott, azaz a TV-hez csatlakoztatott eszközről, vagy legvégső esetben magán a TV-n megy a lejátszás. Ha veszel pl. egy Apple TV-d, akkor nagyon sok gondod megszűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110573) marsu. válasza Zoona (#110558) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha 8 gb rammal szerelt akkor 80e megérhet, ha mindenképp macos-t akarsz. Viszont nagy csodákat ne várj tőle, már igencsak lassúcska. Maga a hardware asszem 2013-as, de netezgetni, full hd yt videókat nézni elég.

(#110574) HoppMaster válasza blakey (#110572) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ezt, hogy érted minden gondom megszűnik?
Megmondom őszintén sok Apple eszközöm van, de az Apple TV-nek nem éreztem még szükségességét és nem is néztem utána mit tudna nyújtani számomra.

(#110575) blakey válasza HoppMaster (#110574) üzenetére


blakey
titán

Minden gond ami a filmlejátszást illeti. Sokan azt hiszik, hogy ha átküldik az anyagot a TV-re, akkor az "tökéletes", de az nagyon messze van attól, elképzelhetetlenül messze. Apple TV egy lejátszó, ha sok filmet, sorozatot nézel és van TV-d, akkor nincs jobb megoldás, mint egy külső, HDMI-vel a TV-hez csatlakoztatott lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110576) HoppMaster válasza blakey (#110575) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Igen ez eddig oké, de akkor hol tárolom pl a filmet?
Bocs a láma kérdésért.

(#110577) merqree válasza blakey (#110575) üzenetére


merqree
őstag

És még magaddal is tudod vinni, nekem az tetszik benne.
Tetszene, de még nem vettem.

(#110578) merqree válasza HoppMaster (#110576) üzenetére


merqree
őstag

NAS, felhő, pendrive.
A belső memóriát nem tudom, hogy használható-e erre.

(#110579) blakey válasza HoppMaster (#110576) üzenetére


blakey
titán

Ahol szeretnéd, routerre csatlakoztatott HDD/SSD-n, a számítógépen, NAS-on? Bármilyen hálózati protokollon eléred a tartalmakat, akár a haverodnál is tárolhatnád. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110580) huan válasza pergabb (#110449) üzenetére


huan
őstag

És lekapcsolható, kapcsolós hub létezik?

(#110581) trobi28


trobi28
addikt

Tudtok ajánlani megbízható helyet Macbook Magsafe 2 töltő beszerzésére? Az Apple hivatalos boltjában drága kicsit :U

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#110582) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

Kerlek engedjetek meg egy kezdo Macbook tulajtol egy kerdest;

Hogy tudom elerni hogy a megnyitott alkalmazas minimalizalodjon a toolbaron valo ikonjanak dupla kattintasara? (Ventura 13.1, command+M es a dupla cimsor-kattot ismerem de most nem opcio)

(Sry, jobb topicot nem talaltam. : ( )

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#110583) HoppMaster válasza merqree (#110578) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Akkor minimum plusz 2 eszközt kell beszereznem.

(#110584) TigerCat válasza Zewa (#110582) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kattints egyszer a sárga pöttyre. Az nem jó?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#110585) cSuwwi válasza Zewa (#110582) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Szerintem nincs erre mód (meglepő módon) a gyári dockkal.
A cmd+M, dupla címsor (ha erre van beállítva), a sárga pötty illetve az opt/alt + kattintás az ikonon van. Talán ez utóbbi áll a legközelebb hozzá.

(#110586) Parson válasza blakey (#110579) üzenetére


Parson
addikt

Na álljunk meg egy szóra, mert ez engem is nagyon érintene... szóval:
1. apple TV-vel megoldható a NAS-ról lejátszás intraneten? Melyik app(ok) jó(k) erre?
2. apple TV-vel megoldható a NAS-ról lejátszás interneten keresztül is? Melyik app(ok) jó(k) erre?
NAS: Synology DS212j

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#110587) blakey válasza Parson (#110586) üzenetére


blakey
titán

1.- természetesen, szinte bármelyik a népszerűbbek közül, Infuse, MrMC, Plex, Emby, de akár a VLC is, bár én azt nem tartom olyan jónak.
2.- igen, előzőleg felsoroltak képesek rá, bár ugyanazt kérdezted, szerintem mást szerettél volna kérdezni.

A NAS-nak és a hálózatnak is alkalmasnak kell lennie erre a feladatra, a gyengébb NAS-ok esetében érdemes olyan fájlmegosztást választani ami jár különösebb terheléssel, NFS, SMB. Ebben az esetben jól jöhet a VPN.

Bármilyen Apple eszközödön futtasd valamelyik appot és próbáld ki, hogy távolról miként működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110588) Parson válasza blakey (#110587) üzenetére


Parson
addikt

A két kérdés között a különbség az intranet (router mögötti belsö hálózat) és az internet (routeren túli 'világháló') kifejezések voltak.
Tehát a példánál maradva a 'havernál' lévö NAS-ról interneten keresztül is le tudják játszani a filmet ezek szerint, ha jól értem.
Oké, egy iPad 8-on és egy MacBook M1 Air-en is le tudom tesztelni, a lényeg, hogy Apple TV-n is elérhetöek legyenek ezek az appok késöbb...
Az egyedüli kihivás számomra csak a VPN... vhogy mindig belegabajodok a témába :W

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#110589) blakey válasza Parson (#110588) üzenetére


blakey
titán

Apple TV esetében, számomra, a két kérdés ua, ha hálózati lejátszásról van szó, mert korábban írtam, hogy az Infuse gyakorlatilag minden hálózati protokollt ismer és azon keresztül le is játszik, mindegy, hogy külső vagy belső.
Infuse mindhárom platformon elérhető és nagyon hasonló a tudása, azt érdemes kipróbálni. VPN csak akkor kell, ha SMB vagy NFS elérést szeretnél érvényesíteni, FTP-hez pl. nem kell. Plexhez sem kell VPN, annak csak portot kell nyitni, hogy kifelé is kommunikáljon. Az említett NAS elég gyenge a Plexhez, azt inkább egy Inteles NAS-on érdemes futtatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#110590) merqree válasza Parson (#110588) üzenetére


merqree
őstag

Miért akarod VPNnel fárasztani magadat?
Tok “felesleges”
Én elállítottam a portokat a NASon, routerben csináltam portforwardot, a NAS pedig a synology-n keresztül bárhonnan elérhető….

Reszemrol az Infuse ajánlott lejátszó. Kb 4000 HUF éves díja van, de akkor mindent IS tud.

[ Szerkesztve ]

(#110591) Parson válasza merqree (#110590) üzenetére


Parson
addikt

Nincs szó arról, hogy akarnám a VPN-t. Én igazabol csak egy megoldást keresek arra, h interneten keresztül is müködjön a stream… 1000 km van a két DS (DiskStation)-om között es az állandó szinkronizálás nem lenne a legjobb megoldás, ha elhagyható. De tartok töle, h nem lenne akadásmentes a stream - csak HD tartalmakról van szó.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#110592) Ear001 válasza Parson (#110591) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ez már hálózati kérdés, csak te tudod rá a választ, miután kipróbáltad. Az Apple TV meg pár program rajta tudja.

(#110593) merqree válasza Parson (#110591) üzenetére


merqree
őstag

Az Infuse-ban annyi hálózati csatlakozást hozol létre, amennyit akarsz. Ha két NAS van, akkor kettőt adsz hozzá... Sokkal egyszerűbb és triviálisabb az egész, mint ahogy azt vizionálod, szerintem.

(#110594) tothl


tothl
addikt

Esetleg ha nem kötelezően apple megoldás kell, tudok ajánlani valami amlogic chipes kis boxot amire fölmegy a coreelec rendszer egy kodi lejátszóval....ez is játszik mindent, feliratokkal, felirat letöltéssel, minimál fogyasztással. Én már évek óta ezt használom. Hozzárögzítettem a TV hátuljához így ki sem látszik, HDMI CEC -cel a tv távirányitójáról vezérlem, még torrent kliens is működik benne.

(#110595) Parson válasza tothl (#110594) üzenetére


Parson
addikt

Ez izgalmasan hangzik, de már kinöttem ebböl a bütykölös korszakomból. Egy egyszerü és müködö dolgot keresek, le fogom tesztelni szépen amit a többiek ajánlottak, és ha müködik gond nélkül, akkor beruházok egy apple tv-re, más okból kifolyólag is. Köszi mindenkinek a tippeket, egyelöre nincs több kérdésem, talán majd késöbb, ha elakadnék vhol. :R

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#110596) csaba1203


csaba1203
addikt

Frissítettem 13.2-re egyenlőre minden működik és van 2 új háttérkép is...... :D :DD

(#110597) TigerCat válasza csaba1203 (#110596) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, ketyereg szépen...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#110598) moleculez válasza Parson (#110595) üzenetére


moleculez
veterán

Én is amúgy😔 Múltkor eszembe jutott hogy beröffentek egy rpi-t ilyen "NAS"-gyanánt, aztán hagytam is 'csába, meghosszabitottam a GDriveom még egy évre tizen valahány fontért. :DDD Komolyan, lusta vagyok elsétálni a laptopért inkább megnézem a filmet Amazon Prime videon. Örexem na' (32)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#110599) lypen99 válasza moleculez (#110598) üzenetére


lypen99
aktív tag

Fiatal roka. ;]

(#110600) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok,

MacBook Air 6,2 csak míg ezt a néhány szót írom, többször dobja el a billentyűzet, egér bluetooth jelét.

Kizárólag Apple eszközökkel használom, új elemek vannak a perifériákban. AirPods-t is szoktam használni, olyankor azt is eldobja, és mindent, ami bluetooth csatlakozású. Csinálja ezt azóta, mióta a Big Sur van rajta (3 hete). Van, hogy 1-2 napig jó, majd 1-2 nap szenvedés (percenként eldobja 10 mp-re az összes eszközt). Neten kutakodva vannak néhányan, akik hasonló gondokkal küzdöttek, a netes leírásokat követve eddig jutottam:
-bluetooth-modul visszaállítása
-minden Apple eszköz gyári visszaállítása
-összes eszköz eltávolítása
-1000 újraindítás :D

Roppant bosszantó, mert gyakorlatilag így nem lehet a gépen dolgozni. Próbáltam összefüggéseket keresni, egy-egy eszközt kizárni, de nem találtam összefüggést. Áramtalanítottam a routert ami a gép mellett van, úgy is fennállt a probléma.

Mit tennétek a helyemben? 98%-ra érzem, hogy szoftveres a hiba.

Van lehetőség Big Surról visszamenni egy fő rendszerverziót (neten ahogy olvastam, többen ehhez kötik a hiba eredetét)?

Köszi előre is, remélem tudtok segíteni. :R

u.i.: Ugyanitt i7-es MacBook Air hibátlan állapotban, 8 gb rammal, új akkuval eladó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.