Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) pinnacle válasza szabi__memo (#13297) üzenetére


pinnacle
nagyúr

WD Red 2TB. Lehet, hogy a külső házzal van a gond, mert írták a topikjában, hogy ezek elsődlegesen PC-s használatra vannak tervezve, máshol lehetnek problémák. Régi WD Elements 2TB viszont gond nélkül működik.

(#13302) gulac12 válasza DoItYourself (#13298) üzenetére


gulac12
tag

Köszönöm a segítséget, a time.kfki.hu beállítása után a rendszeridő rendben, sőt még nyertem 10 sec boot időt, mert a késleltetést kikapcsoltam.

(#13303) gulac12 válasza Technoman (#13300) üzenetére


gulac12
tag

Nekem a TV és a box egy áramforráson van a router viszont nem, korábban Wifi csatlakozással nem volt rendszeridő problémám, mióta azonban utp kábellel kötöttem össze a routert a box-al a rendszeridő nem müködött. DoItYourself segítségével, időkiszolgáló beállítással a probléma megoldva.

(#13304) junkpod válasza gulac12 (#13294) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem megoldotta a gondokat a magyar ntp org kiszolgalo.

Box's don't touch!

(#13305) dethroner válasza junkpod (#13230) üzenetére


dethroner
veterán

Egyszer próbaképp már felraktam a pc-re a Kodi-it, akkor zavart hogy a tévé HDMI feketeszintet másképp kezelte mint a MPC-HC, de azt hiszem együtt fogok tudni élni vele.
Amúgy ha droidon minden van, akkor miért használják inkább ezt a libreelec-t?
Yt-ot meg 2,5 méterről nézem, de egy 55colos tévén, szóval jöhetnek a plusz pixelek :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13306) Beni2360 válasza Technoman (#13300) üzenetére


Beni2360
félisten

majd levetkőzöm, benézek a hűtőbe, - Puccccéran? (E.M)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13307) Technoman válasza Beni2360 (#13306) üzenetére


Technoman
őstag

Mi a bajod ezzel, nem értelek :)

(#13308) headhunter válasza doso21 (#13293) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Tegnap találtam rá erre a javításra, ezzel megy minden, mint a karikacsapás! (Igaz most FAT32-re formáztam az SD-t.)

[link]

Marshmallow_SD_Fix_v2.0.apk

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Amit linkeltél, 2014-es az utolsó frissítés?

(#13309) Beni2360 válasza Technoman (#13307) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig pofon egyszerű, ha levetkőzök akkor pucccér vagyok és megyek fürdeni, vagy átöltözök és benézek a hűtőbe ..... az már más. Csak Eddie Murphy egyik filmrészlete beköpése jutott eszemben. Viccnek szántam a mostani zord időben.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13310) dethroner


dethroner
veterán

Ajánljatok légyszi S905X-es masinát, amin valós gigabites port van, 2/16GB, optikai hangkimenettel. Lehetne mondjuk 50 dezső alatt? :B Ja és persze valami általatok már ismert, többek által elégedetten használt készüléket. :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13311) blakey válasza dethroner (#13310) üzenetére


blakey
titán

S905X-es box nincs Gigabites LAN-nal, ahhoz S905-öst vagy S912-est kell választanod. Ha LibrELEC-ket szeretnél használni akkor az 1GB RAM is elég, androidnál már jól jön a 2GB RAM, ebben az esetben S905-öst választhatsz.
Összefoglalóban minden benne van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13312) italy72


italy72
csendes tag

Mini S905 boxom van.
Miért van az hogy az Utp kapcsolatot néha elfogadja,néha nem...
Állandoan wifivel akar kapcsolódni,ha a wifit letiltom akkor pedig nincs net.
Routeremmel minden okés,tehát nem ott lehet a hiba.

(#13313) blakey válasza italy72 (#13312) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy hibás a vezetékes LAN része.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13314) doso21


doso21
kezdő

Olyat már tapasztaltam, hogy az új verzió telepítése és frissítés az új verzióra az nagyon nem ugyanaz. Volt hogy play áruházból való frissítés után a kiegészítők futa dolgokat csinaltak. Töröltem. Majd újra feltettem és minden pörfekt. :)

(#13315) mihione


mihione
őstag

Hali!nézegettem ezeket a kütyüket és olyan kérdésem lenne,hogy az olcsó kategóriából melyik az ami jól működik?jó lenne 10k körül megúszni a dolgot,leginkább filmezésre lenne használva,esetleg kis youtube,böngészés.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#13316) tau_ba


tau_ba
tag

LE-n futo Kodi ala van Netflix kliens?

(#13317) nickcreeper


nickcreeper
tag

Sziasztok!
Alkalmi játékra és esetleg filmezésre keresnék, valami olcsóbb tvboxot.
Fire TV Gaming Editiont kerestem, de már nem forgalmazza az Amazon EU-ban.
Mi TV 3 is szóba jöhetne, csak az ára kicsit már húzósabb.
Esetleg tudtok ajánlani valamit?
Előre is köszönöm!

(#13318) djnice válasza tau_ba (#13316) üzenetére


djnice
veterán

Van, a 32 bites verzióhoz:
libwidevine IS NOT INCLUDED for copyright reasons. But you can install it yourself with the help of a script from LE Developer Millhouse:
curl -Ls http://nmacleod.com/public/libreelec/getwidevine.sh -o /tmp/getwidevine.sh && sh /tmp/getwidevine.sh

(#13319) leximester


leximester
tag

Ez már működik 32 biten is: Transmission

(#13320) dethroner válasza blakey (#13311) üzenetére


dethroner
veterán

Igazad van, elnézést, elnéztem az összefoglalót :W De mi lehet az oka annak, hogy az újabb eszközök csak 100.as portot kaptak? És mennyit enged át valójában ez a 100-as port? Sajna nem tudom hogy droiddal vagy libreelec-el használnám-e, ez majd használhatóság és funkcionalitás, megtapasztalás után fog eldőlni. Épp ezért gondoltam hogy legyen a 2/16-os verzió, úgy nem futhatok bele hw limitbe. Egy BD50-es ISO film kicsivel kevesebb mint 50Mbit/s bitrátájú, átmegy ez gond nélkül folyamatosan ezen a kínai 100-as porton?
Azt hittem már tudom mit kell keresnem, 2/16-os, legyen gigabites port, 6-os droid hogy a lehet legtovább támogatott legyen. Erre kiderül hogy bambán olvastam az összefoglalót, és nem lehet ezen kritériumok alapján "fullos" masinát választani :O Akkor maradjon biztosra a 2/16, de mit gondoltok, mivel járhatok jobban? Ha időtállóbb 6-os droid és majd ha egyszer talán HDR-es tévém lesz, akkor legyen S905X, vagy inkább a gigabites port jön jól és akkor legyen S905?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13321) azbest válasza dethroner (#13320) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg létezik S905D változat is, de még nem láttunk olyan boxot, ami arra épülne. Az tartalmazná azokat az s905 és az s905x előnyeit egyben.

(#13322) Imi1981 válasza Technoman (#13188) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem sikerül . Beírom az ip címet és mindig azt írja a megadott mappa valószínűleg érvénytelen .válasszon egy másik mappát . És ennyi .Így nem tudok tovább menni .Hétvégén felrakom a win 10-et hátha megoldja a problémát .

(#13323) tau_ba válasza djnice (#13318) üzenetére


tau_ba
tag

Koszi a valaszt. Mar csk 2 lama kerdes van:
1. Honnan tudom, hogy hany bites eszkozom van?
2. Letezik-e valami lamaknak keszult leiras a telepitesrol?

(#13324) Phülöp


Phülöp
addikt

Cimborám venne valami olcsó vasat. Én az S 905-ös készülékek közül választanék, de annyi különböző típus van mostanra, hogy belegabalyodtam és egyikre se merem azt mondani, hogy ez a neked való.
Segítenétek választani?
Elsődleges szempont az ár (max. 15e Ft, de inkább kevesebb). Kellene fullHD kimenet, 3db USB, Wifi, esetleg LAN, Openelec+Kodi rendszer. 3D kép nem kell, TrueHD hang nem kell, DVB-T nem kell - albérletbe lesz valami alsókategóriás tévé mellé.
Legyen stabil és problémamentes a működés, oszt világbéke.
Nem gond, ha Kínából rendelős a vas, nem holnapra kell.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13325) DoItYourself válasza Phülöp (#13324) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Javasolt, ajánlott típusok:
S905: Beelink Mini MX, Beelink Mini MX ver 1.0, Beelink Mini MXIII, Beelink MX64, Beelink M18, K1 Plus, KIII, Sunvell T95M.
S905X: Mini M8S II 2G/16G, EgoIggo S95X 1G/8G. Utóbbit ingyen hozzák a németektől.

Érdemes szétnézni a hardveraprón is, ill. gearbest, geekbuying oldalakon. Az S905 kifutó, M18 ill. KIII az ami még kapható itt-ott. A 3-4 USB-s dobozokkal voltak gondok, részemről nem ajánlott egyik se, inkább egy elosztó. A wifi mindegyikben harmatos, túl sokat nem szabad várni ezektől, vezetékes hálózat ajánlott.

OpenELEC - ez volt az eredeti projekt, amiből 2016 tavaszán kivált a fejlesztők nagy része, és egy új projektbe kezdtek LibreELEC néven. Utóbbinak úgy tűnik biztosabb a jövője, folyamatosan jelennek meg belőle az új verziók, míg az eredeti rendszer fejlesztése szinte leállt. Általában az OE vagy LE rövidítéseket használjuk.

(#13323) tau_ba: az S9xx procik mind 64 bitesek. Itt most arról van szó, hogy LE-ből az első verziók 64 bitesek voltak 009-ig, utána készült párhuzamosan 64 és 32 bites verzió is, 012-től már csak 32 bites verzió van. Szájbarágós telepítés magyarul nincs, a LE fórumon megtalálod az angol nyelvűt, linkek az összefoglalóban, 62-es pontban. 64 > 32 bit frissítés nem egyszerű, jobban jársz egy új SD kártyával , és új telepítéssel. Ha egyáltalán szükséged van most azonnal a 012-re... Nekem nincs különösebb gondom a 009-el, úgyhogy egy darabig még az marad nálam a stabil verzió.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13326) DoItYourself válasza tau_ba (#13323) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Most látom, hogy ti vmi LE Netflix kliensről beszéltek. Akkor ne vedd figyelembe, amit írtam az előbb. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13327) Phülöp válasza DoItYourself (#13325) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm a válaszod.
A 3-4 USB portos vasak problémájáról nem is hallottam, ezt külön köszönöm, hogy megemlítetted.
OE/LE váltásról tudok, de mivel én még mindig OpenElec-et használok, az ugrik be mindig először. A szerkesztési idő meg letelt, mire észrevettem, hogy mit írtam. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13328) tau_ba válasza DoItYourself (#13326) üzenetére


tau_ba
tag

Te kozvetlen Androidos-rol irtal? Az is erdekes, mert lehet nincs LE-s egyaltalan.

(#13329) Technoman válasza nimfas (#12828) üzenetére


Technoman
őstag

Nimfas: Neked már megjött a rendelt boxod?

(#13330) italy72


italy72
csendes tag

Mini S905 (2Gb változat) nincs valakinek valami használható firmware?Ha igen hogy tudnám frissíteni? Recoveryben állandó hibát ír ki mikor frissíteni akarok,egy letöltött custom fw-vel.Megköszönném ha valaki segítene ez ügyben.Irtam korábban pár hozzászolássál előbb a Lan hibát is,egyre jobban gyanakszom hogy azóta csinálja mióta sikertelen volt a frissítés.Köszönöm előre is!

(#13331) tau_ba válasza syler123 (#12631) üzenetére


tau_ba
tag

Irnal errol picit tobbet? Hol es hogyan kell beallitani? Egy KIII-as eszkozom van LE-n futo Kodival. Mivel tobb Xbox controllerem is van ez idealis megoldas lenne a gyarilag tragya taviranyito helyett.

(#13332) Csicsóka válasza leximester (#13319) üzenetére


Csicsóka
őstag

Eddig ez volt az akadálya, hogy 32 bites rendszert tegyek a T95m-re.
Ez is megoldódott, működik is rendesen. A beállításokban megadható hogy hova töltsön, ami ajánlott is, mivel alapból az SD-re akar, ami ugye hamar megtelik.

(#13333) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv mindenkinek!

Pár hete beüzemeltem egy wetek play 2-t egy ismerősömnek. Ma hívott, hogy a 4K videók alatt kifagy a box... Elindul, majd meg is áll és kakukk..

Tapasztalt már ilyet valaki?

Libreelec Kodi 17 krypton.....Class 10 Kingston Microsd....

:R :R

(#13334) djnice válasza tau_ba (#13323) üzenetére


djnice
veterán

1. 32 bites LibreELEC kell hozzá
2. Nincs, amit írtam az pont elég, belépsz ssh-n és kiadod a parancsot

(#13335) tau_ba válasza djnice (#13334) üzenetére


tau_ba
tag

Azt hol tudom ellenorizni, hogy ami rajta van az 32 bites-e?
SSH eleres hogyan mukodik? Megy alapbol v. konfiguralnom kell valahol?

(#13336) nimfas válasza Technoman (#13329) üzenetére


nimfas
addikt

Pont ma voltam érte. Posta nyomkövető oldalán látom hogy tegnap du 4-kor letétbe került. Ma bementem, elő is került, délben mentem haza akkor volt bedobva papír hogy csomagom jött.

Másikból áttettem az sd-t bootolt is az Android alatt kiválasztott Update.zip (üres file) kiválasztása után. Nem ment a gyári távirányító.... Aztán csináltam egy másik SD-re egy új LE-t. Azzal ment a távirányító és a hdmi cec is.

Több tesztre nem volt időm. Dolgozni is kell... :)

(#13337) blakey válasza tau_ba (#13335) üzenetére


blakey
titán

A Beállítások alatt a LibreELEC verziószámánál látható, ha arm akkor 32 bites, ha aarch akkor 64. Eddig a 64 bites volt a gyakori, nemrég jött a 32 bites változat és a 12-estől már 32 bites lesz a LibreELEC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13338) Technoman válasza nimfas (#13336) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi. Melyik LE-t tetted rá, amin ment a táv?

(#13339) nimfas válasza Technoman (#13338) üzenetére


nimfas
addikt

Ugyanazt ami a másikon is van, csak első indításkor gyanítom a készülék módosítja. (Ezért csináltam másik SD-re egy szűz LE-t) Ha hazaérek megnézem melyik verzió az LE.

[ Szerkesztve ]

(#13340) Technoman válasza nimfas (#13339) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#13341) tau_ba válasza blakey (#13337) üzenetére


tau_ba
tag

Ez HW fuggo v. csak azon mulik, hogy mit tolok ra?

(#13342) DoItYourself válasza tau_ba (#13335) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

No, akkor most olvasd újra, amit írtam neked reggel, most már aktuális. :D
Az SSH-t megtalálod az összefoglaló végén.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13343) tau_ba


tau_ba
tag

KIII-as keszulekhez kapott gyari tav eleg ramatyul mukodott. Csak relativ kozelrol es csak bizonyos szogbol ment normalisan. Megreklamaltam az eladonal es kuldtek egy ujat. Ez minimalisan mashogy nez ki, viszont nem mukodik egyaltalan. Jart mar igy valaki mas is?

(#13344) blakey válasza tau_ba (#13341) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mit teszel rá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13345) tau_ba válasza DoItYourself (#13342) üzenetére


tau_ba
tag

Az jol elkerulte a figyelmemet :-( Mi az oka egyebkent ennek a 32 vs 64 bites bohockodasnak? Erdemes a 32 bitesre valtani amugy? Mik az elonyei (mondjuk nekem a Netflix kliens) ?

(#13346) blakey válasza tau_ba (#13345) üzenetére


blakey
titán

Már csak 32 bitesek lesznek és a fejlesztő stabilabbnak, jobbnak látja a 32 bitest, érdemes "áttérni", szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13347) Pelican válasza blakey (#13346) üzenetére


Pelican
őstag

Egész pontosan azt írta, hogy amíg nincs kijavítva a 64 bitesben a memória szivárgás, addig nem fordít 64 bites verziót.
De ha valakinek nagyon kell, elérhető a 64 bites 012 is, mert valaki befordította és megosztotta.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13348) blakey válasza Pelican (#13347) üzenetére


blakey
titán

Igen, ezt írta nemrég, de valahol olvastam valamelyik buildnél, hogy nem nagyon szeretné, mert jobbnak találja a 32 bitest, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13349) Pelican válasza blakey (#13348) üzenetére


Pelican
őstag

Biztos jól emlékszel, nem ellenkezni akartam, csak kiegészíteni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13350) trance89 válasza huliganboy (#13333) üzenetére


trance89
őstag

a 7.0.3.012 buildet rakd fel, a krypton még erősen devel verzió (a nevében is bennevan), nem ajánlják mindennapi használatra mert még rengeteg a bug, a 012 viszont betonstabil

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.