Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) junkpod válasza kenand (#12749) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért? Pont a 10szerese.

Box's don't touch!

(#12752) fecus válasza fecus (#12744) üzenetére


fecus
őstag

A következő tűnik megfelelőnek.
Még vámmal is ugyanott van mint ez EU raktárból. Igaz ennek van 5G-s Wifi-je.

Ezzel kapcsolatban: milyen problémát jelenthet LE alatt ha a Mini M8S II csak 1G/8G-s? Láttam néhány nagyon olcsó ajánlatot.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12753) nimfas válasza fecus (#12752) üzenetére


nimfas
addikt

Max nem 1 hét alatt van itt, hanem 4-6 hét. 3eFt a difi... :DDDD

Esetleg valami ajánlat ez ellen? 1000-es Lan-al : KIII Smart Android TV Box Android 5.1.1 S905 Quad-Core 2G / 16G UHD 4K 3D KODI XBMC Mini PC 2.4 / 5G 53.99+10.38 = 64,37 USD Euból.

-LE fusson rajta SD kártyáról varia nélkül ha lehet!
-Kábeles kapcsolat
-Max full hd anyagok (LG 3D, nem 50GB/film, csak a 17-20 :))

[ Szerkesztve ]

(#12754) gabo9201 válasza nimfas (#12753) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ez nekem egész pontosan 6 nap alatt jött meg innen a Német raktárból, úgy hogy benne volt a múlt szombat vasárnap is.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#12755) nimfas válasza gabo9201 (#12754) üzenetére


nimfas
addikt

Eddig nekem is ez a favorit, csak gondoltam hátha van valami szipi-szupi másik ajánlat.
Rendelés előtt állok.

Még tudnom kéne hogy áll a 3D OU anyagokkal (passzív LG alsó-felső kép)... ősrégi Popcorn A110-em simán lejátsza, TV felismerti átkapcsol 3D-be azt jónapot.
Holnap leviszem a Q-box 905-öst a FSZ-re is letesztelem a tv-n, LE mit szól a 3D anyaghoz. :)

(#12756) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok
Végre megtaláltam a megfelelő topicot :D /milyen jó ph-en van mindenre :P /
Adott egy Orion PT32-S HD Ready LCD TV és egy MINI M8S 2 - 2GB RAM 8GB ROM ANDROID 6.1 TV BOX KODI-val ezt rendeltem és kellett hozzá itthoni adapter, mert kintit küldtek, benéztem
Sajnos azt veszem észre, hogy ha régi dvd lejátszót kötök rá akkor okés a szín, ha meg ezt a kis kütyüt akkor a sötét részek a filmeknél nagyon sötétek :( Próbáltam a KODI-n túl VLC-vel is, de ott is ua. az eredmény, de azzal a lejátszóval még hang sem volt pfff
TV-n próbáltam kalibrálni a színeket, de semmi pozitív hatása nincs. Amúgy a youtube-on fellelhető ilyen FULLHD-s meg 4k-s bemutató videóknál sem volt probléma, csak ha pl. pendrive-ról nézek filmet.
Maga a készülék eddig bejött, mert mindent lejátszott videó formátum tekintetében, de ez a sötét színvilág nem nyert filmnézésnél.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#12758) Roland8622 válasza #99499520 (#12757) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Igen s905x.De holnap kiolvasok mindent a rendszerinfóból.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#12759) Pelican válasza junkpod (#12747) üzenetére


Pelican
őstag

Igen, felfogtam 15 Mpixelt, csak nem értem, mit kezdesz vele, pláne ha több ezer van belőle.
Én az 50 MPixeles képeimet is lekicsinyítettem 4k-ra...
Eredeti felbontásban nyomtatáshoz kell csak, vetítőn, monitoron, tévén mindig a megjelenítő fizikai felbontására méretezek.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12760) azbest válasza Roland8622 (#12756) üzenetére


azbest
félisten

úgy hangzik, mintha rgb 0-255 vs 16-235 tartomány nem passzolna a box és a megjelenítő közt. Az pedig, hogy egyik filmmel jó a másikkal nem, esetleg az éppen játszott film felbontásától is függhet, lehet máshogy van beállítva az egyik és máshogy a másik felbontás.

Ha túl sötét, akkor lehet,hogy 0-255 módban kiadott jelet 16-235 módban mutatja a megjelenítő. Ha meg 16-235 módban kidottat 0-255-ön mutat, akkor pedig túl világos lesz. vagy pont fordítva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12761) Pelican válasza Roland8622 (#12756) üzenetére


Pelican
őstag

A HDR nincs bekapcsolva rajta?

Ha nem kell az UK adapter én tudnám használni...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12762) junkpod válasza Pelican (#12759) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát gondolkoztam már az újra metetezesrn. De nason vannak és hálózaton keresztül sokezer kepnel ez lassú lenne. Még 2 évente újra csinálni a fejlődő kijelzők miatt?
Ma holnap már a 4k sem lesz rendkívüli... Inkább hagyom eredetiben. (Még kiválogatni sincs időm...)

Box's don't touch!

(#12763) envagyok


envagyok
veterán

http://www.alexelec.in.ua/

Tegnap megjelent az alexelec 2.1.3 S905 boxokra ha vkit érdekel.
DTB img-k is vannak több készülékhez.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12764) RedCat


RedCat
senior tag

A docker addonnal foglalkozott itt már valaki? Nekem feltenni sikerült, de bármit próbálkoztam vele pl docker run hello-world, mindig azt mondta hogy a daemon nem fut.
Próbáltam a neten egy howto-t találni, de a telepítésről meg a konténerek letöltéséről találtam, de a konfigurálásról, a beállításról semmit.
Mindezt 17-es kodi (libreelec v7.9) alatt. Belenéztem a kodiba is, de akadozott a kép, mintha nem ment volna afreki váltás. Nektek jól működik? Vagy senki sem használja még a bétát?

envagyok: Ez mivel tud többet? Láttam, hogy az új kodi rc3-asra épül, de ezen kívül? Miben más ez a bulid, mint az LE?

[ Szerkesztve ]

(#12765) LógaGéza válasza nimfas (#12755) üzenetére


LógaGéza
addikt

A Half-OU/Half-SBS anyagok pont ugyanolyan videók lejátszásai szempontból, mint bármely, sima 2D-s videó, csak itt ugye egy képbe van sűrítve a két kép. Az, hogy a TV felismeri-e, vagy neked kell átkapcsolnod, az csak a TV-től függ.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12766) envagyok válasza RedCat (#12764) üzenetére


envagyok
veterán

Próbáld ki :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12767) Karel2 válasza RedCat (#12764) üzenetére


Karel2
csendes tag

Használom és szaggat (a 23.976 helyett 24Hz a frissítés). A fórum szerint már úton a javitás.

- Karel -

(#12768) Multibit válasza Osynho (#12739) üzenetére


Multibit
veterán

Ha esetleg úgy döntenél, hogy NAS-t veszel, elfelejtheted az USB-s háttértárakkal bohóckodást (onnantól nem sok értelme van). Gigás routerrel, gigás NAS-sal a - 100 Mbps LAN csatlakozós - mediaplayer már semmi mással nem foglalkozik, csak lejátszással. FHD-ig problémamentes.

(#12770) Osynho válasza Multibit (#12768) üzenetére


Osynho
addikt

Persze, egy NAS lenne a legjobb, de most nem szánok rá annyit. Nekem így megfelel, egyébként gigabites a player, az USB2 maximumát tudta másolás közben, 30-35MB/sec-et. Most valamiért csak 100 Mbiten megy az adat, nem jöttem rá, miért. :U Egy USB3-as box már egész kellemes lenne.

(#12771) sp8787 válasza fecus (#12752) üzenetére


sp8787
addikt

Mondhat nekem barki barmit de a minimxiii ar/ertek aranyban draga.
Ez szigoruan maganvelemeny.

(#12772) kravman


kravman
csendes tag

Üdv!

A TV-m okosítását szeretném és egy másik topicban irányítottak az Amlogic S905 felé. Elolvastam az összefoglalót és úgy látom, hogy egy Amlogic S905H procis készülékre lenne szükségem. SD-n tennék rá LE-t is.

Van most olyan készülék a piacon amiben tuti, hogy ez van benne? Attól tartok, hogy összekeverem őket, mert a hirdetésekben össze-vissza irkálnak mindent, rövidítések stb.

Tudna valaki linkelni egy ilyen készüléket a gearbest-ről, vagy a társairól?

Előre is nagyon köszönöm!

(#12773) sp8787 válasza Osynho (#12770) üzenetére


sp8787
addikt

A mostani NAS arak nem olyan veszesek mint regen.
Raadasul sokkal nagyobb a valasztek.

Mindemellet maximalisan megertem azokat akik erre nem akarnak vagy nem tudnak szanni.

(#12774) sto1911


sto1911
veterán

Atnyalaztam az ajanlott tipusokat, es ezt a kettot talaltam megfelelonek:

Beelink Mini MX 2/16 [link] szebb taviranyito :)
Beelink M18 2/16 [link] antennas, tobb gombos iranyito

Leiras szerint mindketto 1G lanos.
Melyiket rendeljem? Arban 2 EUR kulonbseg van, nem szamit.

(#12776) schawo válasza kravman (#12772) üzenetére


schawo
titán

S905H kínaiban? Dehogy. Wetek Play 2.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12777) kenand válasza envagyok (#12763) üzenetére


kenand
veterán

Azt honnan tudom hogy a DTB image melyiokhez való?
Olyat látok hogy 1GB vagy 2GB, meg realtek wifi...

Nekem 1GB és Broadcom ap6212 Wi-Fi...

(#12778) RedCat válasza envagyok (#12766) üzenetére


RedCat
senior tag

Azt gondoltam, ha már belinkelted, tudsz is róla pár szót, dolgot mondani... Annyira nem izgat, hogy kipróbáljam...

(#12779) fecus válasza fecus (#12752) üzenetére


fecus
őstag

Még egy kérdés: akinek Mini M8S II van milyen erős a wifi pl. egy telefonhoz képest? Egy födémen át kellene jönnie.

Erre valaki akinek 1G-s gépe van?:
"milyen problémát jelenthet LE alatt ha a Mini M8S II csak 1G/8G-s?"

Kb 100 filmem, pár 10 000 képem és párezer zeném van egyszerre a szerveremen. Azt kell kezelnie.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12780) fene_vad válasza schawo (#12776) üzenetére


fene_vad
senior tag

xiaomi mi box-ban is az van

(#12781) sto1911 válasza #99499520 (#12775) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor az M18 a cel.

Nem tudjatok van megbizhato, paypalt elfogado helyrol, EU raktarbol elerheto valahol? A gearbestes az szerintem kinai.

(#12782) TCr válasza schawo (#12776) üzenetére


TCr
veterán

A Wetek Play 2 is tud teljes értékűen működni LE-vel, mint az olcsó S905 boxok?
Kadenciahelyes lejátszás, HD hangok (passtrough), stb...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12783) DoItYourself válasza kravman (#12772) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Miért kell neked S905-H procis? Optikai vagy HDMI csatlakozón kiadja a bitstreamet mindegyik SoC, az erősítőd pedig majd dekódolja a DD/DTS anyagokat.

TCr: igen, van LibreELEC Wetek Play 2-re is.

#12766 envagyok: két sort írhatnál róla, mert kb. ott vesztettem el a fonalat, hogy kukázta az amlinuxmediát. A kszaq féle LE-re építkezik? Belső DVB tunereket is támogat? Mit jelent ebben az esetben az FFmpeg, amit ír a changelist-ben?

Major changes:

Kodi 17 RC3
AceStream 3.1.13
FFmpeg 3.1.6
DVB driver MEDIA-CC (CrazyCat) v20161230

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12784) Multibit válasza TCr (#12782) üzenetére


Multibit
veterán

Tud. Sőt, EZ alapján Android alól is használható.

(#12785) TCr


TCr
veterán

Köszi srácok.
Elgondolkodtam a vásárlásán.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12786) pinnacle válasza blakey (#12738) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen HDD-t használsz? Jó lenne olyan 3,5" külső házat találni, ami a box kikapcsolása után leállítja a lemezt. Nekem ennél a kettő Sharkoonnál, nem állnak le.

(#12787) blakey válasza pinnacle (#12786) üzenetére


blakey
titán

NAS-t használok, ami rá van kötve az egy 2,5", 1TB-os Samsung HDD, ezen tesztanyagokat és ISO-kat tárolok amiket nem teszek a NAS-ra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12788) vargalex válasza junkpod (#12762) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem tudom milyen NAS-od van, de nem telepíthető rá ImageMagick nem telepíthető rá? Ez egy nagyon jó parancssoros alkalmazáscsomag. Azaz magán NAS-on elvégezhetnéd az átalakítást.

Alex

(#12789) vargalex válasza Technoman (#12748) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valóban Mbps-ről van szó? Nem MB/s-ről? Mert, ha előbbi, akkor mindkettő nagyon silány...

Alex

(#12790) kravman válasza DoItYourself (#12783) üzenetére


kravman
csendes tag

Akkor bármelyik S905 procis jó lesz? Az összefoglaló "C" kategóriába soroltak közül van amelyik 2017 elejèn inkább választandó kèszülèk? Egyèbkènt egy gyors keresès nekem most csak s905x-et hozott ki. :(

(#12791) junkpod válasza vargalex (#12788) üzenetére


junkpod
nagyúr

De telepíthető rá, el is kezdtem, de volt valami függőségi dolga amiben elakadtam. Meg annyi opcio van benne, hogy ez is visszatartott, mert időm az kevés van. Ha volna vmi jo tutorial, nekiugrok újra...

Box's don't touch!

(#12792) meridaharcos válasza pinnacle (#12786) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Megfelelő topik (Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja) első hsz-ét olvasd át ! A leállás firmware kérdése !

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#12793) kravman válasza kravman (#12790) üzenetére


kravman
csendes tag

Beelink Mini MX ver 1.0, Beelink M18,Beelink MX64, KIII - ezeket találom a gearbest-en és a geekbuying-on.

Van különbség, vagy csak vegyem meg ezek közül a legolcsóbbat? Köszi!

(#12794) Osynho válasza meridaharcos (#12792) üzenetére


Osynho
addikt

Írt abba a csoportba, de ebben az esetben azért nem áll le, mert a box ébren tartja. Laptop esetében pl leáll. Ugyanezt a házat használom M18-al és ugyanez a hiba.

(#12795) DoItYourself válasza kravman (#12793) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kis különbségek vannak csak, amelyik szimpatikus, válaszd azt. A wifi a KIII-ban a legjobb, ha az számít, de inkább a vezetékes kapcsolat javasolt. Ha több gomb van a távon, az még jól jöhet. Nekem M18 van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12796) meridaharcos válasza Osynho (#12794) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Értelek, bocsánat, azt hittem sima firmware hiba...

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#12797) envagyok válasza DoItYourself (#12783) üzenetére


envagyok
veterán

Az alexelec:
Gyprsan kipróbáltam K1 Pluson
Szerintem saját fejlesztés.
Ígéretes, de nem tökéletes.
Amit alapból tartalmaz:
Transmission
dvb driverek ( A k1 plusé nincs benne, csak a kernel féle, s2 lilaplin, mediabuild, mediabuild crazycat)
Mindezeket az advanced settingsben lehet használni (plusz ott lehet csatornát szkennelni, stb.)
Van ninedo 64 játék szekció, az nekem nem indult el, de az xbox 360 controllert felismerte.

4K, frekiváltás, hd hang megy, de pár filmet nem játszik tökéletesen, gondolom ez a kodi 17 rc hibája, mert mintha lett volna erről szó.
Legutolsó libcec...
Nagyjából ennyi

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12798) pinnacle válasza blakey (#12787) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

meridaharcos Készüléktől függ. PC, laptopnál leáll, sőt a Swift Case PRO USB 3.0, WD TV Live-nál is leállítja a lemezt. Egyébként érdekes, hogy nincs USB 3.0-s lejátszó. Lehet, hogy drága a licensz díja. Mondjuk nem tudom, hogy Kínában ez mennyire számít.

[ Szerkesztve ]

(#12799) zcsucs


zcsucs
csendes tag

Sziasztok. Gondolkodom egy androidos mediaplaya beszerzesen. Vegig neztem a teljes palettat. Nekem csak kodira es azon keresztul online film nezesre akarom hasznalni esetleg nas-on keresztul filmekre. Nexsmart, nexbox ezek nyilvan a beugrok alap hardverrel de nezegettem q-box es h96 pro-kat is ez nyilvan a profibb. Vegigneztem egy rakas youtube videot is ezekrol es nem nagyon lattam erdembeni kulonbseget. Szerintetek van ertelme 20ezret kiadni egy ilyenert vagy kb el leszek a 6-8ezressel is? Mik a tapasztalatok?
Koszi

(#12800) Pelican válasza zcsucs (#12799) üzenetére


Pelican
őstag

Ha androidon fogod használni, akkor ajánlott a nagyobb memória, de egyébként pont ugyanazt tudja a H96 Pro, mint az olcsóbb S905, S905X boxok (android alatt).

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.