Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12302) DoItYourself válasza headhunter (#12293) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

1. Ha van hozzá OTA frissítés, akkor megmarad minden, más esetben nem igazán. A Kodiból a backup addon-al lehet mentést készíteni.
2. Attól függ, hogy milyen frissítést találsz hozzá. Ritka, de előfordul hozzá SD kártyáról, vagy pendrive-ról telepíthető frissítés, de gyakoribb az .img formátumú, amit Windows-os PC-ről tudsz rátölteni az Amlogic USB Burning Tool alkalmazással - ebben az esetben a lejátszót PC-re kell kötni, nem kell adathordozó.
3. Igen, ezek szoktak működni, a biztos megoldás, ha olyat keresel, amiről már van tapasztalat, és működik android/LE alatt is. Nekem az antennás típusok szimpatikusabbak.
4-5: olvasd el az összefoglalót, ott vannak a válaszok.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12303) schawo válasza #99499520 (#12301) üzenetére


schawo
titán

Kell mókolgatni, mert a gyári firmware nem tudja. Fel kell tenni egy 3rd party romot.

Mondjuk a Kodi, mint rendszergui olyan kezes, mint egy barlangi troll, hozzá képest az Android egy szőrös kiscica.

És tényleg nincs túl nagy különbség sebességben. A GPU-ja erősebb (játékokon kívül semmi jelentősége), és picit talán folyamatosabb Android alatt. A 8 vagy 4 nem sokat jelent, ha nem akarsz ezerfelé multitaszkolni. LE alatt a 905 is elég jól használható, nincs sebességbeli hátránya.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12304) DoItYourself válasza #99499520 (#12301) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Amlogic S905 vs Amlogic S912 Benchmarks Comparison
Szépen hangzik az octacore, de biztos hallottál már az arm procik big.LITTLE felépítéséről. Az Antutu 3D tesztben látok jelentős eltérést, a többinél pedig van, ahol az S905 a gyorsabb.
USB 3 nincs az Amlogic S9xx vonalon, mert a SoC nem támogatja, vegyél Zidoo X9S-t vagy Himedia Q10 pro-t. Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12305) azbest válasza DoItYourself (#12304) üzenetére


azbest
félisten

Naja, ha olyan konfiguráció vagy kernel van alatta, amikor terheléstől függően váltogat a lassú és gyors 4 mag közt, akkor pont olyan lesz mint amikor a gyors magból van 4. Legfeljebb idle kevesebbet tudna fogyasztani, de asztali eszköznél ez pont elhanyagolható :)

A gpu különbség meg egyszerre áldás és átok. Android alatt jól megy, de le alatt nincs támogatás miatta :)

(#12306) pinnacle válasza pinnacle (#12239) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MiniMXIII leállítása után a ház nem kapcsol ki. Laptopon azonnal kikapcsol. Ráadásul újraindítás után, már nem is látszódik a merevlemez. Van egy régebbi Rapid-Case 3.5" SATA USB 3.0, az sem áll le, nem ismeri fel 2x-ra.
Akinek van problémamentesen működő külső 3,5'' háza, legyen szíves írja be. Ezt vissza kell vinni. :(

[ Szerkesztve ]

(#12307) noid2 válasza RBJ (#12271) üzenetére


noid2
csendes tag

Mar megy az LE a 912-on.

s912/[link]

es teljesen mindegy mit vesz szinte mind ugyanaz, de minimum 2 giga ram az kell. az usb boot is megvan oldva. bootolhatsz ubuntut 2TB WD Blue-rol is akar.

[ Szerkesztve ]

(#12308) azbest válasza noid2 (#12307) üzenetére


azbest
félisten

hogyan sikerült ezt a következtetést az armbian alapján levonni?

Erre gondolsz?
"I tried libreelec build with the buildroot dtb and it boots correctly (no kodi because lack of gpu support)."

Mert az oké, hogy elindul, csak a kodi nem működik, ami a libreelec elengedhetetlen része :D

(#12309) noid2 válasza azbest (#12308) üzenetére


noid2
csendes tag

csak arra tevedtem es lattam, nem kodizok csak lattam bebootoltak az LE-t. 2 het es kimokoljak a drivert.

(#12310) azbest válasza noid2 (#12309) üzenetére


azbest
félisten

térjünk vissza erre 1-2 év múlva :D

(#12311) RBJ


RBJ
addikt

Na most megkavartatok. Suvell t95k nnéztem de akkor ffelejtős? Gt1 nek gondolom nagyobb a ttámogatottsága.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12312) envagyok válasza azbest (#12294) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm a dupla addonos megoldást, pont ezt kerestem.
Viszont nekem libreelec van a nandban, így nem tudom a customization toollal megváltoztatni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12313) noid2 válasza RBJ (#12311) üzenetére


noid2
csendes tag

fogadok Veled egy uveg sorbe hogy januarban lesz 912-es kodi...

(#12314) Keef_Lee válasza noid2 (#12313) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az úgy nem kockázat. Kodi most is van. :D

(#12315) envagyok válasza noid2 (#12309) üzenetére


envagyok
veterán

És honnan mókolnák ki a drivert?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12316) schawo válasza RBJ (#12311) üzenetére


schawo
titán

Ha 912-t akarsz, akkor gt1 legyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12317) schawo válasza envagyok (#12315) üzenetére


schawo
titán

Androidból ki lehet szedni a drivert, az is egy linux. Már ha valakinek van kedve vele melózni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12318) junkpod válasza schawo (#12282) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az hogy hány csatorna jön ki a boxból nincs összefüggésben azzal, hogy hd vagy nem hd hangsavrol van szó. Sima dd vagy dts is lehet 7.1 és ez át is tud menni az optikai csatlakozón.
Semmi licenc probléma nincs ebben, hiszen optikai kábelen küldött sokcsatornas hangot a fogadó eszköznek (erősítő) kell dekodolni.
Biztos vagyok benne, hogy ha nem spmc vagy ftmc lejatszot használsz, hanem vidonme-t akkor lesz hd hangsav lejátszási képesség. Persze csak hdmi-n, mert optikain (spdif) legfeljebb dd vagy dts 7.1 tömörített adat tud atferni, a hd hangsav nagyobb sávszélességet igényel.

Kadencia: az előtted kérdezőnek szólt.

Box's don't touch!

(#12319) junkpod válasza RBJ (#12297) üzenetére


junkpod
nagyúr

A 912-re a feektabos fw azért még korántsem sem tűnik bugmentesnek, és mivel nem akar senki LibreElecet kiadni, így mediaplayerkent nem mondanám azt, hogy van jövője.
Sokkal inkább a 905(x)-nek, amire már az új 17-es Kodi is készül LE verzióban.

Box's don't touch!

(#12320) junkpod válasza #99499520 (#12301) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem kell mokolgatni LEvel, hanem egy beta állapotú közösségi fw-vel kell mokolgatni...
Mi a különbség?
Ha más nem annyi, hogy a custom fw-t nem lehet az eredeti rendszert érintetlenül hagyva sd-re telepíteni 1 perc alatt...
Vicceseket mondasz:)

Box's don't touch!

(#12321) blakey válasza #99499520 (#12301) üzenetére


blakey
titán

Octacore és nem kell mokolgatni mindenféle lee (bugokkal) vel ,hogy a híres kadenciahelyes lejátszás menjen!
Elárulom, de már sokan tették, semmit nem kell mókolgatni, SD-re telepítesz egy normális "médialejátszó rendszert", LE-t és minden működik, a teljes művelet kb. 3 perc a telepítéstől a bootolásig. S912 Android alatt nincs kadenciahelyes lejátszás, mókolgathatsz elég rendesen és akkor sem biztos, hogy sikerrel jársz. Feltéve, hogy médialejátszóra van szükséged és nem másra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12322) RBJ


RBJ
addikt

Azért lassan döntsétek el mi. ;] Szívem szerint a 912 felé húznék, hogy nehogy megbánjam majd a 905x t.
Csak előremutatóbb hardver. Viszont nincsenek nagy igényeim. usb tár bedug samu tv oszt jónapot.
Hangrendszer meg 5,1 kutyafüle nem hat meg. Média lejátszás max játék kóstólás. :DDD
Nem vagyok mániákus pixelvadász meg hasonlók. Sőt azon csodálkozok, hogy még az asus oplay mini m még lejátsza a mai formátumokat. Pedig az elején a bd nél a hangokkal gond volt, ha jó emlékszem nem keverte le rendesen a stereora az 5,1 t. Halk dög volt.
Mostanába nem szaladok ilyenbe, gondolom stereo hangsávot tesznek alá a bd rip nek.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12324) GZoli7 válasza #99499520 (#12323) üzenetére


GZoli7
senior tag

Szerintem simán elvszik apróról, és tudsz venni másikat.

(#12326) blakey válasza #99499520 (#12323) üzenetére


blakey
titán

Nekem csak az android eletkepes mert en nem csak filmnezesre hasznalom....
Ha a film mellett androidot is használnál akkor normálisabb lejátszót veszel vagy olyan S905/905X-et ami mellett az android is normális valamint LE is telepíthető, egyszerűen dualbootos lesz a lejátszód vagy olyan eszközt veszel ami android alatt is jó médialejátszó, Minix Neo U1, Zidoo X8/X9S, Himedia Q5/Q10 Pro.
S912-es készülékek "médialejátszóként" nem állják meg a helyüket, nem felenek meg annak a kritérimnak, okosító eszköznek jók.
Amúgy semmilyen félrevezetés nincs, teljesen jól van leírva minden, de máshol is nézelődhetsz, olvasgathatsz.

(#12325) beluudj
Többször le lett írva, médialejátszásra S905/905X, minden más csak okosításra jó, rengeteg médialejátszóm volt, ennek meg kell felelni, hogy annak hívjuk, S912 minden csak nem az, nincs 7.1-es LPCM hangod, nincs True HD és DTS-HD és még sorolhatnám, nem alternatíva. Ha szükséged van az androidra akkor bukod a normális médialejátszást, ezt elfogadva és némi kompromisszummal használhatod, de az messze nem lesz médialejátszó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12328) blakey válasza #99499520 (#12327) üzenetére


blakey
titán

Sztem nincs igazad
Mielőtt tovább fajulna és személyeskedésbe fordulna, inkább mellőzd az ilyeneket, te állítasz valamit majd én is illetve mások is, ennyi.
Ne nevezz hazugnak.
Amúgy nagyon nehéz elolvasni amit írsz, mert nagyon rossz a helyesírás

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12330) AtHoS válasza #99499520 (#12325) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Teló javítgatja nálad a szavakat? Ha igen, cseréld le a billentyűzetet rajta, mert kritikán alul teszi/tenné a dolgát :(

Android alatt be lehet üzemelni USB-s smart card readert, hogy kódolt csatornákat is lehessen nézni pl. DVB-T tunerrel?

Nekem nincs egy hete 905-ös BOX-om, LE-vel "okosítottam" (működik a kártyaolvasó és a belső tuner) és láttam az addonok között transmissiont (volt is nemrég téma a topikban) illetve Samba megosztás biztosan működik, legalábbis az SD kártya fennmaradó részére, mivel nem dugtam még rá semmit.

Írnál pár dolgot mire gondolsz, ami bukva van Android helyett LE-t használva? Androidot futólag néztem csak meg, hogy rendben működik-e a BOX. Hátha megoldható a smart card reader beüzemelése (tuner működött andoid alatt, de kódolt csatik ugye nem jöttek) és van olyan egyéb dolog androidon, ami esetleg jól jöhet majd később és használnék.

read-only mode on the forum

(#12331) envagyok válasza #99499520 (#12329) üzenetére


envagyok
veterán

Én bár bele se szólok, nem akarok vitatkozni, de Blakey mellett állok, mert nincs igazad.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12332) RBJ


RBJ
addikt

Appaaaa kezdőőddiiikkk. Azért én is javaslom a helyesírás erőltetését. Ha telefonról még elnézhető valamelyest.
Akkor 905 nuku forrásból 905x meg alakulgat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12334) junkpod válasza RBJ (#12322) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem olvasd el az összefoglalót, egyértelmű.
Médiaplayernek S905 vagy S905X az ajánlott LE telepítéssel.
Androidos boxnak bámelyik megfelelő, de vannak drágábbak amik jobban programozottak (értsd a KODI is jól működik).

Box's don't touch!

(#12335) GZoli7 válasza #99499520 (#12333) üzenetére


GZoli7
senior tag

Miért ne lenne normális torrent és "szerver megosztás"?

(#12336) junkpod válasza #99499520 (#12323) üzenetére


junkpod
nagyúr

De mi ertelme ha csak le van? (Ugyan ugy bugos es csak medialejaccasra hasznalhato a gep)
Az LE nem bugos (-abb mint mondjuk egy aktuális windows:) )
Igen, LE alatt jobbára csak médialejátszásra hazsnálható a box (na jó, van transmission torrent, tvheadend és streaming, youtube, fájlszerver (aka NAS...). Böngészés nincs, de ez egyéni preferencia és igény, nekem nem jön be a 2,5 méterről való kisbetűk nézegetése, általában nem kényelmes olvasási távolságon kívül lévő dolgot olvasnom.

En inkabb az androidot mokolom ,mivel igy nem csak egy dologra hasznalhato egy idoben!
Ok, neked erre van szükséged, de Androidra mindegy melyik boxot veszed, így túlzott dolog csak S912-est ajánlani.

Amúgy örülök, ha az Android vonal is fejlődik:)

Box's don't touch!

(#12337) envagyok válasza junkpod (#12336) üzenetére


envagyok
veterán

Lassan alakul a docker addon, akkor android, Windows, Linux programok is futtathatóak lesznek Libreelec alatt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12338) junkpod válasza #99499520 (#12329) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem fajulunk tul ,de sokan nem ertik meg hogy van elet a lee nelkul is....
Dehogynem, többször is leírtuk, hogy van itt még sok szempont: nem érg ment itt a tvheadend thread, van aki játékra (is) használja, van aki NAS-ként is használja, van még sok inden és írunk is ezekről, de ha csinálnánk egy felmérést, akkor kiderülne, hogy 50% csak mediaplayernek használja. Az LE előnye nem csak a tökéletres MP megoldás, hanem a sokkal jobb erőforrás kihasználás is.

Tobb igenyek vannak sztem..
igaz, lásd fent

Es olcso 912 is mokolhato kadencia helyesre....(raadasul a tobbsegnek meg sztereo rencere sincs ,nemhogy 7.1)
Ezt a kadenciahelyes (és stabilan működő rendszert) eddig csak tőled hallottam (vagy figyelmetlen voltam...), tudná más is visszaigazolni ezt az infót konkrét tapasztalatokkal?
A sztereó rendszerre vonatkozó megjegyzéseddel tökéletesen egyetértek.

Buko?
Normalis szerver megosztas.
Normalis torrent
Normalis bomgeszo
Nem tudod pl (en telefonnal) teloval (filmnezes kozben(picilanyom sokat nezi)
Es kozben telorol tudom rendezni a winyon levo dolgokat letolteseket masolasokat a hatterben szerver szinten stb)

Csak a böngésző a bukó, minden más működik, sőt sokkal jobban mert az Android nem eszi meg a rendszer erőforrások majd felét!

Sokumknak tokeletes .... Viszont egy s905 (mert az fuu)
Android alatt bem tudja az osszes formatunot kezelni......
Es azert irom mert enis belecsoppentem abba hogy a 905 de jo lesz..
Es rajottem 912 jobb lenne mert tobbet tamogat android alatt....

A VP9 ritkán (vagy csak YT-on) használt formátumon kívül mi az amit nem támogat az S905 az S912-vel szemben?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12339) envagyok


envagyok
veterán

http://vitmod.ru/forum/index.php?topic=2.0

Vilmos barátunk is belecsapott fejlesztésbe

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12340) junkpod válasza envagyok (#12337) üzenetére


junkpod
nagyúr

tell me more, please!

Box's don't touch!

(#12341) MADAND51 válasza junkpod (#12338) üzenetére


MADAND51
csendes tag

Nekem 3 napja van meg a box (905s). Néztem filmet LE és Android alatt is, nem találtam különbséget.
Reggel android alatt nézegettem Modbro alól tv csatornákat - volt amelyik jól jött, volt ami nem. Youtubot is néztem, jó minőségben lehetett nézni (nekem legalábbis jó volt a minőség), akadást.kimaradást nem tapasztaltam.
A 100-as vagy gigás Lanhoz: Nekünk a szolgáltató elvileg 20/5-ös sebességet biztosít, ez mérések szerint inkább 6/2 - 11/4. A Lan összeköttetésem: bejövő Net - Router (100-as) - Lan kábel (kb 20 m) - Router (100-as) - Kábel (2 m) Box - Tv (Pana plazma). Miért kellene gigás Lan? Ezzel is jól megvagyok az eddigi tapasztalatok szerint.
Eddig egy Eminent 7075 boxot használtam, ezt cseréltem le. Nincs erősítőm, csak a Tv-n keresztül hallgatom a hangot.

András

(#12342) sp8787 válasza MADAND51 (#12341) üzenetére


sp8787
addikt

A Gb LAN nem az internet sebesseged miatt hasznos.
Ahhoz tenyleg nem kell Gb hogy az Ex**s-rol streamelj.

Ha a boxra vagy a boxrol akarsz varialni masolas/NAS eleres..etc ott viszont vszinuleg nem midegy ez a sebesseg.
A 100 egyebkent javithato egy USB Ethernet adpaterrel.

[ Szerkesztve ]

(#12343) junkpod válasza MADAND51 (#12341) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pana plazma tv 60Hz módban eléggé jól elsimitja a kadencia hibát, ami svenkelős jelenetekkel lesz így igazán feltűnő. Én se haltam bele ebbe fél évig amíg még nem volt LE.

Box's don't touch!

(#12344) envagyok válasza junkpod (#12340) üzenetére


envagyok
veterán

Letöltöttem, majd kipróbálom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12345) sp8787 válasza #99499520 (#12333) üzenetére


sp8787
addikt

Ha tudtad ,hogy ezekre akarod hasznalni akkor nem ertem a dolgot.
Nem jott le az osszefoglalobol ,hogy az LE szinte csak medialejatszas miatt erdekes/fontos?

Miert nem veszel egy 912-est es akkor megoldodnanak "problemaid"?

[ Szerkesztve ]

(#12346) junkpod válasza envagyok (#12344) üzenetére


junkpod
nagyúr

Erre gondolsz?
Docker Krypton

Fenébe, csak lesz megint valami ami miatt csak frissíteni kell Kryptonra? Sose lesz vége :W Mindig lesz egy csábító új funkció...

Box's don't touch!

(#12348) RedCat


RedCat
senior tag

Android alatt hogyan tudok egy smb megosztást bemountolni? A cél hogy a ttorrent a hálózaton megosztott mappába töltsön.

(#12349) Arolotifar válasza #99499520 (#12347) üzenetére


Arolotifar
őstag

Ne sértődj meg, de ez egy magyar nyelvű fórum. Szóval megpróbálnál magyarul írni? :) Amúgy pedig sok mindenben nincs igazad, de nem baj, nem vagyunk egyformák :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.