Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Shane83


Shane83
csendes tag

Sziasztok!

Akinek Samba hálózaton keresztül van összehozva a Windows PC és a LibreELEC-es Box, megtenné, hogy rám írna privátban? Egy kis segítségre lenne szükségem.
Előre is köszönöm!

(#12803) vargalex válasza junkpod (#12791) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tutorialt nem tudok, de én nagyon szeretem. A doksija elég jó, úgyhogy mindent meg lehet találni.

Alex

(#12804) adi1234 válasza Shane83 (#12801) üzenetére


adi1234
tag

Szívesen segítünk privátba ha gondolod de lehet , hogy másnál is felmerülhet ilyen gond úgyhogy kérdezz bátran a közösben .

:)

(#12806) Osynho válasza #99499520 (#12805) üzenetére


Osynho
addikt

Libreelec alatt használom és mégsem áll le. :( Érdekes, hogy erről a problémáról korábban nem olvastam. Vagy azért mert csak kevés típusú házat érint, vagy talán mert mást nem érdekel, hogy megy a hdd non stop. :)

(#12808) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Milyen parancsal tudom átrakni SD kártyáról a cuccot mert jelenleg ez nem működik:

wget http://kszaq.libreelec.tv/s905/devel/2016-11-15-script/installtointernal
chmod +x installtointernal
./installtointernal

Köszönöm! :R

(#12809) LógaGéza


LógaGéza
addikt

MiniMX III-at aki használ folyamatosan: melyik a legstabilabb opció rá? Minix U1 ROM vagy LibreElec? Főleg valószinű IPTV, és televíziók internetes verziója (RTL Most, és egyéb csuda dolgok) lesz rajta nézve, plusz persze filmek. Optikai hangkimenet lesz használva.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12810) pinnacle válasza #99499520 (#12805) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem ebben a Sharkoon QuickStore Portable 2.5" külső házban leáll a vinyó, lehet, azért mert nincs tápja. Egyébként honnan lehet tudni, hogy mikor kell aktív, külső tápos USB elosztó, mert már nem bírja a box? Akad a lejátszás?

(#12812) Osynho válasza #99499520 (#12811) üzenetére


Osynho
addikt

Ez nagyon jó, mert eléggé utánajártam a háznak, megvettem, utána kiderült, hogy csak a benne formázott hdd-t képes kezelni, így 3TB adatot kellett lementenem usb2-vel, majd megformáztam, ezután ismét másolás. Most meg kiderül, hogy a hdd maga nem képes leállni. :W Viszont, ha pl laptopon leáll, akkor mégiscsak a box tartja ébren valamiért.

(#12817) Lifeforce


Lifeforce
őstag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés, régóta nem jártam errefelé.
Az lenne a kérdés, hogy milyen készüléket ajánlanátok most ami ár/érték arányban nagyon jó?
Open/Libreelec menne rá, android felejtős.
s912-re van már égethető open/libreelec?
Egyébként nem tudom mennyire tudjátok, leállították az s905 gyártását, már csak s905x van (sima mini mx-ben is)

(#12818) Technoman válasza vargalex (#12789) üzenetére


Technoman
őstag

Természetesen az utóbbi, csak félregépeltem :B

Lifeforce Vettem észre. :((( Pedig most rákattannék, egy GBites MXIII-ra

[ Szerkesztve ]

(#12820) blakey válasza LógaGéza (#12809) üzenetére


blakey
titán

A gyári android helyett mindenképp jobb a Minix U1 ROM viszont az LE-nél egyik androdos lejátszás sem lesz jobb, feltéve, hogy elég a Kodi tudása, androidra váltás is kb. 20 másodperc, ha onnan kéne indítani valamit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12822) DoItYourself válasza Lifeforce (#12817) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Szia,

az 1/8G verziók $30-40 mennek, a 2/16G verziók $50-60 között. Az ajánlottakat megtalálod az összefoglaló 5-ös pontjában - a Beelink-ekkel kevés gond van. S912-re nincs LE.
A webshopokban kevesebb S905 van, mint S905X, ez várható volt. A Wetek és az Odroid gondolom jól beraktározott S905-ből...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12823) toby_as válasza LógaGéza (#12809) üzenetére


toby_as
tag

Ha fontos a 3D akkor szerintem az MINIX U1 rom jobban muzsikal. Altalanossagban medialejatszasra azonban LE. Mivel nalam fontos a 3D (foleg a BD 3D ISO) azokat a Minix romon nezem, LE-n sajnos valami nem koser (vagy en nem tudom rendesen beallitani) de kiesik a szemem es nezhetetlen (mintha nem lenne szinkronban a 2 kep amit atalakit az iso-bol).

[ Szerkesztve ]

(#12824) Lifeforce válasza DoItYourself (#12822) üzenetére


Lifeforce
őstag

Köszönöm, akkor még minden a régi ezek szerint :)
Marad a jó öreh mini mx.

(#12827) envagyok


envagyok
veterán

Teszteltem a vitmod os-t is.
Ez látja a beépített dvb-t és az usb-s stickeket is.
Ez jól hangzik, de itt is még a kodi 17 rc röcög 24p-s anyagoknál.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12828) nimfas válasza Technoman (#12818) üzenetére


nimfas
addikt

KIII Smart Android TV Box Android 5.1.1 S905 Quad-Core 2G / 16G UHD 4K 3D KODI XBMC Mini PC 2.4 / 5G 54 USD (oldal reg + hírlevél pontokkal csökkentve)

Most rendeltem meg. EU raktárból (Germany)

(#12830) Arolotifar válasza Beni2360 (#12829) üzenetére


Arolotifar
őstag

:C

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12832) TCr válasza Beni2360 (#12829) üzenetére


TCr
veterán

Hagyjátok, lesz@rja.
Válaszok nélkül majd szépen "kikopik" innen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12834) TCr


TCr
veterán

Az olcsó S905 kütyükkel ellentétben a Wetek Play 2 távosán vannak dedikált stop, start/pause, stb... gombok.
Ezek vajon működnek LE alatt is?
A funkciógombokat (színes) vajon lehet módosítani a "keyboard.xml"-ben? (Pl. a "hangsáv" menüt előhozni)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12835) Technoman válasza nimfas (#12828) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi :R nimfas!

Én is ezt néztem ki, mert tudás és ár/érték alapján ez jó lenne nekem. Ha megjön dobj légyszi, egy pill. tesztet róla. Hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

(#12837) KosztaS válasza nimfas (#12828) üzenetére


KosztaS
csendes tag

Grand Total : US$ 61.37, ha német raktárból kéred.

[ Szerkesztve ]

(#12838) nimfas válasza Technoman (#12835) üzenetére


nimfas
addikt

Én is kikérdeztem olyanokat akik rendeltek, SD-ről megy az LE, gépen marad az Android. Gigás lan port, nálam úgyis kábelen lóg ami csak lehet. Goflexen osztva (köszi Vargalex) jelenleg 1TB winyó, 2TB nemsokára mellémegy.

Igen,
(#12837) KosztaS benéztem, csak a készüléket néztem, természetesen annyit fizetem amit írtál. Be is szartam, hogy kínából jön... Megnéztem a rendelést gyorsan. :Y

[ Szerkesztve ]

(#12840) azbest válasza pinnacle (#12798) üzenetére


azbest
félisten

szerintem ez azon is múlik, hogy van bekötve az usb tápja a boxon. a mini mx-em lekapcsolja az áramot az usb-ről, amikor leáll. A v88pro szerintem nem kapcsolja le, hanem direktben ki van vezetve rá a betáp.
A laptopok is jellemzően lekapcsolják az usb-ről az áramot.

(#12841) sp8787
a docooler nekem úgy tűnik, hogy egy átbrandelő cég lehet, akik az amerikai piacra is árulnak különféle gyártású kínai cuccokat. Múltor botlottam bele más boxok átbrandelt változatába is a nevükkel. :K

[ Szerkesztve ]

(#12841) sp8787 válasza Technoman (#12835) üzenetére


sp8787
addikt

Most komolyan milyen tesztet varsz el ami eddig nem lett itt leirva?

Ilyen docooler van pl. az egyik kollegamnak, nekem Vontar van meg egy masik kollegamnak is meg meg egy jopar emberkenek itt.
Ez mind egy kutya, jo kutya :D

youtube, 4pda ezeken van minden

Ha vkinek kell megtudja a tavot csinalni pl. olyanra mint junkpod az M18-at.

Ha nem gyarilag hibasat kapsz ezzel sztem nagyot nem hibazhatsz.
Raadasul nem lesz az a fortelmes gagyierzet mint pl. a minimxiii-nel ami kb. egy cigarettas doboz 50egynehany dollarert, es a hutes/hules miatt fene tudja meddig birja...etc..

En 50egynehanyert csak KIII, M18 meg meg egyketott vennek a tobbi gyufasdobozt max 25-ert pl. A95X.

szubjektive miden amit irtam

[ Szerkesztve ]

(#12842) blakey válasza TCr (#12834) üzenetére


blakey
titán

Ha hiányoznak a Play/Pause, Audio/Felirat gombok akkor javaslom a tabletes/telefonos vezérlést, minden funkció tökéletesen elérhető és jól működik, semmit nem kell programozni, ráadásul a zenehallgatás is egyszerűbb, nem kell bekapcsolni a megjelenítőt. iOS-re Kodi app kell, androidra meg a Kore amit használok.

(#12841) sp8787
Az sem jobb, hogy van 2 antenna amiből az egyik kamu. Semmivel sem jobb a KIII minőségérzete mint a Mini MXIII-é. A "gyufásdoboznak" van súlya mig pl. az A95X-et a kábel is lehúzza olyan könnyű.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12843) DoItYourself válasza TCr (#12834) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Lehet az olcsó kütyük távjára is varázsolni plusz gombokat, ha van rajta felesleges.
A Wetek-en biztos, hogy működnek LE alatt is a gombok. Ha mégsem, akkor: keymap editor.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12846) Technoman válasza nimfas (#12838) üzenetére


Technoman
őstag

nimfas Kösz az infókat :D

sp8787 Pontosan egy ilyen "tesztet", amit írt nimfas.

Úgy látszik, az utóbbi napokban sokan "szociálisan érzékenyek" lettek itt. Nem is tudom miért...... :N

(#12848) sp8787 válasza Technoman (#12846) üzenetére


sp8787
addikt

Azert vagod ,hogy smile-iztam tehat verkomolyan azert ne vedd en sem annak szantam.

(#12850) TCr válasza DoItYourself (#12843) üzenetére


TCr
veterán

Sajnos a MiniMXIII távján nincsenek "felesleges" gombok, így ez ugrott.

(#12842) blakey: Yatse van telepítve (Kore-t is próbálgattam), de számomra ez baromi kényelmetlen.

Mindegy, egyelőre átgondolom rendesen a Harmony bemakrózását, a Wetek Play 2-re meg alszom párat.
(A makrózással amúgy az a baj, hogy ha valamiért KODI skin-t váltok, akkor az egyből ugrott)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.