Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) DoItYourself válasza paolinho (#13400) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Úgy emlékeztem, hogy a Synology NAS-okon ez nem olyan egyszerű, mint egy fapados NAS-on, nálam az SMB vagy NFS bekapcsolása egy-egy pipa egy régi Netgear-en, és kész.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13402) junkpod válasza azbest (#13376) üzenetére


junkpod
nagyúr

nyomj egy gombot az új távirányíton amivel most nem működik, és nézd meg SSH-n keresztül DMESG paranccsal mit ír ki "wrong custom code" sorban. Az itt kiírt kód utolsó négy (hexa)számjegye a távirányító factory code-ja. Olyan remote.conf fájlt másolj be amiben a factory code ezzel megegyezik és működni fog.

Box's don't touch!

(#13403) pinnacle válasza Pelican (#13398) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerinted a külső ház ugyanaz, mint a külső merevlemez? Keresd meg, hogy milyen van neki.
Illetve, ahogy te szoktad. :)

[ Szerkesztve ]

(#13404) Pelican válasza pinnacle (#13403) üzenetére


Pelican
őstag

Nem írtam, hogy a külső ház ugyanaz, mint a külső merevlemez, miért is lenne ugyanaz.
Ez kb. olyan, mintha azt kérdezném tőled, hogy szerinted a kocsi ugyanaz-e, mint a garázs.
Viszont a külső házba rakott 3.5"-os merevlemez, meg a 3.5"-os külső merevlemez között nem látok lényegi különbséget.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13405) pinnacle válasza Pelican (#13404) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én saját tápos külső házról írtam. Akkor te mire válaszoltál?

Az a lényegi különbség, hogy saját tápos külső merevlemezzel nincsen probléma, viszont nem tudok arról, hogy valakinek saját tápos, 3,5"-s külső házba rakott, 3.5"-os merevlemez, gond nélkül működne.

[ Szerkesztve ]

(#13406) Pelican válasza pinnacle (#13405) üzenetére


Pelican
őstag

Nem értem miről beszélsz.
Szerinted a saját tápos külső merevlemez az nem pont merevlemezből és házból áll?
Ha szétszedem a WD Mybookomat, akkor én egy házat és egy merevlemezt látok. Te micsodát?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13407) Beni2360 válasza pinnacle (#13405) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már írtam, hogy nekem ilyen van és működik minden gond nélkül.
Persze a gép nem tudja kikapcsolni de ez nem a külsőleg csatlakoztatott vincsik előírása.
Gondolom vannak spéci külső házak amik mint a NAS úgy működnek. Ha nincs használat leáll a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13408) pinnacle válasza Pelican (#13406) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Érted ezt a mondatot?

viszont nem tudok arról, hogy valakinek saját tápos, 3,5"-s külső házba rakott, 3.5"-os merevlemez, gond nélkül működne.

Nem összeszerelve árulják=külső merevlemez, hanem veszel egy külső házat és teszel bele egy merevlemezt.

Megnézted ezt a topikot?

Beni2360 leállást már megoldotta vargalex, Csicsóka. Csak bekapcsolás után, nem csatlakozik a lemez. Elég csak ezt a shutdown.sh-t bemásolni ide.

[ Szerkesztve ]

(#13409) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Összeszerelve árulják=külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#13410) adi1234 válasza tau_ba (#13397) üzenetére


adi1234
tag

Igen erre lenne szükségem .

Köszönöm a segítségedet ellőre is .

:)

(#13411) szabi__memo válasza pinnacle (#13409) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A külső hdd-kben ezek szerin ennyire más (jobb) lehet a vezérlő?
(Persze aztán az is lehet, hogy ezek között is van szar, meg a külső házas megoldások között is van jó, passz). Meg kellene nézni ami jó abban milyen vezérlő van és megpróbálni olyan külső házat venni (már ha lehet).

(#13412) pinnacle válasza szabi__memo (#13411) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, ha ugyanaz a ház meg a merevlemez gyártó, jobban működik. PC-n nincs gond, csak a box-al. Valami bekapcsoláskori ébresztő, csatolás parancs kellene.
Igen én is ezt szeretném ha találnánk jól működő külső házat.

(#13413) szabi__memo válasza pinnacle (#13412) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is ajánlom, mert biztosra veszem, hogy nézted már külföldi fórumokon, de csak van basszus valahol egy fórum ahol már ezt kivesézték. Azt kéne valahogy megtalálni, én néztem már, de nem taáltam sajnos. Pedig tuti van

(#13414) pinnacle válasza szabi__memo (#13413) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem néztem még máshol. Lehet, hogy már kérték kszaq-tól. Azt kellene kipróbálni, hogy bekapcsolás után, a magától nem csatolódott lemezt, meg tudom-e valahogy "szólítani". Remélhetőleg, majd vargalex vagy Csicsóka megmondja, hogy kell. Ha nem reagál semmire, akkor annyi. Lehet, hogy ez pont erre utal.

[ Szerkesztve ]

(#13415) #79335424 válasza Beni2360 (#13407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy van ilyen, mert egyszer vettem egy ilyet (3,5", külön tápost). Ha nem kapott az USB felől jelet, akkor a vezérlő elektronikája minden külön utasítás nélkül, automatikusan leállította a vinyót. Az volt a bibi, hogy én a benne levő vinyóról akartam OS -t bootolni. Csakhogy az OS boot közben egyszer újraindítja a portokat. Erre leállt a vinyó, és mire újraéledt, addigra már errorban volt a boot folyamat. Olyan dühös lettem, hogy azonnal kihajítottam azt a "használhatatlan szemetet", és már a típusára sem emlékszem. Persze, már tudom, hogy ez hatalmas hiba volt, mert azóta már többször jól jött volna ez a feature.

[ Szerkesztve ]

(#13416) azbest válasza junkpod (#13402) üzenetére


azbest
félisten

nekem nincs a factory kóddal probléma :) Akinek válaszoltam, ő kért olyan konfigot, ami a tévedésből kapott új távirányítójához passzol. Mutattam neki többféle távirányítót, hogy válasszon, melyiket kapta. Példának mutattam, hogy a gyári távom bár nagyon hasonló, de mégsem teljesen ugyanaz, szóval érdemes figyelnie a részletekre. Azért, biztos, ami biztos mindkét fajtát belinkeltem neki.

Magamnak éppen úgy rendeltem új távirányítót, hogy megnéztem annak a gyári m8sII firmwarenek a remote.conf-os factory kódját, amit a saját boxomra flasheltem. És a kapható távirányítók közül megkerestem azt, aminél a kompatibilisnek írt (régebbi) boxokhoz ugyanolyan factory kódos konfigot írtak a neten. Így nem tévedhetek nagyot és azzal a bekapcsolás is működni fog, mert passzolni fog a használt firmware bootloaderéhez is. :K

[ Szerkesztve ]

(#13417) szabi__memo válasza #79335424 (#13415) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A külső hdd-k túlélik (mert tudtommal os-t lehet róluk bootolni) ezt a port újraindítást és még a leállítás/újracsatolás is jól működik velük? Mert az nem semmi akkor

(#13418) pkollar


pkollar
tag

Intel alapu Windows Box-ra telepitettem a Libreelec-et. Elakadtam ott, hogy a wifi -t nem ismerte fel a libreelec.
Hogyan lehet wlan drivert telepiteni, illetve hol lehet találni libreelec alá drivert?

(#13419) #79335424 válasza szabi__memo (#13417) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze. Átraktam a vinyót egy másik típusú házba, és évekig használtam OS bootolásra (is).

[ Szerkesztve ]

(#13421) szabi__memo válasza #79335424 (#13419) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem igy gondoltam. Az eleve külső merevlemeznek gyártott termékekre (wd elements vagy mi pl) gondoltam. Azoknál egyik probléma sincs ezek szerint (??), pedig elvileg azt gondolná az ember, hogy vagy az egyik vagy a másik funkció működik jól.

(#13422) pinnacle válasza szabi__memo (#13421) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen úgy néz ki a külső merevlemezekkel nincs gond, de ajánlott online rendelni, így 14 napig elállhatsz, ha gond lenne, MM-nél 60 napig.

(#13423) Pelican válasza pinnacle (#13408) üzenetére


Pelican
őstag

Te valami hatalmas misztikumot képzelsz a gyárilag összerakott HDD+ház kombóhoz, én meg nem.
Ami számít, az a vezérlő chip, meg a hdd, nem az, hogy egyben árulják vagy külön.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13424) dethroner


dethroner
veterán

Mivel egyik fórumtárs szóba hozta a Mini M8S II 100-as ethernet portját, egy pöttyet elbizonytalanodtam. Tudom hogy elvileg minden FHD film átfér ezen a sávszélességen, kíváncsiságból belenéztem a 3D ISO-ból nézett Avatar-ba és ott is csak egyszer láttam 79Mbit forgalmat, amúgy átlagosan 50 megabit volt. És ez ismétlem 3D. Mivel ezek a kütyük nem tudnak FHD 3D-t azt mondjátok, így ilyen tartalommal nem is fogom nyúzni, arra marad a PC. De vajon a 100-as port az közelítőleg tényleg 100 megát jelent, vagy vastagon fog a kis kínai ceruzája amikor ráírja a 100Mbit-et? Ha csak FHD film nézésére kell -ami néha csak MKV, de többnyire BD ISO- akkor is elég a 100-as port, vagy tényleg nézzek inkább gigabiteset?
Ugye van MINI M8S II kb.55$, vagy esetleg KIII 49$ és esetleg +áfa. Melyik jobb, ha a wifi tényleg nem érdekel? Elég lesz az M8S, vagy legyen inkább gigabites ethernet port?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13425) Pelican


Pelican
őstag

Akinek wifi vagy Bluetooth gondja volt a 012-vel, kipróbálhat egy újabb verziót.

Changelog over 7.0.3.012a:
fixed Bluetooth using hciattach (e.g. Realtek 8723BS)
new QCA9377 WiFi driver
new QCA9377 Bluetooth driver
added an udev rule in hope to fix non-working WiFi on boot (you no longer have to toggle it in settings)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13426) pinnacle válasza Pelican (#13423) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem te nem ezt akartad írni. :)
Archiválásra szerintem jobb egy WD Red külső házban. Lemez elve jobb, ha meg a külső ház tönkremegy átteszem egy másik külső házba.

[ Szerkesztve ]

(#13427) Pelican válasza pinnacle (#13426) üzenetére


Pelican
őstag

OK, feladom, te nyertél.
Képtelen vagyok a veled való kommunikációra.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13428) nimfas válasza dethroner (#13424) üzenetére


nimfas
addikt

Szerintem vegyék K3-at KIII Smart Android TV Box Android 5.1.1 S905 Quad-Core 2G / 16G UHD 4K 3D KODI XBMC Mini PC 2.4 / 5G Ez ugyan 55 helyett 61,37 (EU-ból jött, 1 hét alatt ide is ért) ha jól rémlik, de gigabites a lanja és pöccre viszi az LE-t is mikroSD kártyáról.

De ha évente cseréled a boxot akkor spórolj 5 USD-t :D

(#13429) pinnacle válasza Pelican (#13427) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már én is pont ezt akartam beírni.
Azért szóljál, ha találsz jól működő merevlemez külső házat. :)

(#13430) dethroner válasza nimfas (#13428) üzenetére


dethroner
veterán

Cserélgeti a franc, ez lesz az első. Sok éven keresztül DVD lejátszó, utána meg a tévébe épített player volt a filmlejátszó. Meglátjuk mit tudnak ezek az izék :)
Már berendeltem az M8S II-t. Amit mutattál, az szállítással együtt 64 dezső, az már a lélektani határ felett van, ahhoz képest hogy kezdetben úgy gondoltam 30$ körül megáll az egész. Tévedtem :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13431) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Most a nexbox a95x-b7n tartalmaz bluetooth-t? Sok helyen látom, de van ahol nem tüntetik fel és vannak akik fórumokon állítják, hogy nincs benne és hazudnak az eladók. Akinek ilyen van az tisztázná? Köszi

(#13432) davenport válasza szabi__memo (#13431) üzenetére


davenport
aktív tag

A múlt héten rendeltem egy 2G/8G-s verziót, az enyémhez azt írták hogy van benne, más oldalon viszont azt, hogy nincsen, van ahol azt írják hogy csak a 2 gigásokhoz van. Ha nagyon nem kapsz választ, akkor remélhetőleg jövő hétre ideér, és akkor meg tudom nézni neked.

No money, no honey.

(#13433) szabi__memo válasza davenport (#13432) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi szépen. Arra hajlok, hogy van benne és a régiben nem volt, csak egyesek keverik

(#13434) blakey


blakey
titán

Addig amig van más én kihagynám a Nexboxokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13435) szabi__memo válasza blakey (#13434) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

??
Én a nagyobb oldalak visszajelzései alapján azért ezt a pédányt elég jónak látom. Pl: 4.9/5. Elég sok értékelővel. Akkor mi a baj velük, vagy konkrétan ezzel?

(#13436) vargalex válasza pinnacle (#13414) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az a gond, hogy nincs ilyen külső eszközünk, így csak ötletelni lehet. Én korábban már írtam, hogy az autostart.sh-ban egy USB reset-et megpróbálnék.
De szívesen ránéznék ilyen ujraindított állapotában (amikor nem látja a HDD-t) távolról, ha lehet.

Alex

(#13437) blakey válasza szabi__memo (#13435) üzenetére


blakey
titán

A Nexboxszal? Elég sok minden, kezdjük azzal, hogy piszok könnyű, egy egyszerű kábel is lehúzza, szemből kell célózni, hogy a távot érzékelje, LE alatt nem lehetett kikapcsolni, a gyártó nem frissít semmit. A Beelinkek "fényévekkel" jobbak és nem is drágábbak. Itt a topikban jókat írunk ezekről? Próbálkozni ideálisak, van akinek megfelel, mindez nem zavarja, engem zavart. Na meg ott van az is, hogy valószínűleg szándékosak ezek a megtévesztések, hogy külsőleg és megnevezésileg is ugyanúgy néznek ki mint az elődök. Én még az előddel rendelkeztem, ha 3-ik, 4-ik lejátszónak szánnám akkor elmegy, egyébként meg inkább egy Mini MX 1/8-ast ami LE alatt sokkal jobb és Android alatt sem olyan rossz. LE fórumon sincsenek jó véleménnyel a Nexboxról, persze lehet, hogy azóta változott, de én még nem olvastam ilyet.

Érdemes egy picit többet szánni a dologra és akkor ott van Pl az MXIII II

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13438) szabi__memo válasza blakey (#13437) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A beelinknek egy S905X-es cucca van. Pont az az egyetlen ami az LE forumon nem ajánlott :)

Közbel látom hogy linkelted is. Na ez az amit nem kéne megvenni, mert nincs hozzá wifi/bt driver.
Még az értékelése is rosszabb gearbest-en, igaz csak egy hajszálnyival: 4.8

[ Szerkesztve ]

(#13439) blakey


blakey
titán

Gearbestes értékelések alapján vásárolsz?
Mi az, hogy nincs driver?
S905X alatt tökéletesen működik, tudtommal nincs gond. Van linked ahol azt írják, hogy a Mini MXIII II nem ajánlott, mert akkor el is felejtem, de eddig ilyet nem olvastam.

A Nexbox A95X 2/16-os is S905X-szes.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13440) szabi__memo válasza blakey (#13439) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olyan wifi-bt chip van benne amihez nincs driver. Ezért ez nem működik benne LE alatt. Ez az egyetlen készülék (jelenleg) az s905x-ek között amiben ez van. Ezért még a nonamebbek is támogatottabbak.
De ha neked van olyan infód ami cáfolja ezt akkor jöhet, de tudtommal egy hete sem ment még. Majd ha lesz hozzá driverük akkor menni fog, ha lesz...

[ Szerkesztve ]

(#13441) blakey válasza szabi__memo (#13440) üzenetére


blakey
titán

Én nem olvastam semmi olyat, hogy nem támogatott, nem ajánlott, lehet, hogy elkerülte a figyelmemet ezért megköszönném ha linkelnél egy olyan írást. :R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13442) kmarci25 válasza szabi__memo (#13440) üzenetére


kmarci25
veterán

Beelink Mini MXIII II-ben a wifi működik LE alatt, a BT viszont valóban nem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13443) szabi__memo válasza kmarci25 (#13442) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na, akkor legalább már van haladás.

(#13444) blakey


blakey
titán

Ha LibreELEC-ket használnál Kodival akkor "vadássz" egy S905-öst, nézz körül, hátha akad egy-kettő. LibreELEC alatt az 1GB RAM-os boxok is remekül teljesítenek, bőven van szabad memória.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13445) Technoman válasza szabi__memo (#13443) üzenetére


Technoman
őstag

Srácok! Létezik az, hogy ha az alap op rendszeren vagyok, s PC-ről másolok hálózaton filmet, a kütyüre kötött vinyókra, a másolási sebességem jóval nagyobb (cca 3x), mint ha az SD-ről bootolt op rendszert használnám másolás alatt?
3-4 Mbps vs. 11-12Mbps
Az SD kártyám minőségi , class 10-es és 48MB/s

[ Szerkesztve ]

(#13446) Pelican válasza kmarci25 (#13442) üzenetére


Pelican
őstag

"@kszaq, Bluetooth now works on my Mini MXIII II (S905x 2G/16G). WiFi (both 2.4G and 5GHz band) also works. "

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13447) Pelican válasza szabi__memo (#13443) üzenetére


Pelican
őstag

Nem lehetne, hogy olyan boxokról írnál sarkos véleményt, amit használsz is?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13448) pinnacle válasza vargalex (#13436) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia!

Köszönöm a segítséged! Majd jelentkezem.

(#13449) szabi__memo válasza Pelican (#13447) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miről beszélsz megint? Miféle véleményről? Én kérdeztem valamit és a válaszra reagáltam, hogy pont, hogy nem ajánlják. Te mit olvasol?
Te meg belinkelsz egy tegnapi posztot. :D Köszönjük

[ Szerkesztve ]

(#13450) kmarci25 válasza Pelican (#13446) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor ez biztos egy újabb verziója az LE-nek. Legutoljára december közepén néztem, mert azóta a bátyámnál van a box, neki meg nem kell bluetooth. Bocs a téves infóért. :B

Még annyi, hogy valóban, a december elejei LE-ben a wifi sem működött, aztán a következő verzióban már megjavult.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.