Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Pelican válasza Csicsóka (#13289) üzenetére


Pelican
őstag

Megrendeltem ezt, reméálem jó lesz...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13352) nimfas válasza Technoman (#13340) üzenetére


nimfas
addikt

Hali!

Version: 7.0.3.010
Architecture: S905.aarch64

(#13353) dethroner


dethroner
veterán

Üdv Urak!

Azt hiszem sikerült döntésre jutnom. Ezt szemeltem ki. Pár kérdésem volna. Jól választottam-e és hogy ezeket a kütyüket mennyire szeretik elkapdosni a vámon? Megéri azt a 6 dezsőt beáldozni az eu raktárhoz? Esetleg ennél jobb áron megbízható forrásból beszerezhető? Vagy tudna valaki kuponkódot Gearbest-hez? :B Illetve hogy 32GB-os SD kártya megfelelő ahhoz hogy LE-t telepítsek majd rá és hogy párhuzamosan mindkét rendszert használhassam?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13354) Csicsóka válasza Pelican (#13351) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ez nem lehet más, ha már oda írják AX88179.
Rendelek én is.

(#13355) azozo válasza dethroner (#13353) üzenetére


azozo
senior tag

Èn is nèztem ,de beelinkes is van picit drágább van abban ac wifi is van .Egyèrtelműen Euból hamarabb itt van ès nincs egyébb költség ;)

(#13356) huliganboy válasza trance89 (#13350) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszi a tippet kis is próbálom!! :R

(#13357) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok skacok!

Vettem egy noname S905 boxot. Tök jól működik meg minden, de őszintén szólva még nem tudom hogy KODI-n kívül mire fogom használni.... :)

Lenne egy kérdésem is: vettem egy szintén noname ilyen billentyűzetes távirányítót is hozzá. Tökéletesen működik meg minden. Az lenne a kérdésem, hogy arra van valami mód hogy azzal kapcsoljam be a cuccot? Nincs rajta power gomb, de elég amatőrnek tűnik, hogy bekapcsolom a boxot a hozzá kapott távirányítóval majd irányítom a másikkal.

A másik kérdésem: az mitől lehet hogy a KODI nem jegyez meg semmit abból amit csinálok? Értem ez alatt, hogy minden beállítást elfelejt és jönnek újra az "első indításos tippek" is...

Köszi előre a választ!

Try again, fail again, fail better!

(#13358) azbest válasza tau_ba (#13343) üzenetére


azbest
félisten

a másképp kinéző távirányító lehet, hogy teljesen más azonosítót használ, azért nem hallgat rá. A megfeleő remote.conf-fal persze bármilyen távirányítóval tud működni, de a bekapcsoláshoz passzoló fajta kell.

Például ezek is viszonylag hasonlóak, de mégis mindegyik más

és mindegyik különbözik ettől, ami nekem van :)

A tied elvileg a második lehet.

[ Szerkesztve ]

(#13359) dethroner válasza azozo (#13355) üzenetére


dethroner
veterán

Na pont a wifi az ami abszolút hidegen hagy ennél, megy a madzag a seggébe :D
Azt hiszem meg is rendelem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13360) Rem-X válasza azbest (#13358) üzenetére


Rem-X
senior tag

Nekem is ilyen van... te tudsz írni a számokkal betűket is? Mert én valahányszor megnyomom a bal alsó gombot belép az android beállításokba...

Try again, fail again, fail better!

(#13361) blakey válasza dethroner (#13359) üzenetére


blakey
titán

1 dolgot ne hagyj figyelmen kívül, "csak" 100-as LAN van rajta, ha az megfelel akkor veheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13362) szabi__memo válasza dethroner (#13353) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak 2.4g-s a wifi

(#13363) tau_ba válasza azbest (#13358) üzenetére


tau_ba
tag

Az eredeti, ami szarul de legalabb mukodik az olyan mint ami nalad a 2. kepen van, az uj amit most kuldtek, meg olyan, mint ami neked van. Ahhoz milyen config file kell? A lenti kepen a bal oldali az eredeti, a jobb oldali amit most kuldtek.

(#13364) dethroner válasza blakey (#13361) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, tudom, de ha átjön rajta 60-70 Mbit, akkor FHD filmeket elég lesz streamelni.

(#13362) szabi__memo Ó, az nem gond, be se fogom konfigurálni a wifit :N

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13365) azozo válasza dethroner (#13364) üzenetére


azozo
senior tag

Mbit ! Itt a lényeg egy 100Mbit az a max 12,5Mbyte ami egy kb HD1080 as magasabb bitrátánál akadhat...

[ Szerkesztve ]

(#13366) dethroner válasza azozo (#13365) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy akadhatna? Most belenéztem mediainfo-val egy 32GB-os FHD film Max Overall bit rate: 48 Mbps. Ez azért elég messze van a 100Mbit-től, nem? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13367) Pelican válasza dethroner (#13366) üzenetére


Pelican
őstag

Nyugi, nem fog akadni. Még a 4k is átjön rajta simán. Mi is M8S II-n mozizunk.
Csak a jellyfish teszt videók vannak 100mbps felett, amik már nem férnek át.
A 100 mbites LAN akkor hátrány, ha a boxra HDD-t kötsz és távolról másolgatnál rá, mert az elég lassú a gigabithez képest.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13368) Pelican válasza azozo (#13365) üzenetére


Pelican
őstag

Valamit nagyon félreértesz.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13369) junkpod válasza Rem-X (#13357) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tavos bekapcsolást tanítható távval lehet megoldani csak.
Kodi hiba: androidos verziót használod?

Box's don't touch!

(#13370) junkpod válasza azozo (#13365) üzenetére


junkpod
nagyúr

Márpedig 1080p soha nem fog akadni 100mbit lan kábelen.
Valamit elszámoltal.

Box's don't touch!

(#13371) Rem-X válasza junkpod (#13369) üzenetére


Rem-X
senior tag

Igen a kodi az androidos. Gondolkodom erősen a Libreelecen lévén tényleg nem tudom mire is használnám még a boxot1azin kívül.

Try again, fail again, fail better!

(#13372) TCr válasza Rem-X (#13371) üzenetére


TCr
veterán

Ne gondolkodj rajta, próbáld csak ki.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13373) Indiant válasza blakey (#13337) üzenetére


Indiant
addikt

Ez elég szomorú. Megint visszafelé fejlődünk.

(#13374) trance89 válasza Indiant (#13373) üzenetére


trance89
őstag

És ezt honnan is szedted?
Magyarázd már el pls hogy miért is jobb a 64bit userspace egy 1 vagy 2 giga RAM-al szerelt készüléken

(#13375) blakey válasza Indiant (#13373) üzenetére


blakey
titán

Miért is? Nekem tökmindegy hány biten vagy mllyen rendszeren működik a lejátszó, a lényeg, hogy zökkenőmentes legyen, tegye a dolgát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13376) azbest válasza tau_ba (#13363) üzenetére


azbest
félisten

Nem olyan, mint az enyém, amit a v88 pro-hoz kaptam. Ahhoz ilyen a táv konfigja [link]

Amit kaptál, az inkább az elsőre hasonlít nagyobb kép, máshogy van a felirata. És lehet van egy fényesebb rész alul, ahová a logó kerülhetne.
Ahhoz elvileg ilyen remote.conf való, kétfélét idemásoltam: [link]

(#13360) Rem-X
alapból azt hiszem nekem sem tud ilyet, ahhoz valami konfigolás kellene minimum.

(#13377) envagyok válasza trance89 (#13374) üzenetére


envagyok
veterán

Azért jobb, mert több ramot eszik :D
Ezenkívül semmilyen "előnye" nincs.

A microsoftnál miért ajánlják még mindig azt, hogyéldául Office-ból a 32 bitest telepítsd inkább?
Windowsnál is csak akkor azért jobb, mert már minden gépbe 8-16GB ram van.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13378) Mike88 válasza tau_ba (#13363) üzenetére


Mike88
senior tag

Szia! Átmásolom ide, amit a Wetek play fórumban írtam, azért nem linkelem, mert egy dolgot rosszul írtam le, az ebben javítva van.
Először is ezt a leírást kövesd: [link]

Lejjebb láthatod, hogy a remote.conf file-nak mi a felépítése.
Az adott kódot úgy tudod kiolvasni, hogy a készülékre irányítod a távirányítót, majd lenyomsz egy gombot és utána adod ki a dmesg -c parancsot. Ehhez én a WinSCP-t használtam, ott nyitottam egy terminált majd kiadtam ezt a parancsot. (Azért azt, mert ott gyorsan kiadható a parancs egymás után).
Elsőre add ki a parancsot, és várj, míg végbemegy, majd nyomj le egy gombot a távirányítón, eztán másodjára kiadva a parancsot, már átláthatóbb lesz, hogy mi is kell neked.

Szal, ahogy olvashatod, elmagyarázza mire van szükséged a kódból:
"Now press the key you want to program it and directly ssh dmesg -c you will find something like this 0xXXYYZZZZ
Now between key_begin and key_end lines write this
0xYY 115 ;volumeup
(The YY is the 5th and 6th digits)
And only space between 0xYY and the command number"
Azaz jelen esetben nálam a (LG távirányító hangerő gombjához tartozó) kód: 0xfe01fb04 (ahogy láthatod a képernyőképen)
Eszerint ebből a kódból ez szükséges: 0x01 ezt a lejjebb található, előre felépített conf fileban oda írod be, amilyen műveletet szeretnél vele ellátni:

# WeTek Play NEC remote
factory_code = 0xfb040001
work_mode = 1
repeat_enable = 1
release_delay = 150
debug_enable = 1
reg_control = 0xfbe40
key_begin
0xca 116 ;POWER
0x07 105 ;KEY_LEFT
0x06 106 ;KEY_RIGHT
0x40 103 ;KEY_UP
0x41 108 ;KEY_DOWN
0x44 28 ;KEY_ENTER
0x5b 102 ;KEY_HOME
0x09 113 ;KEY_MUTE
0x03 114 ;KEY_VOLUMEDOWN
0x01 115 ;KEY_VOLUMEUP
0x28 14 ;KEY_BACKSPACE
0x72 59 ;KEY_F1
0x71 60 ;KEY_F2
0x63 61 ;KEY_F3
0x61 62 ;KEY_F4
0x10 11 ;KEY_0
0x11 2 ;KEY_1
0x12 3 ;KEY_2
0x13 4 ;KEY_3
0x14 5 ;KEY_4
0x15 6 ;KEY_5
0x16 7 ;KEY_6
0x17 8 ;KEY_7
0x18 9 ;KEY_8
0x19 10 ;KEY_9
0xb0 164 ;KEY_PLAYPAUSE
0xb1 128 ;KEY_STOP
0x1e 0x16c ;KEY_FAV
key_end

A factory kódot szintén módosítani kell, a leírtak szerint. Felhasználod ugyanezt a kódot. Ebből az utolsó 4 karakter kell. Azaz az fb04. formátuma pedig 0xZZZZ0001, ahol a Z a változó.
Tehát a factory code sor az én esetemben erre a kódra módosul: 0xfb040001

Ezen felül plusz sorok: (értelemszerűen a kódot itt is módosítanod kell)

műsorújság:
0x20 18 ;EPG* Live TV EPG/TV guide

Betűket hozzárendelve is elérhetőek azok a funkciók, amik billentyűzettel elérhetőek, így pl:
felirat ki-be kapcsolása:
0x20 20 ;KEY_T
A/V információk
0x20 24 ;KEY_O
képarány módosítás:
0x20 44 ;KEY_Z

(#13379) pinnacle válasza pinnacle (#13295) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ebből kiderült, hogy mi a hiba?
Azt írják, hogy a MINIX NEO U1, MINI MXIII II-t nem lehet használni 2TB-os külső lemezzel. Lehet, az igazság az, hogy nem állítja le, nem kapcsolja be. Mondjuk az előbbi már megoldódott.

(#13380) blakey válasza pinnacle (#13379) üzenetére


blakey
titán

A válasz nem a kérdésre volt, szerintem a SD-kártyára válaszoltak illetve nincsenek teljesen tisztában a dolgokkal, a 3TB-os lemezt is kezelik, de ugye ilyenkor a HDD-k külső forrásból kapják a feszültséget ezért az adott ház felel, hogy mit kezd abban az esetben ha a készülék felöl nincs aktivitás. Egy 2,5-es HDD-t, USB-ről táplálva minden további nélkül lekapcsolnak ezek a boxok hiszen nem küldik tovább az áramot.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13381) szabi__memo válasza blakey (#13380) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég nagy baj amúgy, hogy sokszor vagy még a kérdést sem értik meg, vagy csak fogalmuk sincs arról amiről válaszolnak.

(#13382) blakey válasza szabi__memo (#13381) üzenetére


blakey
titán

Az, emiatt ott el sem olvasom a válaszokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13383) pinnacle válasza blakey (#13380) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, lehet, hogy a saját tápos külső házzal van a gond. Még senki sem írta be, hogy ilyen 3,5"-s működne.

(#13384) Pelican válasza pinnacle (#13383) üzenetére


Pelican
őstag

De, beluudj beírta.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13385) mamago1972


mamago1972
tag

Sziasztok, ezt szándékozom megvenni:

Beelink MiniMXIII II

Javasolt, vagy nem?

Do I make myself clear?

(#13386) pinnacle válasza Pelican (#13384) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neki nem külső házas van. Írtam, hogy külső vinyóval nekem sincs gondom.

(#13387) kmarci25 válasza mamago1972 (#13385) üzenetére


kmarci25
veterán

Összefoglaló:
Javasolt, ajánlott típusok:
S905: Beelink Mini MX, Beelink Mini MX ver 1.0, Beelink Mini MXIII, Beelink MX64, Beelink M18, K1 Plus, KIII, Sunvell T95M.
S905X: Mini M8S II 2G/16G, EgoIggo S95X 1G/8G.

Szerinted? ;) A II-es abban különbözik, hogy S905X processzor van benne, és emiatt vezetékes hálón sincs gigabit. LE van rá.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13388) mamago1972 válasza kmarci25 (#13387) üzenetére


mamago1972
tag

OK. Köszönöm. Olvastam ám a listát, csak megerősítést akartam. Kipróbálom.

Do I make myself clear?

(#13389) kmarci25 válasza mamago1972 (#13388) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is azt vettem a bátyámnak, és jön még egy az apósomnak is. :K Szerintem nem lősz vele mellé.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13390) mamago1972 válasza kmarci25 (#13389) üzenetére


mamago1972
tag

Máris rendelem. :) Köszi.

Do I make myself clear?

(#13391) Technoman válasza nimfas (#13352) üzenetére


Technoman
őstag

nimfas:
pü ment

(#13392) adi1234 válasza tau_ba (#13363) üzenetére


adi1234
tag

Szia !

Nekem az első van . Ha jól értem akkor neked is ilyened van .

LE alatt nem bírtam működésre bírni ,ha elküldenéd nekem a remote.conf odat az nagyon megköszönném .

:)

(#13393) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Tegnap megérkezett nekem is egy Beelink M18-as. Egyelőre minden molyolás nélkül próbálgatnám elsősorban arra, hogy a NAS-omon található filmjeimet nézegethessem. A gondom az lenne, hogy csak a Synology DS File appján keresztül tudtam elindítani a filmeket. De én egyszerűbben szeretnék hozzáférni a könyvtárhoz, akár valami olyan módon, hogy akár a film mappát, vagy a meghajtót kirakhassam valahova egyszerű gyors elérhetés céljából. Én még csak most olvasgatom, tanulgatom a készülék lehetőségeit, de hátha erre a konkrét problémára tudnátok valami tippet adni nekem. Hogy lehetne csatlakoztatni a hálózaton a két eszközt?
Előre is köszi s egítséget

(#13394) frovery


frovery
senior tag

K1 Plus android alatt hol tárolja a műholdas és földi digitális csatorna listát? Ki kellene mentenem, hogy meglegyen és pc-n lehessen szerkeszteni.

Weben, ftp-n elérhető, mint az enigma készülékek?
Enigmásat legalább 6-7 éve használok, azzal elboldogulok de ez az androidos kicsit megizzaszt.

(#13395) Pelican válasza paolinho (#13393) üzenetére


Pelican
őstag

Hogy lehetne csatlakoztatni a hálózaton a két eszközt?
Így.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13396) DoItYourself válasza paolinho (#13393) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

SMB vagy NFS típusú megosztást kellene beállítanod a NAS-on, azokról el lehet érni a fájlokat, mindenféle bűvészkedés nélkül. A Syno lehet, hogy trükköz vmit, ezt egy Syno-s topikban kellene megkérdezni.

13394 frovery: a keresővel van rá találat.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13397) tau_ba válasza adi1234 (#13392) üzenetére


tau_ba
tag

Amit raktam be en kepet, azon a bal oldali az eredeti tavom. Az ahhoz passzolo configot el tudom kuldeni este.

(#13398) Pelican válasza pinnacle (#13386) üzenetére


Pelican
őstag

Nem külső házas? Hát milyen? Belső? :)
#10729: "a boxon pedig egy 3tb os 3.5 os kulso hdd ul ... Igy nincs problemam."

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13399) tau_ba


tau_ba
tag

Hasznal valaki eredeti Xbox 360 controllert Kodihoz LE alatt? 2 kerdes:

1. Hol kell beallitani?

2. Hogyan kell elerni, hogy ne kapcsoljon be az Xbox, es ne iranyitsa azt iss, amikor inditom a tavot?

(#13400) paolinho válasza DoItYourself (#13396) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, akkor megyek a Syno topikba :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.