Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) fecus


fecus
őstag

A mostani médiaPC-hez HP-s IR vevőm és egy régi MS távirányítóm van. Ha veszek egy ilyen boxot az tud működni ezekkel a cuccokkal?
Azért kérdezem, mert így eldugnám a boxot és csak az IR vevő látszana ki.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13702) RBJ


RBJ
addikt

2,5 kulső usb tár le le dobálása médiabox hiba vagy a tár nem egészséges már. Igaz az asus mini sose csinált ilyet.
Ki lehet kapcsolni, hogy a box bekapcsolásakor ne jelenjen meg mindig az usb tár csatlakoztatva bla bla bla.
Kicsit furi nekem így az android, az ember menne oda tapogatni mint a telefont. Valahogy nekem nem áll rá még egér bill kombó. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13703) Osynho válasza RBJ (#13702) üzenetére


Osynho
addikt

Vagy tápegység.

(#13705) syler123


syler123
veterán

Vegyetek aktív usb hubot és nem fogja ledobálni a hdd-t, meg legalább ha kikapcsoljátok a boxot, akkor nem forgás közben csapja le az áramot a hdd-ről...

Én egy ilyet használok, igaz én még valamivel 4 dollár alatt vettem, ugyanettől az eladótól :D Egy Blitzwolf töltő tápolja nekem.

[ Szerkesztve ]

(#13706) envagyok


envagyok
veterán

Hiányzó addonok ömlesztve :
http://down.nu/repository/unofficial/7.0/H3/arm/

Itt van transmissiontól kezdve minden

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13707) ChiliChili


ChiliChili
tag

Megvan a Venz v10, végül kettőt vettem, egyet magamnak is, győzött a kíváncsiság. :)
Van egy gondom, libreelec alatt, wifi-vel fel tudok kapcsolódni, de a wired kapcsolatnál egyszerűen nem megy a DHCP. Egy totál fals ip-t ír ki a libreelec: 169.254.22.35 A gxbb_p200_1G_1Gbit.dtb-ből megcsináltam a dtb.img fájlt és felülírtam az eredetit, de így sem akarja az igazat.

Ha az androidról indítom, akkor rendben van, működik minden, felveszi a router által kioszott IP-t.
A hosts.conf fájlba is beírtam a kívánt fix IP-t, de semmi, ugyanazt a fals IP címet veszi fel rendületlenül.

(#13708) Ejelhar válasza ChiliChili (#13707) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Próbáld meg a gxbb_p200_1G_100M.dtb állománnyal.

Valószínűleg nem okay LE alatt a LAN driver.

(#13709) Technoman válasza ChiliChili (#13707) üzenetére


Technoman
őstag

Rossz .dtb- raktál fel. Te Gigabitest tettél fel, ez pedig csak 100-as.
Azt kell feltenned, amit Ejelhar is írt (gxbb_p200_1G_100M.dtb )
Közben megjött az Air Mouse is
Egyelőre ismerkedünk.

[ Szerkesztve ]

(#13710) pinnacle válasza werszomjas (#13693) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki, hogy .mkv-ba konvertálod, talán lesz kép is.

(#13711) dugesz77


dugesz77
őstag

LE-nél van valami lehetőség arra,hogy főképernyőre varázsoljam a sorozatok menüpontot. Gyári Confluenec skinnél a beállításoknál nem engedi se letiltani se megjeleníteni. Nas-on van külön könyvtár a sorozatoknak mintha régebben úgy behozta volna mikor betallóztam neki de most bármit próbálok nem akar sikerülni.

(#13712) blakey válasza RBJ (#13702) üzenetére


blakey
titán

Attól függ, hogy melyik egység gyenge, soha, egyik boxomnál sem találkoztam ilyennel, mindegyik tökéletesen kezeli az 1 TB-os külső vinyót.

(#13704) beluudj
Előbb bizonyosodj meg az állításodról, mert így nem igaz, lehet, hogy az adott box hibás, vagy valóban a tápja de akár a külső vinyó is lehet hibás, általánosítani nem szabad, mert pont nálam az ellenpélda, gyári tápokkal tökéletesen működnek (működtek) a boxok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13713) junkpod válasza dugesz77 (#13711) üzenetére


junkpod
nagyúr

Adj hozzá a mediatarhoz sorozat típusú tartalmat és lesz ilyen menüpont.

Box's don't touch!

(#13714) junkpod válasza werszomjas (#13693) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milyen lejatszoval? Ha androidos app, akkor tölts le olyan appot ami tudja ezt jobban is.

Box's don't touch!

(#13715) paolinho


paolinho
őstag

Az miért van, vagy inkább hogyan lehetne rendezni, hogy az LE Sorozatok alá sorolt filmek a Yatse alatt is a Sorozatok alatt jelenjenek meg?

(#13717) djnice


djnice
veterán

VC-1 javítva végre LE alatt is: [link]

(#13718) junkpod válasza djnice (#13717) üzenetére


junkpod
nagyúr

És Kodi rc3 van benne. Lassan érdemes lesz az SD kártyát elővenni.
Vajon a mediatarat lehet külső meghajtón (usb kulcs, hálózati hely...) is hatékonyan futtatni?

Box's don't touch!

(#13719) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Az S805-ös gépek mennyire rosszabbak/gyengébbek, mint az S905/X-ek?
Isminek kéne valami alap, amit nézett itthon egy Sencor (S805), de én inkább az S905-öt mondtam neki kintről 3/4 áron.

[ Szerkesztve ]

(#13720) DoItYourself válasza junkpod (#13718) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csicsóka régebben leírta, hogy kell a userdatát az androidra tenni.
De egy pendrive-ról kipróbálhatnád, hogy fut a beta, én meg jól megtudnám. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13721) RBJ válasza #99499520 (#13704) üzenetére


RBJ
addikt

Azért elég gáz, hogy gyárilag ilyen gyenge táppal adják. Néztem is mikor kicsomagoltam milyen kicsi.
Gyári usb tár 2,5 lg. Két végű usb kábelal. Akkor az egyik plus áram betáplálásnak lenne?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13722) fecus válasza fecus (#13701) üzenetére


fecus
őstag

Senki sem használja a cuccot külső IR vevővel?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13723) trance89 válasza dugynok (#13719) üzenetére


trance89
őstag

jelentős a teljesítménybeli különbség, Cortex A5 vs A53
[link]
az s805 már elavult és nem is olcsóbb mint az s905-ös gépek, szóval egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#13725) pkollar válasza pkollar (#13418) üzenetére


pkollar
tag

Van arra lehetőség hogy egy Intel alapu minipc-re telepitett LE wifi-jét életre lehessen kelteni?
Lehet a LE-ben drivert telepiteni? Vagy ez reménytelen.

(#13726) ChiliChili válasza Ejelhar (#13708) üzenetére


ChiliChili
tag

Mi lenne velem, nélkületek? :)
Persze, hogy rossz fájlt használtam. :N

(#13727) Ejelhar válasza ChiliChili (#13726) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Na, akkor ez egy jó kezdés!
Nekem csak harmadik nekifutásra sikerült:-)

(#13728) Bucy


Bucy
aktív tag

At M8S II-mre feltettem a 12c LE-et és nincs BT-m.Ha szolgáltatásoknál engedélyezem, azt mondja adapter nem található, ha kikapcsolom, azt mondja letiltva. Az egerem nem látja, amit droid alatt igem. Infót nem találtam ezzel kapcsolatban, akinek ilyen van megy a BT?

(#13729) junkpod válasza DoItYourself (#13720) üzenetére


junkpod
nagyúr

Van masik sd-m, nem gond. Csak a mediatarat szeretném Kodi függetlenné tenni.

Box's don't touch!

(#13730) werszomjas válasza junkpod (#13714) üzenetére


werszomjas
őstag

Ja bocsi azt kihagytam.

Szóval mp4-et szeretnék lehátszani, 012-es LE van fent a boxon és ott próbálom elindatani, nincs telepítve semmilyen program, gyárival próbálom.

üdv

(#13731) DoItYourself válasza junkpod (#13729) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Itt van az említett leírás Csicsókától a médiatár eMMC-re másolásához.

#13725 pkollar: inteles minipc-k topikja.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13732) junkpod válasza DoItYourself (#13731) üzenetére


junkpod
nagyúr

:D yammi

Box's don't touch!

(#13733) Szabadh


Szabadh
tag

Hello. Elnézést ha rossz helyre irom a kerdesem.
Van egy beelink i68 as lejátszóm
Valami elszált benne. Nem akart működni egyszercsak. Tegla modjara, semmi reakcio. Aztán Kiprobáltam úgy, h usb-usb csatival rakotottem a pc re. Ugy jó.
Szóval a táp becsatlakozasnal lett valami hibaja.
Sima reset nem segített rajta.
Most használható, usb csatin keresztül kapja a tápot.
Viszont. Ez nyilván nem a legjobb megoldás.
Alapból 5V. 2A táp van hozzá. Usb - böl meg jön gondolom olyan max 500mA.

Ha veszek hozzá egy 5V 2A - es hálózati tápot, és rádugom a kütyüre usb n keresztül. Az jó megoldas? Nem fog tönkre menni?

(#13734) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Milyen beállítással lehet a legtöbb film találatot elérni? Nekem ezzel, kb. a fele lesz meg. Idáig nem tűnt fel, csak most sorszámoztam a filmeket. Videók-Fájloknál minden látszódik, de a Filmek menüpontban nem.

(#13735) #79335424 válasza junkpod (#13684) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Androidban viszonylag otthon vagyok, a Kodi lehetőségeit viszont nem ismerem. Ezért gondoltam, hogy Androidos alapról próbálkozom. Most átnéztem a Kodit, és beolvastattam vele a zenetáramat, de valahogy nem akar összeállni a kép. A Kodi egy házi médiacenter, és nem tudom, hogyan tudnám rávenni, hogy kilépjen ebből a szerepkörből. A jukebox egy party kellék. Teljesen más felületet, és felületkezelést igényel. Nem véletlen, hogy a Silverjuke -hoz rengeteg skin van. A működést nem tudom röviden leírni. Itt van két videó ami érzékelteti, hogy kb. mit szeretnék.
Video1
Video2
A Kodi nem használja ki jól a felületet. Pl. a betűválasztó, vagy a keresősáv nincs az alapképernyőn, pedig ezek fontosak lennének. A zenetáram helyes megjelenítése sem akar összejönni. Úgy kéne megjelenniük az előadóknak, és az albumoknak, hogy a fájlrendszer elérési útjai, és mappanevei alapján legyen berendezve. Tehát, ha van egy AC/DC mappa, és egy Buli mappa AC/DC dalokkal, akkor azt külön jelenítse meg. De, ilyen csak mappanézet esetén lehet, ami egy PC -s lista, nem Jukebox. Az albumképeket sem hozza rendesen. A plugin be van állítva, de úgy tűnik, hogy a mappanév kevés neki a beazonosításhoz. Ez valamennyire érthető, de a Silverjuke, és a Gonemad ilyenkor is tudott valamit találni, hogy ne egy üres ablak legyen a kép helyén. Egy mai Jukebox -tól elvárható, hogy interaktív legyen, vagyis a userek a saját eszközeikkel is tudják kezelni, vagy azokról zenét listára tenni. Jó lenne ezt külön kliens nélkül. Láttam webes kezelési lehetőséget a Kodiban, és QR kódos kapcsolódást is, de amíg az alap hiányosságokat nem sikerül megoldani, addig fölösleges ebbe belemélyedni. Androidon sztem az összes Jukebox alkalmazás tudja kezelni a külső eszközök kéréseit, csak valószínűleg kell hozzá a saját kliensalkalmazás is. Ez akkor problémás, ha nincs IOS -re kliens. Szvsz vagy én bénázok, vagy a Kodi az nem Jukebox. Átnéztem az alap repó összes plugin -ját, de Jukebox plugin -t nem találtam. Persze, faraghatnék egyedi felületet, de akkor már egyszerűbb, ha kihagyom a Kodit, és Androidra építkezek. Vagy, megpróbálok Linuxot rakni a box -ra, és arra telepíteni a Silverjuke -ot.

[ Szerkesztve ]

(#13736) junkpod válasza #79335424 (#13735) üzenetére


junkpod
nagyúr

A zenéket nem mappa és fajlnev hanem id3 infó alapján teszi a mediatarba. Van kereső, igaz egy balra nyilat meg kell hozzá nyomni. Itt sok dologra lehet akár szűrni is vagy sorrendet is (előadó, évszám, album...). Van betűre ugrás is: a scrollbart kell le fel húzni.
A külön mappas megoldásokat nem igazán értem, miért is jó egy zenét két mappaba is tárolni? Ellenben viszont vannak lejátszási listák, amit előre is definiálható, vagy menet közben az albumok között böngészve egy-egy számot rarakhatsz az éppen játszott listara, sőt a beallitasokban megadható, hogy ok-ra mi történjen: lejátszás vagy listára vétel. A számok egymásba keverhetoek.
Sőt egy rakat szebbnél szebb vizualizáció van, és még dalszöveget is ki tud írni.
Ez így nem elég? :D
Szerintem bármilyen upnp képes appal együtt tud működni akár lejátszókent, akar média szerverkent.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13737) szabi__memo válasza #99499520 (#13704) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Milyen box-külső ház-hdd triónál működik a dolog?

(#13738) anarchoid válasza RBJ (#13603) üzenetére


anarchoid
csendes tag

miert ne lenne ez ajanlott amugy ? (nekemi ez van 2 es most akarok rendelni tovabbi 3 at(ismerosoknek))

Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.

(#13739) envagyok


envagyok
veterán

K1plus tulajoknak :
https://github.com/AlexELEC/AlexELEC-AML/releases/tag/2.1.4-K1Plus

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13741) blakey válasza pinnacle (#13734) üzenetére


blakey
titán

A pontos és eredeti filmímekkel lehet elérni a 100%-os találatot, nálam minden film megjelenik, igaz, kellett a pontos filmcím illetve a TMDB-nél is korrigálnom kellett egy-két címet de eddig jó, a gyárit használom filmeknél és sorozatoknál is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13744) #79335424 válasza junkpod (#13736) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagyon sok dalnál hibás, vagy hiányos az id3.
Tudom, hogy hol van a kereső, pont azért írtam, hogy egy Jukebox -hoz rossz helyen van.
Vannak válogatás albumok, amikben szerepelhet ugyanaz a szám, mint az eredeti albumon. Akár ugyanannak az előadónak is lehet pl. Best Of albuma. De, sok zeném van másoktól, pl. pendrive -okról másolva. Nehogy már én alkalmazkodjak egy lejátszó programhoz, amikor az símán tudhatna alkalmazkodni hozzám! Nem fogok huszonezer zeneszámot átfésülni csak azért, mert a Kodi nem képes normálisan lekezelni az elérési út szerinti rendezést. De, hiába is tenném, ha utána nem tudom egy Jukeboxos nézetnek megfelelően kialakítani a főképernyőt.

(#13745) Szabadh válasza #99499520 (#13743) üzenetére


Szabadh
tag

Igen. Ez volt az első. Probaltam másik tappal ami jo. De nem müxik.
Forrasztás is rendben. Hardverrel nem történt semmi.

Esetleg egy hard resetre gondoltam. De nem tudom, hogy lehet ennél.
Ugyebár reset-aram alá helyezes, es akkor ki ad opciokat
a szervizkepernyon. De melyiket valasszam...
Vajon LE felmegy erre a lejatszora? Beelink i68

(#13747) DoItYourself válasza #79335424 (#13735) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

"Szvsz vagy én bénázok, vagy a Kodi az nem Jukebox."

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy már évek óta "jukebox"-nak hívják mindenféle médialejátszó színes-szagos felületét, ahol nem csak egy file listában lehet tallózni, keresni, hanem vannak borítók, képek, miazmás.
Talán a Popcorn NMJ-nél hallottam ezt először (Networked Media Jukebox).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13748) #79335424 válasza DoItYourself (#13747) üzenetére


#79335424
törölt tag

De csak azért, mert a userek nem akarják jukebox -ként használni. A barátaimmal van egy közös házunk, ahol rendszeresen tartunk bulikat. Amolyan privát klub -féle. Oda tényleg egy Jukebox kell, nem csak olyan, aminek a neve az. Ott nem lehet ablakhúzgálás a keresőhöz, mert annak is el kell boldogulnia a géppel, aki még életében nem látott Kodit. Érthető, egyszerű, izgalmas, vonzó kezelőfelületre van szükség, hogy kedvük legyen használni.

(#13749) vargalex válasza #79335424 (#13748) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én ugyan nem igazán használom a Kodi-t zenelejátszásra, de nem lehet, hogy csak a beállítások hibásak?

Pl.:

Rendszer->Beállítások->Zene->Médiatár oldalon a "Válogatáslemezen lévők szerepeltetése az előadólistán" alapból be van jelölve. Ha jól értem, neked ez éppen nem kellene.

Ugyanitt a kiválasztott album/előadó információ kiszolgáló is érdekes lehet.

Rendszer->Beállítások->Zene->Fájllisták oldalon alapértelmezetten engedélyezett az ID3Tag olvasás (Címkeolvasás). Ha neked a file nevéből kell, akkor ezt nyilván szintén ki kell kapcsolni.

Biztos van még egyéb dolog is.

Alex

(#13750) junkpod válasza #79335424 (#13744) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nagyon sok dalnál hibás, vagy hiányos az id3.
Hát akkor a Kodi tényleg nem való a Te céljaid elérésére.
Hiányos id3 tagekkel csak szenvedés lesz az egész, egyszer rendbe kell rakni, nem lehet megúszni. (Ez annak hátrány aki már évtizedek óta gyűjtöget zenéket, de ha ma letöltesz bármilyen albumot, az már szinte hibátlanul lesz be-tagelve.

Vannak válogatás albumok, amikben szerepelhet ugyanaz a szám, mint az eredeti albumon. Akár ugyanannak az előadónak is lehet pl. Best Of albuma.
Nem értem ezt a gondot, meg lehet jeleníteni a zenéket: Albumonként, Előadónként is, sőt be lehet kapcsolni, hogy a válogatás albumokon lévő előadókat bele vegye-e a listázásba.

mert a Kodi nem képes normálisan lekezelni az elérési út szerinti rendezést.
Pedig pont ez a szemlélet váltás kell a Kodi élvezetéhez:) A mappákat mint rendező-elvet használni ez akkor volt szokás, mikor nem voltak erre való szoftverek (scraperekből építkező adatbázisok). Az elérési út szerinti rendezést talán egy aktív lejátszási listával lehetne kiváltani (abban van elérési út megadási lehetőség), de mivel nem is igazán értem mit szeretnél ezzel megvalósítani, lehet, hogy rossz tanácsot adtam:)

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.