Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) junkpod válasza Pelican (#13549) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát kijelentetted, hogy a 905 nem tud olyan magas bitrátás filmet lejátszani mint a 905x, összesen 1-1 készülék alapján.
Aztán azt is kijelentetted, hogy nem a rootba kell másolni a remote fajlt.
Ezek mind fals infók.
(A többit nincs kedvem visszakeresni)

Box's don't touch!

(#13552) blakey válasza Pelican (#13549) üzenetére


blakey
titán

LE alatt egyik S905-ös készülékemet sem hozta zavarba a 140Mbps sem. A Neo U1 meg android alatt is hibátlanul viszi őket.
Biztos van olyan ami nem menne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13553) Pelican válasza junkpod (#13551) üzenetére


Pelican
őstag

Igen kijelentettem, mert ez volt a tapasztalatom. Amíg más nem tesztel két készüléket egymás mellett és nem tapasztalja az ellenkezőjét, addig miért ne hinném, hogy így van általában.

Minden LE release első posztjában ott van:
FAQ
Q: My remote control does not work, what can I do?
A: Grab remote.conf file from Android firmware (it's available in /system/etc) and copy it to Configuration folder: /storage/.config over SSH or \\your_box_IP\Configuration using Windows shares. You can also put that file to main folder of your SD card. You may need to remap some buttons.

Valahol kifejtette, hogy előbb a configban nézi, ezért érdemes oda tenni, de teheted a bootba is, ezt is leírtam. Tehát nem fals infó.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13554) Pelican válasza blakey (#13552) üzenetére


Pelican
őstag

Na, ez már valami, az enyémnek 110 Mbps volt a teteje LE 009-cel. Természetesen nem azt értem a tetején hogy nem bírta lejátszani, mert sokkal nagyobbakat is le tudott játszani, csak nem tökéletesen folyamatosan, rezzenés nélkül.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13555) szabi__memo válasza Pelican (#13553) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert egy komolytalan végkövetkezetés. Hasonló a tegnapi bt esethez

(#13556) TCr


TCr
veterán

Srácok, a LE 012-nek van bármi hátránya, negatívuma a 007-hez képest?
007 van nálam, stabil is és be is laktam már, de a 96/24 zenék nem szólalnak meg sajnos, ezért lehet, hogy váltanék a 012-re (amennyiben nincs ismert hibája, vagy ha van is, akkor az elfogadható).

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13557) paolinho válasza tau_ba (#13536) üzenetére


paolinho
őstag

Én épp tegnap este üzemeltem be egy Beelink M18 - ra telepített LibreELEC - en az Összefoglaló 62. pontja alatt is megtalálható M18/MX64 remote.conf junkpod verzió 2.1 - féle fájlt, ami hibátlanul kezelte a készüléket.

(#13558) GZoli7


GZoli7
senior tag

Simple IPTV-t használ valaki?
12, 12a-nál nem ment, 12c-nél esetleg javították?

(#13559) TCr válasza GZoli7 (#13558) üzenetére


TCr
veterán

Vargalex féle megoldásra gondolsz?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13560) GZoli7 válasza TCr (#13559) üzenetére


GZoli7
senior tag

A tartalom onnét van, igen, de nem azzal van a baj. A kiegészítő nem megy. 9-es Le-vel futkos szépen. Meg 11-ig minddel, de azoknál nekem van boot gond.

(#13561) paolinho


paolinho
őstag

Amikor frissíteni akarom a lejátszót, akkor az Update könyvtárba a letöltött img.gz fájlt ebben a formában, vagy kicsomagolva img kiterjesztéssel teszem be?

(#13562) Pelican válasza paolinho (#13561) üzenetére


Pelican
őstag

Ahogy van, .gz.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13563) junkpod válasza Pelican (#13553) üzenetére


junkpod
nagyúr

a remote.conf esetében ezt írtad:
LE alá ssh-val is beteheted (/storage/.config) vagy bemásolhatod az smb megosztáson is a Configfiles könyvtárba. A kártyán win alól csak a boot partíciót látod, ez meg nem ott van.
Ez fals infó, hiszen ott van az, egyértelműen ltászik, sőt van vagy 4-5 fájl ott, tehát alig feltűnő a remote.conf ott léte...

Amíg más nem tesztel két készüléket egymás mellett és nem tapasztalja az ellenkezőjét, addig miért ne hinném, hogy így van általában.
Hát nagyon téves következtetés, Kb olyan szintű, mint hogy taosztalod, hogy 12-én nem esik a hó, majd 13-án esik a hó és kijelented, hogy márpedig minden páratlan napon havazni fog, mert ezt tapasztaltad.
Továbbá a "teszted" alatt azt sem írtad le, hogyan teszteltél: honan ment a lejátszáz, mit működött közben a rendszer (torrent netalán?), mit jelent nálad a "reccenés", volt-e tényleges kocka eldobás (codec info szerint) vagy csak a tv-d mutatott rossz képet... ezer millió oka lehetett az eltérésnek, de Te általánosítottál. Akár még igazad is lehet, hiszen én ilyen összehasonlítást még nem végeztem.
De eddig mindenki azt írta, hogy a JellyFish teszt még hálózaton is hibátlanul végigment S905-ön.
(Ja és nem utolsó sorban, ha jól emlékszem a JF fájlokban nem csak a sávszélesség igény változik, hanem a formátum is, pl van 10bites is ami ugye nem elvárás szerintem S905 felé sőt vannak más hardveres korlátok is, amik nem bitráta-tulajdonságok)
Ez nem bántásnak szánom, csak szeretném ha azonos színvonalra hoznánk az "ajánlás" jellegű véleményeket.

Box's don't touch!

(#13564) paolinho válasza Pelican (#13562) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi!!!

(#13565) junkpod válasza TCr (#13556) üzenetére


junkpod
nagyúr

én ezért váltottam 009-re, majd 11-esre. egyelőre a 32bites váltás miatt nincs még kedvem továbblépni. A 11-es persze néha fagy, ez kétségtelen, menet közben IPTV műsorujság közben tapasztaltam már 2 alkalommal fagyást, illetve volt 2-3 alkalom boot fagyásom is. De ez még mindig nem fáj annyira, hogy váltsak miatta:) (kábel-ki-be és 15mp és megy megint:)

Box's don't touch!

(#13566) TCr válasza junkpod (#13565) üzenetére


TCr
veterán

Na, akkor azt a néhány 96/24 albumot továbbra sem fogom hallgatni.
Köszi a választ! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13567) GZoli7 válasza TCr (#13566) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én a 9-et esetleg megpróbálnám a helyedben. azt hiszem többen írták, hogy az elég jól sikerült.
Egyébként én is oda-vissza mászkálok ilyenkor (9->12/a->9), nem sok idő. :D Rápróbálok majd a 12c-re is, csak gondoltam valaki már megtette...

(#13568) TCr válasza GZoli7 (#13567) üzenetére


TCr
veterán

Megpróbálom a 9-est, köszi a tippet!
A jelenlegi (belakott) 7-esről hogyan tudok biztonsági mentést (és visszaállítást) csinálni, ha mégsem jönne be a 9-es?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13569) summersam


summersam
csendes tag

Segítsetek kérlek.Valóban jó dolog ezeknél a média boxoknál a HDR képjavítás?
Észrevehető?
Ezt a készüléket szeretném megvenni,de nem tudok dönteni:
MEMOHi MEMOBOX UFO 4K Streaming Media box

(#13570) GZoli7 válasza TCr (#13568) üzenetére


GZoli7
senior tag

Vissza is tudsz simán menni, de a libreelec fülön a beállítások alatt van egy kodi biztonsági mentés...

(#13569) summersam Van HDR képes megjelenítőd? Egyébként sok előnye nincs. Sokak szerint azzal sem. :) Ennyi pénzért ajánlottat is kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#13571) Beni2360 válasza TCr (#13568) üzenetére


Beni2360
félisten

Pl: az egész kártyát win32disk imagerrel kimented a gépedre azt arra a kártyára vissza tudod írni. Nekem a LE. alatt levő mentés nem mindig jött össze, de ott is külső tárolóra le lehet menteni és onnan vissza.
A gépre való mentés nem rossz dolog azt azért megcsinálnám tartaléknak.
Ahova akarod még a NAS-ra is ment

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13572) TCr válasza GZoli7 (#13570) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!
Hová ment?
Pendrive?

(Nem vagyok otthon, jelenleg nem tudom megnézni, ezért faggatlak) :)

(#13571) Beni2360: :R

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13573) horeee válasza summersam (#13569) üzenetére


horeee
tag

Szerintem inkább csak hangzatos marketingduma, főleg ha valakinek eleve nincs is HDR képes megjelenítője.
Akkor csak egy üres marketingduma. :)

Ilyen memohi cuccot még nem láttam, de ha jól látom 70-80 dollár. Tökugyanilyen paraméterekkel bíró box van ennél sokkal olcsóbban is. Miért pont ez?

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#13574) GZoli7 válasza TCr (#13572) üzenetére


GZoli7
senior tag

/backup, vagy ahová tallózod.

(#13575) Pelican válasza junkpod (#13563) üzenetére


Pelican
őstag

a remote.conf esetében ezt írtad:
LE alá ssh-val is beteheted (/storage/.config) vagy bemásolhatod az smb megosztáson is a Configfiles könyvtárba. A kártyán win alól csak a boot partíciót látod, ez meg nem ott van.
Ez fals infó, hiszen ott van az, egyértelműen ltászik, sőt van vagy 4-5 fájl ott, tehát alig feltűnő a remote.conf ott léte...

Bocs, de ezt nagyon félreértetted (vagy félre akarod érteni).
Amit írtam, teljesen korrekt, a winen a boot partíció látszik, és a boot az nem a .config könyvtár, amiről az előző mondatban írtam.

De eddig mindenki azt írta, hogy a JellyFish teszt még hálózaton is hibátlanul végigment S905-ön.
Én ilyet nem olvastam (nem is hiszem el), de ha az S905 nálatok tényleg viszi a 400Mbps jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv-t, akkor elnézést kérek az elhamarkodott következtetésemért, és mégiscsak az S905 a gyorsabb.

De hogy pontosítsuk a teszt körülményeket:
Lejátszás USB pendrive-ról (Sandisk Ultra fit 32 GB).
Háttérben nem fut semmi extra addon és nem is másolgatok a LAN-on, Wifi kikapcsolva.
Nem a kockaeldobás a lényeg, mert drop: 0, skip: 0-val végigjátssza a 300-asat is, hanem a folyamatos 30 (29,97) fps lejátszás, tehát akadás vagy lassulás nélkül. Igen, ez szubjektív egy kicsit, de én szigorú vagyok, mert zavar ha nem teljesen folyamatos a lejátszás.

Most újra megnéztem LE 012-vel, M8S II-vel a legnagyobb bitrátájú tökéletesen lejátszott JF file-ok:
H264: jellyfish-180-mbps-4k-uhd-h264.mkv
HEVC: jellyfish-200-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv

MINI MX-G-vel 110 mbps H264 és 40 mbps HEVC volt a legjobb, a HEVC-10bitet nem is nagyon akarta lejátszani, de ez nem is mérvadó, mert már nincs meg az a box, nem tudom megismételni a tesztet. Inkább ti mondjátok meg, hogy nálatok hogy megy az S905, különösen a MINIX-re vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13576) Pelican válasza szabi__memo (#13555) üzenetére


Pelican
őstag

Várom tőled is a komolytalan következtetés cáfolatát. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13577) tau_ba válasza paolinho (#13557) üzenetére


tau_ba
tag

Az a baj, hogy en mar 3 kulonbozo remote.config filet probaltam es egyik sem ment. Vagy valamit rosszul csinalok, vagy az is lehet, hogy vacak a taviranyitom (a vadonatuj).

(#13578) Pelican válasza tau_ba (#13577) üzenetére


Pelican
őstag

Mivel írtad, hogy a box látja a távirányítót (dmesg kiírja a kapott kódot) ezért nem valószínű, hogy maga a táv rossz... Azt még meg tudod nézni, hogy a különböző gombokra különböző kódok jönnek-e.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13579) summersam válasza horeee (#13573) üzenetére


summersam
csendes tag

Pont a HDR miatt érdekelne.Akkor inkább felejtős?Nekem lényeg lenne hogy a lehető legszebb képet kapjam.

(#13580) Osynho válasza summersam (#13579) üzenetére


Osynho
addikt

Milyen tv-d van?

(#13581) junkpod válasza Pelican (#13575) üzenetére


junkpod
nagyúr

már az első verziók óta írja kszaq:
Jerky playback of some 29.97fps videos and some Live TV channels (Amlogic HW decoder bug)

Tehát a recegő 29,97-es video lejátszása nem a JF teszt elbukása sávszélesség miatt, hanem egy Amlogic hw bug. És mint előzőleg is írtam ezt elsímithatja a tv-d is akár vagy fel is erősítheti.

Ha a JF lejátszás közben a drop:0 akkor a teszt sikeres, a lejátszó hardver képes dekódolsni és megjeleníteni a videot hibátlanul. Attól függetlenül, hogy milyen recegést érzékelsz...

Box's don't touch!

(#13582) junkpod válasza tau_ba (#13577) üzenetére


junkpod
nagyúr

a remote.conf fájlokat bemásoltad a kivett kártya gyokerébe, felülírva az eredeti fájlt?

Box's don't touch!

(#13583) szabi__memo válasza junkpod (#13563) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K

(#13584) Csicsóka válasza GZoli7 (#13558) üzenetére


Csicsóka
őstag

Megy az 12a-val tiszta telepítéssel, úgy nem ha 64 bitről frissítesz.

(#13585) GZoli7 válasza Csicsóka (#13584) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm a választ. Sima 12-est újraraktam, mert gondoltam, hogy ez is lehet, de aztán már nem.
Akkor megpróbálom megint... :R

(#13586) Pelican válasza junkpod (#13581) üzenetére


Pelican
őstag

Ennek semmi köze az Amlogic bughoz
Hol írtam recegést?
"hanem a folyamatos 30 (29,97) fps lejátszás, tehát akadás vagy lassulás nélkül."
Az utolsó bekezdésed megmosolyogtatott... :)

Egyszerűen van egy határ, amíg tökéletesen (lassulás nélkül) tudja lejátszani a box a videót és az felett pedig a legmagasabb bitrátájú részeken lelassul a lejátszás, az addig folyamatos mozgás darabossá válik, a JF videókon ez elég szembetűnő, mert minden szépen egyenletesen mozog, amíg minden OK,

Elhiszem, hogy ezt te nem érzékeled (más a kadencia helyes lejátszás hiányát nem veszi észre), ez ok.
Akkkor ne az én szigorú értékelésemet vegyük, hanem a tiédet, akkor a te mércéd szerint az S905X 400 mbps hevc videót tud lejátszani.

(Egyébként ezt a 30 másodperces videót 41 másodpercig játszotta, ez már szerintem elég észrevehető különbség.)

Az S905 is tudja ezt?
Nálad 30 másodperc alatt lemegy a 30 másodperces 400 mbps videó drop: 0, skip:0 -val?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13587) tau_ba válasza junkpod (#13582) üzenetére


tau_ba
tag

Pontosan ezt csinaltam. A feluliras ment tutira, mert amikor utana visszatettem az eredetit, akkor az ment megint.

(#13588) paolinho válasza tau_ba (#13587) üzenetére


paolinho
őstag

Ez fura. Milyen készüléked van?

(#13589) junkpod válasza Pelican (#13586) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az a Kodi rosszul van beállítva.

Box's don't touch!

(#13590) blakey válasza junkpod (#13581) üzenetére


blakey
titán

Tehát a recegő 29,97-es video lejátszása nem a JF teszt elbukása sávszélesség miatt, hanem egy Amlogic hw bug.

Minix ezt jól megoldotta, tökéletesen folyamatos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13591) summersam válasza Osynho (#13580) üzenetére


summersam
csendes tag

Igazából projektor.24p képes.

(#13592) horeee válasza summersam (#13591) üzenetére


horeee
tag

és HDR képes is?

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#13593) tau_ba válasza paolinho (#13588) üzenetére


tau_ba
tag

KIII Android 5.1 TV Box 2G/16G Amlogic S905 Quad-Core 2.4/5G Dual WiFi

(#13594) Osynho válasza summersam (#13591) üzenetére


Osynho
addikt

Elég komoly projektor, vászon és szoba kell hozzá, hogy a boxok képminősége legyen a szűk keresztmetszet a minőséget tekintve. Legalább is szerintem. Benq W1070-eshez volt szerencsém viszonylag jó vászonnal, de egy normálisabb tv-hez képest azért elmarad a képminősége.

(#13595) summersam válasza horeee (#13592) üzenetére


summersam
csendes tag

Nem Hdr képes,csak arra voltam kíváncsi hogy mivel tudom a legjobb mínőséget kihozni vetítéssel.Nem akarom tv-hez hasonlítani a projektort,hogy is tenném.

(#13596) ChiliChili


ChiliChili
tag

1. A Venz v10 vagy a Venz v10 pro az inkább ajánlott?

2. Ezekre fel lehet rakni az LE-t az android törlésével, illetve az később visszaállítható?

[ Szerkesztve ]

(#13597) fecus


fecus
őstag

Megjött a Mini M8S II.
Bekapcsoltam, átállítottam a nyelvet, bekapcsoltam a CEC-t.
Azóta csak újraindul. Hogy tudom alaphelyzetbe hozni.

Melyik LE-t érdemes feltennem a kártyára?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13598) summersam válasza Osynho (#13594) üzenetére


summersam
csendes tag

Tudom hogy egy jobb tv sokkal jobb egy mezei projektornál,csupán arra lettem volna kíváncsi milyen lejátszóval tudom elérni a legjobb mínőséget vetítéskor(média player,htpc,blu-ray lejátszó)

(#13599) davenport válasza szabi__memo (#13433) üzenetére


davenport
aktív tag

Szia,

megjött a NEXBOX A95X - B7N 2GB/8GB verzió, most próbálgatom - a két gyerek fürdetése között - de a kérdésedre van válasz, ebben a verzióban van Bluetooth, a telefonomat felismerte.

Egy régi tv-t akarok csak okosítani vele, ahogy látom az av kimenet kiosztását még nézegetnem kell, mert amit vettem kábelt, azt csak trükkösen tudom használni hozzá.

No money, no honey.

(#13600) szabi__memo válasza davenport (#13599) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszönöm a választ, akkor beigazolódott a sejtésem és csak sok eladói oldal képtelen egy normális korrekt specifiációt adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.