Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Cs.I.T. válasza Imi1981 (#12898) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Én egy ilyet vettem azóta nincs gondom. Gyors (megfelelő kártyával), és megbízható darab.

http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-CARD-READER-WRITER-MULTI-F5-WHITE-RDF5-RDF5W-USB-3-0-DATA-RECOVERY-NEW-/331085244916?hash=item4d1637e9f4:g:lR0AAOxycmBSqH5M#

[ Szerkesztve ]

(#12902) Technoman válasza blakey (#12890) üzenetére


Technoman
őstag

Feldobtam a tegnap esti, általad ajánlott "12-es" v.-t
Ma reggel, több órányi hidegindításból simán, fagyás nélkül bootolt. Még tesztelem, addig is ezt használom.

(#12903) blakey válasza Technoman (#12902) üzenetére


blakey
titán

Nem is lesz fagyás. A jövőben lehet, hogy 2 féle LE lesz, egyiken engedélyezett a hőmérséklet szenzor, a másikon nem. Állítólag U-boot függő és a régebbi ROM-ok belefagynak ha engedélyezett a szenzor. Nekem ez van fent és eddig egyszer sem fagyott, 6X próbáltam, mások már túl vannak a 40 próbán és 0 fagyás volt náluk, remélem ez így most már biztos és mindenkinél stabilan fog működni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12904) Lifeforce válasza nimfas (#12828) üzenetére


Lifeforce
őstag

Én is ezt néztem ki (KIII android box) (Tesómnak kel), viszont androidot nem akarok látni...
Nem tudjátok véletlen erre van Open/LibreElec?

(#12905) Lifeforce válasza nimfas (#12828) üzenetére


Lifeforce
őstag

Duplán ment el...

[ Szerkesztve ]

(#12906) Technoman


Technoman
őstag

Srácok!

Ugye jól tudom, hogy az itt ajánlott LE verziók csak Amlogic alatt mennek, Rockchipes (RK3368) lejátszón nem? Í(tudom, volt róla szó tegnap, csak megerősítést kérek)

[ Szerkesztve ]

(#12907) Pelican válasza Imi1981 (#12898) üzenetére


Pelican
őstag

Lehet te kifogtál valami selejtet, de az USB-s kártyaolvasó is lehet jó (vagy a belső is rossz). Nekem még a legelső USB 2-es olvasóm is működik (kb. tíz éve), a Transcend USB 3-asok gyorsak, olcsók.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12908) Pelican válasza Technoman (#12906) üzenetére


Pelican
őstag

Jól.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12909) RedCat válasza blakey (#12890) üzenetére


RedCat
senior tag

Tesztelem és is.
A 11-es 64 bitesre frissíthetem, vagy szűz telepítés kell? Gondolok erre a 64-32 bites váltás miatt.

(#12910) blakey válasza RedCat (#12909) üzenetére


blakey
titán

Note on 32-bit build: If you want to switch to 32-bit build, you need to clean your addon cache first: rm -rf /storage/.kodi/addons/packages/*, after updating force refresh every repository you have and reinstall all binary addons. If you don't know what it is, you probably don't want to switch or shouldn't do it - make a clean install instead. The same note applies to restoring backup from 64-bit to 32-bit build and vice versa.

If you update from 64-bit to 32-bit build your device tree will not update automatically even if you put it in Update folder! You have to replace it manually or perform update process for the second time - i.e. once again put 32-bit build and device tree in Update folder and reboot.

Ha nem érted akkor inkább tiszta telepítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12911) DoItYourself válasza Lifeforce (#12904) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az openelec kihalt, univerzális libreelec van, ami minden S905/S905X-re jó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12912) Pelican válasza RedCat (#12909) üzenetére


Pelican
őstag

Tedd fel egy másik kártyára.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12913) TCr válasza junkpod (#12876) üzenetére


TCr
veterán

Ez komolyan tud így működni?
Ha a Wetek-et adom meg a Harmony-nak, úgy fogja tudni vezérelni a MiniMXIII-at?
Nincs ezeknek valami egyedi IR frekvenciájuk?
Vagy a Wetek remote.conf ezt az információt is tartalmazza?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12914) Lifeforce válasza DoItYourself (#12911) üzenetére


Lifeforce
őstag

Igen tudom, de azért ez kicsit sántít. Mi a helyzet a bootloaderrel és a kernellel?
Mert ugye ez közelről sem azonos a különböző típusoknál.

(#12915) Technoman válasza Pelican (#12908) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#12916) nimfas válasza Lifeforce (#12914) üzenetére


nimfas
addikt

dtb.img ezt a file-t kell cserélgetni a készüléknek megfelelően. Én ennyit tudok és megy is az itthon lévő Q-box-al SD kártyáról.

(#12917) Lifeforce válasza nimfas (#12916) üzenetére


Lifeforce
őstag

Köszönöm.
Boltba is rendeletem egy jó nagy mennyiséget, mert még a régi s905 van benne.

(#12918) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Gearbestről aki rendelt ilyen kütyüt annak tényleg nem kellett plusz kezelést, áfát, vámot fizetni?
Másik kérdés sima flat rate shipping-gel rendelt már valaki, minden okés volt, érdemes igy?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12919) trance89 válasza szabi__memo (#12918) üzenetére


trance89
őstag

Csak akkor biztos az áfamentesség ha eu raktárból rendeled

(#12920) szabi__memo válasza trance89 (#12919) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bocsi, lemarad, EU raktárból rendelem. A kérdés úgy értelmezendő!
Tehát tényleg onnan jön?
Flat rate 'megbízható', nem kavarnak ha azzal rendelek?

[ Szerkesztve ]

(#12921) #79335424 válasza Lifeforce (#12917) üzenetére


#79335424
törölt tag

KIII -at? Dobj légyszi privit, ha megjött!

(#12922) Imi1981 válasza blakey (#12890) üzenetére


Imi1981
veterán

Beelink mini mx S905 - ön is megy amit linkeltél? Bár írtad hogy az összes box-on de inkább rákérdezek.

Cs.I.T.
Inkább belsőt veszek. Már a második usb kártyaolvasóm szált el rövid idő alatt. Remélem azok tartósabbak.

[ Szerkesztve ]

(#12923) Lifeforce válasza #79335424 (#12921) üzenetére


Lifeforce
őstag

Okés :)

(#12924) Indiant válasza Imi1981 (#12922) üzenetére


Indiant
addikt

..és hogy kötöd be a belsőt? :F

(#12925) Yahhher


Yahhher
aktív tag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem.
Van egy sima Mini mx III-am ( nem X-es még). Na, erre hirtelen felindulásból felraktam a minix rom-ot ( köszönet is érte). Annyi gondom van vele, hogy sokszor vagyok úgy, hogy folytatnám mondjuk a youtube videót később, ilyenkor csak ki szoktam kapcsolni a tv-t, aztán ha minden oké, ráérek, tv vissza, aztán play. Amióta ez a rom van fenn, azóta ha kinyomom a tv-t, mintha alvó állapotba menne azonnal a cucc, elég nehezen, vagy nem is ébred fel. Erre nincs valami orvosság?

Köszönöm.
Üdv B.

u.i.: tv és boksz között hdmi kábel a kapcsolat

(#12926) nimfas válasza Yahhher (#12925) üzenetére


nimfas
addikt

Hdmi cec beállítások, nézd meg a boxon és a készenlét a tv kikapcsoláskor ne legyen beikszelve.

(#12927) gg72 válasza blakey (#12910) üzenetére


gg72
veterán

Nálam is előfordul elég sokat hidegindításból fagyás egy MiniMXIII-on 64bites 7.0.3.011 LE-vel. Feltenném próbaképpen ezt a legújabb 32bites develt egy másik kártyára, ilyenkor is kell a "fogpiszkálós" indítás?

[ Szerkesztve ]

(#12928) Yahhher válasza nimfas (#12926) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Basszus, nem lehetek ilyen láma... Ha tényleg ez a baj.
Köszönöm, este ránézek.

Üdv B.

(#12929) blakey válasza Imi1981 (#12922) üzenetére


blakey
titán

Igen, telepíthető.

(#12927) gg72
Igen, kell a fogpiszkálós indítás, utána már természetesen nem. Ha a 64 bitesre telepíted akkor a korábban idézet módszert kell követni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12930) gg72 válasza blakey (#12929) üzenetére


gg72
veterán

Feltettem egy új kártyára a 32bites legújabb develt és mellé a 11-es eszközömnek megfleleő device tree-t. Ha tiszta telepítést akarok (mert nem igazán értem az idézett módszert - az előző LE 64bites volt), akkor a következő a menetrend?

- áramtalanítom a készüléket
- beteszem az új kártyát
- fogpiszkálós módszerrel újraindítom
- újra beállítok mindent

(#12931) blakey válasza gg72 (#12930) üzenetére


blakey
titán

:K
Nem a legújabb develt kell feltenni hanem amit linkeltem.
A legújabban kernel szinten lett beállítva a szenzor és így bootoláskor sercegő hang hallható és ugyanúgy fagyások vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12932) gg72 válasza blakey (#12931) üzenetére


gg72
veterán

Ok, kösz.

[ Szerkesztve ]

(#12933) sp8787 válasza gg72 (#12930) üzenetére


sp8787
addikt

Vagy csinalsz egy backupot es akkor nem kell mindent ujra allitgatni ,addonokat telepitgetni.

(#12934) blakey válasza sp8787 (#12933) üzenetére


blakey
titán

Az nem jó, a 64 bites kiegészítők nem működnek a 32 bitesen és fordítva. Jobb ha mindent előről kezd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12935) sp8787 válasza blakey (#12934) üzenetére


sp8787
addikt

Az lehet ,hogy nem mukodnek de ,hogy en a 007 64-rol mentem a 011 32-re minden gond nelkul az is biztos.
Akkor csak nem tunt fel ,hogy nem mukodnek.

Pl. mi az aminek nem kellene mukodnie?

"Kernel is a aarch64 even with 32bit, correct?
Correct."

[ Szerkesztve ]

(#12936) blakey válasza sp8787 (#12935) üzenetére


blakey
titán

Most mit nem értesz? Idéztem, elolvastad?
Note on 32-bit build: If you want to switch to 32-bit build, you need to clean your addon cache first: rm -rf /storage/.kodi/addons/packages/*, after updating force refresh every repository you have and reinstall all binary addons. If you don't know what it is, you probably don't want to switch or shouldn't do it - make a clean install instead. The same note applies to restoring backup from 64-bit to 32-bit build and vice versa.

If you update from 64-bit to 32-bit build your device tree will not update automatically even if you put it in Update folder! You have to replace it manually or perform update process for the second time - i.e. once again put 32-bit build and device tree in Update folder and reboot.
Fejlesztő írta, nem tudom minek kell vagy nem kell működnie, még nem váltottam 64-ről 32-re, két külön kártyám van.

[link]

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12937) Imi1981 válasza Indiant (#12924) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezzel [link] a csatlakozóval. Bár még nem volt ilyenem (csak külső usb) de képeken ez látszik [link] .

blakey
Majd lehet megint kérek tanácsot telepítés előtt hogy ami kell hozzá fájl biztos jót rakjak. Persze ha nem probléma.

(#12938) sp8787 válasza blakey (#12936) üzenetére


sp8787
addikt

Ertem de en nem Update-rol beszeltem.
Backup pl. 007 > Backupot elmet vhova > Install 011 SD-re > Boot > Restore

Nalam ez mukodott az M18 007-es backupjarol mentem a KIII 011-re 2-3 hete amikor a 011 kijott.

[ Szerkesztve ]

(#12939) sp8787 válasza sp8787 (#12938) üzenetére


sp8787
addikt

Kifutottam

Lehet ,hogy tenyleg van ami nem mukszik de nekem nem tunt fel.
Ezalatt raktam is fel par plusz addont es a repo-k is rendben voltak.

[ Szerkesztve ]

(#12940) blakey válasza sp8787 (#12938) üzenetére


blakey
titán

64 bites rendszere volt, kérdezte mik a lehetőségek, írtam, hogy 64-ről mi a menete 32-re, erre a friss telepítést választotta, akkor most miért legyen backup? Ugyanaz mintha 64-ről frissített volna, cache-t kell törölni, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12941) sp8787 válasza blakey (#12940) üzenetére


sp8787
addikt

ok
Egyebkent elbizonytalanittottal nem e megis a aarch64-est raktam-e fel ezert megneztem de tenyleg az arm verziot raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#12942) Indiant válasza Imi1981 (#12937) üzenetére


Indiant
addikt

Ilyenem nekem is van, de a boxban nem hiszem ,h. van usb tüske.

(#12943) junkpod válasza TCr (#12913) üzenetére


junkpod
nagyúr

Próbáld ki, vedd fel harmonyra a weteket, nyomogasd és nézd még ad-e vissza kódot a dmesg?

Box's don't touch!

(#12944) Pelican válasza Indiant (#12942) üzenetére


Pelican
őstag

Te is csak írsz olvasás nélkül... :)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12945) gg72 válasza blakey (#12936) üzenetére


gg72
veterán

még nem váltottam 64-ről 32-re, két külön kártyám van

És ha váltogatod a két kártyát (pl. az egyiken 64bit-es 11-es LE van, a másikon 32bites dev LE), akkor is kell a fogpiszkálós módszer minden kártyacserekor?

[ Szerkesztve ]

(#12946) Indiant válasza Pelican (#12944) üzenetére


Indiant
addikt

..másnak sem volt egyértelmű. Ez nem a pc topik. Másrészt elképzelni nem tudom minek a pcre LE. Pláne külső kártyáról.

(#12947) #79335424 válasza Indiant (#12946) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. azért, mert beállítod elsődleges boot -nak, és ha benne van a kártya, akkor HTPC -ként indul Kodival, ha kiveszed, akkor pedig normál PC -ként.

(#12948) azbest válasza Indiant (#12946) üzenetére


azbest
félisten

Mondjuk pendriveről még akár jó is lehet pécén is, úgy nem kell módosítani az alaprendszert. Win10 frissítés óta random berángatja a videókat, mert valamin nagyon gondolkodni kezd a háttérben. Librre alól meg a kis arm boxok is pöpecül mennek.

(#12949) Imi1981 válasza Indiant (#12946) üzenetére


Imi1981
veterán

Basszus utoljára leírom mert lehet hülyén fogalmaztam.
Sd kártyára akarom telepíteni a LibreELEC-et mert most egy lassú pendrive-on van de nincs kártyaolvasóm. Ezért veszek egy kártyaolvasót (PC-hez) meg egy clas 10-es sd kártyát és úgy már rá tudom rakni a LibreELEC-et PC-vel ! Utána azt az sd kártyát bedugom a boxba és bootol róla a LibreELEC. Ennyi. Így már remélem mindenki érti. Bocs az offért!

[ Szerkesztve ]

(#12950) TCr válasza junkpod (#12943) üzenetére


TCr
veterán

"...ad-e vissza kódot a dmesg?"

A micsoda? :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.