Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) envagyok válasza huliganboy (#12246) üzenetére


envagyok
veterán

Hol találtad olcsón?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12252) Laca0 válasza huliganboy (#12246) üzenetére


Laca0
addikt

Én ilyen KII Pro-t vettem.
Nagyon gyors, pörgős!
A sat tunerét is használom, gyors a csatornaváltás is.
N- es wifi-n akadásmentes a HD filmlejátszás DLNA kiszolgálóról.
Ezt kodi alól használom. A gyárit lecseréltem, de a gyárival is ugyanolyan jó volt a lejátszás.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#12254) junkpod válasza mayday00 (#12244) üzenetére


junkpod
nagyúr

Alapszabály: ami mukodik azt nem piszkáljuk:) Ha nincs gondod lejátszás közben akkor ne bantsd.

Box's don't touch!

(#12255) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ez "eredeti" KIII lehet? Itt a legolcsóbb, csak nem tudom, hogy az AliExpress mennyire megbízható cég.

(#12256) huliganboy


huliganboy
addikt

(#12251) envagyok Bangood

(#12252) Laca0 Nah ezek jó hírek. LEt használsz vagy gyári rendszer? Küldenék majd egy PÜ-t engedelmeddel!

(#12255) pinnacle Az ali nem bolt, csak egy piactér = ugyan az mint a Vatera. Jelen eladó ezen termékéből majd 1300db-ot adott el, 4.9 csillagos értékeléssel (5 a max). Szinte biztos, hogy eredeti!

(#12257) zetecR válasza huliganboy (#12246) üzenetére


zetecR
addikt

Én külső DVB-C tunerrel használom a MiniMX III-at, hibátlan LE alatt.

Úgy tudom, hogy az integrált DVB vevős boxok tunerét nem támogatja az LE.

(#12258) huliganboy válasza zetecR (#12257) üzenetére


huliganboy
addikt

Nah ez hasznos infó lehet, bár most küzdök egy wetek-el, és ott simán támogatott! :F

(#12259) vargalex válasza huliganboy (#12258) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A kszaq buildekben (általános, bármelyik S905-ön használható) nem támogatottak a belső tunerek. A Wetek által készített LE alatt nyilván igen.

Alex

(#12260) pinnacle válasza huliganboy (#12256) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#12261) huliganboy válasza vargalex (#12259) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez érvényes akkor gondolom mind DVB-S2/C/T2 tunerek esetén?

Akkor érdemesebb lehet LE miatt, egy sima média boxot az itt ajánlottak közül és hozzá venni tunert, vagy inkább akkor már RPI3?

Köszi Alex :R

(#12262) vargalex válasza huliganboy (#12261) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól tudom, van olyan build is, ami támogatja a belső tunereket. De a külső az biztosabb. Ilyen felhasználásra az RPi annyival jobb, hogy az újabb kernel miatt előfordulhat olyan tuner, ami a 4-es kernellel már megy, de az Amlogic 3-as kernele még nem támogatja.

Alex

(#12263) MADAND51


MADAND51
csendes tag

Sziasztok!

Én egy X96 típusú S905X-e gépet vettem, második napja próbálgatom. Az első tapasztalatok kedvezőek. Az alap android is minden további nélkül használható, de kipróbáltam LE (011) alatt és az ALECelec alatt is. Az LE rendben működik, a saját távirányítójával (még jön egy billentyűzet is), az Alec is elindul, de nem reagál a távirányítóra. A Kodit természetesen lecseréltem.

A Jellyfish tesztprogramokkal próbáltam (LAN-on), az Androidnál is és az LE alatt is minden tesztet, a 90 Mbps is lejátszott, viszont ami érdekes, hogy az LE alatt a 30 sec hosszú tesztet 37 sec alatt játszotta le, az Andrid alatt maradt 30 sec. Akadás nem volt.

Ami még érdekes, hogy mindkettő alól le tudok játszani hálózaton keresztül Wines PC Winchesterről, de Win alatt, mint hálózatot csak LE alatt látom, Androidnál nem találja meg.

András

(#12264) zetecR válasza huliganboy (#12261) üzenetére


zetecR
addikt

Először én is belső tunerest kerestem, de nem volt egyértelmű, hogy tényleg tudják-e a DVB-C-t, ezért döntöttem a külső mellet.
TVHeadenddel használom és mint írtam, hibátlan. A MiniMXIII is és a tuner is. ;)

(#12265) bostone


bostone
addikt

7-es libre mostanában nem tölti be a borítóképeket. Kizárólag stream-elt tartalom fogyasztására használjuk. Mit lehet ezzel tenni, ami kb. két perc alatt megoldja ezt a helyzetet?

(#12266) envagyok válasza vargalex (#12262) üzenetére


envagyok
veterán

Én pont azért szívok mert dvb-t/c stick van gombokért, de dvb-s tuner nincs 20 alatt ami elfut Linuxon, annyiért meg már s2 tuneres boxot kapni kompletten. Viszont ott meg nem tökéletes semmi, ráadásul az usb-s külső tunerek sem mennek. :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12267) junkpod válasza envagyok (#12266) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy dvb-c stick gombokert érdekelne, ami megy mx64-en, LE alatt.

Box's don't touch!

(#12268) envagyok válasza junkpod (#12267) üzenetére


envagyok
veterán

17 USD alin.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12269) azbest válasza junkpod (#12267) üzenetére


azbest
félisten

mygica t230 (nem az újabb t230c, mert azt még nem ismeri a kernel) vagy astrometa is 20 dolcsi körül van. Múltkorában csináltam több tunerrel egy futó próbát a kszaq féle le-vel.
Persze ez azért nagyobb gomb mint az 5-8 dolcsis t tunerek.

[ Szerkesztve ]

(#12270) envagyok válasza azbest (#12269) üzenetére


envagyok
veterán

De mégse 60-200 dodó :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12271) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Kérdezni akartam a 912 nyolcmagos Lejatszokrol. De úgy látom targytalan LE támogatás híján. De így meg nem fog megrekedni a fejlődés?
Idovel csak rafekszenek a témára. Elvileg csak simán usb lejatszasra és android játék kostolasra lenne.
Ehhez elég a négy mag és 2/16 felosztás?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12272) Hali1975 válasza Indiant (#12248) üzenetére


Hali1975
tag

Sziasztok!
na a problema megoldva:-)!
[link]

valoszinuleg az volt a gond, hogy nem volt fixre allitva az ip cim mind a ket lejatszonak.
MA bekapcsoltam azt amin nem ment a megosztas es mukodott. Gyorsan fixaltam is az IP cimet.

Koszi
udv

[ Szerkesztve ]

(#12273) azbest válasza envagyok (#12270) üzenetére


azbest
félisten

naja. Kemény, hogy önálló műholdas boxok 20 dolcsi körül már vannak. Persze fogalmam sincs, hogy mi a bánatuk, mit nem tudnak. Ha valamelyik tudna úgy streamet átadni, mint némelyik okosabb, ami kodi alá beköthető, akkor az is jó lehetne.

szerk: A geniatechnek van relative olcsóbb dvb-s2 usb vevője is [link] 38 dolcsiért
GENIATECH Mygica HDStar DVB-S2 TV Box USB TV BOX, amit elvileg ismer a linux [link]
Nem tudom pontosan melyik kernel verziótól, de egy 2013-as topicban már "out of box" működést említenek [link]
szerk 2: viszont az alis értékeléseknél írja valaki hogy a rev3-at még nem ismeri a linux. Szóval nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#12274) junkpod


junkpod
nagyúr

Ha élő tvnel nem frissíti a Kodi automatikusan a műsor újságot az minek lehet a hibája? Élő tv forrás, LE11, vagy szimplán csak egy Kodi beallitas? Ha csinálok egy adattorlest a musorujsag beallitasokban akkor rögtön újratöltve és ismet ok. Régen bix indításkor mindig frissített automatikusan.

Box's don't touch!

(#12275) Keef_Lee válasza bostone (#12265) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Valószínűnek tartom, hogy MS alatt van a probléma. Ha igen ( akkor pár napja van gond vele) Állítsd át médiainfo2 nézetre és lesz borítóképed.

(#12276) arnd válasza huliganboy (#12261) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem valahogy a PI2/3 jobban muzsikál DVB-T témában, a kártyaolvasó miatt inkább openelecet használok rajta. Ment libre alatt is (mondjuk már régen próbáltam). De openelecel amióta lecseréltem az ős tuneremet, semmi gond sincs. Így nincs motiváció a vacakolással.

Viszont most nekem az a project, hogy a PI csak TV/média szerver lesz.
És az MXQ_PRO+-om lesz a lejátszó. Elsődlegesen a távirányítós ki/be kapcsolás (és a kék LED-el vezérelt monitor/hangfal bekapcsolás) ami vonzóbb mint a Pi esetén.
Bár ott meg a GPIO/és infra vevővel lehetne operálni.

Na mindegy összességében a Pi-re szerintem jobban optimalizált a libre/openelec (érzésre).
Sokkal gördülékenyebb mint az S905-s boxom.

Más:
volt egy kis bicsaklás a boxommal.
Átforrasztottam a LAN ic-t és a nevetséges alufólia darabka hűtést is módosítottam.
LE alatt világít a LAN zöld ledje (elméletileg Gbit).
Csicsóka OE-jével csak a narancs.
Most egy P200-as android van rajta, ezzel csak narancs LED van.
De meg mernék esküdni, hogy az eredetivel (P201) volt narancs LED droid alatt.
Érezni is a különbséget, OE alatt wifivel használhatóbb a hálózat, LE alatt egyforma.
Ami misztikus, hogy emléxem a mod előtt volt OE alatt is hangom az analóg kimeneten, de ez most nem műxik. Viszont LE alatt meg boot közben itt mindenféle zavar jön ki (szeretném leválasztani a monitorról a hangot, web rádió esetén minek menjen állandóan).
Most egyenlőre egy gagyi USB-s hangkártyán keresztül fogom használni.

Persze most meg a távirányítójával küzdök. Hiába másolom be a droidos config file-t, nem jó...

(#12277) schawo válasza RBJ (#12271) üzenetére


schawo
titán

Akkor mi a gond a 912-vel? GT1-en már megy a kadenciahelyes lejátszás automatikus frekvenciaváltással, az spdif passthrogh is, megszűnt a zöld bug, működik a fényerőbeállítás. Ami maradt, és mivel ez licenckérdés, sosem lesz rá megoldás, hogy a HD hangcsatornákat lekonvertálja 5.1-re.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12278) 3shae


3shae
aktív tag

Áruljátok már el nekem mit jelent az hogy kadenciahelyes lejátszás :)

minden 3. hsz arról szól..
:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#12279) schawo válasza 3shae (#12278) üzenetére


schawo
titán

Minden egyes képkockához egy darab képfrissítés tartozik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12280) junkpod válasza schawo (#12277) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem szükséges "lekonvertalni" a hd hangokat. Pláne nem licenc kérdés. Minden hd hangsav tartalmaz egy dd vagy dts core sávot is, ami simán lejatszorol hd dekider hiányában.
(Hogy megy a kadencia helyes freki váltás automatikusan?)

Kadencia helyes akkor a lejátszás, ha a forrás kép-frekvenciája (mozi dvd 23,976Hz vagy fps, de vannak 60Hz vagy 50Hz vagy 24Hz... anyagok is) szerinti kép frissítéssel dolgozik a tv is. Ha ez a kettő nem egyezik akkor egy koztes konverziós kell amiben kihagyják és/vagy ismetelnek kepkockakat, így az eredetileg folytonos mozgás ugrandozni fog aprokat, ami zavaró.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12281) envagyok válasza azbest (#12273) üzenetére


envagyok
veterán

Vannak olcsó enigma kompatibilis boxok (pl amiko alien), amik tudnak vu+ streamet kiadni, azt tudja kezelni a kodi.
Pl. Amiko mini hd 16000ft itthon :)
openatv-vel simán megy

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12282) schawo válasza junkpod (#12280) üzenetére


schawo
titán

A TrueHD és a DTS HD lejátszása licenckérdés. Akkor valószínűleg nem konvertálja, hanem a megfelelő sávot játssza le. De mindenképpen 5.1 jön csak ki belőle.

frekiváltás: [link]

Ugyanezt írtam a kadenciahelyes lejátszásról, csak rövidebben. (vagy ezt nem nekem szántad?)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12283) zetecR válasza arnd (#12276) üzenetére


zetecR
addikt

"a kék LED-el vezérelt monitor/hangfal bekapcsolás"

Ez pontosan mit jelent?

(#12284) envagyok válasza azbest (#12273) üzenetére


envagyok
veterán

Tényleg azt hogy lehet megcsinálni s905 libreelec alatt, hogy 2 tvheadend klienst indítani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12285) envagyok


envagyok
veterán

Illetve a boot logo csere érdekelne még.
Hogyan lehet s905-ön kicserélni a boot logót?
Tudja valaki?
Idegesít már ez a maci :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12286) azbest válasza envagyok (#12284) üzenetére


azbest
félisten

különböző pvr kliensek futhatnak, de szerintem ugyanabból csak egy. Persze, ha át lenne nevezgetve, megmókolna, akkor talán mehetne több is különböző néven. De nem igazán látom, hogy ez miért lenne jó. :)

(#12285) envagyok
van amlogic CustomizationTool ami ki tudja csomagolni a romokat.
Viszont s905x-en még korlátozottan használható, a bootloader azt hiszem nem komálja a mókolást, de alternatív bootloaderrel esetleg működhet. Persze azzal bukja az ember a távirányítós bekapcsolást, már ha a gyári egyáltalán tudta.
S905-ön azt hiszem már megoldották ezt.

[ Szerkesztve ]

(#12287) m_kovacs


m_kovacs
tag

Hátha valakit érdekel, néhány gondolat a képfrissítésről
[link]

(#12288) envagyok válasza azbest (#12286) üzenetére


envagyok
veterán

Annyi az oka csak, hogy a wetek play nem igazán szereti, ha rá van aggatva több usb dvb-t tuner.
A végső cél a sat vételnek is a microserverre való migrálása lesz, de az még a jövő zenéje :)

Jelenleg libreelec van a mini mx-en, azon kellene vhogyan a boot logót változtatni.
Egyáltalán hol van ez a logó?
Libreelec alatt ssh-n nem lehet valahogyan megváltoztatni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12289) dawil válasza #99499520 (#12253) üzenetére


dawil
tag

Szerinted pl ez a WD jo lesz? Mert azt nem tudom, hogy eleg alacsony-e az aramfelvetele ;). Egyelore eleg lenne nekem 500 GB is, a lenyeg, hogy arrol tudjon mindent lejatszani.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#12290) mayday00 válasza junkpod (#12280) üzenetére


mayday00
őstag

android alatt ezt a hibát egyből észrevettem., Kadencia helyes lejátszás hiánya. nagyon lassan ,,röcögött" a kép. kiszúrtam, pedig nem vagyok,,szakértő" ez a röcögés nem a 24p judder, az teljesen más. Teljesen más a kettő. LE alatt megszűnt.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#12291) azbest válasza envagyok (#12288) üzenetére


azbest
félisten

Hát, ahogy írtam valsz némi mókolással duplikálható, de az egyszerű kompromisszum még az lehet, ha az egyiket simple iptv client addonnal veszed fel és a playlistes címét adod meg a backendnek:
http://cím:9981/playlist
így sima m3u-ként kiadja a csatornalistát a tvheadend. Cserébe nincs így hozzá epg, mint a kényelmes tvh. clientes megoldásnál.

Az a boot logo valsz a bootloader környékéhez tartozik. Neten biztosan van tutorial hogyan lehet ezt jól csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#12292) envagyok válasza azbest (#12291) üzenetére


envagyok
veterán

Sajna van simple iptv listám is :D

Van uart usb kütyüm, azzal esetleg lehet hogy fel lehet tölteni a logót?
Kerestem a neten, de nem találtam tutorialt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12293) headhunter válasza blakey (#12150) üzenetére


headhunter
addikt

Hozzájutottam egy "jóárasított" (használt) X9 4K Amlogic S905X boxhoz...

Zidoo X6 Pro után, nagyon kezdeti stádiumban vagyok, lenne pár kérdésem Amlogic tulajdonosokhoz:

1. Firmware-t lehet "rá"frissíteni S905X-en, hogy a beállítások megmaradjanak, ne kelljen mindent újra pakolni? (pl.: KODI, appok, stb...)

2. SD kártyáról vagy pendrive-ról kell frissíteni?

Wi-Fi 2.4Ghz-es, HBO GO fut rajta, de nagyon szakadozik a Connect Boxot már szinte mellé tettem, de nem akarja vagy tudja kihasználni a max. 72Mbps-et. (1-3/20Mbps)

Zidoo X6 Pro, igaz 5Ghz-en a Wi-Fi tud 180/20Mbps-et, 2.4Ghz-en 72/20Mbps-et.

3. Nagyon gyenge lehet a Box Wi-Fi vételei része, lehet ezen valahogy erősíteni? (pl:. + USB Wifi adapter?)

[link], [link]

4. LibreELEC telepítése, melyik verziót kellene keresnem és jó hozzá egy CLASS 4-es 8GB-os micro SD kártya?

5. LE-ről, mennyire egyszerű visszatérni az Android felületre? (Restart, Reboot?)

(#12294) azbest válasza envagyok (#12292) üzenetére


azbest
félisten

például [link]

C:\Program Files (x86)\Amlogic\CustomizationTool\tmp\level2\logo_res
bootup a fájl neve, például gimp-pel szerkeszthető. Szerintem BMP formátumú.

A dupla addonról pedig pl itt egy leírás: [link]
Ez a szerverről szól, de hasonlóképpen kellhet a kliens változatot is belőni. A zip-ben gondolom xml-eket kell módosítani. Bár ahogy átfutottam a telepítettet másolja mégegy példányban a kodi alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12295) zetecR válasza DroiDMester (#8700) üzenetére


zetecR
addikt

Ma délután feltettem a MiniMXIII-ra a MINIX NEO U1 fw.

Eddig tök jó, viszont a "Kodi" alatt nem találom a TVHeadend 4.0 vagy 4.2-es backend-et.
Ezt fel lehet utólagosan is telepíteni? Vagy hogyan tudnám működésre bírni a DVB-C tunert?

Esetleg arra is van lehetőség, hogy a NAND-ra teszem fel az LE-t, SD-re pedig a MINIX ROM-ot? A MINIX-re hébe-hóba, csak 1-2 droidos alkalmazás erejéig lenne szükség, az LE viszont napi használatban szimpibb lenne a gyors, belső NAND-on.

(#12296) Indiant válasza azbest (#12286) üzenetére


Indiant
addikt

Az Amligic Customization Tool 2.0.8-at linkeld be légyszíves.
..már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#12297) RBJ válasza schawo (#12277) üzenetére


RBJ
addikt

Nem én mondom hanem itt huhogják, hogy még nincs támogatottsága. Azért kérdeztem inkább vennék olyat amit nem kell fél év múlva őskövöletnek nézni. Jelenleg igaz asus o play mini t használok ehhez képest gondolom a 905 is elörelépés.
Meg sima 905 nem lelni, csak x verziót ami szintén le van huhogva akkor mindegy a 912 be lépek és még annak van jovökéje.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12298) schawo válasza RBJ (#12297) üzenetére


schawo
titán

Igen. Haverom oplay wifit cserélt 905+LE kombóra, sokkal jobban szereti a beelink minimxiii-at. De napokig kalapáltam az LE-t, míg jó lett minden.

912-nek nem is nagyon lesz LE támogatása, cserébe viszont az Androidot jól megcsinálták rá, nem hiányzik az LE.

912-ből csak GT1-et vegyél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12299) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Váltottsoros videókat milyen beállítással kell lejátszani? PC-n, DVD-ről TV-n jobban néznek ki. VHS, miniDV felvételeimet jó lenne még megnézni. Milyenek lehetnek ezek 4K-s TV-n?

(#12300) DoItYourself válasza zetecR (#12295) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az android csak NAND-ról futhat.

schawo: kösz a GT1 infókat, így már egész használhatónak tűnik.

RBJ: nincs túl nagy különbség teljesítményben a 912 és a 905/905X között, ugyanaz a generáció.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.