Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12702) zetecR válasza junkpod (#12695) üzenetére


zetecR
addikt

Nem vagyunk egyformák... ;)

Nem kerül többe, viszont 30%-kal nagyobb felületen látod a cselekményt.
Engem jobban zavar a kisebb kép, mint a leeső szél. Nem művészfilmeket nézek, ahol a képi világ utolsó mm2-nek is jelentősége lehet, hanem Hollywood-i "szemetet", azért azok annyira nem kifinomultak, hogy ettől infarktust kelljen kapni.

De mint mondom, abszolút szubjektív.

(#12703) DoItYourself válasza zetecR (#12702) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csatlakozok a zoomolók táborához, kifizettem minden pixelt, egy se legyen fekete! :DDD
Nekem így tetszik, kész. Remélem ebből nem lesz flame. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12704) Beni2360 válasza Pelican (#12692) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor kíváncsi lennék, hogy a vászon felső részén miért van szélesebb fekete csík?
Oldalt és alul 5-5-5 cm általában, felül meg 20-30 cm. Az alsó és a felső fekete sáv közt adott a távolság.
----------------------------------------
(#12702) zetecR - Engem jobban zavar a kisebb kép, mint a leeső szél - ez csak érzéki csalódás. Nem véletlenül hívják panoráma képnek ezeket a méretű filmeket. Valójában többet látsz belőle min ha kinagyítod. Kinagyításnál a képből kisebb részt látsz nagyobb alakokkal.
Meg van a MATRIX trilógiám panoráma kivitelben és ősszel adták a V3-n teli 16:9 képben borzalmas nagyok voltak az emberek. A panoráma filmeket abból a perspektívából veszik fel amilyen méretű filmet adnak ki.
De kinek a papné kinek a lánya. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12705) tozso76 válasza Beni2360 (#12691) üzenetére


tozso76
aktív tag

Régebben felül maszkoltam a vásznat, ezzel mintegy 2,35:1 arányú lett a vászon. 240 centi széles vásznon már nem kényelmes a feketébe rakni a feliratot. Sokat pásztázol vertikálisan a szemeddel. Most kb. a kép 1/4-be illesztem a feliratot. Így egyszerre látom a képet és alatta olvashatom a feliratot.

"Csak azt nem értem, hogy adott egy 16:9 arányú vászon alul kisebb felül nagyobb fekete résszel, sötétben ez miért zavarja a szemét egyes embereknek. :F"

Nem zavaró, ez az alul-felül fekete csík, csak sokkal esztétikusabb, mozisabb ha nem látsz fekete csíkot(csíkokat). Sokkal kontrasztosabbnak látod a képet, ha a vászon széle ad keretet és nem egy fekete (ami sajnos inkább szürke) vetített keret. 47" TV-n egyáltalán nem érdekel ez a dolog. Vásznon egész más ez csík dolog.

(#12706) Technoman válasza envagyok (#12697) üzenetére


Technoman
őstag

Bocsi, nem láttam :B

(#12707) Beni2360 válasza tozso76 (#12705) üzenetére


Beni2360
félisten

Első bekezdéshez a válaszom: Nézési távolság kérdése. 90" vásznat cseréltettem 82"-ra mert kb. 3.5 méterről már a 90" nagynak találtam, nem érzékeltem az egész képet és nem szeretem mozgatni a fejemet.
----------------
Engem maximum a sötétebb részeknél zavar egy kicsit az a "fekete csík", egybe olvad a filmmel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12708) Beni2360 válasza junkpod (#12695) üzenetére


Beni2360
félisten

Oda megy a felirat ahová akarod, akár a bd lemezek fekete sávjába is. Csak be kell állítani. - na erre várok beállítási opciókat.A BD lejátszóban ilyen opció nincs, Kodiban meg bármit állítok az ISO fájlnál nem teszi alulra. Most meg a ZIDDO X8-nál meg a külső játszik le és ott semmi képen nincs opció.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12709) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Ma két barátom is jelezte hogy szeretne ő is olyan TV okosító kütyüt ami nekem van. Én Beelink MX III-at használok sd kártyán LE-el.

50 dollár maximummal melyik LE-t támogató kütyüt vegyem nekik? Tudtok valahol akciót, leárazást?

Köszönöm

(#12710) kenand válasza adi1234 (#12678) üzenetére


kenand
veterán

Jobban tetszett volna ha menne a bluetooth, mivel az a küldő telefonon nem igényelne semmilyen külön appot, csak a fogadó android boxon.
25-30 USD-ért ugyan lehet venni kütyüt mi erre a célra készült és digitálisan fogadja és optikán/koaxon digitálisan küldi az erősítőre... de majd annyiba kerül, mint egy android box és az már amúgy is van...
Végül is egy allcast (küldő telefonra kell tenni) és egy allcast receiver a boxra tűnik a legegyszerűbb megoldásnak. (wifi-s)

(#12711) Pelican válasza Beni2360 (#12708) üzenetére


Pelican
őstag

A BD saját felirata az egy bitmap (kép) azt nem lehet mozgatni, de külső feliratot be tudsz ahhoz is állítani és azt már oda rakod ahova akarod.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12712) DoItYourself válasza paparazzi2 (#12709) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ugyanazt, ami neked is van. Ha már nem találsz S905-öst, akkor jó lesz nekik az S905X verzió is, Mini MX III II néven fut. De vannak még egyéb ajánlott típusok is, lásd összefoglaló. Van ott egy ajánlat az amazonról is.
S905-ből amit találtam még egy gyors kereséssel: KIII, M18, K1 Plus.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12713) kmarci25 válasza paparazzi2 (#12709) üzenetére


kmarci25
veterán

Gearbest-en is van MXIII II. Kínából olcsóbb, de két napja még volt EU raktárban is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12714) kenand


kenand
veterán

Legkisebb Tronsmart Vega S95 a Pro is 40 USD körül megáll.. többi kínaihoz képest van mini angol support...

(#12715) szabi__memo válasza kenand (#12714) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sima s905.
+áfa+kezelési költség
De amúgy igen

(#12716) zetecR válasza Beni2360 (#12704) üzenetére


zetecR
addikt

Adott esetben a papnéban is lehet fantázia, kérdés, hogy rázoomolva mit mutat. :Y

(#12718) junkpod válasza Beni2360 (#12708) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodi fix felirat: képernyő kalibralast, feliratot le-fel gombokkal beállítás. ezután a felirat helye beallitas: fix.

Box's don't touch!

(#12719) Beni2360 válasza junkpod (#12718) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de ezen már elég régen túl vagyok.
Nem erről volt szó. Minden filmen és ugye az ISO-ban levő fi. nem lehet semmit állítani
A ZIDOO X8-ban is lehet állítani csak nincs félkövér. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12720) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok, szeretnek beszerezni egy ilyen TV okosito kutyut. Ezekre szeretnem hasznalni:

- streameles netrol (web + youtube)
- streameles LANrol (mkv, ill. egyeb)
- KODI
- legyen ethernet csatlakozoja
- min. 2 GB RAM
- tamogassa az Elec-et vagy linuxot, ha esetleg le kell cserelni az androidot veletlenul
- Full HD eleg

- torrent egy rakotott vinyora, ha a routerrel nem erem el a megfelelo minoseget (most ugral a sebesseg, es alapjaban veve is lassu, nincs 1 MB sem, pedig a HW elvileg birna)

Ez megfelelne hosszu tavra ill. elso ilyen kutyunek? [link]

Gondolom az leirasban szereplo ilyeneknek, mint pl. External Subtitle Supported: No nem kell bedolni, mert ugyis a ra telepitett programtol fugg.

(#12721) junkpod válasza Beni2360 (#12719) üzenetére


junkpod
nagyúr

Letöltesz külső feliratot vagy bekapcsolod a felirat kép feldolgozása (valami ilyesmi) menut.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12723) sto1911 válasza #99499520 (#12722) üzenetére


sto1911
veterán

Visszaporgettem, de vagy out of stock volt vagy csak siman nem talaltam megfelelot. Vagy nem vettem eszre.

(#12724) Pelican válasza sto1911 (#12720) üzenetére


Pelican
őstag

Torrenttel nem tudom mi a helyzet (nekem a NAS csinálja) de a többivel kiválóan elboldogul a MINI M8S II is...
Én az S905-öt lecseréltem S905X-re.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12725) TCr válasza Pelican (#12724) üzenetére


TCr
veterán

Milyen megfontolásból?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12726) blakey válasza TCr (#12725) üzenetére


blakey
titán

VP9

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12727) sto1911 válasza Pelican (#12724) üzenetére


sto1911
veterán

A 100-as net nem hatrany?

(#12728) TCr válasza blakey (#12726) üzenetére


TCr
veterán

Mi használ VP9-et, ami miatt érdemes váltani?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12729) blakey válasza TCr (#12728) üzenetére


blakey
titán

Netes dolgok illetve van aki abban menti le a videóit, számomra többet ér a gigás LAN, mint a VP9, nekem elég 720p-ben is a VP9-es anyag. HDR meg egy szép nagy átverés, legalábbis jelenleg, semmilyen pluszt nem ad az anyaghoz, ami jó minőségű az HDR nélkül is az.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12730) TCr válasza blakey (#12729) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12731) kenand válasza szabi__memo (#12715) üzenetére


kenand
veterán

Nekem átcsúszott ÁFA és kezelési költség nem volt. Elég kicsi doboz, jó eséllyel átcsúszik az ellenőrzésen... telefon és tablet szó sincs rajt amire ugranak...sajna EU raktárban még nem láttam

(#12727) sto1911

Nem olyan nagy hátrány a gigás net hiánya, 100-ason is szépen mennek a fullHD-s tartalmak is.

[ Szerkesztve ]

(#12732) Osynho válasza kenand (#12731) üzenetére


Osynho
addikt

Hálózati másolásnál azért befonom a hajam a 100-astól. :-D

(#12733) Multibit válasza Osynho (#12732) üzenetére


Multibit
veterán

Másoláshoz valóban kevés a 100 Mbps, éppen ezért jobb a hálózatos lejátszás a másolás helyett.

(#12734) blakey


blakey
titán

A 100-as LAN gyengesége nem csak másolásnál jön elő, egyszerű lejátszáshoz természetesen elég, 90Mbps-ig használható minden gond nélkül, viszont ha már több mindent szeretnénk hálózaton keresztül csinálni vagy másolni szeretnénk, stb, akkor bizony előjönnek az akadozások.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12735) Osynho válasza Multibit (#12733) üzenetére


Osynho
addikt

Külső hdd-ről játszom a filmeket, usb kapcsolattal. Ugyanakkor előfordul, hogy épp asztali gépre, vagy laptopra töltök filmet, egy 25-30 GB-os remux pedig elég lassan ér át 11,3MB/seccel. :)

(#12736) Pelican válasza blakey (#12734) üzenetére


Pelican
őstag

sto1911:
NAS mellett nem nagyon jön elő a hátrány.
És ha nagyon kell majd a sebesség valami filmhez (amit nem hiszek, hogy mostanában lesz), akkor ott az USB-LAN adapter.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12737) Pelican válasza Osynho (#12735) üzenetére


Pelican
őstag

Pont ezért nem kell másolni a filmet, hanem onnan kell lejátszani, ahol van... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12738) blakey válasza Pelican (#12736) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam, mindenkinek más, nekem van NAS-om, de bizonyos anyagokat a lejátszóra csatlakoztatott HDD-n tárolom, 100-as LAN-on gyenge az adatátvitel, ha netán letöltők egy fájlt ami 1-2GB és a lejátszóval indítom el akkor a 100-as LAN bizony szűk keresztmetszett a 240-es net mellett. Ettől föggetlenül valószínűleg én is el lennék vele, de ha választani kell akkor inkább lemondok a VP9-ről a gigás LAN ellenében.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12739) Osynho válasza Pelican (#12737) üzenetére


Osynho
addikt

A laptop általában a melóhelyen van, amikor meg nálam, akkor gyorsan átmásolom, ami rajta van, hogy később meg tudjam nézni. :)

Nemrég pedig 3TB adatot kellett lementenem, napokig elvoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#12740) junkpod válasza Pelican (#12736) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem is nason vannak és a többezer darabos családi fotók 15mp kepeit 100-as lanon várakozósan tölti be...

Box's don't touch!

(#12741) Pelican válasza blakey (#12738) üzenetére


Pelican
őstag

Régebben nekem is volt a boxra HDD dugva, de most már az is a NAS-ra került, így egyszerűbb az élet...
Nekem az S905-ösök kicsit lassabbnak is tűnnek, ha nagyon ráérek, majd csinálok egy tesztet, hogy tényleg így van-e, vagy csak képzelődöm, de az tény, hogy a jellyből nagyobbat bír lejátszani az X.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12742) blakey válasza Pelican (#12741) üzenetére


blakey
titán

Készülékfüggő és rendszerfüggő a dolog, Mini MX (S905, 1/8), Mini MXIII (S905, 2/16) tudatos váéasztás volt és nem bántam meg, valószínűleg most sem választanék mást, ezekkel a legkevesebb a gond LE alatt. Persze egyéb készülékek is működnek, de ennél a kettőnél semmit nem kell változtatni, remote.conf fájl cserélni, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12743) Pelican válasza junkpod (#12740) üzenetére


Pelican
őstag

Az elég furcsa.
Én 3840x2160-ra méretezem le a képeimet, mert ennyit tud a tévé,100%-os minőségű jpegben lementve 2-4 MB a méretük, annak azért nem kell sok idő, míg átjön, nem is volt még soha gond a nézegetésnél, igaz, 200-300-nál többet nem teszek egy albumba.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12744) fecus


fecus
őstag

Az ismerősöm ráállt, hogy ne az egyetlen itthon kapható Venz10-est vegye, hanem rendeljünk a "Világpiacról" :D
Az igény:
- "minden" lejátszása, ami náluk a pendrive-ra vagy mobil HDD-re másolt filmeket jelenti.
- wifi kapcsolat. Nincs hálózati csati a TV-nél.
- optikai kimenet az 5.1-es erősítőre.
- CEC

Ha jól vettem le az eddigi hozzászólásokat, neki jó lenne a S905X, mert nincs kábeles kapcsolat?
Kellene a 2GB, vagy mindegy?
Jó erős wifi az jó lenne.
A keret 18eFt-ig.
A vámot nem kockáztatnám más kontójára.
LE-ben gondolkodom az 5.1-es hangok miatt is.

Típus javaslat? Esetleg link? Sajnos az Alin nem vagyok ott mert nem fogad PayPalt.

Köszönöm.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12746) blakey


blakey
titán

A legújabb fejlesztői LE-ből kikerült a CPU hőmérséklet, tehéát egy ? jel van a helyén és úgy tűnik, hogy a legtöbb box esetében megoldódni látszik a " boot freeze". 32 bitesek a fejlesztői verziók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12747) junkpod válasza Pelican (#12743) üzenetére


junkpod
nagyúr

A 15mp ennek majd duplája...

Box's don't touch!

(#12748) Technoman válasza Osynho (#12732) üzenetére


Technoman
őstag

Ez így van, most nézem a Gigabit és a 100-as LAN másolási sebességét win 8.1-ről és elsírom magam
100-as (Venz V10) 2,5-3,8 Mbps vs 1000-es 25-28 Mbps (Himedia Q5 Pro)

Jut eszembe, akinek van eladó Beelink Mini MXIII-a (S905) az kérem dobjon egy PÜ-t, Budapesten tudnám átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#12749) kenand válasza Technoman (#12748) üzenetére


kenand
veterán

Ott valami más hiba van....ekkora különbség nincs.

(#12750) Technoman válasza kenand (#12749) üzenetére


Technoman
őstag

Pedig ez van. Semmin sem változtattam (mmint a gépparkon)
Nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a fenti értéket, hogy a Venz-t LE-ről (SD-röl) használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.