Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

LE-nél device_trees fájlt melyiket válasszam Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core doboznál?

Köszi Jani

(#13952) headhunter


headhunter
addikt

Android 6.0-nál, hogyan lehet kikapcsolni a vezetékes hálózatot? (Wi-Fi használatakor, ne kelljen fizikailag kihúzni a LAN kábelt)

Android 5.1-nél van on/off kapcsoló a vezetékes hálózatnál, 6.0-nál csak a Wi-Fi és a Bluetooth kapcsolat látszik a "további beállításoknál".

(#13953) Teplic


Teplic
tag

Amlogic S905 esetén WOL működik valakinek LE alatt?

LibreELEC:~ # ethtool eth0 | grep Wake
Supports Wake-on: ug
Wake-on: d

LibreELEC:~ # ethtool -s eth0 wol g
Cannot set new wake-on-lan settings: Operation not supported
not setting wol

Egy Nexbox A95x-ről lenne szó 8/1Gb, S905.

[ Szerkesztve ]

(#13954) L4CI2 válasza paparazzi2 (#13951) üzenetére


L4CI2
aktív tag

amúgy a FAQ-ba 62. LibreELEC 7.0.x. verzió telepítés. itt szerepel :)

szia

S905X: Device trees for these boxes start with gxl. magyarul azt Kell választanod mibe GXL szerpel az S905X cpu-hoz.
You can leave a tree that is already present on SD card (fresh install only) or choose one according to your RAM amount. :D LACI fordítás azt kell választanod GXL-böl amennyi ram-od van Tehát neked 2G-set

[ Szerkesztve ]

(#13955) Beni2360 válasza headhunter (#13952) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát megsasoltam az én gépemen is 6-os van ZIDOO X8 és nincs lehetőség. De most frissítettem a fr. és abba raktak egy Quick Setting gombot amiben kilehet kapcsolni. Keresni kel talán van az Pl. áruházban. Azért érdekes egy szitu. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#13956) drbodyjr válasza Petyka3 (#13919) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

A hangtovábbításra nem jöttem rá, viszont a "3x pause/play" módszer, amit itt a fórumon írt valaki, működött.

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13957) Petyka3 válasza drbodyjr (#13956) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Lejátszás közben rámész alul a hangszóróra és megtalálod :)

(#13958) Teplic


Teplic
tag

RemixOS-t tett már fel valaki androidos tv box-ra?

Remix OS for Nexbox A95X

[ Szerkesztve ]

(#13959) adi1234 válasza Teplic (#13958) üzenetére


adi1234
tag

Pc-re tettem de hát .... 1 napig bírtam. :)

:)

(#13960) DoItYourself válasza Teplic (#13958) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

S905-ön lehetsz te az első. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13961) azbest válasza Knobber (#13944) üzenetére


azbest
félisten

usb burning tool v2.0.7.2_build2 van nekem feltéve. Amikor telepíted, akkor fel akar telepíteni egy drivert is. Arra szükség van, anélkül nem megy. (maga a driver azt hiszem ott van a telepített könyvtárában is valahol)

Ha a telepítése után win 10-ről win 10 aniversary-ra frissítettél, akkor újra kell telepíteni a burning toolt, mert a drivert elcseszi a frissítés.

Indítom a burning toolt, ez averzió alapból kínai, a második menüpontban angolra lehet váltani (english-t angolul írja). Más verzó lehet alapból angol, elvileg más verzióval is működik.

Fájl, import image. Itt betallozod az img filet. Az én eseteben a kitömörített rar-ból update_MINIM8SII_rv109.img került elő, ezt választom. (jelen esetben v88 pro -ra normálisabb rendszer flesselése a téma, azért az) Ha nem panaszkodik semmire betöltéskor, akkor megnyomom a start gombot.

A boxra nem dugok semmit. Az usb A-A kábellel összedugom a pécét a box 4-es, hátsó portjábval. Ha nem megfelelő az usb a-a kábel, akkor nem fog sikerülni. (pl charger doctor különböző bemeneteiből összekombinált a-a nem megy, először azzal próbálkoztam :D )

Ezután a boxot elcsípi a boot elején és elkezdi frissíteni. Ha előbb dugod be és utána indítod a start-ot, akkor nem sikerül, mert a box normál bootot kezd el az usb-n kapott áramot használva.

Ha mégsem sikerül valami, akkor a hdmi-re dugj egy monitor és úgy próbáld meg. Ez nem segít, de látod, hogy mi történik. Ha flash módra vált, akkor piros-kék-zöld képet váltogat. Ha bebootol, akor androidot mutat vagy persze hibát.

Elsőre egy update fájl segítségével nekem is sikerült elcseszni a boxot (gyári szoftver rootolása kapcsán), de az A-A kábeles megoldás mindig működött. Csak a sorrendet kellett kitapasztalni. Külön tápot nem dugtam rá, pont azért, mert úgy elkezdene bootolni az android.

Ne legyen túl hosszú, toldozott, előlapi usb, mert úgy lehet kevés tápot tud csak adni. Ha nincs más, akkor állítólag usb hoszzabbító kábel anya végéről leszedve a fém keretet lényegében A-A kábelt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#13962) Hyena


Hyena
senior tag

Beelink GT1-re megjelent az uj firmware GT1_109MO verzioszammal.
A beallitasok menuben az ikonok lilara valtoztak az update utan, a fokepernyon fent kozepen a Kodi felirat "Qodi"-ra valtozott, es feltunt egy color space almenu a videon belul ahol a szinteret YUV-rol RGB-re lehet(ne) allitani , de ezt senkinek nem ajanlom mivel azonnali fagyashoz vezet a dolog ami reboot utan is rendre hazavagja a szerkezetet es lehet resetelni meg ujratelepiteni az alkalmazasokat jobb hijjan.
AZ update 110 mega azaz nagyobb mint az eddigiek voltak, wifin gond nelkul felment (csak azt az rgb modot es a resetet tudnam feledni) es egyebirant eddig mukodik jol, de nekem mar az elozovel sem volt problemam. (igaz nincsennek nagy igenyeim vele szemben csak pl a haloszobaban a horizon go-n tv-t nezve elaludni ... :) )

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#13963) #79335424 válasza adi1234 (#13959) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez szubjektív, és gépfüggő. Én kb. fél éve használom PC -n. A három OS közül (Win10, Linux, Remix) legtöbbször a Remixet indítom.

(#13964) Teplic válasza DoItYourself (#13960) üzenetére


Teplic
tag

Feltettem a Remixet Nexbox A95X-re (4 mag, 8/1Gb, Mali450, Android 5.1, Amlogic S905). A tapasztalataim és benyomások röviden: bivaly sz@r.

Nagy elvárásaim nem voltak, az egér tényleg kényelmes. Távirányító is megmarad, sleep stb is.
Böngészőre kattintok, várni fél percet mire elindul. Multitask van, de jobb ha egyszerre csak egy alkalmazás fut, sebességre, kb mint a gyári fw-el szállított Android.

Ezek a tv boxok továbbra is elég gyengén muzsikálnak Androiddal (10+ tv boxot néztem már, 1 ill. 2Gb-os változatokban is). Annyira "meggyőzött" mind a gyári, mind a custom Android ROM, hogy ment a NAND-ra is a LibreELEC. Természetesen az hasít. :C

kszaq-nak és a LibreELEC-nek nagy köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#13965) blakey válasza Teplic (#13964) üzenetére


blakey
titán

Ezek a tv boxok továbbra is elég gyengén muzsikálnak Androiddal (10+ tv boxot néztem már, 1 ill. 2Gb-os változatokban is). Annyira "meggyőzött" mind a gyári, mind a custom Android ROM, hogy ment a NAND-ra is a LibreELEC. Természetesen az hasít. :C
A jó boxokat meg kell fizetni, ott viszont hasít az android is, én most inkább azt részesítem előnybe az LE-vel szemben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13967) blakey válasza #99499520 (#13966) üzenetére


blakey
titán

Lee? Soha nem foglalkoztam Bruce-szal. :)
Neo U1-en qrva jó a droid és az XBMC mindent visz és kadenciahelyes. LE jó ha van, de egyelőre nincs rá szükség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13968) Technoman válasza blakey (#13967) üzenetére


Technoman
őstag

Tényleg blakey, így több hét távlatában is meg vagy elégedve a Minix U1-el?
Van valami, ami itt hiányzik (mmint a gyári, KODI-XBMC-re gondolok), s ami megvan az LE-ben?
Kíváncsi lennék?

[ Szerkesztve ]

(#13970) blakey válasza Technoman (#13968) üzenetére


blakey
titán

Egyelőre semmi, megvolt a kártya (LE-vel) és azzal indítottam, hogy azzal bootoltattam, használtam 1-2 napot aztán nekiálltam a droidnak. Meglepődtem, hogy minden "vajsimán" megy, még az is ami LE alatt akadt, az MXIII-on nem ez volt az érzés, ott akadt egy-két tesztfájl ami nem volt jó, persze az MXIII-on lévő droidhoz képest fényévekkel jobb a portolt Minix ROM de Minixen eddig nekem semmilyen hiba, hiányosság nem lépett fel, van SMB, Airplay ami a rendszerrel indul, szóval eddig elégedett vagyok. A wifi, amit nem használok de kipróbáltam, az nagyon erős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13971) RBJ


RBJ
addikt

Nem tudom én vagyok e béna de ha nem elég gyengén van megoldva a kodi feliratkezelése.
MÁr ha az a kínja, hogy nem egyezik a filmmel szó szerint a felirat név nem is látja. Ha be akarom adni a feliratot ezer lépésben megyen csak menüből. Van valami trükk? Kezdek arra gondolni hátha van jobb lejátszó szoftver android alatt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13972) Technoman válasza blakey (#13970) üzenetére


Technoman
őstag

Csak azért kérdeztem, mert nagyon gondolkozok egy újabb playán és ez lenne a jelöltem
Ha majd aktuális lesz a dolog, pü-be kérdeznék egy-két dolgot (természetesen, csak ha nem fárasztanálak vele :B )

(#13973) RBJ válasza Hyena (#13962) üzenetére


RBJ
addikt

Ezek szerint akkor nem ajánlott az update felrakása?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13975) RBJ válasza #99499520 (#13974) üzenetére


RBJ
addikt

Egyenlőre se időm se türelmem mókolni. Nincs kedvem piszkálni, meg ahogy elnézem elég hülye megoldása van a rom felrakásának usb usb kábellal. Nehogy pend vagy sd kártya legyen. :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13976) Knobber válasza DoItYourself (#13947) üzenetére


Knobber
aktív tag

Igen, használok tápegységet is.
Akkor mit érdemes csinálni? Most így csak médiaboxként megy, android funkciókból így semmit nem tudok hasznosítani. A kínaiak visszaadtak ilyen levásárolható hűségpontokat kompenzációként, de kb ennyire jutottam vele.

Youtube: Knobber

(#13977) blakey válasza #99499520 (#13974) üzenetére


blakey
titán

Igen, Minix Neo U1.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13979) DoItYourself válasza Knobber (#13976) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ok; akkor olvasd el légy szíves, amit azbest írt neked. Telepítés lépésről lépésre USB burning tool-al. Tápegység nem kell hozzá.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13980) junkpod válasza RBJ (#13971) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bármelyik tavir gombra rarakhatod a felirat választás menüt és akkor egy lépése lesz.
Én most ők bekapcsoltam az automatikus letöltést és meglepően jol mukodik, mire endul a film addigra háttérben letölti és 0 gombnyomás kell hozzá.

Box's don't touch!

(#13981) Knobber válasza DoItYourself (#13979) üzenetére


Knobber
aktív tag

Nos, akkor levettem tápról a boxot, és úgy dugtam rá a gépre. A 4-es porttal kezdtem, aztán miután ott nem jártam sikerrel azért a többi portot is megnéztem, az eredmény ez:

Mintha rá sem dugtam volna a gépre.

Youtube: Knobber

(#13982) Hyena válasza RBJ (#13973) üzenetére


Hyena
senior tag

Nincs vele baj, csak rondák a menüben a magenta ikonok és ne válts át rgbre.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#13983) azbest válasza Knobber (#13981) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem megy úgy, ahogy leírtam, akkor vagy a driver nincs fenn vagy a kábel nem jó.

(#13984) Knobber
Itt van az az usb burning tool verzió amit használtam [link].
Nem látom a képen neked melyik van. (print screen gomb és paint beillesztés hasznos :P )

[ Szerkesztve ]

(#13984) Knobber válasza azbest (#13983) üzenetére


Knobber
aktív tag

A kábel jó, mert más eszközzel megy. Driverből hol tudom letölteni a legfrissebbet? Talán az megoldja a problémát.

Youtube: Knobber

(#13985) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Miért van az ha ki van kapcsolva a tv és úgy kapcsolom ki a tv-boxot mikor LibreELEC fut rajta akkor bekapcsolja a tv-t? A tévé beállításokban kikapcsoltam azt a funkciót az Anynet beállításoknál, hogy a tévé ne kapcsolja ki és be a boxot mikor a tévét ki vagy be kapcsolom. Ettől függetlenül kapcsolja be a tévét mikor kikapcsolom a box-ot.

[ Szerkesztve ]

(#13986) blakey válasza Imi1981 (#13985) üzenetére


blakey
titán

A Kodi beállításai alatt van olyan, hogy Perifériák, ott is kapcsold ki a CEC-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13987) Imi1981 válasza blakey (#13986) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem találok olyat hogy perifériák. A beállítási szint profin van úgyhogy minden funkció látható.

[ Szerkesztve ]

(#13988) blakey válasza Imi1981 (#13987) üzenetére


blakey
titán

A Beviteli eszközöknél van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13989) Imi1981 válasza blakey (#13988) üzenetére


Imi1981
veterán

Megvan! Sikerült kösz! ☺

(#13990) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Smart iRemote-ot, hogy kell párosítani a Kodival? Magától nem találja meg, IP címmel, porttal sem. Kore, Yatse hibátlanul megy, csak kipróbálnám ezt is.

(#13992) mayday00 válasza blakey (#13977) üzenetére


mayday00
őstag

Mennyibe került a készülék? Hol vetted? :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#13993) blakey válasza mayday00 (#13992) üzenetére


blakey
titán

Itthon és 40e.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13994) szabi__memo válasza blakey (#13993) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amúgy ennyioért ezek miért jobb választások mint egy olcsó x86 box?

(#13995) blakey válasza szabi__memo (#13994) üzenetére


blakey
titán

Ha LE-vel akarod használni és nincs szükséged a jobb Wifi teljesítményre akkor semennyiben viszont ha android alatt akarod használni akkor fényévekkel jobb, már ott kezdődik, hogy a saját lejátszója versenyben van a LibreELEC Kodival, a támogatottság rendben zajlik és normálisan optimalizált a rendszer. Minden úgy működik ahogy egy médialejátszótól elvárnánk.
LE-vel nagyjából ugyanazt tudja, mint az olcsóbb boxok.
CNX review

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13996) szabi__memo válasza blakey (#13995) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én is caak erre gondoltam, ezeken van android a másikon nincs (viszont ott linux-windows alatt garantáltan jobb a kodi. stabilabb, kiforottabb). Tehat szerintem ha nincs szukseg androidra biztos nem ezek az aml boxok a jobb valasztasok.

(#13997) GeneralG


GeneralG
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, mennyire off-topic itt, amivel előhozakodok, ha igen, elnézést!
Vettem egy Venz v10 médiaboxot, és van vele egy zavarba ejtő problémám: hiába kötöm rá USB-n a külső merevlemezt (FAT32), nem látja. Az egyszerű pendrive-ot látja.
Mi rontok el? Tud valaki segíteni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13998) blakey válasza szabi__memo (#13996) üzenetére


blakey
titán

Ahogy érzed, nincs hiányérzet, minden normálisan működik. Ha HTPC-zni szeretnél akkor nem itt kell keresgélned. Azok az android boxok ahol foglalkoznak a lejátszással és saját eszközükhöz igazítják netán épp a Kodit akkor ott nagy baj nincs és ezt a Minix is bizonyítja, hiszen jól optimalizált a rendszer is és a lejátszó is, nem érzed, hogy bármilyen gond lenne, nekem ez így most kényelmes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13999) szabi__memo válasza blakey (#13998) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nyilvan ennek is van elonye, foleg ha csak megveszed, osszedugod es mukodik. A masiknal telepitgetni kell, stb. Csak kerdeztem, hatha nem latok valamit.. De jogos, az inkabb htpc.

Amugy nem lenne rossz vegre egy olyan androidos box (proci) amik a rendes android apikkal megy kodi alatt es nem a box-gyarto baszakodik a javitgatasokkal, workaroundokkal. Kivancsi leszek iden lepnek-e, hogy a kodi 17esnel ez elvart mukodes es kiszedtek pl az aml specifikus dolgokat. Ideje lenne. Vagy marad a sok fork.

[ Szerkesztve ]

(#14000) Technoman válasza GeneralG (#13997) üzenetére


Technoman
őstag

Milyen vinyót kötsz rá?
2,5 vagy 3,5"-ost.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.