Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Arolotifar válasza #99499520 (#12350) üzenetére


Arolotifar
őstag

Írtam ilyet? :U BUÉK neked is.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12352) eisento


eisento
addikt

sziasztok.
mar egy ideje hasznalom az itt ajanlott mini mx-et

jol gondolom hogy ha youtube alkalmazast elinditok es nezek par videot esetleg streamet es meg megakad majd mikor vissza akarok lepni eltelik akar fel perc is mire csinal vmit a tv box, szoval hogy az 1gb memoria miatt van?

egy 2gb/16gbossal nem lenne ilyen gondom?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12353) RedCat


RedCat
senior tag

LE 011 64 bites berzióból valaki feltenné az sd kártya gyökeréből a kernel.img fájlt? Véletlen letöröltem és nem akarom az egészet újra telepíteni. Köszi :)

(#12354) Pelican válasza RedCat (#12353) üzenetére


Pelican
őstag

7-zip-pel megnyitod és kimásolod az img-ből

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12355) RedCat válasza Pelican (#12354) üzenetére


RedCat
senior tag

Próbáltad? Mert én igen, de nem jött össze. 3 fájl van benne, de azokat már nem lehet megnyitni.

(#12356) arnd válasza zetecR (#12283) üzenetére


arnd
senior tag

Egy szilárdtest relét kapcsolok a "kék LED" vezérlésével (bekapcsolt a készülék). A "relével" meg egy elosztót...

(#12357) pinnacle válasza pinnacle (#12306) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Senki nem használ 3.5" külső házat? Úgy néz ki, hogy a MiniMXIII, USB 3.0-val gondja. Régi WD Elements 2 TB USB 2.0, 30 perc után alvóba megy, kikapcsolásnál azonnal leáll. Csak ez nagyon melegszik, meg archiválásra használnám.

USB-n csatlakozó meghajtó videóit, hogy tudom hozzáadni a Filmekhez? Nem találom a listában.

[ Szerkesztve ]

(#12358) DoItYourself válasza RedCat (#12355) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Írd ki egy pendrive-ra, szerintem az a legegyszerűbb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12359) RedCat válasza DoItYourself (#12358) üzenetére


RedCat
senior tag

Az lesz. Azt hittem, hogy valaki kb 20 mp-es melóval segít:
Kártya ki, kernel.img másolás pl dropbox public folder, copy public link, új hozzászólás, link beszúrása. Kb ennyi lett volna.
De majd kiírom egy pendrive-ra, utána majd particionálhatom és formázhatom vissza.
Arról mindenki tud veszekedni, hogy kell e LE vagy sem, de hogy ennyit megtegyünk egymásnak, az már büdös... Akinek nem inge ne hordja ;)

[ Szerkesztve ]

(#12360) Pelican válasza RedCat (#12355) üzenetére


Pelican
őstag

Az nem 3 file, hanem a 3 partíció és bele lehet menni. A 0.fat a tiéd.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12361) Pelican válasza RedCat (#12359) üzenetére


Pelican
őstag

Nem értem miért másokat szeretnél ugráltatni, mikor neked csak 10 másodpercedbe kerül megcsinálni.
Nekem a te lustaságod a büdös...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12362) RedCat válasza Pelican (#12360) üzenetére


RedCat
senior tag

Ok, mégegyszer megnézem. Köszi

Nem ugráltatni, hanem mert nekem nem bontja ki. A img-t kibontja, de a .fat-ot nem. Hidd el először megpróbáltam és utána kértem. De újr teszem az egészet, ennyi idő alatt márkész is lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#12363) DoItYourself válasza RedCat (#12362) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

7z-el simán ki lehet szedni belőle, Pelican jól beszél. Nekem 009 van a dobozon, de amúgy is épp a gyerekek néznek róla valamit, én kérek elnézést. :U

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12364) DuracL


DuracL
tag

Na tegnap végre megérkezett a 4 hete rendelt M18 box. A távirányítóval nem vagyok elégedett én sem. El is adnám a cuccot, akit érdekel írjon.

(#12365) Osynho válasza pinnacle (#12357) üzenetére


Osynho
addikt

Root filesystem (nálad saját mappa)/media.

(#12364) DuracL: a távirányító miatt? Az elején kipróbáltam, aztán nem nagyon járt a kezemben. Yatse bevált nekem telefonon. Mondjuk főleg LE-vel használom.

[ Szerkesztve ]

(#12366) DuracL válasza Osynho (#12365) üzenetére


DuracL
tag

Igen, volt korábban sony tv-m androiddal, kodival, nekem az a szint megfelel, miután kadenciahelyes lesz a lejátszás:) . Légegérre vagy logitech harmonyra költeni nem szeretnék, youtubeozni, kodizni nekem elég lenne egy alap távirányító is. Veszek két új elemet bele, hátha attól picit javul a dolog.

(#12367) Pelican válasza DuracL (#12366) üzenetére


Pelican
őstag

Egy légegér kb 10 USD és anélkül az androidot kezelni elég fájdalmas...
Vagy egy rendes egér is jó lehet, de a sima távirányítóval egy csomó program nem tud semmit sem kezdeni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12368) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok!
Most próbálok LE-t telepíteni egy H96plus kütyüre. A keresővel nem találtam semmi infót. A 009es LE sehogy nem tudom telepíteni. Van ezzel az eszközzel valakinek tapasztalata? Melyik LE verzió lenne erre való?

(#12369) DuracL válasza Pelican (#12367) üzenetére


DuracL
tag

Igazad van, illene kihasználnom a rendszert. Annyit adnék érte, tudsz ajánlani, linket adni ?:)

(#12370) schawo válasza blakey (#12321) üzenetére


schawo
titán

Te, az LE-t rengeteget kell mókolni, ne vicceljetek velem. Youtube, torrent, WiFi, minden csak órák kérdése. Ráadásul egy olyan felhasználóbarát környezetben, amit már 10 éve is borzasztónak mondtam volna. Ma is 3 órán át molyoltam vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12371) djnice válasza schawo (#12370) üzenetére


djnice
veterán

Kb 5 perc amit leírtál és van egy csomó modern skin hozzá ha nem tetszik az alap.

(#12372) junkpod válasza schawo (#12370) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor nem értesz hozzá:)
Amiket írsz az darabonként 3 perc telepítési idő.
A felhasználói felület pedig tv-re és infra távirányítora van optimalizálva (jobbra,balra,le,fel,ok-val minden megoldható).
Minden olyan addon amihez több kel, rendelkezik webui-val, hogy kényelmesen kezelhető lehessen.
Amúgy amit látsz az nem is az LE kezelofelulete (hanem a kodi-é), mert az sima parancs soros, na attól még jobban kikeszulnel :D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12373) pinnacle válasza Osynho (#12365) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#12374) azbest válasza schawo (#12370) üzenetére


azbest
félisten

ha kihívás a felsoroltak beállítása, akkor az más alatt is kihívás lenne. :) Az adott program tutoriálját vagy manuálját kell kicsit megnézni. Nem bonyolultabb mint pécére telepítésüknél.
Persze léteznek céleszközök, ahol előre beállítva vannak feltéve funkciók, de ott a rugalmasság is elveszik, mert csak azt használhatod amit eléd tettek.

Ráadásul samba megosztáson keresztül akár pécéről is szerkeszthető a legtöbb konfig. Szóval még linuxos parancssori ismeret sem feltétlen szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#12376) Osynho válasza #99499520 (#12375) üzenetére


Osynho
addikt

Őt?

(#12377) headhunter válasza DoItYourself (#12302) üzenetére


headhunter
addikt

Ezeket a frissítéseket találtam: [link]

1. Wi-Fi adaptert könnyű működésre bírni android alatt? (Általában csak Windowshoz adnak drivert.)

2. 5GHz-t is támogató sticket érdemes venni a nagyobb sebesség lehetősége miatt?

3. KODI alatt az X9-en sötétebb a kép (film), mint a Zidoo X6 Pron ez Amlogic "sajátosság"?

[ Szerkesztve ]

(#12378) DoItYourself válasza headhunter (#12377) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

OK, de mi a kérdés? :)

1. Ha szerencséd van, akkor plug&play. Olyat érdemes venni, aminél említik az android kompatibilitást. Kerestem neked a topikban, ezek voltak a kulcsszavak: stick, wifi adap
link1 link2 link3 link4 link5

2. A wifi teljesítmény sok mindentől függ: falak száma, anyaga, távolság, zavaró tényezők, környezet leterheltsége (szomszédok), stb. A 5GHz-es sáv kevésbé terhelt jelenleg, mint a 2,4GHz. Itt több infót találsz: wifi topik.

3. Passz, nekem csak S905 van.

#usb wifi stick

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12379) schawo válasza azbest (#12374) üzenetére


schawo
titán

20 éve saját unix, meg linux szervereket üzemeltetek, több config fájlt láttam, mint más pixelt, ettől még a Kodi, mint gui borzalmas. Mint szórakoztató központ, elmegy (kétezres évek vége óta használom pc-n), de egy rendszer teljes vezérlést rábízni ritka nagy baromság. Egy torrent kliens (transmission) felrakása és beállítása szörnyű, a youtube beállítása agyrém, a youtube kliens használhatósága iszonyú, nincs normális pc remote gui, az összes gyári skin (ha már szóba került) vagy bugos, vagy sokkal rosszabb, mint a confluence (és a menükáoszon egyik sem segít). Ezt ti nem látjátok, vagy csak nem akarjátok látni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12380) DoItYourself válasza schawo (#12379) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Van jobb alternatíva, ami fut rajta? Kipróbálnám, bár engem csak a mediaplayer része érdekel, torrentre ott a PC, úgyis sokat megy.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12381) Pelican válasza schawo (#12379) üzenetére


Pelican
őstag

Mint szórakoztató központ, elmegy (kétezres évek vége óta használom pc-n), de egy rendszer teljes vezérlést rábízni ritka nagy baromság.
Ez is egy ritka nagy baromság... :)

Osynho:
Ne etesd a trollt!

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12383) azbest válasza schawo (#12379) üzenetére


azbest
félisten

a kodi a médiacenteres vonalat képviseli. Van aki a faék egyszerűségű lejátszókat preferélja. Média centeren a távirányítás miatt szerintem inkább van a kodi féle megoldásnak létjogosultsága. Pécén egy szimpla vlc-t használok tévézésre is, csak egy parancsikon van kitéve az aztalra, ami megnyitja a playlistet :)

A transmission felrakása kb annnyi, hogy az addon menüből felteszem. A konfigjának szerkesztése pedig normál linux alatt is ugyanilyen. Ha nem ismered a buktatóit, akkor mindkét rendszeren ugyanúgy megszívod például, hogy előbb le kell állítani, mert kilépéskor kimenti a beállításait és felülírja a módosításaidat :)

szerk: Az újabb verziónál esetleg az okoz bosszúságot, hogy kivettek a hivatalos addonok közül párat. OpenElec alatt eleve volt külön nem támogatott repó, libre alatt ezt összevonták, most meg szórják ki a problémásabbakat (pl aminek bármi köze lehet kalózkodáshoz). Ezeket zipből vagy valami alternatív repó megadásával lehet feltenni már.

Youtube kliens, hát én ikonos nézetben használom, nem tűnik rosszabbnak mint a tévés youtube app. A telefonos/tabletes app pedig távirányítóval használhatatlan. Inkább az bosszantó, hogy időnként megváltoztatnak a googlenál pár dolgot az apiban és emiatt elromlik néha valami. Pl mostanában van pár videó, amit nem tudok lejátszani, mert vagy felnőttebb tartalom vagy letiltották a mobilos lejátszást és emiatt nem megy se telefonon, se a normál youtube appban, se a kodi alatt. Persze a szövegbevitel és hasonlók elég kínlódósak sima távorányítóval, de az androidon is ilyen. Saját api kulcs használata pedig ma már kötelező, mert a közös kulcs hamar beleütközik a napi ingyenes limitbe. Azt pedig nem várhatjuk el, hogy a fejlesztők még fizessenek is azért, hogy nekünk kényelmesebb legyen :)

Ahhoz képest, hogy a kodi médiacenter, még így is egy csomó szolgáltalást megcsinálnak addonként, mégha némelyik kicsit talán kapufa is. Van akinek rendes desktop oprendszer kellene inkább és azon futtatnia valami lejátszót, mert mindent ugyanazon akar. Nem vagyunk egyformák :)

(#12382) beluudj
akár raspberry pi, akár androidos vagy le box, ezek nem pécé helyettesítők. Van aki azt hiszi 20-50 dolcsiból megkap egy komplett pécét, de ez nem így van. A fix, zárt rendszeres lejátszó boxoknál sokkal rugalmasabb, jobb képességűek ezek. Általában még olcsóbbak is. Cserébe nem egy mindenes desktop rendszer fut rajtuk, hanem egy-egy feladatra kihegyezett rendszer. Az le-android multiboot egészen jó kompromisszum. De ha valaki pécét akar, annak akkor is a pécé lesz a nyerő. Vagy esetleg valamelyik atomos minipc megoldás, pl upboard, lattepanda

[ Szerkesztve ]

(#12384) blakey válasza schawo (#12370) üzenetére


blakey
titán

Semmit nem mókolok, annyit amennyit egy normális médialejátszóval szoktam, Popcorn, Dune, Himedia, mindent beállítok ahogy kell. Nettó 5 perc alatt megvagyok, Telepítek egy "Repositoryt" ami le van mentve egy zip-be, telepítek 10 kiegészítőt, belépek ahol kell és kész, ennyi.
Torrent, van NAS-som. a lejátszókat kábellel kötöm össze, de a Wifi-vel sem kell semmit mókolni, akkor kell valakinek mókolni ha nagyon nem ért hozzá.
Ha valaki a LibreELEC (kodi) alatt mókol akkor az nem érti a médialejátszó részét, a dizájn annyira nem érdekel, tény, hogy nem a legszebb viszont a legjobban használható és mindent részletesen be tudok állítani, de nekem nem gond az Apple Tv, a Dune, Popcorn, Himedia beállításai sem, azokkal is maximum 5 percet foglalkozok.

(#12377) headhunter
3. Nézd át a beállításokat, bár nem használok android alatt Kodit, de akár sötétebb is lehet, egy nem megfelelő beállítás miatt.

(#12379) schawo
Az, hogy tetszik-e a GUI vagy sem szubjektív viszont nagyon jól használható és LE alatt nem vezérel semmit, a LibreELEC a rendszer és arra van telepítve a Kodi.
Én nem lennék ennyire büszke az 20 éves üzemeltetésre ha neked ennyire "fájdalmas" egy LE beállítássa, nagyon sok médialejátszóm volt, van, semmi extra fejtőrést nem okoz, hogy a beüzemelés után 10 perccel használatba vegyem a lejátszót és onnantól kezdve csak ki ill. bekapcsolom és semmit nem kell mókolgatni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12385) DoItYourself válasza #99499520 (#12382) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ne haragudj, de ennek a fröcsögésnek itt nincs túl sok értelme. Ha android alatt jól boldogulsz, az örvendetes. Használtam én is pár hónapig androiddal, nem volt az olyan rossz. A nagy többség médialejátszónak használja, arra tényleg jobb a LE, és amióta univerzális LE van, kevesebb vele a "mókolás", mint android alá keresni egy korrekt firmware-t.
Ha már szóba hoztad az összefoglalót, átnéztem hányszor szerepel benne az S912-höz a "nem ajánlott", egyet találtam:

Vásárlásnál érdemes figyelni, mert már kapható S912-vel szerelt típus is, ami nem ajánlott, mert nem érhető el rá LibreELEC, csak Android, lásd 4, 33-as pont.

A többi helyen figyelmeztetések vannak, miszerint S912-re nincs rá LE / nem valószínű, hogy lesz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12386) Ejelhar válasza schawo (#12379) üzenetére


Ejelhar
senior tag

20 éve saját unix, meg linux szervereket üzemeltetek, több config fájlt láttam, mint más pixelt, ettől még a Kodi, mint gui borzalmas. Mint szórakoztató központ, elmegy (kétezres évek vége óta használom pc-n), de egy rendszer teljes vezérlést rábízni ritka nagy baromság.

Én is láttam már unixot és linuxot, de nagy bajban lennék, ha ki kéne találnom vagy ajánlanom kéne egy -viszonylag egyszerűen- használható felületet nem expert userek számára.

A Kodi -szvsz- pont ezért népszerű, ennél jobbat tényleg nehéz lenne ajánlani vagy egyáltalán készíteni.
De amúgy meg itten kezdődhet a hitvita:-) Testre szabhatóságban a KDE 3.5 volt a csúcs, dögösségben/kinézetben meg a HP Unix CDE. Szerintem.

De felraknád te valamelyiket vagy kedvenc Desktop rendszeredet egy médialejátszó felületének? Biztos nem.

(#12387) fecus


fecus
őstag

Egy kollégám TV-je egyre kevesebb filmet képes lejátszani. Ajánlottam neki egy ilyen kis dobozt. Nem szeretne külföldről vásárolni (garancia). Régi, 5+1-es hangrendszere van. Ezen még nincs HDMI.

Olcsón a Venz10-est találtam itthon, és sok infót róla itt a topikon. Semmi más feladata sem lenne csak a rádugott HDD-ről vagy pendrive-ról lejátszani. A TV CEC-es (nem akar több távirányítót). Kipróbáltam egy PI2-vel.
Wifi, CEC, optikai hangkimenet szükséges.

Milyen más itthon megvehető típust/forrást tudtok még ajánlani?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#12388) DoItYourself válasza fecus (#12387) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hardverapró, de visszaolvasol egy pár hszt, van egy eladó M18 fentebb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12389) nimfas válasza fecus (#12387) üzenetére


nimfas
addikt

Egy időben a 220 bolt volt naprakész itt a fórumban, de mostanában nem láttam linkelve. Arra számíts hogy drágább mint kintről, de hát a garit meg kell fizetni.... :)

Apropó 905... Van eu raktáras buhera mentes, bevált típus amibe egy sd kártyát betolva megy az LE róla? k3 volt nemrég linkelve 50usd, de ez Kína +27% áfa, 1-2 hónap posta, akkor már inkább EU szállítás, 1 hét alatt itt lenne...

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12390) hevizms


hevizms
addikt

Nem mindenki használja az LE-t,bármennyire is erre van beállva a topik fő vonala. :)

Nem ismétlem magam,egyszer már leirtam "más" szemszögből is ezt az egészet azok részére akik becsöpennek ide és néznek mint borjú az új kapura(mint pld én is) és azt olvassák ki hogy LE nélkül nem is élet az élet. :)

[link]

(#12391) Ejelhar válasza blakey (#12384) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Semmit nem mókolok, annyit amennyit egy normális médialejátszóval szoktam, Popcorn, Dune, Himedia, mindent beállítok ahogy kell.

Szvsz ez azért így túlzás. Vagy én vagyok nagyon buta.

Szóval .... Venz 10 megvesz, majd LE telepít. De nem volt kedvem órákat olvasni milyen image passzol hozzá, ezért a 3. próbálkozásra sikerült a megfelelőt.
09 verzió felment, az okay is volt. De frissítettem 11-re, onnan kezdve nem bootolt rendesen.
Vissza 10-re, próba. Azzal rendben vagyunk
Utánaolvastam (pl itt), a memóriaszivárgás miatt lecseréltem az LE-t 32 bitesre.

A távirányító nem működik jól, azzal még molyolok. Ha kedvem van, akkor faragom az egészet.

... szóval ... én pont ezért vettem, nincs szükségem erre, de kíváncsi voltam rá, meg szeretek is ilyenekkel pöcsölni ha időm engedi.

Most ott tartok: ha majd sikerül egy normális remote.conf file-t csinálnom, akkor el fogom érni a Dune H1 alatt megszokott komfortérzést.

Bár tény és való, a kinézet az ritka dögös, de használhatóságban csak most közelítek a Dune alatt megszokotthoz.

(#12392) Ejelhar válasza Ejelhar (#12391) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Bár tény és való, a kinézet az ritka dögös,

Meg a scraper, az egyenesen félelmetes. Kb. olyan 8 TB anyag van itt nálam, még nem néztem végig az egészet, de eddig a sorozatok közül csak egyet azonosított be rosszul, a filmek közül pedig csak két tévesztésre leltem.

Ez a találati arány egyszerűen lenyűgöző.

[ Szerkesztve ]

(#12393) blakey válasza Ejelhar (#12391) üzenetére


blakey
titán

Nincs Venz 10-em. LE 09-et használok, megfelelő device tree-vel, 3 perc alatt megírom neked az SD kártyát, +5 perc múlva működik. Nem kell mindenáron minden verziót kipróbálni, érdemes előtte olvasni, mert több féle újítás van és néha hiba csúszhat a sok újítás köze, ilyen most a bott probléma, a másik fontos dolog, hogy az LE támogatás is eltérő, Mini MX, Mini MXIII-nál semmit nem kell mókolni, minden működik.
Mini MX-et és MXIII-at mókolás nélkül tudsz használni és csak ezekről tudok véleményt alkotni, nekem sem pálya ha remote.conf-ot, stb-t kell cserélgetnem, ha így lenne akkor azt leírnám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12394) tozso76


tozso76
aktív tag

Létezhet olyan S905 box ami nem képes LE-vel bootolni? 009-et 011-et, 011 32bit-et próbáltam. dtb-t verzióként 3 félét próbáltam, de nincs boot. Ja igen. Sem SD kártyáról, sem a 4 darab usb portba dugott 2 féle pendrive nem megy. :F
Szétszedtem a dobozt. Az AV csati mögött lévő reset gombot leteszteltem egy multiméterrel. Benyomásra összezár 2 póluson. kezdem azt hinni hogy ez nem S905-s box. Ezt hogyan tudnám csekkolni?

(#12395) blakey válasza tozso76 (#12394) üzenetére


blakey
titán

Reset gombot nyomva tartod mialatt áram alá helyezed?
A p201 az elvileg 905X.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12396) Ejelhar válasza blakey (#12393) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Okay, tehát én szempontjaim:

Engem egyszerűen érdekelt, meg kíváncsi is voltam hogyan fut ARM platform alatt egy ilyen egybehegesztett applikáció + OS, a Dune H1 itt van nekem filmnézésre, ezt csak játéknak vettem.

Tapasztalat:

nem adja azt a komfortérzetet számomra mint a Dune, azt megvettem, bekapcsoltam, hálózatos megosztásokat konfigoltam és filmet néztem.
A kezelése is ritka jó. Minden egy nyomógomb és rögtön kéznél van.

A Venz 10 - a Kodi miatt- egyszerűen lenyűgöző minden tekintetben, de kezelhetőségben még a Dune alatt marad. Ha a távot is olyan kezesre tudom faragni mint a Dune alatt, akkor lehet, majd váltok.

(#12397) horeee válasza blakey (#12395) üzenetére


horeee
tag

Akkor hogyhogy 5.1 van rajta, nem 6?

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#12398) tozso76 válasza blakey (#12395) üzenetére


tozso76
aktív tag

Persze, nyomva tartom. Melyik boxról lehet ez klónozva?
Egyébként innen származik.
LE nélkül elég gyenge médiajátékosnak. Nincs frekiváltás, HD hang semmi, de még dts sem megy szegénykémnek.

(#12399) tozso76 válasza horeee (#12397) üzenetére


tozso76
aktív tag

Igen. Én is ebből következtettem arra hogy, S905 soc van benne.
Próbáljak meg egy 905x LE verziót? Téglásíthatom egy ilyen próbával?

(#12400) blakey válasza Ejelhar (#12396) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen értem, tudom miről írsz, elfogadom, hogy vannak olyan készülékek amik LE alatt sem hozzák azt az érzést amit egy médialejátszó, de Mini MX illetve Mini MXIII bizony azt hozza, hogy miért? Talán, mert az elején a fejlesztőnek is Mini MX-e volt, MXIII meg tulajdonképpen a 2GB-os verziója, igaz van Mini MX ver. 1.0 is ami szintén jól muzsikál. tényleg hozzák azt a médialejátszó feelinget amit a Dune, Popcorn, Tvix esetében tapasztalok csak sokkal több formátumot ismer, ennyi.
Van légegerem, mert ilyen boxhoz elengedhetetlen, de ha S905 alatt olyan eszközt keresnék amit LE nélkül is hibátlanul működne, akkor Minix Neo U1, Wetek HUB, Wetek Play 2 ami Plug & Play.
Tehát ne tudok Venz 10-ről véleményt alkotni, nem tudom azt írni, hogy hibátlan LE alatt, de az említett készülékeim bizony hozzák azt a feelinget amit a Dune esetében megszoktam, már rég nem lennének meg a boxok illetve el sem adtam volna a 2 Dune-met ha nem így lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.