Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) azbest válasza LógaGéza (#12548) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg a pi tudja a full 3d-t, mert hardveresen van benne támogatás rá. Az viszont jó kérdés, hogy melyik open/libreelec build az, ami tartalmazza ezt. Úgy emlékszem, 7.x -ből valami patchelt build kezeli. Szóval stabil kiadásból talán a leendő 8-as fogja tudni. A pi meg a hd audiónál szenved limitációban (és 4k anyagokat, h265-öt nem tudja hardveresen). Persze egyén függő, hogy számít-e bármelyik limitáció.

(#12552) DoItYourself válasza blakey (#12549) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kanapéról nézve tényleg nem valami nagy élmény, de odaültem a tévé elé 1 méterre a földre, és az IMAX intrót megnézve felcsillant a szemem, adja a mozi feeling-et.

LógaGéza: kösz a linket, ezt kerestem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12553) LógaGéza válasza blakey (#12549) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jó, de lehet hogy téged nem érdekel, attól még engem igen. Nem is a képernyő kinyúló csodát várok tőle, de valahogy azt vettem észre, hogy szebbek a filmek 3D alatt - gondolom a dupla kép összedolgozása is lehet ennek az oka.

azbest
Igen, Milhouse buildet használok már rajta egy ideje. Egyelőre csak sztereóban gondolkozok, nincs szükségem HD audió bitstreamingre, se 4K/H265-re... Már csak az a kérdés, hogy lenne-e érdemi előrelépés, ha lecserélném az RPi2-t egy RPi3-ra.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12554) headhunter válasza envagyok (#12521) üzenetére


headhunter
addikt

Létezik egy "csodás" 23.810-es rip verzió is... (KODI Info szerint)

(#12555) Szegedin válasza DoItYourself (#12550) üzenetére


Szegedin
tag

:R :C

(#12556) junkpod válasza Szegedin (#12525) üzenetére


junkpod
nagyúr

S905+kodi17: elegánsan belefagy már a videó nyitasba...
Illetve nfs továbbra sem elérhető...
Next try Gadget, next try...

Box's don't touch!

(#12557) azbest válasza LógaGéza (#12553) üzenetére


azbest
félisten

Ugyanazt tudják, a sebességben van kicsi változás. De a képességek teljesen azonosak.

Azt nem értem, hogy a frame sequential / fbsb / dlp link néven emlegetett fajtát, amit a dlp projektorok szoktak ismerni, azt miért nem nagyon támogatják sehol. Pedig azt szoftveresen szokták tudni kezelni, sima intel integrált grafikával is megy, csak megfelelő szoftveres lejátszó kell hozzá párban. (pl ingyenes pécén a potplayer, csak sajnos win alatt a mindenféle háttér folyamat időnként megrángatja a képet. Fizetős progival meg nem próbáltam.) Ott magasabb képfrissítés mellett felváltva küldik ki a két szemnek való tartalmat. A raspi 1.3-as hdmi-je lehet kevés lenne a fullhd-hoz, de az amlogik hdmi2.0-ája szerintem képes lenne akár fullhd 100Hz kiadására is, ami kellene a dpl-s 3d -hez.

Szerk: egy random lg tv manuálban úgy látom, hogy a tévék közül is van ami támogatja a Frame Sequential módot.

A kis fapados dlp projektorok 1024x768@100Hz-en tudják ezt a fajta 3d módot, az még a pi-vel is mehetne. A komolyabbak fullhd-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#12558) junkpod válasza junkpod (#12556) üzenetére


junkpod
nagyúr

Á! Hagyom az egészet... Android alatt a kodi17 csak dts megy dd nem. Spmc van dd is de hd hang nincs se lpcm.
Illetve szerintem nem rootolt a romom így nem is mukodik a framerate switch, még talán 6-os droid kellene neki.
Tok jó nekem az LE, megy minden ahogy kell :)

Box's don't touch!

(#12559) tozso76 válasza DoItYourself (#12545) üzenetére


tozso76
aktív tag

+@ junkpod
Nem a zoom-ra gondoltam.

Ez az opció hiányzik. De egy kis google-zás után, úgy látom ez amlogic "sajátosság". Kár érte, vetítővel évek óta használom ezt a funkciót. Minden filmet a kép aljára illesztek. Egyszer kell beállítani és mindig oda illeszti.

(#12560) indigo válasza LógaGéza (#12553) üzenetére


indigo
aktív tag

Én nemrég vettem egy Beelink MXIII II verziót (S905X), fel is toltam rá a v10-es LE-t. Mivel karácsonyra egy Panasonic DS630E TV érkezett, amely aktív 3D-s, így tartottam tőle, hogy belefutok valamibe, hiszen az összefoglalóban az van írva, hogy a passzív TV-khez jók ezek a lejátszók. Ennek ellenére eddig nem csalódtam benne. A Video settings-ben beállítom, hogy Stereoscopic 3D video mode legyen Side by side, mert bár alapvetően Auto-n van, de nem mindig ismeri fel a tartalmat SBS-nek.
A következő filmeket néztem meg rajta:
- Avatar.2009.Half-SBS.3D.1080p.REPACK.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY
- Dredd.2012.3D.1080p.BluRay.6CH.ShAaNiG
- Jurassic World, ezek jutottak eszembe most hirtelen.
Sőt, olcsó szemüvegekett használok a TVhez.
A fenti linkelt IMAX videó is kifogástalanul megy. Nem bántam meg ezt a TV okosítót.

[ Szerkesztve ]

(#12561) azbest válasza indigo (#12560) üzenetére


azbest
félisten

nekem is ilyen szemüveg van, csak nekem a projektoros fényérzékelős, nem a tévés bt szinkronizálós :)

[ Szerkesztve ]

(#12562) LógaGéza válasza indigo (#12560) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy az SBS megint más, mint a Framepacked - míg az előbbinél két teljes képnek egy képkockán kell osztozniuk (ergo FullHD esetén 2x 960x1080 lesz a valós képméret), addig Framepacked képnél a teljes képkockát küldi ki kétszer (2x 1920x1080), és ebből lesz a Chocap... ja nem, a 3D :DDD

azbest
Gondolom ebben is közbejátszik amit blakey írt - vagy csak simán drága a licensz :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12563) Beni2360 válasza azbest (#12547) üzenetére


Beni2360
félisten

az MVC 3d-t hsbs -re (aló felső) konvertálva tudja megjeleníteni. - most én értelmezem rosszul vagy nem jól írtad? - HSBS (side-by-side) (oldal-oldal.)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12565) azbest válasza Beni2360 (#12563) üzenetére


azbest
félisten

ja, igazad lehet. Nem gondoltam át minek a rövödítése. tab-nak szokták írni a top-bottom változatot.

(#12566) Osynho válasza Osynho (#12465) üzenetére


Osynho
addikt

Erre nincs valakinek ötlete? Kábeleket is cserélgettem, de semmi.

Továbbá LE alatt megoldható a Spotify Connect?

(#12567) junkpod válasza #99499520 (#12564) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. Mivel rootoljam? Hogy lehet azt az írás jogosultságot megadni?

Azbest: hou inkább.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12569) Osynho válasza #99499520 (#12568) üzenetére


Osynho
addikt

Sajnos stabil 11,2-11,3-ra beáll, bármit csinálok, 300 GB hely van amúgy a hdd-n. Múlt héten 30-35 között ment, aztán hazavittem a boxot karácsonyi filmezés miatt, visszakötöttem, most pedig 100 Mbitet tud. :/ Azt hogy tudom megnézni, hogy a lánc melyik pontján van a hiba? (PC, router, M18)?

(#12572) tjnet válasza #99499520 (#12571) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ezek szerint van megoldás a 912 procis box-ra és nem kell várni a libreelecre?

Mert akkor érdemes próbálkozni egy GT1-el.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#12574) Szegedin válasza tjnet (#12572) üzenetére


Szegedin
tag

GT1-m van és tökéletesen működik.

(#12576) azozo


azozo
senior tag

Android boxon kell valamit állítani a hangvezérlés müködèsèhez...905-os droid6-os Valami app Google now letöltve de nem reagál a T3-as légegèrhez...

[ Szerkesztve ]

(#12577) Szegedin válasza azozo (#12576) üzenetére


Szegedin
tag

Nekem szokott, de van amikor nem. 50%-os megoszlásban. Okára még nem jöttem rá.

(#12578) tjnet válasza Szegedin (#12574) üzenetére


tjnet
aktív tag

4k lejátszást próbáltál már róla?

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#12579) Szegedin válasza tjnet (#12578) üzenetére


Szegedin
tag

Hd-ready tv-m van, szóval nem.

(#12580) Indiant válasza blakey (#12549) üzenetére


Indiant
addikt

Kinek mi. Én épp a 3D miatt vettem drágább tv-t. Abszolút nem hagynám el. ...valahogy a mozik sem hagyják el... (A blu-ray sokkal inkább halott.) De ez csak a saját véleményem, nem vitaindítónak szántam.

(#12581) Beni2360 válasza tjnet (#12578) üzenetére


Beni2360
félisten

Az eredeti fórumon azt írják, hogy a 4 K nem támogatja, ha jól értelmeztem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12582) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Youtue add-on-ba be lehet állítani az automatikus lejátszást?
Azaz ha rákeresek egy videóra, kidobja a találatokat, majd pl az elsőt kiválasztva lejátsza és a végén nem lép a következp videóra, hanem megáll a lejátszás, nem folytatja a lista további elemeinek lejátszását automatikusan.
Ez PC-n böngészőből, androidos youtube appban ugye lehetséges. Itt van ilyen beállítás és én nem találom, vagy erre nincs lehetőség KODIn?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#12583) zetecR válasza tjnet (#12572) üzenetére


zetecR
addikt

Viszont Android alatt még mindig nincs bitperfect audio, ha ez valakit zavarna.

És érdekes, hogy a Kodi fórum novemberi ajánlója alapján "do NOT buy AML S912 devices."
Részletes magyarázat nincs... :F

(#12584) Szegedin válasza zetecR (#12583) üzenetére


Szegedin
tag

Nyilván majd az is lesz.

(#12585) blakey válasza Indiant (#12580) üzenetére


blakey
titán

Kár volt emiatt drágább TV-t venni, manapság a drágább TV-k már nem tudnak 3D-t. Moziban nem hagyják el a 3D-t a TV gyártók hagyják el. Jövőre szinte egyik gyártónál sem lesz 3D de 2 éven belül eltűnik, legalábbis TV fronton.
Ettől függetlenül ha emiatt vettél 3D-t akkor használd ki, mert egyre kevesebb film jelenik meg 3D-ben.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12586) DoItYourself válasza LógaGéza (#12546) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz, megnéztem mindegyiket LE 009 alatt, kicsit lassan indulnak egy sima filmhez képest. Ez nem volt jó: ISO-full3D-sample.iso - a többit lejátszotta. A Michel Douglas-es részletnél néha villant egyet a kép.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12587) junkpod válasza zetecR (#12583) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na ez az. Hurrá van frame rate automation. De ehhez rootolni kell appot telepíteni kell, spmc kell... Sok faradozas, de persze ha nem lenne LE belefognek vidáman.
Viszont ez után sem lesz sem lpcm, sem hd audió, sőt azt mondjátok még trükkök is lehetnek a Hz váltásban és még lassabban is bootol...

Box's don't touch!

(#12588) schawo válasza junkpod (#12587) üzenetére


schawo
titán

GT1-en egyszerű, mert van kész, komplett rendszer. SPMC azt mondja magától, hogy tud lpcm-et, és hd passthrought. Én nem tudom ellenőrízni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12589) junkpod válasza schawo (#12588) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az a baj az spmc-vel, hogy esetleges az Amlogic támogatása. Eddig egyetlen forkot, a vidonme-t láttam aml támogatással.

Box's don't touch!

(#12590) DoItYourself válasza Osynho (#12566) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Pedig ez kábel vagy csatlakozó hibának tűnik. PC-n volt ilyen nekem, a fali UTP aljzatba rosszul kötöttem be az egyik eret, kijött, utána már csak 100 Mbit/s volt a sebességem ezen a szakaszon.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12592) junkpod válasza #99499520 (#12591) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez pedig egy spmc fork Rockchip támogatással. Pont annyira fogja támogatni az aml-t amennyire koying foglalkozik vele.

Box's don't touch!

(#12593) LógaGéza válasza junkpod (#12592) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem feltétlen, elég csak beleolvasni a changelogokba:

One more try to fix passthrough in amlogic devices.
If this doesn't work i give up since it need some big changes that i cant do now without lossing droid 4 support!

Mondjuk ez nem sok jót sejtet :U

FIX: passthrough on Amlogic devices (sorry RK guys.. you guys need to stick with FTMC BUILD 17 for now!)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12594) schawo válasza LógaGéza (#12593) üzenetére


schawo
titán

A fórumban megerősítették, hogy az utolsó build megoldása sikeres. De a sima spmc is megy 9xx aml-en.

(#12592) junkpod
Mindkettő önálló kodi fork, de használnak egymástól kódokat. Az egyik (spmc) elsődlegesen nvshield támogatás céljából jött létre, aztán felvette az amlogicot, a másik (ftmc, négy betű xbmc óta kötelező :U) rockchip után tért át amlogic támogatásra. Az spmc fejlettebb, de nem fut 8xx aml-en.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12595) LógaGéza válasza schawo (#12594) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont most olvastam én is, mondjuk 2 vélemény van eddig. Ha viszont tényleg így van, akkor ez nagyon jó dolog :C

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#12596) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Hááát, én ezt az spmc-t egyszer kipróbáltam. Egér nélkül teljesen használhatatlannak tűnt a kezelőfelület. Ettől kezdve a funkciói már nem is érdekeltek és gyalultam.

(#12597) blakey


blakey
titán

Lehet FTMC, SPMC, bármilyen MC, sajnos elég sok formátummal gondjuk van, természetesen android alatt a alegjobbak de a LE Kodihoz képest keveset tudnak, FTMC-ben van LPCM és jól működik, legalábbis a tesztfájl alatt jó volt, de a VC-1 mkv-kal gondja van minden fps-sen, DVD ISO-knál nincs frekiváltás (tudom, hogy ne nézzek ISO-t, de tesztelni így szoktam, minden formátumot ráküldök), elég sok 4K-s anyagnál nincs kép vagy szakadozik vagy van kép de nincs hang. Mindezektől eltekíntve android alatt a legjobb megoldás, Minix ROM alatt próbáltam őket ahol alapból engedélyezett a frekiváltás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12598) Szegedin válasza Keef_Lee (#12596) üzenetére


Szegedin
tag

Mondjuk ha átváltasz az SPMC-n a Confluence skinre, akkor meg nem mondod, hogy az nem az eredeti KODI. Ráadásul tökéletesen megy egér nélkül.

(#12599) RBJ


RBJ
addikt

Kinéztem két wir.billenty. az egyik h9 mini
MÁsik Measy gp800
Mindkettő használható? Az első szimpatikusabb a beépített akksi miatt.

Ezt meg játékhoz esetleg. vr shinecon

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12600) junkpod válasza schawo (#12594) üzenetére


junkpod
nagyúr

Végig olvastam, de nem találtam olyat, hogy áttért volna rk-rol aml-re az ftmc. Összevissza ugrál, hol egy kis rk javítás öli meg az aml-t, hol fordítva.
Pl egy user kérdés: legutolsó 18as build GT1-esen nincs passthrough; válasz: ismert bug, használj spmc-t.
Hát ez meg erősen fejlődőnek tűnik...

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.