Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13902) blakey válasza #99499520 (#13901) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy vannak csatlakoztatva HDD-k, de te honnan veszed, hogy biztosan csatlakoztatva vannak? Mi van ha NAS-ról, gépről játsza le a filmeket?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13903) Minstrel


Minstrel
senior tag

Android alkalmazásokban kérdeztem, de itt talán már használtok is valami ilyesmit.

Melyik app lenne jó nekem arra, hogy Win10-es PC-n lássam egy android eszköz tárolóját a 'hálózatok' menüben? A TV-box SD kártyáját szeretném elérni így, hogy gyorsan tudjak fájlokat dobálni rá, Amlogic S905X box, ha ez számít.

(#13905) leximester válasza blakey (#13902) üzenetére


leximester
tag

Csatlakoztatva van, es arrol nezem a filmeket, illetve torrent is megy. Kifogom probalni kulso taprol is. Bar ha akkor nem tapasztaltam fagyast amikor hetvegen vegig 4k-s filmeket neztem, illletve kozbe futott a transmission is, kis eselyt latok erre hogy ez okozza.

[ Szerkesztve ]

(#13906) dugynok válasza Minstrel (#13903) üzenetére


dugynok
senior tag

Sambadroidot használok, vagy próbáld ki a servers ultimate-t.

(#13907) blakey válasza #99499520 (#13904) üzenetére


blakey
titán

Pontosan, ahogy vinyokról sem, tehát előtte érdemes megkérdezni ha már van valamilyen ötleted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13910) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Gearbestnél elég gyorsan postáznak. 5.1 DAC-ot vettem, délelőtt fizettem, már el is küldték. Ez nem úgy néz ki, mintha Csehektől küldenék? Van bármi nyoma a nemzetközi postának?

[ Szerkesztve ]

(#13911) blakey válasza #99499520 (#13908) üzenetére


blakey
titán

Hol van itt a kötekedés? Eszembe sem jut veled kötekedni csak mielőtt leírod, hogy vegyen Y kábelt nem árt megkérdezni, hogy csatlakoztatva van-e HDD vagy sem. Ennyi, mert pofáraesés lett volna ha azt írja, hogy ha pl. NAS-ról táplálja a boxot.

(#13910) pinnacle
Kínából jön és majd az EU-ba átcímkézik. Ha kapsz R… suámot akkor nyomon követheted.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13912) paolinho válasza Technoman (#13889) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen ezt is! :R

(#13914) blakey válasza #99499520 (#13913) üzenetére


blakey
titán

Oké…

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13915) drbodyjr válasza #99499520 (#13894) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Próbáltam, ugyanaz lett az eredmény, mint kodi jarvis vagy a freektab fórum féle ftmc esetében.
Ma megpróbálok egy fagyás körüli logot intézni, hátha a hozzáértő urak/hölgyek észreveszik a hiba okát. :-)

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13917) drbodyjr


drbodyjr
csendes tag

Van egy bluetooth fülesem, amit az android rendszer szépen észre is vett. Amikor a kodit futtatom, még hallom is a susogást a menüpontok közti váltáskor, viszont lejátszáskor nincs hang. Mit ronthattam el?

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13918) drbodyjr válasza #99499520 (#13916) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Kryptont még nem próbáltam. Arra voltam kiváncsi, hogy várhatom-e, hogy megszűnjön a problémám a frissítéssel.

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13919) Petyka3 válasza drbodyjr (#13917) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Hangtovábbítás engedélyezve van? Ha igen, kapcsold ki.

(#13920) junkpod válasza leximester (#13898) üzenetére


junkpod
nagyúr

Attól hogy erositobe van dugva a box, nem feltétel a cec. A cec a készülékek vezérelt ki be kapcsolására és közös távirányításara való.

Box's don't touch!

(#13921) junkpod válasza blakey (#13911) üzenetére


junkpod
nagyúr

De hát leírta, hogy hdd-t "használ". Ez nekem is egyértelmű volt.

Box's don't touch!

(#13922) blakey válasza junkpod (#13921) üzenetére


blakey
titán

Nem láttam a hsz-t, oldalváltás volt és nem olvastam azt ahol írta, az elején nem volt szó HDD-ről. Ennyi, ráb@sztam, beláttam. Én voltam a b@lfasz, hogy gyorsan válaszoltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13923) leximester válasza junkpod (#13920) üzenetére


leximester
tag

Tudom, azért használom a CEC-t hogy 1db táviranyítót kelljen csak nyomkodni.

(#13924) junkpod válasza leximester (#13923) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jól értrem, hogy a tv és a box távja helyett használod az egyiket, de az erősítőhöz külön használsz távot?

Box's don't touch!

(#13925) pinnacle válasza blakey (#13911) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Valakinek van ilyen dekódere? Látom van pár beállítás a Kodiban, ez talán jó lesz. TV is ki tudja adni optikán az 5.1-et, vagy a boxra kell kötni?

[ Szerkesztve ]

(#13926) blakey válasza pinnacle (#13925) üzenetére


blakey
titán

TV-től függ, hogy kiadja-e a HDMI-n kapott jelet 5.1-ben vagy sem. Volt olyan készülékem amelyik nem adta ki de olyan is amelyik igen. Jelenlegi tv-m kiadja a HDMI-n kapott jelet 5.1-ben, legyen az AC3 vagy DTS, nyilván a HD hangokat nem továbbítja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13927) DoItYourself válasza laca63hu (#13888) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem túl ismert típus, ezt találtam róla. Van két tulaj akinek ilyen van: CoF, paparazzi2. Nagyon nem panaszkodtak, tehát valószínű, hogy az android is használható rajta. Ha biztosra akarsz menni, akkor az összefoglalóból válassz egyet. Androidhoz javasolt a 2GB RAM.
Webkamerából a Logitech C270 nekem működött android alatt, valószínű, hogy más típus is működni fog.

(#13893) drbodyjr: lehet, hogy ezt már máshol mondták neked, de kipróbálhatod, hogy kikapcsolod a Kodiban az amlogic hw-es gyorsításokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13928) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Egy Beelink Mini MX-et (1 GB RAM/8 GB eMMC-s verzió) használok jelenleg médialejátszónak, az eMMC-re telepített LE-vel (7.0).

Szeretném egyrészt MPD szervernek használni (vagyis hogy a tévé bekapcsolása nélkül telefonról tudjam távirányítani, mint zenelejátszót), fent is van az LE megfelelő kiegészítője, elvileg fut is a szolgáltatás, de a telefonon lévő MPD távirányító app nem ismeri fel. (IP cím, hostname stimmel.) Dokumentációt nem sokat találtam LE-MPD viszonylatban, ezért kérdezem, hátha valakinek van már ebben tapasztalata.

Hozzáteszem, van itthon másik MPD host is (RasPi 2@RuneAudio), azzal nincs gond.

A másik gondom, hogy az LE-n belül szeretném beállítani, hogy csak az optikai kimenetére küldjön ki hangot (mert azon van egy külső hangkártya + hangfalak), HDMI-n keresztül ne, de még nem jöttem rá, ezt hol lehet beállítani.

A segítséget előre is köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13929) pinnacle válasza blakey (#13926) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Jó lenne, ha kiadná, mert akkor nem kellene kapcsolgatni.
5.1 milyen analóg csatlakozásnál tud kijönni?

(#13931) DoItYourself válasza Tim82 (#13928) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem úgy rémlik, hogy nem lehet ki/be kapcsolgatni az audio kimeneteket, ugyanazt küldi ki optikán is, amit HDMI-n.
Az MPD-t nem ismerem, a Kodit már használtam yatse-val mint zenelejátszót, tévé bekapcsolása nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13932) TCr válasza Tim82 (#13928) üzenetére


TCr
veterán

MPD helyett Yatse esetleg?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13933) leximester válasza junkpod (#13924) üzenetére


leximester
tag

Nem. 1 tavirányítót használok mind a három eszközhöz.

(#13934) Minstrel válasza dugynok (#13906) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszönöm, Sambadroid kiváló. :)

(#13935) Tim82 válasza DoItYourself (#13931) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ TCr:

Köszönöm, megnézem a hétvégén, hogy a Yatse-val hogy menne. :R Nem ragaszkodom az MPD-hez, csak azt ismertem és használtam eddig (nem LE-vel).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13936) junkpod válasza Tim82 (#13935) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vagy a Kodi official a Kore. Ez ingyenes,yatse fizetős.

Box's don't touch!

(#13937) TCr válasza junkpod (#13936) üzenetére


TCr
veterán

Nem, a Yatse is ingyenes, de van fizetős változata is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13938) DoItYourself válasza junkpod (#13936) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Még egy plusz a yatse-hez: hosszabb könyvtár neveket is szépen kiírja, ha elforgatom a telót, míg a kore nem jeleskedik ebben.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13939) kjoo


kjoo
kezdő

Hali!

Ma végre megérkezett a légegerem. Még csak pc-re tudtam dugni, de a kurzor folyamatosan megy balra. Találkozott már valaki ilyennel? Ki lehet ezt valahogy javítani?

KJoo

(#13940) kmarci25 válasza kjoo (#13939) üzenetére


kmarci25
veterán

Van hozzá user's guide? Ha van, akkor abban keress olyat, hogy kalibráció, és végezd el a lépéseket.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13941) kjoo válasza kmarci25 (#13940) üzenetére


kjoo
kezdő

Hááát, sajnos a user guide egy papírfecni, ami épp csak a párosítást, a gombokat és az infra tanítását tartalmazza elég szűkszavúan.
Egyébként egy MXIII model:

http://www.ebay.com/itm/121970051623?_

Szerintem többeknek van itt ilyen.

Köszi

KJoo

(#13942) drbodyjr válasza Petyka3 (#13919) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Lehet, hogy gáz, hogy nem tudom, ezt hogy kell, de....
Kérhetek felvilágosítást?

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13943) Tim82 válasza junkpod (#13936) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm az ajánlást, kipróbálom, melyik áll jobban "kézre". :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13944) Knobber válasza azbest (#13857) üzenetére


Knobber
aktív tag

A-A USB kábelen rádugtuk a gépre, azonban Amlogic USB Burning Tool nem ismeri fel a boxot. A 4-es porttal próbáltuk. Az USB port az jó kell legyen, mert amúgy Pendrive-okat felismeri. Mit lehet tenni? Nem lehet valahogy mégis memókarirol flashelni?

Youtube: Knobber

(#13945) szabi__memo válasza Knobber (#13944) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Többi port?

(#13946) Knobber válasza szabi__memo (#13945) üzenetére


Knobber
aktív tag

Minddel végigpróbáltam, esetleg még van amit be kell állítani? Vagy nem lehet memókarin flashelni vhogy?

Youtube: Knobber

(#13947) DoItYourself válasza Knobber (#13946) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Van még egy módszer, de annak lehet, hogy téglásítás lesz vége. Az img-ből lehet sd kártyás verziót telepítőt csinálni, de inkább meg sem mutatom.
Tápegységet használsz a frissítéshez egyébként?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13948) junkpod válasza Tim82 (#13943) üzenetére


junkpod
nagyúr

asszem itt én vagyok az egyetlen aki Kore-t használ mindenki más Yatse-t:)

Box's don't touch!

(#13949) horeee válasza junkpod (#13948) üzenetére


horeee
tag

nem vagy egyedül. ;)

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#13950) DoItYourself válasza junkpod (#13948) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Én mindkettőt, hova álljak? :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.