Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12453) Szabadh


Szabadh
tag

Haliho. Vettem egy beelink gt1 es boxot.
Jo lenne infot cserelni azzal akinek ilyen van. Nekem vegyesek az erzelmeim. Mert mindent szepen megbtud csinalni, de van, hogy nem akarja. Es akkor minden kifagy, akad.
Nagy nehezen sikerült belonom, hogy működjön az a franya dts. Mx player, vcl mind csődöt mondott.
Mindegyij kifagy ha hangsavot váltok.
A kodi meg csak sztereoban ad ki hangot a digitális kimeneten. Amugy jellemző mindre, hogy tekeresnel is van hogy az alkalmazás leallt....
Van a kulyure, valami masmilyen firmware, amit ki lehet próbálni?
Hatha az alatt megszunnek a stabilitasi gondok. Mert szerintem az Android 6 a ludas.

(#12454) djnice válasza #99499520 (#12452) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem ezzel a 23.976 nem lesz kadenciahelyes, mert 24 Hz-n fogja lejátszani a Kodi. Amlogic-hoz külön patch kell erre.

(#12455) Osynho válasza #99499520 (#12452) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem media player kellett. Ezért ez a sok szopás az androiddal mind nem érdekel. Sokkal egyszerűbb és jobb erre a feladatra pár perc alatt feltenni a Libreelecet. És persze ezt-azt beállítani, ami még egy kis idő. Ezek után van egy számomra jól használható felületű rendszerem, amit akár tv tavval, akár telefonnal, akár bill+egérrel tudok irányítani, kadenciahelyes és van HD hang. Eddig érdekel a dolog. :-)

(#12456) djnice


djnice
veterán

Nem tudja valaki, hogy hogy lehet lementeni a teljes andoid rom-ot egy a gyári recoveryből flashelhető zip fájlba? Hasznos lenne, ha az ember NAND-ra telepíti a LibreELEC-et és utána vissza kell rakni az eredeti androidot.

(#12457) DoItYourself válasza djnice (#12456) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha jól emlékszek, akkor TWRP-vel, de nem csináltam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12458) junkpod válasza schawo (#12450) üzenetére


junkpod
nagyúr

Zene hallgatásra mi mást lehet használni mint fájlokat?
Akkor ebből a legjobb a max adattartalmút hasznalni, nem? A lejátszó feladata annyi, hogy a biteket elküldje a dacnak. Erre jó.
Hogy erre milyen láncot akasztasz az már offtopic.

Box's don't touch!

(#12459) DoItYourself válasza Szabadh (#12453) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Olvasd vissza schawo kolléga hsz-eit pár napra. Linkelt egy superceleron romot a freaktabról GT1-hez.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12460) junkpod válasza #99499520 (#12451) üzenetére


junkpod
nagyúr

El kell keseritselek, volt Amlogic androidom régebbi is és sajnos az init.d-vel futtatott jogosultság beállítás semmi hatással nem volt a Kodi autofreki váltásra. A gond ott van, hogy a Kodi eleve nem az Amlogic egyedi frekivalto fuggvenyeit használja hanem az android szabványos fuggvenyeit.

12452: sajnálom ha igy gondolod, találtál egy módszert az android aloli frekivaltasra és nem osztod meg velünk hanem jó vadászatot kivansz... Ez nem ilyen fórum...

Osynho: hát igen, ezért jó a LibreElec. És ezért nem ajánlott az S912, hiszen fw csere, lejátszó csere, patchek... Ez több mint mokolas...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12462) polberto


polberto
tag

Sziasztok!
Már régebben kérdeztem,de nem kaptam választ! Senki nem használja ezeket az androidos boxokat kamerarendszer képeinek megjelenítésére a tv-n? Nekem Beelink mini mxIII-II 905x van és próbáltam már vagy tíz féle app-ot ami a telefonomon müködik, de a box-on nem akar elindulni. Teljesen más az android rendszer a telefonokéhoz képest?

(#12463) junkpod válasza djnice (#12456) üzenetére


junkpod
nagyúr

Telokon úgy volt, hogy valami toollal kimented a teljes nand tartalmát, kiolvasod ssh-n a particion felosztást, majd feldarabolod a kimasolt fájlt, amiből a droid image recoval vissza írható...

Box's don't touch!

(#12464) junkpod válasza #99499520 (#12461) üzenetére


junkpod
nagyúr

De nem lenne egyszerűbb és közösségi, hogy leirod lépésről lépésre a folyamatot és többen is tesztelhetjük és ha jó akkor örülünk az újabb fejlődésnek, hogy droid alatt is javult a boxunk?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12465) Osynho


Osynho
addikt

Most vettem észre, hogy Pc-ről történő másolás közben a sebesség 100 Mbit/sec-re van korlátozva (11,3 MB/sec), miközben múlt héten 30-35 MB/seccel másoltam. PC->Tplink 1043->M18->külső HDD a lánc. Találkozott már ilyennel valaki? Újraindítottam már mindent.

(#12467) horeee válasza #99499520 (#12461) üzenetére


horeee
tag

Engem komolyan érdekelne ez a megoldás.
Én sem használom az androidot, mert megfelel az android is. Torrent, SMB, Mobodro, Kodi, megy szépen, csak a veszteségmentes DTS hangsávos filmek nem mennek, de olyanom alig van.
Ha bónusz gyanánt még kadenciahelyes is lenne, az megnyugtatná a lelkem, bár megmondom őszintén, jobban zavar a tudat, hogy nem az, mint amit észrevenni belőle. :)
Szóval én megköszönném, ha megosztanád velünk a megoldást, mert a végén még ha egyszer nagyon ráérek, felrakom a le-t... :))

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#12469) werszomjas


werszomjas
őstag

Mi a különbség a 4.0 és a 4.2-es TVheadend között? Melyiket érdemes használni?

üdv

(#12470) horeee válasza horeee (#12467) üzenetére


horeee
tag

Idióta automata javítás!
Én használom az androidot.
Csak azt, le-t nem.
Pont ezért érdekelne.

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#12472) polberto válasza #99499520 (#12466) üzenetére


polberto
tag

Ezt minek írtad?
Ennek mi köze az én problémámhoz?

(#12474) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olyan készüléket, amivel viszonylag normális sebességgel lehet tv-n (720p) internetezni (YouTube, indavideo meg hasonló oldalakon tudja lejátszani a videókat is) és jár hozzá valami normális távirányító, amin van billentyűzet is? :)

30k körül lenne rá a keret, de jó lenne minél olcsóbban.

(#12475) blakey válasza #99499520 (#12466) üzenetére


blakey
titán

Már az elején le akartam írni, de most leírom, amiket linkelgetsz az Himedián működik (Amlogicon csak szerencsével működhet), de sajnos ott sem tökéletes, van, hogy nem tud visszaváltani, tudom, mert próbáltam, használtam. Senki nem állította, hogy android alatt nem lehet megoldani, más kérdés, hogy van aki hajlandó-e megoldani vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12476) Bucy


Bucy
aktív tag

Sziasztok!
Sokat olvasgattam a témában, nehéz eldönteni milyen vegyek, egy olcsót szeretnék elsőre.
EZ vehető?

(#12478) Bucy válasza #99499520 (#12477) üzenetére


Bucy
aktív tag

WD TV HD-t váltaná, igazából egy TV-s használatra egyelőre, HDD lesz rajta. Azon már nem nagyon mennek a kiegészítők, főleg azért váltanék.

(#12480) azbest válasza werszomjas (#12469) üzenetére


azbest
félisten

a 4.0 az a 4.0.9 stabil változat. Ahhoz csak bugfixek jöttek ki (9). Ha az alapfunkciókat használod, akkor jó választás.

a 4.2 az a fejlesztés alatt álló leendő 4.2. Előfordulhatnak komolyabb bugok is, nem is pontosan egy verziót jelent, hanem amit épp kiválasztottak a buildhez. Ebben új képességek is vannak, talán a sat>ip kapcsán például. Itt egy kivonat, hogy kb miket paszíroztak bele eddig [link].
Szóval ez többet tudhat (de nem biztos, hogy számodra érdekes területeken), cserébe lehet, hogy bugosabb, mivel még dolgoznak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#12481) Bucy válasza #99499520 (#12479) üzenetére


Bucy
aktív tag

Kösz, azt hiszem, veszem. :)

(#12482) Pelican válasza Bucy (#12481) üzenetére


Pelican
őstag

Nyugodtan megveheted, írtam róla egy pár szót mikor megjött, minden elsőre müxik rajta.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12483) Bucy válasza Pelican (#12482) üzenetére


Bucy
aktív tag

Olvastam, kösz!

(#12484) junkpod válasza #99499520 (#12477) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amugy 60hz en se rocog ami jo tomoritesu...(nekem)
Ami szar az lee alatt is szar....

Ezt már leírtam 50x. De bizony rocig 60-on is csak a tv-d interpolalasa elfedi és valószínűleg ezért "szar" neked néhány film le alatt is...

Box's don't touch!

(#12485) sp8787 válasza junkpod (#12484) üzenetére


sp8787
addikt

Nem eleve 0-ra kellene venni a Judder Reductiont-t?
Hogy egyaltalan latszon a dolog.

Ezt nem neked irom csak ugy a temahoz.

29.97,60(59.94?),23.976 ezeket nezem nap mint nap. Az elso ketto foleg NBA, NFL, MLB etc. az utolso film, sorozat.

Ha valami rosszul van kodolva az mindenhol ugral ahgy irtad.
De aki nem latja ,hogya 23.976 ugral 60(59.94?)-on az vagy vak vagy jo a TVje vagy nem erdekli.....etc.

Lehet tueles kodolasu rocogoset de homalyos folyamatos mozgasut kodolni gond nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#12486) junkpod válasza #99499520 (#12477) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezen kivul tobb formatumot jaccik le mimt a sima s905.

Te folyamatosan arra játszol, hogy ártatlan usereket belekergess a 912 csábítanak tűnő specifikaciojaba?
Mondj egy formátumot a vp9-en kívül amit a 905 nem játszik.

Box's don't touch!

(#12487) arnd válasza junkpod (#12486) üzenetére


arnd
senior tag

Nem, arra játszik, hogy kitörjön mindenkiből a nyelvtannáczi... :W

(#12491) zetecR válasza werszomjas (#12469) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem gondom volt a 4.0-ával (már nem emlékszem mi), feltettem a 4.2-t és hibátlanul megy a Digi-s DVB-C vétel.
MiniMXIII + a Panasonic vevős DVB-C stick.

(#12492) junkpod válasza #99499520 (#12488) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát, izé... Droid alatt pont, hogy nincs köztük tudaskulonbseg, hiszen mind háromnak korlátozottak a mediaplyer képességei, droidos appokkal meg pont egyforma a képességük.

Box's don't touch!

(#12494) vargalex válasza #99499520 (#12489) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Beluudj!

A hivatkozott hozzászólásodat (és a #12493-at) töröltem a nem elfogadható hangnem miatt!
Kérlek a jövőben kulturáltabban reagálj!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12495) werszomjas válasza azbest (#12480) üzenetére


werszomjas
őstag

köszi :R

üdv

(#12496) Alien!


Alien!
senior tag

Srácok olyan kérdésem lenne, hogy Beelink mini mxiii-hoz hogyan tudnék betanítani egy Silvercrest univerzális távirányítót?!?

Az alap funkciók mennek, de az alap [távirányítónak] borzasztóan kevés gombja van...:/ így az extrákat már nem tudom rátanítani.....

[ Szerkesztve ]

(#12497) sp8787 válasza Alien! (#12496) üzenetére


sp8787
addikt

sztem ez egy masik tav nelkul nem nagyon fog menni
vminek ki kell adnia sztem a kodot amit leveszel

milyen extrakat akarsz felrakni?

a mouse gomb sztem amugy szabad oda azt raksz amit akarsz

[ Szerkesztve ]

(#12498) sp8787 válasza sp8787 (#12497) üzenetére


sp8787
addikt

Egyebkent a VOL+ VOL- okat is atveheted masik tavrol(TV,erosito) akkor meg 2 szabad gombod van.
Azokra is rakhatsz amit akarsz.

(#12499) DoItYourself válasza Alien! (#12496) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ott van a számblokk, arra is tehetsz plusz funkciókat.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12500) blakey válasza Alien! (#12496) üzenetére


blakey
titán

Annyi billentyű tanítható amennyi a gyári távon van, vegyél légegeret és minden probléma megoldódik, semmilyen táv nem lesz olyan kényelmes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.