Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) blakey válasza horeee (#12397) üzenetére


blakey
titán

Buildnél p201-et ír, nem tudom biztosan, hogy ez micsoda, de a build szerint S905X, vagy rosszul gondolom?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12402) blakey válasza tozso76 (#12399) üzenetére


blakey
titán

SD-re vagy pendrivera telepítesz, téglásítani nem tudod mivel a NAND-hoz nem nyúlsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12403) Petyka3 válasza tozso76 (#12394) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Pl a droid infot letöltöd és rögtön kiderül a turpisság.

(#12404) noid2


noid2
csendes tag

Sracok! valahol lattam olyan s905 lejatszot amelyik HDD szerelheto..Nem tudjatok veletlen melyik az?

(#12405) horeee


horeee
tag

Haverom megkívánta a T95m-emet, de nem adom. :)
Van valami óccsó és elfogadható 2GB-os motyó manapság 40usd alatt?
Mini M8S II úgynézem van már ilyen árban, valakinek tapasztalata van ezzel?
De ha tudtok mást, konkrétan, az is érdekelheti.

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#12406) noid2 válasza horeee (#12405) üzenetére


noid2
csendes tag

ja es 3es feles vinyo, es akkor mar tudjon mindent, HEVC-10bit.

(#12407) Ejelhar válasza blakey (#12400) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Lehet, én vagyok ennyire kényes és kiállhatatlan, de azért leírom:

Éppen most rendelek majd egy Dune távot, mert a régi tönkrement (a play akadozik az eredetin, elöregedett).
Közben vettem egy taníthatót, de az meg ócska. Túlképpen megfelel, de a nyíl gombok nem az igaziak, nehézkesek.
Néztem a Logitech cumóit, de egy táv nekem ne legyen érintőképernyős, mert pont arra való szerintem egy távirányító, hogy ne nézzünk rá, vakon kezeljük. Kár, hogy a régieket nem kapni már.

A Venz 10 némileg tetű volt (itt minden a Dune H1-hez mérve), ezen segített egy gyorsabb SD card.
Szóval, a Venz 10 lassú egy 4 rugós SD-vel (16GB), a 9 rugós Sandisk Extreme alatt már pörgős, úgy már nem tudok belekötni.

A Kodi az úgy nagyon rendben, ritka jó felület. Ütős, mindent ver, méghozzá menetből.
De ugye az ágyból és heverészve és nyújtózva is akarja az emberfia kezelni, a távirányítóval hanyagul odamutatva.
Nos, ebben még nem okay szerintem, valszeg függetlenül a konkrét készüléktől.

Pl. nekem az is hiányzik, hogy olyan zökkenőmentesen ugorjon 10 mp-t vagy 1 percet mint a Dune.
Vagy váltson hangsávot egy mozdulatra. Kis dolgok persze, de könnyű beleszokni a jóba. utánna már pont az ilyenek hiányoznak.

(#12408) azbest válasza blakey (#12401) üzenetére


azbest
félisten

S905 = gxbb p200, p201
S905X = gxl p212 esetleg p211 is?
S905D = gxl p230
S912 = gxm q200

cnx-soft [link] kernel források

Gondolom a számozás onnan jön, hogy melyik minta developer board rendszerét használják az átalakítás alapjául. Valamiben különbözhetnek, azért nem jó a 200-as dtb a 201-esre és viszont. Van 201-es dtb-ből is két féle az újabb libre buildek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#12410) tozso76 válasza blakey (#12402) üzenetére


tozso76
aktív tag

Na úgy látom nem egyedüli a nyomorom: [link]
Erre a hsz-ra jött két válasz. Az első tiszta. A második nekem valóbb :DDD
"I had this. Issue the only thing I could do was put a fake update.zip (any zip file) on you sdcard and then use the android update program, choose your take zip and let it reboot. It will then boot from the sdcard, after that it will boot done without doing the update trick. "
Ezt értelmezné nekem valaki? Köszönöm az eddigi segítséget is!
ezekkel a 4 usb-s boxokkal azért van szop@s.

[ Szerkesztve ]

(#12411) azbest válasza tozso76 (#12410) üzenetére


azbest
félisten

az sd kártyán létrehozol egy tetszőleges zip fájlt. Legyen mondjuk boot.zip, akár egy üres txt is lehet valójában ilyen néven mentve.

Az androidos update&backup progiban ezt váltasztod ki, hogy feltennéd mint frissítés.

select-tel kiválasztod, upate-vel elindítod. Újraindul a box és attól kezdve az sd kártyáról indul, ha benne van. Az le alól ekkor is lehet boot to nand-ot választani és akkor átmegy andoridra. Vagy kiveszed a kártyát és akkor is az android indul alapból.

(#12413) horeee válasza tozso76 (#12410) üzenetére


horeee
tag

Le volt ez már írva ezen a fórumon részletesen, ha visszakeresel, biztos megtalálod. :K
Update: de azbest nem rest, leírja sokadszor is.
:))

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#12414) azbest válasza #99499520 (#12412) üzenetére


azbest
félisten

azzal semmi gond nincsen, hogy van akinek jó az s912.
De a közelmúltban még android alatt sem ment jól. Ha valaki rosszul választ, akkor esetleg még belefuthat olyan fajtába, amire nem jött ki javítás, hogy ne mutasson zöld képhibákat.

Aki mindenfélére akarja használni, annak jobb, ha több lehetősége van. Ha kifejezetten androidra kell és valaki ezt tudja is magáról, akkor neki lehet, hogy jó. Aki meg az sem tudja mit akar, az sokszor később olyan igényekkel jön, ami még a pécének is becsületére válna :P

Szóval oké, megértettük, hogy van akinek jó az s912, már volt egy ilyen beszélgetés itt a közelmúltban is. Akinek viszont magasabbak az igényei, az had legyen már alaposabban tájékoztatva és nem kell telefloodolni a topicot azzal, hogy de bizony milyen jó az s912, mert nincsenek magas igényeim.

Nekem sincsenek, de attól még van amire sokkal jobb az LE. Például eszembe jutott, hogy itt még nem is meséltem arról, hogy a mygica t230 tuner android alatt is használható fta dvb-t adás nézésére a gyártó play storeban lévő appjával. Előbb kipróbáltam és azt láttam az egyik boxomon, hogy bakker ez úgy néz ki, mintha csak 16 bites színmélységben menne, sávos és torz színekkel jelenik meg a tévé adás (mini mx III II rommal az s905x v88 pro boxomon). Ellenben LE alatt teljesen jó és még az előfizetői kártyámat is tudom használni a többi csatornához, meg a kábeles adást is kezeli. Ez csak egy példa.

Azt is tudom, hogy van aki nem is látja, ha baj van a képpel. Van ismerősöm, aki azt sem látja hogy néhány percenként egy tizedmásodpercre kikapcsol a monitora. Van ilyen. Másnak meg másmilyen az idegrendszere és zavarja, ha rángatózik a kép lejátszás közben. Vagy van aki nem látja, mást meg zavar, ha hullámzik a kép, mert nincs szinkronban a képernyővel. Engem is zavar némileg, de a monitorjaim nem ismerik a filmes frissítési módokat :)

Nekem meg a netflix a háklim, mert szeretném az előfizetésemet használni. Ezért viszonylag használható androidot kellett keresnem a gagyi boxomra is. Az amazone prime is működik, bár az 1GB-os ram talán kevés neki, döcögősebb, mint a netflix.

[ Szerkesztve ]

(#12415) tozso76 válasza azbest (#12411) üzenetére


tozso76
aktív tag

Köszönöm! Megpróbálom.
@horee: Követem a topikot. Erre nem emlékszem, de bizti igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#12416) Ejelhar válasza #99499520 (#12409) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Beszarás!
Te nem egy nagyker megbízásából próbálod teríteni a megbízód nyakán marad 912-et?

Mert már túl görcsös vagy vagy, érdek nélkül valszeg márt leszakadtál volna erről, de kajakra nyomatod rendületlenül: király a 912, csak a megrögzött hülyék vesznek 905-ötöt.

(#12419) Technoman válasza Ejelhar (#12391) üzenetére


Technoman
őstag

Ejelhar
Venz V10
A memóriaszivárgásra -főleg, ha a kis Venz-t vetted- alaphelyzetben (android és a régebbi LE opokkal sajnos érzékeny a gép. Jelenleg a 10-es 32 bit-est LE-t használom. Ez nagyon jól beossza a 1 GB memóriát.
A sima LE-vel (ez kimondottan a Venz-re írt LE(!)) itt írtam pár gondolatot.
A "javított", 32 bitesről, meg itt írtam

Egyébként már kezdem megkedvelni ezt a Venz-et.
Olvasom, hogy van egy Dune-öd (egyébként nekem is volt éveken át egy 53 Lite-om, sajnos elhalálozott :O ) Viszont a Dune-nal nem szabad összehasonlítani ezeket (olyan mint két német kocsit hasonlítasz össze, a legolcsóbb AUDI-t, a legdrágább BMW-vel, mindkettő német, de mégis más a kettő feelingje)

(#12387) fecus
A Venz nem egy rossz választás (olcsó/hazai forgalmazó/3 éves gar)
Csak arra vigyáz -főleg, ha nagy a médiatárad (több giga) és ezt rendszerezni is akarod-, hogy ne a "simát" vedd (az 1GB-ost), mert nekem hamar elfogyott a RAM és ilyenkor kifagy(hat) a rendszer.
Cec-es, a Pana TV-m távjával használom. Régi, Yamaha erőlködőm van Optikain megy a hang (DD/dts)
Más, hivatalosan is kapható "filléres" MP-ről nincs tudomásom.

[ Szerkesztve ]

(#12420) azbest válasza Technoman (#12419) üzenetére


azbest
félisten

Sikerült végül megszerezni a gyári android rendszer imaget? Gyártói email címről vagy magyar támogatásról?

(#12421) Technoman válasza azbest (#12420) üzenetére


Technoman
őstag

Ahogy korábban írtam, a srácot most nem akarom az ünnepek alatt/közben zavarni.
Januárban visszatérek a dologra, hátha befogadóbb lesz és addig leül benne a karácsonyi bejgli is.. Ha sikerül elküldöm neked is az alap 5.1-es op.-ot

(#12422) blakey válasza Ejelhar (#12407) üzenetére


blakey
titán

Még előfordul olyan Harmony amin minimális az érintőképernyő, akár aprón is ki lehet fogni.
Meg merem kockáztatni, hogy rosszul választottál amikor kisérletezgetni szerettél volna egy S905-ös boxszal, amúgy én is "belenyúltam", elsőre egy Nexbox A95-öt vettem, engem zavart, hogy nem tudom kikapcsolni (Harmony activity miatt), vettem egy jól bevállt Mini MXIII-at és egy Mini MX-et, ezekkel minden frankó.
Kodiban az ugrást is be tudod állítani, hogy mennyit ugorjon előre vagy hátra a fel illetve le nyílakkal. Hangsávváltást én egy gomnyomásra tudom megoldani mégpedig iPaden a Kodi távjával (app), minden gyönyörúen működik, azt hiszem meg lehet oldani légegéren is az egygombos váltást, de ahhoz kell egy picit mókolni, alapvetően a Kodi számítógépekre lett kifejlesztve, remélhetőleg a jövőben ez javulni fog mivel ezek a boxok nem számítógépek, csak akkor ha a többi perifériánk is adott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12423) Ejelhar válasza Technoman (#12419) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Egyébként már kezdem megkedvelni ezt a Venz-et.
Olvasom, hogy van egy Dune-öd (egyébként nekem is volt éveken át egy 53 Lite-om, sajnos elhalálozott :O ) Viszont a Dune-nal nem szabad összehasonlítani ezeket

Szerintem meg igen, legalábbis most azt gondolom:-)
A kodis jukebox az úgy nagyjából lealáz minden eddig ismertet, a felület is nagyon topon van, egyedül a kezelhetőségben van még hátrányban.
Az nagyon pici finomságokon múlik szerintem, ha ezt is sikerül kitökölni, akkor tényleg lealáz minden lejátszót.

Persze amikor filmet nézünk, akkor nálunk -még- a Dune a lejátszó, mert azon minden nagyon ott van.

(#12424) Ejelhar válasza blakey (#12422) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Meg merem kockáztatni, hogy rosszul választottál amikor kisérletezgetni szerettél volna egy S905-ös boxszal

Nem tom, mert most éppen minden a helyén van szerintem, egyedül a távirányító/remote controll ami nem fekszik.
Pörög, forog, gyors, nem bugos, tetszetős. Szóval okay teljesen, csupán lejátszás közben nincs még meg az a feeling amit a Dune nyújt.

Szóval rá kell vennem pont arra a szolgáltatáshalmazra amit a Dune nyújt lejátszás közben. Mert bármi másban jóval több, csak ebben - a legkényelmesebb és a szem előtt lévő dolgokban- marad el.

(#12425) nimfas válasza azbest (#12411) üzenetére


nimfas
addikt

"Az sd kártyán létrehozol egy tetszőleges zip fájlt. Legyen mondjuk boot.zip, akár egy üres txt is lehet valójában ilyen néven mentve.
Az androidos update&backup progiban ezt váltasztod ki, hogy feltennéd mint frissítés.
select-tel kiválasztod, upate-vel elindítod. Újraindul a box és attól kezdve az sd kártyáról indul, ha benne van. Az le alól ekkor is lehet boot to nand-ot választani és akkor átmegy andoridra. Vagy kiveszed a kártyát és akkor is az android indul alapból."

Na ez Q-Box-on egyáltalán nem jött be.
Megcsináltam amit írtál, újra is indult a készülék, de a Q-betű ott virít a képernyő közepén.... Készülék kikapcs, bekapcs, majd egyből menü gomb megnyom.... így indul az LE az SD kártyáról.

Ha kártya nincs akkor az alap droid, Kodival.

(#12426) Ejelhar válasza Ejelhar (#12424) üzenetére


Ejelhar
senior tag

ps. például ilyen finomságokra gondolok:
A Dune jobbra vagy balra nyíl első nyomásra nem csinál semmit csak felhozza a funkciót, mer lehet, véletlenül nyomtam meg, de másodikra már léptet. A harmadikra meg még további 10 másodpercet léptet, és így tovább.

A Kodit is fel lehet így programozni szerintem (nop is van az ismert parancsok között), csak érteni kell hozzá. Nos, ez nem megy még nekem:-)

(#12427) azbest válasza nimfas (#12425) üzenetére


azbest
félisten

igen, némelyik box máshogy működik. A libreelec verziók első kommentjében részletesen le szokták írni a lehetőségeket.

Más: mekkora blama. Úgy tűnik, hogy rosszul csináltam valamit a mérésnél a SCISHION v88 pro box av kimeneténél. Az orosz fórumot fordítóval nézegetve látom, hogy állítólag a jobb és video csatorna van felcserélve rajta(piros - sárga) . Baker, bedugtam egy av kábelt és a banándugókhoz érintve a fülest tényleg szól azokon hang. Bocs, akit félrevezettem korábban. :(

Szóval nem rossz a forrasztás, hanem ennek a mocsoknak is más a kiosztása. Először lehet másfajta av kábellel néztem, amivel félrement valami.

[ Szerkesztve ]

(#12428) blakey válasza Ejelhar (#12426) üzenetére


blakey
titán

Na igen, egy új készülékkel, felülettel a jól megszokott dolgok esetleg eltűnnek vagy másképp működnek, szerintem beállítható, hogy hasonló legyen a működés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12429) pinnacle válasza blakey (#12422) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kodiban hol kell beállítani, hogy mennyit ugorjon a nyilakra?

(#12430) Ejelhar válasza blakey (#12428) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ja, ja.
És szerintem a Kodi miatt érdemes is, mert ilyen ütős és informatív felületet nem fogunk még egyet találni.

A gyenge pontja viszont szerintem pont ez, a távirányítós kezelés. Mert azt a kifinomult funkcionalitást amit pl. egy Dune nyújt, azt csak célhardware-vel lehetne garantálni. De arra meg csak akkor tudunk felkészülni, ha tudjuk, hogy micsoda.

(#12431) Ejelhar válasza pinnacle (#12429) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Rendszer -> Beállítások -> Videó -> Lejátszás -> Léptetés nagysága

(#12432) Ejelhar válasza Ejelhar (#12431) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A - os is maradjon meg, az a visszalépés miatt fontos.
Tehát pl. a -10 mp és a 10 mp is legyen kijelölve.

(#12433) tozso76 válasza azbest (#12411) üzenetére


tozso76
aktív tag

Sikerült!
Tehát a fentebb linkelt box is reset gomb hibás. A TE és Csicsóka leírása alapján elindult a LE. :R
Van olyan LE bulid amiben megy rendesen a 29.9fps-s film? A 009.ben ez bágzik.
Azért ez gyorsan ment. (14h óta forgatom magam a szopórollerkörhintán. Most 23:57 van. :)) )

[ Szerkesztve ]

(#12435) Technoman válasza Ejelhar (#12423) üzenetére


Technoman
őstag

Nem értetted, vagy én nem írtam le elég világosan, hogy mire gondoltam, a Dune vs 905-ös csodákkal kapcsolatban
1. igaz a dolog, ahogy itt sok tanult kollégám is írta már, a Dune/Popi/Med stb.... dedikált médialejátszók, ezek viszont tudják ezt is (érted ugye a finom különbséget?)
2. Árban sem egy szinten vannak.
3. Bár egy 7e-s playa Kodija is lealázza kinézetben/szolgáltatásban, a 110 e-s Dune Solo-t (pld), de kompatibilitásban ők a verhetetlenek.
(pont a napokban futottam bele gyerekkorom kedvenc "mesesorozatába", a "Rémálom az Elm utcában" Egyes részeinél, érdekes módon, ha szinkronosan néztem a filmet 5-10 mp-ként ugrott a kép, ha eredeti hangsávval néztem, minden flottul ment (?) Nem értettem a dolgot, míg multibit nem írta le az "on the fly" nyújtás lényegét.
Ilyen problémám eddig a dedikált (Dune HD53 Lite/Mede8er 600-al sosem volt, pedig azokon több ezer filmet megnéztem)

Hogy miért van mégis ilyen csodám, ahelyett, hogy vennék egy tisztességes, komoly playát. Hát a Kodi miatt (ahogy -ha jó látom- neked is bejön)

[ Szerkesztve ]

(#12436) pinnacle válasza Ejelhar (#12431) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor ezek szerint a fel-le fix 10 perc, jobbra-balra lehet változtatni.

(#12437) Ejelhar válasza Technoman (#12435) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Talán nézzétek el nekem most, ha nem iszom ennyi vörösbort, akkor egészen értelmes tudok lenni.:-)

De egyszer van év vége, meg az ügyeletem is lejárt, úgyhogy most jön az én agymenésem.

Blakey és Te is a kifinomult funkcionalitásról írt ha jól értem, amiért persze hajlandó is is fizetni az emberfia.

De nem igazán veszem a különbséget. Egy Dune vagy Popi ugyan egy SoC-ot használ, meg a Sigma által tolt SDK is ugyanaz, azonban az általuk kifejlesztett felhasználói felület az alapjaiban más. Ergo természetesen más felhasználói élményt nyújt e két felület, mivel teljesen eltérőek, közük nincs egymáshoz.
Tehát itt, Sigma fronton értem miért.

De nem veszem a Kodi különbségeit egyazon platformon. Tehát ugyanaz a SoC, ugyanaz az OS, ugyanaz az applikáció.
Itt a különbség csak a kezelhetőségben van, amin én egyfolytában rugózom, de valszeg reménytelen vagyok, mert még mindig nem értem, hogy minek futunk alá és miért?:-)

(#12438) nimfas válasza #99499520 (#12434) üzenetére


nimfas
addikt

Egész pontosan Ilyen :)

Reset gomb nekem az "OpenMediaVault" boot-hoz kellett, LE (LibreELEC-S905.aarch64-7.0.3.010.img.gz) pedig MENÜ gombbal indul, de nem kell kihúznom a tápot hozzá, csak bekapcsoló gomb a távirányítón, majd mikor világít a kék fény körben akkor menü gomb, bejön a Q betű a tv-n menü gomb elenged és az LE jön be.

Neked másik verzió van az LE-ből?

Apropó 905... Van eu raktáras buhera mentes, bevált típus amibe egy sd kártyát betolva megy az LE róla? K III volt nemrég linkelve 50usd, de ez Kína +27% áfa, 1-2 hónap posta, akkor már inkább EU szállítás, 1 hét alatt itt lenne...
Előre is köszönöm!

(#12439) DoItYourself válasza Ejelhar (#12437) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mondj légy szíves példát kezelhetőségre, ami nem megy S905 alatt, hátha tudunk segíteni.
A Kodi keymap editor kiegészítőjével 5 perc beállítani az extra funkciókat. Nekem pl. a gyári M18 távon van dedikált gombom a köv. funkciókra: play/pause, hangsáv váltás, felirat ki/be, zoom in/out, stop. A számbillentyűkre tettem ezeket, azokat nem használtam semmire. A léptetés előre-hátra pedig a jobb-bal nyíllal teljesen jól működik, ha sűrűbben nyomkodom, nagyobbakat ugrik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12440) AtHoS válasza #99499520 (#12333) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A felsorolásodból úgy látom, hogy erősen felhasználás függő, hogy kinek mi az ami fontos.

No offense, de levontam saját pereferenciám fényében a konzekvenciákat (tényleg saját, senkire nem erőltetve):

"Normalis szerver megosztas"
Szerencsére ilyen igényem nincs, de USB2-vel nem is igazán szeretnék. "Sajnos" a routerem gyorsabb megosztásra képes, mint egy S9xx a korlátozott USB2-jével

"Normalis torrent"
Na ezt sem szeretnék a BOX-on, routerem ezt is megoldja

"Normalis bomgeszo"
Ez lehet, hogy hasznos lenne, egyelőre itt van a gépem 1,5 méterre, szóval valahogy megoldom, de el tudok képzelni olyan szituációkat, amikor igencsak jól jönne

"telóval háttérben matani"

Előbbiekből kiindulva "valamilyen" média lejátszására van csak szükségem (DVB-T/C/S tunerrel, hálón megosztott filmek, zenék, online rádió, rádugott penről képnézegetés, stb..)., de ahogy láttam Samba megosztással TC alól simán lehet dobálgatni a dolgokat

Kódolt adások vételét elég egyszerű beüzemelni LE-n , mert van többeknek tapasztalata, elérhetőek részletes leírások hozzá. Nekem is segítettek itt a fórumon ehhez. Android-os útmutatásokra nem igazán akadtam ez irányban, ami nálam elsődleges szempont volt, ezért is vettem beépített tuneres BOX-ot, bár USB-re kötött tunerrel is megoldhattam volna :B
Minden más csak másodlagos, bár azokat csípőből megoldja....gondolom Android alatt is

A KODI kinézete/kezelhetősége pedig tényleg nem igazán felhasználóbarát infrás távirányítóval, de már úton van egy T3, amivel remélem kényelmesebb lesz kezelni

Mondjuk így leírva számomra nem igazán vannak LE-nek egyelőre hátrányai a jelenlegi felhasználói szokásaim és a kiépített háttér rendszer miatt, viszont, ha megoldott lesz a smart card reader kezelése Android alatt, lehet teszek majd később próbát vele.
Addig is LE alatt hálón tudom stream-elni a DVB-T tuner adását, így telón, szgépen, stb. is tudok nézni TV műsort, miközben megy pl. egy film lejátszása rajta

Szóval nálam egyelőre android hendikeppel indít LE-vel szemben, természetesen a saját egyéni "szükségleteim" miatt

Az már csak mellékes, hogy nem is stereo a hangrendszerem, amivel használni kívánom

ui. első dolgom volt a TV BOX-hoz rendelt HDMI bemenetének megfelelő beállítása a TV-n, hogy ne motion interpoláljon

Ez mondjuk bekerülhetne a összefoglalóba is, mert ugye nem elég a KODI-ban belőni, a TV-t is megfelelően be kell állítani (pl. bemenet megfelelő elnevezése/bemenet típus kiválasztása)

read-only mode on the forum

(#12441) junkpod válasza Ejelhar (#12391) üzenetére


junkpod
nagyúr

De nem volt kedvem órákat olvasni milyen image passzol hozzá, ezért a 3. próbálkozásra sikerült a megfelelőt.

Azért ez erős túlzás: talán itt az összefoglalóban is van rá támpont, de azért lassuk be, hogy minden bajok forrása, ha valaki nem a fejlesztő eredeti topikjabol, az eredeti leírás szerint végzi a letoltes-telepites folyamatot: a LibreElec fórumban kszaq eredeti topikjabol nagyon részletesen tartalmaz minden utasítást, 5 perc alatt megtalálható a megfelelő dtb fájl is. Ha utána olvadás helyett szenvedtek, azt saját magadnak koszonheted.
LibreElec verziokrol: egyáltalán nem szükséges minden újabb verziót telepíteni, már a 003 is stabil és teljes funkcionalitású volt. Érdemes elolvasni kszaq topikjaban a change logot és az alapján dönts, hogy kell-e neked újabb.
A 007 is egy mérföldkő volt gondok nélkül.
Nekem most a 011-es megy, mx64-en és stabil, gond mentes, de ez már nem minden boxon ilyen.

Box's don't touch!

(#12442) junkpod válasza Ejelhar (#12407) üzenetére


junkpod
nagyúr

nekem az is hiányzik, hogy olyan zökkenőmentesen ugorjon 10 mp-t vagy 1 percet mint a Dune.

Hát engem még pont az zavar, hogy ez milyen zökkenőmentesen mukodik Kodiban: ha filmnézés közben bizgeralom a tavot és véletlen megnyomom valamelyik nyilat, észrevétlen sebességgel ugrik előre/hatra 10mp/1percet, hogy csak kapkodom a fejem, hogy mi történt... :)

Box's don't touch!

(#12443) fodin


fodin
tag

Sziasztok, a fórumot nagyjából átfutva jól gondolom, hogy a Beelink Mini MX3 II-vel nem nyúlok mellé? Amazonról rendelve 47 dollár, feltételezem ennél olcsóbban (hasonló gyorsasággal) máshol sem találnék?

(#12444) Technoman válasza fodin (#12443) üzenetére


Technoman
őstag

Ha nem zavar, a 100-as LAN.......

(#12445) junkpod válasza #99499520 (#12417) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amugy en a zenevel vagyok ugy mint ti a kadencia dologgal....

Akkor ajánlom szíves figyelmedbe az LE+kodi 24bit 196kHz lpcm lejátszási képességét ami droid alatt nincs.

Ezt a droidos kadencia javítást jó lenne ha az erre készült teszt videókkal is ellenorizned, mert kicsit hitetlen vagyok, hogy egyszerű init.d fájl jogosultság módosítással ez javítható.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12446) DoItYourself válasza fodin (#12443) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az elődje (Mini MX III S905) megbízható cucc, sok van belőle itt is.
Inkább az amazon.de oldalon nézelődj, mert ezt nem szállítják Mo.-ra.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12447) Beni2360 válasza fodin (#12443) üzenetére


Beni2360
félisten

De ha jól látom nincs Magyarországra való szállítás.
This item does not ship to, Hungary.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12448) junkpod válasza Ejelhar (#12426) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sima beállítás menüben a leptetes közöket beállíthatod tetszőlegesen. Most adtál is egy ötletet, az első lépést atirom 0-ra, hogy véletlenül ne ugrassam:)

Box's don't touch!

(#12449) fodin válasza fodin (#12443) üzenetére


fodin
tag

Köszönöm a gyors reakciókat! :R Pár dolog elkerülte a figyelmemet...

(#12450) schawo válasza junkpod (#12445) üzenetére


schawo
titán

A hangminőség távoli köszönőviszonyban van csak a bitekkel meg a kilohertzekkel. Abban igazad van, hogy nem rossz, ha tudja. De hirtelen nem jut eszembe olyan hdmi-s da konverter (bármilyen formában), ahol mindez számíthat. A házimozi vasak nem ide tartoznak. Bocs az offért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.