Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) bobace


bobace
őstag

Sziasztok! Van olyan box S905-ből, amelyikkel tudok olyat csinálni, hogy telefonról streamelek át zenét (v. akár képet) a boxra, ami továbbítja a csatlakoztatott hangszórókra?

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#12602) Indiant válasza junkpod (#12600) üzenetére


Indiant
addikt

Mi az a rk?! ..és az aml?! Az ftmc-t már meg sem kérdezem....

(#12603) bogabi válasza Indiant (#12602) üzenetére


bogabi
senior tag

rk = RealTek, aml = AmLogic, FTMC = Kodi fork

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#12604) vargalex válasza Indiant (#12602) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

RK=RockChip
AML=Amlogic
FTMC=Kodi fork

Alex

(#12605) schawo válasza junkpod (#12600) üzenetére


schawo
titán

Ezért készült a mindössze két napos build 19. Pont az imént olvastad. Azzal kezdődik.

Még csak nemrég kezdtek belemerülni az Amlogic kérdésbe, az S912 csak 4 hónapja kapható. Mivel nem fejlődik LE alatt, ezért estek neki droidos megoldásnak. Az, hogy 4 hónappal a megjelenés után sikerült megoldani a problémák javát, szerintem egész jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12606) envagyok válasza Technoman (#12529) üzenetére


envagyok
veterán

"Earth's Natural Wonders"
Kipróbáltam, nekem ugyanúgy játssza (nem tökéletesen, nem teljesen folyamatos a mozgás, de alig látható) az S905 le-n, a Raspberry pi, a tv saját lejátszója.
Szerintem hibás az a videó.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12607) Indiant válasza vargalex (#12604) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi srácok! Mindig tanul az ember.

(#12608) RBJ


RBJ
addikt

Valaki tud GB kupont gt1 re?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12609) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

végre megtaláltam a megfelelő topikot, ahol feltehetem a kérdésemet ;)

Mi a véleményetek a következő típusról? Tudom, hogy a legolcsóbbak között van, de lényegében netes rádiók hallgatására kéne, de ha filmet is tudok vele nézni, az sem hátrány (tudom, erre is alkalmas), de nem a legfontosabb.

MX-PRO-Android-5-1-TV-Box-Amlogic-S905

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#12610) dugynok válasza Pendragon911 (#12609) üzenetére


dugynok
senior tag

Megveheted, de a Kodi-t cseréld majd le róla Play Áruházból letöltve vagy hivatalos oldalról.

(#12611) Pendragon911 válasza dugynok (#12610) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszi, bíztam egy ilyen válaszban ;) Tulajdonképpen mi is ez a KODI néhány szóban összefoglalva?

(#12612) schawo válasza Pendragon911 (#12611) üzenetére


schawo
titán

Ne, plz, a google barátoddal már régesrég végeztél volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12613) Szegedin válasza Pendragon911 (#12611) üzenetére


Szegedin
tag

A Kodi® (korábbi nevén XBMC™) egy szabad és nyílt forráskódú (GPL) szoftver médiaközpont, mellyel videót nézhetsz, zenét hallgathatsz, képeket nézegethetsz, játszhatsz és így tovább. A Kodi fut Linux, OS X, Windows, iOS és Android operációs rendszeren.

(#12614) RBJ


RBJ
addikt

Na mégis megrendeltem a gt1 t. Érdekes már webes felületen 65dollár így gyorsan telefonos app on keresztül vettem meg. Ott még 59 volt, ebből lejöttek a pontjaim így 47doll. megállt. :DDD Remélem kiküldik még ennyiért. Ha még sarakodok a cupon vadászattal lehet leshettem volna a végén.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#12616) Pendragon911 válasza Szegedin (#12613) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszönöm szépen, nekem ennyi elég is!

(#12617) junkpod válasza schawo (#12605) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mondom, tok jó, hogy lelkesek a fiúk. (A java egyenlo képfrissítés? Mert más nincs megoldva.) Csak azt szeretném, ha ezt még nem ajánlanánk out of the box megoldásnak hiszen pár naponta frissíteni kell és sok a bug. Egy mezei user ebbe konnyen belefárad, botlik.
Ehhez képest az LE eléggé kiforrott, szinte out of the box megoldás.

Dugynok: ezt a választ nagyon leegyszerusitetted. Nehogy csalódás legyen a vége...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12618) dugynok válasza junkpod (#12617) üzenetére


dugynok
senior tag

" lényegében netes rádiók
hallgatására kéne, de ha filmet is tudok vele nézni, az
sem hátrány (tudom, erre is alkalmas), de nem a
legfontosabb."

Szerintem bőven kielégítő volt. Netes rádiót tud hallgatni vele Kodival vagy más appal, de filmet is tud nézni vele. Vagy nem?

(#12619) DoItYourself válasza Pendragon911 (#12616) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nézd meg azért az ajánlott típusokat is az összefoglalóban, $5-ért nem biztos, hogy megéri kockáztatni. Nem a legjobban sikerült széria ez a 4 USB-s MXQ Pro.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12620) schawo válasza junkpod (#12617) üzenetére


schawo
titán

A képfrissítést megoldották, a zöld bevillanásokat megszüntették (amit egyébként az S905 MiniMXIII boxom is produkál Android alatt :Y), a bizonyos tévékkel előforduló zöldes árnyalatot megjavították, a bizonyos tévékkel előforduló alacsony fényerőt megoldották, és már két szoftver is van ami tud hdmi lpcm és HD passthrought. Nem tudom mi maradt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12621) bogabi válasza vargalex (#12604) üzenetére


bogabi
senior tag

:R elírtam.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#12622) tjnet válasza schawo (#12620) üzenetére


tjnet
aktív tag

4K h265 HEVC 10bit-es film hálózaton keresztül működik szaggatás nélkül?
Pl ez: jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#12623) envagyok válasza tjnet (#12622) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem gigabiten LE-vel 160-ig jó

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12624) schawo válasza tjnet (#12622) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, de mivel én wifin vagyok, ellenőrizni sem tudom. Wifin 90%, hogy nem megy, tehát max helyi letöltés után tudom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12625) tjnet válasza envagyok (#12623) üzenetére


tjnet
aktív tag

Akkor neked s905 proci van az eszközödben és nem 912 ugye.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#12626) Beni2360 válasza tjnet (#12622) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs, hogy bele pofizok de már napok óta olvasgatom a hozzá szólásokat és néha jobb volt mint s Szilveszteri kabaré műsor a TV-ben.
Azért azt szögezzük le, hogy egy átlag felhasználó nem foglalkozik ilyen filmekkel amit beírtál: Pl ez: jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv. Arról nem is beszélve, hogy nem nagyon van még választék ebből a feldolgozásból és megjelenőtőből. Tudom dobálják utánunk az UHD TV-t.
A film kölcsönzés is átlagban nem éri el a remux minőséget tehát teljesen min1, (én ha lehetséges remux filmeket kölcsönzök) hogy az ilyen magas kódolású filmeket lejátssza vagy sem. Ha el ér arra a pontra, hogy majd kell neki akkor majd választ másik lehetőséget. Gondolom nem kellett személyi kölcsönt felvenni a box megvásárlásához? :DD

B.U.É.K.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12627) syler123


syler123
veterán

Régen volt már téma, de valaki rá tudta már venni az s905 boxot hogy működjön x360 conrollerrel? Vezeték nélküli a reciever-el. Annyira adná a dolog hogy nes játékokat futtassak rajta, de külön vezérlőt csak ezért nem vennék.

Elvileg ez a megoldás, valaki próbálta már? Root kell hozzá. Nekem sunvell t95m boxom van, még a root-nak is utána kellene nézni hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#12628) tjnet válasza Beni2360 (#12626) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha elolvastad,hogy milyen eszközök vannak az aláírásomból, akkor láthatod nincs még s905-s912 eszközöm csak s812 (LE alatt tökéletesen működik). Akarok egy igazán jól működő 4K-t is lejátszó eszközt és nem akarok kétszer venni, ezért bátorkodtam érdeklődni.
Egyébként van a neten elég sok 4k-s film már (nagy része 50Gb feletti, de van a mi 180Gb).

BUÉK neked is.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#12629) envagyok


envagyok
veterán

S905 van.
Viszont ha jól tudom s812 támogatja a 4k-t.
23-30fpsig
Jelenleg már vannak 24fps UHD bd ripek de azok is csak 24fps-esek

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12631) syler123 válasza syler123 (#12627) üzenetére


syler123
veterán

Nem tudom ez miért volt kérdés, szóval kipróbáltam és működik, megy az xbox 360 wireless controller x905 boxon, hátha valakit érdekel :)

(#12632) Kernel válasza Dikri (#189) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kösz, már megint megszívatott egy időrendben fordítva berakott link.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12633) DoItYourself válasza #99499520 (#12630) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nézd meg egy mediainfo-val a fájlt.
---------
Az FTMC-nek külön app id-ja van, tehát nem írja felül a Kodit, ugye?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12634) Karel2 válasza bobace (#12601) üzenetére


Karel2
csendes tag

A DLNA appok képesek erre, a box típusától függetlenül. Ha a Kodi fut és engedélyezve van a "távoli vezérlés UPnP keresztül", működni fog. Sajnos az "ami most szól" streamelése fizetős, de a fájlokkal mind jól boldogul. Én Androidon a BubbleUPnP-t használom, de sok alternatíva van. Windows alatt, meg a Win beépített funkciói elégségesek számomra.

- Karel -

(#12635) Szegedin válasza DoItYourself (#12633) üzenetére


Szegedin
tag

Nem lehet egymás mellé telepíteni. Kipróbáltam.

(#12636) schawo válasza DoItYourself (#12633) üzenetére


schawo
titán

Az SPMC megy együtt a kodival. (Ha az FTMC nem, mert valamelyik a kettő közül megy)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12637) Pelican


Pelican
őstag

H96 Pro, 3GB/16GB, S912, android 6:
Felraktam az ajánlott frame rate appot, restart után kiírta, hogy Auto Frame Fix Applied.
Felraktam a legújabb SPMC-t, nincs frame rate váltás, időnként lefagy.
Felraktam a legújabb FTMC-t (Kodi-t le kell szedni előtte, hogy ez felmenjen), nincs frame rate váltás.
Ennyit arról, hogy android alatt van tuti megoldás, meg hogy az S912 jó lesz média lejátszónak is.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12638) schawo válasza Pelican (#12637) üzenetére


schawo
titán

A GT1-emen megy. Ez van. Az S912-vel semmi gond, csakúgy fest, még nem tudták minden egyes kütyünél megoldani.

Gondolom rootoltad előtte.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12639) Csicsóka válasza Pelican (#12637) üzenetére


Csicsóka
őstag

:C :C :C :C :C
Végre egy jó hír, hátha kevesebbet fogják egyesek sztárolni az S912 boxokat! :R
A minősíthetetlen stílus, és helyesírási mizériákkal együtt. Napok óta csak ezt olvasom... :W

(#12640) Pelican válasza schawo (#12638) üzenetére


Pelican
őstag

Gondolom rootoltad előtte.

"Auto Frame Fix Applied"

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12643) schawo válasza Csicsóka (#12639) üzenetére


schawo
titán

Végre egy jó hír

Begombáztál?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12644) jeriko2 válasza fodin (#12449) üzenetére


jeriko2
tag

Szia!
Dec ember elején rendelzem a Beelink MX3 II-t, két ünnep között jött meg innen:
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443335.html
Akkor még 40$ alatt volt.

(#12645) Csicsóka válasza #99499520 (#12642) üzenetére


Csicsóka
őstag

Eddig se szidtam a droidot, igaz nem is szeretem. A 912 pokolba jutását sem kívánom, jó TV okosító, ám míg normális Linux támogatottsága nem lesz, addig nem izgat. A média player képességeiről meg írtak már itt jó sokat előttem.

(#12646) headhunter válasza Szegedin (#12514) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam KODI 17 Beta 6-on nem működik... :F

(#12647) Csicsóka válasza schawo (#12643) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem, csak kicsit sok volt mostanában, a "hű de jó az s912"

(#12649) DoItYourself válasza schawo (#12636) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Kösz, az SPMC-t tudom, anno kitapasztaltam, benne is van az összefoglalóban. Berakom majd az FTMC-t, és frame rate fix patch-et is, csak azért kérdeztem.

beluudj: nem baj ha fejlődik valami, amint látod nem csak téged érdekel az android alatti helyes működés, csak sajnos ott nem olyan egyszerű a helyzet, úgy látszik.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.