Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Csicsóka válasza Osynho (#12812) üzenetére


Csicsóka
őstag

A hdparm képes nagyon sok különféle tip. HDD-t standby módon leállítani. Ehhez csak az kell hogy az adott lemezt ne használja semmi. Tégy egy próbát vele.
SSH-n belépve, add ki:

LibreELEC-T95m:~ # hdparm -y /dev/sda

/dev/sda:
issuing standby command

Az én Toshiba-m azonnal leállította a meghajtást.

Ezt a parancsot aztán majd be lehet tenni DialogButtonMenu.xml, Shutdown button szekciójába.
Ekkor leállítás alatt ez is lefut, és ha szabályosan van megoldva a kodi-ban a shutdown, vagy is minden futó proceszt leállít, akkor a HDD-t sem fogja semmi használni, és szépen le fog állni.

(#12852) sp8787 válasza blakey (#12842) üzenetére


sp8787
addikt

Igazad van reszben. Ezert irtam ,hogy szubjektiv. Amugy a minimxiii-nak sincs egy hudenagy sulya.

[ Szerkesztve ]

(#12853) pinnacle válasza azbest (#12840) üzenetére


pinnacle
nagyúr

USB táp lekapcsolást, hogy lehet megnézni? Szerintem az MXIII lekapcsolja. Sharkoon QuickStore Portable ledje kialszik kikapcsolás után.

Csicsóka Köszi! remélhetőleg ez megoldja.

Ezt, hogy kell csinálni? Ezt a parancsot aztán majd be lehet tenni DialogButtonMenu.xml, Shutdown button szekciójába.

[ Szerkesztve ]

(#12854) TCr válasza sp8787 (#12852) üzenetére


TCr
veterán

A méretéhez képest igenis "nehéz" a MiniMXIII, de az is csak kamu.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12855) azbest válasza pinnacle (#12853) üzenetére


azbest
félisten

ha van olyan eszközöd, ami pl világít, ha rá van dugva :D A charger doctorral tűnt fel nekem, hogy a minimx lekapcsolta az áramot. Persze, ha a winyó is csak usb-ről kap áramot és nincs külön tápja és pörög, akkor biztosan kap, vagy örökmozgó :D

(#12856) blakey válasza sp8787 (#12852) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz képest, hogy mekkora bőven elegendő, nem húzza le a 3 kábel ami csatlakoztatva van, az a majdnem 200g bőven elegendő egy ekkora dobozhoz. Az ATV4 1 kg, de az 4X magasabb, nem szélesebb. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12857) sp8787 válasza TCr (#12850) üzenetére


sp8787
addikt

Biztos ,hogy a minimxiii nem megy pl. az M18 tavjaval?
Mert ha igen akkor neked csak egy kid idore kellene egy olyan tav amig lelopod.

(#12858) sp8787 válasza blakey (#12856) üzenetére


sp8787
addikt

Egy dologban biztos megegyezunk ,hogy az A95X gyakorlatilag szinte sulytalan, arra all amerre a kabelek. :D

(#12859) sp8787 válasza blakey (#12856) üzenetére


sp8787
addikt

Na gyorsan megmertem oket a minimxiii 192g az A95X 116g az M18 274g KIII megy ha valakit erdekel megmerthetem azt is majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#12860) pinnacle válasza azbest (#12855) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezért gondoltam, hogy nem kap, áramot, mert a külső ház ledje kialszik. Megnéztem USB kártyaolvasóval, az is kialszik.

(#12861) TCr válasza sp8787 (#12857) üzenetére


TCr
veterán

Erre én nem tudok válaszolni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12862) Pelican válasza sp8787 (#12857) üzenetére


Pelican
őstag

Biztos. A Mini MX és MINI MXIII különbözik a többitől.

"- This is the remote.conf file that I used on almost all boxes except MiniMX and Mini MXIII.
- Why don't you use them on those 2 boxes? Because I try all kinds of ways to make it work and fail. Is that mandatory?
- Because these 2 boxes came with a different remote control with different coding."

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#12863) DoItYourself válasza sp8787 (#12857) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha Logitech Harmony-hoz kell, akkor ki kell próbálni azt, amit feltöltöttek ide.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12864) sp8787 válasza Pelican (#12862) üzenetére


sp8787
addikt

Nekem az A95X ment a M18-eval sot a KIII is.
Egyedul a bekapcsolas nem ment ha jol emlekszem a kikapcsolas ment.

Es ez mind a 3 teljesen mas factory code-u remoteconf alapbol.

OK targytalan hirtelen nem olvastam vegig az angol idezetet.
De azert egyszer leht kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#12865) azbest válasza Pelican (#12862) üzenetére


azbest
félisten

Plusz a mini mxIII-II annak is az a kódja, mint a minimx-nek. Mégha minimálisan máshogy is néz ki a távja.

Ha meg másfajta távval akarja összehozni, még működhet is oprendszer alatt, mert ott bármilyen remote.conf-ot lehet használni. De a bekapcsolás csak azzal megy, amilyen vele volt, mert a bootloaderben az van beégetve. Másképp foglalmazva, amikor átfasheljük másik box romjával az androidot és vele együtt a bootloadert, akkor a bekapcsoláshoz való távirányító is cserélődik. Ha lenne valami megoldás a bootloaderben változtatni a bekapcsolás kódját, akkor néhány esetben megkönnyíthetné az életünket. Főleg, amelyik boxnál nem a távhoz passzoló bootloader jön gyárilag.

vaaa, a sok rom próblgatáshoz képest azt hiszem veszek másik távot az v88 prohoz. :D beelink M8S II androiddal használom, így a hozzá való remote tudná bekapcsolni és ha minden igaz, 6 dolcsi körül kapni külön is olyat Külsőre majdnem úgy néz ki, mint a v8pro sajátja, csak annak más a kódja így nem megy a bekapcs. Majd még le kell ellenőriznem a felsorolt boxok remote.confjában ugyanaz a kód van e hozzá.

Vagy olyan univerzális kéne, amit pécéről fel lehet kódokkal programozni.

[ Szerkesztve ]

(#12868) azbest válasza azbest (#12865) üzenetére


azbest
félisten

Hm másik ötlet:

akár távirányító betanításhoz, akár helyettesítéshez is segítség lehet. Úgy látom léteznek olyan appok, amelyek egy 3.5" jackre forrasztott ir leddel képesek távirányítóként viselkedni. Olyan appot is láttam, ahol hexában megadhatók kódok. Ha ez a kettő dolog találkozik, akkor esetleg egy ilyen appban fel lehet vinni remote.conf alapján olyan kódokat is, ami nincs meg fizikailag. Vagy ha például elveszett/elromlott az eredeti távirányító. (Vagy, ha más nem programozni egyet [link])

Például kínai tunerekhez mindhez kaptam primitív távirányítót, azokban 1-1 led van.

[ Szerkesztve ]

(#12869) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Jó ez a Keymap Editor. Felfele nyíl play/pause, lefele stop. Nekem más nem is hiányzott. Hangerő növelés/csökkentésre nem tudtam tenni.

[ Szerkesztve ]

(#12870) Beni2360 válasza Arolotifar (#12830) üzenetére


Beni2360
félisten

Ok :R De hova tűnt Damon Hill ? Ennyire durva lettem volna? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#12871) headhunter válasza pinnacle (#12869) üzenetére


headhunter
addikt

Erre tudsz megoldást? (Keymap Editorban)

Felirat pozicionálása: ? (lejjebb, feljebb)

(#12872) nyogo83


nyogo83
senior tag

Scishion V88 box, Kodi kerdes: minden video fullscreenben jelenik meg, es video kozben a video beallitasok alatt csak 4 irrelevans(3d mode stb) opcio van, a tobbi hianyzik.
Hogyan tudnam az aspect ratio-t beallitani?

(#12873) Technoman válasza sp8787 (#12848) üzenetére


Technoman
őstag

Pedig sikerült "besértődnöm" a válaszod miatt:)
Az utolsó mondat nem becses személyed szólt. Ügyes gyerek vagy, rá fogsz jönni, hogy miért írtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12875) sp8787 válasza headhunter (#12871) üzenetére


sp8787
addikt

Fullscreen Video > Subtitle > Align

Sztem ez az egy ami hasonlo de nem ugyanaz mert csak fix poziciokra rakja sztem. Ez a funkcio egy kicsit hianyzott egy ideig nekem is mert a WDTV Live-on eleve volt.

[ Szerkesztve ]

(#12876) junkpod válasza TCr (#12850) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha van Harmony akkor mi a gondod?
Keress egy wetek remote.confot, rakd fel a vasra, töltsd be a harmonyra a weteket, módosítás a Harmony kiosztasban a power gombot a gyári tavodrol tanitva.
Készen is vagy.

Ui: amúgy mi volt itt? Minden második hsz torolve van...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#12877) sp8787 válasza pinnacle (#12869) üzenetére


sp8787
addikt

Tokugyanigy hasznalom csak forditva sztem ez igy a legkenyelmesebb.

(#12880) sto1911 válasza sto1911 (#12781) üzenetére


sto1911
veterán

Erre senkinek nincs ötlete?

(#12881) Roland8622 válasza azbest (#12760) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Úgy néz ki megoldódott a dolog. Amúgy ezek a beállítások hogy jelentek meg neked? Vagy a monitor beállításait látom rajta ha jól értelmezem?

A tv-n a kép beállításnál olyan opciók voltak, hogy Dinamikus/Természetes/Mozi.
Na a Dinamikus jött be, ott a színhőmérsékletet lehetett még váltani hideg/meleg/természetes. Akkor kontraszt, szín, világosság. Kb. 2órát elszórakoztam vele, mert vagy kifakítottam v. sötét lett. A végén köztes megoldást találtam és felírtam az értékeket :D Viszont a TV adáshoz másik beállítást kalibráltam, és érdekes ha váltok akkor megjegyzi.
Összességében első nekiugrásnál kimaradt a jobbra-balra nyíl és így a Dinamikus/Természetes/Mozi verzió.

(#12761) Pelican
"Ha nem kell az UK adapter én tudnám használni..."

Szia.Nagyon szívesen oda adtam volna, de ment elektromos szemétbe, mert kb. dísznek adták a lejátszó mellé pfff. Nem adott le áramot, próbálta bemérni a villamosságis.
HDR-t kikapcsoltam.

Ígértem pár képet a rendszerről azok pedig:

kép1
kép2
kép3
kép4

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#12882) azbest válasza nyogo83 (#12872) üzenetére


azbest
félisten

ha nem v88 pro, hanem sima v88, akkor az rockchipes box, ami egészen máshogy viselkedik, mint a topicban szereplő amlogicok. Ahhol lehet több infót találsz az általános androidos kodi topicban [link]

(#12881) roller0123
igen, a képeken a monitor saját menüjén mutatom a különbségeket.
Amiket írsz lehet másra vonatkoznak, a tévék szoktak rátenni mindenféle extra effektet, meg akár dinamikus kontrasztot is. Általában a pécé mód vagy játék mód az, ami a legkevésbé módosít a bemeneten kapott képen.

(#12883) Technoman


Technoman
őstag

Meglehet tudni, hogy mi volt a mai frissítés, az összefoglalóba, mert nem nagyon találom.

(#12884) Roland8622 válasza azbest (#12882) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Aha. Film mód és Game mód még van a TV beállításnál, de azokat kikapcsoltam, mert ha be volt a filmes akkor TV-ről átváltva Kodi-ra (vagy tv-ről hdmi-re ha így nézzük) nem tartotta meg az elmentett paramétereket.
És még különbséget sem láttam a filmes módnál, hogy jobb lenne. Sőt, átváltott Mozi-ra (amihez szintén van előre kalibrált beállítás mint a Dinamikus/Természetes esetén).
Amúgy amit írtál abban végig gondolva tényleg van valami, mert a HDMI kábelnek ugye a "nyers" valós adatot kellene átvinnie, de esetemben a tv színösszeállítása ebbe beleszólt.

Köszönöm a segítséget ;), ezzel szerintem ennél a 10éves (?) tv-nél ennyi a max.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#12885) DoItYourself válasza Technoman (#12883) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az openelec-et kivettem, mert már nem érhető el. S912-t érintő szöveget átfogalmaztam, a táblázat alá írtam egy SoC összefoglalót. DVB tuneres részt kicsit átírtam, linkeket frissítettem.
14e. + Xbox kontroller
18. új pont: webkamera
30c: FTMC
33: Android 3rd party ROM-ok, Auto Frame Rate Fix
62: M18 remote.conf linkek
+apróságok

Lenyitott állapotban sajnos CTRL+F-el nem lehet keresni az összefoglalóban, csak ha így van megnyitva.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12886) nyogo83 válasza azbest (#12882) üzenetére


nyogo83
senior tag

Igen sajnos nem figyeltem es ez a Rockchipes cucc. Koszi!

(#12887) hevizms válasza #99499520 (#12816) üzenetére


hevizms
addikt

Én MX3-at használok,de nem ilyen feketét

(#12888) Technoman válasza DoItYourself (#12885) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi DoItYourself :R Egyre jobb az összefoglaló :C

Ma visszatettem a javasolt 9-esLE-t, mert már hülyét kaptam a folyamatos Boot fagyásoktól (már csak a 4.-nél indult el). Lehet-e tudni arról vmit, hogy a fejlesztő a 12-es verz.-ben javítja-e ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#12889) adi1234 válasza DoItYourself (#12885) üzenetére


adi1234
tag

Leborulok a munkátok előtt ! :R

Egy ötlet : Valahogy meg kellene jelölni a változott szöveget az összefoglalóban . /Szinnel például/

:)

(#12890) blakey válasza Technoman (#12888) üzenetére


blakey
titán

Az elmúlt napokban különböző fejlesztői ROM-ok láttak napvilágot, egyelőre úgy tűnik, hogy a hőmérséklet szenzor a gond, van egy fejlesztői ROM ami hibátlanul működik az összes boxon: [link], 32 bites. Tehát ez akár 12-esnek is tekínthető. A 11-es Dev. tree kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12891) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Most már fent van egy ideje a 009-es LibreELEC (Pendriveról) de sokszor iszonyat lassú! A pendrive olvasás /írás sebességge 4 MB/s ha jól emlékszem tehát elég lassú.Ettől lassú a LibreELEC vagy más oka is lehet?De a 008-as is lassú volt úgyhogy szerintem a pendrive lassú. Meg az androidos kodi is sokkal gyorsabb! Van egy 4 gb-os sd kártyám is de nincs kártyaolvasó (fizu után veszek) amivel rá tudnám tenni a LibreELEC-et. Addig nem tudom az milyen sebességű. Egy 8MB/s sebességű már jó lenne?

(#12892) Technoman válasza blakey (#12890) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi blakey, kipróbálom :R

Imi1981 Vegyél egy Class10-es kártyát, már fillérekért hozzád vágják. Azzal fog rendesen pörögni az LE.
Egyébként igen, én egy Class2-el dolgoztam, az valami baromi lassú volt.

[ Szerkesztve ]

(#12893) Imi1981 válasza Technoman (#12892) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor tuti veszek és egy PC belső kártyaolvasót is mert ezek a kis usb kártyaolvasók nagyon kevés ideig bírják.

(#12894) DoItYourself válasza adi1234 (#12889) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Majd ha lesz wysiwyg szerkesztője a fórummotornak, jelenleg macerás lenne, ha egyáltalán lehetne. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12895) Technoman


Technoman
őstag

DoItYourself
Akkor sajnos állandóan kérdezni fogjuk tőled a változásokat, mert érdekel minket :DD

Imi1981
Kártyaolvasoz, miért nem dugod be a leendő kártyát közvetlenül az SD slotba, vagy neked vmi egzotikus boxod van?

(#12896) nimfas válasza Technoman (#12895) üzenetére


nimfas
addikt

Imi szerintem a pc-re akarja rádugni a kártyaolvasót. 😉

(#12897) Technoman válasza nimfas (#12896) üzenetére


Technoman
őstag

Aha.

(#12898) Imi1981 válasza Technoman (#12895) üzenetére


Imi1981
veterán

PC-hez kell a kártyaolvasó, hogy tudjak rá LibreELEC-et telepíteni mivel a PC-be nincs kártyaolvasó és az USB kártyaolvasó meg kb két hétig bírta. A boxon természetesen tudom milyen csatlakozók és mikro sd kártya nyílás van.

[ Szerkesztve ]

(#12899) anarchoid válasza kravman (#12772) üzenetére


anarchoid
csendes tag

Minek neked H-s amlogic amugy ?

Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.

(#12900) zetecR válasza DoItYourself (#12885) üzenetére


zetecR
addikt

Webkamerát LE alatt mivel lehet használni?
Gondolom Skype, Viber nem nagyon van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.